Arie van Vliet en Scherens wereldkampioen m - DE NEDERLANDERS OP DEN EERSTEN DAG Haenni slaat de 100 Osendarp op meter Van Vliet's fraaie succes Van Egmond in de kwartfinales door Gerardin uitgeschakeld VAN DER VOORT LIET GOED WERK ZIEN OVER HET ALGEMEEN GOEDE PRESTATIES NEDERLANDSCHE PLOEG TE STRAATSBURG MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 Beide sprinters, die op zeer overtuigende wijze wonnen, toonden een klasse op zichzelf te vormen Merkens niet tegen Michard opgewassen II!:,. Van der Heuvel trof het niet Van der Poll boven 60 meter Eindelijk zijn doel bereikt De Amsterdammer v. d. Linden kreeg geen kans tegen den Duitscher Engel SNOEK TE NEURENBERG Vierde in 100 K.M.- stayers wedstrijd De verdeeling der series was voor de meeste favorieten erg gelukkig Met miniem verschW*op den Zwit ser werd de Hagenaar eerste op de 100 yards Na den start op de 100 yards lag Osen Van Vliet's trainingsrit Van der Voort's moeilijke taak Japan kan nog niet mee De derde Nederlander, die op de Oerlikonbaan te Zürich den wereldtitel verovert R.K. NEDERL. ELFTAL— BRABANTIA Een 32-zege van de Eind- hovensche club UIT DE SPORTWERELD De voorteekenen hebben inderdaad niet bedrogen. De sprintwereldkam pioenschappen te Zuerich zijn geëin digd met de uiteindelijke overwinnin gen van van Vliet, den Nederlandschen amateur en Scherens, den Belgischen beroepssprinter. Het is intusschen wel merkwaardig, dat beide sprinters een klasse op zichzelf vormen. In de be slissende ritten won van Vliet op over tuigende wijze van Georget (Frankrijk) en Scherens van den Franschman Ge rardin. Van Vliet heeft het intusschen niet zoo heel moeilijk gehad, maar hij had in totaal vijf ritten te rijden, tegen Zaterdag slechts een. In de eerste plaats nam hij natuurlijk den EngelscbAan Helps voor zijn rekening en in de kwWtfinale klopte hij Renaudin (Frankrijk), waarop Collard in de halve beslissing door onzen kampioen uitgescha keld werd. Bewondering hebben we ook voor den tweeden Nedenandschen amateur-sprin ter, den Amersfoorter van der Voort, die in de achtste finale den, Duitscher Lorenz klopte. Als de voorteekenen ten opzichte van van der Voort niet bedriegen, wordt deze renner de op volger van van Vliet, want tenslotte hebben we een anderen vertegenwoordiger noodig, indien de Woerdenaar professional wordt en dat zal heusch niet lang meer duren. In den kwarteindstrijd kreeg van der Voort Collard tegen zich, een renner van klasse, van wien pien vooruit had kunnen zeggen, dat hij het tot de halve finales zou brengen. De Amersfoorter heeft zijn huid tegen den Belg zoo duur mogelijk verkocht en verloor slechts met handbreedte. Als men nagaat, dat deze Belg tenslotte als derde is geëin digd, mag men van der Voort met zjjn op treden te Zuerich ongetwijfeld geluk wen- schen. Typisch was, dat men zijn kracht als sprin ter zoo hoog schatte, dat de organisatie der baan hem in een handicap-race, die meestal bij wereldkampioenschappen tusschen de verschil lende sprintritten in wordt gehouden, scratch plaatste, terwijl alle Japanners 150 meter voor sprong hadden. Intusschen was het teveel op een afstand van twee ronden, nog geen 700 meter. Verrrassingen zijn er ook geweest. Dat Pola niet in de halve beslissingen zou komen had men niet gedacht. De pittige Fransche sprin ter Georget, dezelfde, dien van Vliet later trof, heeft hem eruit gereden met óe tactiek, die vrijwel alle Franschen toepasten, door