VIERING KONINGINNEDAG leven. Haarlem, 31 Aug. MUZIEK EN ZANG MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 Feest in den omtrek De ruiterstoet, die om tien uur door de stad trok, had, als een nouveauté, aller belangstelling De ruiters komen Feest in Noord en Oost Te Heemstede Te Bloemendaal In Aerdenhout In Vogelenzang hangt van uw remmen afl EERSTE PLECHTIGE H. MIS Pater A. Bomhoff M.S.C. Genootschap van den Stillen Omgang afd. Santpoort Oproep Bloemendaalsche politie MUZIEKVER. „HARMONIE CRESCENDO" Een serenade aan Deken Sondaal Programma der Haarl. Radio centrale op Dinsdag 1 Sept. DE WERF „VOORUIT" IN MOEILIJKHEDEN Ontslag aan personeel Centrale Werkplaats VOETBAL H.B.C.—Wilskracht Het tournooi om den zilveren molen Het vuurwerk van hedenavond HENGELSPORT Concours Vrijstaande CRICKET A.C.C. IllC.V.H. II Gewonnen door C.V.H. II met 4 runs. C.V.H. II kampioen WIELRENNEN H.R.C. Excelsior Haarlemsche Veteranenclub De Pedaalridders UIT DEN OMTREK DRIEHUIS OVERVEEN AGENDA Bioscopen 1 September Bioscopen Het badseizoen te Wijk aan Zee Geen winst, maar de toekomst biedt perspectieven RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Toen hedenmorgen de godin des daags ont waakte en haar vriendelijke oogen op de stad aan het Hollandsche Spaarne richtte, bemerkte zij aanstonds, dat er vandaag meer dan gewone prestaties van haar voorkomendheid werdten ge- eischt. Niet, dat het aanschijn van Nederlands vijfde stad op dien tijd reeds was gepavoiseerd met vlaggen en wimpels of dat zich door de straten reeds drommen van vroolijke kinderen en feestgangers spoedden om te deelen in de al- gemeene vreugde, welke telken jare in Haarlem op den laatsten dag van Augustus pleegt uit te laaien. Haarlemmers zijn geen provincialen meer en storen zich derhalve niet meer aan hanenge kraai en aan het goud, dat de ochtendstond vol gens de oud-vaderlandsche wijsheid in den mond heet te dragen. Het zijn urbane stedelingen, die de eerstelingen van iederen dag plukken op hun manier en zich hoogstens in hun luttele vacan- tieweken onledig houden met de overigens hygiël nische gewoonte van vroegtijdig te ontwaken. Dat de zon zich haar plicht herinnerde om haar traditioneel geworden oranje-stralen uit te renden, was dan ook alleen te danken aan het feit, dat het stadsbeeld, zoo in vogelvlucht ge zien, een zeer on gewonen aanblik vertoonde. De geogi aphie van de stad vertoonde enkele opmer kelijke wijzigingen. De Nassaulaan en de Ge dempte Oude Gracht waren in een wirwar van kleine steegjes veranderd, waartusschen zich de barokke bouwels verhieven, waarvan er slechts enkele van bovenuit als draaimolens waren te herkennen. De Zomerkade was onherkenbaar ge worden, terwijl enkele pleinen geheel waren vol gebouwd. We mogen den Haarlemmers geen onrecht doen door den indruk te wekken, dat zij zich van deze geographische merkwaardigheden niets zou den hebben aangetrokken en zich ter eere van de feestelijkheid niet vroeger dan gewoonlijk buiten „de veeren" zouden hebben gewaagd. Dit zou overigens onmogelijk geweest zijn. Nauwelijks had de klok van de Groote Kerk ze ven uur geslagen, of een tweetal muziekcorpsen maakten zich op om met hun kunst de stede lingen uit hun sluimer te wekken. Vanaf het Stationsplein marcheerde de mu ziekvereniging „Harmonie Crescendo", terwijl op denzelfden tijd op de Houtbrug de musici van „Kunstgenot" zich in beweging zetten om met een forsche réveille de binnenstad te laten weten, dat de morgen van het jaarlijksche Ko- ninginnefeest was aangebroken. Al mogen we niet schrijven, dat hun succes boven verwachting was (deze termen gebruikt men niet op den 31- sten Augustus), zeker is, dat om acht uur, toen de beide corpsen hun muzikale ochtendwande ling geëindigd hadden en de musici weer naar hun uitgangspunt waren teruggekeerd, geen Haarlemmer meer te bed was en er zelfs velen reeds zoover met hun preparatieven waren ge vorderd, dat zij zich, met oranje of driekleurige kokarden gewapend, op straat meenden te kun nen wagen. Vooral het aantal kinderen was legio, kinde ren met sjerpen en vlaggen die zich naar hun onderscheiden scholen begaven om tegen negen uur onder leiding van hun respectievelijke on derwijzers en onderwijzeressen naar de Groote Markt op te trekken, waar onder leiding van den heer R. M. v. d. Hart, welbekend, de jaarlijksche aubade werd gehouden. Op 't bordes van het stadhuis hadden zich de autoriteiten opgesteld om de hulde van de schooljeugd aan de Landsvrouwe in ontvangst te nemen. We zagen er den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom en zijn echtgenoote. de wethouders