Drie Ned. zwemsters in de halve finale 100 M. rugslag 1 De amateurs bepalingen i Hoe Italië in den eindstrijd kwam EEN OLYMPISCH RECORD VAN NIDA SENFF WEK MARKTEN automobilisme DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 De vierde dag der Olympische zwemwedstrijden Haasman geblesseerd 400 meter vrije slag heeren 100 meter rugslag dames Dini Kerkmeester plaatst zich eveneens Rie Mastenbroek doet het rustig aan Het schoonspringen Degener Olympisch kampioen Ned. zevental speelt gelijk tegen Engeland Interpellatie der K. N. A. Uop het A. A. F.-congres Het I. O. C. te Kiel Een 41-voorsprong ging verloren DE BOKSWEDSTRIJDEN Drie Nederlanders uitgeschakeld Vandaag geen zeilwedstrijden Hongarije wint van België 3| Na den start van de wegrenners voor den 100 KM.-wedstrijd, die Maandag deer m Franschman Charpentier werd gewonnen. SCHAKEN Tournooi te Nottingham begonnen Het verloop der partijen op den eersten dag Na verlenging werd Noorwegen met 21 geklopt Het spel stond op een behoorlijk peil Internationale Alpenrit Het hockey-tournooi Zorg voor de bewoners van het Olympische dorp Het landenklassement De winnaars der Olympische medailles IADE Bij de series 100 M. rugslag voor dames, die hedenochtend werden verzwommen, vestigde Nida Senff een nieuw Olympisch record. Met Rie Mastenbroek en Dine Kerkmees ter, die in hun series op de tweede plaats eindigden, zullen dus drie Nederlandsche zwemsters in de halve finale van dit nummer uit komen. Om acht uur vanmorgen werd reeds een aanvang gemaakt met de voortzetting van het t-choonspringen voor heeren. Haasman had voor zijn vijf sprongen de volgende keuze ge maakt: halve schroef voorwaarts uit stand ruggelings, salto rugwaarts, auerbachsalto met aanloop gestrekt, anderhalve salto voorwaarts uit stand ruggelings gehurkt en salto voor waarts met aanloop. De laatste was een van zijn beste sprongen en hiervoor werd hij door de zeven springrechters gewaardeerd met 6, 7, 7, 7, 7, 7, 7, gemiddelde 14.70. Ook zijn auer bachsalto was vrij goed. Hiervoor verkreeg hij 13.60 punten. Wij vernamen, dat Haasman helaas zeer veel hinder ondervonden heeft van een gescheurd rugspiertje. Tijdens de training schijnt dit on gevalletje gebeurd te zijn en dit heeft hem zeker enkele plaatsen in het klassement ge kost. Niettemin kwam hij op de 16e plaats ir het algemeen klassement, in dit milieu toch nog een zeer verdienstelijke prestatie. De eer ste drie plaatsen werden bezet door Amerika- kanen, waarvan Degener Olympisch kampioen werd met 163.57 pnt. Om ruim kwart over tien werden de halve eindstrijden 400 meter vrije slag gezwommen. De drie eersten en de beste vierde uit de twtee halve eindstrijden kwamen in de finale. Uto won de eerste halve finale in den tijd van 4 min. 48.4 sec. Met hem gingen naar den- eindstrijd over Flanagan (V.S.) en Negami (Japan). De tweede halve eindstrijd was voor Medica en Makino, die gelijk aantikten in den tijd van 4 min. 48.2 sec. Taris was derde en Leivers (Engeland) vierde. De laatste kwam als snelste vierde in den eindstrijd. De resultaten waren: Eerste halve eindstrijd: 1. TJto (Japan), 4 min. 48,4 sec.; 2. Flanagan (Ver. Staten), 4 min. 54,9 sec.; 3. Negami (Japan), 4 min. 55,4 sec.; 4. Ma- cionis (Ver. Staten), 4 min. 56,4 sec.; 5. Freese (Duitschland), 4 min. 58,5 sec.; 6. Pirie (Canada), 4 min. 58,7 sec.; 7. Grof (Hongarije), 5 min. 1,9 sec. Tweede halve eindstrijd: 1 en 2: Medica (Ver. Staten) en Makino (Japan), 4. min. 48,2 sec. (dead heat); 3. Taris (Frankrijk), 4 min. 55,6 sec.; 4. Leivers (Engeland), 4 min. 5,77 sec.; 5. Arendt (Duitschland), 