Ook de estafetteploeg zorgt voor een gouden medaille Onze hockeyploeg legt beslag op een derden prijs Üi I Zoekt gij betrouwbaar 1 Personeel Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen Dramatische en enerveerende kamp in den stroomenden egen EEN UITSTEKENDE RACE VAN DE HOLLANDSCHE VIER EEN NIEUW OLYMPISCH RECORD DE ZEVENDE BRONZEN MEDAILLE NEREUS-PLOEG OP DE VIERDE PLAATS I DE ESTAFETTE-ZEGE Uiterst spannende strijd met de Duitsche zwemsters, die heftigen tegenstand boden en buiten gewoon sterk bleken te zijn inniiiiiiniiiminiiimiiininiinimiiiHniiiiiiiniiiiiiiiiniiiniiiiniiiniiiiiiiiiimmiiiiiiiiniiiniiiiiiniiiiiimiing ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936 De Nederïandsche zwemsters hebben Vrijdag de kroon op het werk gezet, door een fraaie overwinning op de viermaal 100 meter estafette vrije slag in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 36 sec. Het oude record stond op naam van Amerika met 4 min. 38 sec. Door deze prachtige zege, die eerst een feit werd na een zeer spannenden strijd met de Duitsche ploeg, die ook binnen den ouden recordtijd zwom, heeft Nederland opnieuw een gouden medaille de vijfde veroverd. Willy den Ouden kon den achter stand in een voorsprong omzetten Vreugde moeilijk te beschrijven Ademlooze stilte Medica for ever Prachtige overwinning van Kiefer Een moeilijk bevochten, maar alleszins verdiende over winning van de Oranje hemden Frankrijk lijdt een 4-3 nederlaag De wedstrijd Het beslissende doelpunt Duitsche successen in de r oei wedstri j den Het programma voor heden Rimet herkozen als F.I.F.A.-president Met een gouden medaille onderscheiden .!Ï!ll!l!llllllllll!nilllllllllllllllllll||!l!ll||||||||II|]|||||||!lllllll||||||||||||llll||||||||||||||l||||||!l|||||||||||||||||||||||||li NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiNiMiiiiiiiiiiiiillillliiii XPO IADE De finale van het estafettenummer is een dramatische, onvergetelijke kamp geworden. De Amerikaansche en de Duitsche dames, maar vooral deze laatsten, bleken buitengewoon sterk. De Duitsche meisjes waren zeer goed voorbereid en slechts met de uiterste inspanning wisten de on zen te winnen met een tijdsverschil van 0.8 sec. Wanneer men rekening houdt met de zeer abnormale weers omstandigheden, zijn de tijden bo ven verwachting. Ook de Duitsche dames bleven onder he£ oude Olym pische record. Weliswaar werd het wereldrecord, dat dezelfde Neder ïandsche ploeg op 24 Mei j.l. te Rot terdam met 4 min. 32.8 sec. op haar naam bracht, niet bereikt, maar er is toch alle reden tot groote tevre denheid over hetgeen onze kranige zwemsters ook nu weer presteerden. De regen viel in stroomen neer toen de zwemsters aan den start verschenen. Des ondanks waren de tribunes dicht bezet want terecht verwachtte men, dat dit num mer een der hoogtepunten van de Olym pische zwemwedstrijden zou vormen. Onze meisjes waren allerminst gerust over den uitslag. Men wist, dat Duitschland, dat over zeer goede krachten beschikt, alles op alles zou zetten om de Nederïandsche ri valen, die men hier terecht als de beste zwemsters ter wereld beschouwt, te ver slaan. Dat zou voor Duitschland een heel bijzondere Olympische eer beteekenen. Er heerschte m het Nederïandsche kamp dan ook een zenuwachtige spanning. Onze zwemsters waren erg nerveus, temeer omdat zij vreesden, dat het Rie Mastenbroek en Ti- ni Wagner minder goed zou hebben gedaan, dat ze des morgens reeds in den 400 meter vrijen slag waren uitgekomen. Haast ademlooze stilte heerschte, toen het startschot klonk. Jopie Selbach was uitstekend weg en