W. J. B. v. Liemt ten W. Roodenburg, eenige raadsleden en den gemeente-secretaris, Mr. Th. Wesstra. Aan de aubade verleenden de „Spaamebazuin" en de Harmonie „Kunstgenot" medewerking. Toen de kinderen met prijzenswaardig enthou siasme de Vaaerlandsche liederen hadden uitge voerd, (hoe zij zich Der Vaad'ren Zonen voelen, hoe malsch zij de Hollandsche weiden wel vin den en hoe vet de glanzende koeien, hoe zij den oprechten Nederlander uitnoodigen, dat hij„ver- heef' zijn zang" en roem met allen welgezind den onverbreek'bren band") togen zij, van eeniga muziekgezelschappen vergezeld, in onder scheiden groepen naar den schouwburg en naar de Haarlemsche bioscopen, waar zij tot half twaalf werden onledig gehouden met de wonde ren va» het witte doek, die het behoeft nau welijks gezegd herhaaldelijk kreten van groote belangstelling verwekten. Nauwelijks waren de laatste klanken der klare kinderstemmen tegen het hooge schip van de oude Sint Bavokerk verklonken, of wederom klonk het volkslied, nu uitgevoerd door de leden van het harmoniegezelschap „Crescendo", dat met z'n directeur, den heer H. W. Hofmeester, in de groote muziektent, midden op het plein had plaats genomen. Het programma vermeldde, dat dit concert tot half twaalf zou duren. Maar de feestelijkheden, welke voor dit jaar door de Ver- eenigingen „Koninginnedag" waren georgani seerd, waren zoo talrijk, dat dit morgenconcert docr een nieuw programmanummer werd onder broken. Om ongeveer half elf naderde vanuit de Groote Houtstraat een stoet van ruiters om op de Markt voor de autoriteiten te defileeren, die op het stadhuisbordes stonden opgesteld. Om tien uur waren de ruiters vanaf de Pavil joenslaan vertrokken in de volgende volgorde. Voorop reden twee ruiters van de bereden poli tie, onmiddellijk gevolgd door een viertal trom petters. Dan kwamen twee Koninklijke landelijke Rijvereenigingen met hun standaardvlaggen. Het bereden vendel der Haarlemsche Burgerwacht escorteerde onder leiding van zijn commandant, dbn heer H. N. M. Pimentel, de rijtuigen, welke in den stoet meereden. Volgden nog leden van drie vereenigmgen der Ned. Kon. Rijvereeniging mev hun standaardvlaggen. De stoet werd besloten met ruiters der bereden politie. Het geheel stond onder leiding van den wachtmeester der huzaren, A. de Munnik. De groote ruiterstoet had zeer veel succes. De belangstelling was enorm en overal stonden hon derden mtenschen langs den weg geschaard om de ruiters te zien voorbijtrekken. Na het défilé op de Markt trok de stoet via Jansstraat en Jansweg naar het Stationsplein, om daarna via de Paviljoenslaan terug te keeren, waar de stoet ontbonden werd. De heer Hofmeester, die tot dan toe den diri geerstok gezwaaid had op de Groote Markt, oe- klom om twaalf uur in den middag den toren van de Groote Kerk om daar een carilloncon cert te geven. De klanken der vaderlandsche melodieën beierden een uur lang over de stad, als een rustiger intermezzo tusschen de deelen van het feestprogramma, dat voor den middag weer nieuwe geneugten beloofde. Buiten de ononderbroken concerten op de Groote Markt en de talrijke muzikale ommegan gen door de verschillende muziekgezelschappen in de binnenstad en in de buitenwijken onder nomen, noemen wij voor het centrum het groote ruiterfeest, dat om half drie aan de Paviljoens laan werd gehouden en vooral deze korte her innering moge veel latere teleurstellingen voor komen het majestueuze vuurwerk met 23 af- deelingen, dat vanavond om half tien den feest dag in den Hertenkamp zal besluiten. Het feestprogramma voor Haarlem-Ncord vindt zijn hoogtepunt in de groote wielerwed strijden, welke voor hedenmiddag om vier uur zijn georganiseerd. Er is een traject van twee kilometer lengte uitgezet van de v. Nesstraat, waar zich het hoofdterrein bevind, langs de Maasstraat. Pegasusstraat, Flauetenplein, Orion- weg en Delftlaan. Ongetwijfeld zal er vooral voor deze gebeurtenis, waarvan wij reeds eerder het volledige programma vermeldden, een bij zonder groote belangstelling bestaan. Het Comité voor Haarlem-Oost is ook dit jaar weer zeer actief geweest en wat meer zegt bijzonder gelukkig bij het zoeken naar nieuwe attracties. Vanmorgen om negen uur werden aan de Zomerkade de vermakelijkheden reeds ge opend, die al spoedig tal van feestgangers trok ken. Vanmiddag om twee uur werd op het Tey- lerplein een openluchtuitvoering gegeven van de klucht „Piet de Leugenaar" van Herman Smits. Van vijf uur in den middag tot middernacht wordt aan de Zomervaart een Bal-champêtre gehouden, des avonds opgeluisterd door een fan tastische verlichting in diverse kleuren. Van 9 tot 11 uur