UIT DEN OMTREK Men ócfiujft onó: Spektakel om Jolanthe UXOR AV°as ZOEKT GE VheatecT m m I (le daffe,?k*chR ')csiom" PALACE FILMAC VACHT UUR <5 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS CERESIT k DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1936 Vanaf Vrijdag 21 Augustus I" Ilr'|,SPEKTAKEL I! JSnp.|om JOLANTHE" SOUND OMROEPEN! BEVERWIJK BENNEBROEK DRIEHUIS HEEMSTEDE VELSEN Uit het O. I. V.-kamp IJMUIDEN FELLE HOOIBRAND TE HEEMSTEDE Veel werk voor de brandweer STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG jfy een glans - -piestatic! PALACE een lu m i n a-fi l m Wilhelm Kriiger Albert Lieven Carsta Löck Frits Hooptz Fita Benkhoff. a I KOMT DAN HET I I MEEMAKEN „50 minuten het laatste Film- nieuws der geheele wereld THEATER (THE GAY DECEPTION) }Hoogst amusant voorprogramma. Wat Luxor brengt isaltijd goed f V Ta FRANCES LANGFORD PATSY KELLY MEUBELTRANSPORT PER AUTO J. G. BUIJS VOCHTIGE KELDERS en NATTE MUREN H. C. VAN MEEUWEN een huis een pension1 dienstpersoneel lessen een club een werkkring? LAAT UW WENSCH Stand R.K. Tuinbouwwinterschool. Deze stand op de groote Bloemen- en Tuinbouwten toonstelling te Be verwijt; dient om te laten zien hoe het theoretisch onderwijs aan toe komstige tuinbouwers en handelaren in tuin bouwproducten zooveel als mogelijk is ook aan schouwelijk wordt gegeven. Bij de beperkte ruimte, welke ter beschikking' stond, was dit niet gemakkelijk, daar zooveel vakken op de school gegeven worden. Immers, behalve de hoofdvakken Bloembol lenteelt, Groenteteelt en Fruitteelt, worden tot beter begrip van de theorie en de praktijk der hoofdvakken nog gegeven Bemestingsleer, Grondkennis, Kassenbouw, Plantenziekten en Erfelijkheidsleer. Om onderricht in genoemde vakken te kun nen volgen zijn Schei-, Natuur- en Plantkunde onontbeerlijk. Het spreekt vanzelf, dat Boekhouden en Handelskennis niet ontbreken mogen. Dit geldt ook voor de Nederlandsche taal, Moderne talen en Handelscorrespondentie, terwijl door leerlin gen, die reeds een goed handschrift hebben ook lessen in Stenografie en Machineschrijven ge volgd kunnen worden. Uitsluitend aan de katholieke leerlingen wordt onderwijs gegeven in R.K. Sociologie. Daarom werden op 'n groote kaart de vakken van onderwijs op de school vermeld, waarbij tevens de aandacht er op wordt gevestigd, dat voor al deze vakken aan belanghebbenden gaar ne gratis advies wordt verstrekt. Enkele vakken werden nog door instrumenten of praeparaten nader toegelicht. Zoo werden in verband met de teelten in Kennemerland enkele belangrijke ziekten ge demonstreerd van tulp, narcis, gladiool en cro cus. Van de ziekten voorkomend bij hyacinth zijn aanwezig „gewoon aaltjesziek" bij La Vic- toire en een vuurblad waarop sclerotiën voorko men. Van de tulp werd een vrij volledig over zicht gegeven van het „vuur". Goed komen uit de verschillen tusschen zieke bollen van een .steker" en die van „kwade grond" en ,smeul- plant". Bij de narcis zijn voorbeelden van „vlieg", „aaltjesziek", „bolrot", „smeul", „kwade g'rond" en „van de wortel gaan". Bij gladiool zijn naast „droogrot", „hardrot" en „scab" een paar Bo- trytisaantastingen, en een aantasting door pe- nicillium en Fusariumrot te zien. Voor groenteteelt zijn preparaten van roest op: boon, asperge, selderie en aardbei. Voorts van de geveesde ruipziekte (bladroller) en de kankerziekte van de aardbei. Ook de aantasting van de lapsnuitor bij de aardbei is aanschou welijk voorgesteld. Voorts de verwoesting welke de vliegenmade kan aanrichten