STADSNIEUWS De beste sigaret voor Uw gezondheid CHIEF WHIP 1 I I INCASSO-BANK N.V. Haarlem, 5 Sept. „Haarlemsch Ziekenfonds" CREDIETEN INCASSO'S SAFE-DEPOSIT Sport en spel RADIO MOORSn v. St. Vincentiusbibliotheken middenweg* ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 AGENDA De nieuwbouw is thans gereed en is zoodanig ingericht, dat van een model-inrichting ge waagd mag worden HOTEL FUNCKLER ST. JOSEPHSGEZELLENVER. HAARLEM I Jansstraat 59 W eek-agenda Nut en Sport Vrije Haarlemsche Schilderschool BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD Vacature-J. A. M. Engels DE WERF „VOORUIT" Ontslag personeel aangehouden Liefdadigheidspredikatie Het Ziekenlof te Bloemend aal Cursus autorijden Programma van de Haarlemsche Radio-Centrale Comité van Katholieke Actie OOK MET KURK MONDSTUK. AUTOBUSDIENST HAARLEM- ASSENDELFT Over Spaarndam KRUISWEG 59 HAARLEM mm ZILVEREN JUBILEUM ALS RAADSLID De heer L. van Noort te Noordwijkerhout Personalia UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL DRIEHUIS OVER VEEN VOETBAL Bekertournooi T. Y. B. B. E.D.O. WIELRENNEN H.R.C. Excelsior DUIVENSPORT De Snelvlieger BENNEBROEK DAMMEN Haarl. R.K. Damgenootschap S. N. A.St. Bavo Eerstvolgende retraiten te Bergen Bioscopen 6 September Bioscopen 7 September Bioscopen Apotheekdiensten INSTELLINGEN Onderweg is "t mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de *foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het inhalen. En op de lin kerweghelft? Daar— nooit!) 30.000 LEDEN ok 39 Van de Ziekenfondsen hier ter stede be kleedt het „Haarlemsch Ziekenfonds" een be langrijke plaats. Dit fonds, opgericht 30 No vember 1858 als „Algemeen Ziekenfonds" werd Op l April 1917 omgezet in een „Maatschappij ziekenfonds" en heeft ten doel tegen een we- kelijksche bijdrage aan zijn leden genees-, heel- en verloskundige hulp en wat daar verder on der begrepen dient te worden, te verschaffen. Het was indertijd gevestigd in het perceel Schouwtjesplein no. 14 rood, waar viermaal per week van li tot 1 uur gelegenheid was tot aan melding voor hulp en tot inschrijving als lid. Allengs ontwikkelde het Ziekenfonds zich tot een sociale instelling, zoodat meer ruimte nood zakelijk bleek en de zetel daarom in 1924 ver plaatst werd naar Jansstraat 75. Na een zeven tal jaren bleek dit pand te klein geworden en niet meer te beantwoorden aan de eischen, die het voortdurend uitbreidend fonds stelde, zoo dat in Mei 1931 het perceel Jansstraat 29 werd betrokken. De vooruitgang ging voort en als sprekend bewijs daarvan zij enkel vermeld, dat het leden tal, op 1 Januari 1927 bedragend ongeveer 19.000, groeide tot 30.000 ingeschrevenen op 1 September 1.1. Tot dezen groei heeft mede bijgedragen da gemeentelijke ziekenhuisverzekering, die Febr. 1927 in werking trad. Ook werden aan „Haar- lemsch Ziekenfonds" opgedragen de admini straties van drie plattelands-ziekenfondsen, t.w. Bloemendaalsch Ziekenfonds, Zandvoortsch Ziekenfonds en Maatschappij Ziekenfondsen „Vecht en Omstreken" (totaal omvattende on geveer 14.000 zielen) en 't Specialisten Bureau. De administratie van dit laatste Bureau is door de voortdurende uitbreidingen gereorga niseerd, waardoor een speciale administratieve kracht is aangesteld en het bureau eenige appartementen in het nieuwe gebouw zal ver krijgen. De kasomzetten verzesvoudigden en beloopen thans een bedrag van niet minder dan ruim een half millioen gulden per jaar. Het spreekt vanzelf, dat