Prachtig geslaagde nationale kampioenschapp en '1 Verloren stelling van Euwe tegen Bogoljubow Wmmm Ducazeaux wint de langste etappe van de Ronde van Frankrijk VIER NIEUWE RECORDS GEVESTIGD UITHOUDINGSVERMOGEN SPEELDE GR00TE ROL FINE VERBETERT ZIJN POSITIE lawntennis - WÊÈËiÈÊÈÈÊËÊ I MAANDAG 27 JULI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Successen van het Haarlemsche diocees Holland wint vijf titels Keurige organisatie van Jong Leven Uitslagen op de volgende pagina) AceRood Wit 73 Stam zwemt ÏOO meter in een minuut Record, dat niet kan worden erkend ATHLETIEK Laatste training der athleten voor Berlijn Bijeenkomst in het Olympisch Stadion te Amsterdam 111» Wamzm'X:- De F.D.A.-kampioenschappen. Finish van de fvnale 400 Meter, die op de streep ten gunste van Endenburg werd beslist na een spannende race met Van Ewyck. Geheel rechts Van Ewyck (Jong Leven), tweede, daarnaast Endenburg (Holland) winnaar en daarachter B. Hoven (Jong Leven). Geheel links Hendriks (bisdom Roermond) die derde werd Een Fransche onafhankelijke pro fiteerde van de rivaliteit tus schen de Belgische en FranscheP ploeg BOKSEN Schmeling naar Amerika terug In Hellendorf aan de Duitsch-Tsjechische grens zijn reeds alle maatregelen genomen voor een feestelijke ontvangst van den estafette-looper, die het Olympische vuur in Duitschland brengt Goede prestaties van onze landgenooten SCHAKEN De zevende ronde van het schaak- tournooi te Zandvoort Van Doesburgh remise met Tartakower I Bogoljubow Pijnenburg en Slaats winnen te Blerick CharlierDeneef op de tweede plaats in 80 K.M.-koppel- wedstrijd lUlT DE SPORTWERELD OHnf De nationale kampioenschappen van de Federatie van Diocesane Athletiekbonden, die Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam door Jong Leven werden georganiseerd, zijn zoowel organisatorisch als sportief een volledig succes geworden. Sportief omdat er dezen middag niet min. der dan vier nieuwe records werden ge vestigd en organisatorisch o.a. omdat deze wedstrijden een zeer bevredigend aantal toeschouwers hebben getrokken. Hiertoe hebben de weersomstandigheden medegewerkt, maar het- stemt toch in ieder geval tot vreugde, dat men de zen middag in zoo grooten getale naar de Sintelbaan was getrokken. Voor de organisatie van Jong Leven niets dan lof. Alles was tot in de puntjes geregeld en het ware te wenschen, dat het bij al onze R.K. wedstrijden zoo op rolletjes liep. Ook van deze plaats brengen wij gaarne een eere-saluut aan de organiseerende vereeniging met haar actieve leiders, die met dit athletiektournooi de sportieve viering van het tweede lustrum besloot. Hieronder zullen wij aanstonds de verrich tingen der athleten op de verschillende num mers bespreken. Wy willen er echter hier reeds op wijzen, dat de door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers beschikbaar gestelde prüs werd ge wonnen door Jong Leven, welke vereeniging met een nieuwen recordtyd eerste werd op de 4 x 100 meter estafette. De prijs, die door den Fauselijken Internun tius, Z. Exc. Mgr. P. Giobbe was uitgeloofd, viel ten deel aan Holland uit Haarlem, voor de overwinning, eveneens in recordtijd in de E IOCEP-estaf ette. Na scherpen en harden strijd in de series wisten de volgende loopers zich in de finale van de 100 meter