bij prei en bloemkool, alsmede de valsche meeldauw bij de spinazie en de voetziekte bij de erwten (Fusa- rium). Voor fruitteelt zijn gedemonstreerd eenige platen met appels en peren. Voorts preaparaten van schurft peer loodglans perzik en pruim, bloedluis appel en spinselmot. zy, die belang hebben bij de aardappelteelt vinden hier gedemonstreerd Zwartbeenigheid aardappel, Rhizoctonia solani (Pokken) en den Coloradokever, alsmede de vroeger zoo beruch te wratziekte van de aardappel. De groote globe in den hoek van de stand wijst er op, dat handelsaardijkskunde op de school niet ontbreekt. Natuurkunde is vertegenwoordigd door het instrument „psychrometer". O.m. kan dit in strument benut worden om nachtvorsten te voorspellen. Als namelijk buiten om 4 uur's mid dags de natte thermometer hooger dan 3 gra den Celcius aanwijst, zal in den daaropvolgen- den nacht veelal géén nachtvorst optreden. De pulverisateur, alsmede de zwavelblaasbalg, welke bij bestrijding van plantenziekten zulke goede diensten bewijzen, ontbreken niet. Het groote driehoekige bord in het midden van de stand wijst er op, dat de tijd der lessen zoo is gekozen, dat deze valt in de minst drukke periode van het kweekersbedrljf n.l. van October tot en met Maart. Enkele spreuken mochten natuurlijk niet ont breken. Zoo zal de spreuk „Kweeken met oor deel, is kweeken met voordeel" zeker niet na laten de aandacht van de kweekers te trekken. Bovendien wordt aan belanghebbenden nog een verkort programma van het onderwijs aan de R.K. Tuinbouwwinterschool verstrekt, zoodat niets is nagelaten om de aandacht te vestigen op voor deze zoo nuttige onderwijsinrichting. Gunning. Na inschrijving hebben B. en W. de consumptiegelegenheid op het Gemeentelijk Sportpark verpacht aan D. H. v. Graas, voor f100 per jaar. De rijwielstalling is verpacht aan J. Wolgien, voor f 64.80. Vroolijke party voetbal. Woensdagavond is op het Gemeentelijk Sportpark een gecostu- meerde voetbalwedstrijd gespeeld, waarvan de baten bestemd waren voor de Katholieke Kin deruitzending. De „match" werd gespeeld tij dens de rust van den voetbalwedstrijd D.E.M. Vitesse (Castricum). De beide gecostumeerde elftallen, bestaande respectievelijk uit bakers en zwaargewichtvete ranen, hielden eerst een muzikale rondgang door Beverwijk, waarbij de St. Jozefharmonie voorafging), waarna zij, iedere zwaargewicht voetballer had een baker aan den arm, het veld opgetrokken, om onder leiding van den heer Leo Feelen, elkaar sportief te bekampen. Wie nu zou meenen dat de dikbuiken, door hun overmacht aan gewicht, meester van het terrein zouden zijn, vergissen zich. Daarvoor waren zij te zwaar op de hand. De eerste felle aanval kwam dan ook van de zijde der bakers. Zij brachten het tot een corner en even later volgde een ..doelworsteling", waarbij de bakers het natuurlijk wonnen. Of het doelpunt eerlijk was, weten we niet, maar wie durft er tegen een baker te protesteeren. De gewichtigen waren daarmede echter over den eersten schrik heen. Zij lieten het er niet bij zitten, deden den bodem van het Sportpark dreunen onder hun schreden en losten een centenaarszwaar schot waarvoor de baker-doel man zonder meer bezweek. Het spel ging hierna zooals de vakterm luidt gelijk op en neer. Het was overigens net echt. Zelfs strafschoppen ontbraken niet, en eens liet de scheidsrechter een klaaglijk ge fluit hooren voor een flauwgevallen juffer, wie de emotie te hevig was geworden. De bakers kwamen, ouder gewoonte, weer in de meerderheid. De doelman