Stadsnieuws FIRMA GUDE S N'JDE N... GEEN SPRAKE VAN! PAS OP DIE JAS! MAANDAG 27 JULI 1936 CRICKET ROOD EN WIT—HAARLEM Haarlem wint met 19 runs SpartaC. V. H. LAWNTENNIS Tournament „Rynegom" TURNEN R. K. Sportvereenigingen Hercules en Winfried WANDELSPORT H. W. S. V. Jan-Passtoors WATERPOLO L.Z. C.-TOURNOOI H. P. C. wint den wisselbeker definitief HONKBAL EDO IHaarlem I R. C. H. I—Duvianen I Haarlem IIZ. R. C. I D. E. V. I—A. F. C. Uitslagen 3e klasse Eerstvolgende retraiten te Bergen WIELRENNEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM Excelsior ZWEMMEN t Kampioenswedstrijden kring Haarlem DIENSTPLICHT Overgang naar de aanvullings reserve en inlevering van rijksgoederen NIJVERHEIDSONDERWIJS R. K. Huishoudschool Haarlem Zaterdag, 1 Augustus „Zonne- straal"-collecte Franken's broodfabrieken 74 JORDENSSTRAAT TELEFOON 13132 Uitzending van Diners Dagelijks keuze uit 10 soorten Vlees en Groente - Diners vanaf f1.— NASI GORENG De bijkerk teSpaarndam Koperen jubileum V rijgevigheid Gevonden voorwerpen De eerste plaatselijke ontmoeting heeft een on verwachte nederlaag voor Rood en Wit opgele verd. Het batten in de 1ste innings was aan beide zijden vrü zwak en Haarlem won doordat er minder batsmen waren, die volledig faalden dan bij Rood en Wit. De thuisclub miste v. d. Togt, doch had den steun van Ir. E. Wachirtz en een jongen Engelschman F. Tatam, een medium bowler, die uitstekend werk verrichtte en 6 voor 62 nam. Rood en Wit batte eerst en opende biet van Bueren en W. Kramer op de Ruig en Maas. Vooral de Ruig, met den wind in den rug, is snel. Van Bueren wordt op 4 door hem ge- bowled. Yates legt er weer direct het hout op, gesteund door Kramer, die verdedigend speelt. Op 55 valt het 2de wicket, waarvan Yates er 42' beeft. Op 65 wordt Kramer door van Dalsum gebowled en dan is het in geen tijd 565. Hage naar houdt nog stand en scoort een aantrekke lijke 31 alvorens Healy hem op de Ruig inpikt. Het einde komt reeds op 104. Het fielden van Haarlem was goed geweest. De Ruig nam 428, A. Maas 224, Ir. J. Allart 223 en F. van Dal- sum 2—26. De innings van Haarlem gaf al evenmin veel moois te zien. Healy werd onmiddellijk door Tatam gebowled. De Ruig en Kleefstra brengen dan verbetering en komen tot 34 wanneer Hage naar op Kramer's bowlen de Ruig voor 12 vangt. Op 58 zijn Allart (9) en Kleefstra voor een nut tige 23 verdwenen, doch de Voogd laat zich niet verschalken. Het fielden van Rood en Wit is zeer goed. Op 86 valt het wicket van de la Mar op 92, dat van Voogd voor een prima 30. Maas en Wessel passeeren dan het totaal van Rood en Wit, waarna na de theepauze de laatste wickets snel genomen worden. De innings sluit op 123. W. Yates 2—40; F. C. B. Tatam 6—62, W. Kra- met 17; P. C. Hagenaar 11 Het interessante cricket komt pas in de 2de innings. De vele toeschouwers krijgen bright cricket te zien. Op 16 valt het wicket van B. Da vidson voor 4, doch dan scoren van Bueren en Yates in een buitengewoon snel tempo. Eerst op 114 wordt Yates voor een harde 50 (3 x 6) aan de boundary gevangen. Hagenaar slaat nog een zes, doch op 1272 sluit Davidson de in nings. P. van Bueren bleef met een fraaie 59 not out. Maas bowlde 143, van Dalsum 111, de Ruig 017, Allart 031. Haarlem speelt dan met pl.m. uur voor den boeg uitsluitend verdedigend en Kleefstra (35) Healy (9), P. de Ruig 10 (4—6) brengen Haar lem in veilige haven. Om 7.15 geeft Davidson den strijd gewonnen en wint Haarlem met 19 runs op de 1ste innings. Yates nam 225, Ta tam 117. Na een buitengewoon prettigen wedstrijd heb ben de Spartanen met 47 runs gewonnen. Wil son wint den toss en gaat met zijn team het veld in. Roodt en Zeeuwe openen op het bow len van v. Leeuwen en Warburton. De laatste heeft diréct zijn goede lengte gevonden en gooit een uiterst moeilijk te bespelen bal. In zijn eerste over cleant hij Zeeuwe, waarna Se- veke en Roodt het tot 