IN EN OM HAARLEM SPORT EN WEDSTRIJDEN £ojne\g&*u>e#ens W.A.C.0. -Reisbureau Haarlem, 30 Juli MARIA-STICHTING BLOEMENDAAL BOUWT! AUTOREIZEN DONDERDAG 30 JULI 1936 NA REGEN KOMT VELSEREND - HEERLIJKE NATUURBADEN Zijn wij „oorlogzuchtig/? Jhr. C. I. A. Reigersman WIJ PLAATSEN DEZE ADVERTENTIE DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN COMITÉ „WINTERHULP' Huis-aan-huis-collecte Ontslag gevraagd als hoof dir.- directeur van den Prov. Waterstaat De gemeente heeft verschillende objecten in uitvoering nabij het station Overveen Feest in September SCHAKEN SCHAAKCLUB ST. BAVO Zomercompetitie yi—% WIELRENNEN R.K.W.V. Achilles Excelsior WATERPOLO W aterpolo-uitslagen DUIVENSPORT Snelvlieger Gevleugelde Vrienden Heemstede BILJARTEN Estafettewedstrijden ,,'t Groene Laken" I I REISBUREAU EUROPA - EXPRESS I I N.Z. VOORBURGWAL 232 - AMSTERDAM C. TELEFOON 37575-37597-37461 Concert in het Tehuis voor Ouden van Dagen Personalia UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN AGENDA Bioscopen 31 Juli Bioscopen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK BURGERLIJKE STAND RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Spoorkaart HAARLEMSANTPOORT met toegang BAD 0.50; Kinderen 0.30. ■raminiiiitiniiuniiiiiiiiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHUiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiniiiniuHiiiiiiimtfic iiiiiiinwiJiiiiimiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiuiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin: ■Uil E enigen tijd geleden namen wij in onze courant een foto op, waarop de zegening, ergens in Oostenrijk, van pantserauto's te zien was. Een abonné uit Santpoort gaf daar over in een ingezonden stuk zijn afkeuring te kennen en hoewel in een onderschrift werd uit eengezet. dat er voor een katholieke krant geen aanleiding is dergelijke illustraties te verdonke remanen of te zwijgen over deze plechtigheden, wijl het hier niet anders betreft dan een kerke lijke bede om de overwinning af te smeeken vooi het geval het wapen in een rechtvaardigen krijg zou moeten worden gebruikt, bleek uit een inge zonden stuk, dat wij later van een abonné uit Velsen ontvingen, dat niet alle lezers gerust ge steld waren. Deze laatste inzender ging echter met zijn verwijten verder dan de eerste inzen der en achtte het zijn plicht eens te zeggen, dat het „een doom in het oog van actieve Vredes- bonders is als de bladen van de Vereenigde Katholieke Pers meedoen aan datgene, waarte gen zij als katholieke kranten zouden moeten ageeren." Inzender schrijft verder: „Het betreft de „pracht"-foto's van militaire verrichtingen, de stukken van allerlei militaire „deskundigen", interviews met vliegtuigbouwers als b v. Anthony Fokker, etc. Men schrijft lange stukken over de Ne- derlandsche munitie-fabricage, over onze landsverdediging, over onze bedreigde Oostgrens. Het kan niet op! Het onder houd met Anthony Fokker was voor sen satie-beluste lezers wel buitengewoon in teressant misschien, evenzeer om te hoe ren, dat bij „een onverwachten vliegtuig- aanval" op ons land er zooveel mogelijk vliegtuigen naar „beneden" moeten worden gehaald door het afweergeschut, enz. maar een dergelijke bewering, uit den mond van een bij uitstek belanghebben de, doet niet aangenaam aan, temeer waar we weten, dat er in die vliegtuigen óók menschen zitten, die weliswaar „slechts vijanden" zijn, maar toch men schen, die óók een leven hebben te ver liezen, en als we daarbij in het oog hou den, dat wij, Katholieken, een menschen- leven zéér kostbaar