der dikken was zijn plaats onder de lat wel waard, maar hij was toch nog niet breed genoeg om den doel- mond te vullen. Daaraan is het vermoedelijk te wijten, dat de bal op éen gegeven oogenblik achter hem in het net lag. Edoch de vreugde was van korten duur. Met een laatste krachtsinspanning schudden de zwaargewichten de bakers van zich af en storm den op het doel hunner vijandinnen af meteen geestdrift, alsof zij op weg waren naar de con sumptiegelegenheid op het feestterrein. Geluk kig bedachten zij zich tijdig, joegen de bakers uit het doel en scoorden toen nog op onver klaarbare wijze. Waarop zij een zucht van ver lichting slaakten, waaronder de boomen van het Sportpark zich bogen. Er kwam verder geen verandering meer in den stand. Het publiek, dat niet zeer talrijk was, heeft zich kostelijk geamuseerd. Vermelden we nog, dat de Deken den aftrap heeft verricht. De wedstrijd D.E.M.Vitesse eindigde in een 30 overwinning voor de thuisclub. Opdracht Aan de fa. Castricum alhier is opgedragen het sloopen van de oude en bouwen van een nieuwe pastorie bij de R. K. kerk te Naarden. Zij was laagste inschrijfster met f 20.888. Burgerlijke Stand Geboren: Z. van Woen- selvan Veen, d.; A. M. DekkerTeeling, z.; A. C. Wester—de Wit, z.; A. A. Gorter—de Boer, d.; H. LoonDieterman, z.; M. C. KlousWig- chert d.; C. MiddelkoopMetzelaar, d.; W. C. van HoogstratenWernink, d.; M. G. van Leeu wenSchoorl, d.; C. de Vreezevan Gelderen, d.; J. B. A. ter WalOckers. OverledenJ. Bouwmeester, 77 jaar, echtgen. van C. Meissen. Getrouwd: G. A. Boon en Ch. M. Steenbak ker; V. Schwarz en Th. Dehler; D ,H. Groen en B. van der Linde. Ondertrouwd: P. Ursem en A. M. Berkhout; J. H. ten Boon en J. Steegman; H. M. W. van Beek en C. C. H. Addink. Verkooping. In café Oud Berg en Dal had Woensdag de verkooping plaats door notaris ,T. van Munster van Heuven te Haarlem, van elf woonhuizen met erven, voor- en achtertuinen, gelegen aan de Leid-chevaart, en van een ach ter deze huizen gelegen perceel grond groot 37.40 Are. De uitslag was dat elk der huizen f3300. opbracht en het stuk grond f 700. Er werd niet afgemijnd. De eindcombinatie a f 37.000 bleef aan den hoogsten bieder, den heer Verdel uit Haarlem. Vierdaagschc winkeliersreclame Op 27, 28, 29 en 31 Augustus wordt te Driehuis 'n reclame campagne gehouden waaraan 18 winkeliers zul len deelnemten. Iedere deelnemer heeft een deelnemerskaart in de etalage, benevens een woorden-puzzle, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden, welke door bedoelde winkeliers beschikbaar zijn ge steld. Buiten de aangeboden 18 fraaie prijzen, heb ben de deelnemers als hoofdprijs een modern Thee- en ontbijtservies beschikbaar gesteld, het welk in de etalage van dten heer Joh. Dam, Drie- huizerkerkweg 101 is geëtaleerd. Ter opluistering van deze schitterende reclame heeft het Comité zich de medewerking verzekerd van de Driehuizer Harmonie (Dir. de heer C. Oudendijk) welke op Zaterdag 29 Augustus des avonds van 810 uur op het bouwterrein Hof dijklaan hoek Driehuizerkerkweg een concert avond zal geven. Roodvonk In de week van 9 tot 15 Augustus 1936 zjjn alhier 2 gevallen van roodvonk gecon stateerd (uit één gezin). Koninginnefeesten Ook dit jaar heeft de Heemsteedsche commissie tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin plannen beraamd om dezen dag feestelijk te herdenken. Op de Dinsdagavond gehouden vergadering werd besloten de volgende plannen ter goed keuring aan B. en W. voor te leggen. De dag zal als gebruikelijk