17 brengen, op welk totaal Roodt wederom door den fast-bowler met een zeer laag blijvenden bal naar den kant wordt gestuurd. Keyser geeft een paar mooie slagen, doch hij maakt het ook niet lang. De midden moot verdwijnt als sneeuw voor de zon. War burton bowlt o.a. een hattrick, en met 740 ziet het er al zeer duister voor de Haarlemmers uit. De staart speelt echter lang niet onverdienste lijk. De gebr. Jacobs en v. Saase weren zich geducht. De laatste scoort o.a. een zes. J. Ja cobs scoort eenige keurige vieren naar leg terwijl zijn broer zich meer tot den off-kant voelt aan getrokken. Het totaal wordt tenslotte 78, waar van O. Keyser 12, J. Jacobs 14 en F. Jacobs 10. Voor Sparta bowlden: J. Warburton 622, G. van Leeuwen 123, F. Konert 013, J. Smeets 2—14 en W. Senn 1—0. Wie gedacht had dat Sparta dit totaal op het kleine veld gemakkelijk zou overschrijden en zelfs genoeg runs zou maken om met innings te winnen, kwam zeer bedrogen uit. Het geheele C.V.H.-elftal steunt het uitstekende bowlen van Middelink en Zeeuwe op zoo'n schitterende wijze, dat de tegenpartij voor iederen run moet vech ten. Diverse schitterende vangen worden ge daan. Ringeling en Warburton openen doch reeds op 1 komt de scheiding als de laatste door Middelink in de slips wordt gevangen. Ringeling gaat run out en Wilson gaat 10 runs later ge bowled door Middelink, die veel beter bowlde dan in de lataste wedstrijden. Vine wordt echter het groote struikelblok. Hij bespeelt den aanval met 'n respect afdwingend vertrouwen en vele keu rige goed geplaatste slagen komen van zijn bat. Als Middelink weer 'n schitterenden vang in de slips doet, waardoor Smeets moet retireeren, lijkt het een moment of er voor de Herculanen nog een kans in zit, maar Vine staat als een rots in de branding en weet de noodige runs te maken. Het totaal wordt tenslotte 125, waar van Vinne een stijlvolle 52, F. Konert 1, W. Senn 14 en G. van Leeuwen 14. J. Middelink bowlde veel beter dan zijn cij fers 133 doen uitkomen. G. Zeeuwe had met 858 ook een uitstekenden dag. Verder A. Roodt 9—27. C. V. H. gaat dan weer batten maar weet voor 3 wickets de noodige runs te maken, dank zij een goeden stand tusschen G. V. Langelaar en F. Seveke. Beiden spelen zeer goed cricket en de runs komen in een zoo snel tempo, dat Roodt besluit nog even door te spelen om te zien of er nog een kans inzit. Voor free hitten is de Sparta-aanval echter te moeilijk. Er vallen nu snel eenige wickets waarna Roodt zijn poging maar opgeeft. De stand is dan 616. F. Seveke 23, G. v. Langelaar 16, G. Zeeuwe 12 n.o. Bowlingcijfers Sparta: J. Warburton 227, G. van Leeuwen 05, W. Senne 022 en'J. Wepster 4-7. Op het banencomplex „Riynegom" te Aerden- hout is gisteren bovengenoemd tournament be gonnen. Er wordt gespeeld tot en met Zondag 2 Aug. a.s., waarna de prijsuitreiking zal plaats vinden in hotel Boekenroode. Het aantal inschrijvers is ditmaal bijzonder groot, n.l. 117, hetgeen voor dit tournament een record is. De leiding der wedstrijden berust bij de hee- ren W. J. Pelt en E. Hoogeveen. Gisteren reeds was de belangstelling zeer groot. Van de op Zondag reeds gespeelde wedstrijden noteerden wij o.a.: Gemengd Dubbelspel: le ronde: MeJ. Zwanenburg en Treurniet slaan mevr. Bijvoet en Bijvoet 60, 63. Heeren Dubbelspel: le ronde: de Winter en van Pampus slaan Ruys en de Jongh 6—0, 6—1; Schorer en Gaelst slaan Steinenbochmer en André de la Porte 61, 10—8. Dames-Enkelspel le ronde: Mej. F. Engelhard slaat mej. T. Janssen 62, 63; mevr. Laimböck slaat mej. Pondman 60, 6—0; mej. L. Salomon slaat mej. Eldering 63, 63. Heeren-Enkelspel le ronde: Dtisterbeck slaat van Dijk 7—5, 63; van Teteringen slaat Baars 46, 62, 61. Redeker slaat Jo Dickmann 63, 62; Schuster slaat Steger 6—1, 7—5; ten Houte slaat Velle- ma 6—1, 6—3; Overrijn slaat de Vries 6—3, 6—2;. van Kampen slaat Hogenkamp 60, 61; de Haan slaat Rahusen 64, 60; Kristian slaat H. de Jong 63, 6—1; Rogmans slaat C. Pieter- se 64, 64; André de la Porte slaat W. Pelt 64, 62; E. Hoogeveen slaat van Zadel 61, 6—3. 