Damesestafetteploeg in eindstrijd geplaatst den Organisatie der spelen uitstekend Eerste optreden van onze ruiters is De Olympische eerlijkheid OVERWINNING IN DE TWEEDE SERIE PRACHTIGE RESULTATEN DER HOLLANDERS WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1936 Majoor Camerling Helmolt rijdt zeer fraai met Wodan In de serie van de 100 meter rug slag werd Scheffer uitgescha keld, terwijl Metman de volgende ronde bereikte Olympisch record van den Amerikaan Kiefer De estafette voor dames De tweede serie Schoonspringen voor dames Margie Gestring Olympisch kampioene Zware dressuurproef DUITSCHE SUCCESSEN IN DE TURNWEDSTRIJDEN Een onderhoud met den N. O. C.- praeses, mr. A. Baron Schim- melpenninck van der Oye Over vier jaren in Tokio Een verschijnsel uit elke wereld stad Taxichauffeurs en de kortste weg Gevonden voorwerpen en overgehouden geld Engeland kampioen in de zesmeterklasse Nog geen beslissing in de achtmet er klasse Italië winnaar in de achtmeterklasse Beslissingswedstrijd om de tweede en derde plaats De Nereus-vier Ook in het ongestuurde nummer EQUIPE-WEDSTRIJDEN OP SABEL Nederland wint van Chili Athletiekprogramma voor dames uitgebreid li nil Bij de Olympische turnwedstrijden werd in Schwarzmann (midden) winnaar. Links de Duitscher Volz het nummer paardspringen de Duitscher Zwitser Nack (zilveren medaille), rechts dc (bronzen medaille) De inzet der zwemwedstrijden van dezen morgen was er een van bij zonder prettigen aard. De Ameri kaan Kiefer verbeterde in de eerste serie van het nummer rugslag het Olympisch record, dat op naam stond van Kojac (V.S.) met een tijd van 1 min. 8.2 sec., gevestigd in 1928 te Amsterdam. Kiefer zwom den afstand in' 1 min. 6.9 sec. Hij bleef dus een heel stuk onder het oude record, hetgeen niet anders te verwachten was. De Japanner Kiyokawa bleef met 1 min. 7.2 sec. eveneens beneden het record. In de tweede serie startte ook Scheffer, op baan 1. De volgorde van den start was Scheffer (Nederland), Schlauch (Duitsch- land), Lengyel (Hongarije), Drysdale (.VS.), Amaral Filho (Brazilië), Bourne Canada) en Wilfn (Joego Slavië). Deze serie werd gemakkelijk gewonnen door Drysdale in 1 min. 9 sec. Scheffer deert zijn uiterste best maar hij kwam op de roerde plaats met een tijd van 1 min. 13.6 sec. Daar de drie besten uit, elke serie, benevens de beste vierde naar de halve eindstrijden zouden over gaan, was Scheffer direct uitgeschakeld, daar nr. 4 uit de eerste serie Gombos (Hongarije) reeds een beteren tijd had gemaakt. In de vijfde serie startte onze tweede land genoot Metman op baan 1. Naast hem lagen Baeth (Denemarken), Oliver (Australië), Yoshida (Japan), Novo Caballero (Brazilië), en Casa Sempere (Chili). Metman zwom een goede race, tikte na 50 meter als derde aan en wist zijn positie ook op de laatste baan te handhaven. Zijn tijd was 1 min. 13.7 sec., hetgeen vrij matig mag worden genoemd. De Japanner Yoshida won in 1 min. 10 sec. met den Australiër Oliver als tweede in 1 min. 10.2 sec. De IJ-zwemmer heeft zich dus voor den halven eindstrijd kunnen plaatsen. De estafette 4 X 100 meter werd in twee series gezwommen. In de eerste serie kwamen aan den start Engeland, Oostenrijk, Hongarije, Canada en de Vereenigde Staten. Uit beide series gingen de dne eerst aankomenden als mede de beste vierde naar de finale over. Het was vrijwel voortdurend een strijd tusschen Engeland en de Vereenigde Sta ten. McKean, die als laatste voor Amerika startte wist zich van een kleinen voor sprong te verzekeren. De tijd van de Amerikaansche ploeg was 4 min. 47,1 sec. Tweede was Engeland 4 min. 47,2 sec., derde Canada 4 min. 49,7 sec., vierde Hongarije 4 min. 50.6 