wordt op de Zomerkade een open lucht-bioscoopvoorstelling gegeven, waarbij o.m. de klankfilm „Oranje en Volk in 1935" wordt vertoond. In Heemstede begon het feest met een zang uitvoering in Groenendaalg door de afdeelin Heemstede van den Ned. R. K. Volkszang, o.l.v. den heer J. de Jong. Dit fijn-verzorgde concert tusschen het hooge geboomte van Groenendaal trok een meer dan gewone belangstelling. Om 10 uur kwam de schooljeugd naar Groenendaal, als een juichend escorte voor de verschillende muziekcorpsen, die de kinderspelen, welke aldaar werden gehouden, zouden opluisteren. Van 2—5 uur worden vanmiddag aan de Vrijheidsdreef volksspelen gehouden, hoofdzakelijk bedoeld voor de oudere jeugd Vanavond om 8 uur concerteeren de R. K. Harmonie „St. Michaël" en het Heem- steedsche Gemengd Koor „Houdt Onderling Vriendschap" voor het feestelijk verlichte Raad huis. Na afloop van dit concert zal om ongeveer half 11 op het groote weiland aan de Vrijheids- dreef een vuurwerk worden afgestoken. Tusschen ai deze gevarieerde programma-deelen kunnen de Heemstedenaren zich vermakten op de kleine kermis op het Valkenburgerplein. In afwijking met andere jaren wordt het feest te Bloemendaal dezen keer gegeven op de weide tusschen de Donkerelaan en Zomerzorglaan. Vooral de gelegenheid voor amusement is hier door grooter geworden. Voor Bloemendaalsche en te Bloemendaal schoolgaande kinderen wor den op de „Vinkebaan" volkswedstrijden gehou den. De commissie heeft besloten dezen keer voor het feestterrein geen entrée te heffen. In Aerdenhout begon de pret vanmorgen om 10 uur met een alleraardigst bloemen-corso ten •n gecostumeerden optocht. De stoet vertrok van de Vondellaan en eindigde op de speelplaats van de Van Eeghenschool waar de prijsuitdeeling plaats had en de deelnemers van versnaperingen werden voorzien. Vanmiddag om 2 uur begon nen de hindernis-wedstrijden op het feestterrein aan de Catslaan. Voor den aanvang der wedstrij den werd een zanghulde gebracht. Vanavond om half 9 wordt op het feestterrein een schitterend vuurwerk afgestoken. Daarna wordt er een lam pion-tocht gehouden naar het bal-champêtre bij den Oosterduinweg. De Koninginne-feesten te Vogelenzang hebben hun hoogtepunt gevonden in de rijk gevarieerde kinderspelen en de volksfeesten voor ouderen waarmede de geheele dag vrijwel gevuld werd. Van 68 uur wordt op het voetbalterrein te Vogelenzang eten wedstrijd gespeeld tusschen V. V. V. en B. S. U., terwijl het programma voor vanavond half 9 een filmvoorstelling op het feestterrein vermeldt. Hun leven en het uwe evenzeer! kan misschien morgen al behouden blij ven dank zij uw remmen! Voor de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara in de Paul Kraugerstraat was het Zondag weer een indrukwekkend feest. Een liarer parochiezonen, de Weleerw. Pater A Bomhoff M. S. C. droeg in de kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Reeds eerder zou hij dit feestelijk hoogtij hebben gevierd, indien ziekte dit niet verhin derd had. Maar Zondagmorgen was dan toch dit voor eiken priester en zijn familie zoo on vergetelijk oogenblik aangebroken De kerk was feestelijk verlicht en fraai versierd. Pries ters, misdienaars en geuniformde leden van de mannelijke en vrouwelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie vormden een plechtige in tocht Aan het altaar werd de neomist geas sisteerd door pastoor A. P. v. Dijk als Presbyter assistens, pater Bomhoff M. S. C. zijn broer, als diaken, pater C. v. d. Berg M S. C. als subdiaken en de eerw. heer H. Tuur. theolo gant van het Groot-seminarie te Warmond, als ceremoniarius. Onder de H. Mis hield de Weleerw. Pater Bomhoff de feestpredikatie, waarin hij op tref fende wijze de adel en de grootheid van het priesterschap schetste en de vreugde der pries ters, ouders, familie, vrienden en andere paro chianen over de hooge uitverkiezing van zijn priesterbroer uitte. Het priesterschap brengt groote eer en ge naden, maar ook groote verantwoordelijkheid en hoon en smaad met zich mede. Men wan- cele maar eens in onze groote steden! Op dit oogenblik, aldus spr., worden wellicht in een land de geweren aangelegd om priesters te dooden. zijn de dienaren Gods in een gevan genis opgesloten. Spr. wees dan op de taak van een priester: de armen en zwakken te steunen, het Geloof te verkondiegn en de genademidde len der kerk uit te deelen, en wekte tenslotte zijn priester-broer op zijn geheele leven offe raar en offerande zooals Christus te zijn. Het zangkoor der kerk voerde onder bekwame leiding van den. heer H. Berghuis Sh. zeer ver dienstelijk de Missa in honorem S. Mariai