deze voortdurende bloei verband hield met het uitnemend beheer, voortdurende en uitbreidende zorg voor de le den, waardoor toeneming van het ledental niet uitbleef. De werkwijze van het Fonds toch ver kreeg een goeden naam. Daarbij kwam dat op prijs werd gesteld een behoorlijke samenwer king met andere Ziekenfondsen hier ter stede, wat niet anders dan ten goede is gekomen aan het Haarlemsche Ziekenfondswezen. Echter, de groei bracht langzamerhand groo- te bezwaren met zich: gebrek aan ruimte. Administratie en personeel moesten verblijven in dezelfde vertrekken waar de leden moesten worden ontvangen voor het afteekenen van voorschriften of het verkrijgen van inlichtin gen, hetgeen vaak oponthoud en ongerief ver oorzaakte. Ten slotte bleek het meer dan noodzakelijk afdoende maatregelen te nemen en na lang beraad besloot het bestuur sinds 1935 tot aan koop van het naastgelegen perceel Jansstraat no. 27. Het bestuur heeft zich daarbij niet laten lei den door een overigens wel eenigszins te be grijpen optimisme; integendeel, het heeft zich wel degeljjk rekenschap gegeven van de be zwaren van de hedendaagsche crisis, doen het was noodig en, er was indertijd begonnen met sparen, dank zij een vooruitzienden blik in de toekomst. Het bestuur wees een bouwcommissie aan, die met den architect J. J. van Noppen om trent verdere stappen in overleg trad, in sa menwerking met den administrateur, den heer A. H. Beenhakker. En toen eenmaal de groote beslissing was gevallen, toen is de heer Van Noppen aan den arbeid getogen, waarbij hij zich volkomen rekenschap blijkt te hebben ge geven van de eischen, die gesteld moeten wor den niet alleen ten dienste van de administra tie in haar vollen omvang, maar ook ter wille van de leden van 't „Haarlemsch Ziekenfonds", hetgeen blijkt uit de ruime, gerieflijke wacht kamer. Zijn ontwerp verkreeg de volkomen instem ming, want de indeeling der onderscheidene ruimten, die hij zich had gedacht, bleken te beantwoorden aan het vooropgestelde doel der uitbreiding: le. een ruim vertrek voor den Administra teur, die thans in staat is zijn bezoekers af zonderlijk te ontvangen, wat te voren niet mo gelijk was en zijn eigenaardige bezwaren mee bracht; 2e. zeer voldoende ruimte voor het personeel, dat dank zij den goeden gang van zaken, tal rijker is dan toen de heer Beenhakker de al- gemeene leiding op zich nam; 3e. een keurige kamer, waarin het bestuur zijn bijeenkomsten kan houden; 4e. eenige lokaliteiten voor het Specialisten Bureau; 5e. de noodige ruimte voor archief, voor de centrale verwarming, voor berging van brand stoffen, voor plaatsing der fietsen van het per soneel, toegankelijk van de zijde der Bakenes- sergracht; 6e. een voldoende woongelegenheid voor den adjunct-administrateur, den heer A. A. van der Kwast. Deze opsomming doet duidelijk uitkomen, wat tot stand is gebracht op de reeds bestaan de en toegevoegde gronden. Het spreekt vanzelf, dat zorg is gedragen voor goede verlichting overdag en bij avond, vereischte ventilatie, dus licht en lucht; verder is aangelegd een automatische telefoon, zoodat alle afdeelingen onderling een gesprek kunnen voeren, dus veel geloop wordt vermeden, wat niet aileen tijdbesparing geeft, doch bijdraagt tot meer intensen arbeid. Er heerscht nu rust m de onderscheidene kantoorlocaliteiten, wat vóór den verbouw veel te wenschen overliet, toen bezoekers in de be perkte ruimte niet behoorlijk konden worden ontvangen en het werk