te plaatsen: H. de Lange en W. Hoven, Jong Leven, Amsterdam; H. Osen- darp, Holland, Haarlem; C. l'Abbee, Prins Hendrik, Vught; J. Fennis, V. I. F., Hilversum en A. Jansen, Roermond. In zijn serie had H. de Lange reeds 11.1 sec. gemaakt, zoodat een recordverbetering in de finale niet tot de onmogeiykheden behoorde. Na twee valsche starts in den eindstryd gingen de loopers goed weg, behoudens Osen- darp. De Lange nam direct de leiding, ge volgd door zijn clubgenoot Hoven. Onbedreigd wisten de beide Amsterdammers de finish te bereiken, waarbü voor den eerste een tijd van 11 sec. werd genoteerd. Met dezen tyd even aarde De Lange zün eigen record. Op de 200 meter startte H. de Lange niet, omdat hij na de 100 meter weer eenigen hinder had ondervonden van een oude blessu:e. De verwachting, dat op dezen afstand een nieuw record geleverd zou worden is echter bewaar heid. Uit de series plaatsten zich W. Hoven, H. Osendarp, J. Fennis en J. de Roy in de finale, waarin zich een scherpe strijd ontspon tus- schen Hoven en Fennis. Twintig meter voor de eindstreep waanden wij Hoven reeds winnaar, maar toen wist Fennis met inspanning van zijn laatste krachten zijn tegenstander nog opzij te komen en zelfs met miniem verschil te winnen. Met 23.5 sec. verbeterde hy het FDA- record met 0.1 sec., terwül Hoven den record tijd wist te evenaren. De eindstryd op de 400 M. werd met spanning tegemoet gezien. En terecht. Want reeds in de eerste serie wisten zich N. Broeken, J. v. Ewyck en Endenburg in denzelfden tyd van 55,3 sec. te plaatsen. De tweede serie, waaruit R. Hendriks, B. Hoven en G. Wessels als finalisten kwamen, ging iets kalmer, n.I. 55,6 sec. De finale zelve was er een van het goede soort. De buitenman R. Hendriks bleef, door zün hoog aanvangstempo tot bij het uitgaan van de laat ste bocht leiden. Endenburg trachtte daarna op zyn bekende wijze Hendriks te passeeren, wat hem eerst na een herhaalden aanval gelukte. Direct daarop kwam van Ewijck zich in den strijd om den kop mengen. Hij wist naast Endenburg te komen, maar met miniem verschil kon de Holland-man nog als eerste over de eindstreep gaan. De tyd werd voor beiden op 53,3 sec. genoteerd. Met belangstelling hebben wij op de 800 meter De strijd op de 3000 meter bij de F. D. A.-kampioenschappen. den winnaar J. oosterveer gevolgd, in zijn po ging om onder de 2 min. te komen. Reeds by de Internationale kampioenschappen van de U.I.O.C.E.P. te Weenen wist hij, als tweede eindigend achter de Fransche Olympiade- hoop Petit, een nieuw record te vestigen met 2 min. 1,4 sec. Onmiddellijk na den start nam Oosterveer den kop, waarbij slechts J. Pos, Concordia, Den Bosch, oorspronkelijk goed wist te volgen. De eerste 400 Meter ging in ongeveer 56,6 sec., een tijd, waarmede de kans om onder de 2 min. te blijven niet gering was. De tweede 400 M. moest Oosterveer het echter geheel en al zonder strijd stellen, waardoor de prikkel om het laatste uit zijn reserve te halen, achterwege bleef. Met krachtigen pas en goede balans eindigde de Holland-man in den goeden tijd van 2 min. 0,7 sec., hetgeen wederom een nieuw recocrd beteekende. De verwachtingen, dat H. Coblens vrü gemak- keiyk zou winnen, zijn niet uitgekomen. De G. V. O.