R.K.F.-elftal verliest met 4-1 Oostenrijksche ploeg wint te Eindhoven 300 meter-record van Broos door Osendarp verbeterd Magne wereldkampioen op den weg bij de profs Een 3-1-achterstand bij de rust jt 'V ftm De ongetraindheid van de Nederlands che spelers blijkt tegen de sterke tegenstanders een groote handicap te zijn MGR. DIEPEN OPENT HET NIEUWE SPORTPARK NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM ^FéMÊÊÈ' ÊÈËm, 4 MIDDELKAMP DERDE EN VAN SCHENDEL ACHTSTE ill MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 De wedstrijd tusschen het R. K. F.-elftal en de ploeg van Jugendkraft Wien, Zondag ter gelegenheid van de opening van het nieuwe R. K. Sportpark te Eindhoven gespeeld, ein digde in een 4—1 overwinning van de Oostenrijkers, die hij de rust reeds een 3—1 voorsprong hadden. Van de RK. F.-spelers is Beeren schot de uitblinker en met den Oostenrijker Holan de ster van het veld Middenlinie is te zwak Spel en spelers Het verloop van den strijd De tweede helft De inzegening en opening Besluit van het seizoen door het district Noord-Holland van de K.N.A.U. Drie nieuwe estafette- records van A.D.A. Van der Ruit en Pellenaars staak ten den strijd, evenals Gom- mans en Schulte Dubbele Zwitsersche zege bij de amateurs De strijd der professionals A Middelkamp leverde van de Nederlanders de beste prestatie Seller ens wint te Parijs Revanche der wereldkampioen schappen Herkuleyns wint te Monthlery UIT DE SPORTWERELD OHMf Met niet minder dan 41 heeft het R.K.F.-elftal Zondag in Eindho ven verloren van de Oostenrijkers, die wat techniek en positiespel be treft minstens een klasse hooger stonden dan de Nederlanders, wier samenstelling een algemeen zwak beeld vertoonde. Hoe onverantwoordelijk het is, een onge trainde ploeg samengesteld uit verschil lend clubverband, tegen een getraind elftal te plaatsen, is in deze ontmoeting wel heel duidelijk gebleken. Individueel zijn de spelers van het Na tionale elftal ongetwijfeld goede spelers, maar als ploeg miste men alle verband. Duidelijk bleek hoe vreemd de spelers tegenover elkander stonden. Scherp stak hierbij af het kalme berekende spel der Oostenrijkers, die welbewust op het hun gestelde doel, n.l. dezen wedstrijd te win nen, afgingen. De cijfers 14, die mogelijk iets geflatteerd zijn, bewijzen dit duidelijk. Mede doordat de wedstrijd minstens voor tweederde gedeelte een eenzijdig beeld ver toonde werd het slechts een matige vertoo ning, waarin de gasten het beste van het spel hadden. Wij zijn echter van overtuiging, dat de R.K. F. een elftal in het veld kan brengen dat stuk ken sterker is, te meer daar meerdere spelers volstrekt niet voldeden. Van de Oostenrijkers valt moeilijk te zeggen wie de uitblinkers waren. Het samenspel was tot in alle onderdeelen af. Wiskundig zeker werd het leder van man tot man geplaatst waarbij de voorhoede mede de haar geboden kansen volkomen benutte. Doelman Ganser toonde zich 'n keeper met bravour, die zijn doel gedurende 60 minuten op schitterende wijze heeft verdedigd, waarna hij bui ten. gevecht werd gesteld. Zijn opvolger Rabenseifner kreeg te weinig moeilijk werk om over hem een oordeel te kunnen vellen. De beide backs Hofman en Ammerlang speel den een rustige soliede partij zonder bepaald op