Poolsche ministers in ons land ZOO JUIST UITGEKOMEN N.V. Haarlemsche Auto Centrale Hilversum heeft een unicum De loting voor de zwemnummers fl. 29.50 TER KENNISMAKING 'N TROUWE KLANT Dc Ford 8 cyl CkUB CABRIOLET met 4 zitplaatsen onder de kap. Een zeer sportieve, ruime wagen. Showroom Plein 24 - Tel. 14125 - Haarlem Onze boeren een voor beeld Hotel annex schouwburg Hoe zijn de kansen van onze landgenooten De partij Fine—Landau Allerlei wetsontwerpen goedgekeurd Onze bedevaart te Lourdes FRAAIE 6 LICHTS HOUTEN KROON HUIZE LEEFLANG IIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIII TOONEEL, FILM EN MUZIEK Haarlemsche Orkestvereeniging 5e Volksconcert Dp Fnrrl ft rvl sec^an met ^euren en aangebouwde koffer. Z_1 De ideale wagen voor familiegebruik en de reis. Dp Fnrrl ft rvl Sedan de grand luxe (met aangebouwde koffer) op bet nieuwe lange chassis (1 16" wielbasis) Een zeer ruime 7-persoons wagen. WOENSDAG 29 JULI 1936 Polen en Nederland staan voor vele gelijksoortige problemen CRICKET ENGELAND—ALL INDIA Tweede testmatch eindigt in een draw Grand Hotel Gooiland de meest moderne inrichting binnen onze grenzen OLYMPISCHE SPELEN In zeer vele gevallen is de in deeling niet ongunstig voor de Nederlandsche meisjes en jongens De serie voor Rie Mastenbroek SCHAKEN Het tournooi te Zandvoort EERSTE KAMER Op reces tot de tweede week van September Hoogmis opgedragen voor de zielerust van jhr. Ruys WETHOUDERSVERKIEZING TE BEVERWIJK Overeenstemming tusschen R. K. S. P.- en S. D. A. P.- fractie bereikt RÜKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN VOOR SLECHTS L. Veerstraat - Haarlem LAMSVLEES D.SCH0UTSEN Schagchelstraat 4 - Tel. 13474 JAC. VAN MARIS HEEFT U STOF? DEN HAAG, 29 Juli. In een der kleine, nauwe slaapcoupé's van den Berlijnschen nachttrein mocht een klein groepje journalisten als eersten de Poolsche gasten van de Nederlandsche regeering Zijne Excellentie Minister A. Roman, den vice-minis ter van Financiën T. Lechnicki en Ministerial- rat S. Stoga op vaderlandschen bodem be groeten en hun eenige bijzonderheden vragen over hun indrukken en omtrent het doel van hun reis. Minister Roman begon met te verklaren, dat hij werkelijk zeer verheugd was thans in Ne derland te komen. Hij bedoelde dit niet als een diplomatieke courtoisie, doch meende dit zeer ernstig. In den loop van zijn diplomatieke carrière immers had hij zeer veel contact ge had met Nederlandsche persoonlijkheden, voor wie hij veel respect had. In de eerste plaats met den Nederlandschen minister-president Dr. H. Colijn, dien hij bij meerdere gelegen heden o.a. in Genève en Londen, vocral in het Volkenbondswerk had ontmoet. „Minister Colijn beschouw ik als een der meest bekwame mannen in de wereldeconomie," verklaarde de minister. Voorts had hij nog alleraangenaamste herinneringen aan Baron van Nagell, aan Dr. Nederbragt, Prof. van Hamel en vooral ook aan enkele katholieke priesters, waarmee Z. Exc. in Zweden veel contact had. „In theorie kende ik uw land dus reeds heel goed ik ben blij het thans met mijn oogen te zien, 't ook in de practijk te leeren kennen." Met deze komst naar Holland beoogen de Poolsche gasten niets anders dan een tegen bezoek te brengen aan de Ministers Deckers en Gelissen, die eenigen tijd geleden Polen be zochten. Vice-minister Lechnicki vertelde vervolgens hoezeer hem reeds onmiddellijk bij zijn bin nenkomst in Holland de noeste vlijt van den Nederlandschen boer was opgevallen, die geen meter van den grond onbewerkt laat. „Dat bewonderen wü in Nederland aldus