-er C. Smit uit Krommenie toonde zich hier n.I. den sterkste. Na een veel te snel begin van J. Burger, die de eerste 400 M. onder de 60 sec. bleef, kwamen Smit, A. v. Leeuwen en Co blens hunne rechten opeischen. Tot aan de bel kon Coblens nog volgen, om daarna zoover af te zakken, dat ook zyn snelle eindspurt geen redding meer kon geven. Uit de laatste bocht komend spurtte Smit zijn laatsten tegenstander v. Leeuwen gemakkeiyk voorbij en won, slechts 0,1 sec. boven het Ned. record bly- vend, in 4 min. 20,3 sec. Coblens werd in de laatste 25 M. nog gepasseerd door Strootman, die als derde man 4 min. 26,5 sec. maakte. Wij vermoeden, dat Coblens een verbazend slechten dag had; want toen hij te Weenen zijn record op de 3000 Meter vestigde, legde hy de eerste 1500 Meter in 4 min. 25 sec. af. De 5000 Meter had op het laatste oogenblik veel aan belangrijkheid gewonnen, omdat de Lei- denaar v. d. Klugt zich onder de vertrekkenden bevond. Na eenige ronden plaatste deze zich aan den kop, waarbij twee loopers, n.I. W. Liebregts, Roermond en H. Hochstenbach, Lindenheuvel goed wisten te volgen. Regelmatig liep dit trio ronde na ronde en het was zelfs by het luiden van de bel nog broeder- ïyk bijeen. Dan geschiedde hetgeen niet werd verwacht. Driehonderd meter voor het einde deed Lie- breghts een aanval op v. d. Klugt, die werd afgeslagen. Hij liet zich even afzakken en kwam onmiddellijk gelanceerd terug. Nu slaag de de poging, welke eveneens voor Hochsten bach succesvol verliep. Vrij gemakkeiyk ver grootten beide Zuiderlingen hun voorsprong, die zelfs niet meer door een tegenaanval in gevaar werd gebracht. De nog jeugdige Lie bregts eindigde als eerste in den goeden tyd van 16 min. 35 sec. Na de successen van de Jong Leven-sprin ters op de individueele nummers was de uit slag van de 4 maal 100 M. vry gemakkelijk te raden. Onbedreigd wonnen de groenbroeken in den nieuwen recordtijd van 45,8 sec. De strijd om de tweede plaats werd gevoerd tusschen Holland en Rood-Wit, Venlo. Wel liep de slot man van Rood-Wit geweldig in op den laatsten Holland-man, doch hij kwam enkele c.M. te kort om zich en zijn ploeg als tweede te doen ein digen. Bij de 800, 400, 200, 100 M.-estafette was een overwinning van Holland met Oosterveer en Endenburg geen verrassing. Opnieuw liep Ooster veer op de 800 M. een goede uitgebalanceerde race en grondvestte de latere overwinning. Met 3 min. 36.6 sec. verbeterde het Holland-kwar tet zijn eigen record met 1,4 sec. Van de 18 hoogspringers waren vrywel allen nog aan, toen de lat op 1,65 M. werd gebracht. Hierna sneuvelden echter velen, waarna voor 1,67 M. slechts een viertal overbleef, n.I. C. Mid dendorp en H. Geels, Holland; F. Delmee, OSS, Den Bosch en J. Krijnen, DWS, Bussum. Slechts Middendorp en Delmee wisten 1,67 M. te springen, doch strandden op 1,70 M. Na overspringen plaatste Middendorp zich eerste terwyi Geels zich als derde wist te kwalificee- ren. Bö het polsstokhoogspringen heeft de grootere routine van W. Kaptein hem inderdaad de overwinning gebracht. De 3.40 M. werd door den Beverweker en P. Hooyen David, Tilburg royaal overspannen. Op 3.50 meter faalden bei den, waarna hun nogmaals op dezelfde hoogte een kans werd geboden. Dat Kaptein slaagde pleit voor zijn kunnen, doch ook Hooyen had met iets meer geluk deze hoogte gehaald. Zijn