ongewild hinderden, en ook privé-gesprekken met den Administrateur schier onmogelijk maakten. Daarnevens is gebleken, dat het bestuur bizonder gelukkig is geweest bij de opdracht aan den aannemer Jac. Klerk, die een moeilijk werk tot stand had te brengen en daarin bij uitstek is geslaagd. Menige voorbijganger zal met verbazing, na de afbraak van het oude perceel, het wroeten in den grond- en den muren-chaos hebben gadegeslagen. De architect roemde hem dan ook en prees hem als een voortvarend, vlot en kundig man, waardoor de bouw geheel naar wensch verliep. Door deze samenwerking van groote krachten is iets tot stand gebracht, waarvan de heer Beenhakker volmondig getuigde: „Alles wat noodig was, is voor 100 procent verkregen. We hebben nu een model-inrichting." En wat van niet minder beteekenis moet worden beschouwd is, dat deze aan- en ver bouw zóó is, dat noodige, latere uitbreiding zonder bezwaar tot stand kan worden gebracht. Hoe heeft nu de architect Van Noppen dit mooie uitbreidingsplan verwezenlijkt? Allereerst heeft hij de goede gedachte ge had, gebaseerd op de practijk, die uitnemende leerares, om de pui van den nieuwbouw, voortaan uitsluitend de toegang (want no. 29 is alleen voor de woning van den Administra teur) eenigszins te laten inspringen, zoodat bezoekers minder hinder hebben van 't drukke verkeer in dit smalle straatgedeelte; en het eenige ietwat kostbare, dat hij gemeend heeft zich te moeten en te mogen veroorloven, is de monumentale, eikenhouten voordeur. In het bovenlicht prijkt het wapen van Haarlem met de initialen H. Z., van het „Haarlemsch Zie kenfonds". Overigens is hij binnen de perken van een voudig materiaal gebleven, doch daaraan is alle mogelijke zorg besteed, zoodat een geheel is verkregen, getuigend van goeden smaak, ge paard gaande aan onweerlegbare vakkennis en ondervinding, reeds opvallend bij de eerste schreden m het nieuwe gebouw. Achter de vestibule treedt men de ruime, keurige wachtkamer binnen, waar flinke loket ten gelegenheid bieden te woord te worden gestaan door het kantoorpersoneel en waarin zich tevens een deur bevindt naar het privé- kantoor van den Administrateur; glazen wan den geven een hoogst prettigen indruk, te meer daar het groote kantoor door den achterliggen- den tuin uitnemend daglicht ontvangt. In de wachtkamer heeft men tevens het ge zicht op het uiterst aangenaam aandoende trapgedeelte in de overdekte binnenplaats, waar fraai gekleurd glas, toch sober van tint en zeer eenvoudig van teekening, een aangename en voldoende verlichting biedt. Door deze overdekte binnenplaats verkrijgt men toegang tot de garderobe, de verwarmings ruimte en het archief, en mede leidt hier een trap naar de bestuurskamer en verder naar het specialistenbureau, dat zich op de tweede verdieping bevindt. De nieuwbouw is dezer dagen in gebruik ge nomen, hoewel de officieele opening op nader te bepalen datum zal geschieden. KRUISSTRAAT 10 HAARLEM Groote en kleine zalen beschikbaar voor Vergaderingen Diners Festiviteiten Gewone consumptieprijzen PLATS DU JOUR 1. LUNCH en DINER vanaf 1.50 LOGIES met uitgebreid ontbijt vanaf ƒ3. De vacantie is langzamerhand voor een ieder verstreken en zoo gaat alles weer zijn gewone gangetje. Zoo ook met het gezellenwerk. Ook daarin komt weer het volle leven en volle actie. De verschillende onderafdeelinggen zetten nu haar deuren oppn, om de leden te ontvangen en op te nemen. Ook de tweewekelijksche VER PLICHTE AVOND neemt weer een voorname plaats in het Gezellenwerk in. De aspiranten moeten nu hun verdere opleiding genieten, om binnen afzienbaren tijd als een goed gezel ge ïnstalleerd te worden. Het spreekt van zelf, dat het natuurlijk op het oogenblik een prachge- legenheid is om zich voor het Gezellenwerk op te geven. Hieronder laten we dan de week agenda met een en ander volgen. Zondag: spreekuur bij den Praeses, Paul Krugerstraat 43. 