sec. Oostenrijk viel af. De tusschenbU'den van de Amerikaansche ploeg waren 1 min. 10,6, 1.13, 1 12,5 en 1.11. In de tweede serie startten Denemarken op baan 1, op baan 2 Nederland met de dames Selbach, Wagner, den Ouden en Mastenbroek, baan 3 Japan en baan 4 Duitschland. In de laatste steld. ploeg was Gisela Arendt niet opge- De winnaar van het schoonspringen, de Amerikaan Degener (links) en de winnaar van den tweeden prijs, zijn landgenoot Wayne Na de eerste vijftig meter tikte Jopie Selbach als eerste aan, direct gevolgd door Halbsguth. De laatste haalde echter op en noteerde over 100 meter een tijd van 1 min. 9.9 sec. Tine Wagner vertrok als derde achter de tweede zwemster van Duitsch land en Denemarken. Zij wist haar ach terstand iets in te loopen, maar Willy den Ouden kwam toch als derde in het water. Toen liet de R.D.Z.-zwemster zien, wat zij kon. Zij liep haar Deensche tegenstandster gemakkelijk voorbij en op haar tweede baan kwam zij 25 meter voor de finish gelijk met Schmitz (Duitschland) te liggen. Zij legde er nog een schepje boven op en wist zoo doende er voor te zorgen, dat zü als eerste aantikte. Rie Mastenbroek ging met ongeveer twee meter voorsprong op de Duitsche Pollack het water in. Onze Olympische kampioene wist dezen voorsprong nog grooter te ma ken en Nederland werd gemakkelijk eerste in den tijd van 4 min. 38,1 sec. De tusschentijden waren: Selbach 1 min. 10,2 sec., Wagner 1 min. 9,6 sec., den Ouden 1 min. 9,3 sec., Mastenbroek 1 min. 9 sec. De tusschentijden van Duitschland waren: Halbsguth 1 min. 9,9 sec., Lohmar 1 min. 9,8 sec., Schmitz 1 min. 10,2 sec., Pollack 1 min. 10,6 sec. Totaaltijd: Duitschland 4 min. 40,5 sec., De nemarken 4 min. 46,6 sec., Japan 4 min. 58,1 sec. De resultaten waren: 100 meter rugslag heeren: Eerste serie: 1. Kiefer (Ver. Staten) I min. 6,9 sec.; 2. Kiyokawa (Japan) 1 m. 7,3 sec.; 3- Schwarz (Duitschland) 1 m. 11 sec.; 4. Gombos (Hongarije) 1 m. 12,7 sec-; 5. Middleton (En geland) 1 m. 15 sec.; 6. Martins Nunes 1 m. 15,9 sec.; 7. Doe (Bermuda). Tweede serie: 1. Drysdale (Ver. Staten) 1 min. 7 sec.; 2. Schlauch (Duitschland) 1 m. 10,1 sec.; 3. Wilfan (Zuid-Slavië) 1 min. 11,7 sec.; 4. Scheffer (Nederland) 1 min. 13,6 sec.; 5. Lengnael (Hongarije) 1 m. 15,7 sec.; 6. Boume (Canada) 1 m. 17,2 sec.; 7. Pilha (Braz.). Derde serie: 1 Kojima (Japna) 1 min. 9,7 sec.; 2. Van de Weghe (Ver. Staten) 1 min. 10,6 sec.; 3. Christiansen (Philippijnen) 1 m. 11.5 sec.; 4. Simon (Duitschland) 1 min. 11,7 sec.; 5. Erdelyi (Hongarije) 1 m. 14,7 sec.; 6. Neu mann (Luremburg) 1 m. 18,8 sec. Vierde serie: 1. Besford (Engeland) 1 min. 12 sec.; 3. Kerr (Canada) 1 m. 12,9 sec.; 3. Borg (Zweden) 1 m. 15,2 sec.; 4. Roolaid (Estland) 1 m. 21,1 sec.; 5. Malides (Griekenland) 1 m. 21,5 sec. Vijfde (laatste) serie: 1. Joshida (Japan) 1 min. 10 sec.; 2. Oliver (Australië) 1 m. 10,3 sec.; 3. Metman (Nederland) 1 m. 13,7 sec.; 4. Ca ballero (Brazilië) 1 m. 17 sec.; 5. Baeth (Dene marken) 1 m. 17,3 sec.; 6. Casa-Sempere (Chili) 1 m. 21 sec.; 7. Cooper (Bermuda). In den halven eindstrijd komen de eerste drie uit de series en als snelste vierde de Duitscner Simon. De Amerikaan Kiefer vestigde een nieuw Olympisch record op de 100 Meter rugslag Vanmorgen werd ook het schoonspringtournooi voor dames gehouden. Het resultaat luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioene: Margie Ge string (Vereenigde Staten) 89.26 p.; 2. Ra wis (Ver. Staten) 88.35 pnt.; 3. Poynton-hil (Ver. Staten) 82.36 pnt.; 4. Daumerlang (Duitschland) 78.27 pnt.; 5. Jenschjordan (Duitschland) 77.98 pnt.; 6. Osawa (Japan) 73.94 pnt. Reeds zeer vroeg, n.l. om zeven uur, werd hedenochtend een aanvang