UIT DEN OMTREK FAMILIEBERICHTEN aalt TsÊ&i SUCCESSIE DANSINSTITUUT O. E. SCHMID ACADEMIE DE DANCE STENO TYPEN JAVA II De Directie v/h bekende DanS-InstitUUt ADVERTEER REGELMATIG HET ZAL U BATEN Methode-Berthon Siemens aagscne opjes SPECIALE LESSEN VOOR ROOMSCH-KATHOLIEKEN HET Instituut v. Talen en Handelsonderwijs Opleiding tot alle Praktijk-Examens Vervoert met Rossenaar DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 BEVERWIJK HALFWEG HILLEGOM LISSE VELSEN VELSEN-NOORD VOGELENZANG VIJFHUIZEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST ZANDVOORT ZAANDAM Mathilde Caroline Frangoise Heijman 't Opklapbeddenpaleis Grijs haar maakt oud De Tijd eischt het HUIS EN HAARD aarlem i H. F. SCHRAMEIJER mr-. S. H. BR0NGERSMA heeft de praktijk hervat. E. S. FRANK Afwezig tot 28 September DE VEREENIGDE TANDH. PRAKTIJKEN FRANS HALSPLEIN 8 BUREAU „ARGUS" Haarlem - Nisuwe Gracht 76 - Telef. 14904 OPENING ZATERDAG 5 SEPT. 1936 KWIEK EN VIEF HANDELS-INSTITUUT] BALTUSSEN RAAMSINGEL 30 (Schermzaal) Feestelijke opening Zondag 6 Sept., 8 uur n.m. Uitmuntend Dansorkest: „The Musical Lunatics" Er is een prachtig vervolg versche nen op 't bekende Droste-album JAVA I": een al bum, zoo mogelijk nóg fraaier van uitvoering en nóg mooier van illustra tie! Spaar er de plaatjes voor en stort 90 ct. op Post giro No. 6850 (met vermelding Album Java II), om deze aanwinst voor Uw boekenkast franco thuis te krijgen! ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums! Gouden echtpaar Woensdag heeft het echtpaar Hoogland-Schelvis, wonende in het St. Jozef gesticht, zijn gouden huwelijksfeest ge- vier. Het was voor de oudjes een echte feest dag, waaraan zij prettige herinneringen zullen bewaren. Des avonds brachten de St. Jozefharmonie en de Beverwijksche Harmoniekapel de fcradi- tioneele serenades. Diplomazwemmen in „Adrichem" Wbens- dagavond werd in het zwembad „Adrichem" voor de tweede maal in het seizoen afgezwom men. De volgende dames en heeren hebben de vereischte proef, 100 meter schoolslag, 5 meter rugslag, sprong van 1-meter plank en bewegings vrijheid, met goed gevolg afgelegd; mevrouw G. J. van der Burg-Harberg, mevrouw A. Nijhuis- van Wezel, mevrouw P. M. Dors-Keuzenkamp, mevrouw A. Riezenkamp-Sesselaar, E. M. F. Seignette, J. M. C. A. Timmer, A. M. A. Groeneveld, A. M. de Wildt, C. M. J. Withaar, I van Brakel, mevrouw A. C. Boorsma-Kint, mevrouw A. Dekker-Schutter, J. M. Goeneveld, M. S. van Gessel, A. M. J. Beerman, J. Zurlohe, de heeren J. Jongejans, H. Neyt, R. G. van dei- Voet, J. F. C. Dedding, J. J. A. Zonneveld, A. M. Wulllngs, H. A. Kochx, J. de Wit, J. van Amersfoort. De politie slaat een goeden slag Door de ge- meente-politie alhier is gearresteerd zekere T. S„ wonende te Amersfoort, die er van verdacht wordt in verschillende plaatsen van ons land zich te hebben schuldig gemaakt aan oplich ting en verduistering. Als incasseerder voor doktoren inde hij n.l. achterstallige rekeningen van patiënten, doch wendde de aldus verkregen gelden inplaats van deze aan de betrokken artsen af te dragen, te eigen bate aan. Ook een arts te dezer plaatse werd voor een aanzienlijk bedrag de dupe van 's mans praktijken. De man werd gearresteerd, terwijl hij zich alhier in een café ophield. In overleg met de Haarlemsche politie, die hem eveneens zocht, is hij na zijn arrestatie overgebracht naar Haarlem en aldaar ter be schikking gesteld van den Commissaris van Po litie. Hij zal later voor den Officier van Justitie