Roermonds bisschop dankt Wat de Jaarbeurs brengt De Herdenkingsplaat Prins Benno toert Indrukwekkend défilé Militaire taptoe te Batavia Verloving van H.K.H. PRINSES JULIANA ïfc ONGEWONE DEELNAME CENTRAAL Voor de betoonde blijken van liefde en trouw HOTEL WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1936 De stroom van bloemen en tele grammen houdt aan Prins Benno rijdt uit Vroegere bezoeken Allerwege vreugde in Indië H. K. H. Prinses Juliana en haar verlooide, Prins Bemhard von Lippe- Biesterfeld, poseeren voor den fotograaf na aankomst aan het paleis Noordeinde te Den Haag. Achter hen H. M. de Koningin Prinses Juliana verklaarde zéér gelukkig te zijn „Ik ben toch zoo gelukkig" In den two-seater De Prins spreekt Hollandsck Aan Ons dierbaar Katholiek Volk van Limburg. Huwelijksvoltrekking met Kerstmis? Drie weken geleden besloot het jonge paar zich te ver loven MINISTER COLIJN WOONT LEGERMANOEUVRES BIJ Een bezoek aan de Jaarbeurs heeft voor den buitenman thans meer dan ooit zin Het zuivelbureau Binnen hebben verschillende bekende ma Echte Hollandsche kaas Een moderne winkel Langdurige ovaties van een geest driftige menigte voor 't Paleis van den G.G. T elegrammen Toespraken in den Volksraad In de P.T.T.-studio Enorme belangstelling langs den weg van het Paleis naar het hoofdgebouw der P.T.T. 'n Historisch kunstwerk van onschatbare waarde Na de enthousiaste ontvangst van Prin ses Juliana en Prins Bemhard Dinsdag avond in de residentie, was het hedenoch tend in de omgeving van het Paleis aan het Noordeinde betrekkelijk rustig. Dat wil niet zeggen, dat er geen publiek was. Dit stond tegenover het Paleis, onder den ouden kastanjeboom, te wachten of er vanmorgen nog iets bijzonders zou gebeuren. Voortdurend kwamen gezanten en hoogge plaatste landgenooten, maar ook eenvoudige inwoners van Den Haag, aan het Paleis, en maakten in de gang en op het voorplein queu, om de felicitatieregisters te teekenen en op deze wijze uiting te geven aan hun blijdschap over de vorstelijke verloving. Den geheelen ochtend door werden bloem stukken ten Paleize bezorgd en bijkans zonder tusschenpoos reden de telegrambestellers aan. om telegrafische gelukwenschen te bezorgen. Prins Benno is vanmorgen uitgereden in zijn sportieve open Ford-cabriolet, type V 8. Zooals Dinsdag, toen hij met Prinses Juliana aan het Paleis aankwam, chauffeerde hij zelf. Even voor negen uur werd de auto door een chauffeur van het Koninklijk Huis voor het Paleis gereden. De Ford had blijkbaar een goede beurt gehad en glom dat het een lust was. Na enkele oogenblikken kw'am Prins Benno uit het Paleis. Met vlugge, lenige stappen ging hij naar buiten, gekleed in een dunne overjas, zijn hoed in de hand. Hij liep naar zijn auto, nam plaats achter het stuur en startte zijn motor. Een lakei nam naast hem plaats. Het publiek juichte den toekomstigen ge maal van onze Kroonprinses hartelijk toe, die vriendelijk lachend en met de hand wuivend voor deze hulde dankte. De Prins maakte een ritje door den'omtrek. Drie kwartier later kwam de Ford het voor plein van het Paleis aan het Noordeinde weer oprijden. Er waren nu veel meer menschen gekomen. Af en toe viel er een motregentje, maar dat baarde den belangstellenden geen zorg. Met een eleganten zwaai stuurde de Prins zijn wagen tot voor het Paleis en parkeerde hem naast een der schildwachthuisjes. Het publiek kwam toen naar voren, tot even Voorbij het standbeeld van den Grooten Zwij ger, doch bleef toen eigener beweging staan. Politie was er niet. Dat was ook niet noodig, want men wilde slechts getuigen van zijn groote vreugde over deze verloving. Vriendelijk lachend en nogmaals dankend ging de Prins het bordes van het Paleis op en verdween enkele seconden later achter de glazen deuren. Een lakei bracht een bouquet veldbloemen, die de Prins tijdens zijn rit zelf geplukt had. Het publiek bleef w'achten, in de hoop later nog iets van de Prinses of den Prins te zien. Prins Bemhard heeft in 