5 min. 13,4 sec.; 6. Przy- wara (Duitschland), 5 min. 14,9 sec. Niet ge start: Ledgard (Peru). In de finale komen de eerste drie uit beide series en als snelste vierde de Engelschman Lei vers. In de eerste serie van de 100 meter rugslag dames kwamen aan den start Oxembury (Ca nada), Nida Senff (Nederland), Frampton (Engeland), Lenk (Brazilië), Mackay (Austra lië), Brunstroem (Denemarken), Gyoerfy (Hongarije) en Stolte (Duitschland) in deze baanvolgorde. Nida Senff was praahtig weg bij den start en zij en Brunstroem namen onmiddellijk de leiding. Bij vijftig meter lag Nida iets voor en vergrootte door schitterend keeren nog haar voorsprong. Dit laatste onderdeel was bij de Deenschc juist minder goed verzorgd. Volkomen onbedreigd tikte de A.D.Z.-zwemster als eerste aan in den tijd van 1 min. 16.6 sec., waarmede zij een nieuw Olympisch record vestigde. Het oude record stond op naam van ESiea- nor Holms met een tijd van 1 min. 19.4 sec. gevestigd te Los Angeles in 1932. Tweede was Brunstroem in 1 min. 20.4 sec., derde Frampton in 1 min. 20.9 sec. en vierde Anni Stolte met 1 min. 23.1 sec. Deze vier plaatsten zich voor de halve eindstrij den, die morgen worden gehouden. In de tweede serie kwamen in deze volgorde aan den start: Bridges (V.S.), Harding (Enge land), Kerkmeester (Nederland), Rupke (Duitschland), Wagner (Oostenrijk), Blondeau (Frankrijk), Norton (Australië). De Nederlandsche zwemster hield aan vankelijk haar baan minder goed, maar aag toch nog kans als derde te keeren achter Alice Bridges en Phyllis Harding. Het was duidelijk, dat de strijd om de eerste plaat sen tusschen deze drie zwemsters zou gaan. Weer hield de Rotterdamsche zwemster op de tweede vijftig meter minder goed haar baan. Toch wist zij met een kranigen eind spurt als tweede aan te tikken in den tijd van 1 min. 21.2 sec. Phyllis Harding no teerde 1 min. 22.1 sec. De tijd van de Ame- rikaansche was 1 min. 19.2 sesc. Als vierde tikte aan de Australische zwemster Norton met 1 min. 22.3 sec. In de derde serie verschenen aan den start Yeung (China), Nielsen (Denemarken), Mas tenbroek (Nederland), Mortridge (VB.), Han cock (Engeland) en MacConkey (Canada). De Amerikaansche nam onmiddellijk de leiding, terwijl dadelijk waarneembaar was, dat Rie Mastenbroek het consigne had gekregen: span je niet in, zorg dat je ge plaatst wordt, doch probeer niet eerste te worden. Bovendien hield zij slecht richting, kwam enkele malen in het touw, zoodat Mortridge als eerste keerde. Ook op de tweede vijftig meter bleef zij rustig de Amerikaansche volgen en kwam weer een maal in het touw terecht. Aan de tijden kan men bovendien duidelijk zien, dat dit nog geen serieuze Krachtmeting was geweest. De tijd van Mortridge was 1 min. 21 sec. en van Rie Mastenbroek 1 min. 22 sec. derde was Hancock met 1 min. 23.6 sec. en vier de Nielsen met 1 min. 25.3 sec. Uit deze series is duidelijk komen vast te staan, dat de gevaarlijkste tegenstand sters onzer meisjes op dit nummer zullen blijken te zijn Mortridge, Bridges en Brun stroem. De resultaten der series luiden als volgt: Eerste serie: 1 Nida Senff (Nederland) 1 min. 16.6 sec. (Nieuw Olympisch record. Het oude stond met 1 min. 18.3 sec. op naam van Eleonore HolmsJarrett, Ver. Staten). 