in de bocht, die men tegenkomt na het luiden van de bel naar beneden te schieten. Een andere verrassing was, dat de Franschman Chaiilot uitgeschakeld werd door den Amerikaan Sel- linger. En Merkens? Andersen had geen kans tegen den Olympischen kampioen van eenige dagen geleden, maar toen stiet de Duitscher in de kwartfinale op Michard, een knaap die veel ouder is en ook veel geroutineerder. De Fran sche tactiek zegevierde over den Olympischen kampioen, want Michard schoot naar beneden. Wel bewees Merkens inderdaad zijn klasse, maar het was te laat. Met miniem verschil kon Mi chard nog winnen. Het is trouwens merkwaar dig dat ook Richter in den halven eindstrijd in het bekende Fransche valletje liep. Gerar din, die groote sprintkracht heeft en lang kan sprinten, vluchtte weg en de Duitscher kwam er niet meer aan te pas, zoodat het dus geen finale ScherensRichter werd, zooals in de ver wachting lag, maar een reprise van den strijd om den Grand Prix te Parijs, in welken kamp Gerardin ook het slachtoffer van den Belg is geworden. Nog twee andere Hollanders kwamen op den laatsten dag uit t.w. van Egmond en van der Linden. Laatstgenoemde verloor van Engel volgens alle regelen der kunst. Van Egmond deed het beter, d.w.z. in den eersten rit, toen hij den Australiër Eddy Smith tegen zich kreeg, die tegen den lan gen Haarlemmer kansloos was. Deze ont moette daarop in den kwart-eindstrijd Ge rardin. In plaats dat van Egmond zijn kracht beproefde op de lange sprint tegen den Franschman (daargelaten of hij dan nog kans zou hebben gehad) wachtte de Haar lemmer tot op 150 meter en begon toen in eerste positie liggend weg te loopen. Na tuurlijk was de kans van den Nederlander toen verkeken. Scherens, kampioen der profs De ritten der achtste finales van de amateurs werden gewonnen resp. door Chaiilot, van Vliet, Pola, Sellinger, Collard, Georget, van der Voort en Renaudin. De rit van Ihbe tegen Collard had een fel tintje. De kleine Duitscher is ongetwijfeld een goed sprinter, maar hij gaf zooveel „zwiepers" zooals dat in wielerjargon heet, dat de jury het protest van Collard toekende en Ihbe distanceerde. Van de professionals overleefden Gerardin, Michard, Scherens, Richter, Falck Hansen, Merkens, van Egmond en Engel de achtste fi nales, waarop de kwarteindstrijden aan de beurt waren. Toen bleven Sellinger, van Vliet, Geor get en Collard bij de amateurs en Scherens, Michard, Gerardin en Richter bij de profs over. Van Vliet en Georget bestreden elkaar tenslotte in de finale eter amateurs, terwijl Scherens en Gerardin om den prof-titel moesten kampen. In het Hollandsche kamp vreesde men, dat van Vliet zich zou laten verrassen. Inderdaad ging Georget ook binnendoor, maar de Woerctenaar ging hem direct ach terop. Georget had de fout gemaakt te wei nig op tempo te liggen toen hij wegging en van Vliet sloeg hem gedecideerd met meer dan een lengte verschil. In den tweeden rit behield Van Vliet tot het einde den kop en won weer met een lengte. Daarop volgden de eereronde, bloemen enz. Luid klonk het Wilhelmus en even later ook de Brabangonne voor Scherens. Het was een mooi slot van een dag, die heel v;at interessanter was geweest dan Zaterdag. Van Vliet heeft in de beide finaleritten 12 seconden gereden over de laatste 200 meter. Dat deed geen andere amateur hem na. Sche rens reed als snelste professional driemaal 114/5 sec. over de laatste 200 meter in de finale-ritten. Deze