worden geleid. Posterijen De heer H. Walter heeft den dienst der P. T. T. met pensiofen verlaten. Hij was de laatste jaren kantoorknecht. In den drukken tijd vooral den zg. paketten- bollen-tijd werd veel van Walter gevraagd, maar hij was een vlotte, vriendelijke baas. Iedere inlichting verschafte hij op de meest prettige manier. Het publiek hield van Walter en heeft dat meer dan eens daadwerkelijk ge toond. Hopen we dat onze Walter nog een pret- tigen levensavond mag hebben; het is hem van harte gegund. In de vacature van kan toorknecht is geen ander aangesteld, zoodat er thans maar één kantoorknecht is. Vermoede lijk houdt dit verband met de bezuiniging, die is ingevoerd. Ook in den dienst der bestellers is een wijziging gekomen; de eerste bestelling Oude man verdronken De schippersknecht A. heeft in de z.g. Kerksloot binnen deze ge meente het lijk van een manspersoon gevonden. A. stelde onmiddellijk dé gemeentepolitie hier mede in kennis. Uit het daarop ingesteld onder zoek bleek het een bewoner van „Huize Pius" te zijn. Vermoedelijk is de man, genaamd J. B. en reeds tachtig jaar oud, door een ongeval te water geraakt en jammerlijk verdronken. Dok ter Haase kon slechts den dood constateeren. De man had vermoedelijk ree cis eenige uren in het water gelegen. Tijdelijke afsluiting van een weg B. en W. brengen ter openbare kennis, dat de IJmuider- straatweg te IJmuiden, van de Frans Naere- boutstraat tot de Casembrootstraat, van Don derdag 3 September af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Afscheid van kapelaan Berkhout Gisteren avond heeft de parochie afscheid van kapelaan Berkhout genomen op een wijze, zooals wij dat van de katholieken van Velsen Noord gewend zijn. De zaal van het Vereenigingsgebouw was ge heel bezet toen de scheidende kapelaan, voor afgegaan door de vaandrigs van de Jonge Wacht en Kruisvaart, met ontplooide banieren, de zaal betrad. De vlaggen van de verschillende vereenigingen, waaraan Z. Eerw. verbonden was sierden het podium, hetwelk bovendien van een passende versiering was voorzien. Kapelaan de Beer sprak het openingswoord. Afgevaardigden der diverse vereenigingen voer den hierna het woord tot den scheidenden kapelaan. De heer P. Hooij sprak namens het Kerkbe stuur, waarna kapelaan G. de Beer, mede na mens de vereenigingen een electrische pendule en een smeedijzeren leeslamp aanbood. Pastoor Schoenmaker besprak de vele ver diensten, welke kapelaan Berkhout zich ver worven heeft door zijn onvermoeid werken tot verdieping van het geloofsleven in deze paro chie en dankte hem voor de prettige samen werking, zoowel voor het werk in- als buiten de pastorie. Tot slot dankte kapelaan Berkhout allen voor h&tgeen hem dezen avond was bereid. In bet bijzonder bracht spr. dank aan den pastoor. Met een handdruk namen alle aanwezigen af scheid. R. K. V. V. V. De veteranen van de R. K. Voetbal vereeniging Vogelenzang worden he denavond Donderdag, te 8.30 uur ter vergade ring in het R. K. Vereenigingsgebouw bij eengeroepen. Ongeluk bij hel dorschen Woensdag ge beurde alhier een vrij ernstig ongeluk. Terwijl men met de machine op het erf van den land bouwer P. v. Reeuwijk aan het dorschen was, zou de machinist Meijer eenige bezigheden aan de in werking zijnde pers verrichten. De man geraakte daar met zijn linkerarm in bekneld en wel zoodanig, dat de pers er van onklaar werd en buiten werking kwam. Het duurde wel ongeveer een kwartier eer dat men den man had bevrijd. Toen bleek