moeten achten, dan springt hier in het oog, dat de V.K.P. zich bezig houdt met andere zaken dan het propageeren van de specifiek Katho lieke IdeeAl dergelijke artikelen en foto's moeten vrij oorlogszuchtig" wor den genoemd en al weet ik wel, dat de redactie van de V.K.P. dit in geen geval is, dan moet zü er toch wél voor waken mede te doen aan het „stemming" wek ken, want anders is deze handelwijze niet te kwalificeeren! De vredesgedachte wordt niet gepropa geerd door artikelen als genoemd. De geest van fatalisme ,,we kunnen er toch niets aan of tegen doen"deze gedachte vestigt de V.K.P. met het plaat sen van foto's en copy over deze onder werpen." In overleg met inzender willen wij op deze grieven hier ter plaatse een antwoord geven, omdat zü een uiting zün van een veel voorko mend misverstand. IJveren voor den vrede im mers, sluit niet uit, dat daarbü de realiteit, de droevige realiteit niet uit het oog worde ver loren! Er zün menschen, die van meening zün, dat de kranten moeten zwügen over alles, wat maar eenigszins de gedachte aan oorlog of oorlog voe ren opwekt. Volgens hen is het schrüven daar over schadelük voor de nationale en voor de algemeene vredesidee. Het bevordert volgens hen de oorlogszuchtigheid van de Nederlanders. Zü zijn dan wel zoo vriendelijk te veronderstellen, dat de kranten, die over de gruwelen van een gasaanval, of over de ontwikkeling van de vlieg tuigindustrie en de verschrikkingen van een luchtoorlog praten, dat niet doen met de bedoe ling de lezers tot het voeren van een oorlog aan te zetten, maar de redacteuren werken daaraan toch, volgens hun meening, onbewust toe mede. Laten wü de verzekering geven, dat ook in dit geval, zooals gewoonlük de redacteuren zich afvragen wat de draagwüdte van die artikelen is, en dat zü in geen geval vreezen, dat de Ne derlanders er oorlogszuchtig van zullen worden. Wü durven, ondanks de klacht van inzender, de stelling aan, dat geen enkele lezer van de Nieuwe Haarlemsche Courant een propagandist voor een ,,frisschen oorlog" is en ook dat ei geen enkele lezer is, die niet een grenzenloozen afschuw van het oorlogsgedoe heeft, geen enkele ook, die niet bereid is met hart en ziel te werken aan den nationalen en algemeenen vrede. Maar, zal misschien iemand antwoorden, ont kend kan niet worden, dat de lezers dan toch maar vertrouwd worden gemaakt met de oor logsgedachte! Wat hun bü een gasaanval, bü een luchtoorlog te wachten staat, zü kunnen het lezen in hun krant. Hun wordt in hun lüfblad ook verteld hoe ver luchafweer- en hoe vei scheepsgeschut draagt; hoe een bom- en gas- vrüe kelder gemaak wordt; hoe de verzorging van gewonden bü een luchtoorlog moet plaats hebben; hoe branden bü een luchtaanval worden bestreden! Zü komen te weten, dat het blaar trekkende mosterdgas niet alleen door middel van gasgranaten naar beneden wordt geworpen, maar ook zooals in den Abessinischen oorlog ia gebeurd, los uit vliegmachines kan worden ge sproeid. En dat alles maakt hen gewoon aan de gedachte van een oorlog. Wü kunnen dat niet ontkennen, maar onze lezers zullen ons dankbaar zün, dat zij dat alles weten, indien, wat God verhoede, eens het ongeluk van een oorlog over ons land zou moe ten komen. Het zal dan mogelijk zün, dat door die wetenschap eenige menschenlevens zullen worden gespaard, die anders verloren zouden gegaan zün. Wie toch zal er b.v. aan denken bü een luchtaanval, in oorlogstijd, in een bom- vrüen kelder te vluchten wanneer hem angst vallig verzwegen is, dat dit een middel kin zün om het veege lijf