Engeland en de Spaansche crisis w Opstandelingen en regeerings troepen melden successen De H. Vader over den toestand HET MUZIEKLYCEUM Het nieuws van heden Nieuwe zege van Euwe DE „NEUTRALITEIT" VAN HET PUBLIEK DE NON-INTERVENTIE ROODE MILITIE NABIJ GRANADA GEVLUCHT 4? m DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936 OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per ,post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 TWEE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20100 Elke inmenging van Italië of Duitschland zou beantwoord worden met mobilisatie der Engelsche Middel- landsche Zee-vloot Overwicht moet worden bewaard Het Weer Portugal bereid de Fransche voor stellen te aanvaarden Lichting 1914 naar huis God alleen kan iets goeds doen komen uit den hui- digen chaos" Incident in Spaansche legatie te Berlijn? Gedeelte van het personeel zou op de hand zijn der rebellen uwmm 1Bi i Regeeringstroepen zuiveren het gebied rond Cordova van opstandelingen Badajoz in handen der rebellen ww~ mx. „Stockholm Sven" over leden Een der laatste pioniers-pelsjagers uit het Poolgebied Verdoovende middelen VOOR ALLE FEESTEN Badajoz veroverd HENDAYE, 14 Aug. (D. N. B.) Achttien geestelijken nabij Barcelona vermoord Communisten willen Lagerhuiszitting Petroleumtankschip in vlammen BERICHT Wegens den feestdag van Maria- ten-Hemelopneming zal dit blad hedenavond NIET verschijnen. Het eerstvolgende nummer ver schijnt Zondagmorgen. DE DIRECTIE Vijfde ronde van het tournooi te Nottingham NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Inger mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. (Van onzen Londenschen correspondent) In geen land wellicht heeft men bij de be oordeeling van de gebeurtenissen in Span je zoo weinig 't „sentiment" aan 't woord gelaten als in Engeland. Dit kan gedeeltelijk hierdoor verklaard worden dat de belangstel ling van het Britsche publiek voor wat zich in 't buitenland afspeelt, nooit bijzonder groot is. en zeker van geheel anderen aard dan die waar van de meeste continentale volken en 't on ze niet op de laatste plaats blijk geven, door by conflicten in andere landen partij te kiezen. Zoo zijn 't hier bijna uitsluitend de uit den aard der zaak internationalistisch georiënteerde socialisten die zich van de gebeurtenissen in 't buitenland bijna evenveel kunnen aantrekken alsof deze hun eigen land aangaan. Met deze mentaliteit van 't Engelsche volk zal men steeds rekening moeten houden wan neer men de houding beoordeelen wil die 't Britsche publiek en dus de Britsche pers aan neemt met betrekking tot nationale en inter nationale crises op 't vasteland. Wij zien dat thans organen, van welke men verwachten zou dat zy met zeker enthousiasme de partij der Spaansche opstandelingen zouden opnemen, dezen op z'n best ais 't geringste van twee kwa den de voorkeur geven. De eenige uitzonderingen zijn wellicht de bladen van Lord Rothermere, die pro-fascistisch en pro-Duitsch zijn, en in overeenstemming hiermede de internationale gebeurtenissen beoordeelen, en aan den ande ren kant de Labourpers die natuurlijk vierkant staat aan de zijde van wat zij met tragische volharding de wettige Regeering biyft noe men. Maar de oer-conservatieve „Morning Post", die al geneigd is het Engelsche liberalisme als revolutionnair te beschouwen, en steeds als kampioen optreedt van oude moraal en oude tradities, heeft nog geen woord geschreven ter verdediging van de zaak van generaal Franco Gisteren nog gaf het blad te kennen dat En geland geen belang heeft bij de vraag welke der beide partijen den strijd winnen zal, daar geen harer de democratische vrijheidsidealen van Groot Brittannië verdedigt of vestigen zal. Dit is op zichzelf natuurlijk juist, en 't is een standpunt dat