de heer Lechnicki omdat onze grootste pro blemen liggen in den landbouw. Een kleine 70 pCt. van de Poolsche bevolking leeft van de bodemcultuur. En die bevolking groeit. Polen neemt per jaar met vier- k vijfhonderdduizend zielen toe. Van Europa heeft het de grootste geboorte-overschotten. Willen wij de menschen op het land houden en in den landbouw ge zonde verhoudingen laten voortbestaan, dan moeten wij het voorbeeld van Nederland volgen en onzen landbouw intensiveeren. Mij persoonlijk heeft dit steeds als een Nederlandsch voorbeeld voor oogen gestaan. Ik ben zelf de zoon van een oud boerengeslacht uit Lublin. Nog geen drie kilometer van mijn ouderlijk huis lag een klein dorpje, dat door héél Polen als een model-landbouwkolonie werd en thans nog wordt beschouwd. Dat dorpje heet „Hollandriy „Hol land" Het werd inderdaad enke le eeuwen geleden door Nederland sche kolonisten gesticht. Hoewel de oorspronkelijke bevolking natuur lijk reeds lang met de Poolsche is samengesmolten, getuigen toch nog enkele Nederlandsche namen en de naam van het dorp van den Neder landschen oorsprong dezer model landbouwkolonie. Ik ben dus reeds van jongs af aan vertrouwd met de gedachte, dat Nederland een voor beeld is voor datgene, wat onze landbouw noodig heeft. Daar komt bij, dat Polen Nederland in hoofdzaak voor dezelfde problemen van econo mische politiek staan. Als landbouwend moe ten wij exporteeren, voornamelijk pioducten van onzen bodem, boter, bacon, rogge en gerst. Wü voelen dus even hard de klappen van de wereldprüsdaling als Nederland en moeten op dezelfde wijze een uitweg uit deze impasse vinden; ons aanpassen aan de veran derde omstandigheden door daling der kosten van voortbrenging. Daarbü houden wü vast aan de valuta van de Zloty. Zoeken wü dus nadere kennismaking en nader contact eenerzüds om te leeren van Nederlands landbouwbedrijf en om onderlinge verstandhouding te bevorderen met een land, dat eenzelfde politiek voert als het onze, an- derzüds meenen wü, dat hieruit ook voor het Nederlandsche kapitaal en de Nederlandsche nüverheid belangwekkende relaties kunnen voortkomen. Reeds in den bouw van de haven van Gdynia heeft Nederland een waardevol aandeel genomen. Gdynia is thans de eerste van alle Baltische havens. In Polen is overigens nog een ruim veld voor kapitaqlsinvesteering. Dit alles echter vormt geen direct doel van Te Manchester moest Dinsdag de tweede cricket-testmatch tusschen Engeland en All India door de duisternis ontijdig worden ge staakt, waardoor de uitslag een draw werd. De Indiërs hadden 203 en 390 voor 5 gescoord, waarvan Merchant 114, Mushtpg Ali 112 en Ramaswami 60, terwül Engeland met 571 voor 8 had gesloten. onze reis. Concrete dingen beoogen wü niet. Wü verlangen slechts naar grondige kennis making met uw land en reeds thans hebben wü den indruk en zelfs de zekerheid, dat die kennismaking een alleraangenaamste zal zün." De trein stoomde, onder den spcordük van de lün naar Amsterdam door, Den Haag binnen. Minister Roman nam zün monocle af, greep zyn hoed en zijn stok en groette de beeren met groote hartelijkheid. Zün collega volgde hem door den corridor van den wagon, die onder de kap van het Staatsspoor binnen gleed. Buiten op het perron wachtte een gezel schap Nederlandsche autoriteiten, onder wie minister Gelissen met directeur Lamping. Voorts van Buitenlandsche Zaken Mr. Crom- melin en van Handel, Nüverheid en Scheep vaart Baron van Tuyl van Serooskerken, welke beide laatste heeren den ministers bü hun verblijf in Nederland zün