Moeilijke tijd voor vele vereenigingen D.H.A.K.-seizoen besloten Haarlem wint Spaernebekertournooi N TROUWE KLANT JAARVERGADERING VAN DEN D.H.V.B. Strafschoppen beslissen MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Het bestuur wordt niet samenge' steld uit vertegenwoordigers der districten Henri Putter als voor zitter herkozen Samenstelling van het bestuur V. S, V.Go Ahead 1—4 WIELRENNEN R. K. W. V. „AchiUes" H. R. C. Excelsior H. R. C. de Jonge Kampioen Nationale atletiekwedstrijden ,De Bataven" te Leiden van Successen der ouderen StormvogelsR. C. H. 01 HaarlemVelocitas 40 Veteranen-wedstrijd StormvogelsVelocitas 13 Eindstrijd HaarlemR.C.H. Iink«r«irm HONKBAL E.D.O. I—H.H.C. I Haarlem IV.V.G.A. I Haarlem II wint den eersten promotie-wed str ij d TAFELTENNIS Tafeltennisclub Winfried ZWEMMEN HAARLEMSCHE REDDINGS BRIGADE Wedstrijden om den dr. Merens- beker Demonstratie IJmuider Reddings brigade RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN In Brinkmann te Haarlem werd Zaterdag de algemeene vergadering gehouden van den Dioc. Haarlemschen Voetbalbond onder voorzitterschap van den heer Henri Putter, die er in zijn openingswoord op wees, dat ook deze vergadering weer richtlijnen zou moeten aangeven en middelen moeten be ramen om uit te breiden en te behouden, wat men thans in vele jaren heeft opge bouwd. Zwaar drukt de crisis op verschillende ver eenigingen, waarvan vele leden met werkloos heid te kampen hebben. Spr. deed een beroep op de vergadering om overal zooveel mogelijk te steunen. Laten de vereenigingen vooral in dezen tijd toonen, dat zij met recht het praedi- caat R.K. voeren. In het district Noord-Hol land werd van sommige kanten geklaagd over het feit, dat de junioren der voetbalvereni gingen te veel naar de K.J.C. zouden worden overgeheveld. Laat men wel bedenken, dat niet iedere jongen geschikt is voor Verkenner of Jonge Wachter. Het katholieke jeugdwerk moet de katholieke sport steunen en omgekeerd. Voorts vestigde spr. de aandacht op de nieuwe 1-cents-brochure „Waarom is de katholieke sportbeweging opgericht?", waarvan spr. de ver spreiding warm aanbeval. Met vreugde constateerde spr., dat tal van vereenigingen hun velden en terreinen konden verbeteren, terwijl ook meer en meer aandacht aan de training wordt besteed. Ook verheugde spr. zich over de grootere belangstelling voor de beoefening van zomersporten, zooals athle- tiek en zwemmen, in katholiek verband. Wij willen gaarne, aldus spr., onze beste krachten blijven geven aan het werk van R.K.P. en I.V.C.B., maar wij verwachten, dat men daar dan ook de diocesane bonden steunt en niet hun werk ondermijnt. Laat men er daar ook voor waken, niet te dictatoriaal te willen re- geeren. Spr. bracht tenslotte dank aan allen, die In het afgeloopen jaar hun steun aan den bond hadden gegeven en dankte in het bijzonder den secretaris-penningmeester, den heer G. Kruyver, die zijn veelomvattende en moeilijke taak op bewonderenswaardige wijze vervult. By de behandeling van het jaarverslag wer den door tal van afgevaardigden opmerkingen gemaakt. Van verschillende zijden werd er op gewezen, dat verhooging van het peil van het scheidsrechterscorps noodig is, terwijl er voorts o.a. nadere inlichtingen werden gevraagd over de verhouding tusschen D.H.V.B. en R.K.P. Natuurlijk kwamen er ook verschillende com petitie-aangelegenheden ter sprake, evenals aangelegenheden van financieel technischen aard. Van bestuurszijde werden de verschillende gemaakte opmerkingen door de heeren Putter en Kruyver beantwoord. Het bestuurslid, de heer P. J. van Veen, wees op de moeilijkheden, die er dikwijls ontstaan als er voor het aantal vastgestelde wedstrijden niet voldoende scheidsrechters beschikbaar zijn. Het aantal leden van dit korps is vooralsnog te gering. De competitie mag hiervan niet te veel stagnatie ondervinden. Spr. meende evenwel, dat de kwaliteit van het korps in vergelijking met eenige jaren geleden, zeker belangrijk vooruit gegaan is. De centrale scheidsrechters- commissie is wel is waar niet bijeen geweest, maar toch is er heel wat werk verzet, wat trouwens ook wel uit het jaarverslag blijkt. Ook voor contact met de functionarissen in de verschillende districten zal worden gezorgd. De hockeybond heeft door verschillende om