12.1512.45; 7.3010.30 gele genheid tot ontspanning, na 9.30 worden geen Gezellen meer ingelaten; 7.3010.30 Tafelten nis O. z. Maandag: 8 uur repetitie tooneel St. Gene- sius: 8 uur damclub T. E. P. DINSDAG, 9.30 esperantocursus9 uur scho- la cantorum. Woensdag; 8.30 VERPLICHTE nVOND, in leiding van Mgr. N. Stam. Donderdag. 930 PALADIJNEN-vergadering 8 uur harmonie; 8.45 ontwikkelingsclub. Vrijdag, 8 uur biljartclub; 9 uur Schola can- torum. Zaterdag, 8 uur tafeltennis O. Z. Op deze diverse tijden bestaat er voor de verschillende clubs ook gelegenheid zich als lid po te geven. Men kan echter geen lid van een onderafdeeling zijn,, zender lid van de Gezel len zelf te zijn. District Haarlem Donderdag om 8.30 verga dering in den St. Joseph burcht (achter de kerk) voor bestuursleden van tafeltennisclub. De Haarlemsche Pluimvee- en Konijnenfok- kersvereeniging heeft dezer dagen haar jaar- lijksche tafelkeuring gehouden, voor door de leden in 1936 gefokte dieren. De kwantiteit was boven verwachting en de kwaliteit schitterend. In de vergaderzaal van hotel „Hof van Hol land" heerschte den geheelen avond een ge zellige stemming, waarbij de heeren J. H. de Jong uit Rotterdam en A. J. v. d. Ploeg uit Haarlem, die als keurmeesters fungeerden, resp. voor de konijnen en de hoenders, handen vol werk hadden. Met konijnen, groote rassen, be haalde de heer L. van Noordt den len prijs, in midden en kleine rassen de heeren H. Wijk huizen, J. Langeveld en J. v. d. Pol Jr., resp. 2en, 3en en 4en prijs. Voor de hoenders, waarvan er in de kriel-klasse een groot aantal aanwezig waren, wisten de heeren J. Kersten, A. G. van Servel- len, J. J. var. Koperen en J. C. Kuijken, beslag op een prijs te leggen. Deze keuravond deed zien, dat de leden van „Nut en Sport", met vol vertrouwen het a.s. tentoonstellingsseizoen in kunnen gaan, en ge lijk voorgaande jaren, menige eerste prijs van de nationale tentoonstelling weer in Haarlem terecht zal komen. Heden, Zaterdagmiddag, om 2 uur, vond de eenigszins feestelijke opening plaats der ten toonstelling van het werk der leerlingen van de Vrije Haarlemsche Schilderschool, in de smaakvolle zaal, Kampersingel no. 42. Het Borawitz-kwartet bracht ter opluistering enkels schoone composities ten gehoore. De expositie is dan tot vijf uur geopend, voorts Zondag van 25 uur en Maandag van 10—5 uur. Wij ontvingen een artistieke uitnoodiging en hebben al reeds een kijkje voor onze lezers genomen. Zooals men weet staat de school onder lei ding van den bekwamen kunstschilder, graficus Jan Visser, veelal genoemd „Jan Visser van Haarlem" met het oog op het meer voorkomen van dezen naam. Wij troffen den meester zelf in zijn school en onder zijn geleide hebben we vol aandacht de perken der leerlingen bezichtigd. Zij vormen een prettige verscheidenheid, zoowel van on derwerp, als van persoonlijkheid. Het is vooral die persoonlijkheid, waarop de meester, ten op zichte zijner leerlingen, attent is. Want in de „Vrije schilderschool" worden geen volgelingen gekweekt van den