gemaakt met het eerste gedeelte van het ruitersport programma van de Olympische spelen, nJ. met de zware dressuurproef, die afgelegd moest worden op het 60 x 20 Meter groote afgezette terrein op het polo-veld naast het Olympisch stadion. Er moeten 22 verplichte figuren, waarbij het meerendecl zeer moeilijke, worden uitgevoerd en daarbij wordt gelet op de Verschillende gan gen van het paard, op de harmonie tusschen ruiter en paard, op het juist uitvoeren van de figuren enz. Voor eik figuur wordt een aantal punten, varieerend van 0 tot 10 gegeven, die vermenigvuldigd worden met een moeilijkheids coëfficiënt, terwijl ook strafpunten kunnen Worden opgeloopen, b.v. wegens het verkeerd uitvoeren van een figuur, of het overschrijden van den tijd, die op 17 minuten is vastgesteld. Voor Nederland hadden ingeschreven ma joor D. A. Camerling Helmolt met Wodan, majoor G, W. Ie Heux met Zonnetje II en kapi tein P. M. R. Versteegh met Ad Astra. De Nederlanders startten als zevende in hun serie. Het eerst reed maj. Camerling Helmolt. Met groote nauwgezetheid, maar toch met vol doende soepelheid werden de figuren gereden. Prachtig strak en ook weer niet te gedwongen zette Wodan zijn beenen neer. Zuiver waren de klerne en groote voltes. Tweemaal tikte het paard met zijn hoeven tegen de houten omhei ning, doch als een fout werd dit niet aangere kend. Jammer was het echter, dat bij de „slanglijn" eer, boog in verkeerden galop werd gereden. Ook in den korten galop tegen het einde van de proef rukte Wodan iets met de achterbeer.en. Verder werd de proef echter op buitengewoon fraaie wijze door majoor Camerling Helmolt gereden. Een luid applaus viel hem dan ook na de dressuurproef ten deel. In de middaguren zullen de beide andere Ne derlanders starten. Bij de Olympische gymnastiekwedstrijden hebben de Duitschers Dinsdag fraaie successen geboekt, want zij behaalden niet minder dan vier gouden medailles. Zoo werd Duitschland De winnaars in den Olympischen 2 K.M. tandemwedstrijd verlaten na de huldiging het stadion te Berlijn. Links de Nederlanders Ooms en Leene die tweede teerden, midden de Duitsche renners (Olympisch kampioenen)rechts de Franschen die den derden prijs behaalden Nog enkele dagen en de spelen der elfde Olympiade zullen tot het ver leden behooren. Vele actièven en officials zijn reeds vertrokken, de athleten zijn klaar, het einde van hockey- en voetbaltournooi is in zicht. Schieten, worstelen, gewichtheffen- wielrennen, kanosport, vijf kamp, dat behoort alles tot het verleden. Alleen de zwemsport viert nog hoogtij, de roeiers zijn nog bezig en de ruiters besluiten der traditie-getrouw, de spelen. In verband met bovenstaande heeft een ver slaggever van het A.N.P. zich gewend tot den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, Mr. A. Baron Schimmeipenninck van der Oye en hem zijn meening gevraagd over enkele punten, betrekking hebbend op het ver loop der spelen en in het bijzonder inzake de tot nu toe verrichte prestaties der Nederland- sche équipe. „Mijns inziens, aldus de heer Schimmeipen ninck, is de organisatie te Berlijn uitstekend, zooals dat ook reeds bij de winterspelen het geval was. Alles heeft een regelmatig verloop, de programma's worden op tijd afgewikkeld. Mijn indruk is, dat het organisatiecomité de materie volkomen beheerscht. Er zijn natuur lijk wel onvolkomenheden en als voorbeeld moge hier genoemd worden dat men zoo laat de definitieve samenstelling van het program ma voor den volgenden dag verneemt." Maar overigens, loopt alles perfect en wat ik van de andere leden van het Internationaal Olympisch Comité heb gehoord, zijn zij ook zonder uitzon dering tevreden". „Bent