Van Vliet Olympisch kampioen in de tijdrace Beide estafetteploegen in eindstrijd den Nieuw Olympisch record van Rie Mastenbroek I Wielrenners zorgen voor een gouden en een zilveren medaille m Keurige zege van het Ned. zevental Leene en Ooms veroveren de tweede plaats in het tctndemnummer, achter de Duitschers Ihbe en Lorenz EEN GOEDE DAG VOOR NEDERLAND n DE NATIONALE RECORDS VERBETERD Willy den Ouden als eerste en Tiny Wagner als tweede haar serie van de 100 meter vrije slag eveneens in de halve finale geplaatst DE CONCURRENTIE IS ECHTER ZEER ZWAAR ZONDAG 9 AUGUSTUS 1936 Sinds de Olympische spelen te Antwerpen in 1920 heb ben de Nederlandsche wielrenners steeds de Nederlandsche eer bijzonder hoog gehouden, door voor een Olympisch kam pioenschap te zorgen. Na de teleurstelling van Vrijdag, toen van Vliet in de zoo onbevredigd verloopen sprintfinale tweede werd, is er thans echter weer reden tot juichen, wapt onze landgenoot werd nu eerste in de tijdrace voor den Franschman Georget en den Duitscher Karsch. Voorts bezetten onze landgenooten Leene en Ooms de tweede plaats in het tandemnummer, zoodat onze wielrenners Zaterdag voor een gouden en een zilveren medaille heb ben gezorgd. Au de teleurstellingen in de wieler wedstrijden is er thans weer reden tot vreugde Traditie voortgezet Het programma voor heden HET HOCKEY-TOURNOOI Duitschland eerste in groep B De Amerikanen toonden nu reeds, dat zij op dit nummer niet te verslaan zijn De Amerikaan Cunningham, de tweede aankomende wenscht Lcmelock geluk met zijn overwinning op de 1500 meter Engeland stelde teleur in Onze zwemsters hebben zich Zaterdagmiddag goed ge weerd, want Rie Mastenbroek en Willy den Ouden wonnen hun series van het nummer 100 meter vrije slag, terwijl Tini Wagner op zeer eervolle wijze tweede werd. De drie zwem sters hebben zich hierdoor voor de halve finales weten te plaatsen. Rie Mastenbroek leverde een fraaie prestatie, door een nieuw Olympisch record te vestigen met een tijd van 1 min. 6.4 sec., waardoor zij het oude record van de Amerikaansche zwemster Helen Madison met 0.4 sec. verbeterde. Willy den Ouden had in haar serie een moeilijken strijd te voeren Een hoopvol begin Het eerste record sneuvelt Ook Tini Wagner plaatste zich in de halve finale 100 Meter vrije slag Rie Mastenbroek vestigde een nieuw Olympisch record Tini Wagner als tweede eveneens geplaatst Alle drie in de halve beslissing Het was een geheel andere Van Vliet, dien wij Zaterdagavond na de tijd-race in de kleedkamer zagen. Donderdag totaal gedeprimeerd' Zaterdag blij als een kind met zijn gouden medaille, verdiend na een schitterende race tegen het horloge, waarbij hij een tijd noteerde van 1 minuut 1 2 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record beteekendel Maar ook thans neeft het geducht ge spannen. De zoozeer gevreesde Rudolf Karsch noteerde een tijd van 1 minuut 13 1/5, een zeer goede prestatie. Van Vliet startte als achtste. Hij was zeer sre; weg. Zijn eerste ronde ging buitengewoon rap en een elkeen vreesde, dat hij in de tweede ronde wel een inzinking zou krijgen. Inderdaad ging het in de tweede ronde veel minder snel, maar niettemin, zette hij goed door en toen de luidspreker den tijd aankon digde, bleek hjj 1 minuut 12 sec. gereden te hebben, dank zij vooral zijn uitermate «nelle eerste ronde. Volkomen uitgereden moe«t hij van zijn fiets worden getild, overigens een be wijs, dat hij uitstekend gereden had. Na van Vliet kwamen nog meer dan tien renners en toen kwam die angstige spanning, of een concurrent nog zijn tijd zou verbeteren. Vooral de Franschman Georget ging goed en deze bleef slechts 4/5 seconde boven den tijd van Van Vliet. De spanning steeg, nerveus