2e ronde: Overrijn slaat de Vries 60, 79; Kristian slaat Hooyen 61, 63. Aan de leden van deze Vereenigingen wordt bekend gemaakt, dat de autotocht op 2 Aug. a.s. doorgaat. Den termijn heeft men nog wat kun nen verlengen, zoodat de inschrijving tot den oefenavond open is. Vrijdag a.s. gaat het oefenen aan de Wester gracht weder door. Begonnen wordt met de oefeningen voor de kringwedstrijden, welke ge houden worden te De Lynden. Aan de te Nijmegen gehouden Vierdaagsche Afstandsmarschen werd dit jaar met 19 leden, waaronder 5 dames door bovengenoemde ver- eeniging met groot succes deelgenomen. De da mes en een der heeren volbrachten deze vier daagsche marschen op den 40 K.M. afstand per dag in uitstekende conditie en voor eerste deel name ontvingen drie dames en een heer het kruis, terwijl twee dames de kroon voor de tweede maaldeelnemen ontvingen. De overige dertien heeren liepen allen in groepsverband op den 55 K.M. afstand per dag en ontvingen, daar zij1 dezen marsch zonder uitvallers volbrachten, resp. het kruis, de kroon, no. 3 en 4, of diploma, al naar ge lang men voor de le, 2e, 3e of 4e maal deelnam. Tevens behaalden de beide groepen hierdoor voor hun vereeniging den aan deze vierdaag sche afstandsmarschen verbonden groepsprijs. Als leider op de 55 K.M. trad op de heer H. F. Kooien en op de 40 K.M. mej. M. Oosterbaan, die op voorbeeldige wijze hun taak hebben ver richt, terwijl de heer C. F. v. d. Klashorst op de 55 K.M. en de heer W. Kooten op de 40 K.M. op uitstekende wijze als verzorgers op traden. In de eerste ronde van het L.Z.C.-tournooi werd begonnen met den wedstrijd: Haarlem L.Z.C. Haarlem heeft Strang en Goustra als inval lers voor Zeeman en Captein, L.Z.C. verschijnt eveneens met twee invallers. Direct is Haarlem sterker en weet door doelpunten van Hemsber- gen en Helsdingen een 20 voorsprong te ver krijgen, waarna Tegelaar voor L.Z.C. tegen- scoort. Nog voor rust blijft Haarlem sterker en Hemsbergen weet den eindstand op 41 te brengen. Hierna volgde de wedstrijd H.P.C.het IJ. H.P.C. verschijnt met Eldering voor Mooi, NIMIW i..'. Een prima reflector en een wit achter spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt! (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag verplicht zijn?l) terwijl het IJ vier Invallers telt. Het wil bij H.P.C. niet vlotten. Eerst nadat Berkhout Het IJ de leiding heeft gegeven, weet Kooyman door een tweetal goede schoten den stand op 2—1 voor H.P.C. te brengen, waarmee de rust komt. Na rust gelukt het Het IJ uit een straf- worp den stand gelijk te maken, waarna Kooy man weer twee doelpunten scoort. Vlak voor het einde heeft Van Bommel met een ver schot succes. Verliezersronde: L.Z.C.Het IJ 10. Finale: H.P.C.Haarlem 70. Beide ploegen verschijnen zooals boven aan gegeven. H.P.C. is veel sterker en weet met regelmatige tusschenpoozen den stand op 70 te brengen door Eldering drie, Kooyman en Uitendaal elk met twee doelpunten. Rust 40. Hiermede wint H.P.C. den wisselbeker thans definitief. Zondagmorgen is EDO er voor de eerste maal in geslaagd den zwarten een nederlaag toe te brengen. Hoewel Haarlem elf honk. slagen gaf, tegen EDO negen, was overigens het slaan der Haarlemmers vrij slecht. Negen spelers kwamen, ondanks hun slag, niet eens op het eerste honk. In het veldwerk ondervond Haarlem een groot nadeel, eerst doordat Smit den arm stuk gooide en later nog meer doordat Hunik en Wulfhorst gewond raakten. Er kwam nog bij dat verschillende Haar lemmers gewaagd honk liepen, iets dat EDO nog al eens gemakkelijk in de war brengt. Dezen keer liet EDO xh echter niet tot dom heden verleiden. In de eerste drie innings be haalde Haarlem een kleinen voorsprong. Daar de zwarten echter in de