te vallen. Van de middenlinie noemen wij allereerst den midhalf Hawel. Als tactisch spel- verdeeler en opstuwer had hij in de vele Oos tenrijksche aanvallen een groot aandeel, en hij schroomde niet, wanneer de gelegenheid zich daartoe bood, het doel te bekogelen, met zijn zuiver goed geplaatste schoten. Van de beide kanthalfs was Kochinger beter dan Suchan, die nog wel eens moeite had met den rechtervleugel Hol-Goossens. In de voorhoede traden vooral Holan en Gföhler op den voorgrond. Laatstgenoemde leidde op den rechtervleugel meerdere Oos tenrijksche aanvallen. Holan op de midvoor- plaats speelde eveneens een keurige partij. Door beide vleugels in den aanval te betrek ken om dan onverwachts een schot te lossen, plaatste hy de Ned. verdediging herhaalde lijk voor moeilijke problemen. Hoewel Albrecht op den linkervleugel iets minder was dan zijn overbuur, toonde hij zich niettemin een door tastend speler met een goeden kijk op het spel. Hetzelfde geldt voor de binnenspelers Kiegler en Kuchler, waarvan vooral Kuchler door zijn doortastend optreden met Holan het grootste gevaar voor het Nederlandsche doel vormde. In het Ned. elftal heeft doelman Pot zeker meermalen moeilijk werk verdienstelijk ver richt, doch hij stelde zich dikwijls verkeerd op, anders had hij zeker de twee eerste doelpun ten kunnen voorkomen. Van de backs was van Bree die de plaats innam van Giesbers de meerdere van Gigengack. Het komt ons voor dat de Geel-Wit-man zijn besten tijd heeft ge had. De Kolping-man wist over het algemeen door zijn resoluut optreden menig gevaar te bezweren. De middenlinie was over het geheel zwak, allerminst voor haar dubbele taak be rekend, en zeker een klasse minder dan die der Oostenrijkers, die deze taak zoo uitstekend vervulden. In de voorhoede was Beerenschot met Goos- sens de gevaarlijke man. Deze twee vulden elkaar niet alleen prachtig aan, doch namen telkens het initiatief tot den aanval. Beeren schot bleek dan ook de ster van het veld met den Oostenrijkschen mid-voor Holan. Geybels op de linksbinnen-plaats bleek een mislukking. Van den Wilhelmina-man ging geen enkel initiatief uit, terwijl hij veel te lang zaam was. Van de vleugels was Koning beter dan Hol. Jammer dat zijn scherpe voorzetten niet steeds tot hun recht kwamen. Ook zijn zuiver schot rechtvaardigt zijn verkiezing alles zins, hoewel een tikje sneller optreden zijn spel zeker ten goede zou komen. Hol toonde zich een beweeglijk speler en bij goede training zal het spel van dezen V. V. H.-er er zeker bij winnen. Den aanleg heeft hij er wel voor. Als onder toejuichingen de in wit gekleede Oostenrijkers het veld opkomen, zet de St. Trudo-Harmonie het Oostenrijksche volkslied in. Niet minder zijn de toejuichingen bij het verschijnen der Nederlanders, welke gekleed zijn in groen shirt. De muziek zet het Wilhelmus in dat spontaan door het publiek wordt over genomen. Wethouder v. d. Putt biedt den Oostenrijkers namens het gemeentebestuur van Eindhoven een krans, versierd met de stadskleuren aan, waarna hun leider dankt en een wimpel in de kleuren van Oostenrijk en het Reichsverband Jugend Kraft aanbiedt. Oostenrijk wint den toss, zoodat Beerenschot voor Nederland tegen den sterken wind in af trapt. Aanvankelijk is het een