2 Brunnstroem Het eindresultaat van het schoonspringen voor heeren luidt als volgt: 1 en Olympisch kampioen: Degener (V. S.) 163,57 punten; 2. Wayne (V. S.) 159,56 pnt., 3. Greene (V. S.) 146,29 pnt.; 4. Shibahara (Japan) 144,92 pnt.; 5. Weiss (Duitschland) 141,24 pnt.; 6. Esser (Duitschland) 137,99 pnt.; 7. Mahraun (Duitschland) 134,61 pnt.; 8. Koyanagi (Japan) 133,07 pnt.; 9. Leikert (Tsj. Slowakije) 131,39 pnt.; 10. Ziherl (Zuid-Slavië) 125,26 pnt. Onze landgenoot Haasman deelde de 15e en 16e plaats met den Tsjech Nasvadbu. Beide springers hadden 111.44 pnt. (Denemarken) 1 min. 20.4 sec.; 3 Freampton (Engeland) 1 min. 20.9 sec.; 4 Stolte (Duitsch land) 1 min. 23.1 sec.; 5 Mackey (Australië) 1 min. 24.6 sec.; 6 Gyoerffy (Hongarije) 1 min. 25.8 sec. Tweede serie: Bridges (Ver. Staten) 1 min. 19.2 sec.; 2 Kerkmeester (Nederland) 1 min. 21.2 sec.; 3 Harding (Engeland) 1 min. 22.1 sec.; 4 Norton (Australië) 1 min. 22.3 sec.; 5 Rupke (Duitschland) 1 min. 23.7 sec.; 6 Blondeau (Frankrijk) 1 min. 23.8 sec.; 7 Wagner (Oos tenrijk) 1 min. 28.4 sec. Niet gestart PirieMil ton (Canada). Derde serie: 1 Mortridge (Ver. Staten) 1 min. 21 sec.; 2 Mastenbroek (Nederland) 1 min. 22 sec.; 3 Hancock (Engeland) 1 min. 23.6 sec.; 4 Nielsen (Denemarken) 1 min. 25.3 sec.; 5 Mc Conkey (Canada) 1 min. 25.3 sec.; 6 Tsjen (China) 1 min. 36.4 sec. In den halven eindstrijd komen de eerste vier uit de series. Op het te Berlijn gehouden congres van, de Internationale Athletiek Federatie (I.A.A.F.) heeft de voorzitter van de Kon, Ned. Athletiek Unie, de heer A. J. G. Strengholt, een inter pellatie gehouden inzake de vergoeding voor loonderving, welke verboden is deelnemers aan de Olympische spelen te verstrekken. Aan de hand van de interpellatie werd een motie in gediend, waarin vastgesteld wordt, dat de hui dige bepalingen van het I.O.C. oorzaak zijn, dat uitstekende amateurs van deelneming aan de Olympische spelen zijn buitengesloten. Op grond daarvan wordt aan de I.A.A.F. verzocht de noodige stappen bij het I.O.C. te doen ten einde wijziging in de amateursbepalingen aan te brengen. Deze motie werd in dien zin door het congres aanvaard, dat aan alle aangesloten bonden de geheels kwestie zal worden rondgezonden, die na onderzoek hun bevindingen zullen mededeelen. Aan de hand van dit onderzoek zal dan worden besloten de kwestie bij het I.O.C. ter sprake te brengen, hetgeen dan dient te geschieden op het eerstvolgende congres. Mocht het I.O.C. het eventueele voorstel van de I.A.A.F. aanne men, dan zal de zekerheid zijn verkregen, dat aan de spelen der twaalfde Olympiade ook deel mag worden genomen door amateurs, die bin nen de reglementaire bepalingen, door het I.O.C. vast te stellen, vergoeding ontvangen voor loonderving, naar vanzelf spreekt onder strenge controle en tot een bepaald maximum. De leden van het I. O. C„ het organisatie comité en het Duitsch Olympisch Comité heb ben Maandagavond een bezoek aan Kiel ge bracht, waar zij op het raadhuis werden ont vangen. Voor de tusschenronde van het Olympisch waterpolotournooi speelde hedenmorgen het Nederlandsch zevental tegen Engeland, welke ontmoeting in een gelijk spel, 44 eindigde. Nederland had o.i. dezen wedstrijd ge makkelijk kunnen winnen, immers op een gegeven moment van de tweede helft ston den onze landgenooten met 41 voor. doch men wist niet tot het einde vol te houden. Al spoedig wist van Aelst, die onze beste schutter is, met een goed schot te scoren. De fout van de Engelschen was, dat zij zich niet vrij zwommen, waardoor ze voornamelijk in de eerste helft weinig kansen tot scoren kregen. Van Aelst verhoogde den stand tot 2—0 en onze tegenstanders hadden in de nu volgende periode het zwaar te verduren. Verschillende schoten op doel gingen rakelings langs. Van Aelst zorgde voor 3—0 en eerst toen kon Sutton een tegenount fabriceeren. In de tweede helft verrichtte Van Aelst fraai werk door handig van een fout