Onbeschrijfelijke wreedheid van den burgeroorlog Witte officieren voor den krijgsraad ikJï m De radio-priester Het nieuws van heden DE STRIJD OM MALAGA WEGENS MUITERIJ TE MADRID WANDGEDIERTE PROCESSIE IN FRANKRIJK GESTOORD A VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 17 AUGUSTUS 1936 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f3.58 bijvooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE KV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 TWEE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20102 Overal hebben fusillades op groote schaal plaats. Te Badajoz zijn 2000 man geëxecuteerd Irun en San Sebastian ingesloten Het Noordelijk front In het Zuiden Regeeringstroepen op Majorca Franco te Burgos Tegen generaal Fanjul en kolonel Quintana de doodstraf geëischt De verdediging De verdediging Begrafenis van den marte laar-bisschop Fransch grensplaatsje gebom bard eerd Regeeringsbericht Buigt Catalonië? Het Weer Zuiveringsonderneming „RADICAAL" Tijdens een rede wordt hij door een zonnesteek getroffen Nog steeds verzet in Abessinië Bezittingen van den Negus ver beurd verklaard RADIODISTRIBUTIE - HAARLEM DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Uit Palestina Voorstellen 'van Emir Abdullah aan den Hoogen Commissaris Typhoon aan de Chineesche kust Cipier schiet zijn vrouw dood NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct„ fngex. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. Naar vernomen wordt zijn 1 000 regeeringsgetrouwen te Badajoz te rechtgesteld, nadat de stad door de opstandelingen was genomen. De ge vechten bij het innemen van de stad waren zeer bloedig en men kan het aantal gesneuvelden moeilijk schat ten. Een Portugeesch journalist stelt het cijfer der gefusilleerden dubbel zoo hoog. Hij seint: Een door kogels doorzeefde muur en een groote plas bloed duiden de plaats aan, waar de opstandelingen, die de overwinning hebben behaald in den hevigen strijd om het bezit der stad, bijna 2000 personen, die der regeering waren trouw gebleven, hebben terechtgesteld. In de straten zoeken vrouwen en kinderen naar de lijken van echtge noot of vader. LISSABON, 17 Aug. (N. N. B.) Uit Badajoz wordt gemeld, dat nog vele huizen in brand staan. Bij de bestorming van Fort San Pedro dat hardnekkig door de regeeringstroepen werd verdedigd, zijn aan de zijde der opstandelingen 56 van de 152 manschappen van het vreemde lingenlegioen gesneuveld. Ook zijn bij de bestorming van de Menacho- kazerne tal van opstandelingen gedood. De manschappen der regeeringstroepen, die in handen der rebellen vielen, werden terecht gesteld. Tot de terechtgestelden behooren kolonel Cantero, Luitenant Veiga en verschillende plaatselijke autoriteiten. 4000 opstandelingen hebben Zaterdag den opmarsch voortgezet in de richting van Madrid. Het telefoonverkeer met Lissabon en Sevilla is hersteld. Kapitein Alfonso Blanco werd be noemd tot civiel-gouverneur van Badajoz. De opstandelingen laten geen tijd voorbij gaan om Badajoz in staat van verdediging te brengen. Om de stad worden loopgraven aan gelegd, terwijl de forten worden hersteld. Een groote afdeeling opstandelingen wordt zeer binnenkort in de stad verwacht. Zij zou den uitgerust zijn met 15 stukken luchtafweer geschut. Kolonel Juanyague, de aanvoerder der op standelingen te Badajoz, heeft de Portugee- sche pers verzocht een oproep voor vrijwilligers te plaatsen, die dienst moeten nemen in de rijen der opstandelingen. Hij verklaarde: „Na zijn groote verliezen heeft het legicen geoe fende en dappere strijders noodig om den strijd voort te zetten". In geheel Spanje wordt trouwens gefusilleerd. Over en weer worden groote wreedheden be dreven. Reuter meldt uit Elvas: In militaire kringen schat men het aantal aanhangers van de regeering dat gefusilleerd werd op meerdere honderden en het aantal dat gevangen genomen werd op l millioen. Volgens een bericht uit Madrid aan de New York Times, dat de censuur is ontgaan, zijn 753 leden van partijen der rechterzijde, met in begrip van priesters, door manschappen der re- geeringsmilitie te Madrid terecht gesteld. De ze executies werden verricht gedurende de eer ste drie weken van den burgeroorlog. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat 7000 personen zijn gearresteerd. BAYONNE, 1 7 Augustus. (Reu ter). Aan de grens ontvangen be richten melden, dat de vijandelijk heden aan het Noordelijk front van Navarra op felle wijze hervat zijn. De strijd gaat om het bezit van San Sebastian. HENDAYE, 17 Augustus. (D. N. B.) In den afgeloopen nacht hebben de opstandelingen En- derlaza, op ongeveer 8 K.M. ten Zuiden van Irun, bezet. Irun en Frontarabie waren des nachts volkomen in het donker gehuld. Het hoofdkwartier van generaal Mola meldt, dat de opstandige troepen in de provincie Ga- licië contact hebben gekregen met de opstandi ge troepen in Asturië. Irun en San Sebastian zijn thans door de troepen der opstandelingen geheel ingesloten, de burgerbevolking verlaat Irun. De Almirante Cervera, het oorlogsschip, dat de zijde der opstandelingen heeft gekozen, ver scheen Zondagavond voor Bilbao en beschoot de kustplaats Santurce, welke 20 K. M. van Bilbao is gelegen, evenals Portugalete, waar alle benzinetanks tot ontploffing werden ge bracht Zondagochtend vroeg is de aanval op het Guipuzcoafront door de opstandelingen hervat. Drie kolonnes rukken op: een naar Irun, langs de Fransche grens, een tweede in het Vesten uit Tolosa naar Hernani en een derde in het centrum in de richting' van Lasarte. Men ver wacht, dat de kruisers „Canarias", „Espana" en „Almirante Cervera", cüe voor de 'kust kruisen, de Pigueldo Ulio zullen bestoken, wel ke bij San Sebastian ligt. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de opstandelingen heden nog niet zullen trachten San Sebastian te bemachtigen. De leiders van de opstandelin gen willen de stad insluiten en hopen de stad zoo in een onverdedigbare positie te brengen, zoodat de regeeringstroepen deze vanzelf moe ten verlaten. De commandanten van de drie kolonnes hebben opdracht zich van de groote steden meester te maken zoo mogelijk zonder bombardement. Indien evenwel San Sebastian tegenstand zal blijven bieden, zal het met groote hevigheid worden aangegrepen. Volgens geruchten uit San Sebastian bevon den de kruiser Espana en de torpedeboot Ve- lasco zich Zaterdag voor Bilbao, op ongeveer 2 KM. uit de kust. Het vuur op de stad werd geopend en de benzine-reservoirs aan de monding der Bilbao- rivier werden opgeblazen. Het aantal slacht offers is nog niet bekend. Te Sah Sebastian loopt het gerucht dat de opstandelingen voor bereidingen treffen om Maandag een hevigen aanval te land en ter zee tegen de stad te ontketenen. PARIJS, 17 Aug. (D.N.B.) De radiozender van Santiago de Compostella die in handen der opstandelingen is, deelt mede, dat de regee ringstroepen zich op Malaga terugtrekken, na in een fel gevecht 170 man verloren te hebben. De vlieghaven van Ceuta ligt vol vliegtuigen en het troepentransport naar Spanje vindt re gelmatig plaats. Gisteren hebben weer 2000 man de zee-engte gepasseerd. LISSABON, 17 Aug. (D.N.B.) Generaal de Llano heeft voor den zender van Sevilla ver klaard, dat de troepen van generaal Barela er in geslaagd zijn Acedona te veroveren. Hierdoor is de omsingeling van de belangrijke mijnen van Rio Tinto mogelijk geworden. Generaal de Llano riep de mijnwerkers op zich over te ge ven. Wanneer zij tegenstand mochten bieden zou hij de 71 mijnwerkers, die zich in zijn han den bevinden, als gijzelaars gebruiken. Verder deelde de generaal mede, dat de plaats Baena, op 60 K.M. ten Z.