techniek boven de lat vereischte slechts iets meer controle om volledig succes te hebben. De prestaties bij het verspringen en den hink- stap-sprong vielen iets tegen, hoewel beide over winnaars, resp. A. Rombouts, Holland en W. Schoonhoven, Jong Leven, zich met deze plaat sing op den goeden weg bevinden. Ook by de werpnummers kwam men niet boven het middelmatige. Vooral de Zuidelijke werpers hebben veel van hun vroegere kracht verloren, terwijl de thans in het veld gebrachten nog niet op voldoende hoogte zijn gekomen. Chr. Duijn wist de beide titels op discus en kogels te verwerven, daarmede zijn uitzonder- ïyke klasse demonstreerend. Bij het speerwerpen bleef G. Wessels ver van het Nederlandsch en zijn eigen record. Voor de resultaten van de nieuwelingen-num mers, die ook een interessant verloop hadden, kan men de officieele uitslagen raadplegen. Ace won Zondag in Den Haag met 73 van Rood Wit voor de promotie-degradatie eerste klasse-overgangsklasse. By de Zondagmiddag gehouden wedstry- den om het zwemkampioenschap van den kring Den Haag van den K.N.Z.B. heeft de Nederlandsche Olympische afgevaardigde P. Stam den 100 meter vryen slag afgelegd in een minuut precies, hetgeen een nieuw Nederlandsch record zou beteekenen. Dit record kan echter niet erkend worden, aangezien te voren geen aanvrage voor re cordverbetering was ingediend. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werd Zondag voor het laatst een by eenkomst gehou den van de dames en heeren athleten, die Ne derland op de Olympische Spelen te Berlyn zullen vertegenwoordigen. Klasema, Toscani, Brasser en van de Poll waren aan het oefenen alsof hun leven er van af hing en daarnaast liepen de 100-meterTathleten onder het wakend oog van de heeren Burger en Moerman, resp. voorzitter en secretaris der N.T.C. en volgens aanwijzingen van den heer P. Korver, den trainer. Speciale aandacht werd besteed op het wisse len van de 4 x 100 meter estafette. Op andere plaatsen van het grasveld waren de dames aan het oefenen en tot slot werd door de vier meisjes de estafette nog eens terdege onder handen genomen. Na afloop van de oefeningen kwamen alle athleten bijeen. Zij werden toegesproken door den heer A. J. G. Strengholt, voorzitter der K. N. A. U. Max Schmeling zal 15 Aug. a„s. naar Ame rika terugkeeren teneinde zich voor te bereiden op de match tegen Braddock, welke eind Sep tember te New York zal worden gehouden. Dat de rustdag van de Ronde van Frankrijk Vrijdag in Perpignan gehouden werd, is natuurlijk te wyten aan het feit, dat de renners den volgenden dag een af stand van 325 K.M. moesten afleggen. Het was dus zaak zoo goed mogelijk uitgerust aan deze langste etappe der ronde te be ginnen. Bovendien moesten de renners talrijke „cols" passeeren en het uithoudingsvermogen zou dus een groote rol spelen. Dat tenslotte een onaf hankelijk rijder deze zware etappe gewonnen, is hoofdzakelijk te wijten aan de bewaking, die de Belgen Maes en Vervaecke en de Fransch- man Magne op elkaar uitoefenden. Angstvallig hielden zij elkaar in het oog en er was voor een der renners dan ook eenvoudig niet aan te denken, een uitloop-poging te wagen, die met succes zou worden bekroond. Van het op 50 meter hoogte gelegen Perpignan ging het geleidelijk omhoog tot Prades op 