Onze vlag kwam opnieuw aan den Olympischen mast Belooningen voor de winnaars Athletiektoumooi voortgezet KEURIG WERK VAN DE NED. SPRINTERS DONDERDAG 6 AUGUSTUS 193? Klasema en van der Poll plaatsen zich resp. met den hinkstap- sprong en bij het speer werpen Snelle tijden op de 400 meter Van der Poll werpt over de 60 meter Goed werk van Klasema LUIT. VAN DEN BOSCH HEEFT PECH Het schieten met automatische snelpistolen Amerika zal op athletiekgebied wel de meeste gouden medailles halen De Stars en Stripes zijn troef verduren Britsch-Indiërs spelen hun eersten wedstrijd De gedoodverfde kampioenen demonstreeren Japan wint van de Ver. Staten HET HOCKEYTOURNOOI De Duitscher Woelcke, Olympisch kampioen kogelstooten werd van wachtmeester tot luitenant bevorderd De wil om te winnen DE INDEELING DER HEATS VOOR HET ROEIEN Het F. I. S. A.-congres te Berlijn Onze ruiteréqulpe te Berlijn Ruiters en paarden in goede conditie Geheele zwemploeg in het water Rie Mastenbroek en Jopie Stroom- berg hebben een lichte keelontsteking Starter Gaedeke De Duitscher Handrick kampioen vijf kamp De hindernisloop Floretschermen dames Sterke bezetting van de 1500 meter Beccali weer in vorm Nieuw wereldrecord gewichtheffen Xl° Ook hedenmorgen was het Olympisch stadion weer dicht bezet, toen om half elf de athletiekwedstrijden een aanvang namen Voor de morgenuren stonden op het programma: series 400 meter, voorwed strijden speerwerpen en hink-stap-sprong. De 48 deelnemers aan de 400 meter waren In acht series verdeeld. Aan dit nummer na men geen Nederlanders deel. Onze beste man op dit nummer, Baumgarten, kan n.l. niet voor ons land uitkomen, daar hij de Nederlandsche nationaliteits niet bezit. De series bewezen trou wens reeds, dat de kans op plaatsing van Baumgarten niet zeer groot zou zijn geweest, want er werden vrij goede tijden gemaakt. De 400 meter werd in een snellen sprint geloopen. Twee athleten bleven onder de 48 sec., n.l. de Amerikaansche neger Williamson met 47.8 sec., de snelste, en de Duitscher Blazejezak, met 47.9 sec. In de finale komen: drie Engelschen, drie Canadeezen, drie Amerikanen, drie Duitschers, twee Zweden, twee Franschen, twee Hongaren, een Zuid-Afrikkan, een Tsjech, een Italiaan, een Argentijn, een Fin en een Deen. Aan het speerwerpen namen 34 athleten deel. Om in de volgende ronde te komen moesten de deeanemers meer dan aestig meter werpen. ■Be eerste maal slaagden slechts negen wer pers er in over de 60 meter te komen. Onze Nederlandsche kampioen en houder van het nationaal record (64.35 meter), v. d. Poll, kon de eerste maal de voorgeschreven 60 meter, grens niet bereiken, maar zijn werpen wekte toch den indruk, dat hij in goede conditie was. Van der Poll wierp gemakkelijk en in zeer goeden stijl ongeveer 58 meter. Inderdaad gelukte het onzen landgenoot zich te klassificeeren (de tweede maal) met een worp, welke zeker meer dan 62 M. be droeg. De juiste afstand kan niet worden opgegeven, daar er in de voorwedstrijden al leen op wordt gelet of de voorgeschreven afstand wordt bereikt. Zeventien deelnemers wierpen meer dan zes tig Meter. Het zijn: Van der Poll (Nederland?, Court- right (Canada), Sule (Estland), Jaervinen, Kikkanen en Toivonen (Finland), Jurgis (Let land), Lokajski en Turczyk (Folen), Atterwall (Zweden), Varszegi (Hongarije), Bartlett, Metcalf en Terry (Ver. Staten), en Gerdes, Stoeck en Weimann (Duitschland). Voor het nummer hinkstapsprong, waaraan bijna veertig athleten deelnamen, was een Ne derlander ingeschreven, n.l. Klasema. In dit nummer heeft ons land steeds een groote rol gespeeld, daar de Zwollenaar Peters tot de besten ter wereld behoorde. Het nationaal re cord staat op naam van Peters met 15.48 M. Wereldrecordhouder is de Japanner Nambu met 15.72 M. Voorgeschreven was, dat de athleten, die meer dan veertien M. sprongen, des namiddags den strijd voor een plaats in de finale zouden