renners gaven daarmede net duidelijkst bewijs van hun superieure kraent. De resultaten van Zondag waren: Amateurs. Achtste finales: le rit: 1. Chaiilot (Frankrijk), 2. Rigno (Italië); 2e rit: i. Van Vliet (Nederland), 2. Helps (Engeland); 3e rit: 1. Pola (Italië), 2. Magnussen (Denemarken); 4e rit: 1. Sellinger (V.S> 2. Waegelin (Zwit serland); 5e rit: 1. Collaard (België), 2. Ihbe (Duitschland)6e rit: 1. Georget (Frankrijk), 2. Ganz (Zwitserland); 7e rit: 1. van der Voort (Nederland), 2. Lorenz (Duitschland); 8e rit: 1. Renaudin (Frankrijk), 2. Dissing (Dene marken. Kwartfinales, le rit: 1. Sellinger, 2. Chaiilot; 2e rit: 1. Van Vliet, 2. Renaudin; 3e rit: 1. Georget, 2. Pola; 4e rit: 1. Collaard, 2. van der Voort. Halve eindstrijden: le rit: 1. Van Vliet, 2. Collard, een lengte; 2e rit: 1. Georget, 2. Sellin ger, drie lengten. Om de derde plaats, le rit: 1. Collard, 2. Sel linger, VA lengte; 2e rit: 1. Collard, 2. Sellinger, VA lengte. Finale, le rit: 1. Van Vliet, 2. Georget, VA lengte; 2e rit: 1. Van Vliet, 2. Georget, VA lengte. Einduitslag: wereldkampioen Van Vliet (Ne derland), 2. Georget (Frankrijk), 3. Collard (België), 4. Sellinger (V.S.). Professionals. Achtste finales: le rit: 1. Ge rardin (Frankrijk), 2. Arlet (België); 2e rit: 1. Michard (Frankrijk), 2. Dinkelkamp (Zwit serland); 3e rit: 1. Scherens (België), 2. Grun- clahl Hansen (Denemarken); 4e rit: 1. Richter (Duitschland), 2. Kaufmann (Zwitserland); 5e rit: 1. Falck Hansen (Denemarken), 2. Fau- cheux (Frankrijk); 6e rit: 1. Merkens (Duitsch land), 2. Meijer Andersen (Denemarken); 7e rit: 1. Van Egmond (Nederland), 2. E. Smith (Australië); 8e rit: 1. Engel (Duitschland), 2. Van der Linden (Nederland). Kwartfinales: le rit: 1. Scherens, 2. Engel; 2e rit: 1. Michard, 2 Merkens; 3e rit: 1. Ge rardin, 2. van Egmond; 4e rit: 1. Richter, 2. Falck Hansen. Halve finales: le rit: 1. Scherens, 2. Michard, VA lengte; 2e rit: 1. Gerardin, 2. Richter, een lengte. Om de derde plaats: le rit: 1. Richter, 2. Michard, 1 lengte; 2e rit: 1. Richter, 2. Michard, banddikte. Finale: le rit: 1. Scherens, 2. Gerardin, band dikte; 2e rit: 1. Scherens, 2. Gerardin, VA lengte. Eindresultaat: wereldkampioen Scherens (België), 2. Gerardin (Frankrijk), 3. Richter (Duitschland), 4. Michard (Frankrijk). -v-y:-V -:-:V Te Neurenberg werd Zondag een stayerswed- strijd over 100 K.M. verreden, waaraan ook werd deelgenomen door onzen landgenoot Snoek, die als vierde eindigde. De uitslag was: 1. Krewer (Duitschland) 99.960 K.M.; 2. Schoen (Duitschland) 99.790 K.M.; 3. Ifland (Duitschland) 99.760 K.M.; 4. Snoek (Nederland) 97.400 K.M.; 5. Prieto Spanje 97.300 K.M.; 6. Gilgen (Zwitserland), 96.700 K.M.; 7. Danholt (Denemarken); 8. Wissbroecker (Duitschland). Van Egmond, die in zijn serie van de kwartfinales door Gerardin werd geklopt De start voor de 1500 meter hij de nationale wedstrijden, die Holland Zondag te Haarlem hield Zürich, 29 Augustus De eerste dag van de wereldkampioenschap pen heeft voor Nederland een vrij gunstig ver loop gehad. Immers van de vijf sprinters, die hadden ingeschreven, zijn er vier in de achtste finales gekomen en viel er slechts één af. Die ééne was van der Heuvel en de arme kerel, die voor eigen rekening had ingeschreven, kon dus, nadat hij eerst Vrijdagavond laat in Zürich was gearriveerd, den trein terugnemen zonder ook maar eenig succes te hebben geboekt. Laten we eerlijk zijn,, hij trof