toegevoegd. Het meest moderne hotel van Ne derland wordt vandaag te Hilver sum geopend. De burgemeester van deze snel groeiende Gooische ge meente, de oud-minister J. H. Lam- booy, zal heden de officieele plech tigheid verrichten, waarmede het Grand Hotel Gooiland in de rij der voorname Nederlandsche hotels wordt opgenomen en waardoor de in meer dan een opzicht zeer bijzon dere inrichting een eigen plaats gaat innemen. Tegenover de St. Vituskerk, aan de Emma- straat, is het opmerkelük bouwwerk verrezen, een schepping van den pionier der nieuwe za kelijkheid, den thans overleden bouwmeester ir. J. Duiker. Zijn compagnon, de architect ir. B. Bijvoet, heeft het door hem begonnen werk voortgezet en voltooid. Zoo staat thans in het hart van Hilversum een café-restaurant-be- drijf annex schouwburg, dat een experiment zou kunnen worden genoemd van nieuwe in zichten betreffende stül, vormgeving en ma teriaal. Het is de eerste maal, dat in ons land aan Nederlandsche architecten en ingenieurs de gelegenheid werd geboden, om moderne za- kelükheid en modem schoonheidsbegrip, ge heel volgens de eigen opvattingen, in over eenstemming te brengen met de doelstel ling van een hotel- en restaurantbedrijf, wel ke nu eenmaal anders is gericht dan bij een groot kantoorgebouw of een fabriek. Het resultaat is geworden een gebouwencom plex. dat eenerzijds uiterst modem aandoet met zün staal skeletconstructie en zün com positie van metaal, glas en tegels, en toch aan den anderen kant een onmiskenbare sfeer ademt van intimiteit en gezelligheid. De totale oppervlakte van het nieuwe com plex is 3700 M2. Opvallend in den bouw is de groote daktuin met vijver, welke is aangelegd boven het overdekte terras en de café-ruimte en waar omheen de beide hotelverdiepingen hoefüzervormig verrijzen. Elke hotelkamer heeft met een balcon uitzicht over dit terras, waar 's avonds de verlichte fonteinen klateren. In de cafézaal valt onmiddellük op de ruime toetreding van het daglicht door de hooge ven sters, terwül ook het dieper liggead gedeelte wordt bereikt door middel van een gebroken zoldering, welke tevens de ruimte een levendig karakter geeft. De zalmkleurige stoelen schep pen een büzonder rustige, aangename sfeer. Iets geheel nieuws is de z. g. zwevende bar, welke halverwegen tusschen parterre en eerste verdieping schünt opgehangen. De barkeeper be vindt zich voor een verlichten, naar voren bui genden wand, terwijl een glazen kast achter het buffet licht uitstraalt door de kleurige fles- schen, welke daar een plaats vonden. Het exotisch effect wordt nog verhoogd door groote, verlichte aquariums, terzüde aangebracht. Het geheele verlichtingssysteem is iets geheel nieuws. Bijzondere effecten zün verkregen met schijnwerpers en de lichtuitstraling van koepel vormige uithollingen in de zoldering, welke een merkwaardige weerkaatsing doen ontstaan. Onder de bar is de biljartzaal gelegen, welke door harmonicadeuren toegang geeft tot den zeer ruimen foyer van den schouwburg, welke desge- wenscht bü de caféruimte kan worden getrok ken. Ook in dezen schouwburgfoyer zün weer eenige ingenieurssnufjes toegepast, die tot een alleraardigst effect leiden. Zoo is er een „spie- gelhoek" waarvan de wanden geheel bedekt züri met platen spiegelglas, terwijl van boven een ruitjes-verlichting zich menigvuldig daarin weer kaatst. Aan de andere züde bevinden zich de hotelhall en restaurantzalen. Afzonderlüke vermelding verdient het geheel nieuwe verwarmings- en ventilatiesysteem, waarbü de zalen worden verwarmd via