vierde beurt slechts één run scoorden, en EDO het vooral door goede tikken van Zandsta, Ter Smitte, Van' der Putten, van der Kuyl en Van der Schalz. tot vijf runs bracht, ging in deze beurt de voorsprong van Haarlem verloren. Nu nam Veenhof de plaats van den werper in. Hij werd echter ook eenige keeren gesla gen, gaf ook nog twee maal vier wijd en wist ook niet de score van EDO geheel tegen te houden. Aan de andere zijde slaagde Van de Bom daar zelfs beter in. Het gevolg was dat de voorsprong van EDO met nog twee runs toe nam. Tijdens de zevende slagbeurt van EDO, toen er twee nullen waren gevallen, was de tijd verstreken en werd gestopt. Tóen was de stand 1611 voor EDO. De uitslag in innings is: Haarlem: 2511020 is 11. EDO: 1—4—2—5—0—2—2 is 16. Vooral door eigen toedoen heeft RCH Zater dagmiddag de twee punten aan De Duvianen moeten laten en daarmee haar kans op bezet ting der bovenste plaats in II A danig ver minderd. Van Thiel was er niet erg „in". Van Eek verving hem ongeveer één inning, maar dit bracht geen verbetering. Samen wierpen zij vijftien keer vier wijd. Van Dijk, de werper der Velsenaren, gaf slechts vijf keer een vrijen loop naar het eerste honk. Bovendien kwamen in het veldwerk van RCH vele fouten voor. Dat was vooral erg in de eerste en de derde slagbeurt der Duvianen. Met éénhonkslagen van De Mooy en Van Nieuwenhuizen en een tweehonkslag van De Weers brachten de Velsenaren het in die twee beurten tot elf runs! De RCH-ers sloegen meer dan De Duvianen, maar door de vele fouten in het begin, hielp het niet meer dat de strijd later gelijk opging. Wel maakten de Velsenaren in hun laatste beurt ook nog een serie fouten, maar hierna vielen spoedig drie nullen achtereen, waaronder één door een keurigen vang van Mantje. De uitslag in innings is: Duvianen50620113 is 18. R. C. H.: 2—3—0—6—1—3—1—3 is 13. Van de score van ZRC is vrijwel niets te rechtgekomen. De Mon had bij het werpen last van den wind en wierp ook nog al eens vier wijd. Overigens echter wierp hij zoo hard dat er van slaan bij ZRC niet veel kwam. In totaal vielen er slechts acht honkslagen, waar van een in de eerste helft van den wedst-ijd. De in het begin door Haarlem verkregen voorsprong bleef gemakkelijk behouden. De zwarten behoefden hun achtste beurt niet meer te slaan en wonnen toch nog met 288. De uitslag in innings is: Z. R. C.: 0—1—0-1—2—2—0—2 is 8 Haarlem: 5—11—5—4—2—0—1—* is 28. y Dat wil zeggen: inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver keer nadert en de weg te smal is voor drie auto's naast elkaar, 'n Manoeuvre, dje bijna zeker naar hospitaal of huis-van-be- waring voert! DEV verspeelde Zondagmiddag, evenals Haarlem des morgens, twee kostbare punten. Niet zoozeer door het werpen van Foogh- winkel dan wel door goed veldwerk, slaagde de DEV er een tijd lang in AFC aan slag te be dwingen. Alleen in de derde beurt vielen eenige honkslagen en die hadden eenige pun ten ten gevolge. In vijf beurten ging AFC vier maal voor nul uit. In die vijf beurten had echter DEV ook niet veel gescoord. Zoo werd de stand 43 In de zesde inning wist AFC echter de kans te doen keeren. Hooghwinkel wierp eenige keeren vier wijd en verder werd het slaghout goed ge bruikt. De voorsprong van DEV ging verloren en na deze beurt was de stand 84 voor AFC. In de zevende beurt kwamen nog acht AFC- ers over de thuisplaat. Eenigen tijd fungeerde Lanz als werper. De honkslagen vielen nu rij kelijk. DEV kreeg ook nog wel kans, voorname- li.