liepen Neder landsche officials op het veld heen en weer, Van Vliet zelf was uiterlijk zeer kalm, maar innerlijk nog lang niet zeker van de over winning. Vooral voor de sprinters was hij bang. De Deen Pedersen reed eveneens goed, doch hij kwam op 1 minuut 14 sec. Ais voorlaatste renner startte Hicks (Engeland), maar in diens tweede ronde was reeds te zien, dat deze het niet zou halen, ondanks het feit, dat met het vallen van den avond de wind geneel was gaan liggen. Als laatste stond op het programma de Italiaan Rigoni vermeld, doch volkomen onver wachts werd medegedeeld, dat in plaats van Rigoni de rappe sprinter Pola zou uitkomen. Vele Nederlanders namen de stopwatch in de hand, telden de seconden mee, Pola vloog over de baan, doch op de laatste 200 meter zakte hij beslist af en het bleek, dat hij nog ruim 1 seconde boven den tijd van Van Vliet was gebleven. Een luid gejuich steeg op, de honder den Nederlanders op de tribunes zwaaiden met vlaggen, Nederland had zijn eerste gouden me daille gewonnen! Direct hierna reden de drie eerst aan komenden, Van Vliet, Georget en Karsch, een eereronde. Het Wilhelmus werd ge speeld, meegezongen door de talrijke land genooten. Voor velen was dit ook daarom zoo n ontroerend moment, omdat na de vele pech der vorige dagen het kleine wieier- groepje er thans in geslaagd was een gou den medaille te winnen. Nooit is de Neder landsche wielerwereld van de Olympische Spelen thuis gekomen zonder eersten prijs. Ook nu is dat niet het geval geweest. Behalve de gouden medaille heeft onze ploeg zelfs twee zilveren medailles gewonnen, immers na de tweede plaats in den sprint, zorgden Ooms Leene heden voor een prijs in het tandem nummer. Van Vliet was vanzelfsprekend zeer gelukkig, toen wij hem in de kleedkamer opzochten. „Het is niet zoo gemakkelijk gegaan", zei hij ons direct. „Ik wist, dat ik de eerste ronde snel gereden had, maar in de tweede was het net of ik stil stond, ik was dood. Ik heb het laatste gedeelte gereden zonder iets te zien, ik weet niet eens meer, hoe ik de laatste bocht ben doorgekomen." En terwijl allen binnenkomen om van Vliet geluk te wenschen, is op alle gezichten duidelijk te lezen, hoe vol vreugde deze overwinning Van Vliet veroverde de. eerste gouden medaille voor Nederland* ontvangen is. Want een ieder gunde het den jeugdigen Woerdenaar zoo gaarne. In de tandemrace hebben Ooms—Leene het tot de finale gebracht. In den derden kwarteindstrijd kwam het Nederlandsche paar tegen ChambersSibbit, goede be- kenden van onze landgenooten, uit. Met een halve lengte won het Oranje-tandem met een tijd van 111/5 sec. over de laatste 200 meter. Ooms-Leene kwamien ïn de laatste ronde gemakkelijk voorbij; als zij doorgezet hadden, zonden zij zelfs roet vele lengten gewonnen hebben. In de halve finale kwam het Italiaansche tandem LeguttiLoattl tegen OomsLeene uit. Bij hét luiden van de bel voor de laatste ronde gingen OomsLeene naar voren. Gedu rende een volle ronde werd strijd geleverd. De- Italianen probeerden nog onderdoor te komen, doch dit gelukte hun natuurlijk niet. Het Dr.itsche tandem Ihle—Lorenz had het eveneens tot de finale gebracht. Vooral hun halve finale tegen de moedige Franschen GeorgetMaton was een prachtig staaltje tan demsprint. In den eersten rit der finale nam het Ne derlandsche paar onmiddellijk den kop. In een feilen sprint werd de laatste 300 meter omstre den. Bij het uitkomen van de bocht lag het Nederlandsche tandem nog voor, doch met eer sprong lagen IhleLorenz naast de onzen. Met enkele flinke trappen sprongen de Duitschers nog met een halve lengte voorsprong over dc eindstreep. In den tweeden rit lagen OomsLeer.e weer aan den kop. IhleLorenz joegen de Neder landers