standigheden zijn werk tijdelijk moeten staken. Het bestuur van deze organisatie is echter dili gent en zal zeker het werk weer opvatten, als de tijd hiervoor rijp is. Ook de administratie van den D.H.A.K. geschiedt thans door het bureau van den D.H.V.B., iets wat een gevolg Was van de zwakke financieele positie van deze organisatie voor de katholieke athletiek in het bisdom. Na uitvoerige discussies werden de jaarver slagen goedgekeurd en de penningmeester ge- déchargeerd. Voorts werd besloten een telegram van hulde en trouw te zenden aan Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem. Voor de bestuursverkiezing werd gehouden, werd allereerst een voorstel behandeld van het district Haarlem om het bestuur van den D.H. V.B. samen te stellen uit de vertegenwoordigers van de aangesloten districten, waarbij ieder district zelf zijn vertegenwoordiger zou kiezen. Het, prae-advies van het bondsbestuur 'luidde afwijzend, hetgeen door den bondsvoorzitter nader werd gemotiveerd, waarna de heer Smit namens het district Haarlem het voorstel ver dedigde. Een groot aantal afgevaardigden verdedigden hierna het voor en tegen van het Haarlemsche voorstel, dat vervolgens met 45 tegen 19 stem men werd verworpen. Een voorstel van Den Haag om het bestuur uit te breiden met twee vrije zetels, werd aan gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Putter bij acclamatie tot voorzitter herkozen. De aftredende bestuursleden waren verder de heeren P. van Veen en J. J. Taskin (commis sarissen) terwijl de heer H. van Turnhout can- didaat was gesteld door de vereenigingen H.B.C., Onze Gezellen en Santpoort. Uitgebracht werden op den heer van Veen 124, op den heer Taskin 64 en op den heer van Turnhout 62 stemmen, zoodat de twee aftredende bestuursleden werden herkozen. De begrooting voor 1936-'37 werd z.hs. aan genomen. Een voorstel van het bondsbestuur tot wyzi- ging van het huishoudelijk reglement, om de mogelijkheid open te platen buiten de bonds vergadering om, een referendum onder de ver eenigingen te houden, had nog een vrij uit voerige discussie tot gevolg, waarna het voorstel Werd aangenomen. S.V.A. had een voorstel ingediend om na 31 October geen elftallen meer in te deelen. De Vergadering was hiervoor over het algemeen hiet te vinden. Een amendement om dergeiyken ingedeelden elftallen geen kampioensrechten meer te geven maar eventueel bij keuze te laten H. A.H. Putter, voorzitter van den D.H.V.B. promoveeren, kon het voorstel niet redden, want het werd bij zitten en opstaan verworpen. Een der laatste agendapunten was de be spreking van de R.K.F.-vergadering, waarbij de heer Loerakker (Haarlem) nog wees op do kwestie van een nationale sport-unie, waarvan de tot standkoming hem zeer wenschelijk voorkwam. De heer Kruyver vestigde de aandacht op de verschillende gevaren hieraan verbonden. De diocesane bonden hebben gezorgd voor een krachtige gewestelijke organisatie en hieraan heeft men voor een belangrijk deel te danken, hetgeen men nu bereikt heeft. Tenslotte besprak de heer Putter de verhou ding tusschen D.H.V.B. en R.K.F., waarop hij op verschillende ongewenschte toestanden wees. Om half elf werd de vergadering, die om vijf uur een aanvang had genomen, gesloten. het linkerdeel van de VSV-verdediging zeer kwetsbaar was door het zeer matige spel van v. d. Griendt en Kraak. Nog voor rust maakte Go Ahead er door toedoen van den midvoor 14 van. De tweede helft bracht VSV er, ondanks den steun van den vrü sterken wind, nog minder van terecht. Wel werd de strijo voortdurend op de Go Ahead helft gespeeld, zoodat Michel in het VSV-doel zoo goed als werkeloos kon toe zien. Doch het schieten der VSV-voorhoede liet zooveel te wenschen over, dat er bü een keeper als Halle hiermede toch geen succes te berei ken viel. Het Go Ahead-elftal vormde een mooi ge heel, waarvan haast ellke speler een balcontröle demonstreerde, welke den indruk vestigde van een door en door getrainde ploeg. Met 't voor deel van den wind kwamen de Oostelijken dan ook direct in het offensief en met moeite wist de VSV-verdediging zich staande te houden. Slechts sporadisch wist de VSV-voorhoede, welke den steun miste van een goede midden linie, het tot een behoorlijken tegenaanval te brengen. Toen de Go Ahead-midvoor den bal van de tegenpartij