STADSNIEUWS JAPANSE KUNST Benut iedere gelegenheid om te genieten van de beste sigaret J voor ieders gezondheid o Haarlem, 8 Aug. 5de ETACE VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS De toestand in Griekenland VACANTIE-TIJD BEVEILIGING VAN DE GRENZEN HARING NAAR RUSLAND De internationale ongerustheid St. Vincentiusbibliotheken rjgjt RADIO MOORSn v. OMROEPEN! ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 De nieuwe steun regeling Ook Haarlem gaat ter conferentie LASTEN VAN RESTAURANT- EN CAFÉBEDRIJF Een adres van Horecaf GEMEENTEZAKEN ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Eeuwfeest van Nispen tot Sevenaer Onze jarenlange ervaring DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN F. J. Wiegant Orgelbespeling GESTOLEN AUTO TERECHT De dief verdwenen Dienst jubileum sergeant E. Fopma Personalia Zanguitvoering in 't Bloemen- daalsche bosch Comité van Katholieke Actie HONKBAL Programma r' <:v; OLYMPISCHE SPELEN HET HOCKEY-TOURNOOI Frankrijk en België spelen gelijk Het handbal-tournooi Argentinië wint het polo te paard Britsch-Indië slaat de Vereenigde Staten me.t 7—0 Bijzondere audiëntie door den Koning aan partijleiders verleend p F F WESSELING R T J WAFELEN S GROOTE HOUTSTRAAT No. 147A Telefoon 10737 12 a 14 extra-bataljons als grenstroepen In totaal 40.000 ton AGENDA Bioscopen 9 Augustus Bioscopen 10 Augustus Tegenstrijdige berichten over Duitschlands houding Bioscopen INSTELLINGEN Apotheekdiensten Middagconcert in den Hout LAWNTENNIS Tournament „Rijnegom" In café-restaurant Boekemoode vindt weder- SANTFOORT Inbraak Harddraverij bezoekt onze tentoonstelling Groote Houtstraat Per N. Z. H. TRAM naar ZANDVOORT LANGE VEERSTRAAT en GROOTE HOUTSTRAAT een huis een pension dienstpersoneel lessen een club een werkkring? LAAT UW WENSCH Maandagmiddag om 3 uur zal te Amsterdam een bijeenkomst plaats vinden van de wethou ders van Sociale Zaken en de directeuren der steunorganen van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Haarlem. Bij informatie deelde de heer W. J. B. van Liemt ons mede, dat hij deze conferentie, die zeer belangrijk is en de bespreking der nieuwe steunregeling beoogt, voor Haarlem zal bijwo nen. Ook de heeren S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, en de onder-directeur van den Dienst der Werk loosheidsbestrijding (de directeur, de heer Vader, is met verlof) zullen op deze bijeenkomst aanwe zig zijn. De afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Bedrijven „Horecaf" heeft aan B. en W. en de gemeenteraadsleden van Haarlem het volgende schrijven gericht: De toestand in de Restaurant- en Cafébedrij ven hier ter stede is dit jaar wederom slechter geworden. De vele hooge vaste lasten, welke op dit bedrijf drukken, verhinderen de aanpassing der verkoopprijzen in genoemd bedrijf aan de gedaalde koopkracht van het publiek. Tengevolge van de gedaalde valuta in de ons omringende landen en de deviezenmaatregelen blijft de vreemdeling weg en reist de Nederlander naar het buitenland, eveneens tot groote schade van dit bedrijf. Reeds door vele bedrijven konden de belastin gen niet meer ten volle worden opgebracht. Het aantal bedrijven, dat geen voldoende inkomsten meer heeft om aan hun dringendste financieels verplichtingen te kunnen voldoen is angstwek kend. Voor velen staat het faillissement voor de deur met als gevolg ondergang van het gezin en werkloosheid der arbeiders. Thans heeft het geen zin meer de hooge lasten onveranderd te laten voortduren, waarmede slechts de schijn gewekt wordt alsof de voor de begrooting geschatte opbrengst der belastingten zou worden opgebracht. In dezen tijd van ontwrichting wreekt zich de onbillijkheid, dat van genoemde bedrijven perso- neele belasting geheven wordt, welke, in wezen een verteringsbelasting, ten