STADSNIEUWS Heel anders en ^Trv stukken beter! WIL Haarlem, 29 Aug. HET CENTRUM 1 SITTERS G %KAR De beste sigaret voor Uw gezondheid 1 Hit RADIO MOORSn.v. St. Vincentiusbibliotheken De godsdiensthaat in Spanje UW TOEKOMSTIG HUIS PERHMEHT DUPLEX HAARDEN HAARDKACHELS STEENWEG 37 UTRECHT ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 Onderscheidingen SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 VOOR DEN POLITIERECHTER O, die polis! WIJ PLAATSEN DEZE ADVERTENTIE DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN HERDENKING MGR. NENT Z.G. AENGE- Oproep tot alle K.J.M.V.-ers AVONDVAK- EN TEEKEN SCHOOL ST. JOSEPHSGEZELLENVER. District Haarlem De HEER PFAFF Directeur Postkantoor onderscheiden Onderafd. der St. Josephsgezellen- vereeniging te Haarlem Woelige Zaanstreek Comité van Katholieke Actie Programma van de Haarl. Radio centrale op Zondag 30 Aug. RECTIFICATIE Luxor Sound Theater - Haarlem In den Grafkelder der Pharao's GEEN TOEGANG BENEDEN 14 JAAR. Is het toevaldat tienduizenden jaar in, jaar uit zweren bij CHIEF WHIP? Vraag het een CHIEF WHIP rooker-uit ervaring weet hij, dat de uitzonderlijk goede kwaliteit, de volmaakte zuiverheid en de heerlijke, opwekkende smaak onveranderlijk dezelfde blijven. Ga vandaag nog over op de sigaret, die heel anders en stukken beter is Onderscheiding mevr. Cohen Tervaert AGENDA Bioscopen 30 Augustus 31 Augustus Concert in den Hout Mr. TH. A- WESSTRA Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau Mr. Th. A. Wesstra, onze gemeente secretaris, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau Motor over den kop Wielerbaan Heemstede RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Gil Robles vertrokken naar Salamanca Belangrijke besprekingen met de Noordelijke legerleiding? Valsche hypotheek- acten gemaakt Bezoek van Mussolini aan Hitier? Bioscopen Haarlem en omgeving Apotheekdiensten (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) De moord op den bisschop van Barbastro R.K. DAGBLAD Jansweg 17, Kruisstr. 22 iets extra's eten, Visch van bloemendaal Fijne haring Gerookte paling Gerookte zalm Zalm Kreeft Forellen Caviaar Tong Tarbot Stoofpaling Garnalen den geheelen dag geopend Tevens standplaats Kermisterrein Bloemendaal TOEGANG VRIJ Benoemd zijn tot officier in de Orde van Oranje Nassau o.m. mr. dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge, administrateur ter prov. griffie van Noord-Holland, alhier; De Hoogeerw. heer H. C. J. Sandaal, deken van Haarlem; J. H. T. Pfaff, directeur van het post- en te legraafkantoor, alhier; mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris van Haarlem; mr. D. A. E. Immink, secretaris der directie van de N.Z.H.T.M. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau oa.: mevr. C. J. Cohen TervaertKoch, te Over- veen; mej. N. M. Brusse, lid van het bestuur der Haarl. Huishoud- en Industrieschool; E. W. F. Postel, ontvanger der directe belas tingen, alhier. De eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is o.m. toegekend aan de vol genden: In brons aan G. Kalkman, kantoorknecht bij den dienst der P.T.T. te Haarlem. In zilver aan R. van 't Hoff, kapelmeester van het N.Z.H.