op, probeerden dezelfde tactiek toe te passen als in den eersten 'rit, doch toen begin gen OomsLeene een tactische fout. Bij het uitkomen van de voorlaatste bocht letten zij even niet op en dit was voor de Duitschers voldoende geweest om hun kans te grijpen. Met een ruk lagen zij op zij en kwamen voor. OomsLeene moesten nu uit tweede positie trachten voor bij te komen en dat dit bij de zeer snelle Duitschers niet gelukken zou, stond o.i. bij voorbaat vast. i Zij hadden zich laten verrassen en de strijd was verloren. Maar hieraan dient direct Le worden toegevoegd, dat IhleLorenz beslist be ter dan de Hollanderse waren. De Duitschers hebben de zege volkomen verdiend. De resultaten van da wielerwedstrijden zijn: Zaterdag gehouden Achtervolging over 4 K.M. Eerste serie: 1. Frankrijk, 4 min. 47 sec. 2. Hongarije, 5 min. 3.21 sec. Tweede serie: 1. Duitschland, 4 min. 56.01 sec.; 2. Zwitserland, 4 min. 58 sec. Derde serie: 1. België, 4 min. 58.11 sec; 2. Denemarken wegens defect opgegeven. Vierde serie: 1. Italië, 4 min. 47.21 sec; 2. Engeland, 4 min. 51 sec. 9-20 Voor- Schermen degen individueel wedstrijden. Zwemmen: 200 Meter schoolslag, dames. Halve beslissingen. Waterpolo. AthletiekMarathonloop start. Hoog springen voor dames, beslissing. Zioemmen: 100 Meter vrije slag, da mes, halve beslissingen. 100 Meter vrije slag heersen, beslissing, Water polo. 4 X 100 Meter estafette, beslissing. Athletiek: 4 X 100 Meter estafette, dames, beslissing. Athletiek: 4 X 400 Meter estafette, beslissing. Hockeywedstrijden. Aankomst Marathonloopers. Schermen degen individueel. De uren zijn aangegeven in Nederland- schen tijd. 9.20 15.20: 15-20: 15.35 15.50: 16.05: 16.50: 17.50: 20-20 Halve finale. Eerste serie: 1. Frankrijk, 4 min. 42.2 sec; 2. Duitschldnd, 4 min. 54.3 sec. Tweede serie: 1. Italië, 4 min. 49.1 sec; 2. Engeland, 4 min. 50 sec. Finale 1. en Olympisch kampioen: Frankrijk, 4 min. 45 sec; 2. Italië, 4 min. 51 sec; 3. Engeland, 4 min. 53.3 sec; 4. Duitschland, 4 min. 55 sec. Tandemwedstrijd over 2 K.M. Kwartfinale: Eerste serie: 1. Frankiijk (Georget en Naton) 2. België (Cools en Pirotte) 11 sec. Tweede serie: 1. Duitschland (Ihb? en Lo renz); 2. Denemarken (Dissing en Stieler), 11.4 sec. Derde serie: 1. Nederland (Leene en Ooms), 2. Engeland (Chambers en Sibbit), 11.1 spc. Vierde serie: 1. Italië (Legutti en Loatti). 2. Ver. Staten (Logan en Sellinger), 11.1 sec. Ilalve finale. Eerste serie: 1. Duitschland, 2. Frankrijk, 11 sec. Tweede serie: 1. Nederland, 2. Italië, 11.2 sec. Finale Eerste rit: 1. Duitschland, 2. Nederland, 11 sec. Tweede rit: 1. Duitschland, 2. Nederland, 11 sec. Om de derde en vierde plaats. Eerste rit: 1 Frankrijk, 2. Italië, 11 sec. Tweede rit: 1. Frankrijk, 2. Italië, 11 sec. Het eindresultaat werd dus: 1. en Olympisch kampioen: Duitschland (Ihbe en Lorenz), 2. Nederland (Leene en Ooms), 3. Frankrijk (Georget en Maton). 4. Italië (Legutti en Loatti). De tijdrit over 1 kilometer met staanden start had tot resultaat: 1. en Olympisch kam pioen: Van Vliet (Nederland), 1 min 12 sec. (Nieuw Olympisch record); 2. Georget (Frank rijk) 1 min. 12.4 sec; 3. Karsch (Duitschland) 1 min. 13 sec. Voor 18.000 toeschouwers heeft de Duitsche kockeyploeg Zaterdag met 41 van Afghanistan gewonnen, waardoor zij als eqrste in groep B eindigt. In groep A is de wedstrijd Japan-Hongarije gespeeld, die een 3—1-overwinning voor de Ja panners opleverde. Willy den Ouden won haar serie en komt heden met de twee andere zwemsters in de halve finale Onze beide estafette-ploegen zijn Zaterdag in den eindstrijd gekomen en zoowel voor de 4x100 meter heeren als voor de dames werd te vens het nationaal record verbeterd. Boersma, van Beveren, Berger en