voortzetten. Klasema gelukte het reeds bij zijn eersten sprong de veertien M. grens royaal te overschrijden, In totaal hebben 21 deelnemers de volgende ronde bereikt. De Engelschman Boyce en de Chinees Sze-To moesten wegens blessures opgeven. Op de Olympische schietbanen te Wannsee begonnen hedenmorgen de schietwedstrijden met automatische snelvuurpistolen. Hieraan werd deelgenomen door onzen landgenoot luit. van den Bosch, die in zijn training meer dan uitstekende resultaten had weten te bereiken. Maar nu juist bij den eersten wedstrijd had onze landgenoot helaas met zooveel pech te kampen, dat hij na drie series geschoten te hebben werd uitgeschakeld. In de eerste serie weigerde het laatste schot, de tweede serie was goed en by de derde serie weigerde het De wereldrecordhouder Graber kon bij het polsstokhoogspringen niet op een der drie eerste prijzen beslag leggen Berlijn, Woensdag De medewerking van het weer is tydens de laatste dagen maar zoo zoo. Gisteren was de temperatuur veel te laag en waaide er een kleine storm over Berlijn; deze dag ving aan met behoorlijke regenbuien. Een belangrijke dag voor Holland, want alles wat er op het gebied der lichte athle- tiek voor ons te oogsten is, moest heden worden, binnengehaald. Wanneer men thans een overzicht maakt van de tot op heden geleverde prestaties en daarbij in aanmerking neemt wat nog te verdienen valt, dan komt men tot de conclusie dat Amerika wel de meeste gouden medailles voor de lichte athletiek zal behalen, hoewel de Duit- sche dames er voor zorgen dat de organisato ren zelf niet te ver achter blijven. Een groot succes was het voor onze beide oranjebroeken, dat zü zich in de finale op de 200 M. wisten te plaatsen. In de finale waren natuurlijk de beide Amerikanen Owens en Robinson de groote fa vorieten. Verder liepen hierin mee de Cana dees Orr en de Zwitser Haenni. Dat twee Hol landers het op dezen afstand tot de finale wisten te brengen, is een bijzondere vermel ding waard. Na een zeer spannenden stryd ging Owens als eerste door de finish, op den voet gevolgd door zijn landgenoot Robinson. Osendarp had uitstekend geloopen en eindigde als derde, met achter zich Haenni, Orr en van Beveren. Zoo bracht de Hagenaar voor de tweede maal onze driekleur aan den Olympi schen mast en wist hij zich te klassificeeren als de snelste blanke looper. Een even warme als verdiende ovatie viel onzen landgenoot ten deel. Owens had zich op dat moment aan zijn afspraak gehouden en op drie gouden medail les beslag gelegd, n.l. één voor de 100 M., één voor het verspringen en één voor de 200 M. Evenals destijds te Amsterdam en In Los Angeles wordt in het Olympische Stadion het Amerikaansche volkslied het meest gespeeld. Ook het discuswerpen was n.l. voor de Ameri kanen. Het evenement van dezen dag was wel de 50 K .M.-snelwandel weds trij d, welke aan Enge land de eerste gouden medaille bracht. Het was n.l. Whitlock, die onder zeer grooten bij val van het volle stadion kort voor 6 uur 's avonds als eerste de finish bereikte. Op on geveer 100 M. afstand volgde de Zwitser Schab en als derde de Letlander Bubenko, terwijl onze landgenoot Toscani de eervolle tiende plaats bezette. Ook thans weer moesten de meeste Olympi sche records er aan gelooven. Owens deed over de 200 M. slechts 20,7 sec., terwijl direct hier op de Italiaan Balla op de 80 M. horden 11,6 sec. maakte. Verder is er nog de fraaie prestatie van mej. ter Braake, die zich in de finale van de 80 M. horden plaatste. De overige athletieknummers waren voor ons land van minder belang. Dat er echter zeer spannend gekampt is kan men aan de ge maakte tijden wel zien. Hoewel het athletische gedeelte er eigenlijk nog slechts voor de helft op zit, kan men thans wel reeds vaststellen dat deze hoofdschotel der Spelen bijzonder sla gen zal. Er wordt hier voor de athletiek in Berlijn een machtige propaganda gemaakt. Overigens trekken