349 meter. Daarvandaan liep de route stijl omhoog en na 85 K.M. hadden de renners den eersten Col de la Perche bereikt, die een hoogte heeft van 1579 M. Het ging echter nog hooger en 5 K.M. verder passeerden de renners den twee den berg, den 1622 M. hoogen Col Riga, waar na een snelle afdaling begon tot op 1130 M. Dat afdalen duurde echter niet lang, want de Col de Puymaurens rees alweer voor de ren ners op. Het was de hoogste Col van deze etappe n.I. 1931 M. hoog en toen volgde een afdaling die zich over een afstand van 50 K.M. uitstrekte. Hier w%rd het tempo tot een zeer Ds resultaten van de Zondag gespeelde ze vende ronde van het schaaktournooi te Zand voort waren als volgt: Fine wint van Becker; Prins verliest van Keres; van Doesburgh remise met Tartakower; Maroczy remise met Spielmann; Landau Gruenfeld afgebroken; Bogoljubow—Euwe af gebroken in voor Euwe verloren stelling. De stand is nu: 1. Fne 5)4 P., 2. Keres 4y3 p„ 3, 4 en 5. Tartakower, Maroczy en Euwe, ieder 4 punten (Euwe nog een afgebroken party) 6 en 7 Spiel mann en Bogoljubow ieder 2% p. (Bogoljubow nog een afgebroken party); 8. Van Doesburgh 3 p., 9 en 10 Becker en Gruenfeld ieder 2yr p. (Gruenfeld nog een afgebroken party); 11 Landau 2 p. en nog een afgebroken party; 12. Prins 1 p. De party tusschen Bogoljubow en Euwe stond natuurlijk in het centrum der belangstelling, In deze party wist Euwe door agressief spel reeds spoedig het initiatief te nemen. Daarby bleef het echter, toen Euwe een voortzetting, die hem voordeel had kunnen brengen, ver zuimde. By den 36sten zet had Euwe nog steeds de beste kansen, doch toen maakte de wereldkampioen een ernstigen blunder, die hem materieel zoowel als positioneel in een verloren stelling bracht. Bogoljubow wikkelde naar behooren af en stond in een gewonnen stelling bij het afbreken. Zyn naaste concurrent Fine verrichtte uit stekend werk tegen Becker. Met zyn bekende minutieuze speelwyze wist hy op een even fyne als sterke wijze Becker in het nauw te brengen. Door een subtiele manoeuvre won hij snel. Door deze overwinning heeft de Amerikaan zyn voorsprong op Euwe vergroot en hy staat nu veilig op de eerste plaats. De overige Nederlanders speelden met wis selend succes. Prins speelde goed tegen Keres, doch verloor door grove fouten zijn partij.. Van Doesburgh bevocht een uitstekende remise te gen Tartakower en Landau weerde zich goed tegen Gruenfeld. onze landgenoot kreeg in de afwikkeling een goed eindspel. Hier volgt nog een beknopt overzicht van de verschillende partyen: MaroczySpielmann: In een zeer vreedzame bui speelden deze twee meesters het rustige vierpaardspel. Geruimen tyd bleef de stelling volkomen gelijk en symmetrisch. Spielmann kon toen door een offercombinatie eeuwig schaak forceeren, wat hij dan ook deed. Van DoesburghTartakower. Ook Zondag weerde de Bussumer zich weer voortreffelyk. In een Nimzo-Indische opening wist hy het initiatief te b nouden. Tartakower koos een variant, die den laatsten tyd zeer in de mode is, nl. de z.g. Zuericher variant. Dr. Tartakower vermocht geen verwik kelingen in het leven te roepen. Wel verdween er veel hout van het bord. In een eindspel van dame-toren-pionnen tegen een gelyke macht, had van Doesburgh zelfs de betere kansen door de beheersching van