aanzien van het Res taurant- en Cafébedrijf in een bedrijfsbelasting is ontaard. Adressanten verzoeken uw college daar om dringend het zoo zwaar getroffen Restau rant- en Cafébedrijf tegemoet te komen, door dit bedrijf ten aanzien van de Personeele Belas ting gelijk te stellen met winkels, zoodat de huurwaarde daarvan slechts voor een derde in aanmerking komt en het desbetreffend besluit te doen nemten vóór 1 September as., opdat het met ingang van 1 Januari 1937 van kracht kan worden. B. en W. stellen voor: Het le suppletoire kohier der schoolgelden voor het Openbaar Buitengewoon en Voorbe reidend L. O. en het Bijzonder Buitengewoon L. O. voor 1935-36 vast te stellen tot een bedrag van ƒ404.38. Het le suppletoire kohier der schoolgelden voor het Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs voor 1935-36 vast te stellen tot een bedrag van 11.979. 61 Met ingang van 1 September 1936 den heer A J. Hekkelman over te plaatsen als onderwijzer van de school voor U.L.O. letter A (Jacob- straat) naar de school voor U.L.O. letter C (Parklaan). Wegens opheffing hunner betrekking met in gang van 1 September 1936 eervol ontslag te verleenen aan: le. den heer J. Blad, als onderwijzer aan de school voor uitgebreid lager onderwijs lett. A; en 2e. den heer J. W. Fossen, als onderwijzer aan de school voor uitgebreid lager onderwijs lett. B; de balans, verlies- en winstrekening 1935 van de Haarlemsche Woningstichting „Luctor et Emergo" goed te keuren DINSDAG 11 Aug.: 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. 8 uur: Vergadering van den Bijzondereri Raad der St. Vincentiusvereeniging in het St. Vin- centiusgebouw, Groenmarkt 22. DONDERDAG 13 Aug.: 8.30 uur: Bureauver gadering van de R.K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Repetitie R.K. Tconeelver. „Thalia" in het clublokaal „Hof van Holland", Groote Markt. VRIJDAG 14 Aug.: 8 uur: Repetitie Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van 'n vergadering vooraf overleg te plegen met het Algemeen Se cretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kle verlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Eeuwfeest van Nispen tot Sevenaer. De Gezellen, die op Zondag 13 September a.s. aan dit eeuwfeest van onzen Hollandschen Stich ter willen deelnemen te Amsterdam (zie Kol- pingsblad laatste aflevering) worden vriendelijk en dringend verzocht vóór 10 Augustus reeds zich op te geven aan den Senior Fr. Knape K. Jans straat 5. Na deze datum is iedere deelneming absoluut uitgesloten. De kosten bedragen slechts 25 ets. De tocht naar Amsterdam gaat per fiets. Ieder kcope toch zeker een Nispenspeldje om te steunten District Haarlem: 30 Augustus as .te Velsen- Driehuis een studiedag voor de seniores en Com missarissen van het district Haarlem. We reke nen dezen keer, dat iedere afdeeling zoo volledig mogelijk aanwezig is. Sprekers zijn: de Weleerw. heer H. de Greeve, Paul de Waart en een van de leden van den Centralen Raad. Natuurlijk al deze inleidingen met gedachtenwisselingen. Stad Haarlem: Zondag 23 Augustus a.s. zal in alle Parochies van de stad Haarlem door de Ge zellen eten collecte aan de kerk worden gehouden om geld in te zamelen voor onze R. K. Werk kampen voor Jeugdige werkloozten. Als er een organisatie in dezen tijd ons aller medewerking sympathie en financieelen steun verdient en noo- dig heeft is het toch zeker het werk voor onze R. K. Jeugdige werkloozen. en onze goed geoutilleerde werkplaats garan deren U een vakkundige en daardoor goedkope reparatie aan Uw stofzuiger, onversch. weik merk GED. OUDEGRACHT 52 TELEF. tussen Postkantoor en Verwulft 12762 In den ouderdom van 81 jaar is Vrijdag overleden de heer F. J. Wiegant in leven 35 jaar organist van de kerk van Onze Lieve Vrouw Rozenkrans aan het Spaarne. De H. H. Uitvaartdiensten