van keeper North te profiteeren en de score op 41 te brengen. Iedereen meende, dat Nederland verder ge makkelijk zijn zege zou kunnen handhaven. Maar in het laatste gedeelte van de ontmoeting kwamen de Engelschen enthousiast, soms wel eens wat al te enthousiast opzetten. Milton scoorde tegen en Sutton zorgde voor 4—3. De zelfde speler maakte er een halve minuut voor het einde 4—4 van. Voof de tusschenronde heeft Nederland dus nu twee wedstrijden gespeeld Beide eindigden in een gelijk spel, tegen België werd het 1—1. Ditmaal tegen Engeland 4—4. Rest nog ontmoeting tegen Hongarije. een Op den eersten dag van de Olympische boks wedstrijden werden drie Nederlanders, Lam- billion De Moor en van Bemmel, uitgeschakeld. Alleen Fock bracht het tot de kwartfinale. Er moeten echter nog vier boksers in de eer ste series uitkomen. De uitslagen van Maandag waren: VlieggewichtMatta (Italië) w. o. p. van Lambillion (NecD. Bantamgewicht: Petrone (Uruguay) w. o. p. van de Moor (Ned.). HalfzwaargewichtFock (Ned.) w. o. p. van Wang Yun Lon (China). Zwaargewicht: Stuart (Engeland) w. o. p. van van Bemmel (Ned.). Naar wij vernemen, zouden de beslissings races van de zes-meters en acht-meters vandaag niet gezeild worden. De wedstrijdcommissie is vanmorgen in vergadering bijeen gekomen. Zoolang over de verschillende protesten geen beslissing is gevallen, kunnen de beslissings wedstrijden in de zes- en achtmeterklasse na tuurlijk niet worden gehouden. De voor groep a gespeelde waterpolowedstrijd Hongarije—België is overeenkomstig cfö verwach tingen door de Hongaren met 3—0 gewonnen. .Mi •*»- De Japanner Son, de winnaar van den Marathonloop na de cérémonie proto- colaire Zooals te begrijpen, bestond er voor de eer ste ronde van het schaaktournooi te Notting ham reeds groote belangstelling en vooral de prestaties van den nieuwen wereldkampioen worden met spanning tegemoet gezien. Het trof, dat hij reeds dadelijk met een van de sterkste deelnemers moest spelen, n.l. tegen Rechevsky, „Het eeuwige Wonderkind" zooals dr. Tartakower hem noemt. De Amerikaan had zwart en koos tegen de d4 opening van Euwe, een nieuwe variant van de Dame-indische ope ning, met het looperschaak op b4. Euwe bezette de d-lijn waar Rechevsky een achterstalligen pion had. Om zich eenigszins van den druk los te werken, liet Rechevsky een dubbelpion op e5 toe. Hierdoor verkreeg Euwe een pionnenmeerderheid op den Dame-vleugel, doch kon in het middenspel slechts langzaam voorwaarts komen. Pas kort voor het afbreken kwam Euwe licht in het voordeel door een pion op den konings vleugel tegen een pion op den dame-vleugel te ruilen. Na de hervatting werden de torens geruild. Euwe offerde zijn d-pion op, om met zijn vrijen a-pion op te kunnen rukken. Toen zijn pion dame dreigde te worden, gaf Rechevsky op. Een prachtprestatie van onzen landgenoot. AlexanderBotwinnik. De Russische kam pioen verdedigde zich met de drakenvariant van de Siciliaansche partij, ook Alexander fianchetteerde zijn looper. Toen Botwinnik d5 zette, miste Alexander den theoretisch aanbe volen zet en kwam in het nadeel, zwart bracht prachtig zyn paard naar d4, vanwaar uit het een druk op de witte stelling uitoefende. Het eenige wat wit had, was de open d-iyn, welke hij echter spoedig aan zijn tegenstander moest afstaan. Door een kleine combinatie won Bot winnik een pion en ruilde verder alle officieren af. Er ontstond toen een eindspel met alleen pionnen, dat niet te hoi' 'en was. TartakowerCapablanca. De kortste partij was die tusschen Tartakower en Capablanca. De Colle-opening waarin wit een dame-looper