-muziekcorps te Haarlem. Aan S. Schuuring, hoofdcommies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Haarlem. In zilver aan A. D. de Zwart, brigadier-majoor der Rijksveldwacht te Hoofddorp. Aan Mej. M. C. Blok, directrice van de „Van Verschuer Erants Stichting" te Bennebroek. Aan Mej. M. C. Schagen, telefoniste bij den interlocalen dienst te Alkmaar. In brons aan M. Slkking, besteller bij den P. T. T. dienst te Warmond. In goud aan K. Brinkman te Den Oever (Wieringen) oud-havenmeester bjj den dienst der Zuiderzeewerken. In zilver aan H. J. van Rigteren, meester knecht bij den heer D. Gorter Jr. te Wormer- veer. Aan K. Roos, chef bij de N.V. Verffabrie- ken vil. Jan Visser te Zaandam. Aan E. Bie renbroodspot, papiermaker bi) de Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gel der en Zonen te Velsen. Aan J. Molenaar, chef van de afdeeling kurkmalerij bij de N.V. Ned. Linoleumfabriek te Krommenie. In brons aan K. Holkamp, stamper bij de N.V. De Vereenigde Blikfabrieken te Kromme nie. Aan J. Noom, schaver bij dezelfde onder- reming. Aan Chr. Smit, voorheen expediteur bij dezelfde onderneming, aan Th. Bos, voorheen blikslager eveneens bij dezelfde. Aan J. Wiggers, pakhuisknecht bij de fa. J. Laming en Sons te Hoorn. Aan P. Houter, pakhuisknecht bij dezelfde onderneming. In zilver m. de zwaarden aan den opperwacht meester te paard N. Buitenhuis van de derde divisie, commandant van de brigade Wormer- veer. ZONDER VOORUITBETALING Een 39-jarige grondwerker uit Zaandam had hij niet zooveel „succes". De Zaandammer had op 25 Mei een jongen inspecteur en een agent van een Levensverzekering Mij. uit Haarlem op bezoek gekregen, juist toen hij zijn fiets aan het repareeren was. Niemand wil graag in zijn werk gestoord worden en zeker niet als dat gebeurt door een gesprek over zoo'n tech- nisch-ingewikkelde zaak als het premievrij ma ken van een polis. De grondwerker had kort en krachtig de heeren de deur-uit gecomman deerd en was toen dit bevel niet spoedig ge noeg werd opgevolgd, met zijn fietssleutel gaan slaan. De inspecteur, voor wien deze slagen bestemd waren, greep den sleutel vast, een wor steling ontstond, waarbij de grondwerker, die ietwat „zenuwachtig" is, den inspecteur in diens duim beet, zóó zelfs, dat er een dokter en zie- kenhuishuip aan te pas moesten komen. Voor den rechter zetten ze de ruzie lustig voort en beschuldigden elkaar van leugens zonder er doekjes om te winden De rechter vond dat de beschuldiging vast stond: de inspecteur zal niet in zijn eigen duim gebeten hebben! Van den eisen van den Of ficier: 12 boete of 6 dagen hechtenis; deed oe rechter een heel stuk af en veroordeelde oen grondwerker tot slechts 5 boete ol 3 dagen hechtenis. „Ik ga direct in hooger beroep" was diens repliek De inspecteur mag echter wel eens een le vensverzekering voor zichzelf gaan sluiten! ringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Repetitie R.K. Tooneelver. „Thalia" in „Het Hof van Holland", Groote Markt. 9 uur: Conversatie-avond R.K. Esperantisten- vereeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. Vrijdag 4 Septemebr 8 uur: Repetieie Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenigin- gen verzocht bij het uitschrijven van een ver gadering, vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat: mej. W. v. d. Singel, Kle verlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. omdat wij menen, dat vele mensen onze zaak nog niet voldoende kennen. Wij verhuren, verkopen en repareren stofzuigers en wij doen ons werk serieus GED. OUDEGRACHT 52 - TELEFOON 12762 tussen Verwulft en Postkantoor Alle K. J. M. V.ers worden opgeroepen om op Donderdag 3 September a.s. zooveel mogelijk mede te doen aan den herdenkingsdag van den dood van Mgr. Aengenent z.g. Dien morgen zal er in de parochiekerk van Overveen om half 8 een H. Mis worden gelezen voor de zielerust van onzen overleden Bisschop, terwijl daarenboven de Bisschoppelijke grafkelder den geheelen dag zal geopend blijven. Daar de geheele mannelijke en vrouwelijke jeugd voor dezen herdenkingsdag wordt opgeroe pen, hoop Ik, dat