Magdalena van Ph. Loots, alsmede Veni Crea tor, Te Deum uit, daarbij op uitstekende wijze begeleid door den organist J. Berghuis Jrdie op het orgel voorts nog speelde Grand Choeur ■van Th. Dubois en Praeludium en fuga in f van J. S. Bach. Na de H. Mis werd de priester cantate van Haagh gezongen. Ook voor de receptie, welke de neomist des middags hield, toonden de parochianen groote belangstelling, evenals voor het plechtig Lof, des avonds door pater Bomhoff in de paro chiekerk gecelebreerd. In de „Nieuwe Haarlemsche Courant" d.d. 24 Aug. '36 deed de afdeeling Santpoort van den Stillen Omgang een oproep tot alle afdeelingen van bovengen, der Genootschap in Kennemer- land. Die oproep bestond hierin, dat sympathie en adhaesle betuigd zou worden eet ons, in ge noemd blad zeer juist en keurig verzorgd ar tikel, inclusief voorstel tot het houden van een tweede Stille Omgang, als Kruistocht van Gebed, tegen het Communisme. Dit als prac- tisch uiting geven herhaalde endringende ver zoek van onzen H. Vader. Die Stille Ommegange zou onze afd. op het feest van Christus Koning, laatsten Zondag van October willen houden. Medegedeeld wordt dat het adres van de afd. Santpoort is H. Scmbroek, van Dalenstraat 12, Santpoort-Sta tion, Seer. afd. Santpoort v. d. Stillen Omgang. De commissaris van politie te Bloemendaal verzoekt eventueele getuigen van de op Vrij dagochtend circa 9.15 uur op de Dr. Dirk Bak kerlaan plaats gehad hebbende aanrijding tus schen een auto en een wielrijdster, zich ten spoedigste te willen melden aan het bureau van politie te Overveen. Bovengenoemde vereniging gaf gistermiddag onder begunstiging van mooi zomerweer van half drie tot half vijf een liefdadigheidsconcert in den tuin van de Mariastichting. 0.a. waren daarbij tegenwoordig Dr. J. G. Hoge, directeur der Mariastichting en Dr. W. C. v. d. Laan, met hun echtgenooten, de Hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal en Moeder Overste der Stichting. De muzieknummers werden op zeer hoffelijke wij ze ten gehoore gebracht. Na de pauze werd aan den Hoogeerw. heer Sondaal een ovatie gebracht ter gelegenheid van zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De hoogeerw. heer Deken richt te zich tot de vereeniging en sprak eenige har telijke woorden. Tevens bedankte hij voor het mooie concert, aangeboden aan de zusters, patiënten en andere belangstellenden. Hierna werd het programma verder afge werkt. Bij het eindigen van het concert sprak nog Moeder Overste eenige woorden van dank voor het mooie concert! Progr. 1 Hilversum II (Huizen) Progr. 2 Hilversum I Progr. 3. 8.00 Keulen, 8.20 Keulen, 8.30 Keu len, 8.45 Diversen, 10.05 Keulen, 10.20 Keulen, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs Radio, 12.20 Brussel Vlaamsch, 12.50 Brussel VI., 12.51 Brussel VI., I.20 Brussel VI., 1.30 Brussel VI., 1.50 Brussel VI., 2.20 Keulen, 2.35 Keulen, 3.20 Droitwich, 4.05 Droitwich, 4.50 Droitwich, 5.15 Brussel VI., 5.20 Brusse-l VI., 6.05 Brussel VI.. 6.50 Parijs Radio, 7.50 Diversen, 8.20 Brussel Fransch, 9.20 Keulen, 10.20 Boedapest, 10.50 Berlijn. Progr. 4. 8.00 Brussel VI., 8.20 Brussel Vl., 8.30 Brussel VI. 8.40 Brussel VI., 8.45 Brussel VI., 9.00 Brussel VI., 10.35 Londen Regional, 10.50 Londen R., 11.05 Londen R., 11.20 Droitwich, II.50 Droitwich, 12.35 Droitwich, 1.30 Londen R., 1.50 Droitwich, 2.35 Droitwich, 6.20 Diversen, 6.50 Droitwich, 7.35, Droitwich, 7.50 Droitwich, 8.20 Droitwich, 9.15 Parijs Radio, 10.00 Londen R„ 10.40 Londen R., 10.50 Londen R., 11.35 Droit wich, 11.50 Droitwich. Progr. 5. Van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen. 7.00 eigen gramofoonplatenconce-rt: Klassieke Muziek. 1. Ouverture Egmond v. Beethoven Concertgebouworkest o-l.v. Willem Mengel berg. 2. Suite Oriëntale, v. Popy Staatskapel te Berlijn. 3. Praludium und Allegro, v. Pugnani Edith Lorand 4. Elegie van Massenet Georges Boulanger. 5. Morgenstimmung v. Grieg Symphonieorkest der opera te Parijs. 6. Ases Tod, v. Grieg Symphonieorkest der opera te Parijs. 7. Der Schwan v. St. Saëns, Georges Boulanger. 8. Hongaarsche dansen nos. 5 en 6 v. Brahms, Staatskapel te Berlijn. 