1935 bij een bezoek aan ons land ook enkele malen zijn opwach ting gemaakt bij Z. M. Wilhelm IX. Zoo heeft hij in Juli van het vorig jaar in gezelschap van zijn broer een geheelen dag op Huize Doorn vertoefd, welke dag o.m. werd doorgebracht met tennisspelen en een bezoek aan het zwem bad „Woestduin" te Doorn. Later heeft hij nog het middagmaal op Huize Doorn gebruikt. Met de familie van keizerin Hermine is Zijne Hoogheid zeer goed bekend, daar zijn moeders landgoed Woynowo gelegen is in de nabijheid van het landgoed Saabor in Silezië van het geslacht Schoenaich-Carolath. Ook de besturen van tal van vereenigingen en corporaties kwamen in den loop van den ochtend het felicitatieregister in het Paleis Noordeinde te Den Haag teekenen. De praeses- collegii van het Leidsch Studentencorps ver scheen met zijn medebestuursleden omstreeks elf uur ten paleize voor het teekenen van de registers. Ook Hr. Ms. gezant te Parijs, jhr. dr. Loudon, teekende het felicitatie-register. BATAVIA, 9 Sept. Uit alle plaatsen in Ned.- Indië stroomen thans telegrammen binnen, waaruit blijkt, dat het bericht van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met de grootste vreugde is begroet, hetwelk zich uit in een ware explosie van geestdrift. Allerwegen worden hul- digings- en feest-comité's gevormd, terwijl op vele plaatsen de resident en andere autoriteiten een toespraak tot de bevolking richtten. Reeds gisteravond waren de eerste feestelijk heden in verschillende sociëteiten geïmprovi seerd, waarbij het Wilhelmus door allen uit Volle borst werd meegezongen. Ook de taptoes en de fakkeloptochten droegen bij tot verhooging van de feestvreugde. Nadat gedurende de eerste lesuren op de scho len aan de leerlingen de beteekenis van de verlo ving van de Prinses was uiteengezet, werden alie scholen voor de rest van den dag gesloten, om de jeugd in de gelegenheid te stellen, de Verloving van de Prinses feestelijk te vieren. Alle scholieren waren op uitbundige wijze met Oranje getooid. Om elf uur sloten alle handelskantoren. Ook verschillende departementen, o.a. het departe ment van Onderwijs en Eeredienst, sloten Vroeg. Op de vloot werd de verloving officieel De- kend gemaakt door op de verschillende schepen de bemanning voor den boeg bijeen te roepen, Waar zij door de verschillende commandanten Werden toegesproken. Van het deel van het eskader, dat momenteel oefeningen houdt in de Java-zee, dat voor an ker lag, voeren de verschillende schepen de vlag in top. Om 12 uur zal een saluut worden ge geven. De duizenden en duizenden, die Dinsdag avond voor de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben gedefileerd, zullen er zeker verlangend naar zijn, te weten, welken indruk deze massale, jubelende schare op de vorstelijke personen heeft gemaakt, die van het balkon van het Faleis af, de demon stratie van het begin tot het einde hebben gadegeslagen. Een verslaggever van het A.N.P. heeft hier omtrent een en ander vernomen van mr, Th. Bautz, voorzitter der Haagsche afdeeling van het N. J. V., die zich met zijn medebestuurs leden eveneens op het balkon bevond. Herhaaldelijk verzekerde Hare Koninklijke Hoogheid mij, aldus de heer Bautz, dat Zij deze betooging, juist door de spontane deelneming, buitengewoon indrukwekkend vond. De Prinses zeide woordelijk: ,,Ik kan het niet allemaal beseffen, dat dat nu voor ons is. Ik ben toch zóó gelukkig." De Koningin maakte een even gelukkigen indruk als de Prinses. Hoewel het lange staan Hare Majesteit merkbaar vermoeide, wilde Zij zich geen oogenblik terugtrekken. Niets ont ging aan de onverflauwde aandacht van de Koningin. Haar belangstelling ging uit naar alles, wat Zij opmerkte. Een dame, die flauw viel, werd op verzoek van de Koningin in het Paleis bijgebracht. H. M. prees de onvermoei baarheid van het muziekkorps van het 3e Half-Regiment Huzaren. Zooals een echt gelukkige Moeder dat zou zeggen, vroeg de Koningin mij, aldus de heer Bautz: „Hoe vond u Hun