het niet bijzonder. In zijn serie kwam hij tegenover twee tegenstanders te staan, terwijl alle andere series in totaal slechts twee renners bevatten; in de herkansing werd hij geplaatst tegenover den oersterken Zwitserschen reus Dinkelkamp, die cp deze baan niet alleen bijzonder thuis is, maar toch altijd nog een lengte sterker geacht mag worden dan van der Heuvel. Zooals gezegd, moest de Hagenaar in zijn serie tegen twee tegenstanders vechten. Dat waren Willy Kaufmann, ook een sterke Zwit ser, en de Italiaan Martibetti. Van der Heuvel startte als derde, nam daar na de tweede plaats in achter Kaufmann en zoo gingen de drie renners de tweede ronde in, hoog rijdend. Op 300 meter voor het einde liet van der Heuvel zich naar beneden vallen, iet wat aarzelend, niet fel genoeg en de Zwitser kreeg dan ook ruimschoots de gelegenheid zich eveneens naar beneden te laten vallen, naast van der Heuvel te gaan rijden, heel dicht naast hem, waardoor de Hagenaar zoo schrok, dat hij even inhield en natuurlijk een verloren man was. Zelfs de tweede plaats ging voor hem ver loren. En in de herkansing kreeg de Hollander, die van den start af de tweede plaats innam, geen enkele kans langs Dinkelkamp te komen, on- Een klein groepje Nederlandsche athle- ten heeft Zondag met succes deelgenomen aan de internationale athletiekwedstrijden, welke te Straatsburg werden georganiseerd, hoewel het voor velen een teleurstelling zal zijn, dat Osendarp op de 100 M. van den Zwitser Haenni heeft verloren. Op de 100 yards bleek reeds dadelijk, dat Osendarp niet de „oude" was. Hij maakte een vermoeiden indruk, wat na het drukke seizoen en de zware dagen der Olympische Spelen niet te verwonderen is. darp na 75 yards nog voor. Op dat moment echter wierp Haenni zich naar voren, won met elke yard terrein en hoewel Osendarp nog als eerste door de finish ging, was het verschil met Haenni toch niet meer dan een handbreedte. De 100 M. verliep ana loog aan den strijd op de 100 yards. Wel had Osendarp, die de zesde baan had ge loot, vlak langs de tribunes, met een meter de leiding, doch op 90 Meter lagen beide rivalen gelijk. Op de laatste 10 Meter wist de Zwitser revanche te nemen, zij het met miniem verschil. Van Beveren en Boersma hebben zich uitste kend geweerd op de 100 Meter (open num mer) waarin zij resp. als eerste en tweede aan kwamen, nadat beiden met gemak hun series hadden gewonnen, telkens in 11 seconden. De Franschman Cozette bleek in de finale hun sterkste tegenstander te zijn. Van Beveren had het ongeluk de baan te loten, die vlak langs de tribunes liep. Bij den start was onze landgenoot uit zijn balans, vermoedelijk door het hek, waar hij langs liep, zijn loop was dan ook zeer onregelmatig, tot hij op 80 Meter den vorm weer vond en met een vinnige eind spurt aan alle onzekerheid een einde maakte. Baumgarten was tweede in zijn serie gewor den en daar alleen de winnaars der series naar de finale overgingen, was Baumgarten dus uitgeschakeld. Op de 200 Meter was Haenni superieur aan van Beveren en Neckermann. Van den .start af had de Zwitser de leiding om in den tijd van 21.8 sec. te winnen. Van Beveren, die al weer de buitenbaan langs de tribunes had geloot, hetgeen ongetwijfeld een handicap beteekende, ging met minimaal 'verschil als tweede door de finish voor Neckermann. Voor beiden werd echter een tijd van precies 22 seconden geno teerd. Op de 4 maal 100 meter viel een Nederland sche