Zoekt gij betrouwbaar Personeel? I j Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen Drievoudige zege van Mej. Terwindt TITEL IN HET ENKEL SPEL VOOR HUGHAN PAS OP DIE JAS! MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 ^iiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiimiiiiiiiiinmnmifflmiiimfmmiiiiiniiiininHmniiHimiiiiimniinnnm» Hughart kampioen NEDERLAND—BELGIË Nederlandsche ploeg samengesteld ATHLETIEK DE SCHORSING VAN OWENS GEHANDHAAFD Termijn van een jaar bepaald VOETBAL Toumooi 't Gooi Zuid SlaviëPolen 93 Om den Mitropajbeker PAARDENSPORT Courses te Duindigt DAMMEN MATCH TUSSCHEN KELLER EN SPRINGER Wie zal Raichenbach uitdagen? LAWNTENN1S Cricketuitslagen Het heerendubbelspel werd ge wonnen door Timmer en T eschmacher T ennis-kampïoenschap- pen beëindigd FOTOREPORTAGE SjlflIillllllIllllllllllllllllllIlllillllllllillllllllllllllimilIlllIUllUllllIlIlIUIUIUlllUliUUUUIIIlUHillUIUlIUUllUIIUlS De Nederlandsche onderzeebooten O 9, O 10 en O 11 arriveerden te Rotterdam voor een kort bezoek. Zij namen ligplaats aan de Parkhaven Timmer (rechts) en Teschmacher behaalden het Neder- landsch tenniskampioenschap heeren-dubbelspel tijdens de tinales welke Zondag te Amsterdam werden gespeeld Honderden vluchtelingen uit Irun en omgeving staken de rivier Bidassao met allerhande vaartuigen over om zich op Fransch grond gebied in veiligheid te stellen. (Per belinograaf overgebrachte foto Het Britsch-hv- dische hockey team, dat te Berlijn 't Olym pisch kampioen schap behaalde speelde Zondag in het stadion te Amsterdam tegen 't Neder landsch hockey- elftal De Bisschop van 's Hertogenbosch, Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen verrichtte Zondag de plechtige inzegening en opening van het nieuwe Sportpark te Eindhoven. De Bisschop spreekt voor de microfoon Een nieuw type bommenwerper wordt door de Spaansche regeeringstroepen gebruikt aan het Guipuzcoa-front nabij San Sebastian tegen de oprukkende nationalisten haast zeker. Door het missen van een eenvou dige drive door mej. Rollin Couquerque won mej. Terwindt haar derde kampioenschap. In het heerenenkelspel won de lang niet in topvorm spelende Hughan van den buitenge woon op dreef zijnden Karsten. Karsten speelde de geheele partij aanvallend, verraste Hughan vele malen door meesterlijke drop-shots, door scherp geplaatste slices en door felle passings aan het net. Telkens dacht men dat Hughan aan dit alles een einde zou maken door zijn aanvallend spel hiertegen over te stellen, doch het gebeurde niet. Wel won Hughan met 6—3, 64, 9—7, maar hij bleef meer verdedigen, terwijl tenslotte zijn betere techniek en kat-achtige taaiheid den doorslag gaven. Even leek het alsof een vierde of misschien vijfde set noodig zou zijn, toen Karsten met 76 in den derden set leidde. Hughan won toen drie games achtereen, waar bij hij in de laatste game het derde match-point productief wist te maken. Het heerendubelspel was voor Timmer en Teschmacher, die met 61, 06, 62, 119 van Hughan en van Swol wonnen. De resultaten der finales waren: Dames-enkelspel: Mej. G. Terwindt sl. mej. M. Rollin Couquerque 36, 75, 75. Heeren-enkelspel: Hughan sl. Karsten 63, 6—4, 9—7. Heeren-dubbelspel: Timmer en Teschmacher sl. Hughan en van Swol 6—1, 06, 62, U—9. Gemengd dubbelspel: Mej. Terwindt en Knot tenbelt sl. mej. Rollin Couquerque en Karsten 6—3, 6—4. Dames-dubbelspel: Mej. Rollin Couquerque en mej. G. Terwindt sl. mevr. M, Jonquière en mej. I>. Heyink 62, 62. Naar wij