worden gehouden in de parochiekerk van St. Bavo (Leidsche- vaart) Dinsdag 11 Aug. om 7.30 en 8 uur en de H. Requiemmis om 9.30 uur, waarna de be grafenis om 10.3o uur op het Kerkhof St. Bar bara. Het programma van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 11 Augustus 1936, des avonds van 8.159.15' uur, door den heer Jacob Bijster, luidt: 1 Toccata Adagio et Fuga, c dur, J. S. Bach; 2 Passacaglia, cis moll (eerste uitvoering), Gé Michels, geb. 1905; 3 Variaties op een Oud Ne- derlandsch Lied, Jacob Bijster, geb. 1902; 4 Cantilène, Gab. Piemé; 5 Grande pièce Sym- phonique, Cés. Franck. De auto, die in den nacht van Donderclag op Vrijdag op de Nieuwe Groenmarkt werd ge stolen ,is terecht. Een garagehouder, die het signalement van den ontvreemden wagen in de krant had gelezen, herinnerde zich, dat hij 'n dergelijken auto in zijn garage had staan. In dén nacht, waarin de diefstal was gepleegd, was iemand hem komen wekken met de mededee ling, dat zijn auto defect was. De garagehou der had den wagen toen naar zijn garage aan de Zomervaart gesleept en den man op zijn verzoek naar een straat in Haarlem-Noord ge bracht. Hij is niet teruggekomen en de politie zoekt nog steeds naar hem. Uit den auto wor den een regenjas en een hoed vermist. Vrijdag was het 24 jaar geleden, dat sergeant E. Fopma var. het Korps Motordienst zijn in trede deed in het militaire leven en is hem op de gebruikelijke wijze bii zijn korps hulde ge bracht. De in het garnizoen aanwezige troepen ston den om 11.45 onder commando van den len Luitenant L. W. Haberkom in veldtenue met helm opgesteld op het voorplein van de tip perda-kazerne. toen de commandant van het Korps, Overste A. M. M. van Loon, met zijn kapitein-adjudant de manschappen inspec teerde. Nadat het geheel in orde van parade was opgesteld, overhandigde kapitein C. F. A. Mil- ders de zilveren medaille. Hierna werd net eeremetaal op de borst van Fopma bevestigd. In zijn toespraak bracht Overste van Loon naar voren de eer, die er gelegen is in het krij gen van een medaille voor trouwen en eerlijken dienst. 24 jaar is lang als wij er voor staan en toch hoe spoedig zijn wij aan het einde daar van. Als wij dan overtuigd zijn dien tijd goed te hebben gediend, dan geeft dat voldoening »n kan zulk een dag een feestdag zijn. Daarna feliciteerde hij den heer Fopma met zijn onderscheiding en de familie met het feest van haar zoon, waarna de officieren en onder officieren gelegenheid kregen den jubilaris te feiidTteeren. In de cantine der Onderofficieren is de jubi laris gehuldigd door zijn collega's en is hem bij monde van adjudant-ond.off. Bakker een stoffelijk blijk van medeleven geschonken. Haarlems Postaal Mannenkoor, directeur P. M. Germes, zal zingen in het Bloemendaalsche bosch Woensdag 12 Augustus in de muziektent. Het programma is als volgt: 1. Herders Zondagslied, Kreutzer. 2. 't „Ouderhuis", W. T. Kools. 3. Nimmer Nacht, N. H. Andriessen. 4. „Oogst", Gerard H. Boudijn. 5. Haec Dies, N. Hoogerwerf. 6. Die Hebe, W. T. Kools. 7. Avé Cesar, Fred. Roeske. 8. Wat ik heb, Zander. MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. MAANDAG 10 Aug.: 2.30 uur: Bestuursver gadering St. Martha-Vereeniging in het Te huis, Bloemhofstraat 1. 9 uur: Bestuursvergadering van de Reisver- eeniging voor Katholieken in „De Leeuwerik", om de feestelijke prijsuitreiking plaats. Na af loop dansen. De uitslagen der Vrijdagavond gespeelde par tijen luiden: Troost-toumooi Heeren-enkelspel 2e ronde: W. J. Pelt slaat F. Dieckmann 7—5, 63, 62Stèger slaat Schneegang 6—4, 6—1; Ahrends slaat Franssen 6—4, 3. 