-jk doordat Leloux de richting kwijt was en al maar vier wijd wierp. De oogst was echter niet groot genoeg om den voorsprong der Am sterdammers te niet te doen. Het gevolg van dezen uitslag is dat DEV ir.et één wedstrijd meer nog slechts één punt voorsprong op AFC heeft. Haarlem II is met een gelijk aantal wedstrijden nog twee punten voor. A. F. C.: 0—6—3—6—0—5—8—1 is 17. D. E. V.: 2—1—1—0—0—6—5—4 is 13. Haarlem III: 2—3—2—7—3—1—* is 18 E. D. O. III: 6—0—2—3—8—1—1 is 15 Duvianen II 3202001 is 8. R. C. H. IV 1—6—5—1—3—14—7 is 31 E. D. O. V 1—4- D. E. V. II 5—3—1- -0—6—1 is 14. -9—5 is 27 Schoten I 1—10—1—6—15—* is 33 Swastika 432011 is 11 R. C. H. III 2—5—4—3—9-4 is 27 Schoten II 7—0—1—1—1—1 is 11 JULI Woensdag 281 Aug.: Meisjes boven 17 jaar, f 6.50. AUGUSTUS Zaterdag 14: St. Jozefgezellen, f 6.50. Woensdag 58: Dames Onderwijzeressen, f 8.—. Zaterdag 811: Gehuwde mannen, f 6.50. Dinsdag 11—14: St. Ign. Club (afd. vrouwen) f 6.50. Zaterdag 15—18: St. Ign. Club (afd. mannen 2e), f 6.50. Dinsdag 1821: Ongehuwde dames (20 tot 40 jaar), f 6.50. Zaterdag 2225: Heeren Middenstand, f8.50. Dinsdag 2528Meisjes boven 17 jaar, f 6.50. Vrijdag 28—31; Meisjes boven 17 jaar, f6.50. Inlichtingen en aanvragen: Directie Retrai- tenhuis, Loudelsweg 46, Bergen (N.-H.) bij Alk maar, Telefoon 148, Giro 45537. Gistermiddag hadden op de Heemsteedsche Wielerbaan wedstrijden om het kampioen schap van Haarlem op den korten en langen afstand plaats, terwijl het programma met eenige nummers voor nieuwelingen was aan gevuld. In de clubontmoeting voor nieuwelingen toonde de R. K. W. V. „Achilles" zich in de achtervolgingsrace sterker dan „De Kampioen", want reeds na 10 ronden was de laatste in gehaald. „Achilles" reed inderdaad keurig en het was jammer, dat ze in den klassementswed strijd door een valpartij gehandicapt was, waardoor zij dezen met 2926 verloor. Aan het sprintkampioenschap namen een twintigtal renners deel. In de demi-finale had den zich Kemp („Achilles") en De Best, Metz en Van Dijk (allen „De Kampioen") geplaatst. De twee laatstgenoemden, beiden onafhanke- lijken, kwamen tegen elkaar uit om de eerste plaats. Aanvankelijk had Metz in dezen rit den kop, maar even voor het luiden van de bel liet hij zich verrassen en in een oogwenk was Van Dijk hem zoo ver vooruit, dat Metz spoe dig inzag, dat inhalen onmogelijk was. Van Dijk legde de laatste 200 M. af in 12.6 sec., den snelsten tijd van den middag. Het kampioenschap over 50 K.M. bracht een vijf en twintig renners aan den start. Er werd dadelijk fel gekampt; voortdurend hadden er uitlooppogingen plaats. Om den strijd aantrek kelijker te maken werden er eenige premies uitgeloofd, die onder het publiek gecollecteerd waren. De Best bleek een goede premiewinnaar te zijn. Hij won ƒ12.50; verder Rijneveld 5 en Schaper ƒ5. De jury liet om den uitslag zoo zuiver mo gelijk te krijgen de laatste tien ronden alleen rijden door de renners, die aan den kop zaten. Zoo streden een zestal den strijd uit, waarvan Peetoom (H.S.V. „De Kampioen") het eerst over de streep ging. Tweede werd J. Rusman (Achilles). De zes, die den rit uitreden, waren allen amateurs. Nog zij vermeld, dat de heer H. J. A. van Duynen, voorzitter-kamprechter in den loop van den middag den renner G. van Wees (lid van de R. K. Wielervereeniging „Achilles"), die ons land in den achtervolgingswedstrijd te Berlijn zal vertegenwoordigen, namens de di rectie der baan veel succes toewenschte. Van zelfsprekend onderstreepte het vrij groote aantal bezoekers hartelijk deze woorden. De uitslagen luiden: Sprint voor amateurs en onafh. over 3 ron den. le serie: 1. C. de Best (laatste 200 M. 13.4 sec.); 2. J. Rijneveld, 3. D. Fabel. 2e serie: 1. N. Kemp (13.4 sec.), 2. J. Henzen, 3. C. Meyer. 3e serie: 1. W. Metz (14 sec.), 2. T. Wester, 3. J. Engel. 4e serie: 1. M. Peetoom (13.2 sec.), 2. R. Groot, 3. P. v. d. Heyden. 5e serie: 1 J. de Brey (14.2 sec.), 2. P. Jon- geneelen, 3. J. Burger. 6e serie: 1. B. van Dijk (14 sec.), 2. A. Scha per, 3. A. Schenk. Herkansingsritten. le rit: 1. J. Rijneveld (13.6 sec.), 2. A. Scha per, 3. T. Wester. 2e rit: 1. R. Groot (14.8 sec.), 2. P. Jongenee- len, 3. J. Henzen. Kwartfinale. le rit: 1. B. van Dijk (15.6 sec.), 2. J. de Brey (2 lengten), 3. J. Rijneveld (3 lengten). 