vernemen, is de Nederlandsche ten- nisploeg, welke 12 en 13 Sept. as. te Rotterdam tegen België zal spelen, als volgt samengesteld: Heeren-enkelspel: 1. H. Timmer, 2. T. Hughan, 3. H. van Swol, 4. W. Karsten, 5. Jhr. R. de Brauw, 6. J. Boon, 7 Th van Eek, 8. D. Tesch macher. Reserves: W. Heijnen en Mr. Brouwers. Dames-enkelspel: 1. Mej. M. Rollin Couquer que, 2. mej. G. Terwindt, 3 Mej. Belzer, 4. Mej. A. Kerckhoff. Reserve: Mej. A. Knottenbelt Heeren-dubbelspel: 1. TimmerKnottenbelt, 2. Hughanvan Swol, 3. KarstenTeschmacher, 4. Boonde Brauw. Dames-dubbelspel: 1. Mej. Rollin Couquerque —mej. Terwindt, 2. Mej. Belzermej. A. Kerck hoff. Gemengd dubbelspel: 1. Mej. Rollin Couquer queKnottenbelt, 2. Mej. Terwindtvan Swol, 3. Mej. A. KerckhoffHughan, 4. Mej. Belzer Karsten. De heer G. Castendijk is aanvoerder van de ploeg. Vier en twintig uur na den terugkeer van de Amerikaansche Olympische ploeg heeft de Ama teur Athletic Union van de Vereenigde Staten zich reeds op een bijeenkomst bezig gehouden met de kwestie-Owens. Naar bekend werd Owens geschorst, omdat hij weigerde met de Ameri kaansche ploeg mee naar Stockholm te gaan. Avery Brundage, die in verband met de schorsing van Eleanor Holm-Jarrett van verscheidene kanten aangevallen is en die ook verantwoorde lijk mag worden genoemd voo de schorsing van Owens, hield in bovengenoemde bijeenkomst een rede, waarin hij zijn genomen maatregelen ver dedigde. De A. A. U. heeft daarop Jesse Owens voor een jaar geschorst met de uitdrukkelijke bepaling, dat Owens ook dan geschorst blijft, in dien hij zijn plannen om beroepsathleet te wor den, eventueel nog opgeeft. De Hilversumsche Voetbalvereeniging 't Gooi hield Zondag een toumooi, dat door De Spar taan uit Amsterdam, nadat de finale tegen de organlseerende vereeniging met 00 was ge ëindigd, door strafschoten werd gewonnen. De uitslagen waren: 't GooiO WO 21, De Spartaan—UVV 2—1, UW-OVVO 3—2, 't GooiSpartaan 00 (Spartaan wint na het nemen van strafschoppen). Te Belgrado is Zondag de voetbal-landenwed- strijd Zuid SlaviëPolen gespeeld, welke op overtuigende wijze door de gastheeren werd ge wonnen met 93, nadat zij met de rust reeds een 50 voorsprong hadden verkregen. Te Weenen is Zondag de eerste ontmoeting van den eindstrijd om den Mitropabeker ge speeld tusschen Austria en Sparta (Praag). De Weensche ploeg had een klein overwicht, doch de Tsjechen slaagden erin hun doel schoon te houden, dank zij het schitterend werk van hun keeper Klenovao. De wedstrijd werd door 42.000 toeschouwers bijgewoond. De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden courses luidden: Vijfde aanmoedigingsprijs: 1. Zeeroover, eig. H. V. d. Pol, (2500 M.), 1 min. 37 1/5 sec.; 2. Xsia, eig. Th. L. v. d. Sande (2540 M.), 1 min. 35,7 sec. Kohinor-prijs: E. Elsa, eig. The Balfour Farm, 1 min. 54 3/5 sec.; met drie lengten 2. Vin Pur, eig. Marseille. Negende heerrijdersprijs: 1. Weidlooper, eig. J. de Vlieger (2560 M.) 1 min. 32 2/5 sec.; 2. Dreamer's Star, eig. G. J. v. d. Elshout (2600 M.) 1.33 1/2 sec. LuCette-prijs: 1. Aura V, eig. J. de Vlieger (2020 M.) 1 min. 33 3/5 sec.; 2. Zilver Queen, eig. P. v. d. Goot (2040 M.)1 min. 32 1/2 sec. Kolomea-prijs: 1. Franc Luron, eig. luit. M. P. van Son, 2 min. 17 sec.; met 1% lengte 2. Galahardia, eig. W. Jochems. Lotus-prijs: 1. Xantippe, eig. J. Spaans (2020 M.), 1.32.7 sec.; 2. Voici, eig. J. L. v. d. Knoop (2040 M.), 1 min. 31.8 sec. Kampioenschap der gladiatoren: 1. Victoria, eig. H. v. d. Pol, (3300 