u niet bevreesd", vroeg de persverte genwoordiger, „dat de spelen langzamerhand een te uitgebreid karakter gaan aannemen?" „Inderdaad", luidae het antwoord, „er dient ernstig voor gewaakt te worden, dat deze zaak niet te groote proporties gaat aannemen. Er is ongetwijfeld een streven waar te nemen tel kenmale beter, uitgebreider, grootscher voor den dag te komen. Daar schuilt een gevaar in en zeker zal deze aangelegenheid een punt van nadere bespre kingen in het I.O.C. uitmaken. Men moet zich hoeden voor een overladen programma, het is reeds onmogelijk om maar de helft van de wed strijden te zien. Dat komt vooral ook, omdat alles in een tijdsbestek van zestien dagen moet zijn beëindigd. Op deze wijze wordt het ver moeiend voor iedereen, voor de actieven, voor de leiders en voor de toeschouwers niet het minst. Ook het aantal demonstraties zal m.i. in de toekomst moeten worden beperkt." „Weet u, wat vooral opmerkelijk Is? De be langstelling is in vergelijking met vorige Olym pische spelen nog steeds stijgende. Men mag de waarde der spelen niet overschatten, maar toch ook niet kleineeren. Want dat dharvan een groote invloed! ten goeden ook in ideëel opzicht, uitgaat, is volgens mijn persoonlijke meening, een niet te ontkennen feit. Ook de sportieve prestaties blijven zich in stijgende lijn ontwik kelen, kijkt u alle nieuwe records maar eens na". Ook de prestaties der Nederlandsche equipe kwamen ter sprake. „Ik heb," aldus de N.O.C.- voorzitter, „het grootste respect voor de ver richtingen van onze landgenooten. Drie gouden medailles zijn reeds in ons bezit, twee zilveren en zes bronzen. En dan te bedenken, dat we midden in de zwemwedstrijden zitten, dat onze ruiters ook nog aan de beurt komen en wie weet wat onze boksers en roeiers doen? De athletiek is prachtig vooruitgegaan, met onze schermers wordt rekening gehou den, dat hoorden we nog dezer dagen een bekend buitenlandsch deskundige vertellen, de wielrenners hebben pech gehad, maar niettemin ouder gewoonte voor de noodige medailles gezorgd, het kano-succes is niet te ontkennen, en ook van de andere takken van sport mogen de resultaten van ons kleine landje meer dan bevredigend worden genoemd." Tenslotte vormden de spelen te Tokio nog een onderwerp van het gesprek. „Tokio is heusch niet moeilijker te bereiken dan Los Angeles," was de meening van den heer Schimmeipenninck. „Maar Berlijn is toch wat dichterbij. In principe zullen we vanzelfsprekend deelnemen en we zullen zoo spoedig mogelijk met de voorbereiding dienen te beginnen. Maar uit den aard der zaak zal dé ploeg niet zoo groot kunnen zijn als thans het geval is. Wat een heel groot bezwaar is, is, dat de deel nemers zoo langen tijd van huis zijn. Men mag toch wel op drie maanden rekenen. Dat zal wel moeilijkheden met de amateursbepalingen meebrengen. Ik ben er overigens van overtuigd, dat ook Japan alles en alles in het werk zal stellen om de organisatie onberispelijk te doen verloopen. Maar ook hier schuilt weer het ge vaar, dat het te grootsch zal worden aange pakt. Daarom was ik persoonlijk voorstander om een klein land in 1940 de spelen te laten organiseeren. Dan zou men zeker geweest zijn van vereenvoudiging," aldus besloot de voorzit ter van het Nederlandsch Olympisch Comité het onderhoud, o.a. winnaaar in den landenwedstrijd, terwijl de Duitscher Schwarzmann het persoonlijk Olympisch kampioenschap won. De resultaten waren: Turnlandenwedstrijd: 1 en Olympisch kam pioen Duitschland 657,430 pnt.; 2. Zwitserland 654,802 pnt.; 3. Finland 683.463 pnt.; Tsjecho- Slowakije 625.763 pnt. Het persoonlijk eindklassement luidt: 1 en Olympisch, kampioen: Schwarzmann (Duitsch land) 