beginnen met de kinderspelen in Groenendaal, waarvoor weer het gedeelte tusschen Hertenlaan en Ver- verschingshnis zal gebruikt worden. Vooraleer de kinderen in Groenendaal aan komen, tusschen 9 uur en half 10, zullen op dat terrein eenige liederen ten gehoore gebracht worden door de kinderen der H.. K. Vereeni- ging voor den Volkszang onder leiding van Br. Tarcisius en den heer De Jong (de laatste ls de bekende propagandist voor Volkszang uit Haarlem) In den middag zullen er verschillende volks spelen georganiseerd worden aan de Vrijheids- dreef en op de „Merlenvaart". Deze zullen be staan uit: Kanowedstrijd, gecostumeerd ring steken op de fiets voor meisjes van 1318 jaar, kinderwedstrijden op de fiets voor jongens en mannen en touwtrekken. De deelneemsters en deelnemers zullen in groepen naar leeftijd ingedeeld worden. Des avonds van 7.30 tot 8.30 uur zal muziek worden gegeven vanaf den toren der Dreef- school door een combinatie van leden van „Eensgezindheid" en „Excelsior". Bij genoegzame deelname zal een lampion optocht georganiseerd worden, die opgesteld wordt op het Julianaplein en zal vertrekken na het eindigen vftjr bovengenoemd concert. De stoet zal voorafgegaan door muziek, trekken langs Binnenweg en Raadhuisstraat naar Centrum dorp. Het comité „Koninginnedag" verwacht dat winkeliers, die in aanmerking komen voor ver koop van lampions vooraf door een aardige etalage van dit nummer eenige reclame zullen maken. Des avonds geeft de harmonie „St. Michaël" in samenwerking met Heemsteeds gemengd koor „H. O. V." een concert op het Raadhuis plein. Er zal dit jaar ook weer een kermisje komen, waarvoor door de commisie aangevraagd is het terrein op den hoek ValkenburgerlaanToren- laars en het terrein tusschen Valkenburgerlaan en Molenlaan. Tot slot zal een vuurwerk worden afgestoken. Hiervoor heeft de commisise verzocht te mogen beschikken over het oude weiland langs de Vrijheidsdreef. Tot B. en W. is ook het verzoek gericht om het raadhuis weer te verlichten. Mochten er ingezetenen zijn die nog iets wil len bijdragen tot dekking der kosten, het adres van den penningmeester is: D. Pronk, Kerklaan 50, Giro 115178. Jaarvergadering Spaarkas. Woensdagavond hield de R.K. Spaarkas „St. Antonius", onder afdeeling van den R.K. Volksbond de jaarver gadering Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 240 was, vrijwel gelijk aan dat van het vorige jaar. In totaal was 215 ton anthraciet geleverd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat was gespaard een bedrag van f 6809,95, uitgegeven aan brand stoffen f3672,50 en aan dekens f 171,75. Aan spaarders werd terugbetaald f 2127,21. Door het gezamenlijk inkoopen van anthra ciet en dekens bleek een voordeel van ruim f 1000 ten goede der leden gekomen te zijn. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren G. H. Hageman, H. P. Warmerdam' en H. Opstal. In een vacature ontstaan door het be danken van den heer W. H. v. d. Eem werd gekozen de heer W. J. de Bruin. Daar het bestaande reglement al dateert van 1923 en noodig wijzigingen behoeft, werd een commissie tot wijziging benoemd. Na zeer uitvoerige besprekingen werd een be stuursvoorstel, om het boekjaar met één maand te vervroegen, om daardoor in staat te zijn vroeger brandstoffen te bestellen, teruggebracht op voor het eerste jaar een halve maand, om het dan een volgend jaar op een maand te brengen. Dit in verband met de kans dat velen in 11 maanden niet voldoende kunnen sparen. De verplichting van het betalen der 2 