kreeg toegespeeld, doelpunt te deze onhoudbaar voor Michel (01). Na dit doelpunt schijnt VSV even zijn vorm gevonden te hebben. Er volgden althans eenige goede aanvallen op het Go Aheaddoel. Michel plaatste fraai naar den nieweling Teeling; deze passeerde handig Goldenbroek doch zijn schot ging rakelings buiten 't bereik van Halle naast het Go Aheaddoel. Direct hierop volgde weer een goede aanval nu van den rechtervleugel. Weer gaf Michel een langs pass naar Heinz, die fraai Leo Halle passeerde (11). Doch toen was het ook met VSV gedaan, van nu af aan namen de Ooste lijken het spel geheel in handen. Toen Michel' verkeerd in zijn doel stond op gesteld profiteerde de rechtsbinnen der bezoe kers hier handig van en hy plaatste den bal over het hoofd van den VS V-doelman in het doel (12). Het meeste gevaar dreigde van rechts, daar Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 40 K.M. Ondanks het dreigende weer en het feit, dat er leden te Halfweg en te Heemstede moesten rijden, verscheen er een 40-tal renners aan den start. Klinkenberg was weer van de partij, voor het eerst na zijn ernstigen val te Heemstede, en bleek weer best op dreef te zijn. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. D. Groenendijk; 2. J. Klinken berg; 3. H. van Beugen; 4. J. Engel (overigen meerendeels door pech uitgevallen). B-klasse: 1. C. v. d. Aart; 2. K. Oosterbaan; 3. S.Schrama 4. J. H. Koppen; 5. P. Mceson; 6. J. Hobbelen. C-klasse: 1. Stet; 2. D. Claassen; 3. Vergers; 4. Van Egmond; 5. Van Sprundel; 6. H. koe- lemij; 7. P. Clemens; 8. Schoor! 9. Hermans; 10. Sluiters. Junioren: 1. Van Norden; 2. Portegies; 3. Troost; 4. v. d. Peyl. Ook de renners, die te Heemstede startten, deden hun best. Gerrit van Wees won de afval race. De nieuwelingen Siebeling, Jansen, Ligt- hart en Gruyters plaatsten zich allen in de finale. Op 150 M. vóór 't einde in deze finale zat genoemd viertal aan den kop en konden hun practisch de vier eerste plaatsen niet meer ontgaan, toen een der deelnemers door een zeer roekelooze manoeuvre een valpartij veroorzaak te, waardoor de Achilles-leden uitgeschakeld werden. De rit zou worden overgereden, doch door den regen kon dit niet plaats vinden. Heden (Maandag) avond om half negen ver gadering met prijsuitreiking. Aller komst ge- wenscht. Bovengenoemde vereeniging hield onder groote belangstelling een wedstrijd in De Pur- mer over 100 K.M. voor A- en B-klasse en voor de C-klasse over 50 K.M. Voor elke klasse wa ren er vier prijzen. De uitslag luidt: A-klasse: 1. Matzen (gouden medaille); 2. Drogtdrop; 3. Korthals; 4. Kleef. B-klasse: 1. Jas (zilveren medaille); 2. Las- schuit; 3. Walgien; 4. G. Jansen. C-klasse: 1. Kruif (zilveren medaille); 2. J. Bouman; 3. Banken; 4. Van Es. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een recordrit voor A-, B- en C-klassers en junioren. De A-klassers reden voor den Kikkertbeker. De B-klassers voor den D.J.K.-beker en de C-klas sers reden ook voor den D.J.K.-beker. De juni oren reden om den Florabeker. De uitslagen lui den als volgt: A- en B-klasse 60 K.M.: 1. W. Vonk 1 uur 48 min. 33 sec.; 2'. Thoma 1.51.48; 3. Smit 1.52.03; 4. F. Jansen 2.0.23 5. Roorda 2.04.26 pech. C-klassers 40 K.M.: 1. H. Munk 1.12.40; 2. J. Munk 1.13.45. (De andere renners door pech uit gevallen.) Junioren 30 K.M.: 1. K. Neeft 1 uur 2 m. 18 s.; 3. Wegers 1.3.18; 3. De Groot 1.5.29; 4. G. van Dyk 1.7.17. De andere renners door pech hit- gevallen. «Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u Immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) Op het R.K. Sportpark aan den Haag- weg te Leiden, vonden Zondag j.I. de laat ste athletiek-wedstrijden plaats, die het overigens zeer actieve seizoen van den D. H. A. K. afsloten. De belangstelling van de zijde der athleten was dan ook nu weer niet buitengewoon groot. Juist hierdoor viel het meer op dat de athletiek-beweging in het Haarlemsche Bisdom dringend om jong, frisch bloed verlegen is, want het waren grootendeels de ouderen, waaronder in deze sport/ de boven de 30-jarigen worden ge rangschikt, die met succes uit het stryd- perk naar vorên kwamen. Namen als Osendarp, v. Leeuwen, Kaptein, Gebr. Ronde, de Zwager, enz. vonden wij reeds voor een tiental jaren terug in de uitslagen. Nu mogen wij ons wel