eerst, hoe ernstig hij zijn arm had bezeerd; het vleesch was er'als het ware afgerukt. Nadat de wijkzuster een voorloopig verband had gelegd, is M. voor ver dere behandeling met een auto naar een gast huis gebracht te Haarlem. Naar wij later vernamen, is M. toch weer, na behandeld te zijn, naar Nieuw-Vennep ge bracht, waar hij woonachtig is. IJmuider Reddingsbrigade Zondag 6 Sep tember zullen door de verschillende kustbriga- des wedstrijden en demonstraties, afgewisseld door komische nummers, worden gehouden in de Velser zweminrichting. Ook de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade neemt hieraan deel. Voor den behendigheidswedstrijd 25 M. zwemmen met lepel en bal en het gecostumeerd zwemmen voor dames, heeren, meisjes en jongens, worden ook niet-leden toegelaten. Zij kunnen zich hiervoor opgeven bp den heer A. P. Bakker, ploegcommandant der IJm. Reddingsbrigade, Cronjéstraat, IJmuiden. De toegang tot de wedstrijden is vrij. De feestweek De Winkeliersvereeniging „IJmuiden Oost" is druk in de weer om de re clameweek tot een goed resultaat te brengen. Een groot aantal winkeliers neemt aan deze reclameweek deel. Ook vele winkeliers van IJmuiden West hebben zich hierbij aangeslo ten. Zooals men weet begint deze week 7 Sep tember en duurt tot 12 September. Op het feestterrein aan den Willemsbeekweg is een Centraal bureau gevestigd, waar men nu reeds bonnen kan inwisselen voor de verschillende wedstrijden en kinderspelen. Het is ge- wenscht, dat de kinderen, die aan de wed strijden, de spelen, den ballonoptocht enz. willen meedoen, zoo spoedig mogelijk hun bon nen inwisselen. Zaterdag 11 September is de wandel-ster- tocht. Deelnemers aan dezen tocht zullen langs de mooiste wegen gaan van Velsen en Bloe- mendaal. De belooning voor het volbrengen van dezen tocht welke 20 K. M. zal zijn, be staat uit een fraai uitgevoerd kruis met het gemeentewapen. Iedere deelnemer wordt na afloop getrac- teerd en heeft voorts gratis toegang tot het Lunapark. Iedere beoefenaar van de wandelsport be hoort aan dezen tocht mee te doen. De com missie verwacht, dat ook vele inwoners van IJmuiden aan dezen stertocht zullen deelne men. Men kan zich opgeven maar liefst zoo spoedig mogelijk bij den heer H. A. Repko, Kal- verstraat 2325. De inschrijving blijft geopend tot een half uur voor den start. Voor den marschwedstrljd welke Dinsdag 8 September wordt gehouden, bestaat groote be langstelling. Om half 7 wordt afgemarcheerd van af het Velserduinplein naar de Kennemerlaan, waar de wedstrijd wordt gehouden. Comité Flora Het comité Flora houdt Zondag' 6 September zijn jaarlijksche tentoon stelling in Ons Huis. De plantjes moeten wor den ingezonden Zaterdag 5 September tus- schen 2.30 uur en 4 uur. Te hoog salaris? De raadsleden Groen, Joustra, Van Toombergen, Paap en Molenaar hebben een adres gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij zij den Minister op de hoogte brengen met het raadsbesluit van 24 Augustus 1936, betreffende het salaris van den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon alhier. De onderteekenaars zijn van meening. dat dit salaris voor deze functie, vergeleken met andere gemeenten, waar de dienst voor M. H, gelijk of omvangrijker is, veel te hoog is ge steld. Zij verzoeken den Minister na gedaan onderzoek het gemeentebestuur alhier te bewe gen dit besluit te herzien. Spreekuur wethouder van der Moolen Wethouder van der Moolen houdt spreekuur ten raadhuize eiken Dinsdagavond