te bergen? Hoeveel kans is er, dat er een paniek uitbreekt onder de bevolking als plotseling de toevoer van drinkwater wordt afgesneden en de bevolking niet bü machte is te veronderstellen, dat zulks het gevolg is van een vliegeraanval? Men legge onze woorden nu niet opzettelük verkeerd uit: wij zouden niet graag willen, dat al die verschrikkelüke dingen gebeurden. Maat rekening houden met de mogelükheid van een corlog en alles wat daaraan vast zit, is nog niet hetzelfde als oorlog wenschen. Ook hü, die het hardste zwoegt voor den wereldvrede, kan reke ning houden met de realiteit en met beide voe ten op den grond blüven staan, 2óó moet men de krant-artikelen, die inlichtingen geven ovei oorlogsgevaar en oorlogspractüken, beoordeelen. De bedoeling is geen andere dan het geven van voorlichting. Hóóg noodige voorlichting, helaas. Want wij behoeven ons niets wijs te maken: de kans, dat er een oorlog uitbreekt, bestaat. Wie even nagaat welke mentaliteit over oorlog en internationaal recht heerscht in het huidige Duischland, in Italië, in Sowjet-Rusland en an dere landen, moét zich realiseeren, dat een oorlog niet tot de onmogelükheden behoort. Hü moge dat betreuren, maar als Duitschland in een oorlog gewikkeld wordt met Frankrük, zal nóch- Frankrük, nóch Duitschland zich laten weerhouden Nederland als hun oorlogsterrein te misbruiken, al zou heel Nederland op de knieën smeeken om dat niet te doen. Bezadigde voorlichting, zonder overdrüving van qualiteit en quantiteit, verdient derhalve geen afkeuring. Ons Pacifisme, ons streven naar den wereld vrede houde rekening met de realiteit, worde geen ziekelijke uiting van een onevenwichtigen geest. Dat zou de Vredesbeweging schaden, zoo als zoovele goede bewegingen door overdrijving geschaad zijn. Wie denkt hierbü b.v. niet aan de Dierenbescherming, die door de overdreven eischen van sommige dierenvriendinnen in dis- crediet wordt gebracht? Men neme dus geen aanstoot aan een foto van optrekkende Spaansche rebellen of van een parade der roode troepen in Moscou, doch men vinde er voor zich zelf een aansporing in te blijven werken en vooral te blüven bidden voor den vrede in het algemeen en voor den vrede voor ons vaderland in het bijzonder. van een huis-aan-huis collecte en wel op Za terdag 12 September a.s. Het comité dóet een oproep voor een groot aantal medewerkers (sters). Op dezen dag zul len plm. 25000 huisgezinnen bezocht moeten worden. Steeds heeft het comité ue volle mede werking gehad van Katholiek Haarlem en vol optimisme vertrouwt het in dezen ook weer op een spontane medewerking. Men kan zich voor dat goede doel opgeven j den secretaris, den heer J. B. Meüs, Karei van Manderstraat 104. Verder werd op deze vergadering besloten tot het houden van een groote verloting (8000 loten) waarvan de hoofdprijs zal zün een salon ameublement, verder tal van huishoudelüke- en luxe voorwerpen. De verloting zal plaats hebben vóór 1 Januari 1937. De voorbereidingen voor den jaarlükschen Bazar zün wederom in vollen gang. Deze be looft grootsch te worden. omdat wü menen, dat vele mensen onze zaak nog niet voldoende kennen. Wü verhuren, verkopen en repareren stofzuigers en wü doen ons werk serieus. GED. OUDEGRACHT 52 - TELEFOON 12762 tussen Verwulft en Postkantoor In Gebouw „St. Bavo" werd Woensdagavond een vergadering gehouden van het groot-comilé „Winterhulp". In het openingswoord deelde de voorzitter mede, dat er dezen zomer bij herha ling de hulp wordt ingeroepen van het comité. Was het comité voornemens de baten van den gehouden