113,100 pnt.; 2. Mack (Zwitserland) 112,337 pnt.; 3. Frey (Duitschland) 111,532 pnt. De resultaten van de Olympische kampioen schappen in de verschillende oefeningen lui den Paardvoltigeeren1 en Olympisch kampioen: Frey (Duitschland) 39,333 pnt.; 2. Mack (Zwit serland) 19.167 pnt.; 3. Bachmann (Zwitser land) 19,067 pnt. Vrije oefeningen: 1 en Olympisch kampioen: Miez (Zwitserland) 18.666 pnt.; 2. Walter (Zwitserland) 18.500 pnt.; 3. Frey (Duitschland) en Mack (Zwitserland) 19.466 pnt. Brugturnen: 1 en Olympisch kampioen: Frey (Duitschland) 19.067 pnt.; 2. Reusch (Zwitser land) 19.034 pnt.; 3. Schwarzmann (Duitsch land) 18.967 pnt. Rek-oefeningen1 en Olympisch kampioen: Saarvala (Finland) 19.433; 2. Frey (Duitsch land) 19.267 pnt.; 3. Schwarzmann (Duitsch land) 19.233 pnt. BERLIJN, 12 Aug. Bij de sport in het al gemeen en bij de Olympische spelen in het bij zonder ontplooien zich de beste gaven van geest en karakter. Zoo althans behoort het te zijn. We willen nu niet de diepzinnige kwestie aan roeren, of sport inderdaad veredelt en of de opgezweepte hartstochten op spannende mo menten inderdaad de edelste karaktertrekken laten overheerschen. De wedstrijdleiding te Kiel heeft Dinsdag vergaderd ter behandeling van de binnengeko men protesten in de zesmeterklasse en in de achtmeterklasse. Na langdurige beraadslaging werd besloten Zwitserland in de zesmeterklasse geen enkel punt toe te kennen. Olympisch kampioen in deze klasse wordt nu Engeland voor Noorwegen en Zweden. Een beslissing in de achtmeterklasse is nog niet genomen. De wedstrijdleiding heeft ter behandeling van de protesten uit Berlijn de filmopnamen opgevraagd, welke door de makers van de groote Olympische film uit een ballon captif te Kiel zijn vervaardigd. Van deze film hangt dus af of er al dan niet een beslissingsrace noodig zal worden geoordeeld. Na een zeer lange zitting heeft de wedstrijd commissie te Kiel bekend gemaakt, dat vandaag een laatste beslissingsrace zal worden gezeild in de achtmeterklasse tusschen Duitschland en Noorwegen. De winnaar van deze race krijgt de zilvertn medaille en de verliezer de bronzen. De gouden medaille is aan Italië toegewezen. Naar wij vernemen zal de Nereus-vier, die Dinsdagmiddag in het nummer vier met stuur man in zijn heat eerste werd, ook ongestuurd uitkomen. Later zal dan beslist worden in welk nummer wordt doorgegaan. Deze oeslissing hangt af van de sterkte der inschrijvingen in de twee bedoelde nummers. Over de groote vermoeidheid van den skif- feur Ten Houten aan de finish vernemen wij nog, dat de Zuid-Slavische skiffeur onzen land genoot buitengewoon charmant heeft terzijde gestaan. Hij is met zijn boot naast Ten Houten komen liggen, besprenkelde hem met water en bleef naast hem varen, totdat Ten Houten het bootenterrein bereikt had. Er moet bij de Olympische spelen dus eerlijk heid betoond worden en er wordt dus voor ge zorgd, dat ook de bezoekers daarvan de noodige doses op merkbare wijze krijgen toegediend. Door de machtige luidspreker-installatie wordt eenige malen per dag met luider stemme mede gedeeld, dat programverkooper die-of-die een vreemdeling bij het geld wisselen een vijfmark stuk te weinig heeft terugbetaald, of dat sup poost nummer zooveel een of ander voorwerp heeft gevonden, dat op deze of gene plaats terug te krijgen is. Soms gaat het ook andersom en wordt omgeroepen, dat een bezoeker heeft nagelalen een armen programverkooper, die hem 20 mark had gewisseld, het twintig mark biljet te geven en wordt den bezoeker alsnog „hoeflichst gebeten" het geld te komen storten, waarna dan eenigen tijd later wordt medege deeld, dat aan het verzoek „gefaelligst" is vol