aankomst, beiden in een two-seater?" Allen die hiervan getuige zijn geweest het is ter plaatse wel op ondubbelzinnige wijze ge bleken waren verrast en diep ontroerd door het eenvoudige karakter van dezen intocht. Eenvoud is inderdaad een van de meest mar kante eigenschappen van ons volkskarakter en juist om deze reden heeft de entrée van het Prinselijk paar in de Koninklijke residentie zulk een indruk gemaakt. Hartelijk lachte het paar, wanneer spreek koren een. nadrukkelijk Benno aanhieven. Ook voor het samenspelen van de verschillende muziekkorpsen had het jonge paar bijzondere aandacht. Toen de stoet ten slotte ontbonden werd, kon de Prinses geen woorden van afscheid vinden voor het Haar omringende N.J.V.-bestuur. „Hebt gij nog met Prins Bernhard gespro ken!" vroeg tenslotte de verslaggever van het A. N. P. De heer Bautz antwoordde, dat de Prins hem na afloop van het défilé in zuiver Hoilandsch, met een zeer correcte uitspraak, voor de hulde bedankt had. De Prins ver zekerde, het niet moeilijk te vinden, onze taal te leeren en zijn best te zullen doen, haar spoedig als een Nederlander te spre ken. Hij maakt een ongelooflijk sympathieken in druk, heeft een knap, open gezicht en glim lachte voortdurend, een innemend vorstelijk persoon, die kennelijk ontroerd w'as door de bewijzen van aanhankelijkheid en innig dank baar voor het warm onthaal. Een enkel woord van dank aan U allen, ook aan de kloosterlingen. ONZE Volksdag op 6 Sept. is vol komen geslaagd. Onzen vaderlijken dank voor de H. Communie, voor uw gebed, voor uw hulde en toewijding aan Chris tus, Onzen Koning en aan Maria, Onze Moeder en Koningin. Onzen diepgevoelden dank ook voor uw blijken van liefde en trouw aan uw Bisschop. Wij blijven ook voor de toekomst op u ALLEN rekenen! De gevaren blijven dreigen van ALLE kanten en zullen nog grooter worden, maar Wij blijven één; wij blijven bidden en offeren; onze Priesters en kloosterlin gen gaan hierin voorop. Ons volwaardig katholicisme, onze éénheid en trouw en zelfopofferende liefde blijven onze onoverwinnelijke kracht. LIMBURG AAN CHRISTUS DOOR MARIA! CHRISTUS VINCIT! CHRISTUS WINT! Ik zegen U allen! Uw herder en vader, t GULIELMUS, Bisschop van Roermond. Roermond, feest v. O. L. Vr. Geb. 1936. Alle Engelsche ochtendbladen publiceeren op in het oog vallende wijze berichten aangaande de verJoving van Prinses Juliana, waarbij ook tal van foto's van het verloofde paar worden afgedrukt. t De „Daily Express" publiceert op de eer ste pagina een telefonisch interview met Prins Bernard, die in antwoord op de vraag, wanneer het huwelijk zal worden voltrok ken, mededeelde: „Met Kerstmis of waar schijnlijk later. „Wij hebben nog geen bijzonderheden om trent de huwelijksreis vastgesteld. Wij heb ben elkander voor het eerst te Garmisch Partenkirchen ontmoet." De Prins voegde hieraan toe te wenschen, dat hij zich kon herinneren, door wien Prinses Juliana en hij aan elkander werden voorgesteld. Het was op de gewone manier in een gezelschap. Zij dansten toen samen. Drie weken geleden, aldus de Prins, besloten wij ons met elkander te verloven. „Maar ik heb nog niet voor een verlovingsring ge zorgd." Volgens de „News Chronicle" zal het huwelijk niet van invloed zijn op den Europeeschen toe stand, zeker niet op het oogenblik. „Het Neder - landsche volk is onafhankelijk." Juliana heeft volgens het blad het voordeel van een betrek kelijke veiligheid. Naar wij vernemen, heeft minister-president dr. H. Colijn, minister van Defensie ad inte rim, het voornemen de groote legeroefeningen, die van 22 tot 24 September in de omgeving Van Breda en Roozendaal zullen worden ge houden, bij te wonen. Minister Colijn zal zijn intrek nemen in hotel „Anneville" te Ulvehhout. We deelden reeds eerder mede, hoe de najaars- beurs bijzondere beteekenis heeft door de Agra rische afdeeling, waarvoor de geheele parterre en het buitenterrein van 't Vreeburg te Utrecht zijn ingericht. Het is alsof de landelijke rust ook