9. Balletmusik zu Rosamunde, Staatsopera-orkest van Berlijn. Van 8.0012.00 Diversen. Naar we vernemen heeft de deconfiture van Lakemans Bank te Enkhuizen tot gevolg ge had, dat de werf „Vooruit" te Spaarndam in moeilijkheden is geraakt. Alle betalingen van de werf liepen over de bank. De directie is nu voor zoo groote moeilijkheden komen te staan, dat zij noodge dwongen Zaterdag 29 Augustus, zij het dan als voorozrgsmaatregel aan veertig man van het personeel ontslag heeft aangezegd. Kiervan kwamen acht losse werklieden direct op straat en met 32 zal dat Zaterdag 5 Sep tember het geval zijn, tenzij de directie er in slaagt een regeling te treffen voor de verdere financieing van de onderneming. Slechts een drietal werklieden zal voorloopig in dienst blij ven om de loopende reparaties af te doen. Wederom gaan vijf wagenmakers der cen trale werkplaats op wachtgeld. Leeftijd van 55 tot 58 jaar (wegens overcompleet). Donderdag 4 September zal de deklegger, de heer J. Opdam den dienst der spoorwegen ver laten met toekenning van pensioen voor gevor derden leeftijd. De heer Opdam heeft 38 dienst jaren. Deze wedstrijd, die georganiseerd was ten bate van het R.K. Jeugdwerk is een tegen valler geworden, voornamelijk wat het bezoek betreft, doch ook het spel is een tegenvaller geworden, vooral van de zijde van Wilskracht. Neen, dat was niet die tegenstander van eenige jaren terug. In de eerste helft ging het nog al en het duurde een kwartier eer Martin kans zag de score te openen en Ruigrok bracht voor rust den stand op 2—0. Wel moest Gieske wegens een klein ongeval het veld verlaten en vervangen worden door J. Veld, doch vooral na rust was het voor Wilskracht een hopelooze boel. Martin nam nog drie goals voor zijn rekening, evenals v. d. Linden, terwijl Toledo er een maakte en Wilskracht zelfs geen kans zag de eer te red den. Met 90 kwam het einde van dezen wed strijd. Zondag werd door R.C.H. in de Heemsteed- sche Sportparken het derde tournooi om den zilveren molen gehouden. De deelnemende elf tallen waren, Enschede, kampioen van het Oosten, Velox, de kampioen van een Westelijke tweede klasse-afdeeling. de houder van den Molen, Z.F.C. en de organiseerende vereeniging. Te elf uur werd aangevangen met de ont moeting R.C.H.Z.F.C. Deze wedstrijd heeft niet veel moois opgeleverd, vooral het begin had weinig' te beteekenen. Wel werd er veel ge- lcopen en beide ploegen legden een groot en thousiasme aan den dag doch het combinatie spel liet veel te wenschen over. In de begin periode bleven de resp. verdedigingen de aan vallen gemakkelijk de baas. R.C.H. wist na eenigen tijd de score te openen door middel van haar midvoor v. d. Horst, die een pass van v. Dantsik benutte. Hoewel Koene eenige mooie kansen schiep, wist de R.C.H.-voorhoede daar van niet te profiteeren. Bij Z.F.C. viel inmid dels het goede spel van den rechtsbuiten op die snel en stevig den bal opbracht, waardoor enkele gevaarlijke aanvallen op het doel van de thuisclub ontstonden, doch de achterhoede slaagde er in het doel schoon te houden. De rust brak aan met een 10 voorsprong voor R.C.H. In de tweede helft wist de linksbuiten der Zaankanters direct een corner te forceeren waaruit een gevaarlijke situatie ontstond die den gelijkmaker voor Z.F.C. opleverde door Balet. Een goede aanval van R.C.H.'s rechtervleugel leverde door buitenspel geen resultaat op. Hoo- gendoorn ondernam een snelle rush, zette goed voor doch wederom ging een kans door een fout teloor. Het spel van Z.F.C. werd allengs beter, het samenspel in de voorhoede vlotte beter en de achterhoede van de Racing had alle moeite zich staande te houden. Eenige fraaie voorzetten van Strikes werden onder schept. Tien minuten voor het einde kwam ein delijk succes voor de Zaankanters, van Marle benutten een goeden voorzet van zijn rechter buurman, wel schoot Horst daarna nog een maal tegen den paal, doch toen het scheen dat R.C.H. toch nog gelijk zou maken scoorde van Marle uit een goeden voorzet van den rechts buiten nog eens zoodat het einde kwam met een 31 overwinning voor Z.F.C. Hierna kwamen Enschede en Velox in het strijdperk Velox verraste in dezen wedstrijd door uitstekend combinatiespel waartegen En schede alle) zeilen moest bijzetten zich staande te houden.. Al spoedig scoorde de Utrechtsche middenvoor uit een mooie center van zijn rechtsbuiten. 10 De linksbuiten van Enschede komt daarna alleen voor open doel doch schiet naast. Met een buitengewoon fraai doelpunt van den rechtsbuiten, Van Dam vergroot Velox dan zijn voorsprong tot 20 waarna Enschede het spel tracht te verplaatsen doch verder dan een off side goal komen zij voor de rust niet, zoodat met 20 voor de Utrechtenaren ge draaid wordt. Na de rust tracht Velox door een sterk verde digende houding zijn mooien voorsprong te be houden doch Enschede wist daarvan niet te profiteeren, ondanks dat zij met man en macht ten aanval trok. Wel scoorde ten Duis een goed tegenpunt, hetwelk de spanning uiter aard deed stijgen, doch de Utrechtsche defen sie hield stand en met 21 moesten de Ooste lijke kampioenen het veld