Nerveus WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN De weerstoestand GEEN SPRAKE VAN! Dagfilm J DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1936 Brug zwaar beschadigd Ernstige ve-rkeersstagnatiefte 's Hertogenbosch ROODE KRUIS-MATERIAAL ONDERZOCHT Van de kostbare uitrusting is vrij veel terecht gekomen IN WERKVERSCHAFFING GESCHORST ONGEREGELDHEDEnTE SLIEDRECHT Als gevolg van moeilijkheden bij de werkverschaffing VALSCHE RIJWIELPLAATJES Handelsovereenkomst met Brazilië MARIALE CURSUS Maria in de Opvoeding" Voor R. K. jonge meisje8 MINISTER SLOTEMAKER NAAR OOSTBURG Drie personen gearresteerd Aardappelziekte Nieuwe rozen bekroond JEUGDREIS NAAR SCHOT LAND Herfst jaarbeurs te Weenen DE TERUGKOMST VAN DE ZEEAREND Huldiging van de bemanning AGRARISCHE JAARBEURS Hoofdakte examen Hoogduitsch L. O. Handelskennis L. O. Nijverheidsonderwijs Handteekenen L. O. MIJNHARDT'S ZENUWTAB LETTEN KUNST VAN HEDEN Bruckner-Fest in Linz Een groot concert in een klooster te Linz HOE WORDT HET WEER? Stijging van temperatuur met lichte regenkansen Vrijdag 7 Augustus K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS gramofoon GOLFLENGTEN Boekhouden M. O. Hoogduitsch M. O. A Notarieel examen Hedenmorgen kort na acht uur is een zwaar beladen aanhangwagen tegen den opstaanden pijler van de brug over de Zuid-Willemsvaart te 's-Bosch gereden. Het gevolg was, dat deze pijler, waarop de bascule vr"1 de ophaalbrug rust, afbrak, evenals de zijwaarts geplaatste steunbalk; tevens werd nog een twteede pijler ontzet, welke eveneens brak. Tengevolge hiervan zal de brug moeten wor den gedemonteerd en zal het verkeer hierover gpruimen tijd niet kunnen plaats vinden. Voor al met het oog op de doorvaart van de sche pen zal het noodig zijn, de brug geheel weg te nemen. Het ongeval heeft zich als volgt toegedragen; een handwagen, welke door een jongen werd voortgeduwd, naderde de brug van den kant van de Hinthamerstraat. Toen hvj den zwaar beladen tractor met aanhangwagen zag nade ren. aarzelde de jongen de brug op te gaan, ofschoon het verkeer aan zyn zijde voorrang had. De chauffeur van den vrachtauto, welke behoort aan de firma Harbers te Rijssen, meen de, dat de jongen met de handkar zou wachten en reed de brug op. Hij zag zich evenwel ver plicht, toen de jongen met den handwagen op de brug kwam, naar rechts uit te halen. Daar hij met zijn tractor den opstaanden brugpijler reeds was gepasseerd bemerkte hij niet, dat, tengevolge van het uithalen op de vrij smalle brug, de aanhangwagen in botsing was geko men met den pijler. De wagen kwam met een geweldigen slag tegen den pijler terecht met het bovengenoemde gevolg. Het sluispersoneel zette het verkeer over de brug, waarboven de bascule in een gevaarlijke positie was komen te hangen, stop, waarna de politie het verkeer verder regelde. Men zal trachten met behulp van een drij- venden bok de bascule te lichten. In afwachting hiervan moet de truck blijven waar zij is. In dien men haar verwijdert, is nl.. de kans groot, dat de bascule naar beneden stort. Woensdagmiddag zijn de 35 colli, die door de Italianen naar Den Haag zijn gezonden, aan het gebouw van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis bezorgd en in het magazijn opgeslagen. Men is hedenochtend begonnen met een onderzoek in te stellen naar den staat, waarin het materieel verkeert. Hoewel er vanzelfsprekend veel beschadigd en vernield is, is de eerste indruk toch, dat er van de kost bare uitrusting onzer ambulance vrij veel te recht is gekomen. De diverse toestellen en het instrumentarium, welke in Dessie waren ach tergelaten, zijn bijna alle teruggevonden. De Italianen hadden alles zorgvuldig ingepakt er. veel zorg besteed aan het transport. In de werkverschaffing te Sneek zijn Woens dagavond 45 man door de rijks-inspectie ge schorst. Deze personen hadden een half uur te vroeg het werk verlaten om hun loon, dat op Woens- 1 dagen wordt uitbetaald, in ontvangst te nemen. Een 45-tal andere werkloozen zijn opgeroepen om hun plaatsen in te nemen. Het