M.) 1 min. 30,1 sec;; 2. Fanfare, eig. Ph. Knijnenburg (3340 M.)1 min. 29,2 sec.; 3. Ulpia H, eig. M. France (3300 M.); 4, Determination, eig. J. de Vlieger (3340 M.) Het algemeen bestuur van den Nederl. Dam- bond vergaderde Zondag in het Victoria Ho tel te Amsterdam, in welke vergadering o.m. aan de orde kwam een schrijven van den heer R. C. Keiler, kampioen van Nederland, waarin deze het bestuur van den Ned. Dambond ver zoekt zijn toestemming te hechten aan een uit daging aan den huidigen wereldkampioen Mau rice Raichenbach. Het bondsbestuur besloot allereerst het ver loop van de a.s. ontmoeting tusschen Springer en den Belgischen kampioen Vaessen af te wachten, en Keiler toestemming te verleenen tot het uitdagen van den winnaar van dezen tweekamp. Zelfs zou, ook indien Springer zou verliezen van den Belgischen vertegenwoordiger, een match Springer—Keiler in aanmerking ko men, om uit te maken wie van beiden Raichen bach zal uitdagen. Door het accepteeren van een match tegen Springer Keiler zelf stelde deze match voor zou de Nederlandsche kampioen de rechten, verbonden aan zijn titel, om den wereldkampioen te gaan bekampen, in handen leggen van den winnaar van zijn tweekairtip met andere woorden, wanneer Springer mocht winnen, zou Keiler als nationale kampioen geen verdere aanspraken op het uitdagen van Rai chenbach kunnen doen gelden. Het ligt in de bedoeling, de match Springer- Keiler zoo spoedig mogelijk na de ontmoeting SpringerVaessen te laten spelen, zoo, dat be gin Januari van het volgend jaar een nieuwe match om den wereldtitel tegen Raichenbach kan gaan beginnen. Uit de vergadering werd gewaarschuwd tegen het niet in te korte termijnen achter elkaar doen verspelen van een match om het wereld kampioenschap, daar de waarde van dezen dam titel hierdoor eenigszins dubieus zou worden en bet cachet van een dergelijke match door te snelle herhalingen verloren zou gaan. Inzake de competitie werd het voorstel der reorganisatie-commissie niet aangenomen. Even min kon een voorstel van het district Amster- dam een meerderheid vinden. Besloten werd om een tusschenvoorstel-Lieve aan te nemen, waar door te verwachten is, dat de kosten toch niet te hoog zullen worden. Met betrekking tot de jaarlijksche finale van den wedstrijd om het meesterschap werd beslo ten, dat bij deelname van 16 spelers twee groe pen van acht worden gevormd, van welke de twee eerstaankomenden om de eindbeslissing spelen. le KLASSE HCC IVRA Gewonnen door HOC I met 1 run op de le innings. (Nog 1 wicket in handen). VRA 179 voor 3 gesloten. (Mr. H. W. Glerum 109; W. Wittebol 48*); H. v. Manen 2—27; Bakker 143. HCC I 180 voor 9 (W. v. d. Bosch 83; P. ten Bosch 20; Bakker 28). H. Klink 2—60; Stone 250; Inglis Arkell 326. 2e KLASSE HCC IVVUC Gewonnen door HCC IV op de eerste innings met 6 rtins (1 wicket in han den) VUC 79 (Metz 14, v. d. Zee 11, Mieras 30, Zade- aar 15). Boots 423, Walther Boer 25, L. Te- wisse 242. HCC: 85 voor 9 gestopt (Roes 14, P. Tewisse 10, Kuylman 20). Zadelaar 417, v. Schle 25, Wel- son 16, Mieras 131. 