schilder Visser, zooals dit b.v. met de oude scholen het geval was, doch iedere leerling wordt geleid naar eigen indivi dualiteit, aanleg en opvatting. Het mag o.i. voor Haarlem een geluk heeten, dat Jan Visser, die een begaafd en gevoelig kunstenaar is en van wie ook enkele knappe werken werden tentoongesteld, de vroegere school van Kubatz weer nieuw leven gaf. Hij heeft voor een drietal jaren geleden deze, met recht, schoone slaapster gewekt en ieder, die aanleg en ambitie bezit, kan die thans, onder zijn deskundige leiding ontwikkelen. Wij heb ben met genoegen het werk der leerlingen als mede hun verrassende vorderingen in ons op genomen. Men kan zich oefenen in teekenen en schilderen (atilleven, bloemen, gipsmodel, figuur), zoowel als in de grafische kunsten, (etsen, kopergravure, houtsnede, houtgravure en lithografie). Het moet o.i. Voor de leerlingen een voldoe ning zijn niet alleen de deskundigheid, maar ook de vriendelijkheid en menschenkennis van den leider te ondergaan. Deze school (waarvoor de tarieven zeer billijk zijn) is het waard vele leerlingen te tellen. Allen, die aanleg hebben en vervuldzijn van werklust en ernst, zullen er zeker hartelijk welkom zijn. H. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der gemeente, bureau Burgerlijke Stand, Bevolking en Verkiezingen, Zijlstraat No. 70, voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemd-verkla ring van mevrouw M. L. Geerlings geb. Boer als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk ge worden door het bedanken van den heer J. A. M. Engels. Naar wij hedenmorgen vernamen, wordt de werf „Vooruit" te Spaarndam niet stilgelegd. Zooals bericht, was de onderneming door de déconfiture van Lakenman's Bank te Enkhui zen in moeilijkheden geraakt. Veertig man per soneel, waarvan 8 losse krachten, kreeg tegen Zaterdag 5 September ontslag, tenzij de di rectie een finantieele regeling zou kun nen treffen. Deze is er voorloopig, zoodat de ontslagen van de 30 werklieden .zijn ingetrok ken en het bedrijf wordt voortgezet. Pater Borromaeus de Greeve zal morgen on der alle H.H. Missen in de Paterskerk aan de Groenmarkt een liefdadigheidspredikatie houden voor het interpariochieel £t. Franciscus Liefde werk. Daarna zal een collecte gehouden worden. De kapelaan der parochiekerk te Bloemendaal verzoekt ons te berichten, dat het ziekenlof Zondagmiddag om 4 uur niet door gaat. In verband met eenige telefonische aanvragen, verzoekt de directeur van de ambachtsschool ons bekend te willen maken, dat bij voldoende deel name binnenkort wederom een cursus voor auto rijders en rijdsters geopend zal worden. Indien men dezen cursus met zeer goed gevolg doorloopt, kan men het z.g. Groot-diploma ver werven, welk diploma wordt uitgereikt door de Centrale Commissie voor autobestuurders, o.a. bestaande uit afgevaardigden van de K.N.A.C., A.N.W.B., B.B.N. enz. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Zondag 6 September Programma I; Hilversum II (Huizen). Programma II: Hilversum I. Programma III: 8.30 Keulen; 10.05 Diversen; 10.50 Keulen; 12.20, 1.20, 1.30 en 2.35 Brussel Vlaamsch; 3.05 Parijs Radio; 4.20 Keulen; 6.05 Parijs Radio; 7.05 Droitwich; 8.15 Keulen; 10.20 Boedapest; 10.50 Berlijn (München). Programma IV 8.30, 8.40, 9.00 Brussel Vlaamsch; 11.20 Parijs Radio; 12.20 Parijs Radio; 12.50, 1.20, 2.05, 3.05, 3.35 en 4.05 Droitwich; 4.50, 5.35, 6.05 en 7.05 London Regional; 8.15 Droitwich; 9.05 Diversen; 9.20, 9.50 en 10.50 Droitwich; 11.05 en 11.35 Pa rijs Radio. Programma V: 8.00 Diversen; 10.00 Bloemendaal. Kerk dienst uit de Gereformeerde Kerk; Plm. 11.30 Diversen; 5.00 Bloemendaal Kerkdienst; Plm. 6.30 tot 12,00 Diversen. Zondag' 6 Sept. 10 uur v.m. Autotocht naar het Westland voor leden en introduced der Ned. Reisvereen. voor Katholieken. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag 7 September 3.30 uur; Bestuurs vergadering van de St. Martha-vereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat. Dinsdag 7 Sept. 8 uur; Repetitie St. Caecilia in Gebouw St. Bavo. 8 uur: Vergadering' van den Bijzonderen Raad der St. Vincentiusvereeniging in het St. Vin- centiusgebouw, Groenmarkt 22. 9 uur: Vergadering van de Excursie-Com missie van de Nederlandsche Reisvereeniging voor Katholieken in hotel „De Leeuwerik". Donderdag 10 Sept. 8.30 uur: Bureau ver gadering R.K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentiusg'ebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Repetitie R.K. Tooneelver. „Thalia" in „Het Hof van Holland", Groote Markt. Vrijdag 11 September 8 uur: Repetitie Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm'' in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereen!gin gen verzocht bij het uitschrijven van een ver gadering, vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat: mej. W. v. d. Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Ged. Staten van Noordholland hebben de aan de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels", te IJmuiden, verleende vergunning o.m. tot 'het uitoefenen van een autobusdienst van Haarlem naar Spaarndam en terug, uitgebreid tot Haar lemAsseiidelft (over Buitenhuizen), waarbij de volgende wegen moe CE n bereden worden: van Haarlem (Kennemerplein) langs den Schoterweg, de Generaal Cronjéstraat, het Soendaplein, den Rijksstraatweg, de Hoofd straat, den Slaperdijk, den Rijksstraatweg, den Slaperdijk het Visscherseinde, den IJdijk, den Spaarndamschen dijk le gedeelte, ,den weg langs Zijkanaal C, pontveer Buitenhuizen, den Rijksweg, den Assendelver Zeedijk beoosten den Dorpsweg en den Dorpsweg tot het pleintje bij het Raadhuis te Assendelft en cThgekeerd. Een vervoerverböd is opgelegd voor het tra ject Assendelft (Raadhuis)—pontveer Buiten huizen en op het traject Grens HaarlemVei- sen, Rijksstraatweg—Kennemerplein. tegen zakelijke of persoonlijke zeker heid. op binnen, en bui tenland (tarieven op aanvraag .verkrijg baar). loketten te huur van 5.en hooger. Heden is het 25 jaar geleden dat de heer L. M. van Noort te Noordwijkerhout werd be noemd tot lid van den gemeenteraad aldaar. Gedurende deze periode was de heer van Noort ook geruimen tijd wethouder der gemeente. De burgemeester heeft alle raadsleden uitge- noodigd hedenavond om acht uur op het Ge meentehuis aanwezig te zijn. De jubilaris zal dan door den burgemeester worden gecompli menteerd. Uiteraard zal het op prijs worden gesteld als ook anderen van de gelegenheid tot felicitatie gebruik zullen maken. Tot districtsschoolarts te Zutphen is be noemd de heer W. B. Dorenbos, woonachtig te Bloemendaal. Een aardige herinnering Ter herinnering aan de „Groene tent", het gebouwtje aan den Bloemendaalscheweg, waarin het kantoor van P. W. van Bloemendaal van 1920 tot heden was gevestigd en waarin het personeel zich al dien tijd min of meer heeft moeten behelpen, is aan den voorkant van het nieuwe kantoor gebouw nabij den Watertoren een glas-in-lood- raam aangebracht. Het raam dat het gebouwtje in zijn tegenwoordige gedaante voorstelt, is bekostigd door het kantoorpersoneel van P. W. Oudere Overveeners zullen zich misschien herinneren, dat het gebouwtje oorspronkelijk gediend heeft als noodwoning en geplaatst was in Aerdenhout. 