uitvoeren van den arbeid in werkver schaffing aan den Rijksweg nr. 15 brengt nog steeds veel moeilijkheden te Sliedrecht met zich mede. Eenige keeren reeds is een aantal ar beiders uitgesloten; zij meenden, dat de ver diensten bleven onder hetgeen was afgesproken. Aan de andere zijde werd beweerd, dat „de lijn werd getrokken". Tengevolge van een en ander ontvangen thans eenige honderden werkloozen te Sliedrecht in- plaats van hun steun bonnen, ter waarde van zeventig procent van de aanvankelijk genoten ondersteuning. In verband hiermede is het Woensdag en heden in de gemeente Sliedrecht eenigszins ru moerig toegegaan. Toen de burgemeester Woensdagmiddag vijf uur het gemeentehuls verliet, om zich naar huis te begeven, werd hij door een aantal vrou wen en werkloozen gevolgd. De politie zorgde er voor, dat de burgemeester zijn woonhuis on gehinderd kon bereiken. Hedenmorgen zijn ongeveer vijfhonderd per sonen, waaronder vele vrouwen, naar het ge meentehuis gegaan. Het plein was door de po litie, marechaussees en veldwachters afgezet. Een drietal vrouwen werd door den burgemees ter voor een onderhoud ontvangen. Naar aanleiding van dit onderhoud zal de burgemeester zich telefonisch in verbinding stellen met den minister en verzoeken het vol ledig steunbedrag te mogen uitkeeren. Het ant woord op dit verzoek wordt hedenavond ver wacht. gekend aan door haar gewonnen nieuwe zaai lingrozen: Getuigschrift Ie klasse aan: Oriflamme, een heerlijk geurende roode roos, en Phare, een prachtig groote koraalroode roos. Getuigschrift van verdienste aan: Golden Beauty, een prachtige oranje-roos, en 582 a, een ongenoemde zalmrose zaailing. Van Hr. Ms. gezant te Rio de Janeiro is telegrafisch bericht ontvangen, dat de Bra- ziliaansche regeering 31 Juli J.I. de voorloopige handelsovereenkomst met Nederland, d.d. 16 September 1931. heeft opgezegd. Onderhande lingen zijn gaande zoowel over een nieuwe overeenkomst, als over de behandeling van den wederzijdschen invoer, hangende deze onderhandelingen. Onder leiding van pater H. Eyckeler, Mont- fortaan, wordt van 1416 Augustus op de H. Landstichting een Mariale cursus gehouden. Vrijdag 14 Aug. Aankomst 18 uur. Avond eten 18.3019.30. 1ste Voordracht 19.30. Na af loop gezellig samenzijn Thee Avondgebed op Calvarie. Zaterdag' 15 Aug. H. Mis in de kapel van Nazareth 7 uur. Ontbijt 8 uur. Gelegenheid om de kerkelijke diensten bij te wonen. 2de Voor dracht 10.30. Na afloop gelegenheid om de H. Landstichting te bezichtigen onder geleide. Middagmaal 1 uur vrije ontspanning thee 4 uur. 3de Voordracht 16.30. Avondmaal 18 uur gezamenlijke bedetocht naar Nazareth Lof met toespraak Avondgebed. Zondag 16 Aug. H. Mis in de grot van Bethlehem, 7 uur ontbijt 8 uur gelegen heid om de kerkelijke diensten bij te wonen. 4de Voordracht 10.30. Sluiting korte aan bidding van het Allerheiligste Middagmaal 1 uur. (Bij voldoende deelname rondrit door de mooie omgeving van de stad, bezoek aan Berg en Dal, Beek, Ubbergen, Waalbrug, Valk hof, Bedevaart naar de kapel van den H. Pe trus Canisius. Afscheid bij het wonderbare beeld vn O. L. Vr. van Nmyegen, Station). 15 Augustus as., des namiddags 5 uur, ver trekt van Rotterdam het passagiersschip Sla mat van den Rotterdamschen Lloyd voor een jeugdreis met R. K. leerlingen van Middelbare Meisjesscholen. De tocht gaat naar Rothesavy (Schotland) Dit is de eerste reis voor jonge meisjes, die in R. K. verband wordt gemaakt. Woensdag heeft minister Slotemaker de Bruine, vergezeld van den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, een nlet-officieel bezoek aan Oost- burg, gp^racht, zuljp, op uitnoodiging vgn het onder voorzitterschap van burgemeester Eras mus staande comité tot behoud van de Rijks kweekschool voor onderwijzeressen, aldaar. De minister heeft met belangstelling van de naar voren gebrachte argumenten tot behoud van de rijkskweekschool kennis genomen en zich ook omtrent de onderwijstoestanden in Zeeuwsch-Vlaanderen in het algemeen, nog eens van locale voorlichting doen dienen. Een