feiteiyk de heele conservatieve pers inneemt al komen niet alle bladen zoo openiyk ervoor uit. Zoo van beide zijden de wreedheden bedre ven worden, waardoor iedere revolutie of bur geroorlog in Spanje zich onderscheiden heeft, uit de berichten in alle Engelsche bladen, met uitzondering van de socialistische en enkele liberale organen biykt toch dat 't de tegen standers van Franco zijn die zich aan de meeste en ergste barbaarschheden te buiten gaan. De antipathie richt zich dan ook voornamelijk te gen hen, maar geiyk wij reeds opmerkten de gevoelskwestie speelt hier een heel ge ringe rol. Dit is des te begrypelijker wanneer men in aanmerking neemt dat tot voor enkele jaren het Spaansche „clerikalisme" en de Spaansche geestelijkheid het mikpunt waren van de hatelijke aanvallen en verdachtmakingen der Engelsche pers. Van politiek standpunt bezien, heeft Enge land bijna evenveel redenen een Nationa listische of fascistische, als een commu nistische dictatuur te Madrid te duchten, en dit is waarschijnlijk de voornaamste oorzaak, dat de Engelschen, met hun byna onfeilbaar in stinct voor wat in 't nationaal belang is, zoo koel en afwerend staan ten opzichte van die party in Spanje, die anders zeker hun sympa thie zou hebben. De houding der Britsche Regeering wordt klaarbiykeiyk door dezelfde overwegingen in gegeven. Haar neutraliteit is volmaakt. Toen enkele dagen geleden nog de Europeesche toe stand ir. verband met de Spaansche crisis zeer ernstig beoordeeld werd, verwonderde men zich erover dat Engeland schynbaar niets deed om eenige ontspanning teweeg te brengen. Aange zien zyr. neutraliteit onverdachter was dan die van Frankryk, had het, door met dat land ge zamenlijk op te treden, veel kunnen doen om het Italiaansche en Duitsche wantrouwen tegen de bedoelingen der Regeering-Blum te mati gen. Thans weten wy dat de Britsche Regeering „achter de schermen" gewerkt heeft om te voorkomen dat inmenging van een der groote mogendheden in Spanje tot een algemeen con flict zou leiden. Van Duitsche zijde kreeg zij toezeggingen, welke zij misschien meer op prijs zou stellen indien de Duitsche pers niet last ge kregen had geen gewag te maken van de ge ruststellende verzekeringen, de vorige week Vrydag aan de Britsche Regeering gegeven. Men neemt aan dat ook stappen gedaan zijn te Rome, en niet zonder eenig gevolg. Maar wat de Britsche Regeering langs diplo- matieken weg ook gedaan moge hebben, zij heeft er angstvallig zorg voor gedragen op den achtergrond te biyven. Maar zoowel te Berlijn als te Rome weet men dat Groot Brittannië sinds eenige weken in da Middellandsche Zee een vloot onderhoudt, zoo groot als geen dier landen er thans met eenige mogeiykheid een zou kunnen toerusten. Elke in. menging van Italië of Duitschland zou met een mobilisatie der Britsche Middellandsche Zee- vloot beantwoord worden, 't Is niet onwaar- schynlijk dat ook dit te Rome en Berlijn niet geheel onbekend is. Wanneer de „Morning Post" zoowel de openbare als de officieele meening ver tolkt door op te merken dat de Engel schen geen reden hebben de overwinning te wenschen van één van twee partyen d.e beide even vei afstaan van de Britsche demokratische vryheidsidealen, dan bedoelt dit blad hiermede eigenlijk heel iets anders. De „Morning Post" immers heeft 't nooit ontbroken aan sympathie met 't fascistische Italië of met 't regime van Primo de Rivera in Spanje. Wat 't blad bedoelt is dat, terwyi het, evenals de overgroote meer derheid van 't Engelsche volk, vijandig staan zou tegenover een zegepraal van het commu nisme in Spanje, de specifiek Engelsche bezwa ren tegen de invoering eener fascistische heer schappij in dat land nog crooter zouden zijn. De redenen liggen voor de hand. Wij kunnen ze samenvatten in 't eene woord