Osen- darp legden de baan af in 41.3 sec., waar door het Nederlandsoh record met 0.1 sec. omlaag werd gebracht, terwijl de ploeg, bestaande uit de dames ter Braake, Koen, de Vries en Koning zeer ver de verwach tingen overtrof. Onze meisjes maakten een tijd van 48.4 sec., waardoor het record, dat met 50.3 sec. vrij hoog stond, aanmerkelijk werd verbeterd. Insiders hadden onze dames-estafette een kans voor een tijd van 49 sec. gegeven. Nederland was beduidend sterker en deson danks won onze heeren-estafetteploeg naar het scheen zonder inspanning, terwijl mer boven dien een zware serie had geloot. De volgorde, waarin de zes pioegen startten, was: 1. (binnenbaan) Engeland, 2. Hongarije, 3. Frankrijk, 4. Nederland, 5. China, 6. Argentinië. Boersma startte goed. Hij haalde den voor hem loopenden Chinees Poh in. De wissel met van Beveren was uitstekend en toen deze laatste aan Berger overgaf, was de zege reeds bijna een feit. Engeland en Hongarije bleven ver beneden de verwachtingen, terwijl Argehtinië daaren tegen verrassend goed bleek. De laatste wissel, cue tusschen Berger en Osendarp. had misschien een tikje beter kunnen zijn. Onze kampioen liep ver voor de anderen uit en zonder zich sterk in te spannen, ging hij als eerste over de eindstreep in den tijd van 41.3 sec. Intusschen trachtte de Hongaar Sir met inspanning van zijn uiterste krachten nog de tweede plaats te bereiken, welke noodig "was om in de finale te komen. Deze poging faalde echter. De Hongaarsche sprinter kon den Ar gentijn Beswick niet meer voorbij komen. Ar gentinië maakte een tijd van 41.9 sec. t'-rwijl Hongarije 42 sec. noteerde. Engeland, dat erg teleurstelde, werd vierde in 42.4 sec Frankrijk en China bezetten de laatste plaatsen. Inmiddels had de Amerikaansche estafette ploeg reeds het bewijs geleverd, dat de United States in dit nummer onverslaanbaar zijn. De uit twee negers Owens en Metca'fe en twee blanken Draper en Wykoff bestaande ploeg liep geweldig. De tijd was gelijk aan die van het wereldrecord, n.l. 40 sec-, d.i. het haast fabelachtige gemiddelde van 10 sec. per Iooper. Italië werd tweede in den tijd van 41.1 sec., dus 0.2 sec. sneller dan onze ploeg. De strijd op de 4 x 100 meter estafette bewees inmiddels wel, dat de oranjebroeken een goede kans zou den maken op de tweede' plaats. Duitschland dat een harden strijd had te voeren om de eer ste plaats met Canada, bleef nog 0.1 sec. boven den tijd der Nederlanders. In den eindstrijd werden geplaatst: Amerika, Italië, Nederland, Argentinië, Duitschland en Canada. De kans voor onze dames-estafette om in de finale te komen, werd zeer groot, daar Frankrijk in de eerste serie verstek liet gaan, zoodat onze meisjes den strijd aanbonden met Canada, Oostenrijk en de Ver. Staten. Het was reeds voldoende een ploeg te passeeren, daar er drie in de finale kwamen. Mej. ter Braake, die startte raakte direct eenigszins achter op de Amerikaansche en de Canadeesche dames, ter wijl ze met Oostenrijk ongeveer gelijk bleef. Onze tweede loopster, mej. Koen, liep uit stekend en haalde in. Mej. de Vri^s was ook in uitstekenden vorm en zij ging de Canadee sche loopster, mej. Vameron, zelfs voorbij, ter wijl ook het verschil met miss Robinson (V.S.) riet zoo groot was. Alle wissels van onze dames waren goed. Onze laatste loopster, mej. Kening nam snel over, maar ze kon het in de eind spurt tegen miss Meaghers (Canada) bij lange na niet bolwerken. Eerste werd Amerika (de laatste loopster was miss Stephens) in 47.1 sec. Tweede Canada in 48 sec. en derde Nederland in 48.4 sec. Oosten rijk lag met 49.9 sec. zeer ver achter. In de tweede serie liepen de Duitsche dames Albuss, Krauss, Dollinger en Doerffeldt phenomenaal. Bijna