de pla fonds. Een ingewikkeld kanalenstelsel voert ver warmde lucht tusschen de zoldering en de daar boven gelegen vloeren. Deze lucht circuleert voortdurend, zoodat men een ononderbroken warmteuitstraling verkrijgt, die van de plafonds neerdaalt in de zaalruim ten. De luchtverversching geschiedt door een tweede, afzonderlük, kanalenstelsel. Het geheel is een principieele wijziging in het verwarmings- en ventilatiestelsel voor groote ruimten. Eenig in Nederland is het feit, dat hier in Hilversum het hotel binnen zijn complex ook een schouwburg van 800 plaatsen bergt, waar de inrichting van tooneelruimte en zaal het modernste is, dat men zich kan denken. Zelfs de Bouwmeester-revue vindt er een volledige accommodatie, terwül wederom ver lichting en ventilatie op de meest spitsvon dige wüze zün aangebracht. Overal in het gebouwen-complex zün de kleu ren niet bont of fel, maar rustig en harmonisch in elkaar verloopend. De geheele inrichting past zich aan bij de gansch eigen sfeer, welke met de uiterst moderne architectuur is verkregen en waardoor Hilversum thans een hotel bezit zoo als in geheel Nederland en ook buiten de gren zen niet is te vinden. U dacht Immer», dat u nog best vóór dia andara auto het kruispunt kon passaeranl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker wetenl In een der zalen van het zwemstadion te Berlijn is zooals reeds gemeld Dinsdag onder leiding van de F.I.N.A. de loting voor de Olympische zwemwedstrijden ge houden. De Nederlandsche chef de mission Karei Lotsy was hierbij aanwezig om de Nederland sche belangen te behartigen. Hü was vergezeld van den attaché der ploeg, den heer van Ran- dag. In verband met moeilükheden met Brazi lië, waarvoor twee afzonderlüke ploegen wa ren gemeld, werd besloten voor dit land plaat sen in de loting te reserveeren. Het systeem der loting was zoodanig, dat in de series geen landgenooten tegen elkaar zou den kunnen uitkomen. Hoeveel deelnemers van de eerste naar de volgende roude zouden overgaan, zou eerst later worden bepaald, doch dit aantal bedraagt minstens twee. Van belang was nog, dat de volgorde in de serie overeenkomt met de num mers der banen. Een bijzonderheid was wel, dat het trekken verricht werd door een Nederlandsche jonge dame, mej. P. Polvliet uit Amsterdam, die door een toevallige omstandigheid bij de loting aan wezig was. De plaatsing voor de Nederlandsche zwemsters en zwemmers in de series was voor ons land van büzonder groot belang en deze Hollandsche jongedame nam dus wel een groote verantwoordelükheid op zich. Er dient direct aan te wordentoegevoegd, dat zü niet ongunstige, ja zelfs in zeer vele gevallen zeer gunstige resultaten voor de Hollandsche meisjes en jongens heeft weten te behalen. Wat de heeren-nummers betreft, komt Mooi in de tweede serie op de zevende baan o.a. uit tegen Highland (Vereenigde Staten) en Yusa (Japan) en hü zal zeker op de 100 meter vrüe slag in deze zwemmers zün meerderen moeten erkennen. In de zevende serie komt Piet Stam op de vüfde baan o.a. tegen den Belg Guilini en den Amerikaan Lindgren. Stam heeft hier zeker een kans zich voor de volgende ronde te klas seeren. Dezelfde zwemmer heeft ook op de 400 meter vrije slag de vüfde baan in de zevende serie. Hij heeft hier o.m. als tegenstander Medica (Vereenigde Staten) en ook hier heeft hij o.i. een kans om onder de eerste twee of drie te eindigen. Op de 100 meter rugslag heeft Scheffer het wel zeer zwaar getroffen. Op de eerste baan komt Ihj o.m. uit tegen den Duitscher Schlauch, den Hongaar