2e rit: 1. W. Metz (13.6 sec.), 2. A. Schaper (wiel), 3. M. Peetoom (lengte). 3e rit: 1. N. Kemp (13 sec.), 2. O. de Best (wiel), 3. R. Groot (ver). Herkansingsrlt no. 2: 1. C. de Best (12.8 sec.), 2. A. Schaper (banddikte), 3. J. de Brey (lengte) Demi-finale. le rit: 1. B. van Dijk (12.8 sec.), 2. N. Kemp (2 lengten). 2e rit: 1. W. Metz (13.6 sec.), 2. C. de Best (banddikte). Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper I Rubri ceering en gelijlCTonnige zetwijze. Billijk bw jtfntoHlef i Finale. Om de 3e en 4e plaats: 1, N. Kemp (13.4 sec.), 2. C. de Best (banddikte). Om de le en 2e plaats: 1. B. van Dijk (12.6 sec.), kampioen, 2. W. Metz (ver). Clubontmoeting voor nieuwelingen le rit: Ploegenachtervolging, over max 20 ronden. R.K.W.V. „Achilles" (T. Janssen, J. Siebe- ling, P. Ligthart, A. Gruyters) haalt H.S.V. „De Kampioen" (R. Hessels, J. Veenhof, Esveld en De Vos) in na 10 ronden, 2 min. 34.4 sec. 2e rit. Klassementswedstrijd over 25 ronden: 1. H.S.V. „De Kampioen" 29 pt„ 2. R.K.W.V. „Achilles" 26 pt. Wedstrijd voor nieuwelingen over 25 ronden, 5 K.M.: 1. Drogtrop 5 min. 31.6 sec., 2. T. de Klerk, 3. Van Halst. Om het kampioenschap van Haarlem voor amateurs en onafh. over 50 K.M., 250 ronden: 1. M. Peetoom, 2. J. Rusman, 3. C. de Best, 4. D. Drost, 5. A. Buys, 6 P. Jongeneelen. Bovengenoemde vereeniging hield een record wedstrijd voor B- en C-klasse voor den „Excel- sior"-beker. De A-klassers reden een trainings record-rit. Alle klassen reden over een afstand van 50 K.M. De mooiste prestatie leverde Jan Jas, door den snelsten tijd van den dag te maken. Er vielen veel renners uit. De uitslag luidde: A-klasse: 1. W. Fennes, 1 uur 33 min. 30 sec.; 2 H Kleef, 1-34-25. Overige renners uitgevallen. B-klasse: 1. J. Jas, 1-33-13; 2. J. Walgien 1-34- 13; 3. Lasschuit, 1-37-50; 4. G. Jansen, 1-38-35. Overige renners opgegeven. C-klasse: 1. B. Jansen 1-36-10; 2. Van den Berg, 1-37-35; 3. Banke 1-38-30 1/5; 4. H. Jan sen 1-47-39. Het Excelsior-lid W. Drogtdrop wist op de Heemsteedsche Wielerbaan eerste te worden in een nieuwelingen-wedstrijd over 25 ronden. Een pracht-prestatie van dezen Jongen renner. De renners Drogtdrop, Philippo, van Haarlem, Korthals rijden 30 Juli een nieuwelingen-wed strijd over 25 ronden op de Gooische Wielerbaan te Hilversum. Hedenavond ledenvergadering in het Club gebouw. Oen. de la Reystraat 15, In de zweminrichting der Velser Zwemver- eeniging te IJmuiden hebben Zondagmiddag zwem- en polowedstrijden plaats gehad om het kampioenschap van den kring Haarlem. Deel nemende vereenigingen waren de Zwemclub Haarlem, Haarlemsche zwem- en poloclub H.V. G.B., Haarlemsche zwem- en poloclub De Wa terratten, Heemsteedsche Poloclub, Zwemver- eeniging Velserend, Kennemer Zwemclub, Zwemclub Zandvoort en Velser Zwemvereeni- ging. De uitslagen waren als volgt: 100 M. zwemmen dames: 1. Mevr. E. C. LuttikhuizenKollerie, De Wa terratten, 1.35; 2. mej. H. Sieren, idem, 1.37 1/5. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. J. Ketelaar, H.V.G.B., 1.21; 2. T. Polak, Haarlem, 1.24 3/5. 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. Mej. M. Steenhuysen, Heemsteedsche Po loclub, 2.32 1/5; 2. mej. M. Kuyper, De Water ratten, 2.32 3/5. 50 M. schoolslag meisjes-adspiranten: 1. Mej. R. Lommerse, Heemsteedsche Poloclub, 47 2/5; 2. mej. A. Nol, Zwemver. Velserend, 48; 3. mej. A. Kampman, idem, 48 3/5. 50 M. schoolslag jongens-adspiranten: 1. J. Lenderink, Heemsteedsche Poloclub, 40 3/5; 2. W. Bremer, H.V.G.B., 42 1/5; 3. B. v. d. Wateren, Haarlem, 43 2/5. 50 M. vrije slag meisjes-adspiranten: 1. Mej. M. Kuyper, De Waterratten 37 2/5; 2. Mej. A. Sevensma, Heemsteedsche Poloclub 38 2/5. 5 x 50 M. estafette, vrije slag, voor jongens- adspiranten: 1. H.V.G.B., 2.56 1/5; 2. Velser Zwemvereeni- ging, 3.5 3/5.. 3. Kennemer Zwemclub 3.35 2/5. 