terreinverkennen, waarbij de eerste serieuze aanvallen komen van de zijde der Oostenrijkers, voortdurend opge stuwd door de middenlinie. Als Nederland het spel weet te verplaatsen, schiet Goossens uit een pass van Hol rakelings naast. Direct daarop trekt de linkervleugel der Oostenrijkers naar voren, doch Vrencken weet Albrecht het leder afhandig te maken. De Oos tenrijkers komen echter terug, maar Gföhler kan de hem door Hawel opgelegde kans niet benutten, daar Gigengack hem belet te schieten. De hieruit ontstane corner levert niets op. Na zeven minuten nemen de geel-witten de leiding door Kuchler, als van Bree aarzelt met in te grijpen en deze via Pot het leder in de touwen jaagt (01). Nederland beantwoordt dit succes met een te genaanval en weet de Oostenrijkers terug te dringen. Ganser weet door zijn resoluut optreden telkens het gevaar te onderscheppen. Bij een volgenden Oostenrijkschen aanval werkt van Bree corner, doch deze gaat achter. Even later brengt een corner evenmin succes. Dan noteeren wij een goed opgezetten Ned. aanval, geleid door Koning, die het leder naar Geybels plaatst, doch als laatstgenoemde speler inschiet, redt Ganser fraai. Het spel golft dan heen en weer, waarbij de geelwitten onverwachts hun voorsprong vergrooten als Holan bij een scrimmage het leder te pakken krijgt en op kalme wijze langs den uitgeloopen Pot heenschiet (02). De Oostenrijkers zijn thans sterker en bij een der veelvuldige aanvallen lost Hawel een vliegend schot, dat Pot op fraaie wijze keert. Aan de overzijde komt Beerenschot in ac tie. Er ontstaat een worsteling voor 't Oos tenrijksche doel, waarbij Hofman niet voldoen de kan wegwerken, waarvan Beerenschot dankbaar profiteert om onhoudbaar voor Ganser den achterstand te verkleinen (12). Luide aangemoedigd zetten de groenhemden een offensief in. Bij een der aanvallen tracht Koning van grooten afstand in te schieten, doch vindt Ganser op zijn post. Direct daarop forceeren de groenen een drietal corners, doch het resultaat is nihil. Hofman weet eenmaal op schitterende wijze redding te brengen. Nu vol gen een reeks wederzijdsche aanvallen. Als Beerenschot naar voren trekt, bewerkt Ammer- ling het leder met de hand, doch Beerenschot schiet den toegestanen strafschop haast. Vier minuten voor rust vergroot Oosten rijk den voorsprong als Holan na tactisch werk van Kiegler op twee meter afstand, dank zij een fout van Pot, weet te scoren (1—3). Onmiddellijk na de hervatting komt Neder land, dat thans wind mee heeft, geducht op zetten, doch Ammerling en Hofman weten, gesteund door Ganser, dezen stormloop te weer staan. Telkens komt Beerenschot met de zijnen terug, waarvan een corner 't resultaat is, waar uit Beerenschot hoog overschiet. Bij een vol genden aanval denken wij den achterstand te zien verkleinen, doch Ganser werpt zich met elan op het leder, dat Geybels inzendt. Aan de overzijde geeft Pot evenmin thuis. Even later stormt Koning alleen op Ganser af. Deze loopt uit, maait het leder voor de voeten van Koning weg. De Oostenrijksche doelman blijft liggen en moet worden weggedragen, daar eenige ribben zijn gekneusd. Er zijn nog vijf en twintig minuten te spelen als Rabenseifner hem onder de lat komt vervangen. Direct daarop schiet Goossens