zege te noteeren, hoewel het niet gemak kelijk gegaan is. Vooral de z.g. Badische esta fette was sterk. Boersma liep de eerste 100 meter uitstekend, van Beveren nam niet geheel vlot over, zoodat Neckermann iets van den achter stand op de Nederlandsche ploeg kon inhalen. Baumgarten wist den voorsprong te behouden, doch Osendarp nam den stok zoo slecht over, dat de Duitschers de leiding konden over nemen. Met een kleinen 5 meter achterstand vloog Osendarp als een pijl uit den boog weg. Op 20 meter voor het eindpunt had hij zijn tegenstander echter ingehaald en onze landge noot won tenslotte nog in 42,2 sec., een tijd, die wel op slechte wissels wijst. Van der Poll heeft bij het speerwerpen de tweede plaats kunnen veroveren achter den Olympischen kampioen Stoeck. Öe Nederlander heeft de lessen van Kreigsman, in het Olym pisch dorp gegeven, goed ter harte genomen en zijn techniek gaat ongetwijfeld vooruit. Zijn wijziging in technische opvattingen is oorzaak, dat zijn werpen nogal onregelmatig is. Bij zijn derden worp haalde hij precies 61 meter. De aanloop was slecht en hobbelig, zoodat Stoeck, die last had van een enkelblessure, zich ontzag, hetgeen voor zijn doen de matige prestatie in dit nummer verklaart. De resultaten van de nummers, waarin Ne derlanders uitkwamen, luidden: 100 meter invitatie: 1. Haenni (Zwitserland) 10,5 sec.; 2. Osendarp 10,6 sec.; 3. Neckermann (Duitschland). 100 yards invitatie: 1. Osendarp 9,8 sec.; 2. Haenni 10 sec.; 3. Neckermann. 200 meter open: 1. Haenni 21,8 sec.; 2. Van Beveren, 22 sec.; 3. Neckermann, 22 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1. Nederland 42,2 sec.; 2. Badische estafetteploeg 42,4 sec.; 3. Stade Rennes 43,2 sec. Speerwerpen: 1. Stoeck (Duitschland), 64.75 meter; 2. Van der Poll (Nederland) 61 meter; 3. Bucher (Frankrijk) 56.63 meter. 100 meter open: 1. Van Beveren, 10,8 sec.; 2, Boersma 11 sec.; 3. Cozette .(Frankrijk)» - De Amsterdammer Van der Linden, die in de achtste finales door Engel werd uitgeschakeld danks twee verwoede pogingen, de ééne na twee honderd meter, de tweede ongeveer 70 meter voor de finish. Dan brachten de andere Hollanders 't er beter af. Arie van Vliet beschouwde zijn serie tegen den Japanner Mutsuhura als een trai ningsrit. Zonder ook maar de geringste inspan ning ging hü met beduidenden voorsprong als eerste over de finish, waarmee zijn taak voor den eersten dag al was afgeloopen! Van Egmond had 't evenmin lastig met den Pool Szamota, die beter tijden gekend heeft. Van Egmond ging na het startschot kalmpjes op de tweede plaats „hangen", versnelde op 400 meter voor de finish, hoog reden beide ren ners door de bocht, maar plotseling verraste de Hollander zijn tegenstander volkomen door hoog uit de bocht naar beneden te vallen in een razend tempo en met „straatlengten" als eerste de eindstreep te passeeren. De derde prof, Arie van der Linden, had, evenals de tweede amateur van der Voort, een herkansing noodig om in de achtste finale te komen. Van der Linden lootte zijn serie tegen Mer kens. den gloednieuwen prof. De weinige Hol landers op de tribune hoopten natuurlijk heel stillekens, dat Arie van der Linden „de Olym pische schande" van zijn naamgenoot Arie (van Vliet) zou wreken door een klinkende overwinning, maar zij zijn allen bedrogen uit gekomen. Van der Linden aan den kop, demarreerde een ronde voor het einde plotseling heel fel, nam ongeveer twintig meter voorsprong, maar