Gibraltar. Zelfs indien Spanje onder fascistische dictatuur militair sterk genoeg mocht worden om de teruggave van dit gebied te verlangen, zou 't zeker niet binnen afzienbaren tijd sterk ge noeg zijn om dit verlangen op zoodanige wyze kracht bij te zetten dat Engeland zich bijzonder bezorgd hierover zou behoeven te maken. Ge heel anders daarentegen zou de positie van een fascistisch Spanje zijn, welks regeerders hun succes voor 'n niet onaanzienlijk deel te danken zouden hebben aan den steun van Italië en Duitschland of dat een bijzondere belangen gemeenschap met deze landen erkende en tot hen grondslag maakte van zyn buiten- landsche politiek. Ceuta, tegenover Gibraltar, zou dan indirect ook een Italiaansch steunpunt worden in de Middellandsche Zee. In dit ver band zouden wij kunnen ingaan op de geruch ten welke de vorige week de ronde gedaan heb ben omtrent „honoraria", die Generaal Franco zoowel aan Duitschland als aan Italië zou heb ben toegezegd in den vorm van afstand van een deel van Spaansch Marokko, of van de Bale aren. Zulke geruchten immers kunnen geheel verzonnen zyn. Maar ook zonder gebiedsafstand zou een Fascistisch Spanje een versterking bs- teekenen van den Italiaanschen, en een vesti ging van den Duitschen invloed in de Middel landsche Zee. In geval van een Europeeschen oorlog zou Engeland niet meer, gelyk het sinds de achttiende eeuw gedaan heeft, den toegang tot deze zee volkomen beheerschen En de Mid dellandsche Zee is het voorportaal van het Britsche Rijk in 't Oosten. Ongetwijfeld heeft Engeland er, evenals ieder ander land, belang bij dat een oogenblikkelijk conflict in Europa naar aanleiding van de Spaansche crisis voorkomen wordt, maar het duurzame Britsche belang gaat veel verder. In dien herstel van de oude constitutioneele ver houdingen in Spanje onmogeiyk is, en dus een fascistische of kwasi-fascistische dictatuur den eenigen uitweg biedt, waarvan Spanje en Euro pa eenig heil mogen verwachten, dan zal heel de politiek van Groot-Brittannië erop gericht zyn te voorkomen dat Spanje de openlijke of heimelijke bondgenoot wordt van Italië en (of) Duitschland. De Middellandsche Zee moet een „Britsch meer" blijven. Dit is, wat Engeland betreft, de kern van heel het Spaansche conflict. Vandaar dat, naar men thans te Londen met stelligheid aanneemt al is officieele bevestiging hiervan niet te verkrijgen de Britsche Regeering te Ber lijn en Rome zeer duideiyk te verstaan gege ven heeft geen inmenging en allerminst vloot- en andere demonstraties, in Spanje te zullen dulden. In 't belang van den vrede natuuriyk. Maar toch vooral in 't belang van Engeiands overwicht in de Middellandsche Zee. LISSABON, 14 Aug. (Reuter) De Portu- geesche regeering heeft de Fransche regee ring doen weten, dat zy bereid is het Fran sche voorstel tot internationale niet-inmen- ging in Spanje te aanvaarden. De secretaris-generaal van de C.G.T., Jou- haux en üe secretaris Georges Buisson, zyn per vliegtuig van Parijs naar Toulouse vertrokken, vanwaar zij naar Madrid zullen gaan, als af gevaardigden van de Conseil Général Travail, om deel uit te maken van de delegatie, welke is samengesteld door de conferentie van de Europeesche anti-fascistische organisaties, wel ke gisteren te Parijs is gehouden. De Fransche Kamer heeft een wetsvoorstel aangenomen, waarin een crecUet wordt geopend ten bedrage van 10 millioen ten behoeve van de bescherming en repatrieering van uit Span je gevluchte Franschen. Voor de verdeeling de zer gelden is een speciale commissie gevormd, die de volgende week haar werkzaamheden zal beginnen. BERN, 14 Aug. (D.N.B.) De Zwitsersche Bondsraad heeft heden een decreet uitgevaar digd, krachtens hetwelk het niet-Spanjaarden is verboden Zwitserland te verlaten om deel te nemen aan de vijandelijkheden