Lengyel en den Amerikaan Drys - dale. Wü vermoeden niet, dat onze landgenoot het tot de volgende ronde zal kunnen brengen. Ook Metman heeft in de vüfde serie de eerste baan geloot, maar hü heeft heel wat meer kans zich te plaatsen, want in zün serie zwemt als zwaarste concurrent mee Joshida (Japan). Het is echter moeilük momenteel reeds de krachten van de anderen te bepalen, want daarvoor zün er te veel zwemmers bü, waar van de prestaties niet direct bekend zijn. Bü het schoonspringen zal Haasmann als twaalfde starten. De 100 meter vrüe slag dames wordt ge zwommen in een serie van acht en vier van zeven zwemsters. In de eerste serie lootte Rie Mastenbroek op de derde baan o.m. tegen de bekende Duitsche zwemster Arendt en de Amerikaansche Cathe- rina Rawls, die zij beiden naast zich heeft liggen. Ais men nu bovendien weet, dat men van de Japansche zwemstertjes zoo buitenge woon moeilük van tevoren kan bepalen, van welke kracht zü zijn, is het duidelijk, dat de Rotterdamsche zwemster het wel niet gemak- kelük heeft getroffen. In de tweede serie lootte Willy den Ouden eveneens op de derde baan tegen Mac Kean (Vereenigde Staten)de Cana- ruta. In de derde serie zwemt Tiny Wagner op de deesche Milton en de Japansche zwemster Fu- zevende baan tegen deelneemsters, die zeker niet tot de sterren op dit nummer behooren. Op de 400 meter vrüe slag heeft Tiny Wag ner in de tweede serie de derde baan geloot, waar zij o.m. tegen Dickinson (Vereenigde Sta ten) uitkomt. De krachten op de 400 meter vrije slag zün veel moeilijker van tevoren te bepalen dan op andere nummers en dus kan men beter het verloop der serie afwachten. In de derde serie zwemt Annie Timmermans op de eerste baan o.m. tegen de Deensche Frede- riksen, een zeer snelle zwemster. Voorts start Rie Mastenbroek in de vijfde serie op de derde baan. Hier zal zij zeker geen moeilijkheden ondervinden, om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Op de 200 meter schoolslag zwemt Jopie Waalberg in de eerste serie op de eerste baan o.m. tegen de dames Hoelzner (Duitschland) en Soerensen (Denemarken), terwül ook de andere deelneemsters op dit nummer een niet te onderschatten tegenpartij zullen blüken te zün. Jenny Kastein heeft het in de tweede serie wel zeer zwaar getroffen, zij zwemt op de vijfde baan o.m. tegen Marta Genenger (Duitschland), Govednick (Vereenigde Staten) en Tsuboi (Japan). De h.D.Z.-zwemster zal het hier zeker niet gemakkelük hebben. Ten slotte komt Jopie Stroomberg in de vierde serie op de eerste baan o.m. tegen de Duitsche deel neemster op dit nummer Wohlschlaeger. Op de 100 meter rugslag voor dames zai reeds in de eerste serie een zware strüd ge leverd worden tusschen Nida Senff, die de tweede baan heeft en Annie Stolte (Duitsch land). Beide zwemsters zullen zich wel voor de volgende ronde weten te plaatsen. Dini Kerk meester en Rie Mastenbroek de laatste zwemt tegen de plaatsvervangster van Eleanor Holms, Eva Mortridge, hebben het waar- schünlijk niet al te moeilijk om zich een plaats in de volgende serie te veroveren. Voor de 4 x 100 meter estafette is zooals reeds gemeld, Nederland in de tweede serie ingedeeld met Denemarken, Japan en Duitsch land, terwül het damesteam der Vereenigde Staten in de andere serie is ondergebracht. Hieronder volgt de partij tusschen Fine en Landau, uoor onzen landgenoot in de achtste ronde van het tournooi te Zandvoort van den Amerikaan verloren. Wit: Fine. Zwart: Landau. Geweigerd c.amegambiet. 1. d2d4 d7d5; 2. c2—c4 e7—e6; 3. Pbt—c3 Pg!