tien meter voor de En- gelsche meisjes ging ds laatste Duitsche loop ster door de finish. Onder stormachtig gejuich kondigde de speaker aan, dat de Duitsche dames een nieuw wereldrecord hadden gevestigd met den tijd van 46.2 sec. Het oude record stond met 46.5 sec. even eens op naam van Duitschland. In den eindstrijd komen: Canada, Amerika, Nederland, Duitschland, Engeland en Italië. Zooals te verwachten was, hebben de drie Hollandsche zwemsters, die op de 100 meter vrije slag uitkwa men, alle drie kans gezien zich in de demi-finale te plaatsen. Daarbij zorgde Rie Mastenbroek reeds in de eerste serie voor een verrassing, door in een uiterst spannen den strijd, waarbij zij op de laatste 25 meter nog een achterstand moest inloopen tegen de Duitsche kam pioene Arendt, het oude Olympische record van Helen Madison te breken en met 1 min. 6,4 sec. op haar naam te brengen. Willy den Ouden had oogenschijnhjk een moeilijken strijd en zwom een vrij hoogen tijd, doch hierbij mag niet uit het oog worden ver loren, .dat Rie Mastenbroek tenslotte zeer snel moest zwemmen om haar Duitsche concurrente Arendt voorbij te komen, terwijl Willy zich er mee kon vergenoegen te zorgen, dat baar ge vaarlijkste mededingster haar niet voorbij kon. De jongste van onze zwemploeg, Tini Wagner, heeft jeveneens kranig gezwommen, wat wel blijkt uit het feit, dat zij gevaarlijke concur renten als de Braziliaansche Azevedo en de Deensche Svendsen achter zich liet. Dat zü tweede werd met een rivale als de Argentijn- sche Campbell kan geen verwondering wekken, want deze heeft getoond, dat zij inderdaad van groote klasse is. Na Rie Mastenbroek maakte zij dezen middag den besten tijd, die het thans gebroken record van Helen Madison evenaarde, n.l. 1 min. 6,8 sec. Aangezien de drie eersten van elke serie in de heden te zwemmen demi-finaie worden ge plaatst, krijgen onze meisjes nog alle gelegen heid te toonen, wat zij kunnen. Dat er van een onbetwiste Hollandsche hegemonie geen sprake zal zijn, is Zaterdag wel gebleken, maar even eens echter, dat zü een redelijke kans maken om tot de eersten te behooren, ook al zullen zij daarvoor moeten vechten, want de concur rentie is zeer zwaar. Te drie uur werd begonnen met de eerste serie, waarin Rie Mastenbroek uitkwam. Rie Mastenbroek had de derde baan. Aan haar rechterhand had zij haar gevaarlijkste tegenstandster, de Duitsche kampioene en re cordhoudster Arendt en links op de banen 5 en 6 de Amerikaansche kampioene Rawls en de Canadeesche kampioene Dewar. Mej. Arendt is het snelste weg en heeft na twintig meter al ruim een meter voorsprong op Rie Mastenbroek, die gevolgd wordt door de Amerikaansche en de Canadeesche. De Duit sche kampioene loopt snel uit en heeft bij het keerpunt zeker twee meter voorsprong. Rie Mastenbroek keert echter zeer goed en loopt geleidelijk in. Op 25 meter heeft zij nog on geveer een meter achterstand, dcch de Duit schers voelen dat hun favoriete verloren is, want onweerstaanbaar loopt Rie uit om op de laatste 20 meter in een formidabele eindspurt haar tegenstandster achter zich te laten en volkomen onbedreigd te winnen, met Arendt als tweede, Rawls derde en Dewar vierde. Het oude Olympische record van 1932, dat met 1 min. 6,8 sec. op naam stond van de Ame rikaansche zwemster Helen Madison, was ge broken en de 100 meter werd door de Rotter- damsche zwemster afgelegd in den nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 6,4 sec. In de tweede serie verscheen Willy den Ou den aan den start op dezelfde baan als Rie Mastenbroek, n.l. baan 3. Op baan 2 startte de sterke Amerikaansche McKean, op baan 5 de Australische de Lacy. Het is voor Willy den Ouden een zware wedstrijd geworden, want al lag