bepaald resultaat hebben de besprekin gen vooralsnog niet opgeleverd. De politie te Leeuwarden heeft als verdacht van- het verkoopen en te koop aanbieden van valsche rijwielbelastingmerken aangehouden de resp. te Leeuwarden en Huizum woonachtig zijnde H. E. en P. H. Bij den eerste werden ruim honderd valsche rijwielplaatjes in beslag genomen. In .verband met deze feiten is in den afgeloopen nacht te Bovenknijpe bij Heeren- veeri van zijn bed gelicht en gearresteerd ze kere A. D„ die verdacht wordt van het ver vaardigen van deze valsche plaatjes. Het ma- teriaal, waarmede de plaatjes vervaardigd wer den, is eveneens In beslag genomen. D. is naar Leeuwarden overgebracht. Het drietal zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. In het etmaal van 's avonds 4 Augustus tot 's avonds 5 Augustus is in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen de weersgesteldheid crl tiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte. De keuringscommissie van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft bij een keuring te velde op ce kweekerij van de N.V. G, A, van Rossum de volgende bekroningen toe- De Weensche Jaarbeurs, die dit jaar in den tijd van den 6 tot 13 September, zal gehouden worden, zal uitmunten door bijzondere zendin gen uit het buitenland. De regeeringen van Nederland, Britsch-Indië, Frankrijk, Hongarije en Italië zijn door officieele bijzondere ten toonstellingen vertegenwoordigd. Buitendien zullen in enkele branchegroepen artikelen uit 18 staten te zien zijn. In verband met de huldiging van alle deelnemers aan de Oceaanrace, die Vrijdag te Hamburg zal paats vinden, moet het program ma voor de huldiging van de bemanning van De Zeearend worden gewijzigd. De Zeearend zal niet over het IJselmeer Zaandam bereiken, doch den tocht maken via IJmuiden. en het Noordzeekanaal. Bij de aankomst om drie uur te IJmuiden, zal het jacht van den heer Bruynzeel worden begroet door een aantal motorbooten van de Zaanlandsche Zeilvereeniging en van de Ko ninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeni ging, waarbij zich aan de Hembrug een aantal versierde wherry's en kano's zal aansluiten. Vervolgens wordt koers gezet naar de jacht haven te Zaandam, waarna te half vijf in de versierde loods de huldiging plaats heeft door de Zaanlandsche Zeilvereeniging en de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging. Van de autoriteiten is voor deze plechtigheid alle medewerking verkregen. Het Zuivelbureau meldt, dat het, gezien de beteekenis voor ons land van de melkveehou derij en de daarop gebouwde zuivelbereiding en handel in het binnenland en naar alle we- relddeelen, voornemens is, deel te nemen aan de agrarische jaarbeurs met een inzending, waarvoor medewerking werd toegezegd door het Rjjkszuivelstation te Leiden, bestaande uit een collectie producten en statistisch mate riaal. Voorts zal men er sprekende uitbeeldin gen aantreffen van de beteekenis der zuivel producten, ontleend aan de voorlichting van de sportbeoefenaars, de jeugd, het hotel- en restaurantbedrijf en vanzelfsprekend de huis vrouwen. Aan een tweetal buffetten zal gele genheid zijn kennis te maken met de nieuwste melkdranken en eenvoudige kaasgerechten. AMSTERDAM. Geslaagd m'ej. E. J. M. Duffels en de heeren: F. A. Vrolijks, J. K. M. Dupuits, M. P. van Ravenzwaaij, allen te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Geslaagd mej E. M. Munnik te Den Haag; mej. J. Haantjes te Hazars- woude en de heer J- Haantjes te Valkenburg bij Lelden. 's-GRAVENHAGE. 5 Aug. Geslaagd voor akte N 9a de heer A. W. J. M. Noyons te 's Hertogen bosch. 's-GRAVENHAGE. 5 Aug. Toegelaten de hee ren: B. Deekens te Eenrum; G. van Engelen te Etten; J. Giebels te Rumpen-Brunssum; J. Key- zers te Slttard; E. Loeven te Schin-op-Geul; J. Schaap te Arnhem; J, Betist te Woltersum; F. Gommers te Limmel-Maastrlcht; H. Hamers te Heerlen; J. Luitten te IJzerloo; H. van de Lip te Krimpen a. d. IJsel en H. Stohr te Spaubeek, en de dames: A. Baarspul te Utrecht; E. Kerbc-t te Poeldijk: W Van Hoek te Hilversum'; Th. Smits te Boxtel en F. de Vrieze te 's-Gravenland. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Geslaagd de heeren: A de Vries te Ureterp; H. de Vries te Zwaagwert- einde; H. W. Walinga te Eerbeek; J. H. van WaVeren Hogcrvorst te Groningen en Th. Wever te Vlagtwedda. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. (Akte NL, natuurkun de en mechanica). Geslaagd de heeren; M. Bink te Leiden; W. Gall te Rotterdam en G. Heuvel te 's-Gravenhage. Voor de akte n 9 A de heer A. W. J. M. Noyens te 's-Hertogenboech. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Geslaagd de dames: C. Th. van Zanten te Amsterdam; A. H. Zwinkels te Amsterdam', P. H. de Kier te Leiden en de heeren: J. Alblas te Rotterdam; P. J. Hendriks te Deventer; H. J. Jager te Appingedam; H. Jansen te ottersum; H. J. Kemper te 's-Gravenhage; Ch. Kop te 's-Gravenhage; J. J. van Nljendaal te Wijk-bij-Duurstede; W. Ruijgh te Heiloo; M. Reltsma te Vught; C. N. M. R. Swarte te Vlijmen, O. Timmerman te Haarlem; E. H. van Waarder.- berg te Hlllegersberg; A. E. Wassink te Doetln- chem; j. C. Teunissen te Amsterdam; D. A. W. Ruting te Amsterdam en J, E. Gleboeki te Heev- lerheide. en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Ik sprak u reeds van het enorme Stift St. Florian. Daar zijn alle mogelijkheden, want net als in de groote, oude paleizen (denken we maar aan dat van den Flirst-Erzbisschof van Würz- burg met de beroemde plafondschilderingen van Tiepolo en een portaal, waarin Zijne Eminentie afgehaald werd door zijn karos met 4 paarden!) is hier ook een enorme zaal, geheel bekleed met marmer in een onbegrensden overvloed. In die zaal concerteert thans een orkest, even groot als het Amsterdamsche, n.l. de Wiener Symphoniker, plus een koor en daar ontvangt de heer des huizes plechtig zijn gasten. En ook die gasten zyn er naar! Sr. Gnaden Propst des Augustiner-Chorher- renstiftes St. Florian, Dr. Vinzenz Hartl bestijgt het podium en heet daar zyn vrienden welkom, waaronder niet meer of minder dan Schuschnigg zelf; de bondspresident Miklas had tot zijn spijt af moeten zeggen en de manier waarop de abt dit meedeelde, deed wel duidelijk uitkomen, op welk een vertrouwelyken voet de hooge geeste lijke macht staat met de wereldlijke, want Dr. Hartl zeide: „Och, die arme bondspresident, wat zou hij graag tegenwoordig zijn by het feest van onzen Anton Bruckner.'' Heel de zaal lachte Oostenrijksch-gemoedelijk. Unser Anton Bruckner! Ja, met recht beschouwen de paters het een voudige genie uit het dorpje Ausfelden als kind des huizes en trotsch wijst de abt, die 's mor gens de plechtige pontificale Mis gecelebreerd en ons allen getroffen had door zyn schoone stem, hierop: dat, indien de jonge Anton zijn eerste jaren niet bij hen had doorgebracht, de muziekgeschiedenis een groot symphonicus, wiens werken naar den hemel wijzen, gemist zou hebben. We hoorden hier, in deze merkwaardige en prachtige omgeving Schuberts kleine, vijfde Symphonie; Schubert, die andere arme school- meesterszoon behoort immers ook aan dit ro mantische land! Daarna speelde het orkest een Andante uit een jeugdsymphonie van Bruckner; heel ver standig kan ik dat niet vinden, want het is in derdaad een onvoldragen voorstudie van het rijpere oeuvre. Ook de 112e Psalm is een zwak ker werk; niet eens geheel af gevonden. Het hoogtepunt kwam met de drie motetten voor a eapellakoor: Vexilla regis, Tota pulchra en Virga Jesse, een hoogtepunt qua inhoud èn qua uitvoering. Want wat de dirigent van het kloosterkoor Adolph Trittinger hier met zijn provinciaal en semble bereikte in deze uiterst moeilijke mu ziek, was, evenals de e-moll-Messe 's morgens, zóó mooi van klank, dynamisch zóó expressief verzorgd en zoo af in het détail-werk, dat mu ziek, traditie en religie hier tot een ontroeren de eenheid groeiden. Bruckners machtig orgel in de weidsche ba rokkerk, zyn graf in de crypte, zyn kamer met het sterfbed en den vleugel van deze motetten in de pronkzaal, dat alles werd tot een artis tieke