eveneens de andere takken van sport de noodige belangstelling, vooral wanneer Duitschland er in gemoeid is. Het pu bliek gedraagt zich zeer sportief, doch het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet kan gaan. Met de behaalde successen van onze korte afstandloopers kunnen we dubbel en dwars te vreden zijn. Onze Hollandsche jongens hebben getoond de snelste korte afstandloopers van Europa te zijn. Thans komen spoedig onze wielrenners en zwemsters aan de beurt, die er hopelijk voor zullen zorgen dat Holland be halve door de reeds behaalde tropeeën, ook op ander gebied met eere kan worden vermeld. Jesse Owens heeft 'n waren stormloop van autogrammen-jagers en operateurs te handig drukken te verbeteren en te brengen op 115 K.G. Bij den derden keer bracht hij het zelfs tot 117.5 K.G., doch deze prestatie werd slechts door twee juryleden erkend. Touny won den titel in dit nummer, terwijl de Duitsche Olympische kampioen ïsmayer tweede werd. De uitslag was: 1. en Olympisch kampioen Touny (Egypte), 387.5 K.G.; 2. Ismayer (Duitschland) 352.5 K.G.; 3. Wagner (Duitsch land). 352.5 K.G., (beslissing door lichaams gewicht) Het resultaat van de finale van het gewicht heffen in de zwaargewichtklasse luidt als volgt: 1. en Olympisch kampictenManger (Duitsch land) 410 K.G. (132.5, 122.5 ,155 K.G.)2. Paeniv- ka (Tsjecho Slowakije) 402.5 K.G. (122.5, 125, 155 K.G.; 3. Luhaaeae (Finland) 400 K.G. (115 120, 165 K.G). Het was ixiet te verwonderen, dat de pu blieke belangstelling in het hockey-stadion Woensdagmiddag byzonder groot was, want de fameuze Britsch-Indische hockeyers, die nu reeds driemaal den Olympischen hockey- titel wisten te winnen, speelden hun eersten wedstryd op de huidige spelen. Jammer was het alleen, dat juist onder het eerste gedeelte van den wedstrijd een zware regenbui neerviel, zoodat de tribunes, welke vrijwel geheel gevuld waren, leegliepen omdat de menschen een schuilplaats zochten. Voor ons Hollanders is het optreden der Britsch-Indische hockeyers daarom zoo interes sant, omdat de finale van het Olympisch hoc- key-toumooi bij de spelen in Amsterdam de oranje-ploeg tegenover de Britsch-Indische spe lers bracht. Er is sindsdien niet veel veranderd in het spel van de kampioenen, maar wij kregen toch den indruk, dat zij hun eerste partij tegen Hongarije niet zoo zwaar opnamen. Niettegen staande dat, stond men weer versteld over de bijzondere feeling van de Britsch-Indiërs voor het hockeyspel. De techniek heeft voor hen ab soluut geen geheimen. Zy spelen en stoppen de hardste en moeilijkste ballen zonder zich daar voor meer dan gewoonlijk in te spannen. Hun sticktechniek is dermate, dat de toeschouwer onwillekeurig zou gaan denken, dat zoo hockey te spelen dood-eenvoudig is. Wanneer men de techniek zoo onder de knie heeft, spreekt het vanzelf, dat de spelers al hun aandacht kunnen besteden aan een samenspel, dat zoo geraffineerd is, dat zy hiermede lederen tegenstander verslaan. Zelfs Woensdagmiddag tegen de Hongaren, die na een 20 achter stand by de rust met 40 verloren, was zulks duidelijk. In dezelfde groep werd ook de wedstrijd Ja pan—'Vereenigde Staten gespeeld. De vertegen woordigers van het land van de rijzende zon wonnen met 51. De ruststand was 20. Inderdaad zijn deze Britsch-Indiërs met recht de gedoodverfde Olympische kam pioenen en het is alleen interessant te vol gen in hoeverre een ander deelnemend land het dezen fameuzen kampioenen lastig zal maken. Na de wedstrijden van Woensdag is de stand in de drie verschillende groepen van het Olym pisch hockeytournooi aldus: Groep A: Britsch Indië 1 1 40 2 Japan 1 1 - 51 2 Ver. Staten 1 - - 1 1—5 0 Hongarije 1 m 1 04 0 Groep B: Afghanistan I - 1 - 66 1 Denemarken 1 - 1 66 1 Duitschland - Groep c: Frankrijk 1 I 10 2 België 1 - 1 - 2—2 1 Nederland 1 - 1 22 1 Zwitserland 1, 1 01 0 BERLIJN, 5 Aug. Een olympiade biedt zoo tusschen de bedrijven door