ruimen. In de rustpoos werd een aardige handbalde monstratie gegeven die door Rapiditas met 74 gewonnen werd waarna de beide verliezers, Enschede en R.C.H. weer het veld betraden. Deze wedstrijd werd door de Enschedeëers met 3—1 gewonnen waarbij vooral het onbe nullige spel van de thuisclub wel de belang rijkste oorzaak was. Werd verdedigend bij R.C.H. behoorlijk gespeeld, in de voorhoede had het weinig* te beteekenen en Enschede kwam bovendien nog door een paar misverstanden goedkoop aan zijn eerste doelpunt, gescoord door Wiecherink. De tweede helft was nauwelijks tien minuten oud toen Gerrits den voorsprong vergrootte tet 2—0 terwijl een penalty wegens freekick den stand op 30 bracht. Invaller Brandse, die nu en dan aardige dingen liet zien smaakte toen het genoegen uit goed werk van Hoogendoorn tegen te scoren doch ook daarbij bleef het en met 31 overwon tenslotte Enschede de thuis club. Vervolgens is een aardige wedstrijd gespeeld tusschen Velox en Z.F.C. waarbij vooral het spel van Velox weer opviel. Het samenspel was bepaald goed, soms iets te veel in de breedte doch de Utrechtenaren hadden het eerst succes uit een goede pass van v. Dam die door v. d. Berg benut werd. Velox bleef in de meerder heid, vergat voldoende aandacht te schenken aan de verdediging en een snellen uitval van Z.F.C. bracht zoodoende onverwacht, zij het op fraaie wijze, den gelijkmaker. Met dezen 11 stand werd gedraaid. De tweede helft kwam Z.F.C. iets meer op zetten en een foutieve handeling van een der backs van Velox gaf den midvoor gelegenheid voor Z.F.C. de score op 21 te brengen en toen daarna de linksbinnen nummer 3 inschoot scheen de overwinning' voor Z.F.C. veilig. Toen eerst kwam Velox goed los. Wel kwamen aan vankelijk lat en doelpalen te hulp doch de linksbuiten benutte eindelijk een voorzet van rechts, terwijl de linksbinnen vlak daarop uit een scrimmage geljjk maakte. Weer scheen toen Z.F.C. te zullen gaan winnen doch Velox hield stand en het einde bracht een 33 gelijk spel. Penalties moesten toen beslissen, waarbij Velox reeds na twee trappen winnaar werd. Z.F.C. miste alle malen. Velox was dus nummer 1, Z.F.C. 2, Enschede 3 en R.C.H. 4. Oudergewoonte reikte de burgemeester van Heemstede met een toepasselijk woord de prij zen uit en kon R.C.H.'s voorzitter na een woord van dank aan de deelnemende clubs, nog een enkel woord van dank tot de scheidsrechters richten. In het bijzonder in dit geval tot jubi laris Vrugt, die in verband met dit jubileum, hij is dezer dagen vijf en twintig jaar scheids rechter, van R.C.H. een fraai gouden vulpot lood in ontvangst kon nemen. Om vergissingen te voorkomen, deelen wij nog even mede, dat het groote vuurwerk in den Hertenkamp hedenavond om half 10 begint. Het vuurwerk omvat 23 afdeelingen en duurt ongeveer een half uur. Op Zondag 30 Augustus werd door de vrij staande Hengelsporlvereenigingen van Haarlem en Omstreken het jaarlijksch concours om den „Propeller Wisselbeker" gehouden. Gevischt werd in de Ringvaart bij de Kaag op witvisch. De vangst was zeer gunstig. Ge vangen werden 570 stuks. De uitslag was als volgt: 1. Winnaar van den wisselbeker „Morgenrood" met 175 stuks; 2. Dageraad H. N. met 86 stuks; 3. R.K.V.C. De Forel met 67 stuks; 4. Sport na Strijd, 5. D.L.N. 6. Dageraad, Heemstede; 7. De Morgenstond H.N.; 8. De Vrije Hengel. Drie vereenigingen waren niet opgekomen. Held van den dag was de heer R. v. d. Aar met 60 stuks. De prijzen werden na afloop door den voorzitter, den heer Doves uitgereikt in de uitspanning „De Propeller" te Sassenheim. De winnende ploeg bestond uit de heeren R. v. d. Aar, A. v. Dijk, J. v. Dijk, A. v, d. Pol en H v. d. Schoot. Deze voor beide partijen zeer belangrijke wedstrijd kon door bijzondere omstandigheden eerst om 1 uur een aanvang nemen. Na het winnen van den toss koos C.V.H. in verband hiermede eerst ballen. Hoewel het bowlen van A.C.C. nu niet zoo bijzonder goed was, zagen de C.V.H 'ers geen kans hierop veel te scoren. Integendeel, al spoedig vielen enkele wickets. Alleen v. Langelaar wist door goed verdedigen, afgewisseld door eenige goede slagen een be hoorlijk aantal runs bijeen te slaan. De Haart liet zich echter ook niet echter onbetuigd, waarbij vooral Kievit de score nog wat om hoog wist te voeren. Het totaal werd 90 runs. T. Vogelsang 10. A. v. Saase 11, G. v. Lange laar 20, J. de Wit 13, J. J. Kievit 16 not out. Bowlingcüfers: C. Stroom 6-39, J. Immig 3-37, P. Worm 0-6. Ook het scoren van A.C.C. ging zeer lang zaam. Het bowlen van C.V.H. was dan ook zeer goed. terwijl ook het fielden zeer actief was. De wickets vielen vrij regelmatig en het zag er naar uit, dat C.V.H. een vrij gemakkelijke zege zou behalen. Doch ook de A.C.C.