om 7 uur, mits tijdig aan den bode mededeeling wordt ge daan, dat men den wethouder wenscht te spreken. Opbrengst collecte Blij over den uitslag, deelt Father B. Renckens, Missionaris in Oeganda, mede, dat de collecte voor zijn missiewerk, gehouden op Zondag 30 Augustus, heeft opgebracht het bedrag van 358.85. Benevens dit bedrag werden er ook geofferd drie voorwerpen van waarde. Maandagmorgen heeft de missionaris een H. Mis van dankbaar heid ter eere van de H. Agatha voor de milde gevers opgedragen. De Father brengt allen, die zoo edelmoedig zijn geweest, zijn aller- hartelijksten dank. Burgemeester met verlof De burgemeester alhier, heeft van den Commissaris der Konin gin in de Prov. Noord-Holland verlof ontvan gen om zich met ingang van 4 September een maand buiten de gemeente te begeven. Gedu rende dien tijd is de heer Com. Siegers loco burgemeester. Burgerlijke Stand Geboren: Aagje, d. van G. Thesing en J. G. Huijgen; Eefje Anna, d van J. Husslage en M. A. Tolle; Jacobus Jo hannes, z. van J. Nugteren en J. Verheijden: Peter, z. van J. P. Taanman en J. Cammenga; Jan Simon, z. van J. Kuijt en H. A. W. Roos: Jan Albertus Christinus, z. van J. A. C. Fluri en J van Santé; Truus, d. van J. Verkade en G. Temming; Pieter, z. van D. Soeters en M L. Moekhoek; Nanne Aage, z. van P- A. Smit en S. Homma; Elisabeth Johanna Maria. z. van A. van Loenen en P. J. Wesseling; Gerrit z. van G. Onck en D. Otte; Gerard Johan Féve z. van G. J. Nanninga en G. C. Huizinga; Hendrika Theresia, d. van A. E. CHjnk en K. B. Spil; Catharina Maria Josepha, d. van T. Schols en A. G. Cljjnk; Johanna Cornelia, d. van D. Teuthof en S. Wit. OndertrouwdD. de Vente en W. van Wijn gaarden; D. Bruin en S. Kousbroek; G. Boek- hoff en N. Bakker J. B. J. Arends en H. Bleij; J. W. van Duren en A. M. Vijselaar; T. Jon ker en M. Holwedel; A. de Swaan en C. M. Hagens; J. Bonnema en F. Vlottes Visser. Getrouwd: W. J. Geerling met A. Scheffer; M. de Wit met G. Breedt; J. ten Pierick met W. G. Kalf; J. Slop met A. T. Koopmans; A. Kisjes met A. Sipma; H. Butter met C. Hulst; G. Schenk met A. Bleij. Overleden: Arie Vnik, oud 16 jaar, ongehuwd; Nicolaas Vennik, oud 42 jaar, geh. met S. Bok horst; Jacob Butter, oud 67 jaar, geh. met A. Roet; Jansje Kat, oud 71 jaar, weduwe van J. van der Voort; Jan Haan, oud 58 jaar, geh. met M. C. Otjes Harm Gort, oud 16 jaar, on gehuwd; Frans Vink, oud 60 jaar, geh. met F. C. Adolf (won. te Krommenie)Bartholo- meus Hendrikus Frenk, oud 41 jaar, geh. met M. S. C. Herens; Grietje Duijvis, oud 68 jaar, weduwe van P. van 't Hoff; Klaas Meijns, oud 76 jaar, geh. met J. Klinkin. Levenloos aangegeven; een kind van J. H. de Groot en E. B. Veeter. (Van onzen correspondent) Het is langen tijd rustig geweest in de wereld van de film. Eigenlijk leek het er naar dat men, sinds zeven jaar ge leden de geluidsfilm een feit werd, in de studio's en ook in de laboratoria uitsluitend streefde naar de vervolmaking van hetgeen men had, zonder zijn kracht te zoeken in het verzinnen van nieuwe sensaties. Thans wil men plotseling en als het ware met geweld weer iets anders. De derde d'nensie moet er komen. En bovenal: de film moet en zal natuurlijke kleuren krijgen! In beginsel bestaat er tegen dit laatste na tuurlijk niet het minste bezwaar, voer tl wan neer men zijn pogen minder op een gekleurde fijm a tout prix, dan wel op een weergave van natuurlijke kleuren op het witte doek blijft richten. Maar of dit vraagstuk nu wezenlijk en