1500 M. schoolslag dames: 1. Mej. M. G. van Looy, De Waterratten, 23 min.; 2. mej. M. Steenhuysen, Heemsteedsche Poloclub, 25 min.; 3. mej. H. Haase, Haarlem, 26 min.; 4. mej. A. Roskam, Zwemvereen. Velser end 27 min. 1500 M. schoolslag heeren: 1. D. van Viersen, De Waterratten, 27.46; 2. P. de Ridder, Heemsteedsche Poloclub 30 9 3/5; 3. J. Kemp, H.V.G.B., 30.47 3/5. 1500 M. vrije slag dames: 1. Mej. M. J. van Beelen, De Waterratten, 33.3. 1500 M. vrije slag heeren: 1. A. Sipkema, Heemsteedsche Poloclub, 23 min. 13 sec.; 2. A. v. d. Meer, Haarlem 26.45 3/5; 3. J. v. d. Boogaard, De Waterratten, 27.10. Waterpolo-wedstrijden: Velser Zwemvereeniging-adspirantenCombi natie Haarlemsche aspiranten 31. Velser ZwemvereenigingHaarlemsche Com binatie 26. De IJmuider Courant-beker, voor den eerst- aankomende in den 1500 M. vrijen slag heeren, twee jaar achtereen door C. Visman gewonnen, werd thans veroverd door P. Sirres, in 28 min. 7 sec, De V.Z.V.-beker, voor het eerst aankomend lid in de 1500 M. schoolslag werd gewonnen door P. Vissink in 31.23 3/5. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zul len op 1 October a.s. naar de aanvuilings- reserve overgaan: 1. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1921, met uitzon dering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; 2. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëindigd, met uit zondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De tot de aanvulhngsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisa tie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of persoon lijke kennisgeving worden opgeroepen. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rfiksgoederen zullen met uitzondering van schoenen en haarkam in de tweede helft van September of in October van dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inle vering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.m. aan bestraffing bloot. De ingeleverde zakboekjes worden, na wij ziging of vernieuwing bij het korps, wederom aan de dienstplichtigen verstrekt. Nader zal aan belanghebbenden worden be kend gemaakt, wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen, er in tijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Geslaagd voor het diploma huishoudkundige mej. A. v. Benthem te Heemskerk. Naast de „Zonnestraal"-collecte, welke Za terdag I Augustus zal worden gehouden, wordt een „Zonnestraal'-attractie-loterij georgani seerd, teneinde de opbrengst van de collecte te verhoogen. De loten kosten f 0.25 per stuk en worden in gesloten enveloppe verkocht. Na de enveloppe opengescheurd te hebben, kan men onmiddel lijk constateeren, of men een prijs heeft ge wonnen. De hoofdprijs in deze verloting be staat uit een eikenhouten boekenkast, een dames, of heerenrijwiel of een cano naar keuze; de tweede prijs is een prachtige lederen koffergramofoon met drie platen. VerdeT wachten nog vele aantrekkelijke prijzen op hun winnaars. Franken's broodfabrieken hebben Zaterdag in Aerdenhout-Heemstede haar tiende filiaal ge opend in het perceel Zandvoortschelaan 177. De zaak, die er van binnen en van buiten keurig uitziet, is als een uitnoodiging om de smaakvolle en voedingsrijke etenswaren te koooen. Franken's broodfabrieken, die reeds in Haar lem, Heemstede en Bloemendaal op een uitge breide cliënteele kunnen bogen, wenschen wij ook.nu weer veel succes met haar tiende filiaal. Voor de R. K. Spaarndammers was het Don derdag 28 Februari 1924 dus 12 y jaar ge leden een heuglijke dag. Toen werd n.l. de bijkerk te Spaarndam, toegewijd aan St. Adel- bertus, plechtig ingewijd door den toenmaligen, pastoor van de parochie Spaamwoude, den zeereerw. heer J. H. H. Saulenn, aldus meldde de Nieuwe Haarl. Crt. uit dien tijd. Ondanks het koude weer stonden zeer velen vanaf den weg toe te zien, zoo gaat het ver slag verder. Nadat de zegening buiten rondom de kerk was geschied, trok men