verheugen over de lange jeugd die athletiek-beoefenaars aan haar deel nemers schenkt; wanneer niet tijdig wordt be gonnen aan de opleiding van de jongeren, ziet de toekomst van den D. H. A. K. er niet by- zonder rooskleurig uit. Wellicht zal vanuit Rotterdam een nieuw tijdperk worden ingeluid, daar A. L. O. de be schikking heeft over een jonge ploeg, die dit jaar reeds eenige malen met succes uitkwam. Ook de in IJmuiden pas opgerichte vereeniging O. I. V. kan in dit opzicht goed werk verrich ten door met zorg aan de verdere ontwikkeling van haar jong materiaal te werken. De prestaties kwamen dezen middag niet bo ven het middelmatige, waaraan vooral de toe stand van het terrein niet onschuldig was. De sprintnummers, 100 en 200 M., waren beide gemakkelijk voor den veteraan H. Osen darp, respectievelijk gevolgd door zijn leeftijd- genooten J. D. Ronde en N. M. Zwager. Op de 1500 M. won A. v. Leeeuwen, ook al een veteraan, nadat hij tevergeefs meer strijd gezocht had op een voor hem vreemden af stand, de 400 M. Een uur later liep hij weer lustig de 800 M. in de estafette en won zoo als hü wilde Het lange-afstandnummer, de 3000 M., ein digde in het voordeel van L. v. d. Klugt, aan wien weinig tegenstand werd geboden. Dat B. Ronde nog niets van zijn oude spring kracht heeft ingeboet bewees hij bij het ver springen, door ondanks een minder gunstigen aanloop, de 6-M.-grens te overschreden. Op het nummer hink-stap-sprong was hy echter nog niet volledig ingesteld, waardoor hij met 3 c.M. ae meerderheid moest erkennen van den overigens verdienstelijken springer J. de Goey uit Delft. Het polsstokhoogspringen was wederom voor W. Kaptein, die ondanks het klimmen der jaren maar dank zij een geweldige techniek, tot aan de recordhoogte 3.60 M. kwam. Eén poging om deze hoogte te halen mislukte op een haar. Dat de tweede-prys-winnaar J. de Loof het slechts tot 2.90 bracht, vond zijn oorzaak in een tech nische onvolkomendheid, die spoedig gecorri geerd dient te worden, wil hij het „hoog" brengen. De ringnummers brachten, naar het scheen, geen verrassingen: Westgeest won het discus werpen en Duijn het kogelstooten. Dat West- geest bij het kogelstooten door Kaptein was overtroffen werd even later gewroken. Bij het tweehandig kogelstooten verrastte Westgeest eerst met een „linksche" 10.12 M. en daarna met een „rechtsche" 11.85., alzoo in totaal 21.97 stootend. Een goede prestatie, temeer omdat Duijn in totaal 1.50 M. achter bleef. Westgeest moet zijn links-handigheid ook eens bij het dis cuswerpen demonstreeren In de propaganda-klasse startten met succes eenige D. H. L.-ers uit Delft. Vooral de tyd van J. de Goey op de 100 M. en hink-stap-sprong waren zeer goed. Mogeiyk zullen deze verrich tingen wederom een stimulans leveren om het athltiek-leven in Delft, dat vroeger een der In tegenstelling met de vorige jaren toen het tournooi om „Die Spaerne-beker" op twee Zon dagen werd verspeeld was het door de bekende later toch niet gehandhaafde, K.N.V.B.-beslis sing inzake den aanvang der competities dit maal een eendaagsch tournooi, waardoor de openingsdag op het Haarlem-terrein veel voet bal bracht. Hoewel in een enkelen wedstryd af en toe aardige staaltjes voetbal werden vertoond was over het algemeen de kwaliteit van het spel niet altyd evenredig aan de kwantiteit van het ge- bodene. Een lastige wind en een door enkele regenbuitjes wat gladde grasmat boden den spelers moeiiykheden die niet altijd voldoende werden overwonnen. Als oefening voor de deelnemers mag het tournooi echter ook dit jaar volkomen ge slaagd worden genoemd door in fairen en dik wijls enthousiasten strüd de belangstelling by de toeschouwers werd bezig gehouden. Het slot was gespannen daar de eindstrijd Haarlem R.C.H. met 11 onbeslist eindigde en een vijf tal door beide partijen genomen strafschop pen de beslissing ten gunste van de roodbroe- ken bracht. Onder leiding van scheidsrechter Boeree werd het tournooi geopend met den wedstrijd Stormvogels was gehandicapt door de afwe zigheid van Feye en Schoorl, waardoor de op stelling werd: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Wey, Tol en Wilderdom, v. d. Steen, Schild wacht, Bloemink, Prins en Beneker. R.C.H. kwam uit met: Metten, Kors en Fre- vost Sr., Kloos, Slot en Prevost Jr., Paape, Brandse, v. d. Horst, Hoogendoorn en Lense link. Reeds na enkele minuten maakte v. d. Horst van een slecht wegwerken door de IJmuider- defensie gebruik om Hollenberg onhoudbaar te passeeren. 