't Heette toen Emma-hut en onder dien naam is het nog langen tijd bekend geweest. Later werd 't, toen 't in een groen verf kleed je gestoken werd, meer bekend onder den naam van Groene Tent. Als Emma-hut was 't nog niet zoo groot als Groene tent. Want in den loop der jaren heeft 't verschillende uitbreidingen ondergaan. Er werd o.a. een vleugel aangebouwd, terwijl 't aan den achter kant voorzien werd van een bewaarplaats voor teekeningen en een inrichting voor het vervaar digen van lichtdrukken. Wat misschien minder bekend is, is 't feit, dat in de directeurskamer een prachtige collectie aansluitende luchtfoto's van 't Bloemendaalsche duinterrein, welke foto's werden vervaardigd door den fotografi- schen dienst van de K.L.M., is ondergebracht. Buurtschap Driehuis De Buurtvereeniging Driehuis organiseert op Zondag 6 September een boottocht buiten de p.ieren te IJmuiden. Deze tocht wordt gemaakt met de President van Heel". Op zee zal een vischdemonstratie worden gegeven. Tevens vindt men in de etalage van iederen winkel 1 of 2 letters, die tezamen een zin vormen. De oplossing kan men opzenden aan den heer P. Nasau, Bennebroekerlaan 87, alhier. Eindpunt bus C weer als vroeger Nu er door 't gereed komen van den rijweg op de Ramplaan, niets meer in den weg lag, om den autobussen van de N.Z.H.T. hun oude route terug te geven, heeft de directie zich gehaast die oude route in eere te herstellen. Zoodra de werklieden van Bloemendaals P.W. Vrijdagmiddag 12 uur hun taak geëindigd had den, rolde de eerste bus de laan op, om haar oude eindpunt weer op te zoeken. Morgen vervolgt T.Y.B.B. zijn nederlaagwed strijden met een tweetal interessante ontmoe tingen, namelijk om half één: T.Y.B.B. 2— H.B.C. 2 en om half drie: T.Y.B.B ID.S.S. I. Het terrein is gelegen aan den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord. Een bezoek aan deze wed strijden zal zeer zeker de moeite loonen. De rood-zwarten gaan een toer naar het Noor den maken. Zaterdag spelen zij tegen een Noor delijk elftal in Harlingen en Zondag in Leeu warden tegen een elftal uit laatstgenoemde plaats. Het E. D. O.-elftal heeft de volgende op stelling: Van Roon v. d. Born Zandstra J. v. d, Schalie v. d. Putten C. v. Esch S. Spek, Schijvenaar Timmerman Kohier, C. v. d. Schalie Bovengenoemde vereeniging hield haar eerste jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer J. Westbroek alle aanwezigen welkom had gehee- ten, gaf de voorzitter een klein verslag van het ontstaan der vereeniging'. De vereeniging, opge richt 28 Aug. 1935, begon oorspronkelijk met 8 leden, terwijl de vereeniging thans 49 renners en 92 donateurs telt. Daarna bracht de penning meester een verslag uit over het afgeloopen jaar. De vereeniging sluit financieel met een batig saldo het vereenigingsjaar. Het bestuur werd met algemeene stemmen herkozen. Wedvlucht vanaf Lier, afstand 140 K.M., los gelaten 10.30, wind Z.W., le duif 12-19-28, laat ste 12-28-35. Snelheid 1265 meters per minuut. P J. van Daalen 1 2 3 5 9 10 12 13 18; J. J. Petri 4; C. Kraan 6, 16; H. Roosdorp 7, 23; J. Munnig 8, 14, 17; P. Dik 11, 15, 16; L. H. Ha maker 18, 20; W. Petri 19, 21; J. Roodenburg 22. Winkelweek