processie- gewijze onder het zingen van de Litanie van Alle Heiligen het kerkgebouw binnen. Daarna werden het altaar en de binnenwanden geze gend. Toen stroomde het volk naar binnen in het kerkje. Vooraan waren twee banken gereserveerd voor het R. K. Kerk- en Armbestuur en voor leden van de Commissie voor de Bijkerk. Op een aparte plaats hadden nog plaats genomen de zeereerw. heeren H. Pieterse, pastoor te Schoten en de weleerw. heer W. E. H. A. Lühn, kapelaan te Haarlem. Nadat allen hadden plaats genomen, begon de eerste H. Mis (ge zongen), aan God opgedragen voor het gees telijk en tijdelijk welzijn der R. K. Spaarndam mers. Op keurige wijze zong het zangkoor de Gre- goriaansche gezangen onder leiding van kape laan J. Groen. Na het Evangelie sprak de pastoor de ge- loovigen toe en wenschte hen van harte geluk, tevens de hoop uitsprekend, dat zij hier in dit kerkje veel genade van God zouden ver krijgen voor zichzelven en dat zij zich steeds zouden herinneren, dat hun pastoor hier het eerste H. Misoffer voor hun belangen had op gedragen en dat zij dus ook dikwijls voor hem zouden bidden. Mogen de Spaarndammers, die op zoo on dubbelzinnige wijze hebben blijk gegeven van hun milddadigheid, ook in de toekomst even flink zich houden. Deze laatste wensch van het verslag is wèl in vervulling gegaan! De vrijgevigheid der particulieren heeft immers aan de kerk veel schoons geschonken in den vorm van beelden en altaarsieraden, enz. Vooral moet hier de zoo volijverige naaikrans met eere genoemd wor den, die eiken Woensdagavond tezamen komt om ten bate van de kerk allerlei te vervaar digen. Uit deze medewerking van zoo vele zijden blijkt wel hoe dankbaar de Spaarndamsche parochianen waren, dat zij thans een Godshuis in hun midden bezitten. Vroeger gingen zij ter kerke naar hun parochiekerk te Haarlemmer- liede, drie en een halve K.M. van hun dorp verwijderd, hetgeen nogal bezwaarlijk was, voor al bij slecht weer en toen het gebruik van de fiets nog niet zoo overal was doorgedrongen als nu het geval is. De aannemer J. Nelis te Haarlem, oud-paro chiaan van Spaarnwoude, heeft het eenvoudige doch fraaie en doelmatige kerkje gebouwd, dat ruim 200 zitplaatsen bevat en waaraan een aardig patronaatsgebouwtje grenst. Het kreeg den echt-Nederlandschen heilige, St. Adelbertus tot patroon, en is als zoodanig de eenigste kerk in ons vaderland, op de kerk na, gesticht in de plaats, waar St. Adelbertus reeds van oudsher vereerd wordt. Gelukkig neemt nu de vereering tot St. Adelbertus alom toe. Thans behooren 70 gezinnen (270 communi canten) tot de bijkerk. Achtereenvolgens heeft ze als pastoor gekend de zeereerw. heeren J. J. H. Saulenn z.g., N. H. Aanstoots (thans te Vo- lendam) en C. Berkemeijer (ook thans nog pastoor) en als kapelaan J. Groen (thans Den Haag), A. Trouwborst (thans Rotterdam), C. Klepper en Jac. Berger. Koster der kerk is nog steeds de heer P. Ju kes, die dus binnenkort ook zijn koperen ju bileum zal vieren, evenals het zangkoor, dat onder leiding van den heer L. Warmerdam staat. R. K. scholen voor L. O. zijn te Spaarndam niet gevestigd. De kinderen zijn op de St. Lu- ciascholen aan de Kloosterstraat te Haarlem, waarheen ze, dank zij een gelukkige schikking, eiken dag per autobus vervoerd worden. Zondag 23 Augustus zal het koperen be- staansfeest der bijkerk herdacht worden met een plechtige H. Mis in de kerk. De directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie maakt bekend, dat bij het Hoofd bestuur der P.T.T. berusten de navolgende in de wachtkamers van onderstaande kantoren gevon den voorwerpen: Haarlem: 1 bankbiljet, 6 vulpenhouders, 1 zilveren vulpotlood; HoofddorpHaarlemmermeer: 1 bankbiljet; Overveen; 1 beurs met inhoud. Voor het terugontvangen van deze voorwerpen kunnen de rechthebbenden zich wenden tot het Hoofdbestuur der P.T.T.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 11