Merkens zette er een fantastische spurt in en reeds honderd meter voor het einde was de nederlaag van Arie van der Linden een feit en was Merkens' debuut als prof alleszins bevre digend. In de herkansing kreeg de Amsterdammer echter een „zacht eitje". De Australiër Smith was zijn tegenstander. Dat is een jongeman, die met zijn broer (die zich door een zege op Faueheux in de achtste finales plaatste) in Europa woont en die hun vacantie benutten om aan de wéreldkampioenschappen deel te ne men, zoogenaamd als officieele afgevaardigden van hun land. De beide broers kunnen echter beschouwd worden als de zwakste prof-sprin ters die Europa telt. Van der Linden kreeg nu in zijn herkansing den allerzwakste van de twee broers tegenover zich. Hij liet den Australiër de leiding nemen, kwam 250 meter voor het einde opzetten, bleef eventjes naast Smith hangen om vervolgens met alle rust, die van der Linden eigen is, en met 5 meter voorsprong, als eerste de eind streep te passeeren. De jonge amateur-sprinter van der Voort had 't anders heel wat moeilijker om zich in de achtste finales te plaatsen. In de eerste se rie had hij op overtuigende wijze van Pola ver loren. De Italiaan bleek op het laatste eind veel sneller te zijn en passeerde van der Voort, die de leiding had genomen, gemakkelijk. De Utrechtenaar bleef echter tweede voor den Hongaar Laszlo. In de herkansing kwam hij tegenover den Japanner Kunimi en den Zwitser Burkhard te staan. De Japanner nam de leiding, van der Voort bezette de tweede plaats maar reeds na honderd meter nam de Hollander den kop en met den Japanner op de laatste plaats ging het drietal renners hoog door de bocht. Op 300 meter voor het einde liet van der Voort zich snel naar beneden vallen, kwam direct in hoog tempo en hoe de Zwitser zich ook in spande, de Hollander bleef eerste en plaatste zich door deze zege eveneens in de achtste fi nales. Wat deze eerste dag van de wereldkampioen schappen ons heeft geleerd? Niet veel. Want de indeeling van de series was Na zijn tegenslag bij de Olympische Spe len te Berlijn, waar Arie van Vliet door den beruchten zwieper Van Merkens één der beslissende ritten van de finale van den Duitscher verloor, doch in de tijdrace zóó geweldig van leer trok, dat hij toch nog met een Olympischen titel naar het vader land kon terugkeeren, is de Woerdenaar er eindelijk in geslaagd op den wereldtitel der amateurs beslag te leggen. Hij is thans de derde Hollander, die op de Oerlikonbaan te Zürich, in het land van Wilhelm Tell, in een wereldkampioenschap wist te zegevie ren. „Big Pete" Moeskops was de eerste, die in 1923 vóór den Franschman Gabriël Poulain, den Zwitser Ernst Kaufman en den Australiër Bob Spears de symbolieke wereldtrui der U. C. I, wist te veroveren in de Zwitsersche ber gen, terwijl de Zomenaar Twan Mazairac in 1929 bij de amateurs eveneens te Zürich als overwinnaar uit den strijd trad en daarbij den Engelschman Cozens en den Deen Gervin ver sloeg. En nu, na jaren van opoffering, zag onze landgenoot Van Vliet de vlag van zijn land in top gaan. Arie van Vliet, Champion du Monde! Einde lijk is al de moeite en inspanning van den Woerdenaar bekroond. Eindelijk, omdat hij reeds voor twee jaar terug wereldkampioen had kunnen zijn, snelheid genoeg had, maar tegen den Italiaan Pola te Leipzig in routine tekort kwam. En het vorige jaar moest Van Vliet het hoofd buigen voor Merkens, na een extra fit. Ja