-O. van Cordoba door volks fronttroepen is aangevallen. Deze werden ech ter afgeslagen, waarbij zij drie vrachtauto's, verscheidene machinegeweren en munitie ach terlieten. Tenslotte deelde Llano mede, dat de oor log met de onvoorwaardelijke onderwerping van de regeeringstroepen zou eindigen. Een compromis is onmogelijk. BARCELONA, 17 Aug. (Reuter). Naar de socialistische afgevaardigden Calarga ën Ruiz le Cina uit Mahon, de hoofdstad van het Balearen- eiland Minorca, aan den Catalaanschen presi dent Companys hebben geseind, is volgens een mededeeling van het oorlogsschip „Almirante Miranda" zoo juist de eerste afdeeling regee ringstroepen op Majorca aan land gezet. De nationalisten hadden rond het eiland mij nen gelegd, doch dit heeft niet mogen baten. BURGOS, 17 Aug. (Reuter). Vergezeld van vier officieren, is generaal Franco, de opperbe velhebber van het zuidelijk leger der nationa listen, heden uit Sevilla per vliegtuig in 't noor delijk hoofdkwartier te Burgos aangekomen. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door generaal Mola, generaal Cabanelias, het hoofd der voor- loopige regeering, en alle leden dier regeering. In het regeeringspaleis hebben de drie gene raals daarop circa anderhalf uur geconfereerd, doch over het onderwerp van hun besprekingen bewaart men het stilzwijgen. De onderkoning van Abessinië, maarschalk Graziani, ontving onlangs te Addis Abeba vele Abessinische hoog waardigheidsbekleeders tot wie*i hij een toespraak hield MADRID, 15 Aug. Zaterdag hebben te Madrid terechtgestaan generaal Fanjul en ko lonel Quintana, die er van beschuldigd worden bij den nationalischen opstand in de Madrileen- sche Montana-kazerne het commando te heb- gen gevoerd. Generaal Fanjul deelde mede, dat hij zich op bevel van generaal Villegas naar de Montana- kazerne had begeven, ten einde zich op de hoogte te stellen van de daar heerschende si tuatie. „Toen ik in de kazerne aankwam", aldus generaal Fanjul, „bleek mij, dat de officieren in groote opwinding verkeerden, daar zij verno men hadden, dat zich in de kazerne der Jagers wanordelijkheden hadden voorgedaan." De procureur-generaal verzocht den ver dachte een verklaring te geven voor de aan wezigheid van gewapende burgers in de Mon tana-kazerne. Generaal Fanjul zeide, niet te weten, hoe zij in de kazerne waren gekomen en wie hen daarheen had geroepen. Wat de proclamatie betreft, die hij had uit gevaardigd, verklaarde de generaal, dat deze proclamatie hem was voorgelegd en dat hij haar in zijn verstrooidheid had gecorrigeerd. Vervolgens werd tot het verhoor van kolonel Quintana overgegaan. Laatstgenoemde verklaarde te hebben ge loofd, dat degenen die de kazerne aanvielen, revolutionnairen waren, aangezien zich niet één lid der guardia civil onder hen bevond. Van de aanwezigheid van gewapende burgers in de Montana-kazerne was hem niets bekend. Daarna was de beurt aan de getuigen, onder wie verscheiden officieren, die in de Montana- kazerne gevangen genomen werden. Na afloop van het getuigenverhoor neemt de procureur-generaal requisitoir. Hfj gaat het verloop van den opstand in de Montana-kazerne na, die onder leiding van generaal Fanjul stond. Des Maandags openden de regeerings troepen den aanval op de kazerne; generaal Fanjul gaf zich later aan de stormtroepen der guardia civil over. „Generaal Fanjul en kolonel Quintana," al dus de procureur-generaal, hebben misbruik gemaakt van het gezag, waarmede de regeering hen bekleed had. Zij hebben zich onder bezwa rende omstandigheden schuldig gemaakt aan