en schoon-menschelijke gebeurtenis, zooals men alleen hier kan beleven. En 's avonds bracht men ons naar het 300 meter hoog gelegen café Pöstlingerberg, waar men een fantastisch gezicht had over het Ver lichte Linz aan den (gelen!) Donau en waar de Landeshauptmann Dr. Heinrich Gleissner die diep ontroerende rede hield, over de beteekenis van Bruckner voor Oostenrijk en de geheele wereld, waarvan ik u reeds sprak. Ik hoorde, dat deze man ook sociaal prachtige eigenschappen heeft en dat men hem stellig nog eens bondskanselier ziet worden. Ik dacht in mijn onschuld, dat ik den vol genden dag vrij zou hebben om eens te kunnen schrijven, omdat er alleen 's avonds te 8 uur een concert te Linz op het programma stond. Mis! 's Morgens om 9 uur aantreden en den gan- schen dag weg naar het geboortehuis van Bruckner in Ausfelden en de badplaats Hall. Maar 't was verrukkelijk weer en de zon straalde in barokken overvloed over dit mooie berglandschap. Bruckners vader hield in de eerste verdieping van zijn huis, in één lokaal, de dorpsschool. Beneden is de kamer, met meubelen uit dien tijd, waar Anton geboren is. Een ledikant, kast iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiimiiimmiimiui De depressie over Scandinavië is verder Nooi'dwaarts getrokken en de barometers ble ven over Zweden, Noorwegen, Finland en Denemarken flink stijgen. Langs de kust van Midden-Noorwegen waait het nog krachtig, evenals langs d'e kusten van Lithauen en Est land. De temperatuur is over Scandinavië nog wat gedaald, en regenval was er plaatselijk nog zwaar. Over Polen, Duitschland, Oosten rijk en Zwitserland is de luchtdruk eveneens gestegen. Het weer is vooral over het Zuiden van dit gebied sterk verbeterd, tal van sta tions melden onbewelkten hemel en zwakken wind; ook over Zuid- en Midden-Frankrijk is da bewolking afgenomen. De Woensdag reeds genoemde secundaire over Ierland bevindt zich thans als een zelfstandige 760 kern boven Wales en de Iersche zee. Zij bracht in Ierland zwaren regen (Holyhead 21, Blacksod 13 m.m.), doch toont zich aan haar Zuid- en Oostzijde wat minder actief. Wel veroorzaakt zy zware be wolking in Zuid-Engeland, West-Frankrijk en ons land. Tengevolge van den toevoer van lucht uit West-Zuid-West of Zuid-West is in de hoogere luchtlagen de temperatuur sterk gestegen (te Soesterberg op 5000 meter byna 8 graden Celsius). Het weer ten onzent blijft nog onder invloed van de storing in het Westen. Over het Noord- Westen van ons land is eenige lichte regen te verwachten; over het Zuid-Oosten zyn de regenkansen klein. Waarschijnlijk zal de tem peratuur iets stijgen. en wieg, met bont oud schilderwerk. Naast het huis de kleine kerk, die bediend wordt door de Florianer paters; zóó hebben ze meer dan der tig parochies in Opper-Oostenryk en overal ziet men de pastoors in hun zwart habijt met een lange, smalle reep linnen vóór en achter. Heel typisch! Dit is het teeken-, dat ze Koor-Heeren zijn, doch het koorhemd werd wegens practische redenen versmald tot deze twee reepen. Deze pastorie is een klein kasteel! De mid denhal is een zaal, waar 400 personen plaats kunnen vinden. Men heeft plan om deze in te richten tot een gelegenheid waar bij derge lijke feesten een groot Bruckner-Essen aange richt kan worden. Het lievelingsgerecht van den grooten man bestond n.l. uit vleesch, zuurkool en Knödeln (iets van meelballen) en inderdaad heeft men ons later in Steyr zulk een maaltijd aangeboden, in een ouden, gewelfden kloosterkelder; daarbij gingen reusachtige tinnen kannen met den lands- drank Moost rond, waaruit ieder een slok moest nemen en daar die dingen onhandelbaar groot en zwaar waren, moest je daarbij gaan staan. Aan hilariteit geen gebrek! Als pastoor Josef Forstner hoort, dat ik uit Amsterdam kom, wordt hij enthousiast. Natuur lijk kent bij „De Tijd" en de Willibrorduskerk uit de dagen van het Eucharistisch Congres en of ik vooral de familie H. van de Vijzelgracht wil groeten; hij behoudt de aangenaamste her inneringen aan de ondervonden Hollandsche