bloempjesdag te reserveeren voor den a.s. winter, dit kan helaas niet het geval zün. Naar nieuwe middelen wordt dan ook uitge zien. Aangevraagd en toegestaan is het houden Naar wü vernemen heeft Jhr. C. I. A. Reigers man, hoofdingenieur-directeur van den Provin cialen Waterstaat van Noord-Holland met in gang van 1 Januari 1937 ontslag gevraagd uit den dienst. Jhr. Reigersman is thans ruim 60 jaar en maakt gebruik van de mogelükheid die zestig jarigen wordt geboden om met pensioen te gaan. Over zün opvolger is nog niets bekend, bü dergelüke functies moet namelijk eerst een voordracht bü de Prov. Staten worden inge diend. Jhr. Reigersman werd 16 Augustus 1875 te Breda geboren. Hü studeerde aan de Militaire Academie te Breda en aan de Hoogere Krügs- school. In 1894 werd hü officier der genie te Utrecht, later te Breda, Amersfoort en Amsterdam. In 1901 werd hü adj.-ingenieur bü den Dienst van Publieke Werken te Amsterdam, waar hü op klom tot onder-directeur. In 1909 kwam hü in dienst van den Provin cialen Waterstaat van Noord-Holland, eerst als ingenieur en vervolgens als hoofdingenieur en hoofdingenieur-directeur. In die functies heeft hü groote verantwoor delijkheid gehad. Tijdens den watersnood van 1916 b.v. toen half N.-Holland was overstroomd, werd er heel wat van de bekwaamheid en het doorzicht, de werkkracht en de leiding van de waterStaatsautoriteiten in de provincie van Jhr. Reigersman bp de eerste plaats vereischt. Maar ook buiten die rampzalige tijden waren de waterstaatsaangelegenheden omvangrijk. Men denke daarbü aan het veelbesproken en becritiseerde West-Friesche kanalenplan, voorts aan den aanleg van 't Hilversumsche kanaal, de normalisatie van het AmstelDrechtkanaal enz. In de latere jaren kwam ook de afd. Wegen bouw groote aandacht en veel personeel vragen. Verschillende provinciale wegen wer den aangelegd of voorbereid: AlkmaarHaar lem, AlkmaarAmsterdam, Amstelveen Weesp, in het Gooi en het Noorden van Noord- Holland. Heel wat geconfereer met landeigenaren, persoonlijke controle op de uitvoering van den wegenaanleg weer of geen weer heeft Jhr. Reigersman ten behoeve van den Wegenbouw moeten verrichten. Steeds stelde de hoofdinge nieur-directeur die vroeger slechts den titel van hoofdingenieur droeg doch directeur werd toen de diensten eigen hoofdingenieurs kregen zich persoonlijk op de hoogte van detail plannen en uitvoeringswerkzaamheden. In 1934 is hü ter gelegenheid van zijn zilve ren jubileum in dienst van de provincie Noord- Holland gehuldigd door autoriteiten en perso neel, vertegenwoordigers van gemeenten en polderbesturen. In het maatschappelijke leven te Haarlem is Jhr. Reigersman voorzitter van de Bachver- eeniging en lid van het College van Regenten over de Haarlemsche gevangenis. Er heerscht ten Zuiden van den watertoren in de gemeente Bloemendaal groote bouwbe- drijvigheid, want daar zün de zetels voor den dienst van Publieke Werken *en; de Politie ir. aanbouw, daar wordt een prachtig viaduct over de spoorbaan gebouwd, daar is een zeer mooi landhuis büna gereed. Aan den voet van den watertoren staat het gebouw voor Publieke Werken, gedeeltelijk, op opgehoogd terrein, waardoor de kelder-berg ruimte wel heel practisch is uitgebuit. Het uit wendige is gereed en thans zijn vaardige handen bezig met het interieur, dat sober maar doel matig wordt. Het gebouw, een schepping van den directeur van den Dienst, den heer de Jong, schaadt het landschap niet en is, nu het niet meer op papier maar in de omgeving in steen staat, te roemen. Het doet