waarachtig zoo geweldig belangrijk is als de reclame ons probeert wijs te maken, staat, dunkt ons, heelemaal niet vast. Wat wij tot heden aan gekleurde films zagen. Kon onze liefde voor het aloude zwart-en-wit slechts versterken. Uitgezonderd dan de Anerikaan- sche teekenfilmpjes en de „Werbefilme" van den Ufa-virtuoos Wolfgang Kaskeline Doch schorten wij ons oordeel over de kleurenfilm als zoodanig op tot de beloofde natuurlijke kleuren er zijn. Een zeer groot bezwaar van de kleurenfilm dat, naar wij meenen. reeds thans de aan dacht ten volle verdient, is echter dat zij veel en veel duurder gaat worden dan haar zwart- en-witte voorgangster. Men heeft andere ca mera's noodig, de décors eischen aanzienlijk ujeer zorg dan. tot nu toe het geval was, de projectie-apparaten worden gecompliceerde- en dus kostbaarder enzoovoorts. Amerikaan - sche technici hebben reeds uitgerekend dat de kleurenfilm rond de helft meer gaat kosten dan de zwart-en-witte film. Wie moet dat geld opbrengen? De zelfde technici die in hun optimistische verwachtingen gesteund worden door hun Duitsche collega's, verwachten, dat de kleurenfilm zoo veel bezoekers meer naar de bioscopen trekken zal dat de grootere kos ten gedekt worden. Wij meenen dat de erva ring dit nog moet bewijzen. De eerste tien of twintig kleurenfilms zullen wel goeds trek pleisters blijken te zijn, ook al zal de niet al te critische massa zich heelemaal riet ver gapen aan de natuurlijke kleuren, daar ze al zoo dikwijls, zij het ook nogal onnatuurlijke kleuren op het doek heeft gezien. Maar later. Men denke nog even terug aan de eerste ge luidsfilm „Singing Fool" met AU Jónson. Mil- l'oenen heeft men er aan verdiend. Een jaar later werd „Sunny Boy" met den zelfden we reldberoemden AU behalve een artistieke ook een financteele mislukking Intusschen heeft Berlijn in het „Uia Pavil ion am NoUendorfplatz" de premiè:e aan schouwd van een kleurenfilm welke volgens een nieuw procédé, het „Berthon-Siemens-Ver- fahren", vervaardigd werd. Vertoond werden een industriefila welke den leek eenig idee trachtte te geven van wat de methode Berthon-Siemens eigenlijs: inhoudt, en voorts „Das Schönheitsfleckchen", een „Kurzfilm" waarvan het gegeven ont'cend is aan de noveUe „La Mouche" van Alfred de Musset. Carl Froelich had de regie. De hoofdrollen werden gespeeld door Lil Dagover, Susi Lan- ner, Wolfgang Liebenemer en anderen „bas Schönheitsfleckchen" als film te be- oordeelen, heeft geen zin. Het is duidelijk dat niet Carl Froelich, doch de ingenieurs van Sie mens und Halske die waarschijnlijk bovendien nog onder den druk van hun directie en hun reclame-afdeehng stonden er was oaast bij het werk; Agfa staat óók op het punt om een nieuw systeem kleurenfilm op de markt te brengen! de leiding bij de opnamen in han den hadden. Wat er ontstond, zou ook twin tig jaren geleden niet voor een fiim zijn aan gezien. Het was een opeenvolging van tableaux vivants. Het geluid was van dien aaro dat na afloop het pubhek er onderling over zat te stichelen wat nu eigenlijk de clou ier ge schiedenis was! Doch dit doet niet '.eel ter zake. Het ging om de kleuren en al het andere moei?' dus voor dit uitzonderlijke geval wel op het twee de plan komen. De kleuren! Wij geven gaarne toe dat wfj een oogenblik verrast waren. Dat vas toen het genoemde industriefümpje begon dat ons de technische bijzonderheden der methode Berthon-Siemens moest onthuUen. Men toon de ons een tafel met fluweelen kleed waarop een