rakelings over, terwijl aan de overzijde Kuchler het doel aan de verkeerde zijde van den paal zoekt. Bij een door v. Bree veroorzaakte corner weet Pot op fraaie wijze een zeker doelpunt te Pellenaars gaf op de helft van den wedstrijd op, toen hij door pech achter geraakt was voorkomen. De wedstrijd met Oostenrijk in de meerderheid is weinig aantrekkelijk. Bij hunne veelvuldige aanvallen loopt de Oostenrijksche voorhoede herhaaldelijk in de door Gigengack opgezette buitenspelval. Na 37 min. weet Gföhler op handige wijze de verdediging te passeeren en Pot voor de vierde maal het nakijken te geven. Nog trachten de groenhemden het spel te forceeren. Bij een hunner aanvallen zet Ko ning voor, doch het schot van Beerenschot is iets te hoog. Weer komen ze terug, doch Ra benseifner onderschept het leder, waarna di rect daarop scheidsrechter Van Veen, die rus tig leidde, laat inrukken. Ondanks de concurrentie van P. S. V. Feijenoord was de belangstelling voor deze ont moeting vrij groot. De wedstrijd werd voorafgegaan door de in zegening en opening van het R.K. Sportpark door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, die des morgens in de St. Catharinakerk een stille H. Mis had opgedragen. Na de inzegening sprak Mgr. een opwekkend woord, waarin hij zijn vreugde uitte over de totstandkoming van dit Sportpark. Door den regenval van Zaterdagmiddag en -nacht moesten de atletiekwedstrijden wor den afgelast. Door de athleten van Rood-Wit (Venlo) en Jan v. d. Croon (Weert) werden thans eenige demonstraties gegeven. Op de 1500 meter hardloopen startte even eens de Haarlemmer Oosterveer, die met flin- ken afstand eerste werd. Het Nederlandsche elftal, dat te Eindhoven met 41 verloor van Jugendkraft Wien Bij de athletiekwedstrijden, die Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam werden ge houden heeft Osendarp het record op de 300 meter, dat in 1926 door Broos werd gevestigd met een tijd van 35.1 sec., op zijn naam gebracht door dezen afstand af te leggen in 33.9 sec. In een zeer mooie race met Mieghout van A. A. C. heeft de Hagenaar opnieuw bewezen een looper van sublieme klasse te zijn. Vooral zijn eindspurt op de laatste 100 meter na het passeeren van de bocht was prachtig. Voor A. D. A. is het een bijzonder goede dag geweest, want deze damesvereeniging is er in geslaagd niet minder dan drie nieuwe Neder landsche estafette-records te vestigen, nJ. op Osendarp, die het record op de 300 Meter verbeterde de 10 maal 100 meter, de 4 maal 100 meter voor vereenigingsploegen en de relay-race. De nieuwe tijden waren resp. 2 min. 09.7 sec., 50.1 sec. en 56.3 sec. Op de 10 K.M. snelwandelen hebben Engel man van Pro Patria en Toscani, die ons land op de 50 K.M. by de Olympische Spelen uit stekend vertegenwoordigd heeft, elkaar langen tijd geen haarbreed toegegeven, doch de laatste banen wist de Rotterdammer, wiens stijl o.i. nog steeds niet zuiver is, zich los te maken. Hij won met een goeden voorsprong in 49 min. 26.1 sec. Het kampioenschap 10 K.M. hardloopen was voor den A. A. C.