zij gaf haar rivalen, de Duitsche Halbsguth en de Amerikaansche Rawls maar weinig toe. De andere vier ploegen, Hongarije, Canada. Engeland en Denemarken waren al spoedig achter en na de eerste 100 Meter speelden zij reeds vrijwel geen rol meer. Jopie Selbach tik te aan met 0.4 sec. achterstand op de Duit sche. De tijd van Jopie Selbach was 1 min. 10.8 sec. De tweede Hollandsche, Tinl Wagner, had tegen de zeer snelle Duitsche Lohmar en de Amerikaansche Lapp een zwaren dobber. Zij legde de baan af in 1 min. 9.6 sec., maar toch raakte onze ploeg nog 0.2 sec. meer op de Duitsche achter. De achterstand op Amerika was toen al uiterst miniem. Toen kwam onze recordhoudster Willy den Ouden in de baan. Willy slaagde er in den achterstand in een voorsprong om te zetten. Zij maakte een tijd van 1 min. 9.5 sec., terwijl de Duitsche er 0.9 sec. langer over deed. Na 300 Meter had Nederland dus een tijd van 3 min. 29.9 sec. noodig gehad, terwijl Duitschland 3 min. 30.2 sec. noteerde. Het verschil was dus zeer gering (0.3 sec.> De laatste Duitsche zwemster Gisèla Arendt, een der groote rivalen van Rie, zette er toen alles op. De Duitsche spaarde haar krachten in de eerste 50 meter allerminst. Ze keerde vrijwel gelijk met Rie en daarna kregen wij den indruk het was zeer moeilijk te con- stateeren dat zy een heel gering voordeel op onze kampioene behaalde. De spanning steeg toen ten top. De aanmoe- digingskreten van het duizendkoppige Duit sche publiek schalden door het stadion, maar de Nederïandsche kolonie weerde zich niet minder. In angstige spanning wachtten de Nederlan ders af. Zou het zich thans wreken, dat Rie de laatste dagen en nog dienzelfden morgen zooveel gezwommen had? Zou de volkomen uit geruste Duitsche thans Rie Mastenbroek slaan, die bovendien het nadeel had, dat zij haar tegenstandster niet kon zien? Maar de weergalooze eindspurt van onze kampioene bracht ook nu weer uitkomst. Machtig kwam Rie opzetten en ze passeer de Giseia Arendt, die zich echter in de Willy den Ouden had een groot aandeel in het prachtige Nederïandsche succes laatste meters nog zoo geducht inspande, dat de zenuwsloopende spanning tot het einde bleef bestaan. Met duidelijken voor sprong tikte Rie echter als eerste aan en toen klonken overal de juichkreten van de vele tientallen Nederlanders. De vreugde in het Oranje-kamp is moeilijk te beschrijven. Men vergat den stroomenden regen, men dacht slechts aan de prachtige overwinning onzer meisjes, van wie sommigen straalden, terwijl de anderen bijna huilden. Toen de speaker aankondigde, dat Neder land met 4 min. 36 sec. een nieuw Olym pisch record had gevestigd, klonken de juichkreten opnieuw. Duitschland bleek 0.8 sec. na Nederland te zijn aangekomen. Amerika, dat in den eindstrijd geen rol meer speeide, werd derde in 4 min. 40.2 sec. De andere ploegen lagen ver achter. Hongarije en Canada tikten tegelijk aan in den tijd van 4 min. 48 sec. Zesde was Engeland met 4 min. 51 sec., terwijl Denemarken op de laatste plaats eindigde. Uit de tijden blijkt, dat Rie Mastenbroek de laatste 100 Meter in 1 min. 6.1 sec. zwom, terwijl ze Olympisch kampioene werd in den tijd van 1 min. 5.9 sec. Gisela Arendt maakte een tijd van 1 min. 6.6. sec. In de demi-finale 1500 meter vrije slag trok het zwemmen van Jack Medica weer bijzonder de aandacht. De Amerikaan werd eerste in 19 min. 33 sec., terwijl in de andere demi- finale de Japanner Terada 19 min. 46.6 sec. noteerde. Dit nummer levert steevast een gou den medaille voor Medica op. In de finale 100 meter rugslag heeren, welke voor de vier maal 100 