muiterij tegen de wettig gevormde regeering en derhalve eisch ik tegen beide beschuldigden de doodstraf." De verdediger der beide officieren, de advo caat Cobian, verklaart, dat verzuimd is, de of ficieren der Montana-kazerne er van te ver wittigen, dat de regeering voornemens was af- deelingen arbeidersmilitie te vormen. De aan vang der gebeurtenissen in deze kazerne moet gezocht worden in een aanval op het complex, verricht door burgers die in een vrachtauto wa ren gekomen. Toen de kazerne eenmaal aan een aanval had blootgestaan, kon generaal Fanjul haar niet meer verlaten, wilde hij niet eerloos worden. Wat den juridischen kant der zaak betreft, komt de advocaat tot de conclusie, dat men, indien men verdachten al schuldig acht, hen wegens samenzwering en niet wegens muiterij kan veroordeelen. Derhalve verzoekt de advo caat voor generaal Fanjul vrijheidsstraf met behoud van rang en voor kolonel Quintana vrijspraak. Ten slotte kwam ook generaal Fanjul nog aan het woord. „Door niets is bewezen", aldus de generaal, „dat ik het bevel tot den opstand in de Mon tana-kazerne heb gegeven. Ik had den indruk, dat de drie regimenten welke in de kazerne gelegerd waren, de bevelen van den divisie- commandant opvolgden en dat de regeering was overweldigd door strijdkrachten, die niet de hare waren. De rebellie was reeds aan den gang, zoodat ik dus ook geen orders heb kunnen geven, die haar hebben uitgelokt. Daar ik der halve niets misdreven heb, kan ook van straf geen sprake zijn. Mijn eenige wensch is, dat het recht zijn loop zal hebben en dat de bloe dige strijd in Spanje zal eindigen." w Largo Caballero, de leider der Spaansche arbeiders, bevindt zich aan het strijd- jront nabij Madrid, waar hij zijn volge lingen bij hun verzet tegen de rebellen aanmoedigt Vervolgens begaven zij zich naar de kathe draal van Burgos, ter bijwoning' van de mis. Zij werden op hun tocht geestdriftig door de menig te toegejuicht. Een groot enthousiasme maakte zich van de stad meester en voor vele vensters hingen vlaggen, die aan de straten en de pleinen een feestelijken aanblik gaven. Na de lunch vertrok Franco wederom per vliegtuig naar het zuidelijk hoofdkwartier. In Vaticaanstad wordt vernomen, dat 18 leden van de Congregatie Fate Bene Fratelli, die een kindertehuis te Calasellas nabij Bar celona leidden, zijn vermoord. LISSABON, 14 Aug. (Reuter) Een van de groote Portugeesche dagbladen heeft een vlieg tuig gecharterd om hulp te brengen aan een aantal vrouwen, die uit Spanje zijn gevlucht en zich aan de grens nabij Badajoz bevinden. Het vliegtuig is vol geladen met voedsel en medicamenten De bevolking van Locolea heeft den bisschop van Siguenza die door de communisten bij levenden lijve op een brandstapel was ver brand, een ontroerende begrafenis bereid. Dui zenden boeren baden den Rozenkrans, terwijl de troepen voor de lijkkist defileerden. De plechtigheid moest in de open lucht plaats hebben, daar de kerk volslagen verwoest is. HENDAYE, 17 Aug. (Reuter) Zondag avond tegen half acht heeft een driemotorig Spaansch vliegtuig, dat zich boven Fransch grondgebied bevond, zich in de richting der Spaansche grens begeven. Het vliegtuig heeft drie bommen laten vallen boven het dorp Biriatou, dat aan de Bibassoa is gelegen, welke ter plaatse de grenslijn vormt. Een der bom men is terechtgekomen op een huis, waar vier mannen kaart speelden. Het huis werd geheel verwoest, doch, wonder boven wonder, werd geen der mannen getroffen. De andere bom men zijn honderd meter verder terechtgeko men, doch hebben geen schade aangericht. Het schijnt een vergissing van den vlieger te zijn, daar het plaatsje juist op de grens ligt. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat het Zondag te Madrid kalm is geweest. De regeeringstroepen rukken op naar Teruel en Huesca. In de omgeving van Granada en Cordoba duurt de strijd voort en heeft deze. een voor cV> regeeringstroepen gunstig verloop. Tenslotte heeft het ministerie gemeld, dat de strijd in de provincie Badajoz wordt voortgezet. HENDAYE, 17 Aug. (D.N.B.) Een particu lier verklaart vandaag een radiogram te heb ben opgevangen van de Catalaansche regeering te Barcelona aan het hoofdkwartier der op standelingen te Burgos. Daarin zou de Cata laansche regeering vragen of de generaals Franco en Mola bereid zouden zijn de autono mie van Catalonië te eerbiedigen ingeval hun partij de overwinning zou behalen. Indien deze toezegging zou worden gedaan, zou de Genera- lidad bereid zijn allen strijd tegen de troepen van generaal Franco c.s. te staken en tot het einde van den burgeroorlog een strenge neu traliteit te handhaven. De executie der rooden door Moorsehe troe pen duurt voort aldus meldt de correspondent van Reuter, die Badajoz twee dagen na den intocht der opstandelingen heeft bezocht. De lijken worden op enorme brandstapels ver brand. De beschuldigden worden voor den krijgsraad gebracht, waarna hun bovenlijf wordt ontbloot. Indien hun rechterschouder een wond vertoont, dia door het dragen van een geweer veroorzaakt zou kunnen zijn wor den zij ter dood veroordeeld omdat zij tegen het leger hebben gestreden. In groepen van 20 worden zij dan zonder onderscheid van klasse terechtgesteld. Generaal Queipo de Llano heeft over de radio de uit Madrid afkomstige berichten te gengesproken, o.a. dat 'kolonel Arar.da zich te Oviedo zou hebben overgegeven en dat de val van Granada aanstaande zou zijn. Hij wees met verontwaardiging de beschuldigingen van de hand, als zouden de opstandelingen zich schuldig hebben gemaakt aan wreedheden je gens de bevolking. LONDEN, 17 Aug. (D. N. B.) Een speciale verslaggever van de Daily Telegraph meldt dat in een week tijds 19 Fransche militaire vlieg tuigen te Barcelona zijn aangekomen Op de Fransche machines is het roode herkenr.ings- teeken aangebracht, waarvan alle Spaansche regeeringsvliegtuigen zijn voorzien. Ieder der Fransche piloten heeft voor zijn vettiek uit Frankrijk de verzekering gekregen, 15.000 fiancs per maand te zullen ontvangen, |j VERWACHTING: Meest zwakke wind uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen, licht tot half bewolkt, weinig of geen j= regen, warm weer Hoogste barometerstand 771.0 te Sortavala in Finland Laagste barometerstand 750.1 te Vestmanoer. H Zon op 5.47 - onder 8.20 - Licht op 8.50 H Maan op v.m. 6.15 onder n.m. 7.57 =j Nieuwe Maan 4.41 v.m. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiil Absolute verdelging onder geheimhouding :n schriftelijke garantie. Talrijke tevreden heidsbetuigingen ter inzage. Overal te ont bieden. Gen. Cronjéstraat 135 - Telef. 11657 CLEVELAND, 17 Aug. (Reuter). De bekende radio-priester Charles Coughlin werd, terwijl hij een groote rede hield in tegenwoordigheid van talrijke partijgangers, door een zonnesteek getroffen. Het spreekgestoelte, waarop hij stond, was aan de zon bloot gesteld en de hitte was buitengewoon groot. Tijdens het transport naar het hospitaal werd de toestand van den radio-priester als zeer ernstig beschouwd. STOCKHOLM, 17 Aug. (Reuter) Dr. Ny- lander, de leider van de Zweedsche ambulance in Abessinië, heeft uit Nairobi een telefonisch onderhoud gehad met de Dagens Nyheter. waarin hij verklaarde, dat het leven der leden der ambulance bij den tocht door Abessinië meermalen gevaar heeft geloopen, aangezien de inboorlingen hen voor Italianen hielden. Hij verklaarde, dat de oorlog nog geenszins is geëindigd. Ras Desta en andere Abessinische