01. Een vrij langdurig offensief van Stormvogels was het antwoord op dit doel punt waarbij Bloemink door treuzelen een goede kans voorbij liet gaan. Ook de invaller op den linkervleugel bleek geen gevaarlijk tegenstander voor de R.C.H.-achterhoede waarin vooral Pre vost Sr. een prima partij speelde en Metten het vry gemakkelijk had, daar het afwerken der aanvallen door de voorhoede van Storm vogels vrij zwak was. De minder talryke aan vallen van R.C.H. waren door zyn open spel gevaariyker, vooral waar v. d. Horst niet na liet enkele kansen om een schot in te zenden aan te grijpen. De verdediging van Stormvogels was thans echter beter op haar hoede. Nadat Paape was vervangen door v. d. Bel kwam de rust met 10 voor R.C.H. Ook in de tweede helft slaagde Stormvogels er niet in de goede R.C.H.- verdediging te passeeren en waar ook de R.C.H.- aanval het niet tot meerdere successen wist te brengen, plaatste R.C.H. zich door een 1—0 overwinning in den eindstrijd. Onmiddeliyk hierna volgde de wedstrijd: De opstelling der elftallen in deze onder lei ding van scheidsrechter Vrugt gespeelde ont moeting was: Haarlem: Vijgeboom, Verhappen en Huis man, De la Mar, Kammeijer en Van Gooi, De Winter, Effern, v. d. Hulst, Smit en Van Po- lanen. Velocitas: Kolthoff, Heideveld en Scholten, Otto, Kuypens en Huizeling, Plas, Tak, Schui ten, De Groot en Stoffels. De dit jaar door interne moeilijkheden nog al verzwakte ploeg der Groningers heeft moe dig gestreden om een zoo gunstig mogeiyk re sultaat te behalen maar kon hierin tegen Haarlem maar matig slagen. Het rustiger spel van Haarlem was Velo te machtig en door een goed doelpunt van Polanen na een door Smit doorgekopten bal werd den bekwamen doel man na een kwartier gepasseerd. 10. Door een fraai doelpunt van Van der Hulst, die zich een goed schutter toonde, werd de ruststand op 20 gebracht. Kort na de hervatting wist Kolthoff een hard schot van De la Mar wel te stoppen, maar de bal passeerde nog juist de doellijn, 30, en een keurig doelpunt van v. d. Hulst werd geannuleerd en waar de pogingen van Velo, om voorbij Vijgeboom te komen, geen resultaat hadden, kwam het einde met 40 voor Haarlem. Een genoegiyke tusschen de veteranen van Haarlem en R.C.H. waarby vele spelers als Van Dam, Nieuwen- huis en Krom by R.C.H. en Oldenburg, Ver waal en Dik by Haarlem, blijk gaven het spel nog uitstekend te kunnen spelen, was vervol gens een gewaardeerd tusschennummer. De eindstand 33 maakte het noodig vele straf schoppen te nemen, waarbij meer kansen ge mist dan benut werden. R.C.H. bleef tenslotte in de meerderheid. Scheidsrechter Boeree kondigde hierna den wedstrijd aan. Stormvogels kwam nu op papier sterker uit daar Feye de spilplaats innam. Tol was nu linksmidden, Van Dongen middenvoor en Bloe mink vormde met Prins den linkervleugel. Van Dongen wist na eenige mislukte pogingen Kolt hoff te passeeren en toen Velocitas over de eerste moeilijkheden heen was, bleken de Groningers vast besloten hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Vol enthousiasme werd gestreden en een fraaie safe van Hollenberg kon nog juist den ruststand met 10 voor Stormvogels dóen ingaan. In een snel tempo werd de tweede helft door Velo ingezet en nu had het harde werken meer succes, want en kele zwakke momenten voor het doel van Storm vogels werden door Schuyten, De Groot cn Schuyten benut om den 10 achterstand om te zetten in een 31 voorsprong. K. Haak ging hierna in de voorhoede spelen en Van Dongen rechtsachter, maar Velocitas slaagde er in den 31 voorsprong tot 't. einde te be houden. Onder leiding van scheidsrechter Kotte volg de tenslotte de Beide elftallen waren samengesteld als in hun eersten wedstrijd (by R.C.H. dus v. d. Bel voor Paape) terwijl in de tweede helft Prevost Jr. vervangen moest worden door Van Eek. R.C.H. begon in een sneller tempo dan Haar lem en was dan ook gevaarlijker. Slot was zeer actief op de spilplaats en ook Kloos weerde zich goed maar zal wat minder kwistig moeten zijn met het weggeven van hoekschoppen. De Haarlem-aanvallen kwamen in den regel niet verder dan Prevost en toen bij een aanval van R.C.H. Verhappen weifelde was v. d. Horst er bij om den uitloopenden Vijgeboom te passeeren. 