naar g5 ontwikkelde, was de opening van deze party. Aanvankeiyk had de party een gesloten karakter totdat wit met e4 't spel open maak te en trachtte te concludeeren. Toen na verdere afwikkeling voor geen der partyen een voordeel te bespeuren viel, bood Capablanca remise aan, dat door Tartakower werd aangenomen. Fine—Lasker. Een zeer interessant verloop had de party Fine—Lasker. De party tusschen den jongsten en den oudsten deelnemer. Het werd een aangenomen dame-gambiet door dr. Lasker aanvankelijk uitstekend behandeld. Doch verder bracht hü het paard naar h5 en via f4 om aan het gevecht mee te kunnen doen. Dit laatste idee was e#hter zeer ongelukkig. Fine pareerde deze dreiging gemakkelijk en drong met zyn dame en zijn paard op den dame vleugel in. Dr. Lasker moest dame-ruil wegens pionnenruil vermyden, waardoor hij telkens tempi verloor. Tenslotte verloor hij een stuk voor een pion. Toen hy inzag, dat dit geen vol doende compensatie bood, gaf hü op. Winter—Sir Thomas. Het was een orthodox dame-gambiet met de Lasker-variant. Beide partyen speelden vlot en gingen spoedig tot het eindspel over. Na correcte spelbehandeling werd na korten tyd tot remise besloten. AljechinFlohr. Aljechin en Flohr speelden een fraaie party. Flohr verdedigde zich tegen de e4-opening met de moderne variant ab4. Aljechin vermeed alle varianten, welke in de match voorkwamen en koos de riskante speelwijze met ld2. Flohr nam het aangeboden pionoffer aan, versmaadde echter een tweeden pion, welken Aljechin offerde, te nemen. Aljechin verkreeg eenigen voorsprong in de ontwikkeling en rocheerde lang. Flohr moest zich weer goed verdedigen en kon langen tyd niet tot de rochade komen. Om dit echter toch te kunnen doorzetten, gaf hy den gewonnen pion terug. De tijdnood begon nu een woordje mee te spreken. Flohr moest echter nog 19 zet ten in drie minuten doen en verloor toen den pion. By het afbreken was hij een pion achter, maar hy had nog goede remisekansen. Na de hervatting vorderde het spel slechts langzaam. De kansen zijn nog steeds aan den kant van Aljechin, die een pion meer heeft. BogoljubovTylor. Bogoljubov had het tegen zijn Engelschen tegenstander niet gemakkelijk. De Engelschman ging spoedig tot den aanval over. Bogoljubov echter heeft zich goed verde digd. Op een gegeven moment zag het er voor hem weinig rooskleurig uit. Hij wist echter op tijd nog alles te pareeren en in een gelijk eind spel bleef nog een looper over. Tylor speelde dit eindspel echter niet op zyn sterkst, zoodat Bogoljubov nog geringe winstkansen heeft. Berlijn, Maandag In het Olympisch Stadion werd heden middag om vyf uur de halve finale van het voetbaltournool gespeeld tusschen Italië en Noorwegen. De wedstryd was in zooverre sensationeel, dat hij twee maal een kwar tier verlengd moest worden. Het vertoonde spel in dit tournament, dat eigeniyk min of meer als mislukt werd be schouwd, in verband met het feit dat de sterk ste teams vanwege de bepalingen niet konden deelnemen, valt niet tegen. Intusschen is het ons toch niet duidehjk hoe de Noren er b.v. in zyn geslaagd van Duitschland te winnen. Het spel in dezen halven eindstryd moge dan al van behoorlijke kwaliteit zijn geweest, ongetwijfeld heeft het Nederlandsche elftal gedurende de laatste jaren heel wat betere wedstrijden ge speeld. Wat vooral opviel was het zwakke spel dat Noorwegen voor het vijandelpke doel vertoonde. In het veld waren de rood-witten vaak superieur aan hun Italiaansche tegenstanders, doch voor al tijdens de eerste helft wisten de Noren voor het Italiaansche doel geen raad met den bal