daarbuiten is overgebracht, ondanks het drukke geloop van bezoekers, want we missen hier nu het ge stamp van zware machines, terwijl het terrein meer open is dan anders. Het prachtige perk van de Kweekerij Copijn is als een idylle en een houten paviljoen is her schapen in een modelstal, waar een keur van stamboekvee te bewonderen valt. Hier zijn eenige exemplaren van het zwart en bont vee van het Ned. Rundveestamboek te zamen gebracht en heel gedwee staat hier eén „Gerrie" naast een „Betsie". De koeien heb ben immers alle haar visitekaartje boven zich hangen en het oog van den kenner glijdt vol bewondering over al die ruggen. Nu en dan klinkt er 'n lustig geloei. Een ongewoon schouw spel op de jaarbeurs, dat het element van zake lijkheid bijna doet vergeten. Allerlei landbouwwerktuigen worden hier ver der gedemonstreerd en zoo heeft het bezoek van den buitenman aan de jaarbeurs meer dan ooit zin. chinefabrieken een stand voor de expositie van zuivelwerktuigen, waarbij tal van nieuwe tech nische snufjes zijn te ontdekken. Een belangrijke vinding voor de pluimveeteelt is de nieuwe Amerikaansche broedmachine met een aanmerkelijk verhoogde productie. Een der meest essentieele punten voor de verbetering der broedresultaten in machines met groote broedcapaciteiten was de verbetering der luchtverversching en de luchtconditionee- ring. De Amerikaansche uitvinder Ira M. Petersime heeft dit probleem thans opgelost door de uit vinding van ventileerende trommels. Behalve de grootere capaciteit meer dan 16.000 eieren zijn aan deze nieuwe machine nog verschillende technische voordeelen ver bonden. Bijzondere vermelding verdient de imposante inzending van het Zuivelbureau te 's-Graven- hage. De leidende gedachte is uitgedrukt in de woorden: Neêrlands Zuivel.... Bron van Ar beid, Nijverheid, Welvaart, Gezondheid! Dit wordt nader verklaard door statistische gege vens: arbeid voor een half millioen Nederlan ders, productie van en handel in zuivelproduc ten door vele tienduizenden bedrijven; de ver koop in Nederland en de export naar bijna 80 andere landen van melk en de daaruit bereide producten brengen jaarlijks honderden millioe- nen guldens op. Het belang voor de volksgezond heid wordt aangeduid door een mededeeling van prof. dr. E. Gorter: „De specifieke voordeelen van het eiwit en de vitaminen in zuivelproduc ten moeten worden benut bij het samenstellen van een goede voeding". In samenwerking met het Rijkszuivelstation alsmede met de Vereeniging „Het Kaasmerk" te Leiden, wordt de aandacht gevraagd voor de waarborgen, die aan landgenoot en vreemdeling worden geboden door de Rijksmerken voor boter en kaas, toegelicht door afbeeldingen van het merk voor de boter, alsmede van de merken voor de kaas. Deze en andere gegevens zijn ver meld op de voorzijde van den waarlijk monu mentalen stand, die in frissche kleuren is uit gevoerd. Een keur van zuivelproducten in natura kaas in vele soorten uit de verschillende ge bieden des lands en diverse verpakkingen is hier opgesteld. De andere zijde is geheel ingericht voor den binnenlandschen verkoop en geeft den belang hebbenden practische wenken. Men ziet een modernen winkel, waarvan de eigenlijke etalage ruimte op een segment van een draaischijf als een modern tooneel is gemonteerd. Op deze wijze is het mogelijk met een eenvoudige be weging een drietal etalages voor te draaien, een attractie, waarvoor straks wel veel belangstel ling zal blijken te bestaan. Toepasselijke lectuur en opschriften, die het verband leggen tusschen net belang, dat de huisvrouwen en de verkoo- pers hebben bij melkdranken, kaasgerechten en natuurboter, kortom bij „zuivel voor goede voe ding", completeeren deze zijde. Om den smaak van de nieuwere melkdranken en kaasgerechten o.m. gebraden kaaslapjes te populariseeren zijn twee buffetten geves tigd in fleurige kiosken, waar tegen een zeer lage vergoeding proefjes worden verstrekt. Rondom den stand zijn suggestieve beelden opgesteld, welke