01. V. d. Hulst schiet tegen de lat en ziet een doelpunt geannuleerd en aan de andere zyde weet Vügeboom met moeite een schot van Hoogendoorn te stoppen. Rust 10 voor R.C.H. In de tweede helft is Haarlem sterker maar nu krijgt Metten gele genheid zijn talenten te toonen. Keer op keer grypt deze prima doelman in en eerst na vele mislukte pogingen slaagt v. d. Hulst er in den stand op 11 te brengen. Ook hierna is Haarlem sterker maar weet evenmin als de voorhoede van R.C.H. verandering in den stand te bren gen. Onder groot medeleven om het veld ne men beide partyen dan een vijftal strafschop pen waarvan Haarlem er 4 en R.C.H. 3 benut, waardoor Haarlem winnaar van het tournooi wordt. Onmiddellijk na afloop reikt de heer J. P. van Balen Blanken, voorzitter der H.F.C. „Haar lem", voor de tribune de prijzen uit, waarbij de scheidsrechters evenmin werden vergeten. of uw linker-richtingaan- wijzer steekt u natuurlijk altoos tijdig uit, voor u 'n bocht naar links neemt Weet u, dat zoo n teeken geen tooverstaf is? En., dat u dus uw beurt moet afwachten? bolwerken was van den D. H. A. K„ op oude hoogte te brengen. De uitslagen waren: Finale 100 M. 1. H. Osendarp. OIV. 11.5 sec. 2. J. de Ronde. OIV, 11.6 sec. 3. J. de Loof. Holland, 11.8 sec. Finale 200 M.: 1. H. Osendarp, OIV. 25.1 sec. 2. N. de Zwager, Holland, 25.9 sec. 3. Hakkaart, Bataven. 1500 M.: 1. A. v. Leeuwen, Bataven. 4 min. 39 sec. 2. J. Burger, DEM. 4 min. 45 sec. 3000 M.: 1. L. v. d. Klugt, Bataven, 9 min. 58.4 sec. 2. H. Vessies. DEM. 3. D. de Graaf. DWS. Estafette 800—400200100 M.: 1. De Bata ven, Leiden. 3 M. 52.2 sec. 2. De Bataven. Leiden. 3 min. 56.3 sec. Hoogspringen: 1. J. Beernink, ALO, 1.6o M. 2. F. Kallenberg, Bataven, 1.55 M. Verspringen: 1. B. de Ronde, OIV, 6.06 M. 2. N. de Zwager, Holland. 5.85 M. Hink-stap-sprong: 1. J de Goey DHL, 12.33 Ml. 2. B. de Ronde. OIV. 12.30 M. '3. A. Gieske, Bataven, 11.30 M. Polsstokhoogspringen: 1. W. Kaptein, DEM, 3.50 M. 2. J. de Loof, Holland. 2.90 M. Discuswerpen: 1. G. Westgeest. Holland, 34.85 M. 2. Chr. Duin DEM. 32.45 M. 3. W. Schram, DEM, 31.45 M. Speerwerpen: 1. J. Wessels. ALO, 39.30 M. 2. A. Biluska, Bataven, 38.25 M. 3. G. Westgeest, Hol land, 35.11 M. Kogelstooten: 1. Chr. Duin. DEM, 12.01 M. 2. W. Kaptein. DEM 11.37 M. 3. G. Westgieest, Holland, 11.17 M. 4. A. Biluska, Bataven, 11.16 M. Tweehandig kogelstooten: 1. G. Westgeest, Hol land, 21.97 M. 2. Chr. Duin, DEM. 20.40 M. 3. W. Kaptein, DEM. 20.31 M. 4. A. Biluska Bataven, 19.70 M. Nieuwelingen. 100 M. 1ste serie: J. Hendriks, VKC, 12.2 sec.; 2. J. Beernink, ALO, 12.2 sec. 2e serie: 1. C. Groothuizen, ALO. 12 sec. 2. A. Knucht, GDA, 12.1 sec. Finale 100 M.: 1. A. Knucht GDA. 11.9 sec. 2. C. Groothuizen. ALO, 12.1 sec. 3. J. Beernink, ALO ,12.2 sec. 400 M. Ie serie: 1. A. van Leeuwen, Bataven, 62.6 sec 2. H. Averdieck, id. 52.9. 2e serie: 1. A. Slingerland, Bataven, 59.2 sec., 2. P. Verdel, id., 60.2. Finale 400 M.: 1. A. van Leeuwen, Bataven, 56.6 sec. 2. A. Slingerland, id., 57.5 sec.. 3. P. Verdel, idem. 1500 M.: 1. J. van Riet, ALO, 4 min. 45.4 sec., 2. J. Wessels, ALO, 3. H. van Staveren, Bataven. 3000 M.: 1. H. Fellemans, ALO, 10 min. 34.6 sec., Hoogspringen: 1. A. Knucht, GDA, 1.50 M., 2. L Delsasso, Bataven, 1.45 M., 3. P. Verdel, Bataven, 1.45 M„ A. Schrader, Jong Leven 1.45 M. Na loting. Verspringen: 1. J. de Loof, Holland, 5.76 M., 2. A. Knucht GDA, 5.70 M„ 3. A. Biluska, Bataven, 5.29 M. Discuswerpen: 1. A. Knucht, GDA, 26.65 M„ 2. O Groothuizen, ALO, 25.53 M., 3. L. Looman, GDA, 24.68 M. Speerwerpen: 1. P. van Zijp. Bataven. 37.18 M„ 2. N. de Zwager. Holland, 36.70 M., 3. B. Brusche. Bataven 34.48 M. Kogelstooten: 1. J. Looman, GDA, 9.805 M., 2. J. v d. Hoeven. Bataven, 9.755 M. Propaganda-klasse. 100 M. Ie serie: 1. J. de Goey, DHL, 11.9 sec., 2. H. Hendriks, OIV, 12.4 sec. 2e serie: 1. N. Simons, DHL, 12.2 sec., 2. C. Rietbroek, DOS, 12.7 sec. Finale 100 M.: 1. J. de Goey, DHL. 11.9 sec., 2. N. Simons. DHL. 12.2 sec., 3. H. Hendriks. OIV. Finale 400 M.: 1. P. v. d. Geest, NVC, 65.2 sec., 2. A. van Galen, Meerburg. 67.1 sec. 1500 M.: 1. F. Tettero, Vogel, 5 min. 1.2 sec., 2. J. van Rooden. Bataven. 