echt vriendelük aan, waarbü niet vergeten mag worden, dat de plantsoen-aanleg rondom, die op de planten na gereed is, daartoe'veel bijdraagt. In September zal het gebouw waarschijnlük officieel geopend worden. Men kan dan wellicht twee vliegen in één klap vangen, want de viaduct over den electrischen spoorweg naar Zandvoort, die de verbinding van den Brouwerskolkweg met den Zeeweg moet vormen, zal dan ook voor het publiek openge steld kunnen worden. Vannacht zijn de üzeren balken tusschen de twee betondekken geplaatst, vandaag worden de betonblokken daarover gelegd en Zondag zal dus de vaste verbinding een feit zün. De ruwe onderlaag is dan wel gereed, maar't geheele dek krügt weer een extra betonstorting. Aan beide züden van de viaduct zün hooge be- tonmuren opgetrokken, die opgesierd zijn door een üzeren ornament. De breedte is méér dan de aansluitende we gen; de Brouwerskolkweg zal iets moeten wor den opgehoogd, de andere züde sluit precies aan. De zandverzakking tü'dens den hevigen regenval is alweer vergeten en over de vleugel muren, die eerst zouden komen, hoort men niets meer. Ook op het terrein, waar het nieuwe politiebureau komt en waar vroeger de school stond, vlak bü het station Overveen, heerscht bedrüvigheid. De aannemer heeft daar reeds de voorbereidingen voor den bouw getroffen en met het fundament zal men spoedig beginnen. Maar de gemeente Bloemendaal heeft nog meer werk willen scheppen in dezen somberen tüd en het bestuur komt daarvoor een woord van hulde toe, hoewel er een „maar" aan het nu volgende verbonden is. Gisteren is n.l. de uitbreiding van het Bloe- mendaalsche raadhuis aanbesteed en dit' heeft eenige verwondering gewekt, omdat men nog altüd in de veronderstelling leefde, dat het raadhuis „De Nachtegaal", aan den Bloemen- daalscheweg in de diepte gelegen, zeer tijdelük zou zijn. Het gaat hier om een verbouwing van circa 11.000, zoodat men meer en meer de overtuiging krügt, dat van een Bloemendaal in alle opzichten waardig raadhuis de eerste jaren niets zal komen. De gemeente-ontvanger had nog steeds geen behoorlijk kantoor en daarom zal er nu aan den gevel aan den achterkant van den ingang, dus aan de züde van den Bloemendaalscheweg, een stuk aan het raadhuis worden gebouwd. De laagste inschrü'ver voor dit werk was de fa. Keizer voor 10.640, opvolgers van de 14 inschrijvers waren de Gebrs. Schiphorst voor 11.340. Bedrüvigheid dus alomme, werk aan den winkel! Het lied van den arbeid zal over de Bloemendaalsche duinen klinken. Moge de wind het ook verder langs de kust overbrengen. De uitslagen luiden: Je Klas: W. de Boer—F. A. Puts Tb. v. DükC. Bottelier A. ZoonP. Wijtkamp 2e klas: F. FlctoorC. Weber M. GoedemansL. v. Kessel afgebr. 3e klas: J. StolvoortJ. Jonkman J. StolvoortH. Hollander P. CastemillerJ. Jonkman H. Hollander—J. Stolvoort 0—1 1—0 1—0 1—0 Vix> 1—0 0—1 Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag avond haar wekelükschen baanwedstrüd te Heemstede. In de sprints en den koppelwedstrüd werd felle strijd geleverd. Vooral in den koppelwed strüd was het een en al jachten. De uitslagen waren als volgt: de ploeg Rus man, Buys, Gruüters, de Vries reden 20 ronden tegen het horloge, tüd 5 min. 28.1/5 sec. Sprints A-klasse over 600 M.: Ie sprint: 1. Kemp, tüd 13.3/5 sec.; 2. Klomp. 2e sprint: 1. van Beugen, tijd 13.1/5 sec.; 2. Engel; 3e sprint: 1. Kemp, tüd 13.1/5 sec.; 2. Engel; 4e sprint: van Beugen, tüd 13.2/5 sec.; 2. Klomp. 