groote vaas vol Daiwintulpen. Alles zwart en-wit. De stem uit den luidspreker zeicie: ..Hoe mooi, maar hoe jammer dat wij de kleuren niet kunnen zien. Niet "kunnen? Dames en heeren, daar zijn ze!" En inderdaad, op het zelfde oogenblik waren ze er, de kleuren. En volmaakt' Het dave rend handgeklap van het publiek was begrij pelijk en verdiend. Maarhet was tevens voor het laatst dat het publiek zich zoo geest driftig uitte. Toen heel de voorstelling afge- loopen was, bleef het ijzig stil in he" „Ufa- Pavillon", terwijl het Berlijnsche oublipk zich anders bij premières graag aan ovaties te bui ten gaat en ook de meest uitgesproken mis lukking altijd nog wel met een mager applaus je aanmoedigt. Na de mooie Darwiutulpen kregen wij een aantal interieurs en ook een serie buitenopna men te zien. Het viel t-p dat de interieurs in het algemeen het best waren. Vooral „doode' objecten deden het. Bij de buitenopnamen wa ren water en lucht zoo kaalblauw. de boomen zoo venijnig groen, en de gebouwen zoo bloed rood en mokkabruin als op het goedkoopste soort prentbriefkaarten. „Das Schönheitsflecxchen" toonde dezelfde gebreken. Dat men een klein voorval aan het hof van den Zonnekoning als onderwerp ge kozen had, is in deze zeer begrijpelijk, maar misschien had het, waar het er t»rch op aan komt een geheel nieuw procédé dat begrijpe lijkerwijze nog lang niet aan de volmaaktheid toe is, te introduceeren, toch wel aanbeveling verdiend om zich niet meteen te wagen aan zoo bonte tooneelen als een gemaskerd bal in Versailles en het kleurige leven in het boudoir van Madame de Pompadour. Het militair ver toon op het voorplein van het lustpaleis der Fransche koningen en het veelvervig pewegen van spelende en fluisterende hofdames in bet beroemde park de eenige buitenopnamen dezer film waren een grandioze mislukking. De Opticolor, zooals de methode Berthon- Siemens officieel zal heeten en welke men niet moet verwarren met oe Opticolor A. G. te Zürich welke Nederland twee jaren geleden een goed geslaagde reclamc-teekenfilm van Philip's gloeilampen leverde, heeft intusschen wel iets voor op de verschillende oude syste men van kleurenfilms en ook op hetgeen tot heden als het voorloopige hoogtepunt cp het gebied der kleurenfilm gold, de Amerikaan se he Technicolor. De kleuren zijn minder schreeuwerig en men kan er naar kijken zonder hoofdpijn te krij gen. Alvorens de perfectie bereikt Kan worden, zal men er echter eerst in moeten slagen, meer variaties en tonen der drie grondkleuren op het doek te tooveren. Men krijgt b'j „cherp toezien den indruk dat Opticolor een aantal kleuren tot heden toe eenvoudig niet produ- ceeren kan. Een interessante bijzonderheid van de me thode Berthon-Siemens is dat de film niet ge kleurd, doch zwart-en-wit geprojecteerd wordt. Op eenige technische bijzonderheden komen wü nog terug. Heden overleed tot onze groote droefheid, na een lang durig lijden, voorzien van de genademiddelen der H. Kerk, in den ouderdom van 76 jaar, onze lieve vrouw, moeder, behuwdmoeder en grootmoeder echtgenoote van Mr. Egbert J. C. Goseling Amsterdam, St. Bernardusgesticht 1 september 1936. Amsterdam; Mr. EGBERT J. C. GOSELING Delft: J HOPPE—GOSELING Th. P. J. HOPPE Amsterdam: Mr. C. M. J. F. GOSELING E. GOSELING—MENKEN A. HENDRIX—GOSELING Mr. A. J. M. HENDRIX en kleinkinderen. De uitvaartdiensten "zullen gehouden worden in de Kapel van het St. Bernardusgesticht (Nieuwe Passeerdersstraat 2, Amsterdam) op Vrijdag 4 September a.s. te 8, 8.30 en 9.30, waarvan te 9.30 de gezongen H. Requiemmis. Daarna begrafenis op de R.K. Begraafplaats Buitenveldert te ongeveer 11 uur. Eenige en algemeene kennisgeving Groote sorteering in Opklapbedden, Ombouwen met boven- en zijkasten, ook verticaal en buitenmaatsche. 