-staart was lustig aan het kwispelen. Negen wickets waren neer voor ongeveer 70 runs, doch de laatste twee batsmen wisten nog menige run en ook enkele bounderies hieraan toe te voegen. De spanning werd steeds grooter, doch een min der goed gespeelde bal van Sabelson werd door v. Saase gevangen, waardoor de A.C.C.-innings eindigde met een totaal van 86 runs, dus slechts 4 runs onder het totaal van C.V.H., dat door deze overwinning het kampioenschap ha- rer afdeeling behaalde. P. Worms 29 not out, C. Poen 13. A Sabel son 11. Bowlingcüfers F. Vogelsang 3-46, A. J. v. Roon 5-18, G. v. Langelaar 1-6, F Seveke 1-2. Bovengenoemde vereeniging hield gisteren eer. tydrace over 303 Meter voor alle categorieën en een trainingsrit over 15 K.M. Allereerst start ten de A klassers voor de tüdrace. De uitslag was: 1. Lou Koekenbier 20 sec. 2. W. Ferrnis 20 1/5 sec. 3. B. Fennis 20 2/5 sec. 4. H. v. Kleef 22 1/5 sec. Hierna startten de B klassers. Uitslag 1. Bos 181/5 sec. 2. J. Walgien 18 4/5 sec. 3. G. Jansen 19 sec. 4. Evers eveneens 19 sec. 5. Las- schuit 211/5 sec. 6. Jas 23 sec. 7. v. d. Berg eveneens 23 sec. 8. P. Jansen 23 1/5 sep. 9. Her man Jansen 23 4/5 sec. Hierna startten de C- klassers. Uitslag: 1. Kruüf 19 4/5 sec. 2. Ban ken 213/5 sec. 3. de Jong 22 4/5 sec. 4. Baars 23 1/5 sec. 5. W. v. Kleef 23 3/5 sec. 6. Wilkens 24 4/5 sec., van Dokkum en Bram Jansen even eens 24 4/5 sec. Uitslag Junioren 1. Schaap 25 sec. 2. Henk v. Zinderen 25 1/5 sec. 3. P. de Vos 25 4/5 sec. Het fraaie rijden van Bos dient vermeld. De rit over 15 K. M. was rük aan demarages en uitlooppogingen. In een felle eindspurt werd tenslotte A.-kl. 1. H. van Kleef. 2. B. Fennis, overigen uitgevallen. B.-klasse: 1. Harrie Jan sen. 2. Evers. 3. G. Jansen. 4. Herm. Jansen. 5. Lasschuit. Uitslag C-klasse: 1. Kruüf. 2. Bouman. 3. Bram Jansen. 4. Banken. 5. Wilkens. 6. de Jong. 7. W. Kleef. 8. Baars. De volgende renners startten in de ronde van Assendelft: Lou Koekenbier, Korthals, Bram Jansen, H. van Kleef, Evers, de Jong. Bovengenoemde vereeniging hield onder groo te belangstelling en fraai weer haar eersten wedstrijd over 30 K. M. De oudjes bleken het nog lang niet verleerd te zijn, vooral de Nijs, Phillippo en Assendelft reden een snellen wed- stryd. Totaal uitslag 1. G. Jonker, 2 op banddikte Kleef Sr. 3. F. de Nijs. 4. Philippo. 5. Chr. As sendelft. 6. Gouwenleeuw. 7. IJsland. Na den wedstrüd reikte de heer de Nijs met een toepasselfjk woord de gewonnen prüzen uit. Concert Bü gelegenheid van de winkelweek die Zaterdag werd geopend gaf de R.K. Har monie ,,Soli Deo Gloria" een concert. Dank zü de ideale weersomstandigheden was er een groote belangstelling. Het corps musiceerde on der dirigent Oudendijk en verschafte een avond van echt muzikaal genot. Klankgehalte en stemming waren zuiver, het accompagnement keurig verzorgd en getuigde van ernstige studie. Het corps ontving een verdiend applaus. Gaar ne zien wü' de musici weer spoedig terug. De winkelweek-commissie kan ook volkomen tevreden zijn. Ongetwijfeld heeft zij dien avond niet alleen de Driehuizers, maar ook zichzelf gediend. Oproep aan jeugdige werkloozen Nu het de diocesane commissie voor jeugdwerklooaen- zorg in het bisdom Haarlem gelukt is een goed object te vinden voor de oprichting van een werkkamp voor jeugdige werkloozen, zullen over eenige weken een honderdtal jonge man nen het kamp te Egmond kunnen betrekken. Het werkobject ts het terrein, waar eenmaal Stadsschouwburg: Kindervoorstelling Comité „Koninginnedag", 10 uur. Wiener Revue „Al les für Herz", kwart over 8. Frans Halstheater: Al Johnson in „Singing Kiel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Shriley Temple in „Kleinste rebeel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace; „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Palace-Filmac 115 uur. Luxor-theater; „In den grafkelder der Pha- rao's", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Afdracht Grafische Bond, 8 uur Transportarbeiders, 8 uur Gecom. Besturen Kiesvereenigingen, half 9 Bloemis ten, 8 uur St. Caecilia, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9. Groote- of st. Bavokerk; Orgelbespeling, kwart ovei 8kwart over 9 uur. Stadsschouwburg; Wiener Revue „Alles fürs Herz", kwart over 8. Frans Halstheater: Al Johnson in „Singing Kid" 2.30, 7 en 9.15 uur. Kembrandt-ïheater: Shirley Temple in „Klein ste Rebel" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle" 7 en 9.15 uur. Luxortheatcr: In den Grafkelder der Pharao's 2.30, 7 