in Spanje; voorts is elke geldzending, welke tot steun of begunstiging der oorlogvoerende partyen dient, alsmede de uit- en doorvoer van alle oorlogs materiaal naar Spanje verboden. ROME 14 Aug. (Reuter). Aangekondigd wordt, dat de militairen van de lichting 1914, die in April 1935 onder de wapenen geroepen waren, na 31 Augustus naar huis zullen wor den gezonden. Eveneens zullen de uitgesteld dienstplichtigen van andere lichtingen, die ir. de lichting van 1914 waren ondergebracht naar huis worden gezonden. De maatregel geldt niet voor de militairen, die zich in Oost-Afrika, Ly- bië en op de eilanden in de Aegeïsche zee be vinden. De uitgesteld dienstplichtigen van de lichting 1915 zullen vanaf 5 October onder de wapenen worden geroepen. H VERWACHTING: zwakke tot matigen Zuid-Westelijke tot Zuid-Oosteiyken wind, H gedeeltelik bewolkt, weinig of geen regen, j| Ël warmer. VERDERE VOORUITZICHTEN: afne- =j mende bewolking, warmer. VATICAAN-STAD. (Reuter.) In een rede tot de afgevaardigden van de diocesane Ka tholieke Actie zeide Z. H. de Paus he denochtend „God alleen, Die alles ziet en aan alles denkt, kan iets goeds doen komen uit den chaos van ideeën, woorden en menschelijke zaken en dikwijls zelfs onmenschelyke za ken." Zyne Heiligheid voegde hieraan toe, dat Hy nog nooit zulke smarteiyke mededee lingen had ontvangen als de laatste tijden over hetgeen gebeurt en dreigt te gebeuren in verscheidene deelen van de wereld. Nog nooit heeft Hy zoo de behoefte gehad aan den bijstand van het gebed als in deze dagen PARIJS, 14 Aug. (Reuter.) De „Paris Soir" bericht uit Berlijn, dat gisteren een ware veld slag is geleverd in het Spaansche gezantschap aldaar. Een deel van het personeel is met den gezant, Agramonte Y Cortyo, op de hand van de opstandelingen. Een ander deel is de regee ring trouw gebleven. De eersten hebben de woonruimten bezet, de anderen de bureaux met de telefooncentrale. Maandag is een ver tegenwoordiger van de Spaansche regeering met vier lijfwachten per vliegtuig te Beriyn aangekomen, om de „opstandelingen" uit de legatie te verwijderen met behulp van de trouw geblevenen. Laat in den avond werden buiten het gebouw, dat gesloten bleef, hevige kreten en andere geluiden vernomen, waaruit bleek, dat een heftig gevecht aan den gang was. De Duitsche concierge van het gezantschap wilde te hulp snellen, doch werd van een marmeren trap omlaag gegooid en gewond. Hij waar schuwde de politie, die zich er toe beperkte den man te verbinden en naar buiten te bren gen. Overeenkomstig de internationale wetten greep zy niet in bij de vechtpartij. m-f 4- Door de Spaansche regeeringstroepen wordt al het beschikbare oorlogs materiaal bijeengebracht om de Nationalisten met meer succes te kunnen bestrijden RABAT, 14 Aug. (Reuter)Het radio-station van Sevilla deelt mede, dat de kruiser „Jaime Primerc," van de regeeringsvloot geheel is ver nield in de haven van Malaga. Af- deelingen opstandelingen zijn uit Algeciras vertrokken en rukken op in de richting van Malaga. De actie van de troepen van Franco in de omgeving van Granada wordt ster ker en de roode militie is hier op de vlucht geslagen. Het hoofdkwartier van de opstandelingen te Eurgos geeft het 16de communiqué uit, waarin generaal Mola verklaart, dat de opmarsch wordt voortgezet. De colonne Valera is te Gua dalajara aangekomen en rukt van hier op in de richting van Madrid. De lichtingen 1933, '34 en '35 zijn onder de wapenen geroepen. In alle steden, waar de opstandelingen Kroonprins Umberto van Italië heeft na zijn bezoek aan de Olympische Spelen te Berlijn te Salzburg in Oostenrijk het jaarlijksche festival met zijn tegenwoor digheid opgeluisterd STOCKHOLM, 14 Aug. In de verre noorde- ïyke streken van Spitsbergen is onlangs een in Stockholm