en behoefde de Italiaansche doelman de han den nauweiyks uit de mouwen te steken. Waarschijniyk speelde Italië tengevolge van de vrij hooge temperatuur iets makkelijker dan de tegenstanders. Sneller waren zy in elk geval, hetgeen zich het meest by de aanvallen open baarde. Bij de Noren was de mid voor Brustad de gevaariyke man, daar hij in elk geval over de noodige snelheid beschikte. Twintig minuten na den aanvang scoorde de Italiaansche linksbuiten Negro een juweel van een doelpunt, door den bal uit een voorzet van rechts ineens in het Noorsche doel te plaatsen. Hierop gingen de Italianen beter spelen, doch de Noorsche verdediging hield stand. By de Noren bleef alles voor het italiaansche doel te lang duren, hetgeen ook in den aanvang der tweede helft wederom tot uiting kwam. Het schieten was aan beide zyden niet best. Een kwartier na de hervatting was het de Noorsche linksbuiten Isaksen, die van korten afstand eten Italiaanschen doelman passeerde; I1. Noorwegen werd hierna sterker en de bewo ners van het Fjordenland zouden zich hoogst- waarschijniyk in de periode, welke hierop volgde van de overwinning hebben kunnen verzekeren, indien hun middenlinie het maar had gewaagd wat beter achter den aanval aan te trekken. Nu ontstonden er veel te groote openingen en kon den de Italianen het overwicht van hun tegen standers de baas blijven. Het einde kwam met een ongewijzigden stand, zoodat er nog een lustig halfuurtje aan moest worden vastge knoopt. Gelukkig voor de Noren was de zon zoover gedaald, dat het terrein daar vry van kwam. In de eerste verlenging scoorde Bertoni na een scrimmage voor Italië, waarmede het pleit eigeniyk beslecht was. De blauw-witten dron gen zich terug, zoodat de Noren wel niets anders te doen hadden dan aan te vallen, doch voor het Italiaansche doei een muur van verdedigers vonden. Tot overmaat van ramp bezondigden de Italianen zich nogal eens aan het onnoo- dig en daarbü bovendien nog onnoodig hard uittrappen van den bal, hetgeen hun wel op een geducht fluitconcert kwam te staan, doch wat er ook al niet toe meewerkte om Noorwegen in den nog resteerenden tyd aan een doelpunt te helpen. Zoo sloeg Italië het team dat Duitschland had overwonnen en dat alleen daardoor natuur lek reeds sterk favoriet was. Het spel stond op een behoorlijk peil, doch zooals wy reeds zeiden, voor de doelen was het vooral van Noorsche zijde zeer zwak. De K.N.A.C. meldt, dat de inschryving voor den internationalen Alpenrit, welke van 1827 Aug. as. in Zwitserland wordt verreden, thans is gesloten. Het aantal deelnemers bedraagt niet minder dan 75. Nederland komt met elf inschi V'ers uitstekend voor den dag. Maandag werden voor het Olympisch hockey- tournooi de volgende wedstryden gespeeld: Eritsch-IndiëJapan 30 HongaryeVereenigde Staten 30 In het Olympische dorp wordt met bijzondere zorg gewaakt voor het welzijn der Olympische deelnemers. Elk land b.v. heeft zyn eigen kok, enz. Maar de zorg voor de welvaart der deel nemers strekt zich zelfs uit tot de zeepsoort, die wordt gebruikt en alle bewoners van het Olympische dorp vinden in hun cabine een stuk Palmolive-zeep, in welke zeep een groote hoeveelheid oiyfolie, die de huid soepel houdt, is verwerkt. Tot Maandagavond waren 77 nummers van de Olympische Spelen afgewerkt. Hieronder volgt een overzicht van het aan* "d medailles, dat de verschillende deelnemende janden tot dan toe hadden behaald, benevens den stand van liet landenklassement: goud zilver brons pnt. 1. Duitschland 14 16 19 93 2. Vereen. Staten 16 11 5 75 3. Finland 5 6 5 32 4. Frankrijk 5 5 4 29 5. Zweden 