3e KLASSE RIO II—WV IV Gewonnen door WV IV met 99 runs op de le innings. VW 149. RIO 50. VVV IIIKNSM Gewonnen door KNSM iet 92 runs op de le innings. WV 48. KNSM 140 VRA TVBIO II Gewonnen door RIO i met 30 runs op de le innings. (Nog 6 wickets in han den) VRA 44. RIO 74 voor 4. OlympiaVRA IV Gewonnen door VRA IV met 1 wicket. Olympia 52 en 62. VRA IV 74 en 41 voor 9. windt (65) en toen zij op haar service-game met 400 drie set-points kreeg, kon haar de set haast niet meer ontgaan. Op 4015 sloeg mej. Rollin Couquerque een drive tegen het net, waardoor de set met 75 aan mej. Ter windt kwam. Nog leek de overwinnnig van mej. Rollin Couquerque zeker, toen zij met 52 in den derden set voor de Amsterdamsche speelster kwam te staan. Weer haalde laatste energiek vechtend op tot 55. Toen leek mej. Rollin Couquerque geheel gedeprimeerd, ver loor haar service op love en in de twaalfde game wist mej. Terwindt het eerste match point prachtig in een overwinning om te zet ten, door haar tegenstandster met een scherpe drive op deyfore-hand tot een hoogen bal te verlokken, dien zij met een sm^sh afmaakte. Zoo werd mej. Terwindt thans voor de eerste maal Nederlandsch kampioene enkelspel. De eindstrijden van de nationale tennis kampioenschappen Zondagmiddag op de banen van Festina te Amsterdam, brachten een dubbele zege voor de jonge Amsterdam- gche speelster mej. G. Terwindt, n.l. in het dames-enkelspel, waar zij de kampioene 1935, mej. Rollin Couquerque versloeg en in het gemengd dubbelspel, dat zij met Knot tenbelt van mej. Rollin Couquerque en Karsten won. Zaterdag won zij met mej. Rollin Couquerque het dames-dubbelspel, Ook in het gemengd dubbelspel zegevierde zij met Knottenbelt. Mej. Rollin Couquerque en Karsten werden in twee sets geklopt. Nadat de eerste set door mej. Terwindt en haar partner werd gewonnen met 63, werd het in den twee den set snel 31 in hun voordeel. Even een opleving bij de tegenstanders en het werd 33. Mej. Rollin Couquerque verloor haar service op love, mej. Terwindt won de hare, eveneens op love en de mogelijkheid voor een twee sets match was geschapen. Karsten' serveerde en bracht de score op 4030. Toen Knottenbelt een beslissende smash miste was het 54, doch hij maakte zijn gemiste smash goed, door eeni- ge prachtige services, sloeg tot 400 en toen was de overwinning met drie match-points zoodat zij nu drievoudig Nederlandsch kam pioene is. Vooral mej. Rollin Couquerque was gehandi capt door een schouder-ontwrichting, tenge volge waarvan zij gedwongen was tot een un derhand-service, terwijl zij ook haar smashes niet geheel onbelemmerd kon uitvoeren. Een knie-blessure maakte tenslotte, dat zij zich met uiterste voorzichtigheid over de gladde baan bewoog. Ondanks dit alles wist zij zich tegen de jonge speelster, die haar anders zoo forsch en gedurfd spel liet varen voor verdedi gende taktiek, in den eersten set te hand haven. Zij won dien met 63. En toen het in den tweeden set op 53 kwam dachten we, dat het ver beneden het kampioenschapspeil staan de spel zoo goed als geëindigd was. Doch toen was het alsof mej. Terwindt haar laatste kans wilde grijpen, haar voorzichtigheid losliet en aanvallend ging spelen, ondanks eenige valpar tijen. Niettegenstaande een doublefault won mej. Terwindt haar service 54. De volgende game werd de beslissende. Niet minder dan drie match-points kreeg mej. Rollin Couquerque, die alle drie voor haar verloren gingen, evenals de game (55). Ook de volgende game was voor mej. Ter- Een prima reflector en een wit achter- spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt I (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag verplicht zijn?!) Omdat meneer A zijn auto net op den hoek heeft geparkeerd, kan B zijn bocht niet veilig nemen. Parkeeren in bochten, in te smalle straten of te dicht bij een hoek is gevaarlijk en... verboden!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4