ïf64. Pgl—f3 Lf8e75. e2—e3. Fine sluit vrijwillig zün damelooper in, om zün ontwikkeling een meer dynamisch karakter te geven. 50—0; 6. Lfld3 b7—b6; 7. 0—0 Lc8— d3; 8. b2b3 Pb8—d7. In zün partü tegen Fine speeÖe TarKkower hier Fb3c6. De tekstzet is volgens den groo- ten theoreticus Gruenfeld beter. 9. Lel—b2 c7—c5; 10. Ddl—e2 Pf6—e4; 11. Tal—dl Dd8 --C7; 12. Pc3—b5 Dc7—b8. Landau heeft de opening sterk behandeld en heeft een goede stelling verkregen. 13. c4xd5 Lb7xd5; 14. Pf3—e5 Pd7xe5? Dezezet echter verzwakt zün stelling. Lan dau overschat de positie van het paard op e5. Beter was Tt'3d8. Van de ontstane zwakke plekken maakt Fine op fraaie wüze gebruik. 15. d4xe5 f7f5. Het paard op e4 dreigde genomen te worden. Nu is de stelling echter zeer ver zwakt. 16. e5xf6 Pe4xf6; 17. e3e4 Ld5c6; 18. e4e5 Pf6Ci5 De opmarsen van den witten e-pion, nog wel met tempo, snoert zwart in. 19. De2h5 h7h6. (Op g7—g6 zou Ld3xg6 enz. gevolgd zün). 20. Dh5—g6 Pd5—f4; 21. Dg8—h7t Kg8—f7; 22. Pb5d6t Le7xd6; 23. e5xd6 Tf8—g8; 24. LdS—c4. (Met de dreiging Df5t). 24. Db8f8; 25. Tflel (De toren grijpt nu beslissend in). '25 Lc6d7; 26. Tele4 Pf4g627. Te4g4 Kf7—e8; 28. Dh7xg6t Ke6 f8; 29. Lb2xg7 Zwart geeft op. Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hü plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzüdig doen zün en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaar motiveeren. In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer was aan de orde het wetsontwerp her ziening der voorschriften nopens de toelating om kosteloos te procedeeren. De heer MENDELS (S.D.A.P.) kan niet in zien, dat van de gelegenheid om gratis te pro cedeeren zoodanig misbruik zou worden ge maakt, dat daarvoor deze hervorming noodig is. De regeling te Amsterdam werkt zeer bevredi gend. De heer VAN SASSE VAN YSSELT (R.K.) acht een aanzienlijke verbetering, dat de on vermogendheid zal worden geschat ten opzichte van een bepaald procesi, omdat dan b.v. een ambtenaar met een beperkt salaris zelfs als onvermogende kan worden beschouwd. Maar moeilijk te vervullen is de eisch, dat de rechtbank de proceskosten moet schatten. De heer VAN DER HOEVEN (CU) meent, dat de strekking van deze hervorming is het procedeeren voor de armen moeilüker te ma ken. Met de opvatting, dat er thans veel mis bruik zou worden gemaakt van de gratis-pro cedure, kan hij zich niet vereenigen. De minister van Justitie, de heer VAN SCHAIK, zegt, dat er niets zal worden ver anderd ten opzichte van de mogelükheid voor de armen, om, als het noodig is, te procedeeren. De hervorming acht hü niet ideaal. Uitbreiding van bureaux voor rechtsbüstand zou gewenscht zün. Doch het rük kan de middelen hiervoor niet beschikbaar stellen. Het ontwerp wordt zonder hoofdelüke stem ming goedgekeurd. Aan de orde zün de ontwerpen tot naturali satie van M A. J. van Basten en 19 anderen en van A. Beek en 19 anderen. De ontwerpen worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, met aanteekening, dat de heer De Güselaar tegen is. Zonder hoofdelüke stemming worden goed gekeurd de ontwerpen tot naturalisatie van J. Th. A. van den Berg, J. Boesten en M. W Baadjou, elk met 19 anderen. De heer De Gij- selaar wil geacht worden te hebben tegenge stemd. De ontwerpen girowet en de wüziging van de beperking van den schuldenaftrek voor de be lasting van de doode hand worden zonder de bat en hoofdelüke stemming goedgekeurd Aan de orde is het wetsonwerp regeling van den invoer van draadnagels, draadkrammen, spükers, getrokken üzerdraad en van prikkel en