-er Bakker, die geen oogen- blik bedreigd is geweest en in den goeden tijd van 33 min. 53.9 sec. won. Bij de 200 meter horden moest de Haarlem mer w. Kaan in den Amsterdammer Mesman Schultz van A. V. '23 zijn meerdere erkennen. Deze wedstrijden werden door het district Noord-Holland van de K. N. A. U. tot besluit van het seizoen georganiseerd. De voornaamste uitslagen waren: 10 K.M. snelwandelen: 1. P. Engelman, Pro Patria, 49 m. 26.1 s.; 2. A. P. C. Toscani, AAC, 50 m. 50.2 s. 10 K.M. hardloopen: 1. W. Bakker, AAC, 33 m. 53.9 s.; 2. P. Meijer, AAC, 34 m. 15.2 s.; 3. A. Paap, HAV Haarlem, 34 m. 44.9 s. 10 x 100 M. estafette dames: 1. ADA I. 2 m. 9.7 s„ nieuw record; 2. GITA, 2 m'. 15.9 s.; 3. UDA, 2 m. 21.7 s. 200 M norden, finale: 1. B. Mesmann Schultz, AV '23. 25.5 S.; 2. W. Kaan, HAV, Haarlem, 25.9 s.; 2. Janss. V. L„ 26.4 s. 100 M. hardloopen, klasse A, dames, finale; 1. F. Koen, ADA, 12.5 s.; 2. A. de Vries, ADA, 12.6 sec.; 3. J. Wijnholds, Athleta, 13.0 s. Hoogspringen, klasse A, heeren: 1. G. Carlier, AV '23, 1.85 M.; 2. W. A. Spanjerdt, Bl.Wit, 1.70 M. 1500 M. hardloopen, klasse B: 1. G. B. v. 1. Graaf, GAC, 4.21.6. 800 M. hardloopen, heeren, A-klasse: l. F. de Ruyter, Volewijckers, 1 m. 58.4 s.; 2. N. Wernink, Olympia, 1 m. 58.4 s.; 3. J. Zaal, AV '36, 2 m, 1.3 s. Discuswerpen, dames, klasse A: 1. A. Niessink, AVA, 36.90 M.; 2. B. Palm UDA, 35.04 M.; 3. W. Voorsmit, AVA, 29.49 M. 4 x 100 M. estafette, dames: 1. ADA, 50.1 s„ (nieuw Ned. record); 2 GITA, 51.7 s.; 3. UDA, 53.3 s. 300 M. hardloopen, A-klasse: 1. M. B. Osen darp, Trekvogels 33.9 s. (nieuw Ned. record); 2. A. Mieghout. AAC, 36.2 s.; 3. In 't. Hout, V. L.. 36.9 s. 4 x 1500 M., heeren: 1. AAC, 17 m. 53.5 6.; 2. Hellas, 17 m. 53.9 s. Relay (200-100-60-40), dames: 1. ADA, 56.3 8. (nieuw Nederl. record); 2. UDA, 1 m. 0.7 sec.; 3. Gita, 1 m 1.2 s. 10 x 100 M. estafette, heeren: 1. AAC, 1 m. 50.2 s.; 2. AV '3, 1 m. 54.9 s.; 3. V. L., 1 m. 55.2 s. Hoogspringen, dames, A-klasse: 1. F. Koen, ADA, 1.55 M.; 2. N. v. Balen Blanken, Olympia. 1.50 M.; 3. L, Messmann, AVA, 1.45 M. Vijfkamp, dames: 1. G. de Koek, ADA, 309 p.; 2. A. Doorpees, ADA. 263 p.; 3. P. Dieben, Brun- hilde, 255 p. Discuswerpen, klasse A: 1. A. J. G. de Bruyn, Olympia, 42.17 M.. buiten mededinging; 2. En klaar, V. L„ 37.975 M.; 3. De Graaff, Zaan land. 85.55 M. Te Bern werden Zondag de wereld kampioenschappen op den weg ver reden, waarvan de strijd bij de ama teurs over 145 K.M. een dubbele Zwitsersche zege werd, daar Buch- walder won en Weber als tweede eindigde. Bij de professionals won Antonin Magne, twee keeren winnaar van den Tour de France. Deze Franschman was in grooten vorm en heeft zijn tegenstanders, die in de sprint de andere plaatsen bevochten, wel zes mi nuten achter zich gelaten. Pellenaars heeft op de helft van den wedstrijd na banden- pech opgegeven, en van der Ruit moest in de achttiende ronde door een machine- defect eveneens den strijd staken. Middel kamp en Albert van Schendel reden schit terend, doch konden op het einde Magne niet benaderen. Zij eindigden resp. op de derde en de achtste plaats. Van de 85 renners, die bij de amateurs in geschreven hadden, kwamen er slechts 42 aan den start. Gommans en Schulte zaten betrek kelijk dicht bij den kop toen er vertrokken werd en zetten zich onmiddellijk bij de leidende groep, die echter voortdurend een ander karakter kreeg, zoodat eerst tegen het slot van een be paalden stand kon worden gesproken. Na