ook een kos telijke gelegenheid, allerlei kleine studiën te maken.. Weet gij, wat het mooie bij de tienduizend meter was? Het mooie was, dat deze Finnen ons leeren hoe het loopen niet alleen een kwestie van goede beenen en goede longen is, maar ook een kwestie en een heel voor name van hersens, van „brains". Van zelf- beheersching en van een koelen blik. De zonen uit het land der duizend meren bleken eerste klas tactici te zijn. In den beginne bleven zij in het midden en schoven dan langzaam maar zeker naar voren. Dat was alles overdacht en wel bestudeerd. En toen zij eenmaal voor waren, toen was het gedaan met dien kleinen, taaien Japanner, die oogenblikkelijk de leiding had genomen en die nu volgens de hoogste regelen dezer oogen- schijnlijk zoo doodeenvoudige „hardloopkunst" „stuk" werd gemaakt. Er zijn weinig zoo eer zuchtige athleten als deze kinderen uit het land van de rijzende zon een zon intus- schen, die op athletiekgebied bereids tot op het hoogste punt geklommen is. Om beurten vielen de drie achter elkaar loopende Finnen dezen kleinen looper aan, die zich met mannenmoed verdedigde en eerst toen hij niet meer kon, de wapens strekte. Dat was een van de mooi ste wedstrijden, die men hier heeft kunnen zien. Het is een groot volk, dat zijn groote zonen eert en reeds het oude Griekenland, de baker mat der Olympische Spelen, had dit begrepen en gevoeld. Ook doorgevoerd, want allerhande voordeden wachtten den overwinnaar, om wiens slapen de groenende laurier gewonden werd en deze voordeelen waren vele en om het nu maar eens populair uit te drukken niet van gisteren. Zoudt u allemaal stuk voor stug niet dol en dolgraag tot de Olympia-win- naars hebben behoord, wanneer u weet, dat men u vrij van belasting stelde en de door ons allen op een veiligen afstand tenminste beminde fiscus uw woning minzaam groetend voorbij ging? Ook in de soort belooningen is in der tijden loop een kleine verandering gekomen. De Duit sche recordman in het kogelstooten de po- litie-wachtmeester Woelcke is door zijn su perieuren bevorderd tot polizeileutnant. Overdreven, zult gij zeggen. Vooral gij, die verre staat van de sport en die niet weet, welk een karakter en opoffering er voor noodig is, het zoover te brengen, dat gij de besten van de besten voorbij streeft en uw land brengt op een plaats, die ver boven die van andere volken uitsteekt. Daar is jaren en nog eens jaren geoefend, voordat deze ijzeren kogel van zeven en een kwart kilo ruim zestien meter verder neerplofte, dan waar de man stond die hem stootte. Daarvoor is veel gedaan en nog veel meer nagelaten, wat het leven van allen dag veraangenaamt, vóór deze prestatie mogelijk werd. Dit is het resultaat geweest van stoer doorzetten en het koppig nastreven van een eenmaal voor oogen gesteld doel. DéAr zit het prijzenswaardige in, in dat doorzetten, in dat nooit opgeven. En sinds eenige dagen is derhalve wacht meester Woelcke polizei-leutnant geworden en tot leeraar aan de Polizeisportschule aange steld. Op het te Berlijn gehouden F.I.S.A.-congres werd o.m. Dr. Marres (Nederland) in de jury van aankomst gekozen, terwijl Dr. Mieremet, de voorzitter van den Ned. Roeibond tot scheidsrechter werd benoemd. Op 11 Aug. a.s. vangen de roeiwedstrijden aan. In het nummer vier met stuurman start Nederland in de eerste heat om drie uur met Tsjecho-Slowakije, Denemarken, Japan, Bra zilië en Zweden. Om vier uur wordt de eerste heat van het nummer twee zonder stuurman verroeid en wederom start Nederland het eerst met Bra zilië, Zwitserland, België en Polen. Om vijf uur wordt een aanvang gemaakt met het skiffnummer. Ten Houten start in de eer ste heat tegen Brazilië, Polen, Joego-Slavië en Estland. Woensdag 12 Aug. a.s. worden de voorwed strijden geroeid van de nummers twee met stuurman, vier zonder stuurman, double scull en achtriemsgieken. Nederland komt bij de vier zonder stuurman uit in