meter estafette dames werd gehouden, zwom de Amerikaan Kiefer schitterend. Hij was de anderen direct voor en zijn prachtige stijl had aller bewonde ring. De tijd van Kiefer 1 min. 5.9 sec. betee- kende een nieuw Olympisch record. Het oude Olympische record stond met 1 min. 8.2 sec. op naam van Kojac (Amerika). Ook de tweede plaats was voor een Ameri kaan, n.l. Van de Weghe. Daarna kwam eerst Kioykawa, de eerste van de drie Japanners, die zich een plaats in den eindstrijd hadden verzekerd. De uitslagen luiden: 20O Meter schoolslag heeren: Eerste halve eindstrijd: 1. Koike (Japan, 2 min 44,5 sec.; 2. Balke (Duitschland) 2 min 45,4 sec 3. Ito (Japan) 2 min. 45,5; 4. Kaye (Ver Staten 2 min. 49,2 sec.; 5. Adjaluddin (Pbilippijnen) 2 min. 54 sec.; 6. Alpad (Philippijnen) 2 min. 56 sec.; 7. Jensen (Denemarken); 8. Ciawsen (Ca nada). Tweede halve eindstrijd: 1. Hamuro (Japan) 2 min. 43,4 sec.; 2. Higgins (Ver. Staten) 2 min. 44 sec.; 3. Sietas (Duitschland) 2 min. *4,8 sec.; 4. Ildefonzo (Philippijnen) 2 min. 4f,6 se 5. Heina (Duitschland) 2 min. 47,3 sec.; 6 Kasley (Ver. Staten) 2 min. 53.4 sec.; 7. Erbert (Tsjecho- Slowakije) 2 min. 53,5 sec.; 8. Spence (Bermuda), gediskwalificeerd wegens onjuist keeren. In de finale komen de Japanners Koike, Ito en Hamuro, de Duitschers Sietas en Balke. de Ame rikanen Higgins en Ildefcnzo (Philippijnen). 1500 Meter vrije slag heeren, halve finale: Eerste serie: 1. Terada (Japan) 19 min. 48,6 sec.; 2. Flanagan (Ver. Staten) 19 min. 59,4 sec.; 3. Leivers (Engeland) 20 min. 19 sec.; 4. Christy (Ver. Staten) 20 min. 25,8 sec.; 5. Freese (Duitsch land) 20 min. 27,6 sec.; 6. Przywara (Duitschland) 20 min. 55 sec.; 7. H. Joergensen (Denemarken) Tweede halve finale: 1. Medica (Ver. Staten) 19 min. 42,8 sec.; 2, Ishiharada (Japan) 19 min. 53,9 sec.; 3. Ito (Japan) 19 min. 55,1 sec.; 4. Arendt (Duitschland) 19 min. 56,1 sec. (nieuw Duitsch record); 5. Wainright (Engeland) 20 min. 14,4 sec.; 6-, Pirie (Canada) 20 min. 17,3 sec.; 7. Talli (Frankrijk) 21 min. 9,8 sec. 100 Meter rugzwemmen voor heeren, linale: 1. en Olympisch kampioen: Kiefer (Ver. Staten), 1 min. 5,9 sec. (Nieuw Olympisch record); 2. Van de Weghe (Ver. Staten) 1 min. 7,7 sec.; Kiyo- kawa (Japan) 1 min. 8,4 sec.; 4. Drysdale (Ver. Staten), 1 min. 9,4 sec.; 5. Yoshida" (Japan) 1 min. 9,7 sec.; 6. Koyima (Japan) l min. 10,4 sec.; 7. Oliver (Australië) 1 min. 10,7 sec. 4 x 100 Meter estafette, dames, finale: 1. cn Olympisch kampioen: Nederland, 4 min. 36 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Duitschland, 4 min. 36.8 sec.; C. Ver. Staten, 4 min. 40, sec.; 4. Hongarije, 4 min. 48 sec.; 5. Canada, 4 min. 48 sec.; 6. Engeland, 4 min. 51 sec.; 7. Denemarken. De Nereus-ploeg, die in de finale van de vier met stuurman een uitstekend figuur heeft geslagen Het Nederlandsch hockey elftal heeft Vrijdag een goede prestatie verricht door in de ontmoeting voor de bronzen medaille Frankrijk met 43 te slaan, een overwinning, die moeilijk bevochten werd, doch die alleszins verdiend mocht worden ge noemd. Zoo heeft het Nederlandsch hockey team dus voor de zevende oronzen medaille zorg gedragen door als derde in het Olympisch hockey-tournooi te eindigen, na Britsch-Indië en Duitschland, een plaats, die ons. gezien het vertoonde spel in de afgeloopen dagen, zeker toekomt. De weersomstandigheden waren buitenge woon slecht, het stortregende gedurende den geheelen wedstrijd en het verblijf op het veld v;as en voor spelers, en voor toeschouwers verre van aangenaam. Zooveel water is er ge vallen, dat de ontmoeting Britsch-Indië