waarlijk, toen, op de Heyselbaan te Brussel, was Arie heel goed in vorm. Hij bewees dat met de daad in den eersten rit van de finale, toen Merkens gedecideerd geklopt werd. Maar een kostbare fout van den Hollander, een te hooge versnelling, deed den tweeden rit verloren gaan, terwijl in den derden en beslissenden rit vermoeidheid en zenuwen Van Vliet parten speelden, zoodat hij weenend van teleurstel ling de baan verliet. Van Vliet heeft echter den moed niet opge geven. Weer volgde een jaar van ernstig trai nen. Speciale aandacht werd gewijd aan zijn zwakke zijde, de demarrage, want het is ge noegzaam bekend, dat hij op de laatste vijf tig meter verbluffend snel is. Dat hij snel voor uit is gegaan, heeft zijn schitterende zege te Zürich bewezen. Nederland kan van dezen jon gen renner, die binnenkort naar de beroeps, klasse zal overgaan, nog heel veel verwachten en zal ook onder de grootsten der grooten wel een geducht woordje gaan meespreken. voor de meeste favorieten dermate gelukkig ge schied, dat zij zich niet behoefden te geven en daardoor» van den werkelijken vorm, waarin zij verkeeren, nog niets viel te zeggen. Bij de amateurs viel echter het uitstekende rijden van den Belg Collard op, die erin slaagde den uitgeloopen Italiaan Rigoni geheel in te ha len en te slaan. En dan te denken, dat Rigoni toch ook heel sterk mag worden genoemd! De Oostenrijker Dusika is „fini". In de serie verloor hij van den jeugdigen Franschman Re naudin, een jongeman met heel veel aanleg, ter wijl de herkansing eveneens geen succes voor hem opleverde. Bij de profs was de nederlaag van Faueheux tegen Eddie Smith (niet de Smith, waartegen van der Linden in de herkansing uitkwam) de groote verrassing. De Franschman wordt elk jaar dikker en ditmaal kon hij heelemaal niet uit de voeten komen. Hij plaatste zich echter in de herkansing door Alt en Grundahl te slaan. De Japansche amateurs bewezen duidelijk nog lang niet mee te kunnen. In de meeste series waren zij meters achter. Zij streden dan nog lang niet tegen de allersterksten in hun besten vorm. Neen, het zal nog wel eenige jaren duren alvorens Japan op de wereldkampioenschappen wielrennen een rol van beteekenis zal gaan spe len!.... Ter gelegenheid van de opening van het ver nieuwde Olympia-terrein werd Zondag te Box meer een wedstrijd gespeeld tusschen een voor- loopig R. K. Nederlandsch elftal en Brabantia, welke wedstrijd door Brabantia met 32 werd gewonnen. Ondanks de warmte werd, aldus de „Maan dagmorgen" aanstonds van beide kanten flink aangepakt. Brabantia bleek in 't veld sterker. Nadat Koning vergeefs Sinkels op de proef had gesteld en Pot op 't nippertje een bal weggepikt schoot Trines het eerste punt voor Brabantia in. Flinke schoten van de geel-witte voorhoede wer den door den doelman van de landskampioenen fraai gehouden en zoo ging de rust in met 01 voor de Eindhovenaars. In de tweede helft verhoogde Hessels den voorsprong van zijn club tot 02 en als Pot den ingeschoten bal losliet, maakte dezelfde speler 03. In de volgende minuut haalde 't Ned. Elf tal door Beerenschot op tot 13, en als Swinkels een laag schot van Koning niet voldoende ver werkte, zette Goossens in, 23. Met dezen stand, die de verhouding goed weer geeft, kwam het einde. Brabantia speelde uitstekend samen. Bij het Ned. Elftal waren Gigengack als linksachter en de vleugelhalfs 't best in vorm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9