gastvrijheid. Als de anderen weg zyn, neemt hij me even apart en laat me het doopboek zien, waar op 4 September 1824 het nieuwe menschje werd ingeschreven, geboren 's morgens 4!4 uur; op denzelfden dag gedoopt. Dan naar de jodium-badplaats Hall, waar we officieel èn hartelijk (een orkest speelt Wie ner walsen!) ontvangen worden door den bur gemeester, door het vreemdelingenverkeer en door de directie van het Kurhaus. We zien de kraakzindelijke inrichtingen en krijgen zelfs een jodiumbad aangeboden, wat door vele» bij deze hitte niet afgeslagen werd. Zoo zien we dat deze streken ook lichamelijk heil bieden in de schoonste omgeving. Laat ik eindigen met een geestigen mop van een Budapester muziekcriticus. Er werden inhalatie-kamers getoond; jodium- damp wordt losgelaten en de patiënt kan in een gemakkelyken stoel jodium inademen; maar omdat de Duitsche naam Jod-Bad is, zegt bovengenoemde grappenmaker; „Also fangt man zu Jodeln an!" THEO v. d. BIJL. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeparl Rubrl- ceering en geiyirvormlee zetwijze. Billijk hsn ielstarief iiiiiiiiimmiu 9 9 9 9 8.00 Gewijde gramofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek 9.15 10.00 Geen uitzending van den K. R. O. 10.00 Gramofoonmuziek (Muziekult- zending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (werken van R. Strauss) 11.30 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12.15 K. R. O.-orkest o. l.v. Johan Gerritsen 1.00 Gramofoonmuziek I.20 K. R. O.-orkest o. 1. V. Johan Gerritsen 2.00 Cinema-orgelconcert door Alph. Drlessen 2.25 Gramofoonmuziek 2.35 Cinema-orgelconcert 3.00 K. R. O.-BoyB o.l.V. Piet Lus- tenhouwer 3.30 Gramofoonmuziek (fragm opera „Prodana Nevjesta" v. Fr. Sme- tana) 5.15 K. R. O.-orkest o. 1. v Johan Gerritsen 0.00 Land- en Tuinbouwcauserie door Th. Arts 6.20 Gramofoonmuziek 6.30 K. R. O.-Boys o.l.v. Piet Lus tenhouwer 7.00 Politieberichten 7.15 K R. O.-Luchtlijn door P. R. O. Peller 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 Musica Cathollca 8.00 Nieuwsberichten 8.10 K. R. O.-Melodisten o.l.v. Piet Lustenhouwer 8.40 Gramofoonmuziek 8.50 K. R. O. Melodlaten o.l.v. Plet Lustenhouwer 9.20 Joh. Strauss-festival. Aanslui ting met Casino te Knocke m. m.v. orkest en solisten 10.50 Nieuwsberichten. 10.55 Gramofoonmuziek ORGELBESPELING II.05 Droitwich (Fred. Bayco) 4.30 Hilversum I (Joh. Jong) 9.50 Luxemburg 11.20 Parijs 12.20 Deutschlar.dsender 12.20 Hamburg ORKEST-CONCERTEN 12.35 Parijs I 5.50 Parijs I 6.25 Berlijn 6.50 Parijs I 8.20 Droitwich 9.20 Kalundborg 9.20 Brussel II 10.20 Droitwich 10.20 Luxemburg (Schubert's Unvoll- endete) 11.10 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.20 Deutschlandsender 8.20 Hamburg 8.20 Langenberg 8.35 Luxemburg 10.20 Deutschlandsender 10.20 Hamburg 10.20 Langenberg 12.00 Hilversum I 12.20 Brussel II 12.20 Brussel I 12.20 Kalundborg 12.20 Luxemburg 12.50 Brussel I 12.50 Droitwich 1.20 Brussel II 2.20 Deutschlandsender 2.20 Hamburg 2.20 Langenberg 3.10 Kalundborg 3.15 Hilversum 1 3.20 Deutschlandsendei 3.20 Hamburg 3.20 Langenberg 3.20 Droitwich 4.20 Droitwich 5.20 Brussel II 5.20 Beromünster 5.30 Hilversum I 5.35 Droitwich 5.35 Milaan 0,10 Droitwich 6.10 Kalundborg 6.35 Luxemburg 6.45 Hilversum I 7.20 Berlijn 7.20 Milaar. 7.40 Beromünster 8.00 Toulouse 8.30 Kalundborg 8.40 Berlijn 8.45 Toulouse 9.00 Toulouse 9.20 Brussel I 9.20 Deutschlandsender 9.20 Hamburg 9.20 Langenberg 10.20 Toulouse 10.20 Milaan 10.20 Parijs II 10.40 Weenen 8.20 Brussel I 8.25 Rome 8.47 Parijs IX 9.20 Berlijn 10.20 Brussel II 10.50 Parijs II 11.05 Hilversum I 11.30 Luxemburg 11.35 Boedapest 11.35 Hilversum I 11.50 Droitwich 1.20 Berlijn Het Johann Strauss-Festival, dat Vrijdagavond in het Casi no te Knocke gegeven wordt, zal door den K. R- O. worden gerelayeetd Hilversum II 9.2010.50 uur) 10.45 Boedapest 10.55 Kalundborg 11.00 Toulouse 11.35 Toulouse 11.35 Droitwich 11.35 Milaan 12.00 Toulouse 12.20 Weenen 12.40 Toulouse 8.00 Hilversum 1 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 10.35 