3 5 6 25 6. Italië 4 3 4 22 7. Hongarije 6 1 1 21 8. Engeland 2 6 2 20 9. Nederland 3 2 6 19 10. Oostenryk 3 4 2 19 11, Japan 2 3 4 16 12. Tsjecho Slowakye 2 4 5 12 13. Canada 1 2 5 12 14. Estland 2 1 3 11 15. Egypte 2 1 2 10 16. Zwitserland 3 1 7 17. Polen 2 2 6 18. Argentinië 1 1 5 19. Turkije 1 1 4 20. Letland 1 1 3 21. Nieuw Zeeland 1 3 22. Noorwegen 1 3 23. Australië 1 1 24. België 1 1 25. Mexico 1 1 26. Philippijnen 1 1 De berekening is zoodanig, dat voor de eer- ste, tweede en derde prijzen, resp. drie, en een punt worden toegekend. twee AMSTERDAM, 11 Aug. Visch. Aangevoerd door consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeen te Vischhal, de Ruyterkade, Amsterdam. Kleine schol 78, Kabeljauw per stuk 1.151.45, leng, per stuk 6585, schelvisch per 10 stuks 1.30 3.20, middel tongen per kg. 1.001.20, kleine tongen per kg. 0.90. Uit de hand verkocht op het Buiten terrein: aal 2025 per pond, harder bokking per 100 stuks 22.50, garnalen per kistje van 15 kg., 12.25. AMSTERDAM, 11 Augustus. Aardappelmarkt. Aanvoer 205.000 kg. De prijzen waren heden on veranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Augustus. 3450 kg. Tomaten: A 5.20, B 5.60, C 3.90, CC 2.00, 18000 kg. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.101.80, Drielingen 2.30, Eigenheimers 1.702.50, Blauwe Eigenheimers 1.60—2.20, Bonken 2.202.70, 800 kg. Wortelen 1.602.50, 350 bos Wortelen 2.10 2.70, 55000 kg. Roode kool 1—1.70, 11000 kg. Gele kool 11.80, 12000 kg. Vroege witte kool 1.101.70, 9000 kg. Uien: Gele Uien 2.603.40, Gele Drielingen 3.104.20, Gele Nep 4-4.30, Zil ver Nep 3.804.20, Zilver Drielingen 3.703.80, Zilver Uien 1.50. 60 stuks Bloemkool le soort 12, 2e soort 4.70, 2400 kg. Slaboonen 7.408.70, 18 kg. Snijboor.en 11.10, 60 kg. Tulnboonen 3.50, 625 kg. Bieten 1.502.70, 460 kg. Druiven: All- kanters 36, Frankenthalers 39.80. BODEGRAVEN, 11 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 369 wagens, 16605 stuks, le soort met R.M. 22 23, 2e soort met R.M. 1921, Zware met R.M. 24.50. Handel matig. GRONINGEN, 11 Aug. Veemarkt. Kalf- en Melkkoeien le soort 210.225, 2e soort 180.200, 3e soort 120140; Kalfvaarzen 170180, 130 140; Vroegm. koeien 170180. 120140; Vare koeien 130140, 100110; Stieren 4244, 38—40 ct per kg.; Slachtvee 50_54, 4446 ct. per kg.: Vette kalveren 56—60, 4852 ct. per kg.; Melk- schapen 12.16.Weideschapen 13.16.Vet te Lammeren 9.11.—; Vette schapen 18.22. Biggen 710 1.101.40 de week; Vette varkens 3536, 3032 ct. per kg.; Zouters 3438 ct. per kg-: Aanvoer: Runderen 712. Kalveren 395, Schapen 602, Varkens 575, Biggen 345. Overzicht. Melkvee werd niet vlug maar tegen iets hoogere prijzen verhandeld; voor het slacht vee en de stieren bleven de prijzen gelijk aan de vorige week. Vette- en nuchtere kalveren hooger; de prijzen der nuchtere kalveren varieerden van f 5.tot f 13.zware kalveren brachten meer op. De handel in wolvee verliep over het geheel Iets vlugger; vette lammeren by kleiner aanvoer iets hooger; vette varkens vrijwel prijshoudend, alleen voor enkele van prima kwaliteit werd een iets hoogere noteering gemaakt; zouters prijshoudend en biggen bij slechten handel nauwelijks prijshou dend. GRONINGEN, 11 Augustus. Graanbeurs. ïn- landsche rogge 78.25, Wintergerst 55.95, Zo- mergerst 5.50—6.10, Zwarte haver 66.50, Groene erwten 7—8.65, Koolzaad (nieuw) 6—9, Karwij- zaad 1218, Gele mosterdzaad 8_12, Buiten- landsche gerst 6.706.90, Ronde mals 6.506.75. LEIDEN, 11 Aug. Veemarkt. Aanvoer 252 var kens. 248 zware 3940, 4 lichte 36. Handel tame- ïyk vlug. NOORDSCHARWOUDE, 11 Augustus. 