3e rónde: J. Dieckmann slaat Gatsonicles 64, 64; de Vries slaat Buis 79, 62, 64. Dames-enkelspel le ronde: mevr. Scholten slaat mej. Jansen 75, 62. Halve eindstrijd: mevr. Scholten w. o. versus mej. v. Balen. Eindstrijd: mevr. Scholten slaat mej. Duyff 3—6, 6—1, 6—1. Voor het officieele tournament noteerden wij nog: Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: Schores en Gollst w. o. versus Pieterse en Lens. Het programma vermeldt de volgende wed strijdten: Zaterdag: Ie klasse Ajax 1H. H. C. 1 Quick 1—V. V. G. A. 1 2e klasse Haarlem 2E. D O. 2 Shell 1—R. C. H. 1 The Catchers 1A. M. V. J. 1 Zondag: le klasse Haarlem 1Blauw-Wit 1 H. H. C. 1—Ajax 1 E. D. O. 1Blauw-Wit 1, uitgesteld. H. H. C. 1 en Ajax 1 zullen elkaar twee keer achter elkaar ontmoeten. Beide ontmoetingen zullen wel niet al te lastig voor H. H. C. zijn. Toch zal H. H. C. de kracht der Ajacieden niet al te veel dienen te onderschatten. De wedstrijd Haarlem 2E. D. O. 2 is vastge steld op het E. D. O.-terrein in het Noorder- Sportpark om 3 uur, daar Haarlem geen terrein beschikbaar heeft. Hoewel E. D. O. 2 tot goede dingen in staat is, zal Haarlem toch wel weten te zegevierten. R. C. H. 1 gaat Zaterdagmiddag naar Amster dam om den laatsten wedstrijd tegen Shell 1 te winnen. Als A. M. V. J. 1 van Catchers 1 mocht ver liezen, komt R. C. H. 1 tevens als kampioen van de tweede klasse A terug. Voorts zal er Zondag op het Gem. speelterrein aan de Van Nesstraat de belangrijke wedstrijd Haarlem 1—Blauw-Wit 1 gespeeld worden. Het zal een zeer lastige wed strijd voor de Haarlemmers worden, daar Blauw- Wit den laatstten tijd in goeden vorm is. Aan een voorspelling zullen wij ons dezen keer niet wa gen. Voor de Haarlemsche derde klasse worden ge speeld Zaterdag: De Duvianen 2Schoten 2 om 3 uur, terrein Duin- en Kruidgergerweg te Driehuis. E. D. O. 5R. C. H. 4 om 3 uur in het Noor der Sportpark. Zondag I. V. O. 1E. D. O. 3 om 10 uur, terrein aan den Rijksstraatweg. R. C. H. 3D. E. V. 2 om 10 uur in het Heemsteedsche Sportpark. "ïiiuoMiiinni mtmin "ij - 1 •TL OOK MET KURK MONDSTUK l 11/ In groep c van het hockey-tournooi, de groep waarin ook Nederland is geplaatst, is Vrijdag de wedstrijd BelgiëFrankrijk gespeeld, die na spannenden strijd in een 22-gelijk spel eindigde. De resultaten van de eerste ronde van het handbaltournooi luiden: Zwitserland—Roemenië 86 (ruststand 5-2). HongarijeVereenigde Staten 72 (41). In den eindstrijd van het polo te paard, waarin Argentinië tegen Engeland uitkwam, wonnen de Argentijnen met 11—0. Zij hebben daarmede de gouden medaille gewonnen, terwijl de zilveren voor Engeland is. In het hockey-stadion hebben de Britsch- Indiërs Vrijdagmiddag opnieuw een groote over winning behaald door Amerika met 70 te slaan. De dames P. Moesker en M. J. E. Niesten, alhier zijn geslaagd voor het examen Engelsch L. O. en de heer J. Visser voor het examen Fransch L. O. BELGRADO, 7 Aug. (Reuter). Het tele- graaf-agentschap Avala meldt uit Athene met betrekking tot een gisteravond door Tsaldaris ondernomen stap, dat de Koning allen partijleiders een bijzondere audiëntie heeft verleend alvorens naar Korfoe te vertrekken. Kafandaris, Papanastasioe, Tsaldaris en Go- natas, die Sophoelis, «en leider der liberale party, die door ongesteldheid verhinderd was, verving, hebben krachtig geprotesteerd tegen de Instelling van een dictatuur en de ontbin ding. der volksvertegenwoordiging. Vanmiddag hebben deze partyleiders ten huize van Kafandaris geconfereerd Zij hebben een volledige overeenstemming geconstateerd ten aanzien van de vorming eener parlemen taire regeering. De partyleiders eischen de directe ophef fing der dictatuur, de opheffing van den staat van beleg, het weer bijeenkomen van het parlement en de directe byeenroeping van den kroonraad door den Koning. In politieke kringen bevestigt men. dat de Koning zyn voorgenomen reis naar Korfoe maakt om niet direct te behoeven te antwoor den op het hem door de partyleiders voorge legde memorandum. De partyleiders