de tweede heat met Zwitserland, Italië en Engeland. In de overige nummers heeft Nederland niet ingeschreven. Dr. Mieremet werd gekozen als vice-voorzit- ter van de F.I.S.A. De persfotografen krijgen het bij de zeilwedstrijden, vooral ook bij stormach tig weer, verre van gemakkelijk deïde sohot, waarna tonze landgenoot van verdere deelneming werd uitgesloten. Wy hebben luit. van den Bosch gevraagd naar de oorzaak van deze weigeringen en hij verklaarde ons, dat het star-pistool van Spaansch fabrikaat, dat voor deze wedstrijden gebruikt wordt, niet aan alle eischen schijnt te voldoen. Ook andere deelnemers, onder wie de uitstekende Amerikaansche schutters, had den hierover geklaagd. Luit. van den Bosch had al het mogelijke gedaan om zoo zeker mogelijk van zijn zaak te zijn, maar tegen een dergelijke mate van pech zyn vanzelf sprekend geen maatregelen te nemer.. Zaterdag as. worden de eerste wedstrijden op geweer gehouden, waaraan door drie Hol landers wordt deelgenomen. Ook de Nederlandsche ruiter-équipe bevindt zich sedert Woensdagmiddag voltallig in Ber lijn. Eenige officials en verschillende ruiters ver toefden reeds korteren of langeren tijd in de Duitsche hoofdstad. Woensdagmorgen vroeg zijn eenigen met den nachttrein gearriveerd en de overigen kwamen per auto en met den trein, die des middags omstreeks half vijf aan station Friedrichstrasse aankwam. De paarden zyn des nachts om twee uur per trein aan het goederenstation Spandau aange komen. Om de dieren niet te zeer uit hun ge wone doen te halen en hun een behoorlijke rust te gunnen, liet men ze gedurende de rest van den nacht onoer de hoede van de meegekomen oppassers in de wagons en werden ze pas Woensdagmorgen in alle vroegte uitgeladen. Dit geschiedde onder toezicht van den chef d'équipe kolonel Jhr. K. F. Quarles van Ufford, kapitein Versteeg en den paardenarts J. G. H. Holsheimer. De paarden, die in goede conditie verkeerden en van de reis weinig te lijden hebben gehad, werden naar de stallen nabij de renbaan Ruh- leben overgebracht. De definitieve aanwijzing der deelnemers, die ons land in elk nummer zullen vertegenwoordi gen, zal 24 uur voor het verrijden van elk be trokken nummer geschieden. Een spannend moment uit den voetbal wedstrijd tusschen Zweden en Japan, die door de Japanners met 32 werd gewonnen Toen in de morgenuren de geheele Ne derlandsche zwemploeg, zoowel meisjes als jongens, onder leiding van mevr. Braun en mevr. A. van Wuyckhuizen, alsmede mevr. De Dood en den heer J. de Vries, naar het zwemstadion togen om voor het eerst geza menlijk serieus te trainen, ontbraken twee leden aan het gezelschap. Rie Mastenbroek en Jopie Stroomberg hebben n.l. een lichte keelontsteking en op advies van den medi cus en de zwemleiders moesten beiden van daag thuis blijven. Wij hebben reeds enkele malen gewezen op het feit, dat waarschijnlijk door de voor Augus tus zeer koude weersomstandigheden verschei dene actieven en leiders aan een lichte angina leidden. Gelukkig is het verschijnsel niet van ernstigen aard en dat is ook bij onze zwem sters niet het geval. Gewoonlijk is na een of twee dagen de keel weer normaal. Willy den Ouden en Annie Timmermans trainden vanmorgen onder leiding van mevr. A. van Wuyckhuizen. De overigen luisterden naar de raadgevingen van mevr. Braun. Een aardig moment deed zich voor, toen de officieele starter voor de zwemwedstrijden, dé Duitscher W. Gaedeke zich aan de Nederland sche officials kwam voorstellen. Hjj bleek on middellijk bereid te zijn enkele proefstartjes te laten maken om aan onze zwemsters en zwemmers te laten zien, welke methode hij volgt. Daar onze landgenooten toen reeds in het water waren, werden de Zweden, die tegelijk met Nederland trainden, als proefkonijntje ge bruikt. Een viertal zwemmers maakte zich ge reed. De starter stond op een kleine verhoo ging achter hen, het pistool in de hand. Eerst klonk de