5 min. 2.5 sec., 3. Ludoice Naaldwijk. Estafette 4 maal 100 M.: 1. De Bataven (Leiden), 52.1 sec., 2. DOS, Roelof arendsveen54.4 sec. Hoogspringen: 1. N. Simons, DHL, 1.55 M., 2. J. de Goey, DHL, 1.50 M., 3. A. Paardekooper, Ba taven. 1.45 M. Verspringen: 1. N. Simons, DHL, 5.59 M., 2. J. Hendriks OIV, 5.46 M. Junioren. 80 M.. Ie serie: 1. G. Kallenberg, Bataven, 9.9 sec., 2. W. Thuys. Jong Leven, 10 sec. 2e serie: 1. C. Schalks. Bataven, 10.5 sec., 2. De Ruyter, Holland, 10.7 sec. Se serie: 1. J. van Zijp, Bataven, 10.5 sec., 2. B. Starrenberg, Bataven, 11.1 sec. Finale 80 M.: 1. G. Kallenberg, Bataven, 10 sec., 2. C. Schalks, Bataven, 10.2 sec., 3. W. Thuys, Jong Leven, 10.3 sec. Estafette 4 maal 80 M.: 1. De Bataven, (Leiden) 42 sec., 2. idem, 45.6 sec. Verspringen: 1. G. Kallenberg. Bataven, 5.45 M., 2. K. van Diest, Tellingen, 5.37 M.. 3. H. Thuys, Jong Leven, 5.15 M. Hoogspringeno 1. J. van Rooden, Bataven, 1.55 M.. 2. de Ruyter, Holland, 1.50 M. Kogelstooten: 1. Speet, Bataven, 12.83 M., 2. M. Viergever, GDA, 10.03 M. Discuswerpen Junioren: 1. J. Speet. Bataven, 30.74 M„ 2. K. van Diest, Tellingen, 27.30 M., 3. J. van Zijp, Bataven, 23.57 M. Eigeniyk was het niet EDO I want om voet balredenen was vrywel EDO II opgesteld. Des ondanks heeft het H.H.C. groote moeite gekost nog de punten te behalen. Dat dit nog gebeurd is, is vooral te danken aan de derde slagbeurt der roodwitten. De uitslag in innings is: H.H.C.: 0—1—7—1—1—1—0—1—1 13. E.t>.0.: 10—0330030 10. De Amsterdamsche gemeenteambtenaren verschenen met slechts acht man. Was de ploeg in het veldwerk wel goed, van slaan kwam, op het werpen van Blomvliet, vrijwel niets terecht. V.V.G.A.: 0—0—0—3-0—1—0—0—1 5. Haarlem; 34451110x 19. De Haarlem-reserves hebben het Zaterdag bestaan in Amsterdam den eersten promotie wedstrijd van Ajax te winnen. Ajax was vrijwel volledig en had o.a. H. Blomvliet op het eerste honk. Veel succes bracht deze echter niet want hij maakte eenige zeer kostbare fouten. Ook de overige Ajacieden wa ren niet bepaald feilloos. De uitslag in innings is: Ajax I: 3—150—20—2 13. Haarlem I: 2 4 0 4 3—1—2 16. Vrijdag 4 September hield bovengenoemde Tafeltennisclub haar eersten clubavond. Naiast een groot aantal leden, waren er veel belangstellenden. Onder hen waren er 10, die de verleiding niet konden weerstaan om zich op te geven. Na het welkomstwoord van den heer Comuiter en enkele technische wenken werd met spelen begonnen. Het was een lust te zien, hoe de gerouti neerde spelers hun spel ontplooiden en de beginnelingen trachtten een bal behoorhjk te pïaatsen. Deze eerste clubavond verliep in een aan gename en gezellige sfeer. De wedstrijden om den Dr. Merensbeker. waaraan dit jaar drie dames- en negen heeren- leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade deelnamen, hebben een bijzonder vlot en span nend verloop gehad. De deelnemers hadden drie proeven af te leggen, twee technische (100 M. borstzwemmen. waarvan de laatste 25 M. met pop en popduiken) en een medische. Laatstgenoemde medische proef werd Woens dagavond jJ. in het Sportfondsenbad afgeno men. Er werd verondersteld, dat een drietal jongens met een fiets van den dijk in het wa ter waren gereden. Eén er van redde zichzelf, één was schijndood en de derde gaf uit het water te kennen, dat hij zijn beenen niet meer gebruiken kon. Het behoeft geen nader betoog, dat deze opgaaf de candidaten voor groote moeilijkheden stelde. Maar de heeren Rohlfs en Endert losten het probleem zóó logisch op, dat de jury hun voor hun medisch werk met een 8 beloonde. Op het medische gedeelte toonden de Haarlemsche dames en heeren tot de besten in den lande te behooren. Doch ook op hun tech nische prestaties viel dit jaar slechts weinig aan te merken. De heer Vrught werd ten slotte met een to taal puntenaantal van 2314 met slechts 54 punt meer dan Rohlfs, winnaar van den fraaien Dr. Merensbeker. Het was jammer, dat de heer Geerts, die reeds tweemaal den wisselbeker ge wonnen had, dit jaar niet van de party kon zijn. Namens de Haarlemsche Reddingsbrigade kreeg de heer Vrught tevens een herinnerings medaille. Mej. Haase, die van de dames de beste pres taties verrichtte, kreeg de door mevr. Meyerink uitgeloofde extra medaille. Na afloop werd na een hartelijke toespraak door