zijn vast besloten zich te verzetten tegen een dictatuur, welke langer dan een maand zou duren. Sophoelis heeft, naar later werd medege deeld, geweigerd naar den Koning te gaan, daar deze hem drie dagen geleden zou hebben verzekerd nimmer de instelling eener dictatuur toe te staan. Sophoelis is van meening, dat de Koning by de geheele affaire betrokken is en er de verantwoordelijkheid voor draagt aangewezen. Deze grenstroepen, welke de sterk te zullen krijgen van 12 5, 14 bataljons, komen boven de organieke samenstelling van het veld leger. Hun standplaatsen zullen zich achter IJsel en Maas bevinden. De kernpunten der verdedi ging zyn de in aanbouw zijnde kazematten. Uit het voorgaande volgt, dat bij de infanterie behalve twee nieuwe kolonelplaatsen, 12 14 nieuwe majoorplaatsen beschikbaar zullen ko men. De diensttyd der grenstroepen zal 11 maan den bedragen. Gedurende 5'/j maand worden deze dienstplichtigen met de overigen by de regimenten infanterie opgeleid. Daarna gaan ze de rest van den tyd naar hun oorlogsstand plaats, om aldaar in hun speciale functie te worden geoefend en voor de paraatheid aan de grens te zorgen. Uit den aard der zaak moet alvorens deze zaak haar beslag kan krygen, eerst de beslis sing van de volksvertegenwoordiging worden afgewacht. Naar de N. R. Crt. van welingelichte zyde verneemt, moet het in de bedoeling van ons legerbestuur liggen de troepen, welke met de beveiliging' tegen strategische overvallen zullen worden belast, onder commando te plaatsen van twee frontcommandanten, waarvoor twee nieuw te benoemen kolonels zullen worden De Reedersvereeniging voor de Neder- iandsche Haringvisschery bericht ons, dat zy, optredend voor het Nederlandsche ha- ringvisscherybedryf in zyn geheel, aan Rusland) heeft verkocht 10000 ton zomer- haring en 30.000 ton September-October- Novembervangst. Het is de eerste maal, dat een dergelijke ge concentreerde transactie in den Nederlandschen haringexport naar Rusland tot stand kwam. Dit op zichzelf belangryke feit is te gewichtiger, om dat een zoodanig groot kwantum haring in een transactie te voren van Nederland uit naar Rusland) nimmer werd verkocht. Gebouw „St. Bavo'': Geel Wit, 6 uur: gewo ne zittingen 4' en 7 uur. Stadsschouwburg: ver, leden van het Ver. Rott. Hofstad-Tooneel „Heilige Sammetje", 8 uur. Rembrandt Theater; „Top Hat", 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Theater; „Vorstelyke Emigranten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsthcater; „Hallo! Hallo! Hier Ame rika", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Zoo'n aap van een jongen", 7 en 9.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur. i Stadsschouwburg: Het Ver. Rott. Hofstad - tooneel „Heilig Sammetje", 8 uur. Rembrandt Theater: „Top Hat" 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Vorstelijke Emigranten", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Hallo! Hallo! Hier Ame rika", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Zoo'n aap van een jongen", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevoikingsbureau 8 uur; Best, Winterhulp, 8 uur. Bloemendaalsche Bosch: Concert door de Harmonie „Euphonia", kwart over 8. LONDEN, 7 Aug. (Reuter.) In Whitehall is vanclaag de belangrijkste omstandigheid de ongerustheid, die door den toestand in Spanje gewekt wordt. De Fransche en Duitsche zaakgelastigden hebben een bezoek aan het Foreign Office ge bracht, waar Gambon, naar men meent te weten, de toenemende bezorgdheid van zyn re geering tot uiting heeft gebracht ten aanzien van' Spanje. Talryke waarnemers vreezen, dat Duitschland gedwongen zou kunnen zyn speciale maatrege len te nemen voor de bescherming van leven en eigendommen zijner onderdanen. Aan den anderen kant meent men te weten, dat een nieuw bewijs in Fransche