onze Jonge Middenstanders niet zullen wegblijven. Kapelaan J. VAN HOUTEN, Moderator K. J. M. V. afd. Haarlem. Zondag 30 Augustus wordt wederom in het Missiehuis te VelsenDriehuis een studiedag georganiseerd voor de seniores en commissaris sen van het District. Drie bekende sprekers, de weleerw. heer H. de Greeve, de heer Paul de Waart en de weleerw. pater L. D. Oorsprong O.P., district-praeses van Rotterdam, zullen op dezen zoo gewichtigen dag voor de Gezellen- beweging in het district Haarlem, een inleiding met gedachtenwisseling houden. Een 55 a 60 bestuursleden hebben zich voor dezen dag op gegeven. Elke afdeeling en dat zijn er 17, zendt hiernaar zijn afgevaardigden. Het belooft een prachtdag te worden. Hij begint te 10,30 uur. Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd de heer J. H. T. Pfaff, directeur van het Haarlemsche postkantoor. De onderschei dene werd geboren op 21 December 1873 te Eindhoven. Op 1 Maart 1930 werd hij benoemd tot directeur van het postkantoor te Haarlem en op 16 Juni 1932 werd hij mede belast met d- directie van het telegraafkantoor alhier. Het Haarlemsche postdistrict omvat ook de omliggende postkantoren. Van 1 Januari 1924 af is de heer Pfaff lid van de Commissie van overleg bij het Staats bedrijf der P. T. T. Met 1 October as. hoopt deze zoo bekende Avondvak- en teekenschool voor de veertigste maal haar deuren te openen voor net nieuwe seizoen. Iedereen zal toegeven, dat dit een reuzenprestatie Is. Hoeveel mannen hebben al niet van de uitstekende lessen, die hier te hun ner ontwikkeling gegeven worden, genoten. Ve le, ja zeer vele bekwame vaklui uit Haarlem en omstreken hebben de opleiding aan deze zoo uitstekende instelling te danken. Het diploma van deze vak- en teekenschool, dat zij met noeste vlijt en onder degelijke discipline be haald hebben, is voor hen goud waard geweest. Onder degenen, die zich tegenwoordig nog tot de gelukkigen mogen tellen, arbeid te kunnen verrichten, behooren ook velen, die cteze teeken school gevolgd hebben, en hiervoor juist om hun vakkennis in aanmerking kwamen, wan neer er weer werk opdaagde. Al zijn de tijdsomstandigheden verre van rooskleurig te noemen en al gaat bij velen de pit om te studeeren er uit gekweld door de bange gedachte; toch geen werk te krijgen toch zou het zeer verkeerd en ondoordacht zijn, zoo maar den mooien tijd van ontwikkeling vruchteloos te laten voorbijgaan en zich niet meer voor een vak te bekwamen. Want zoo spoedig als er weer eenige opleving komt, dan zijn de eersten, die er van profiteeren degenen, die zich een grondige vakkennis hebben eigen gemaakt. Daarom dan ook roepen we aldus de praeses der St. Josephsgezellenvereeniging, kapelaan A. v. d. Hoeven bij dezen den on- misbaren steun der ouders of plaatsvervangers in, om toch hun jonge mannen tot vakontwik keling aan te sporen en ze van de lessen, die door bekwame leermeesters gegeven worden, te laten profiteeren. Dat beetje schoolgeld, zie advertentie in dit blad zal zeker wel vroeg of laat een flinke rente afwerpen. Laten onze jonge menschen toch het dure geld niet op de eerste plaats aan ontspanning opmaken en daarvoor de winteravonden verkwisten, daar maken we de maatschappij niet beter mee, maar leert ze hun geld besteden om zich een toekomst te verzekeren, al gaat het dan ook met grooten offerzin en moeite gepaard. Ook clan nog blijft er in den wintertijd genoeg gelegenheid over om eens een avondje „vrij" te zijn. Den eersten en tweeden September a.s. houdt de directeur in het schoolgebouw weer zitting om leerlingen in te schrijven voor alle klassen en wel des avonds van 7.30—9 uur. Laat het