Duitschland, de finale om de gouden medaille die na Nederland—Frankrijk zou worden ge speeld, geen doorgang kon vinden daar het terrein in het hockey-stadion geen behoorlijk spel meer zou toelaten. Deze match wordt nu hedenmorgen gespeeld. Het Nederlandsch elftal verscheen in de op stelling Doel: J. de Looper. Achter: de Waal en Westerkamp. Midden: H de Looper, Van der Haar en Van Lierop. Voor: Gunning, Schnitger, Van aeri Berg De Roos en Sparenberg. Het meespelen van De Roos beteekenöe, in vergelijking met de match tegen Duitschland, ongetwijfeld een versterking. Er ging nu meer kracht van onzen linker vleugel uit, al moest het duo Sparenberg—De Roos voor den vleugel GunningSchnitger beslist onderdoen. Het is een spannende partij geworden die door ongeveer 20.000 toeschouwers werd bij gewoond. Aanvankelijk waren de Oranje-hem den sterker, maar het ware enthousiasme ont brak vooralsnog. Het gevaar kwam voorname lijk van Ernst van den Berg en Schnitger. doch de Fransche backs en in uiteiste in stantie de keeper wisten voorloopig doelpun ten te voorkomen. Het was tenslotte onze midvoor, die met een goed schot het eerste doelpunt voor Nederland scoorde. Maar toen namen de Franschen het initiatief over en dank zij een fout van keeper De Looper wist de linksbinnen Sole met een overigens houdbaar schot den stand weer gelijk te maken, In het resteerend gedeelte waren de Ne derlanders weer iets sterker, hetgeen Van den Berg in een tweede doelpunt kon uit drukken. Met een 21 voorsprong vcor Ne derland ging de rust in. Direct na de hervatting nam het Oranje elftal het spel in handen. Aanval op aanval volgde en onze voorhoede was niet tan het Fransche doel af te slaan, waarbij het spe) goed open werd gehouden, waardoor steeds verwarring in de Fransche achterhoede werd gesticht. Bij deze aanvallen blonken vooral Gunning, Schnitger en Van den Berg uit. Reeds spoedig wist Schnitger handig door de verdediging heen te komen en met een listig schot den keeper te passeeren. Daarmede was de stand op 31 gekomen. Enkele minuten later nam Sparenberg een strafcorner, die prachtig door Van den Berg werd ingeslagen, onhoudbaar voor den keeper, doch de scheidsrechter kende het coeipunt niet toe wegens „sticks". Deze beslissing leek ons niet juist, waaraan wij kunnen toevoegen, dat deze scheidsrechter, een Britsch-Indiër, veel te veel het spel ophield en onmiddellijk zelfs bij de allerlichtste overtredingen in greep. De Fransche voorhoede gaf den moed niet op en vooral het binnen-trio was ge vaarlijk. Uit een hunner aanvallen scoor de Sole opnieuw 32. Dit prikkelde onze tegenstanders en zij kwamen zoo enthou siast opzetten, dat de Oranje-hemoen te ruggedrongen werden. Na het nemen van een vrijen slag liet men Sole even onge dekt en deze handige speler zorgde on middellijk voor den gelijkmaker, 3—3. Toen was er nog een kwartier te spelen. Luide aangemoedigd door de talrijke landge- nooten op de tribunes traohtte het Neder landsch elftal in den nog resteerender. tijd de overwinning te forceeren. Opnieuw dreigde het gevaar van rechts met Ernst van den Berg ais de man, waarvan de doelpunten verwacht werden. Slechts enkele minuten voor het einde wist Schnitger een 'bal goed op te vangen. Hy passeerde even een der Franschen en met een prachtig schot, juist binnen den slagcirkel, was de Fransche keeper ge passeerd, 43. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat ons team in de laatste minuten goed stand hield en zoo een kleine, doch verdien de 43 overwinning uit het vuur sleepte - In het Nederïandsche elftal waren Gunning, Schnitger, van den Berg, H. de Looper de besten. In het Fransche elftal blonk Sole uit. De Duitsche luitenant Pollay won met zijn paard Kronos de zware dressuurproef Frankrijk, dat de derde plaats bezette, wist onze steeds aanvallende landgenoo- ten voor te blijven De Olympische roeiwedstrijden zijn Vrijdagmiddag geëindigd met de fi nales in alle nummers, die voorko men op het Olympische programma. Het was vandaag in tegenstelling tot de vorige wedstrijddagen eigen lijk geen weer voor het houden van roeiwedstrijden, want de regen viel steeds bij stroomen neer. Daarom viel de publieke belangstelling, die op de dagen der voor-wedstrijden buitenge woon groot is geweest, misschien eenigszins tegen, al waren er ook nu nog zeer veie en thousiasten, die weer en wind trotseerden om de finales in deze watersportolympiadc biij te wonen. Later op den middag klaarde het weer wat op en toen liepen de tribunes to taal vol. Van de Hollandsche roeiploegen, die naar cleze spelen waren afgevaardigd, was alleen de oude vier van de Amsterdamsche studenten- vereeniging Nereus overgebleven en men had goede hoop op een behoorlijk resultaat van dit uitstekend ploegje ervaren roeiers. Zij hebben het er inderdaad in de zwaar bezette finale prachtig afgebracht. Welis waar vielen zij niet in de prijzen maar de race, die zy gevaren hebben, was wel licht een der beste in de reeks wed- stryden door de Amsterdamsche studen ten geroeid. De ploegen van Duitschland, Zwitserland, Frankryk, Holland, Denemarken en Hongarije hadden zich na de voorwedstrijden of ra de herkansingsraces weten te klasseeren voor de finale in het nummer vier met stuurman. Een uitermate sterk bezet veld. waarin de Hollanders tenslotte door de vierde plaats in te nemen een zeer fraaie prestatie hebben geleverd, die in de geschiedenis der Nederïandsche roeisport met eere zal wor den opgeteekend. Na den start waren alle ploegen gelijk weg, maar na honderd meter namen de ploegen van Duitschland en Zwitserland eenigen voorsprong, dien zy langzamerhand wisten te vergrooten. Frankrijk lag op de derde plaats en daar achter streden Holland, Denemarken ui Hon- garye voor de eervolle vierde positie. In de kopgroep nam Zwitserland aanvan- keiyk de leiding, maar op duizend meter wist de Duitsche crew met een felle spurt Zwitser land van de eerste plaats te verdringen Frankrijk bleef goede derde en de Hollanders begonnen hun zware concurrenten Deremar ken en Hongarye meer en meer achter zich te laten. Toen de booten in zicht kwamen en men den onderlingen afstand beter begon te onderscheiden, ondernam de Nereus-vier zelfs een zeer krachtigen aanval op Frank ryk, dat op zijn beurt met verschillende spurts antwoordde. Op drie lengten voor Zwitserland ging Duitschland ten slotte vrij onbedreigd als eer ste door de finish met een tijd van 7 min. 16.4 sec. Zwitserland volgde op de tweede piaats in 7 min. 24.3 sec. Frankrijk wist toch den steeds aanvallenden Hollanders voor te blijven, zy het met mi niem verschil en passeerde als derde de eind streep in den tijd van 7 min. 33.3 sec. De Hollandsche vier liep vlak daarachter binnen met een tijd van 7 min. 34.7 sec. Voor de overige wedstrijden, waarin de Duit schers eveneens fraaie successen behaalden, verwijzen wy naar de hier volgende resultaten: Vier met stuurman; 1. en Olympisch kampioen Duitschland (Maler, Volle, Gaber, Soellner en Bauer als stuurman), 7 min. 16.2 sec.; 2. Zwitser land. 7 min. 24,3 sec.; 3. Frankryk, 7 min. 33,3 sec.; 4. Nederland, 7 min. 34,7 sec.; 5. Hon garije, 7 min. 35,6 sec.; 6. Denemarken, 7 min. 40.4 sec. Skiff: 1. en Olympisch kampioen: Cchaefer (Duitschland) 8 min. 21,5 sec.; 2. Hasenoehrl (Oostenrijk) 8 min. 25,8 sec.; 3. Barrow (Ver. Sta ten) 8 min. 28 sec.; 4. Campbell (Canada) 8 min. 35 sec.; 5 Rufli (Zwitserland) 8 min. 38.9 sec.; 6. Giorgio (Argentinië) 8 min. 57.5 sec. Twee zonder stuurman: 1. en Olympisch kam pioen: Duitschland (W. Eichhorn en H. Strauss) 8 min. 16,1 sec.; 2. Denemarken. 