de eenige open lyn. Dit voordeel wist de Poolsche meester te neutraliseeren, door een zetherhaling af te dwingen. Deze remise is wederom een goede prestatie van van Doesburgh, die zich uitste kend houdt in dit zoo sterke milieu. PrinsKeres. Een Colle-ppening, waarin de Estlander zich volgens een door Bogoljubow aanbevolen systeem verdedigde. Prins kreeg des alniettemin een fraaie aanvalsstelling. De aan' val was echter tegen de taaie verdediging van Keres moeilyk door te zetten. Bovendien kwam Prins in hevigen tydnood. Helaas miste de Am sterdammer een voortreffelyke kans om een zeer voordeelige stelling te krijgen. Hy bracht een kwaliteitsoffer, dat snel weerlegd werd. Het hopeloos staande eindspel kon Prins snel op geven. FineBecker. Ook hier dezelfde variant van de Nimzo-Indische verdediging als in de partij van DoesburghTartakower. De Amerikaan toonde zich uitstekend met de theorie op de hoogte en kreeg eenig opening-voordeel. Toen bovendien Becker eenigszins bevangen speelde, wist Fine zijn tegenstander in te sluiten. In een dame-toreneindspel kon Fine de koning stelling van Becker verzwakken en daarna op fraaie wyze openbreken. Het dame-eindspel werd als vanzelfsprekend door den jeugdigen Amerikaan feilloos afgewikkeld. LandauGruenfeld. Gruenfeld speelde we derom het aangenomen damegambiet. Landau week bij den negenden zet van de gebruikelijke voortzetting af, waarop Gruenfeld zeer lang nadacht. Hij kon echter geen weerlegging vin den en kwam zelfs slecht te staan. Landau kreeg voor zijn paarden de voortreffelyke vel den c5 en e5. Gruenfeld verdedigde zich zeer voorzichtig en wist de ergste gevaren te bezwe ren. Tenslotte werden de dames geruild en er ontstond een eindspel, dat wit goede kansen gaf. De party werd voor de tweede maal afge broken in een voor Landau iets gunstiger stel ling. Bogoljubow—Euwe. Een Engelsche opening (c4), die door Euwe met e5 beantwoord werd. Euwe speelde de opening zeer energiek en kreeg een veel betere stelling. Helaas verzuimde hy een gunstige manoeuvre, die echter zeer verbor gen lag. Steeds hield Euwe echter het initiatief. Zy'n stelling was echter zoo, dat het moeilijk was iets te beginnen. Euwe wilde door een zet- herhalir.g iets tijd winnen, wat ook gelukte. Op den laatsten zet echter wilde hij dit nog eens doen, doch Bogoljubow liet dadelyk zien, dat Euwe een ernstigen blunder gemaakt had, die her-i de party moet doen verliezen. Bogoljubow speelde zeer goed verder en Euwe zal zyn eerste verliesparty als wereldkampioen te boeken krijgen. groote hoogte opgevoerd, tot Tarascon sur Ariege, op 474 M. werd bereikt. Over een afstand van 20 K.M. moesten de renners hier weer 800 M. stijgen naar de Col de Port. Tot Girons ging het weer omlaag en daarna moesten nog de 1074 M. hooge Col du Portt en de 839 M. hooge Col des Ares worden overgetrokken, alvorens de renners Luchon in zicht kregen. Onze renners hebben zich kranig gehouden op deze uiterst zware etappe. Middelkamp ging aanvankelijk niet zoo goed, doch toen hij de eerste helling opreed, had hy zich hersteld en gedurende den geheelen rit is hy by de eersten geweest. Ook Albert van Schendel reed uitste kend. Hy kwam in denzelfden tijd aan als Middelkamp en beide renners hebben bewezen, dat zij niet voor de andere „reuzen" behoeven onder te doen. De Fransche onafhankelyke Ducazeaux heeft tenslotte van de rivaliteit van de Belgische en Fransche ploeg geprofiteerd en hoewel de Luxemburger Mersch den vluchte ling niet ver van Luchon inhaalde, wist de kranige onafhankelijke hem in den eindsprint te slaan. In hte algemeen klaeement kwam vrywel geen verandering. Sylver Maes heeft ruim acht minuten voor sprong op Magne, terwijl Vervaecke op de tweede plaats ligt met bijna vier minuten voor sprong. Van onze landgenoot^n, haalde Albert van Schendel door zijn prachtig rijden weer een plaatsje op en staat nu negentiende. Ook Middelkamp verbeterde zijn positie en staat nu 26e. Ook Anton van Schendel, die eveneens niet slecht reed, doch met pech te kampen had en daardoor op de 31ste plaats eindigde, werkte zich een plaats naar voren en staat als 35ste in het algemeen klassement genoteerd. Heden gaat het traject vfeer over 2000 M. hooge cols naar Pau over een afstand van 194 K.M. De uitslag luidde: 1. Ducazeaux (Frankrijk), onafhankelijke, 11 uur 57 min. 32 sec. 2. Mersch (Luxemburg), zelfden tijd. 3. Amberg (Zwitser land) 11 uur 58 min. 7 sec. 4. Marcaillou (Frankryk), onafhankelijke. 5. Sylver Maes (België). 6. Magne (Frankrijk). 7. Vervaecke (België), allen in den zelfden tijd als Amberg. 8. Thietard (Frankryk), onafhankelyke, 12 uur 1 min. 12 sec. 9. Lesueur (Frankrijk). 10 Mid delkamp (Nederland). 11. Albert van Schendel (Nederland), allen denzelfden tijd als Thietard. 31. Anton van Schendel, 12 uur 3 min. 41 sec. Algemeen klassement: 1. Sylver Maes (Bel gië) 100 uur 41 min. 59 sec., 2. Vervaecke (Bel gië), 100 uur 46 min. 17 sec., 3. Magne (Frank ryk), 100 uür 50 min. 8 sec., 4. P. Clemens (Luxemburg), 101 uur 1 min. 49 sec., 5. Mersch (Luxemburg), 101 uur 16 min. 14 sec., 6. Canar- do (Spanje), 101 uur 23 min. 32 sec., 7. M. Cle mens (Luxemburg), 101 uur 27 min. 28 sec., 8. Kint (België), 101 uur 34 min. 50 sec., 9. Ber- rendero (Spanje), 101 uur 44 min., 10. Level (Frankrijk) onafhankelyke, 101 uur 44 min. 55 sec. 19. Albert van Schendel, 102 uur 9 min. 1 sec. 26. Middelkamp, 102 uur 24 min. 4 sec. 35. Anton van Schendel, 103 uur 15 min. 4 sec. Landenklassement: 1. België, 303 uur 3 min. 6 sec., 2. SpanjeLuxemburg, 303 uur 41 min. 35 sec., 3. Frankryk 305 uur 10 min. 4 sec., 4. Nederland, 307 uur 48 min. 54 sec. Zondag werden op de wielerbaan te Blerick wedstrijden verreden, waaraan door tal van be kende renners werd deelgenomen. Voor een uit verkocht huis won Pijnenburg het sprintnummer voor Zims terwyl het hoofdnummer, de 80 KM. koppelwedstryd door Pynenburg en Slaats met twee ronden voorsprong op de Belgen Charlier- Deneef werd gewonnen. De uitslagen luidden: Sprintwedstryd. Eerste serie: 1. Pynenburg, 2. Deneef; Tweede serie: 1. Zims, 2. Tacken; Fi nale: 1. Pijnenburg, 2. Zims. Achtervolging over 20 ronden tusschen Jan v. Hout en Slaats door v. Hout gewonnen (40 Meter ingeloopen) Afvalwedstryd over 20 ronden: 1. Charlier, 2. Mater, 3. Kuester, 4. Mueller. 80 K.M. Koppelwedstrijd: 1. Pynenburg-Slaats, 9 pt.; Op twee ronden: 2. Charlier-Deneef, 9 pt.; Op vier ronden: 3. Tacken-Mater 13 pt.; Op vyf ronden; 4. Zims-Kuester, 16 pt.; 5. Van Houtn Mueller (gevallen) 12 pt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9