nu eens in het veertigste jaar een stormloop van nieuwe leerlingen zijn. Gij hebt er zeker baat bij. Ouders, we rekenen op steun en medewer king in dezen. De Zaanstreek schijnt veel zenuwachtige menschen te herbergen, want nog meerdere in woners stonden wegens mishandeling terecht. Een groentenhandelaar uit Zaandam had een vordering op iemand uit Koog a. d. Zaan. Op een schoonen Dinsdagmorgen had hij zij» schuldenaar om betaling aangemaand. Als ant woord, dat „raak" was, maar dan in andere beteekenis dan gewoonlijk kreeg hij stom pen en klappen van den schuldenaar, die een geopend zakmes in zijn hand hield en tot pak kend slot den grooten wagen van den zijn schuldeischer dreigde om te gooien. De man moest gisteren voor den rechter komen, maar liet kalmpjes verstek gaan. Behalve de schuld zal hij nu nog 15 boete moeten betalen of anders 6 dagen moeten „brommen". Zondag 30 Aug. 10 uur v.m. Autotocht naar Arnhem en het landgoed „De Hoge Veluwe". Voor leden en introducé's der Ned. Reisvereen. voor Katholieken. Maandag bestemd voor godsdienstige veree- nigingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Dinsdag 1 Sept. 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Vergadering van het Kruisverband in het MUitalrengebouw in de Zoetestraat. Donderdag 3 Sept. 's morgens 9 uur: Verga dering van het Armbestuur parochie St. Bavo in Haarlem-Noord in de pastorie. 7.30 uur: Cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. 8.30 uur: Bureau-vergadering R.K. Reclassee- Programma 1: Hilversum II (Huizen). Programma 2. Hilversum I. Programma 3: 8.30 Keulen; 9.20 Deutschland- sender; 10.20 Diversen; 10.50 Keulen; 11.20 Brussel Fransch; 12.15 Brussel Fransch; 12.20 Keulen; 1.20 Brussel Vlaamsch; 1.30 Brussel Vlaamsch; 2.20 Keulen; 2.50 Brussel Fransch; 3.05 Parijs Radio; 4.20 Keulen; 6.20 Keulen; 8.00 Keulen; 8.20 Keulen; 10.20 Keulen; 10.25 Parijs Poste Parisien; 10.50 Berlijn, Programma 4: 8.30 Brussel Vlaamsch; 8.40 Brussel Vlaamsch; 9.00 Brussel Vlaamsch; 11.20 Parijs Radio; 12.20 Parijs Radio; 12.50 Droit- wich; 1.50. Droitwich; 2.20 Droitwich; 3.20 Droit- wich; 4.05 Droitwich; 4.50 London Regional; 6.05 London Regional; 7.05 London Reginal; 8.15 Droitwich; 9.05 Diversen; 9.20 Droitwich; 9.50 Droitwich; 10.50 Droitwich; 11.05 Parijs Radio; 11,35 Parijs Radio. Programma 5: 8.00 Diversen; 10.00 Bloemen - daal; 11.00 Diversen; 5.00 Bloemendaal; 6.30 tot 12.00 Diversen. In de advertentie van het opgenomen in onze uitgave van Donderdagavond j.l. is abusief vermeld, dat voor de film geen toegang was beneden 18 jaar. Men gelieve hiervoor echter te lezen: Jh CHIEF WHIP Mevr. C. J. Cohen Tervaart-Koch is benoemd tot ridder In de Orde van Oranje Nassau. Zij is vele jaren bestuurslid en voorzitter van de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Verder is zij meer dan tien jaar presidente van de afdeeling Haar lem der Vereeniging Kinderzorg en Opvoeding. Zij heeft verder nog leidende functies in andere Haarlemsche vereenigingen. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit 6 uur; Ge wone zittingen 47 uur. Rembrandt-theater: Shirley Temple in „Kleinste Rebel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Palace-Filmac, 11—5 uur. Een Egyp tische Idylle, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: .Singing Kid" met Al Johnson, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theatcr: „In den grafkelder der Pha rao's", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: Al Johnson in „Singing Kid", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theaterShirley Temple in Kleinste rebel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een