5e sprint: 1. Kemp, tüd 13 sec.; 2. v. Beugen. Daar Klomp niet kon starten in den rit Klomp-Engel, werd Engel voor Klomp ge plaatst. Totaal uitslag: 1. Kemp; 2. van Beugen; 3. Engel; 4. Klomp. Handicapwedstrijd over 15 ronden: 1. Jan sen 40 M.; 2. de Klerk 120 M.; 3. v. d. Enden 160 M.; 4. Claassen 100 M.; 5. Groenendük 60 M. 20 ronden-wedstrijd, 4 klassementen: 1. Rus man 16 p.; 2. B. de Vries 14 p.; 3. Gruüters 13 p.; 5. Buys 10 p.; 5. Engel 7 p. Australische achtervolging over 20 ronden: 1. Claassen 67 M.; 2. van der Enden 134 M.; 3. Koelemüer start. Koppelwedstrüd over 150 ronden, 20 klasse menten: T. Rusman, de Klerk 2 ronden uit- geloopen 3 p.; 2. B. de Vries, Kemp, 1 ronde uitgeloopen, 10 p.; 3. T. Jansen, Been 4 p.; 4. Groenendyk, Ligthart 2 p.; 5. Gruüters, Engel 1 ronde achter 3 p.; 6. Buüs, Koppen 1 ronde achter. Bovengenoemde vereeniging hield 'n trainings- rit voor A B en C klassen, bestaande uit een koppelwedstrüd oVer 50 K.M. Het was een in teressante wedstrijd waarin de koppels Kleef Fennis, JansenBouman en Den NüsJ. Wal- gien zich onderscheidden. De koppels Kuyl Wilken en Van HaarlemJ. Westbroek moesten door peen opgeven. De uitslag van de A Klasse werd: 1. W. Pen- nis—Kleef, 2. Matzen—Drogtdrop, 3 Philippo— Piet Korthals. B. Klasse: 1. De Ny'sJ. Walgen; 2. Jas— Banken; 3. G. JansenHerman Jansen. C Klasse: 1. JansenJ. Bouman, 2. Fennis Van Es. Overige renners opgegeven. De renners Korthals, Van Haarlem en Phi lippo rüden a.s. Zondag mee in een afvalwed- strüd voor nieuwelingen te Heemstede. v. Daalen 1, 3; J. J. Doeglas 2; P. A. Bosse 4; P. Dik 5. Wedvlucht Vilvoorde, afstand 162 K.M.: J. Munnig 1, 21, 32, 33; H. Roosdorp 2, 4, 13, 24, 38, 41; P. J. v. Daalen 3, 5, 7, 10, 11, 15, 17, 22, 25, 31, 37; C. Kraan 6, 12, 14, 16, 40; P. Dik 8; W Petri 9, 30, 39; A. Sweerts 19, 23, 27, 28, 35, 36; A. Groen 20, 26, 29, 34; J. J. Doeglas 42. Wedvlucht Roosendaal, jonge duiven, afstand 95 K.M. Losgelaten 8.30. Wind Z.W., in con cours 208 duiven: H. Roosdorp 1, 3, 8, 18, 24; C. Kraan 2, 5, 6, 22, 25, 26, 30, 40, 41, 42; P. J. v. Daalen 4, 9, 17, 19; J. Munnig 7, 13, 14, 16, 23, 34; W. Petri 10, 37; P. A. Bosse 11; A. Sweerts 12, 27, 35; J. J. Doeglas 15; J. J. Petri 20, 31, 32, 33; P. Dik 21, 28, 36, 39; A. Groen 29; L. A. Hamaker 38. Eerste duif 9.45, laatste duif 10.03 uur. HPC II—IJ II 1—3 (onder protest) HPC IV—HVGB IV 7—0. Wedvlucht Lier, afstand 138 K.M.: J. Munnig 1, 5, 11, 29; P. J. v. Daalen 2, 3, 4, 21, 24, 26, 28, 33, 34, 35; H. Roosdorp 6, 14, 22; J. J. Petri 7J, 30; A. Sweerts 8, 12, 19, 32 A. Groen 9, 15; P. Dik 10, 13, 18, 23; C. Kraan 16, 17, 20, 25, 27, 31. Wedvlucht Montargis, afstand 505 K.M.: P. J. v. Daalen 1, 3; H. Roosdorp 2, 4; P. Dik 5; J. J. Petri 6. Wedvlucht Limoges, afstand 768 K.M.: J. J. Petri 1; P. .J v. Daalen 2, 3, 4, 8; P. Dik 5; J. J. Doeglas 6; W. Petri 7; P. A. Bosse 9. Wedvlucht Bordeaux, afstand 930 K.M.: P. J. Wedvlucht van Halle op 26 Juli, afstand 198 K.M. Los 8 uur. Eerstgetoonde duif 10 uur 7 min. 35 sec. Uitslag: 1 5 N. Winkel; 2 3 9 17 20 A. v. Zadel; 4 C. Kramer; 6 7 16 22 J. G. v. d. Meer; 8 L. J. Kramer; 10 P. v. Egmond; 11 19 23 N. v. Huis; 12 21 A. G. Hendriks; 13 J. J. v. d. Heuvel; 15 C. Visser; 16 E. Vrugt; 18 Th. Blok; 24. G. A. v. Santen. Wedstrüd van Corbeil. Afstand 465 K.M. Los 5 uur 40 min. Eerstgetoonde duif 11 uur 1 min. 4 sec. Uitslag: 1 J. G. v. d Meer; 2 L. J. v. d. Voort; 3. G. A. v. Santen; 4 H. Kramer; 5 A. v. Zadel. Zondag a.s. wedvlucht van Quivrain De uitslag van den te 's Gravenhage ge speelden wedstrüd tusschen ,,'t Groene Laken" en L. U. T. O. (Lisse) luidt: Groep A. ,,'t Groene