waarschuwing: „Auf die Plaetze". en toen iedereen klaar was, klonk het: „Achtung" en vrijwel tegelijk het startschot. De Nederlandsche officials waren uitstekend te spreken over deze startmethode. Een aardig idee van Mevr. Braun was den starter te vragen om de huisjes der schoten aan de winnaars van de series te geven als aandenken, en starter Gaedeke vond dit idee zoo aardig, dat hij er onmiddellijk in toestemde. De gewone trainingsoefeningen werden in middels voortgezet. Snelle baantjes, keeren, starten. Allen kregen een beurt, en om twaalf uur was de training afgeloopen. Toen kwamen de Duitsche deelnemers. De waterpolospelers zijn vanmorgen naar Nauen gegaan. Daar was het stiller en kon men beter trainen dan in het overvolle zwem stadion. De training verliep onder leiding van Frans Kuiper uitstekend. De einduitslag van den modernen vijf kamp luidt: 1. (en Olympisch kampioen) luit. Hand rick (Duitschland)2. luit. Leonard (Ver. Staten); 3. luit. Abba (Italië); 4. luit. Tho- felt (Zweden). De hindernisloop, het laatste onderdeel, werd hedenmorgen gewonnen door den Oostenrijker Leban in 13 min. 17.4 sec., Lt. Serré werd elf de in 14 min. 30.6 sec., Lt. van Geen 28e in 15 min. 34.1 sec. en luit. van der Horst 35e in 16 min. 8.4 sec. Het eindresultaat van het personeele floret- schermen voor dames luidt: 1. en Olympisch kampioene: Ilona Schacherer- Elek (Hongarije) 6 overwinningen, 17 ontv. treffers; 2. Helene Mayer (Duitschland), 5 overw., 19 ontv. tr.; 3. Ellen Preiss (Oostenrijk), 5 overw., 20 ontv. tr.; 4. Hass (Duitschland), 5 overw., 23 ontv. tr.; 5. Lachmann (Denemar ken), 3 overw., 24 ontv. tr.; 6. Adams (België). 2 overw., 28 ontv. tr. De 1500 meter, welke op deze Olympische spelen sterker is bezet dan ooit te voren, werd in vier series verloopen, waarvan de drie besten zich in de finale plaatsten. In de eerste serie liep ook de 36-jarige Zwit ser Dr. Martin, die in 1924 op de Olympische Spelen van Parijs heeft gezegevierd. De vorige maand wist Dr. Martin, die als geneesheer in Genève een drukke practijk heeft nog 't kam pioenschap van Zwitserland op de 1500 meter te winnen. Ditmaal bleek hij echter niet sterk genoeg meer om zich te plaatsen, hoewel hij nog op de eervolle vijfde plaats eindigde. De beide sterkste loopers in de eerste serie, Cun ningham (Ver. Staten) en Ny (Zweden) gingen tegelijk door de finish in den tijd van 3 min. 54.8 sec. (wereldrecord 3 min. 48.8 sec.). De Duitscher Boettcher werd derde. In de tweede serie liep de beroemde Nieuw Zeelander Lovelock mee, die zich niet bijzonder inspande en er in den eindstrijd slechts op lette, dat hij geplaatst werd. De sterke loopers in deze serie deden het trouwens allen vrij kalm aan. De bekende Amerikaan Venzke, die den laatsten tijd weer sterk naar voren is ge komen, werd eerste in 4 min. 6.4 sec. Tweede was de Engelschman Comes en derde Lovelock. Zeer belangwekkend was de derde serie, waarin de Italiaan Beccali meeliep, die in 1932 in Los Angeles eerste werd in den Olympischen recordtijd van 3 min. 51.2 sec. Beccali, die het vorig jaar ziek is geweest, was aanvankelijk van plan de athletieksport vaarwel te zeggen. Hij is echter nog bijtijds weer in vorm geko men. Beccali werd eerste in den tijd van 3 min. 55 sec. De bekende Hongaar Szabo be zette de tweede plaats in denzelfden tijd, ter wijl de Canadeesche Dr. Edwards, die derde is geworden op de 800 meter, zich op het nippertje wist te plaatsen. Hoewel in de vierde serie geen beroemdheden startten, werd er tengevolge van den feilen strijd, die werd gevoerd, de beste tyd gemaakt. De Franschman Goix, die uitstekend liep, werd eerste in 3 min. 54 sec., San Romani (Ver. Staten) werd tweede voor Schaumburg (Duitschland). In de beslissing van het gewichtheffen der middengewichtklasse slaagde de Egyptenaar Khadr-El-Touny er in het wereldrecord twee-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9