zij bij den start een weinig voor, de Amerikaansche en Australische zwemsters 'kwa men snel opzetten en op de eerste 50 meter zag Willy geen kans, aanmerkelijk op haar beide gevaarlijkste rivalen uit te loopen. Vrij wel gelijk keerden de drie zwemsters en er ont stond op de laatste 50 meter een spannende strijd. Wat wij verwachtten, n.l. een felle eind spurt van Willy den Ouden, waarbij zij haar mededingsters gedecideerd achter zich zou laten, gebeurde niet. Een oogenblik scheen het 'zelfs, of de Australische zwemster de Lacy, die plot seling fel kwam opzetten, onze landgenoote zou inhalen, doch Wiïly zette er alles op en tikte met een voorsprong van ongeveer een meter als eerste aan. Haar tijd, 1 min. 8,1 sec., bewees, dat zij ver beneden haar kunnen Was gebleven. Velen waren door het zwemmen van onze we reldrecordhoudster lichtelijk teleurgesteld, doch zü vergaten, dat Willy geen enkele reden had om zich ten volle te geven en in de demi-finale nog gelegenheid genoeg krijgt om haar krach ten ten volle te ontplooien. In de derde serie startte onze jongste 100 meter-zwemster Tini Wagner. Zij trok de 7de baan en kwam daardoor naast de favoriete van deze heat, de Argentijnsche zwemster Campbell, terwül tevens in deze serie o.a. startten de Deensche Svendsen en de Braziliaansche Aze vedo. Campbell startte prachtig en had reeds na 20 meter een voorsprong van bijna twee meter, op welken afstand zij gevolgd werd door Tini Wagner, Azevedo en Svendsen. Tini zwom dap per en hoewel zij geen kans zag den afstand tot haar Argentünsche tegenstandster te ver kleinen, wist zij toch na het keeren te berei ken, dat zü niet verder afzakte. Zü bleef de Argentijnsche op 2 a 3 meter afstand volgen, waardoor zij definitief haar beide andere tegen standsters van zich afschudde en als tweede aantikte met een tüd van 1 min. 8,9 sec. Mej. Campbell bleek den uitmuntenden tijd van 1 min. 6,8 sec. te hebben gezwommen, de besten tüd na dien van Rie Mastenbroek. In de beide volgende series zwommen geen Nederlandsche meisjes meer mee. Ook de tüden waren hooger dan in de drie vorige heats. Zü kwamen niet beneden de 1 min. 9 sec. De vier de serie werd gewonnen door de Deensche Hveger, in 1 min. 9,6 sec., gevolgd door de Ja- pansche Kojima en de Engelsche miss Wadham. In de vijfde en laatste heat ontspon zich een spannende strijd tusschen de Amerikaansche Lapp en de Hongaarsche Lenkei, die tweede werd, terwül de Canadeesche Stone op de derde plaats kwam. De Fransche kampioene Therese Blondeau bleef achter de Duitsche Lohmar op de vüfde plaats en kwam dus niet in de demi finale. De beste vierde, die in de demi-finale werd geplaatst, was de Canadeesche kampioene De war, die in dezelfde serie als Rie Mastenbroek als vierde 1 min. 9,2 sec. zwom. De uitslagen waren: Eerste serie: 1. Rie Mastenbroek, 1 min. 6,4 sec.; 2. Gisela Arendt (Duitschland), 1 min. 7,3 sec.; 3. Katherine Rawls (V.S.), 1 min. 8,5 sec.; 4. Dewar (Canada), 1 min. 9,2 sec. Tweede serie: 1. Willy den Ouden, 1 min. 8,1 sec.; 2. de Lacy (Australië), 1 min. 8,5 sec.; 3. McKean (VB.), 1 min. 9,3 sec.; 4. Acs (Hon garije), i min. 12,7 sec. Derde serie: 1. Campbell (Argentinië), 1 min. 6,8 sec.; 2. Tini Wagner, 1 min. 8,2 sec.; 3. Aze vedo (Brazilië), 1 min. 9,4 sec.; 4. Svendsen (Denemarken), 1 min. 10,3 sec. Vierde serie: 1. Hveger (Denemarken), 1 min. 9,6 sec. 2. Kojima (Japan), 1 min. 11 sec.; 3. Wadham (Engeland), 1 min. 11,5 sec.; 4. Schrae- meckova (Tsjecho-Slowakije), 1 min. 11,8 sec. Vüfde serie: 1. Lapp (Ver. Staten), 1 min. 9 sec.; 2. Lenky (Hongarije), 1 min. 9,9 sec.; 3. Stone (Canada), 1 min. 10 sec.; 4. Lohmar (Duitschland), 1 min. 10,3 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6