Egyptisch Idylle", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater: In den Grafkelder der Pharao's 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: Kindervoorstelling Comité .Koninginnedag", 10 uur. Wiener Revue „Al les für Herz", kwart over 8. Het programma van het Middagconcert der H.O.V. op Zondag 30 Augustus 1936 te 2.30 uur in „Den Hout" (Dirigent: Marinus Adam) luidt als volgt: 1. Marsch „Germanen Treue", Blankenburg; 2. Ouverture „Piqué Dame", Fr. v. Suppé; 3. Intermezzo uit „Vriend Frits", Mascagnl; 4. Potpourri uit de Opera „Rigo- letto", G. Verdi; 5. Ouverture „Fra Diavolo", D. F. E. Auber; 6. Ballet Egyptien, Luigine; 7. Fragmenten uit de Opera „Samson et Dalila" G. Saent-Saens. Mr. Th. A. Wesstra is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en heeft deze onderscheiding ontvangen als een bewijs van waardeering voor zijn werk als voorzitter van het hoofdbestuur van de Vereeniging Konin ginnedag. Als zoodanig nam hij een groot aan deel in de organisatie van de feestviering op de nationale feestdagen. Mr. Wesstra werd in Juni 1924 tot voorzitter benoemd als opvolger van dr. J. F. M. Sterck. Hij is thans zestien jaar gemeentesecretaris van Haarlem. Vrijdagavond is de 34-jarige H. N. v. D. uit Velsen nabij de brug van de Ramplaan met zijn motor in een hoop zand terecht gekomen. De motor werd zwaar beschadigd, doch de be rijder kwam er goed af. Het ongeluk zou te wijten zijn aan minder goede verlichting van den weg. Zondagmiddag heeft op de Heemsteedsche Wielerbaan een belangrijke clubontmoeting plaats tusschen de clubs Le Champion uit Am sterdam, Baanclubkampioen 1934. '35, '36 en de H. S. V. „de Kampioen", Haarlems kampioen 1933. Beide clubs komen met hunne sterkste ren ners uit in een Sprint-, Ploegachtervolging en een Koppelwedstrijd, terwijl verder een klasse ment- en een nieuwelingenwedstrijd het pro gramma completeeren. IJMUIDEN, 28 Aug. Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 701.10, Griet per 50 kg. 1525, Tong per kg. 681.50, Groote schol per 50 kg. 16 27, Middel schol 12.5017, Zetschol 1113, KI. schol 2.80—13, Schar 3.10—4.20, Pieterman en Poon 2.30, Wijting 3.90 per 50 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen LOGGERS KW 86 f 700, Sch 132 f 34. KOTTER O 254 f 30. LISSABON, 28 Aug. (Reuter) Gil Robles zou heden Lissabon hebben verlaten om zich naar Salamanca te begeven, waar hij belangrijke politieke besprekingen zal voeren met de leiders van de noordelijke legers te Burgos. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 lllP OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Op het kantoor van een notaris te Princen- hage is, "ooals gemeld, dezer dagen een ern stige fraude aan het licht gekomen. De no tarisklerk, de ongeveer 40-jarige Van O., die op het oogenblik met vacantie in het buiten land vertoeft, en die in de vele jaren, dat hij ten kantore van den notaris werkte, het vol ste vertrouwen genoot, blijkt zich te hebben schuldig gemaakt aan een uiterst geraffineer de vervalsching van hypotheekacten. Handtee- keningen, ook die van getuigen en hypotheek bewaarder, inschrijving, kortom alles was ver- valscht. De bedragen, welke hiermede telkens gemoeid zijn, loopen tusschen duizend en tienduizend gulden, terwijl de vervalsche acten voor zoover thans 'is te overzien, teruggaan tot 1931. Het gela. dat door de vervalsching der acten vrij kwam, heeft Van G. zich toegeëigend, In totaal is aldus een som van 35 4 ƒ40.000 in zijn handen gevallen. Door steeds de rente over de vervalschte ac ten uit te betalen, wist hij vele jaren te voor komen, dat men ook maar