Hilversum I 11.20 Hilversum I 12.25 Hilversum I 1.30 Brussel I 2.00 Brussel I 2.00 Hilversum I 2.20 Luxemburg 2.50 Parys I 4.00 Hilversum I 4.20 Parijs I 4.50 Berlijn 6.10 Brussel I 6.05 Luxemburg 6.20 Brussel II 6.30 Hilversum I 6.35 Brussel I 6.40 Parijs II 7.20 Brussel II 7.30 Hilversum I 7.50 Boedapest 8.05 Parijs II KAMERMUZIEK I.00 Luxemburg (kwintet) 5.35 Rome (trio) 8.52 Parijs II (duetten) 9.00 Milaan 10.45 Luxemburg (kwintet) 11.05 Parijs I (kamerorkest) SOLISTEN-CONCERT EN 9.20 Deutschlandsender 9.20 Hamburg 9.20 Langenberg 1.35 Droitwich 1.50 Brussel I (zangvoordracht) 3.20 Berlijn 5.20 Brussel I (harmonica-recital) 5.55 Berlijn 6.50 Brussel I (planorecital) (35 Brussel I (zangvoordracht) 8.20 Parijs I (zang en piano) 8 20 Brussel II (zangvoordracht l 8.35 Brussel I (zangvoordracht) 8.45 Brussel II (pianorecital) 8.50 Budapest (vioolrecltal) 9.20 Droitwich (pianorecital) 9.30 Beromünster (zangvoororschtj 10.20 Kalundborg (zang en plano) II.20 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 6.50 Droitwich („La Vie Parlsienne) operette v. Offenbach) 9.00 Rome „Glgolette" operette v. F. Léhar) TOONEEL 8.30 Deutschlandsender („Der Fran kenburger Würfelspiel". hoor spel) eveneens Hamburg en Langenberg. PERSBERICHTEN 11.00 Hilversum I volg) 2.50 Hilversum Kramer) 5.00 Hilversum deren) 7.57 Hilversum ten) (voordracht ver- Voordracht F. (Voor de kin- (S. O. S.-berlch- SPORT (reportage van de 7.50 Brussel II 7.50 Hilversum I 10.20 Berlijn 10.20 Brussel XI 10.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum I VARIA 5.45 Droitwich Olympiade) 5.50 Berlijn (reportage van de Olympiade) 6.20 Berlijn (reportage van de Olympiade) 7.20 Deutschlandsender (Olympiade nieuws) 8.00 Hilversum I (Nieuws van de Olympiade) 7.20 Hamburg (Olympiadenieuws) 7.20 Langenberg (Olympiadenieuws) 7.50 Parijs II (reportage van de Olympiade) 8.20 Luxemburg (reportage van de Olympiade) 10.35 Berlijn (Olympiadenieuws) 10.35 Beromünster Olympiadenieuws 10.35 Deutschlandsender 10.35 Hamburg 10.35 Langenberg llllllllllllllilllllllllllllllfllllllllllllltllllllllll BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SEND. 1571M. 10.15 Hilversum I Rijken) (Voordracht Carel DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 1875 M. 301.5 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. IIIIIIIIIIIIIIIMIHIIIIIIItllllIHMHIMHIIIIIIHIll VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Braziliaansche regeering maakte aan den Nederlandschen gezant te Rio de Janei ro bekend, dat zij de voorloopige handels overeenkomst met Nederland dato 16 Sept. 1931 heejt opgezegd. Onderhandelingen loo- pen zoowel over een nieuwe overeenkomst, als o>vr de behandeling van den wederzijd schen invoer. De Landbouw Mij. Radjamandala boekte in 1935 een netto-winst van f 18.783 tegen 1 23.255 f\et vorig jaar. De gemeente 's Hertogenbosch stelf op 11 Augustus de inschrijving open op f 2.500.000 AVz pCt. obligaties ter conversie van de 5 pCt. leening 1931, waarbij de houders der obligaties recht van voorkeur genieten. De invoer van de Indische Buitengewes ten, Sumatra's Oostkust uitgezonderd, be droeg in Juni f 5.200.000 tegen f 5.300.000 in Juni 1935. In de eerste zes maanden f 30.400.000 tegen f 31.300.000 in dezelfde periode van het vorig jaar. De uitvoer in Juni (Sumatra's Oostkust eveneens uitgeschakeld) bedroeg f 16-900.000 tegen 1 13.300.000 in Juni 1935. In de eerste zes maanden f 95.100.000 tegen f 81.300.000 in het eerste half jaar van 1935. De goudprijs te Londen daalde met Vx d. tot 138/7. 