Laken" L.U.T.O. H. de 'ReeP. Duivenvoorden 75160 C. JonaiC. G. Degger 98135 J. de BruynC. Th. Duivenvoorden 87131 J. IJzendoomG. y. Eick 2250 J. de BreeC. Slootbeek 6962 ,,'t Groene Laken" 351 carb, L.U.T.O. 538 carb. Winst L.U.T.O. 187 carb. Groep B. ,,'t Groene Laken" L.U.T.O. J. BaptisteA. H. Schrama 4253 K. de Haas—P. Halfschepel 92—85 TeerlinkP. van Dük 3535 J. HagelukenJ. v. Diest 4546 J. de BruynTh. v. d. Ven 2327 B't Groene Laken" 237 carb., L.U.T.O. 246 carb. miiitmniiniitnmiiiintiiiiiiimiiniiimmiiiinniiiiiiiiiiniiiinmiimimnmminimi minimum Iedere week: 3 d. Ryn of Sauerland f 24.- 4 d. Luxemburg f 32.- 4 en 6 d. Parijs f 36.- en f 52.- 6 d. Ryn (populair) f 45.- 6 d. Rün - Thüringen f 55.- 6 d. Harz f52.- 6 d. Vogez. Schwarzw. f 58.- 7 d. Berlijn f 60.- 7 d. Beiersche Alpen., f 68.- 9 d. Zwitserlandf 95.- 10 d. Fransche Alpenf 105.- 14 d. Weenen-Boedapest f 125.- Vraagt gratis reisgids Harz i &z.- vraagt gratis rclsgid! Neemt geen risico - Profiteert van onze ervaring §j ROTTERDAM - SCHIED.SINGEL 5 - TELEFOON 11455 1 DEN HAAG - KNEUTERDIJK 2a - TELEFOON 110101 jj AMSTERDAM - DAM 6 - TELEFOON 40553 ïiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiminiiiitiitiMmiiiiiiiiimnimiiiiMitiiimiiimiiiiiiiimiiMfiiiiiiiiiimiiifiiiir DAGTOCHTEN IEDEREN ZONDAG: Rond IJselmeer ArnhemN ij megen—Kleef IEDEREN MAANDAG: Giethoorn Kasteelentocht IEDEREN DINSDAG: Brabantsche Vennen met bezoek aan Slot Loevestein IEDEREN WOENSDAG: ArnhemNümegen IEDEREN DONDERDAG: Montferland BolswardSneekermeer en Zuiderzeewerken IEDEREN VRIJDAG: AlkmaarBergenSchoorl Dagelijks gaan wij naai- het Westland (druiven eten) Vertrek 9 uur BUITENLAND Onze reizen zijn en blüven een succes 4 dag. Valkenburg f OP -Eifel-Ardennen C dag. Belg. Arden- f IA nen en Luxemb. dag. Elfel-Ryn- f JA Hunsrück-Moe- 1 zei Taunus-Zevengebergte Deze reizen gaan gedurende de maand Augustus IEDEREN MAANDAG SPECIAAL VOOR DE VACANTIEWEEK 2 reisjes van 2 dagen. Op 4 en 5 Augustus f 1 O 50 2 dagen naar Brussel en Omgeving I I t Op 5 en 6 Augustus 2 dagen Arnhem-Nijmegen f 4 Q -Kleef-Montferland-Apeldoorn I I A- De Chr. Muziekvereeniging „Arti et Religione" dirigent F. Dekker, en het Mannenkoor „Proza en Poëzie", dirigent Jan Booda geven op Don derdag 30 Juli (dus heden) des avonds om half 8 een openlucht-concert in den tuin van Haar lems Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel. Geslaagd aan de Mariaschool, Koningstraat, voor coupeuse: de dames Dames en A. Melker en Costumiére: G. Lindeman, A. van Velzen en M. de Wilde. St. Adelbertusschool. Dezer dagen slaagde de heer van Gaasbeek, onderwijzer aan de St. Adelbertusschool te Bloemendaal, voor het exa men Hoofdacte. Thans zü'n alle leden van het personeel der school in ,het bezit der Hoofd acte. Verder zün aan de school nog aanwezig de acten Fransch, Duitsch, Engelsch, Handels kennis, Handenarbeid en het Ward-diploma, zoodat de school zeer zeker ruimschoots voor zien is van bevoegdheden. Zwemfeest Heemsteedsche Reddingsbrigade Zondag zal de Heemsteedsche Reddingsbrigade in den zwemvüver aan den Glipperweg haar jaarlükschen feestdag houden. Hierbü zal het volgende programma worden uitgevoerd 1. Demonstratie sleepen voor dames en hee- ren leden der H. R. B. 2. 25 M. bal op lepel zwemmen voor jongens van 8 tot 14 jaar, niet-leden van de H. R. B. 3. Demonstratie popduiken uit gesloten auto cabine. 4. 25 M. gecostumeerd zwemmen voor meis jes van 814 jaar- niet leden der H. R. B. 5. Popduiken gekleed volgens bondseischen, dames en heeren leden der H. R. B. (om den wisselprüs) 6. Figuurzwemmen dames (N.A.S.B.). 