daan. Tot de gevonden voorwerpen behooren dik wijls ook kinderen, die door de vinders natuur lijk altijd trouw worden teruggegeven of inge leverd, waarbij het zelfs is voorgekomen, dat men den kleuter op het podium, dat bestemd is voor de huldiging der Olympische overwin naars zette, opdat alle vaders en moeders die hun kinderen kwijt waren, zelf konden nagaan, of het hun kleine was, die op het podium dér eere was geplaatst. Ook taxi-chauffeurs spelen bij dit eerlijk- heidsbetocn een belangrijke rol en reeds eenige malen hoorden wij omroepen, dat een Ameri kaansche dame, die van den Kurfuerstendamm, of een Argentijnsche heer, die van Unter den Linden naar het Rijkssportveld was gereden, door den taxi-chauffeur werd gezocht, omdat bedoelde heer of dame een vijftig mark-biljet had overhandigd en was weggeloopen, zonder op wisselgeld te wachten. Neen, wat het geld wisselen betreft kan men de Berlijnsche taxi-chauffeurs volmaakt ver trouwen. Echter niet altijd, wanneer het betreft het kiezen van den vlugsten weg naar het door den vreemdeling, die een taxi aanhoudt, op gegeven adres. We hoorden verschillende geval len van menschen, die zich per taxi naar een adres wenschten te begeven, dat naderhand aan het einde of aan den anderen kant bleek te liggen van den verkeersweg, waar zij de taxi aanhielden. Langs allerlei omwegen en zijstra ten kwamen zij dan op hun bestemming, die achteraf half zoo ver van hun punt van uit gang bleek te liggen, als zij aanvankelijk had den gedacht. Maar tenslotte pleit dit alles in geen enkel opzicht tegen de eerlijkheid der Berlijnsche taxi chauffeurs. in alle wereldsteden moeten vreem delingen de taxi-chauffeurs en dén weg leeren kennen, op straffe van tijd- en geldverlies. In zooverre kan men dit trucje dus beschouwen als 'n vorm van Olympische werkverruiming. Slechts hjj, die van meening is, dat de rechte lijn de kortste verbinding tusschen twee punten is, wordt spelbreker, tikt den chauffeur op den schouder en zegt vertrouwelijk: „bitte gerade aus, ich weisz Bescheid". Op den tweeden congresdag van de I. A. A. F. werden 24 punten behandeld. Besloten werd de internationale dameskampioenschappen niet meer te doen plaats vinden, maar deze in de toe komst met de Europeesche kampioenschappen te verbinden. De I. A. A. F. neemt van dien inter nationalen vrouwen-athletiekbond de organisa tie over van het damesprogramma voor de Olym pische spelen op de voorgestelde wijze, waarbij dit wordt uitgebreid met het nummer 200 meter hardloopen, verspringen en kogelstooten, terwijl de gevestigde dames-wereldrecords zullen wor den erkend. Met 13 tegen 10 stemmten werd het voorstel van Zwitserland om het nummer snel wandelen op de baan. weer op te nemen in het Olympische programma, verworpen. Besloten werd voorts de Europeesche kam- nicenschappen voor het jaar 1938 te Parijs te houden. De bevestiging van wereldrecords, met rug- wind gemaakt, zal in de toekomst slechts dan geschieden, als de windkracht minder dan 2 seconden per meter bedraagt, In de eerste ronde van het landensabeltour- nooi wonnen de Nederlandsche schermers he denochtend met 13—3 van Chili. De uitslag was: Faber: 1 verloren en 3 gewonnen partijen, 9 ontvangen en 19 gegeven treffers. Montfoort: 1 verloren en 3 gewonnen partijen, 14 ontvangen en 15 gegeven treffers. Mosman: 4 gewonnen partijen, 7 ontvangen en 20 gegeven treffers. Van Wieringen 11 verloren en 3 gewonnen partijen, 12 ontvangen en 15 gegeven treffers. Wanneer Engeland van Chili wint, hetgeen wel als vaststaand kan worden aangenomen, komt Nederland zonder verder te schermen in de vol gende ronde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7