twaalf ronden lag het peleton weer geheel bij elkaar en toen waren er nog 29 renners bij een. Verschillenden hadden opgegeven en eem- gen boekten achterstand. De Nederlandsche renners bleven rondenlang in het peleton zitten, maar in de veertiende ronde kreeg Gommans bandendefect. Hij raakte zes minuten achter, hetgeen voor hem in de vijftiende ronde aanleiding was den strijd te staken. Intusschen was de Zwitser Buchwalder uitgeloopen en toen er nog drie ronden te rijden waren, had hij, na aanvankelijk met 100 meter geleid te hebben, een voorsprong van 400 meter. De laatste ronden waren zeer spannend. Buchwalder liep steeds meer uit. Toen hij bijna twee minuten voorsprong had, kwam het oogenblik, twee ronden voor het einde, dat Schulte, die aan den staart van het peleton zat, volkomen uitgeput den strijd staakte. De beide Nederlanders waren toen dus uitgeschakeld. Intusschen werd Buchwalder op krampachtige wijze door het peleton achtervolgd. Toen er nog een ronde te rijden was, had hij nog slechts een voorsprong van een minuut. Vooral de Franschen en Italianen zetten den vluchteling achterna. Eindelijk nog een paar kilometer en Buchwalder was nog 35 seconden voor het pele ton. Hy hield het vol en toen hij op het laat ste gedeelte verscheen, bleek ook een tweede Zwitser zich van het peleton te hebben los gemaakt. Onder enorm gejuich van de dui zenden Zwitsers won Buchwalder en ging Weber als de tweede Zwitser door de finish. Vervolgens werd gestart voor den strijd om het wegkampioenschap der professio nals, die over 220 K.M. (30 ronden) ging. Van de 53 ingeschreven professionals kwa men er 39 aan den start. Aanvankelijk bleven alle Hollanders in het groote peleton zitten, maar na vijf ronden vorm de zich een kopgroep van zes renners, waarin Albert van Schendel zat, en verder Umben- hauer, Grundahl, Magne, Olmo en Amberg. Die groep nam een voorsprong van 114 minuut op een tweede groep van vijf renners, waarin van der Ruit en Middelkamp na veel moeite waren gekomen. Korten tijd reed Pellenaars alleen, doch hij slaagde er niet in, de tweede groep te bereiken. Na dertien ronden verdwenen de beide groepen en nu ontstond er een kopgroep van negen renners, waarvan drie Hollan ders, t.w, Albert van Schendel, van der i Magne, wereldkampioen op den weg de profs Ruit en Middelkamp. Pellenaars was door bandenpech achtergeraakt. Hij had eenige ronden lang gewerkt om naar voren te ko men, doch de kopgroep was te snel en hij zoowel als Jean Aerts kwamen er niet meer aan te pas. Op de helft van den strijd gaf Pellenaars toen op. Behalve de drie Nederlanders zaten nog in de topgroep Umbenhauer, Danneels, Grundahl, Deloor, Magne en Amberg. Nadat zich na zeventien ronden een groote hoofdgroep gevormd had, doordat vier achtet- volgers de eerste ploeg eindelijk bereikt hadden, vluchtten nu drie renners, t.w. Magne, Grun dahl en Deloor, weg. Zij nemen een voorsprong, dien zij allengs vergrootten. Deloor kreeg eeu lekken band en raakte daardoor zooveel ach ter, dat hij twee ronden later ontmoedigd op gaf. Ook Olmo en Speicher nadden den strijd reeds gestaakt, evenals Danneels (België). Het aantal renners, dat nog in den strijd was, werd steeds kleiner, maar Middelkamp en van Schendel zaten nog steeds in het