mevr. Merens den beker aan Vrught over handigd, terwijl de heer Schmidt namens de Reddingsbrigade de deelnemers voor hun yver, hun prestaties en volharding bedankte en de prijzen uitreikte. De beste prestaties leverden: C. Vrught (2314 pnt.), Rohlfs (23 pnt.), mej Haase en Verbruggen beiden 22% pnt., Van Zanten (22 pnt.), mevr. Dijkstra en Endert met 21pnt. In de zweminrichting van de Velser Zwem- vereeniging hebben Zondagmiddag wedstrijden en demonstraties plaats gehad van de IJmui der Reddingsbrigade, waaraan ook hebben deel genomen de Bloemendaalsche, Castricumsche en Wijk aan Zeeër Reddingbrigades. Een zeer koude Westenwind kwam uit zee, maar belette niet, dat een groot publiek naar de Zwemin richting was getrokken om de demonstraties, die voor de eerste maal werden gegeven bij te wonen. De zwemliefhebbers en zij die met het red dingwezen bekend zijn, hebben een programma gezien naar hun hart. Onder deskundige lei ding van badmeester Beukman werd door vier leden der ÏJm. Reddingbrigade een demonstra tie gegeven van vervoer- en bevrijdinggrepen. Hierna volgden eenige wedstrijden, waarvan hier de uitslagen volgen: Behendigheidswedstrijden voor jongens en meisjes. 25 M. met lepel en bal: 1. P. Vissink 24,9 sec.; 2. H. Jordaan 25.5 sec.; 3. C. Broek en Beets 26.6 sec. Meisjes: M. Bakker 31.5 sec.; J. Kwak 32,7 sec.; F. van Vrede en M. Kwak 35,8 sec. Wedstryd 25 M. gekleed zwemmen volgens Bondsvoorschriften Heeren: Hinrichs 26,4; J. van den Bos 27 2; Strik (Castricum) 30,1 sec. Dames: A. Bakker 28.1; M. Bakker 28,2. 25 M. gekleed zwemmen met ongekleeden drenkeling voor heeren: W. Haanepen 6,5 min. en J. van den Bos 7,2 minuut. 250 meter gekleed zwemmen voor dames: Mevr. Dougen (Bloemendaal) 6 min. 11 8 sec.; M. Bakker 6 min. 47,7 sec.; A. Bakker 6 min. 56.8 sec. Heeren: Dixon (Bloemendaal) 5 min. 44.2 sec.; J. van den Bos 6 min 222 sec. en Wil- lems 6 min. 56 sec. Gecostumeerd zwemmen: 1. Mickey Mouse; 2. Badpakken (oud en nieuw); 3. Charley Chapiin; 4. twee danseresjes; 5. familie Jansen. Vervolgens kregen we een demonstratie met rijdbare haspel, waarna nog een demonstratie met een in het water gereden auto. Tusschen de wedstrijden en demonstraties door werd nog een komisch waterspel gege ven of hoe een redding wel en hoe niet moet geschieden. Na alles volgde nog een waterpolo-wedstrijd, welke werd gewonnen door V.Z.V. wit met 2—1. Na afloop had de prysuitreiking plaats door den heer A. J. Meyerink. Hij feliciteerde alle winnaars en sprak den wensch uit. dat het volgend jaar weer zulke demonstraties plaats mogen hebben. IJMUIDEN, 7 Sept. Rijksvischafslag. Tarbot 48 —78 cent per kg. Griet 15.00—25 per 50 kg Ton g 1—1.40 per kg. Groote Schol 24.00 middel schol 19.00—20, Zetschol 16.00—20, kleine Schol 7.00— 16. Schar 4.909, Tongschar 21.00—22 per 50 Kg. Rog 8.5018 per 20 stuks. Vleet 1.30—2 per stuk. f'e*er™n en Poon 1-30—2.20. groote Schelvisch *2°°T~17- middel Schelvisch 12.0018. kl. midd. Schelvisch 11.5017, kleine Schelvisch 5 4012 per 50 kg. Kabeljauw 21.0044 per 125 kg. Gul len 3.8012 per 50 kg. Leng 1.251.40 per stuk. Heilbot 0.82—1 per kg. Wijting 1.803.60 Per -50 kg. Koolvisch 3590 cent per stuk. Makreel 2.90 6.50 per 50 kg. Versche Haring per kist 2.10 3.30, Steurharing per kantje 7.508.10. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. O. 15 Antje 38o manden 2370.Cornells 600 manden 3360.Oostzee 70 manden 1490. En Avant IJm. 8 470 manden 3020.—. Protinus 450 manden 2100.Bloemendaal 520 manden 2640.Rijnstroom 70 manden 930.Alkmaar 1400 manden 3050.Ommerinj 400 manden 2560.Ewald 1150 manden 2500.Emma 50 manden 1220.Maria van Hattum 600 manden 2840.—. LOGGER MET VERSCHE HARING Soh. 130 1140 LOGGE RMET PEKELHARING K.W. 29 2250.—. LOGGERS K.W.: 60 530.—. 166 890.—, 169 280.—, 178 550.—. 108 570.112 290.—, 28 500 91 550 46 53a24 500.—, 107 390—, 51 1000,65 69.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 8 Sept. Vloed: 8.56 v.m. en 9.26 n.m. Nietwaar, U bent *n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens ln grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hy plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek Juist zoo veelzydig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad motiyeerea.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 11