geboren pelsjager overleden, die be kend stond als „Stockholm Sven" en zich een zekeren roep verworven had door het nut, dat de geleerden trokken uit zijn berichten over den toestand van ijs en weder in de Poolstre ken, waar hy zich had gevestigd. Mynwerker van beroep, meende Sven Olsson, dat er voor de mijnen op Spitsbergen een groote toekomst was weggelegd. Derhalve vertrok hy naar dat gebied in het verre noorden. Weldra kwam hy echter tot de conclusie, dat het leven als pelsjager hem beter aanstond. Hij begon zich toen te wijden aan het zetten van vallen voor beren en poolvossen. Vanaf dat oogenblik bracht hy het grootste deel des jaars in de yskoude wildernis door. zyn schuilplaats was een pri mitieve hut en zyn eenige metgezellen waren zyn getrouwe honden, terwyl hy wist, dat in dien hem een ongeluk overkwam, hy volkomen hulpeloos zou zyn, want er was niemand In zijn nabyheid. In zyn rapporten over het Pool gebied werd door de geleerden groot belang ge steld. Met hem verdwijnt een der laatste Zweedsche pioniers en avonturiers, die veel hebben gedaan voor het openstellen van de noordelijke wildernis: Alaska, Canada, Groen land en Spitsbergen. WASHINGTON, 14 Aug. (A.N.P.). De Schat kist heeft gisteravond meegedeeld, dat speciaal 570 agenten zullen worden aangewezen om in het geheele land een actie te beginnen tegen den handel in verdoovende middelen. NIEUW INGERICHT TUL. 22288 meester zijn, zullen morgen groote feesten worden gehouden ter eere van de rood-gouden vlag, het nationaal embleem voor alle gebie den, waar de beweging van generaal Franco vasten voet heeft. De regeeringstroepen hebben zich meester gemaakt van Pozoblanco in de provincie Cordova. By het innemen van Pozzoblanco zyn den re geeringstroepen 200 manschappen van de Guardia Civil in handen gevallen, die aan de zijde van de opstandelingen streden. Pozo- bianco telt 15.000 inwoners en is een belang- iyk industriecentrum. Verder wordt gemeld, dat het, gebied rond Cordova van opstandelingen is gezuiverd en de 'regeeringstroepen maken zich gereed de stad binnen te rukken. Het blad „Frente Popular" dat te San Se bastian verschynt bericht, dat het bombarde ment, dat de opstandelingen op de siad heb ben gericht aanzienlijke schade heeft aange richt. Vele personen werden gewond. Vliegtuigen der muiters hebben boven Santander zes bommen laten vallen. De „Almirante Cervera", die aan den kant der rebellen strydt, heeft vier granaten afge vuurd, die weinig slachtoffers maakten. De granaten troffen geen doel. In den afgeloopen nacht heeft een bloedig gevecht plaats gehad in het gebied van Mar- bella tusschen Estepor.a en Malaga. De op standelingen hebben een aanzienlijke hoeveel heid geweren, mitrailleurs en munitie buit ge maakt. Men schat, dat 6 k 7.000 man regee ringstroepen zich wilden verzetten tegen den opmarsch van de opstandelingen, waarby een bataillon van het vreemdelingenlegioen. De slag had plaats op een zeer geaccidenteerd terrein. Tegelykertijd zette de Colonne Vareba, die op weg was naar Malaga den opmarsch voort. Volgens de laatste berichten uit Burgos hebben de nationalistische troepen van generaal Franco van daag Badajoz geheel in handen ge kregen. Een groot gedeelte der roode militie is naar Portugal gevlucht. In Vaticaanstad wordt vernomen, dat 18 leden van de Congregatie Fate Bene Fratelli, cüe een kindertehuis te Calasellas nabij Bar celona leidden, zyn vermoord. LISSABON, 14 Aug. (Reuter) Een van de groote Portugeesche dagbladen heeft een vlieg tuig gecharterd om hulp te brengen aan een aantal vrouwen, die uit Spanje zyn gevlucht en zich aan de grens nabij Badajoz bevinden. Het vliegtuig is vol geladen met voedsel en medicamenten 's GRAVENHAGE, 14 Aug. Naar wy verne men, heeft Dr. Flaes, de leider van het Ne- derlandsche