peleton en direct achter de twee leiders Magne en Grun dahl, die evenwel hun voorsprong meer en meer vergrootten, zoodat ze tenslotte bijna drie mi nuten op het peleton voor waren. Ook van der Ruit was inmiddels van het too- neel van den strijd verdwenen. Toen er nog vijf ronden te rijden waren, begon van Schen del Grundahl en Magne te achtervolgen, maar hij was in de volgende ronde reeds afgezakt en Bartali achtervolgde toen Magne en Grundahl alleen. Hij slaagde er evenwel niet in, beiden te benaderen. Hierna kwam de verrassing met nog slechts twee ronden te rijden. Magne raakte los van Grundahl en nog geen minuut later kreeg Grundahl een inzinking en de Franschman ging toen alleen aan den kop. Hij nam een voorsprong van drie minuten op het peleton en in de laatste ronden verhoogde hij zijn voor sprong nog aanzienlijk. Magne was niet meer te bereiken en won in den tijd van 5 uur 53 min. 32 sec., d.wü. met een gemiddelde uursnelheid van 37.065 K.M. In de achtervolgende groep werd de be slissing cm de plaatsen beslist in de sprint, waarbij Middelkamp derde werd en van Schendei achtste. De resultaten waren; Amateurs, 145 K.M.: 1. Buchwalder, Zwitser land, 3 uur 58 min. 1 sec., gem. uursnelheid 36,7 K.M.; 2. Weber, Zwitserland, 3 uur 58 min. 12 sec. op 80 meter; 3. Favali, Italië, 3 uur 58 min. 48 sec. op 15o'meter; 4. Lapebie, Frank rijk; 5. Jakobsen, Denemarken; 6. Se rv ad ai, Italië; 7. Demyia, Japan; 8. Frantz, Luxem burg; 9. Scheller, Duitschland; T0. Charpentier, Frankrijk; 11. Ott, Zwitserland; 12. Spadolini, Italië, allen zelfden tijd. Van de 42 gestarte renners bereikten 26 de finish. Professionals, 220 K.M.: 1. Magne. Frankrijk, 5 uur 53 min. 32 sec., gem. uursnelheid 37,06 K.M.2. Bini, Italië, 6 uur 2 min. 53 sec.; 3. Middelkamp, Nederland, zelfden tijd; 4. Eglï, Zwitserland; 5. Grundahl, Denemarken; 6. Vissers, België; 7. Bartali, Italië; 8. Albert van Schendel, Nederland; 9. Umbenhauer, Duitschland, allen zelfden tijd als Bini; 10. Montero, Spanje. Van de 39 renners, die vertrokken waren, re den slechts tien den wedstrijd uit. Op de Buffalo-baan te Parijs werden Zondag voor een talrijk publiek revanches van de we reldkampioenschappen wielrennen verreden. Bij de prof-sprinters bevestigde Scherens zijn kampioensvorm, door zijn tegenstanders gedecideerd te slaan. Hij werd eerste met 5 pnt. voor den Duitscher Richter met 6 pnt. en de Franschen Gerardin 7 pnt. en Michard 10 pnt. Bij de stayers won de Franschman August Wambst in den rit over 100 K.M. Wambst lag na 11 K.M. aan den kop en verdedigde zijn leiderspositie hardnekkig en met succes. Twee de werd de Italiaansche kampioen Severgnini voor den Duitscher Metze, den ex-wereldkam pioen Lacquehaye en den wereldkampioen Raynaud, Ronsse had opgegeven. Een omniumwedstrijd werd tenslotte gewon nen door den Deen Falck Hansen voor den Franschman Jezo en den Italiaan Martinetti. Op het circuit van Monthlery werd Zondag de Groote Prijs van Frankrijk verrreden in de verschillende categorieën. In de klasse der race wagens van 750 cc. met compressor tot 1100 cc. zonder compressor over een afstand van 69.1 K.M. werd onze landgenoot Herkuleyns op M.G. (750 cc.) op fraaie wijze eerste.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9