pet. ge deeltelijk te ontheffen hen die geen kolen doch wel dekens betrekken, werd aangenomen. Door omstandigheden zijn de trainingsavon den voor de twee volgende wekten op Vrijdag ver zet. De athleten trainen derhalve op Vrijdag 21 Augustus en Vrijdag 28 Augustus. Aanvang 7 uur, Aanmeldingen voor nieuwe leden des avonds op de training. Nergens veilig Ten nadeele van L. te IJmui- den-Oost werd een nikkelten horloge met dito ketting ontvreemd. Het horloge bevond zich in een heerenvest hetwelk door den eigenaar was neergehangen op het werk der betonrioleering aan den Stationsweg te Velsen. Herwonnen Levenskracht Zondag a.s. wordt er in de gemeente Velsen weer de jaarlijksche speldjes dag gehoudten ten bate van de T. B. C.- bestrijding. Ziekenfonds IJmuidcn Op de jaarvergade ring van „Ziekenfonds IJmuidten" werd besloten de contributie vast te stellen als volgt: Zij, die den leeftijd hebben van 16 jaar of ouder en behoorend tot het gezin f 0.25. Zij die niet tot het gezin behooren f 0.30. Inwonende kinderen beneden 16 jaar tot een maximum van vier kinderen per gezin f 0.12. Voor aanvullingsfonds per betalend lid 3 ctent. De verlaging is 3 Augustus 1936 ingegaan. Zij, die met aanvullingsfonds verzekerd zijn, hebben recht: op onbeperkte ziekenhuisverple- ging; barakverpleging en bovendien: Röntgen - 10 Sept. voor aanvullingsfonds verzekeren heb ben directe rechten, daarna moet een wachttijd van 3 maanden gemaakt wordten. De gevaarlijke hoek Dinsdag had er een aanrijding plaats op den hoek Oranjestraat Prins Hendrikstraat tusschten een „Stormvogels bus" en een luxe auto, bestuurd door den heer F., komende uit de Oranjestraat. De autobus kwam er goed af, terwijl de luxe auto aan de voorzijde werd beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Slapte aan de Hoogovens Het is met de scheepvaart voor de hoogovens deze maand niet druk. In de eerste helft van Augustus zijn er slechts 3 booten .met erts en 1 met kolen geweest en ook het aantal schepen, dat ijzer kwam laden was niet groot. De visscherjj Het aantal in de vaart zijnde stoomtrawlers neemt geregeld toe, zoodat er nu al meer dan 60 schepen in de vaart zijn. Met de warme dagen waren de uitkomsten der sche pen echter ongunstig. Ongelooflijk? Mten deelde ons mede, dat de kermisexploitanten in de feestweek ongeveer f 50.000 moeten hebben ingevangen. En dan spreekt men van stervend IJmuiden. Woensdagavond zag een bewoner van de Prinsenlaan te Heemstede plotseling een vlam slaan uit een hooiberg staande naast de wo ning van den landbouwer P. Jansen aan de Prinsenlaan. Direct waarschuwde hij den eigenaar en werd alarm gemaakt. Nu is het buurtschap ,de Glip" telefonisch aangesloten aan het net va.n Bennebroek. Eer er dus telefonische ver binding was met het politiebureau te Heem stede gingen enkele kostbare minuten verlo ren. In een ommezien was de hooihoop, die 30 voer hooi bevatte, een vuurzee. Wel stond de brandende massa op een voldoenden afstand van de woning, doch naast eenige schuren. In een dezer schuren bevonden zich een paar var kens; die door omwoners buiten gevaar gebracht werden. Enkele minuten na het loeien der sirene rukte de brandweer met spuit en ladderwagen uit en hoewel er een afstand van circa 100 M. was tusschen een brandkraan en den brand, werd het vuur na enkele minuten met 2 slangen op de leiding aangetast. Daar dit niet vol doende was, werd de motor in werking gesteld. Tegen een paar van zulke zware stralen was het vuur niet bestand en .na een half uurtje was men