8 min. 19,2 sec.; 3. Argentinië, 8 min. 23 sec.; 4. Hongarije; 5. Zwitserland; 6. Polen. Twee met stuurman: 1. en Olympisch kampioen Duitschland, 8 min. 36,9 sec.; 2. Italië, 8 min. 49,7 sec.; 3. Frankrijk. 8 min. 54 sec.; 4. Dene marken. 8 min. 55,8 sec.; 5. Zwitserland, 9 min. 10,9 sec.; 6. lid-Slavië, 9 min. 19,4 sec. Vier zonder stuurman: 1. en Olympisch kam- ?ioen: Duitschland, 7 min. 1,8 sec.; 2. Engeland, min. 6,5 sec.; 3. Zwitserland, 7 min. .0,6 sec.; 4 Italië, 7 min. 12,4 sec.; 5. Oostenrijk, 7 min. 20.5 sec.; 6. Denemarken, 7 min. 26,3 sec. Double scull: 1. en Olympisch kampioen: En geland (Beresford en Southwood), 7 min. 20,8 sec.; 2. Duitschland, 7 min. 26,2 sec.; 3. Dolen, 7 min. 36.2 sec.; 4 Frankrijk, 7 min. 42,3 sec., 5. Vereenigde Staten, 7 min. 44,8 sec.; 6. Australië. 7 min. 45,1 sec. Achtrlemsgieken: 1. en Olympisch kampioen: Vereenigde Staten, 6 min. 25,4 sec.; 2. Italië, 6 min. 26 sec.; 3. Duitschland, 6 min. 26,4 sec.; 4 Engeland, 6 min. 30,1 sec.; 5. Hongarije, 6 min. 30,3 sec.; 6. Zwitserland, 6 min. 35,8 sec. 7.20 Ruitersport: Cross country, samenge steld wedstrijd. 9.20 Schermen: Sabel, individueel. 9.20 Torenspringen, beslissing. Waterpolo. 11.20 Hockey: Eindstrijd Britsph-Indië— Duitschland. 15.20 Schermen: Sabel, individueel, beslis sing 15.20 Zwemmen: 200 meter schoolslag, hee ren, beslissing; 400 meter vrije slag, dames, beslissing; 1500 meter vrije slag, heeren, beslissing. Waterpolo. 16-20 Voetbal: Eindstrijd ItaliëOostenrijk. In de slotzitting van het te Berlijn gehou den F.I.F.A.-congres werd de Franschman Ri met by acclamatie voor de volgende vier jaar als president herkozen, terwyl hem op voor stel van Uruguay voor zijn verdienstelijken ar beid gedurende zestien jaren voor de F.I.FA. verricht, de gouden medaille werd verleend. Op voorstel van Finland werd de Italiaan Mauro herkozen, evenals de bestuursleden Fi scher (Hongarije) en Pelikan (Tsjecho-Slowa- kije). Voorts werden herkozen ais gedelegeer den van de F.I.F.A. bij de „International Board" (reglementscommissie) Dr. Bauwens (Duitschland) en Delaunax (Frankryk). Het volgende congres van de F.I.F.A. zal in 1938 in Luxemburg worden gehouden. 911 li III MIIHIIIIIIIIIIIIII III lllllll IIII1II1II lllllllllll III Mil milium mil;; Op de 4 maal 100 meter estafette i dames heeft onze nationale ploeg 1 na feilen strijd met Duitschland de 1 vijfde gouden medaille veroverd en i tevens een nieuw Olympisch record gevestigd met een tijd van 4 minu- ten 36 sec. Het oude record stond sind 1932 op naam van de Vereenigde Staten (Mackim, Sheehy, Saville en Madi- E sonmet 4 min. 38 sec. De tusschentijden waren: Eerste 100 meter: Duitschl. (Halbsguth) 1 m. 10.4 s. 1 Nederl. (Selbach) 1 m10.8 s. Tweede 100 meter: I Duitschl. (Lohmar) 2 m. 19-8 s. Nederl. (Wagner) 2 m. 22.4 s. Derde 100 meter: Nederl. (Den Oudem) 3 m. 29-9 s. Duitschl. (Schmitz) 3 m. 30.2 s. Vierde 100 meter: Nederl. Mastenbroek4 m. 36 s. 1 Duitschl. (Arendt) 4 m. 36.8 s. De tijd van de Duitsche ploeg was dus ook beneden het oude Olym- pische record. .Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiié

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4