hoofden hebben gezworen den guerilla tegen de Italianen zonder ophouden voort te zetten. Uit Addis Abeba meldt Reuter: Men deelt mede, dat de particuliere bezittingen van den Negus in Abessinië verbeurd zijn verklaard. In October zullen de eerste landbouwkolonies worden gevestigd op zijn landgoederen, zulks met het oog op het einde van de regenperiode. De eerste groep kolonisten zal bestaan uit zwarthemden, die in Abessinië blijven. Voor twee kwartjes krijgt U weinig, Want wat is nu vijftig cent? Toch geeft daarvoor de Centrale Een volle week amusement. N. GRACHT 5 TEL. 10010 De guerilla in Abessinië wordt voortgezet. De bezittingen van den Negus zijn verbeurd ver klaard. Voorstellen van Emir Abdullah aan den Iloogen Commissaris van Palestina. Tegen generaal Fanjul en kolonel Quintana is te Madrid de doodstraf geëischt. Na de inneming van Badajoz zijn 2000 man gefusilleerd. In geheel Spanje zijn volgens de militairen reeds een millioen volksfronters gearresteerd. De strijd aan het Noordelijk front is hervat. Irun en San Sebastian zijn ingesloten. Bilbao is gebombardeerd. Benoemingen in het bisdom Haarlem. Eerste Nationale Congres van „De Jonge Werk man" te Nijmegen volkomen geslaagd; zeer waardeerend schrijven namens Z, II. den Paus. AMMAN, 17 Aug. (DNB) Naar uit goede bron verluidt, heeft Emir Abdullah, na een lange briefwisseling met den Hoogen Commis saris dezen thans de volgende voorstellen per schrijven doen toekomen 1) De regeering van het mandaatgebied moet alle gevangenen in de concentratiekampen in vrijheid stellen. 2) Zij moet alle politieke gevangenen, be halve die, welke Wegens ernstige misdrijven veroordeeld werden in vrijheid stellen. 3) Zij moet de immigratie der joden geheel onderbreken, waarbij niet gezegd wordt, of dit voor altijd of slechts voor tijdelijk zal zijn. Hiervoor zal Abdullah dan de garantie ge ven van een onmiddellijke beëindiging der terreur, zoodat in aansluiting daarop de Ko ninklijke commissie van onderzoek inzake de troebelen in Palestina naar dat land zal kun nen komen. Deze voorstellen zouden na voor afgaande besprekingen met de toonaangevende Arabische partijen gedaan zijn, tot welke de partij van Moefti echter niet behoort. Het ant woord van den Hoogen Commissaris wordt deze week verwacht. AMIENS, 17 Aug. (Reuter) De traditio- neele processie ter gelegenheid van het feest van Maria ten Hemelopneming te Cayeux sur Mer werd Zaterdag gehinderd door een aantal linksche extremisten, die een roode vlag mee droegen. Een aantal schoten werd gewisseld, doch de gendarmen konden de orde herstellen en de processie kon ongehinderd verder trek ken. HONGKONG, 17 Aug. (Reuter A. N. P.) De Chineesche kust is geteisterd door een tvphoon, tengevolge waarvan tal van personen om het leven gekomen zijn. In de arme Chineesche wijken te Hongkong en Kanton is groote schade aangericht. Veie hulzen zijn ingestort, en ontwortelde boomen liggen in de straten. Tengevolge van een aardverschuiving zouden honderd Chineezen levend begraven zyn. Het Britsche sa. Sunning heeft noodseinen uitgezonden, het zou buiten de haven van Hongkong aan den grond zijn geloopen en zich in een gevaarlijke positie bevinden. Ook andere schepen schijnen in gevaar te zijn. De typhoon is ook over Shanghai getrokken. Een later bericht meldt, dat de passagiers van de „Sunning" door troepen zijn gered. MANILLA, 17 Augustus (Stefani). Een hevige cycloon heeft de kusten der Philippijnen geteis terd. Talrijke schepen verkeeren in nood. TASIKM AL A J A, 17 Aug. (Aneta). Zaterdag avond schoot een cipier van de gevangenis zijn echtgenoote met een revolver in de gevangenis dood. Daarna verwondde hij zichzelf,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1