De commissie van de winke liersvereniging maakt bekend, dat vanaf 8 tot en met 12 September een prijsvraag wordt ge houden. De formulieren zijn bij alle winkeliers ver krijgbaar. Voor de onderlinge competitie 1ste klasse kwamen de volgende partijen tot een uitslag: G. Zeeuwe—C. Heesakkers J. Lucas—G. Zeeuwe M Herben—Th. Bandsma Th. Bandsma—G. Zeeuwe W. Hopstake—Jac. Bosse 1—1 1—1 2—0 0—2 afgebr. De stand luidt thans: C, Heesakkers 5 3 2 Jac. Bosse 5 2 2 J. Lucas 6 2 2 G. Zeeuwe 4 13 M. Herben 4 2 W. Hopstake 2 2 Th. Bandsma 6 H van Gastel 1 2 In de tweede klas is de kopgroep als volgt: E. Bourgonje 11 9 2 20 A. van Rossum 8 5 1 2 11 G. Kraak 11 4 3 4 11 Zondag a.s. vindt te Heer-Hugowaard hoven- genoemde wedstrijd plaats. De onlangs te Heem stede gespeelde wedstrijd werd door de Noorde lijke kampioenen met 11—9 gewonnen. Het zal aan de noodige spanning niet ontbreken. SEPTEMBER Dinsdag 8—11 Gehuwde Dames middenstand, f 8.50. Zaterdag 1215 Gehuwde mannen, f 6.50. Zaterdag 1922 Gehuwde mannen, f 6.50 (voltallig) Dinsdag 22—25 Meisjes boven 17 jaar, f 6.50. Zaterdag 26—29 Militieplichtigen, f 6.50. OCTOBER Zaterdag 3—6 Meisjes Congreganisten boven 17 jaar, f 6.50. Dinsdag 6—9 Gehuwde Dames, f 6.50. Dinsdag 13—18 Gehuwde Dames Midden stand, f 8.50. Dinsdag 2023 Gehuwde Mannen, f 6.50. Zondag 25—28 Heeren Middenstand f 8.50. Zaterdag 31—3 Nov. Gehuwde mannen, f 6.50. Inlichtingen en aanvragen: Directie Retraite huis, Loudelsweg, Bergen (N.H.), telefoon 148, giro 45537. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit 6 uur Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Frans Halstheater „Allotria" met Renate Müller, Jenny Jugo, Heinz Ruhmann enz., 2.30, 7 fen 9.15 uur. Rembrandt-theater Shirley Temple in „De kleinste rebel" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Vrouw of secretaresse" en de stereofilm, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-filmae, 115 uur. „De wandelende dood", 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg Ver. R'damsch Hofstad- tooneel „Boefje'', kwart over 8. Frans Halstheater „Allotria" met Renate Müller, Jenny Jugo, Heinz Ruhmann enz., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater Shirley Temple in „De kleinste rebel" (geprolongeerd), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Vrouw of secretaresse" en stereofilm, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „De wandelende dood", 2, 4.30, 7 en 9.15 pur. Gebouw „St. Bavo" R.K, Bevolkings bureau, 8 uur; Haarlem's Zanggenot, 8 uur. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 1460S OFFICIEEL PHILIPS REP AR A TEUF PHILIPS RADIO Frans Halstheater „Allotria" met Renate Müller, Jenny Jugo, Heinz Ruhmann enz., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater Shirley, Temple in, ..De kleinste rebel", (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Vrouw of secretaresse" en de stereofilm, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „De wandelende dood", 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apothe ken wordt van 5 tot en met 11 September waargenomen door Bosch- en Vaartapotheek, Bosch- en Vaartstraat 26 en fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 13 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. LEESGELD 3 CENT PER BOEK IN DE WEEK TOT SEPTEMBER IS ALLEEN GEOPEND: BIBLIOTHEEK HAGESTRAAT 49 Woensdagavonds van 8 tot 9 uur. NffiMW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2