en 9.15 uur. in nieuwe glorie de oude abdij van Egmond zal herrijzen. Ieder kamp zal zes weken duren. De bedoe ling van deze kampen is, hen die reeds lang zonder arbeid loopen, door arbeid, ontspanning en ontwikkeling, voor eenigen tijd uit de sleur van hun donker bestaan te halen, om weer lichamelijk, geestelijk en godsdienstig te worden gesterkt. Alle jeugdige werkloozen, van 16—24 jaar van den R. K. Volksbond, kunnen zich hiervoor aan het secretariaat: Van der Duynstraat 21 te Overveen opgeven, alwaar ook verdere in lichtingen worden verstrekt. Ook in Wijk aan Zee, het rustige badplaatsje zonder mondain verkeer, is het badsiezoen weer geëindigd. Wij hebben ons daarom eens in verbinding gesteld met den heer M. A. H«ender, voorzitter van Vreemdelingenver keer aldaar, en hem gevraagd of Wijk aan Zee over den afgeloopen zomer tervreden is. Uit wat de heer Huender ons vertelde bleek wel, dat men ook in Wük aan Zee over het algemeen met de winstberekening al gauw gereed zal zijn, om de doodeenvoudige reden, cat er of weinig, of in het geheel geen winst gemaakt is. De eerste maanden brachten slecht weer en dat is voor een bezoek aan badplaatsen al heel slecht bevorderlijk. Maar nauwelijks kwa men de zonnige dagen, of het bezoek werd zeer druk; de pensions liepen vol en men had' althans voor de maand Augustus goede zaken kunnen doen, ware het niet, dat de prijzen, welke bedongen konden worden, in verhouding tot de kosten te laag waren. Voor de zakenmenschen was het seizoen al zeer ongunstig. Er zün een paar zeer drukke Zondagen geweest, maar over het geheel was het dagjesbezoek hopeloos slecht. De nering doenden hebben het dan ook niet best gehad, dat voor een deel .waarschijnlijk geweten moet worden aan de grootsche feesten te Beverwük. De voorzitter van Vreemdelingenverkeer bleek intusschen de toekomst niet ongunstig in te zien. Er is een tijd geweest, zoo vertelde hij ons, dat het scheen, alsof het publiek de zee niet meer zocht, zoodat men ging twijfelen aan de toekomst der badplaats. Het is echter gebleken, dat deze twüfel onge grond was. De trek naar zee verdween niet en wordt de laatste jaren zelfs grooter. Speciaal de badplaats Wük aan zee blijkt bij het rustige publiek nog altijd zeer in trek te zijn. Dat bewijst het jaarlijksche toenemend aantal aanvragen, welke bij het bureau van Vreem delingenverkeer ontvangen worden. Men con stateert elk jaar met voldoening een acores; dit jaar steeg het aantal aanvragen met 100 boven dat van het vorige jaar. Nu worden deze aanvragen natuurlijk niet alle in huurcon tracten omrezet, maar het wijst in elk geval op een toenemende belangstelling van dit aantrekkelijke baddorp. En dat kan nooit geen kwaad. Vandaar dan ook dat de heer Huender voor Wük aan Zee nog perspectieven ziet. Van be lang is, dat de onkosten naar beneden moeten gaan, dan zal het er voor de badplaats niet zoo slecht uitzien. Interessant is het op te merken, hoe Wijk aan Zee de laatste jaren zün karakter be waard heeft. Het blijft nog steeds de plaats voor het publiek, dat een rustig verblüf aan zee wenscht, zonder mondain vertier. Een markant bewijs hiervan is wel de bouw van de gereformeerde badgastenkerk, welke in den afgeloopen zomer in gebruik is genomen. Wijk aan Zee behoudt zün eigen stempel. ÏJMUIDEN, 31 Aug Rüksvischafslag. Tarbot 72—88 cent per kg. Griet 12.00—24 per 50 kg. Tong 0.801.40 per kg. Middel Schol 16.00, Zetschol 13.00—19, kleine Schol 3.30—16, Schar 4.60—5.20, Tongschar 12 00—17 per 50 kg. Rog 10.00 per 20 stuks. Vleet 2.85 per stuk. Mid del Schelvisch 12—16.50, kl. midd. Schelvisch 9.00—15. kleine Schelvisch 4.20—11 per 50 kg Kabeljauw 21—40.50 per 125 kg. Gullen 3.80—13 per 50 kg. Leng 5574 cent per stuk. Heilbot 74—92 cent per kg. Wijting 1.70—3.90 per 50 kg. Koolviseh 25—70 cent per stuk Makreel 6.0012 per 50 kg. Versche Haring 1.753.90 per kist. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Mary IJm. 189 520 manden 3060.—, Utrecht 1550 manden 3700.Beatrice 85 manden 1320, Catharina Duyvis 415 manden 2660.Ewald 1100 manden 3200.Irene 345 manden 1600 IJsselmond 420 manden 2650.Eveline 860 manden 3750.—, Reiger 60 manden 1080.— Flamingo 45 manden 1300.—, Jennie Elsa 45 manden 1150.Dolfijn 45 manden 1130. LOGGERS R. O. 9 670.—. K.W.: 89 430175 390.—, 169 340.—, 166 430—, 61 300.—, 104 420.—, 153 410.—, 46 370.—, 132 390.—, 76 129024 490.—, 59 230.—, 107 280.—, 114 150.—, 112 380.—, 478 410.—. 28 380—, 108 430.—, 91 220.—, 75 270.—, Sch. 266 350.—. WATERSTANDEN ÏJMUIDEN, Dinsdag 1 Sept. Vloed: 3.39 uur v.m. en 4.05 uur n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2