den brand in zooverre meester, dat voor uitbreiding geen gevaar meer bestond. Nog vrij lang duurde het eer begonnen kon worden met het uithalen van het hooi, omdat tot op de helft het vuur in het midden woed de. Tot circa half 1 in den nacht werd met man en macht gewerkt om het hooi uit den berg te halen. De staf der brandweer, die even als de burgemeester, aanwezig was, liet toen het meeste materiaal inrukken, terwijl 4 man met 2 slangen op de waterleiding bleven, om het restje te verwerken. De oorzaak van den brand is wel hooibroei, hoewel het hooi eerst zes weken geleden ge plaatst was. Op het geloei der sirene trokken honderden belangstellenden per rijwiel of auto naar het terrein van den brand. Het hooi is voor het gebruik geheel verlo- re gegaan. Belendende perceelen, als stal, wa genschuur en bergplaats, die vlak naast den hooiberg stonden, zijn gespaard gebleven. Verzekering dekt de schade. Vanmorgen om of uw linker-richtingaan- wijzer steekt u natuurlijk altoos tijdig uit, voor u 'n bocht naar links neemt Weet u, dat zoo n teeken geen tooverstaf is? En., dat u dus uw beurt moet afwachten OVER DE VRIJDAGAVOND-COLPORTAGE lederen Vrijdagavond tusschen 8 en 10 uur worden in. de Leidschebuurt colportage-tochten gehouden, die uitgegroeid zijn tot ware politie ke demonstraties, welke bij verderen uitgroei tot ernstige botsingen aanleiding kunnen geven. Zij. die aan deze demonstraties deelnemen, zijn voor het grootste gedeelte geen bewoners van deze stadswijk. Om eenig idee daarvan te geven dient het volgende. Èerst komt een hoofdagent van politie de straat in, waarin dan veelal kinderen van 8 tot 14 jaar aan 't spelen zijn. Dan komt de motor- brigade de straat instuiven en rijdt enkele ma len de straat op en neer. Dan komen in stram- men pas een stuk of acht knapen rnet hooge rijglaarzen, rijbroek en zwarte regenjassen de straat in met het kennelijk doel de politie eventueel in haar taak bij te staan. Vervolgens komen over de geheele breedte van de straat kooplieden met brochures en kranten, hoog op geheven, aangeslenterd. Een dame met een kist snelverband sluit den stoet. De straat wordt dan voor alle verkeer afge sloten en enkele van bovengenoemde kooplieden trachten huis aan huis in het afgezette straat gedeelte hun, uit het buitenland geïmporteerde ideeën voor enkele centen te verkoopen. Terwijl kooplieden in groenten, bloemen, fruit, garen en band voor hun handel onderworpen zijn aan allerlei Gemeentelijke bepalingen, kun nen de handelaren in brochures en pamfletten in onbeperkt aantal deze rustige arbeiderswijk onveilig maken, niet eerder tevreden zijnde, dan ciat de straten vandaag of morgen gedegradeerd zijn tot politieke tournooivelden. Laten wij als nuchtere Nederlanders eischen, dat zulks voorkomen wordt. Laten we onze ideeën uitdragen in pers en radio, in vergaderlokalen, bioscoop en theater, maar laten wij de straat vrij voor handel en ver keer en, indien niet anders mogelijk, voor het spel der kinderen. Ook voor de politie ligt een beter arbeidsveld braak, dan als vlagvertoon te dienen bij een col- portagetocht of portier bij een politieken siga renwinkel. J. B. bestraling, radiumbestraling. Zij, die zich vóór 9 uur begon de brandweer met nablusschen. van de Donderdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Libra 420 manden f 3190, Alma 495 manden f 2380, Hercules 395 manden f 2740. Gerberdina Johanna 1060 manden f 3260, Elie Cheneviere 115 manden f 1080, Maria Elisabeth 100 manden I 1020. LOGGERS RO 9 f 750, RO 