kringen verkregen is. betreffende de levering van wapenen door Duitschland aan cle Spaansche opstandelingen. Voorts meent men, dat de Duitsche zaakgelas tigde de meest formeele verzekering heeft ge geven, dat geen wapenen, oorlogsmateriaal of vliegtuigen aan de opstandelingen zyn geleverd, hetzij door de Duitsche regeering, hetzij door Duitsche particulieren. Duitsche kringen bewe ren ook, dat er geen sprake is van ontschepen van troepen te Barcelona ter bescherming van levens en eigendommen van Duitschers nAproj KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Rembrandt Theater: „Top Hat", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxer Theater: „Vorstelyke Emigranten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Hallo! Hallo! Hier Ame rika", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Zoo'n aap van een jongen", 7 en 9.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 u"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. De Zondag- en avonddienst der apotheken wordt van 8 Augustus tot en met *14 Augustus waargenomen door de firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, de firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, en door de Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65. LEESGELD 3 CENT PER BOEK IN DE WEEK TOT SEPTEMBER IS ALLEEN GEOPEND: BIBLIOTHEEK HAGESTRAAT 49 Woensdagavonds van 8 tot 9 uur. De Haarlemsche Orkestvereeniging zal onder leiding van Marinus Adam een middagconcert op Zondag 9 Augustus 1936 te 2.30 in „Den Hout" geven. Het programma luidt: 1. Schillermarsch, G. Meyerbeer; 2. Ouverture „Czaar und Zimmer man", Lortzing; 3. Neu Wien (Walzer) Joh. Strauss; 4. Suite de Ballet Sylvia", J. Delibes; 5. Ouverture „Domino Noir", D. E. E. Auber; 6. Ein Albumblatt, R. Wagner; 7. Fantaisie de l'Opéra „La Traviata", G. Verdi. By de voortzetting cler wedstrijden voor bo vengenoemd tournament werden Vrijdagavond uitsluitend partyen voor het troosttoumooi ge speeld. Hedenmiddag worden de finales van het offi cieele tournament gespeeld, n.l. het heeren enkelspel en heeren-clubbelspel. Woensdagavond tusschen half tien en elf uur is ingebroken in het filiaal van de coöp. „Voor uitgang" aan den Hagelingerweg, alhier. De be woners waren op dat tydstip naar de feesle- lykheden, die gegeven worden in verband met het jaarlijksch ringryden en de harddravery. In 't woonhuis heeft men vrijwel alles over hoop gehaald doch een flink bedrag aan con tanten heeft men niet kunnen vinden, dit was te goed verborgen. In den winkel heeft men uit de lade een be drag van dertig gulden aan klein geld mede genomen. De politie stelt een onderzoek in. De uitslag van de harddravery was als volgt: 28 deelnemende paarden. No. 1 Fanfare, eige naar Knynenburg, Den Haag; no. 2 Anna Bradfords Guy, eigenaar Stal Bakkum; no. 3 Our Dream, eigenaar J. Wijk, Haren (Gr.) en no. 4 Wilhelm, eigenaar Bosveld, Den Haag. tram- of bus-retour van Haarlem en Heemstede na half zey 25 ct. Prima Graslinnen Lakens 10/4 breed, 1.45, 1.18, 0.98 Graslinnen Lakens 170 breed1.45 Congolinnen Lakens 1.65, 0.98, 0.78 Geborduurd, mooie dessins 1.45 Geborduurd, in 180 cm. breedte 1.85 Bijzondere aanbieding Lakens gewoon lx hand a-jour 2 x hand a-jour feston 150 cm. br. 1.45 160 cm. br. 1.60 180 cm. br. 1.95 1.60 1.85 2.15 1.70 1.95 2.45 1.70 1.95 2.45 Prima Sloopen Sloopen met feston Geborduurde sloopen 0.58, 0.48, 0.28 vanaf 0.52 0.58 0.48 HAARLEM RAADH.STR., H'STEDE. v Meerdan80000gezinnen luisteren avond aan avond naar den Omroeper van d» De „Omroepers" (kleine annonces) van de V.K.P. verschijnen gelijktijdig in' hare ZES DAGBLADEN DE TIJD DE NIEUWE DAG HET CENTRUM DAGBLAD V. ARNHEM NIEUWE. HAARL. CRT. NOORD-HOLL. DACBLi Inlichtingen ten kantore van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2