535-000 werd aan goud omgezet. De American Waterworks boekte in Juni aan electrischen stroom 195-985.610 K.w. tegen 154.893.693 K.w. in Juni 1935, zijnde een vermeerdering van 27 pCt. In het eerste half jaar 1.149 mülioen K.wtegen 1.008 K.w. in het eerste half jaar van 1935; een vermeerdering van 14 pCt, De Radio Corporation of America behaal de in het tweede kwartaal een netto-winst van 477-000, overeenkomende met 0.52 per preferfint aandeel, tegen 1.28 mill, of 0.03 per gewoon aandeel in het eerste kwartaal. De neiio-winst in het tweede kwartaal van 1935 bedroeg 671.000, over eenkomende met 0-73 per pref. aandeel. I.i het eerste half jaar bedroeg de winst '1.76 mill, of 0.01 per gewoon aandeel tegen 2.28 mill, of 0.05 per gewoon aandeel in 't eerste half jaar van 1935. Deze berekenin gen zijn in overeenstemming met het ge wijzigd kapitaal. De Ford Motor Co. moet voornemens zijn, de banden voor haar eigen wagens zelf te produceeren, wanneer de arbeidsmoeilijkhe- den in de rubberindustrie voortduren. Hier toe zou zij de fabrieken in de Oostelijke Sta ten willen aankoopen en op deze wijze zich onafhankelijk maken van Akron. De Gene ral Motors Co. zou dit voorbeeld volgen, in dien de bandenfabrieken te Akron geen maatregelen nemen, om een staking te- voorkomen. De Amerikaansche staalproductie be draagt thans 72 pCt. der capaciteit tegen 71.5 pCt. de vorige week. Gemiddeld wordt per dag 158.000 ton verwerkt of 19 pCt. meer dan de hoogste stand van 1929. De staalschrootprijzen te Pittsburgh zijn opnieuw verhoogd n.l. met Dollar per ton en de prijzen te Chicago met Dollar per ton. 4 Woolworth Co. boekte in Juli aan omzet ten 5 22.86 mill, tegen 23.4 mill, in Juni of 13.3 pCt. meer dan in Juli 1935. In de eer ste zeven maanden 147.62 millioen of 5 pCt. meer dan in dezelfde periode Van 1935. In Juni bedroeg de stijging ten opzichte van Juni 1935 10.8 pCt. De Pennsylvania Rr. plaatste bij de firma Kuhn. Loeb Co. 20 millioen 3% pCt. obligaties per 1970. Tot den koers van lOlVx pCt. zullen de obligaties aan het publiek worden aangeboden. De Russische regeering zal, op grond van de nieuwe Russisch-Engelsche credietover- eenkomst, in Engeland voor 1 millioen aan installaties en materiaal bestellen voor den onder gr ondschen spoorweg te Moskou. Buitendien zullen belangrijke orders worden verstrekt aan de staalindustrie te Sheffield. Volgens Symington en Wüson handhaaft de vraag zich goed voor loco-rubber en voor rubber voor levering op korten termijn, zoo wel voor het binnenland als voor het con tinent. Op de Londensche rubbermarkien spreekt men van nieuwe groote aankooper voor rekening van Rusland. Door de heeren Asscher te Amsterdam en Parijs is de Asscher Diamant Mij. N.V. op gericht met een. kapitaal van f 2 mïlli^ifin. verdeeld in 2000 aandeelen van f 1000, waar van 1250 aandeelen zijn geplaatst en vol gestort. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7-38V*7.40 (vorig slot 7-39Vs); de Frank op 9.709-71 (vorig slot 9.707/8) en de Dollar op 1.47/s1.47% (vorig slot 1-47 5/16). De Canadian Pacific boekte in Juli een bruto-winst 11-57 mill, tegen 11.13 mill, in Juli 1935. De American Hide and Leather boekte in het jaar per 30 Juni j.l. een netto-ivinst van 476.000 of 0.34 per aandeel tegen een verlies van 199-000 het vorig jaar. De gemiddelde dagelijksche ruw-oliepro- ductie in de Vereen. Staten bedroeg in de afgeloopen week 2-948.000 vaten tegen 2.960.950 vaten in de vorige week. De Engelsche Banken die deelnemen in het crediet aan Frankrijk van 40 millioen, ontvingen de mededeeling, dat de Fransche regeering heeft besloten, gebruik te ma/\en van de optie vóór de verlenging van het cre diet met drie maanden voor de tweede maal. Het crediet dat op 20 Augustus zou verval len z'/. derhalve tot 20 November a.s. door- loopen- 's-GRAVENKAGE, 5 Aug. Geslaagd: Mej. J. M. Prevoo te 's-Gravenhage en de heeren: J. Verduyn te Slikkerveer; M. Wierema te Groningen; W. K. J. Willems te Maastricht; Y. A. Zandstra te Utrecht; P. Th. van der Zee te Heerlen; W. J. Bosboom te Utrecht; D. IJsker te Koog aan de Zaan; L. Nijenhuls te Haarlem; J. Dekker te Eind hoven; A. van Dongen te Veur en F. Drost te Amsterdam, 's-GRAVENHAGE. 5 Aug. Toegelaten; Mej. W. J. A. Schouten1 te Nijmegen; mej. H. J. M. Witlox te Moerdijk en de heer J. M. Reinders te Kerkrade. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Geslaagd voor deel 1: de heer D Haex te Heerlen. Voor deel 2: W. J. J. M. Vroome te Vllssingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6