gezantschap te Madrid, een be spreking over de situatie gehad met de leiders der andere gezantschappen, waarvan het re sultaat is geweest, dat de Belgische, Zwitser sche, Poolsche, Fransche, Engelsche, en Ne- derlandsche gezantschappen op hun stand plaats gevestigd zullen blijven. Men bleek algemeen van meening, dat er geen reëel gevaar voor buitenlanders aanwezig is, een meening welke onder meer gedeeld werd door de te Madrid woonachtige Nederlanders, van wie reeds gemeld werd, dat zij besloten hebben daar te blyven. LONDEN, 14 Aug. (Reuter) Uit naam van het centraal comité der communistische partij in Groot-Brittannië heeft Harry Pollitt aan Baldwin eën telegram gezonden, waarin hij den premier verzoekt het parlement dringend bij een te roepen op grond van de wending, die is ingetreden door de gebeurtenissen in Spanje. TOKIO, 14 Aug. In de marinehaven Yo- kosuka is brand uitgebroken aan boord van het petroleumtankschip „Seitoku Maru". Het schip is geheel vernield. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers te betreuren zyn, doch het aantal zal niet gering zyn^. Zoowel de Spaansche opstandelingen als de regeeringstroepen melden successen. De H. Vader over den huidigen toestand. Engelsche communisten vragen Baldwin het Lagerhuis bijeen te roepen. Moeilijkheden in de Spaansche ambassade te Beriyn. De „Paris Soir" maakt zelfs melding van een vechtpartij. De lichting 1914 van hot Italiaansche leger naar huis. Portugal aanvaardt da Fransche voorstellen inzake non-interventie. Antwoord van minister Van Schaik op vragen van N.S.B.-Kamerlid over de Sociale Week te Rolduc. Koningin en Prinses zullen ongeveer 20 Augus tus in ons land terugkeeren. De Nederlandsche damesestafetteploeg vero. .rt de vijfde gouden medaille door de finale in recordtijd te winnen. Het Ned. hockey-elftal wint de bronzen medaille door een 43-zege op Frankrijk. Nereus-ploeg vierde in de finale var. de ge stuurde vier. Euwe wint van Alexander in het tournooi te Nottingham. New Yorksche beurs: By overwegend aanbod bijna algemeene daling der koersen. Maria Hemelvaart De Hemelvaart van Maria is de ver heerlijking van Gods Moeder door ha ren Zoon. Was Jezus als God uit eigen vermogen ten hemel geklom men, Maria werd door de kracht haars Zoons verheven met ziel en lichaam in het rijk Zijner eeuwige glorie. En daar troont de Onbevlekte nu bij den Heiland als onze bescherm vrouwe, onze toevlucht, onze voor spreekster. In haar naam kunnen we vol vertrouwen aan Hem vragen wat we van noode hebben. Zij is Gods lief devolle Moeder en kan een Zoon Zijn Moeder iets weigeren? Het feest van Maria Hemelvaart is daarom een der meest troostgevende vierdagen. De uitslagen van de Vrydag in de vyfde ronde van het internationaal schaaktournooi te Nottingham gespeelde partyen luiden: Aljechin remise met Botwinnik. Flohr wint van Lasker. Capablanca wint van Tylor. Tartakower wint van Thomas. BogoljubowRechevsky afgebroken. Fine remise met Vidmar. Alexander verliest van Euwe. Winter was vry. De situatie is nu: Euwe 4 pnt. uit vier par tijen; Botwinnik 4 pnt. uit 5 partijen; Vidmar 2Yt pnt.; Fine en Flohr 2 pnt. en twee afge broken partyen; Bogoljubow 2 pnt. en een af gebroken party; Lasker en Tartakower 2 pnt.; Aljechin 1J4 pnt. en twee afgebroken partijen; Tylor en Capablanca iy3 pnt. en een afgebro ken party; Thomas 1 pnt. en een afgebroken party; Winter 1 pnt.; Rechevsky y3 pnt. en drie afgebroken partijen; Alexander J4 pnt. en een afgebroken party. Heden zullen de volgende partyen worden gespeeld: ThomasAljechin, BotwinnikFlohr, LaskerCapablanca, RechevskyTartakower, VidmarBogoljubow, EuweFine, Winter Alexander, Tylor vrij. Stand van Zaterdag 1 uur v.m. 758 .Vorige stand: 761.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1