eenlg argwaan te gen zijn handelingen kreeg. Het geld voor deze rente verkreeg hij door het vervaardigen van nieuwe valsche acten. Op deze wijze hebben de malversaties een grooten omvang kunnen aannemen en heeft Van G. zeker vijf jaar het grofste misbruik gemaakt van het hem geschonken vertrouwen. De zaak is thans in handen van de Justitie. Naar verluidt zou de zeer gedupeerde notaris bereid zijn, de slachtoffers van de verval- schingen schadeloos te stellen. BERLIJN, 28 Aug. (Havas) In zekere politieke Duitsche en buitenlandsche kringen doet het ge rucht de ronde, dat wij onder voorbehoud ver melden, dat Mussolini in de tweecte helft van September een bezoek zou brengen aan Hitier. Men verzekert, dat dit bezoek onderwerp van de besprekingen tusschen Horthy en Hitier zou hebben uitgemaakt. Mussolini zou per vlieg tuig komen en landen op het vliegveld, dat men te Berchtesgaden bezig is aan te leggen voor Hitler. In dezelfde kringen hecht men aan cüt eventueele bezoek van Mussolini groot politiek belang. Mussolini zou dit bezoek als tegenbe zoek brengen voor dat, wat Hitler in Venetië hem gebracht heeft in den zomer van 1933. De Duce zou van de gelegenheid gebruik ma ken persoonlijk zijn oankbaarheid te uiten voor de houding, die Duitschland tijdens de sancties heeft aangenomen. De Duitsch-Oostenrijksche verzoening van 11 Juli heeft het bewijs geleverd, dat de Duitsche en Italiaansche politiek op het oogenblik niet meer met elkaar in botsing komen ten aan zien van de Oostenrijksche en Midden-Euro- peesche kwestie. Bovendien gelooven sommige waarnemers, dat Duitschland en Italië in het centrum van Europa een anti-bolsjewistische statengroep pogen te vormen. De gebeurtenis sen in Spanje, zoo zeggen zij, zouden deze evo lutie hebben versneld. Een accoord zou onder oogen worden gezien, dat behalve Italië en Duitschland de volgende landen zou omvatten: Polen, Oostenrijk, Hongarije en misschien Bul garije. Frans Halstheater: Al Johnson in „Singing Kid", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Shriley Temple in Kleinste rebeel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema, Palace; „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Palace-Filmac 115 uur. Luxor-theater: „In den grafkelder der Pha rao's", 2.30, 7 en 9.15 uur. Koninginnedag-feestelijkheden den geheelen dag. De Zondags- en avonddiensten der apothe kers worden van 29 Augustus tot en met 4 Sep tember waargenomen door P. Th. v. Rijn, KI. Houtweg 15; fa. C. G. Coomeijer en Zn., Zijlweg 34 en Schlterbosch-apotheek, Rijksstraatweg 19. LEESGELD 3 CENT PER BOEK IN DE WEEK TOT SEPTEMBER 13 ALLEEN GEOPEND: BIBLIOTHEEK HAGESTRAAT 49 Woensdagavonds van 8 tot 9 uur. VATICAANSTAD, 28 Aug. (Reuter) De Osservatore Romano publiceert op de voor pagina het verhaal van een Argentijnschen geestelijke over den moord op den Bisschop van Barbastro in Spanje door de communisten tezamen met 40 religieuzen van de Congregatie „Zonen van het Onbevlekt Hart van Maria", waarvan het moederhuis zich te Rome bevindt. De Argentijnsche geestelijke, die kon ont snappen, dank zij zijn nationaliteit, voegt aan zijn verhaal toe, dat deze Congregatie in geheel Spanje 70 dooden telt. men in Utrecht en brcede omgeving, in Twente enz. met succes adverteeren, dan is t aangewezen blad daarvoor Bureaux: TELEFOON 10064 zal smaakvol zijn en intens gezellig. Uw meubelen zullen degelijk zijn en Uw vloerbedekking van een sterke, mooie kwaliteit, als U Uw huis laat inrichten door WASSENAAR. Als WASSENAAR het doet, gebeurt het goed Wat het U kost? Wassenaar's prijs valt mea LYNEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2