30 modellen. - Bedstellen, Dekens, alles prima. Opklapbed m. massieven ombouw 8.25; 2-pers. 14.75. Eerste klas, 15 jaar garantie. ORIONWEG 8 HAARLEM-N. Gesloten huis. TELEFOON 23932 Laat U daarom vakkundig behandelen; algeheele be handeling 3.50; bijwerken 1.50 MEVR. J. v. d. WERFF Kenaupark 25 - Telef, 14084 desgewenscht leveren wij ook op gem. bet.cond. tegen contant-prijzen MEUBELEN, MATRASSEN, DEKENS, GORDIJNEN, ENZ. - COMPLETE WONINGINRICHTING TEL. 15847 PIETER KIESSTRAAT 31 MET GEURIGE KOFFIE EN VERSCME SLAGROOM BEREID Voor het opmaken van Successie-Aangiften BUR. v. SUCCESSIEZAKEN EN HYPOTHEKEN oud-ambt. Successierechten en oud-chef de bur. v. h. Notariaat Bij ons bespaart men hooge kosten. Arts Bloemendaal Kinderarts Praktijk: Mevr. Dr. DekkerJonker en Dr. van der Meulen. voorheen Oude Gracht 84, Kenne- merpl. 5 en Jansweg 6 zijn vanai Dlnsd. 1 Sept. VERPLAATST naar TOM DE VRIES Gediplomeerd leeraar Harmonie en Contrapunt Lange Begijnestraat 14. Advies in rechtszaken, innen achter stallige vorderingen. KLEVERI'aRK- WEG 225 Advies 1-—Spreekuren 1012. 2—4 7—9 uur. Leder- en Gabardine kleeding vanaf 50 ct. per week aangeb. Kleedingcentrale, Haarlemmer straat no. 135, Amsterdam-C. GEVESTIGD: Inschrijvingen en prospectus vanaf dezen datum, dagelijks van 122 en van 6—9 uur. HUISEIGENAREN Kalm overleg, wijst U den weg! Wilt U 'n betrouwbaar Makelaar om uw huis te verhuren? Dan naar H. P. v. d. AARDWEG, Kleverparkweg 225. Bijkantoor: Schouwtjeslaan 55, Telef. 11310. Oud-Hoofd-Ambt. Gem. A'dam. ls onze „Omroeper". Eiken atwnd weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (ge vraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. UITGEBREIDE KANTOOROPLEIDING TACHOTYPE Dagcursussen, max. duur 4 maanden Aanvang 7 September a.s. Inschrijving dagelijks. Vraagt vrijblijvend inlichtingen: HAARLEM WILHELMINASTRAAT 11 TELEF. 16660 JANSWEG 42 - HAARLEM TELEFOON 15568 Lessen in Fransch, Duitsch en Engelseh; Steno „Groote" (Ned.! en de Mod. Talen) en Machineschrijven. Vraagt gratis prospectus. UITSLUITEND' GEDIPLOMEERDE KRACHTEN vervult hiermede den wensch der leerlingen door de leiding van het dansonderricht aan den bekwamen gedipl. Dansleeraar J. L. v. DUIN toe te vertrouwen. Het uitgesproken succes van dezen Leeraar en de gezellige sfeer van het geheel gemoderniseerde interieur, waarborgen U het best op dansgebied. DEMONSTRATIE der nieuwste creaties van het seizoen door Mej. SANTEN en den Leeraar J. L. v. DUIN. Schitterende intermezzo en/ optreden van de „RHYTHME GIRLS" IN HUN AMERICAN TAP DANSEN. ENTRÉE 0.45 (belast, inbegr.) Introducties vanaf heden verkrijgbaar aan het Instituut. OPGERICHT 1911. EENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADIJK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen. BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570 Bestelhuis te Purmerend: alleen Ged. Singelgracht No. 17 Beleefd aanbevelend Plaatjes van vorige Droste- albums zijn inwisselbaar voor plaatjes JAVA II en omge keerd. Desgewenscht wordt U een handleiding gezonden met alle gegevens over het ver zamelen der plaatjes voor dit en de vorige Droste-albums

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7