puntdraad. De heer BLOMJOUS (R. K.) heeft bezwaar tegen het crediet, dat het rük heeft verleend aan de firma De Muinck Keizer te Zuilen. Met behulp van rijksfinanciering heeft hierdoor werkverschuiving plaats en doet De Muinck Keizer de bestaande draad-industrie ernstige concurrentie aan. Waarom was deze staats- financiering noodig? De minister van Handel, Nüverheid en Scheepvaart, de heer GELISSEN. zegt, dat thans nog niet vast staat, dat de productie van de Muinck Keizer ten koste gaat van de fa brieken in het Zuiden. Samenwerking van de fabrikanten is in het belang van onze draad industrie. Onderhandelingen over een productieregeling zijn gaande. Het crediet is verleend voor per- fectionneering van het walswerk en algemeen Nederlandsch industrieel belang. Het ontwerp werdt zonder hoofdelüke stem ming goedgekeurd. Ook wordt goedgekeurd het wetsontwerp tot regeling van den invoer van steenkolen en de ontwerpen crediet en werkverruiming en indu striefinanciering. De vergadering wordt gesloten. De Kamer zal dit zittingsjaar nog bijeenko men in de tweede week van September. Naar ons uit Lourdes geseind wordt, had de Nederlandsche bedevaart te Lourdes vandaag de leiding. Pelgrims en zieken maken het goed. Hedenmorgen is de plechtige Hoogmis opge dragen voor de zielerust van wülen Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruüs de Beerenbrouck. Dinsdagavond heeft ten raadhuize te Bever- wük een bespreking plaats gehad tusschen R. K. S. P. en S. D. A. P. over de verdeeling der wethouderszetels. Naar wü vernemen is men tot overeenstem ming gekomen en zal één zetel worden ingeno men door een lid van de R. K. fractie en een zetel door een lid der S. D. A. P.-fractie. IJMUIDEN, 29 Juli. Rüksvischafslag. Tarbot per kg. 8490, Griet per 50 kg. 1432, Tong per kg. 1.251.55, Groote schol per 50 kg. 30, Middel schol 25—30, Zet schol 14—24, kleine schol 8.50—17.50, Schar 4.70—12.50, Tongschar 26, per 50 kg., Rog per 20 stuks 813, Vleet per stuk 1.501.60, Pieterman en Poon 1.20 5.20, Middel schelvisch 26, KI. mid. schelvisch 15.50—24, KI. schelvisch 8.40—16, Kabeljouw per 125 kg. 14—28, Gullen per 50 kg. 4—12, Leng per stuk 331.25, Heibot per kg. 8298, Wijting per 50 kg. 4.104.80, Koolvisch per stuk 888, Makreel per 50 kg. 7—13, Versche haring per kist 4.305.00. van de Woensdag aan den Rüksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS Alkmaar 29 manden f 6470, De Hoop 220 man den f 2900, Protinus 200 manden f 2300, Ger- berdina Johanna 930 manden f 3220, Hercules 330 manden f 2900, Caroline 330 manden f 2980. LOGGERS KW 44 f 490, KW 153 f 570, KW 58 f 570, KW 155 f 780, KW 114 f 130. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Donderdag 30 Juli 1936. Vloed: 12.57 v.m., 1.00 n.m. (Tijd. aanbieding) 3 pond LAMSLAPPEN 05 3 pond LAMSCARBONADE 80 LAMSLAPPEN z. bP-P- 40 LAMSBOUT zonder been, p.p. 50 3 pond GEHAKT half om ..65 5 pond GEMALEN VET125 5 pond VET SPEK 125 LEVER- en BLOEDWORST p.p. 25 ROOKWORST, per pond 40 Rund-, ICalfs- en Varkensvlees concurrerende pr(|zen RESTANTEN WELF EN MANNA 2.98 - 3.98 - 4.98 - 5.98 Barrevoetestraat 19 - Telef. 15051 Bü'zondere prijsverlaging gedurende de zomermaand. Colbertcostuum naar maat, prima coupe en fournituren, 16.Costuum keeren 11.en Overjas keeren f 8. J. MULLER Joli. de Breukstraat 1 - Tel- 16077 (H.O.V.) op DONDERDAG 30 Juli '36, 8.15, in de GEMEENTE CONCERTZ., o. 1. van MARINUS ADAM. Soliste: MARIA DE JONG, Piano Toegangsprijs 15 cent NIEUWE MODELLEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7