19800 kg. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.401.90, Drie lingen 2.10. Groote 2.302.60, Eigenheimers 1.90 —2.0, BI. Eigenheimers 1.702.30, 7800 kg. Sper- cieboonen 7.309.60, 24500 kg. Zilveruien 2.60— 4.40. Drielingen 3.503.90, Zllveruien 1.001.10, 15300 kg. Uien: Gele Nep 3.60—4.20, Drielingen 3.60—3.80, Uien 3.003.90, 2300 kg. Roode kool 1.201.30, 19400 kg. Gew. witte kool 1.201.40, 4600 kg. Gele kool 1.60—2.50, 400 bos Peen 1.80 2.10 per 100 bos. t PURMEREND, 11 Aug. 1936. Gemeentelij ke Kaas-beurs. Verhandeld 16 partyen; wegen de 53000 K.G. Handel: matig. Hoogste prijs 20.—. PURMEREND. 11 Augustus 657 runderen: 295 vette koeien 3462 per K.G., matig, 278 Melk- en Geldekoeien 80210 per stuk, matig, 84 stieren 3048 per K.G. matig, 8 Paarden 60130 per stuk, matig, 88 vette kalveren 2550 per K.G., stug, 315 nuchtere kalveren 310 per stuk, vlug, en fokkalveren 810 per stuk. vlug. 242 vette varkens 3740 cent per K.G., vlug; 87 magere varkens f 1426 per stuk, vlug; 272 biggen f 814 per stuk, matig; 477 schapen f 1022, matig; 573 lammeren f 59 per stuk, matig; 40 bokken f 3—14 per stuk, matig; 52.000 piepkuikens f 0.12 0.621/2; kipeieren f 3—5.50 per 100; Eendeieren f 2.10 per 100; 5200 oude kippen 27 J/2—37 K ct. per K.G.; 1400 eenden 15 40 ct. per stuk; konijnen f 0.251.25 per stuk; 3500 jonge hanen 3045 ct. per K.G. PURMEREND, 11 Aubustus 1936. Kaasmarkt. Aanvoer 4 stapels Goudsche kaas, hoogste prijs 20.volvette kaas, hoogste prijs 22. 16 stapels kleine boerenkaas, hoogste prijs 20.—. Handel stug. ROTTERDAM, 11 Augustus. Veemarkt. Totaal aanvoer: Paarden 171, Veulens 41, Magere run deren 991, Vette Runderen 693, Vette kalveren 167, Graskalveren 319, Nuchtere kalveren 500, Schapen en lammeren 351, Varkens 10, Bokken en geiten 48. Prijzen per kg.: Vette koelen le kw. 65, 2e kw. 55, 3e kw. 4046, Vette ossen 55. 53, 4347, Stieren 54, 49, 4345, Vette kalveren 8076, 50 55, Schapen 39, 35, 27, Lammeren 38, 34, 37, Graskalveren 45, 35, Nuchtere kalveren 39, 35, 28., Slachtpaarden 44, 38, 36. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 11, Lamme ren 13, 10, 8, Nuchtere slachtkalveren 10, 8, 7, Nuchtere fokkalveren 15, 13. 10. Slachtpaarden 180, 135, 95, Werkpaarden 250, 150, 110, Hitten 120, 90, 70, Veulens 120, 80, 50, Stieren 370, 210. 105 Kalfkoeien 225, 185, 125, Melkkoeien 265, 200, 140, Varekoeien 150, 130, 100, Vaarzen 135. 95, 75. Pinken 110, 85, 70, Graskalveren 45, 30, 20, Bokken en geiten 7, 5, 1,50. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen staande prima koe 65, os 58, Stieren: aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen hooger prima ex. 85, Vette kalveren: aan voer ruimer, handel stroef, prijzen le en 2e koe lager, 3e onveranderd, Schapen en lammeren: aanvoer veel ruimer, handel redelijk, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalv.: aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel redelijk, prijzen min. der. Veulens: aanvoer korter, handel goed, prijzen hooger. Paarden: aanvoer minder, handel stug, prijzen slachtpaarden en hitten iets lager, werkp. onveranderd. Kalf» en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel vasthoudend, prijzen hooger. Varekoeien: aanvoer onveranderd, handel matig, prijzen sty ver. Vaarzen en pinken: aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen vaarzen onver anderd, pinken iets duurder. Graskalveren: aan voer als vorige week, handel slepend, prijzen iets lager. Bokken en geiten: aanvoer ruimer, i handel vlug, prijzen als vorige week.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7