7. 25 M. gekleed zwemmen, dames leden der H. R. B. 8. 25 M. gekleed zwemmen, heeren leden der H. R. B. 9. Gedurende dé pauze schoonspringen. 10. 25 M. sleepen met drenkeling, ongekleed, door dames-leden H.R.B. 11. 25 M. sleepen met drenkeling, ongekleed door heeren-leden dér H. R. B. 12. Onder water zwemmen dames-leden der H. R. B. 13. Onder water zwemmen heeren-leden der H. R. B. 14. Komisch waterspel. Vooral de nummers 3 en 6 zullen zeker ve ler belangstelling trekken. In no. 3 zullen de deelnemers toonen dat bü een goede oefening drenkelingen uit een ge sloten auto gehaald kunnen worden, terwül het figuurzwemmen altyd een büzondere attractie ls. Bü een beetje zomerweer, zoo noodig voor een zwemfeest, zal er dan ook wel belangstelling zün. Aanhouding Door de politie ls aangehou den een inwoner P., van IJmuiden, wegens in braak aan de halte der Ned. Spoorwegen aan de Casembrootstraat te IJmuiden-Oost. Gebouw St. Bavo R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling 34 uur. Kunstzaal Reeker Wagenweg tentoon stellingen, 95 uur. Kunstzaal De Bois Kruisweg tentoon stelling 106 uur. Gem. Concertzaal Concert H. O. V., kwart over 8. Raadhuis Heemstede Gemeenteraad, 8 uur. Rembrandt-theater „Heisses Blut", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace-Filmac, 115 uur. Shirley Temple in „Krullekopje", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Clown Bux", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Jonge Harten", (ge prolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. 4 Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Jeugdgebouw Pretoriaplein Fancy-fair K. J. C., half 9—11 uur. Frans Hals-theater: „Meisjesjaren van een Koningin" met Jenny Jugo, half 3, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Metropolitan" met Lawrence Tibbet, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: filmac, 115 uur. „S. O. S." (Ik ben beloofd) 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: Broadway Bill, 2.30, 7 en 9.15 uur. Ondertrouwd: IJ. Molenaar en A. C, Strem ming; P. G. van Engelen en M. A. Schoorl; P. Westerling en M. Gonlag; A. de Jong en G, A. G- Schiering Getrouwd: O. Th. Dantuma en I. M. Kummer; A. A. G. I. Borst en M. H. Kol; E. Hos en G. M. Creemers; W. O. Klipp en C. J. Slieker; H. Schef- fer en A. H. Kok; J. Bungener en W. C. Wig- gers; D. J. Galle en I. Chr. W. Mespelink. Geboren: 28 Juli: J. M. MostertmanJordens z.; 29 Juli: N. A. RynekerHubert d.; M. M, VermeüsHuüboom d.; C. LukasWillemse z.; M. J. van WinsenLoogman z.; 30 Juli: Chr. OostenrijkMebus d- Overleden, 29 Juli: M. A. M. Mooren-Hietbrink 71 j., Kamperlaan. IJMUIDEN, 3o Juli. Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 901.00. Griet per 50 kg. 1530, Tong per kg. 1.101.50, Groote schol per 50 kg. 27 27.50, Middel schol 2026, Zet schol 1625, KI. schol 5.80—20, Bot 18, Schar 3.508.50, Pieter man en Poon 5.00, Groote schelvisch 34, Middel ld. 32, kl. midd. id. 19.50—28, kl. id. 10.50_13, per 50 kg., Kabeljouw per 125 kg. 3084, Leng per stuk 0.90, Heibot per kg. 0.92—1.20, Wütlng per 50 kg. 2.404.90, Makreel 9—13, Versche Haring per kist 6.00. van de Donderdag aan den RUksvlschafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam 3040, Limburgla 2500, Elie Chene- vlere 1070. LOGGERS KW 35 f 480, KW 134 f 540, KW 177 f 350, KW 89 f 440. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Vrijdag 31 Juli 1936. Vloed: 1.26 v.m., 2.01 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2