1 f 470, KW 112 f 320, KW 28 f 300, KW 65 f 430. IJMUIDEN, 20 Aug. Tarbot per kg. 50_84, Griet per 50 kg. 10—23, Tor.g per kg. 681.04, Groote schol per 50 kg. 2427. Middel schol 1320, Zet schol 13—17, Kleine schol 3.3014. Schar 8 4.40, Tongschar 16—2o per 50 kg., Vleet per st. 901.50, Pieterman en Poon per 50 kg. 2.20— 4.20, Groote schelvisch 1419, Middel schelvisch 1619. KI. mid. schelvisch 1215. KI. schelvisch 5.5012 per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 23—48, Gullen per 50 kg. 1.90—10, Leng per stuk 39— 1.13, Heilbot per kg. 1.20—1.40. Wijting per 50 kg. 1.603.00, Koolvlsch per stuk 2835. Makreel per 50 kg. 5.709, Versche Haring per kist 3.80 4.20. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Vrijdag 21 Augustus 1936. Vloed: 6.23 v.m., 6.42 n.m. BIOSCOPEN-VERMAKELIJKHEDEN DE.. KLEINE EE1KS" uit „HARTfDIlf brengt vanaf VRIJDAG de groote Kluchtfilm Regie CARL FROEI.ICH tN DE HOOFDROLLEN flK Wilt een avond onbe- J daarlijk lachen en zich H m mÊeen oogenblik Verplaatsen V ,1' 'I Wanneer ze deze film I us fr-ir I hebben gezien, bestaan in W* Haarlem geen nurksen f m Wij bezorgen II een 011 ver- gctelijke LACH-AVOND TOEGANG VOOR ELK E N L E E F T IJ D. Dagelijks 2 Avondvoorstellingen 7 en 9,15 uur. Alle werkdagen van 115 uur doorloopend I'olygooti-Holl. Nieuws Eclair Journal Fox nieuws Natuuropnamen Teekenfilm. l'rijzen van 11-1 uur 15 et. van 1-5 uur 20 ct. TOEGANG VOOR ELKEN LEEFTIJD HAARLEM Van VRIJDAG 21 Augustus 1936 af, vertoonen wij DE VACANTlE-FILM die U zoekt. Mto*n Een daverende FOX 20th CENTURY KLUCHT, met FRANCIS LEPERER, FRANCES PEE en BENITA HUME. Regie: WILLIAM WYLER. Een hoogst amusant en origi neel gegeven, op schitterende wijze in scène gezet. Een aan eenschakeling van vergissin gen, die de eene LACHBUI na de andere ontketent. fraNS Hals VRIJDAG, 21 AUG. 1936 EEN GEESTIGE fm MUZIEKFILM,DIE NU EENS NIET ALLEEN TOT HET OOR, DOCH EVEN. ZEER TOT HET, HART SPREEKT 6 NIEUWE SONGS, DIE U ZULLEN BOEIEN EN 1 NIEUWE STER 1 £ana|or<L, DIÉ U ZAL VERRASSEN EEN PARAMOUNTFILM MET Regie van Raoul Walgh. 'n Walter Wonger Productie. Een film om van te smullen. Vol komische en dramatische momenten! TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Eiken middag matinée 2.30 uur. - Twee avondvoor stellingen 7 en 9.15 uur. - Zondag 4 voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. ITELEF. 17456 JAN HUY GEN STRAAT 13 - TELEF. 13271 - HAARLEM maakt U kurkdroog met: uit voorraad verkrijgbaar b«: Bouwmaterialen Harmenjansweg 11, HAARLEM Telefoon 11653 Meerdan80000gezinnen luisteren avond aan avond! naar den Omroeper van da De „Omroepers" (klein® annonces) van de V.K.P. verschijnen gelijktijdig in hare ZES DAGBLADEN DE TIJD DE NIEUWE DAd HET CENTRUM! DAGBLAD V. ARNHEMj NIEUWE. HAARL. CRïj NOORD-HOLL. DAGBL Inlichtingen ten kante van dit blad. Dc"ups"cn*downs"van een «lan lager wol geraakten toonecl- speler en zijn aan genomen dochtertje, wier zonnig humeur en levendig karakter, zijn oudën dag tot een gebeurtenis maken t Een 20TH. CENTURY- hOX film JANE WITHERS O. P. HEGGIE JACKIE SEARL KATHARINE ALEXANDER Een SOL M. WURTZEL productie. Regie LEWIS SEILER. Toegang eiken leeftijd EEN MM MET GEVOfl/GF f\ f/UMQMS TtSETE MOMENTEN f De jeucdise ras- artiste, Jane Wi thers. rangschikt 2-ich door deze creatie onder de grootsten van het witte doek Dagelijks 2 Avondvoorstellingen 7 en 9,15 u. Zondags 4 voorstcll. 2,00, 4,30, 7 en 9,15 DAGELIJKS MATINEE 2,30 UUR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7