betrekking hebben op de be teekenis van melk en zuivelproducten voor de volksgezondheid en welvaart. De waarde van den zuivelexport naar de vele landen bedroeg in 1935 ruim 70 millioen. Het natuurlijke zuivellana bij uitnemendheid, zoo leert deze inzending, be reidt zijn product door middel van een nationale industrie van grooten omvang en van groote beteekenis, zoowel uit economisch als medisch oogpunt; Neêrlands Zuivel is Hoilandsch Wel varen, in meer dan één opzicht. BATAVIA, 9 Sept. (Aneta). De feeste lijkheden ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana en Prins von Lippe-Biesterfeld duren voort. Gisteravond werd een taptoe gehouden door de Marinekapel, welke taptoe aanving bij de woning van den commandant der zeemacht waai- verschillende officieren aanwezig waren, alsmede hoofdambtenaren van het departe ment der Marine. Velen waren met hun dames. De commandant der zeemacht hield een korte, kernachtige toespraak, waarbij hij zich ook tot de aanwezige manschappen richtte cn waarin hij de groote verheugenis uitsprak over de voor het Huis van Oranje en het Neder- lendsche volk, waarmede het zoo innig is ver bonden, zoo beteekenisvolle gebeurtenis. De muziek speelde het Wilhelmus, gevolgd door het Duitsche volkslied, waarop de vloot voogd een „Leve de Koningin" aanhief, ge volgd door een driewerf „Hoezee" van alle aanwezigen. Terwijl de Marinekapel, geflankeerd door fakkeldragers en vergezeld van een enthousi aste menigte getooid met Oranje en de na tionale kleuren, door de stad trok, hoorde de Gouverneur-Generaal en zijn familie, in ge zelschap van den vice-voorzitter en leden van den Raad van Ned.-Indië en den algemeenen secretaris, ten Paleize aan het Koningsplein, de muziek aan van de Regimentskapel, welke in een ander deel van de stad een taptoe hield. Ook voor deze taptoe bestond een geest driftige belangstelling van de zijde van het publiek. Even nadat de militaire muziek was afgemarcheerd trok de Marinekapel, omstuwd door een geestdriftige, zingende menigte, den tuin van het Paleis binnen, welke spoedig vol stroomde met een menigte met vlaggetjes zwaaiende burgers, terwijl zich voor het hek nog een duizendkoppige menigte verdrong, die. in den tuin geen plaats meer vond. Golven van enthousiasme stegen op uit de verzamelde burgerij, culmineerend in geestdriftige uitroepen en gejuich, toen de Gouverneur-Generaal, nadat het Wilhelmus en het Duitsche volkslied waren gespeeld, uitriep: „Leve onze Prinses". Het publiek, samengesteld uit personen van alle standen, leeftijden en landaarden, reageer de hierop met langdurige ovaties, uitroepend: „Leve de Koningin," „Leve de Gouverneur-Ge neraal", en tenslotte, doelend op het as. ver trek van Jhr. de Jonge: „Een goede reis naar het oude land." BATAVIA, 9 Sept. (Aneta). De Gouverneur- Generaal zond heden de volgende telegram men, in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Juliana: Ten eerste een telegram aan H. M. de Ko ningin van den volgenden inhoud: „Heuglijke tijding verloving H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard Leopold von Lip,- pe-Biesterfeld wordt alom in Ned.-Indië met groote vreugde begroet. Mede namens ingeze- A.M.V. J. LEIDSCHE BOSCH JE ADAM LOGIES MET ONTB'JT E3.50 GRATIS ZWEMMEN tenen dezer gewesten bied ik Uwer Majesteit eerbiedig gelukwenschen aan, daarbij namens geheel Indië hoop uitsprekend dat deze ge beurtenis zoowel voor verloofden ais land en volk, gelukkige toekomst moge verzekeren. De Jonge." Ten tweede een telegram aan H. K. H. Prin ses Juliana van den volgenden inhoud: „Geheel Ned.-Indië begroet met groote vreugde tijding verloving Uwe K. H. Mede na mens ingezetenen dezer gewesten bied ik Uwe K. H. en Prins Bemhard eerbiedige gelukwen schen aan. Indië hoopt dat Gij beiden zoowel als land en volk door deze gebeurtenis geluk kige toekomst moogt tegemoet gaan. De Jonge." De Gouverneur-Generaal ontving heden nacht het volgende telegram uit Den Haag, gedateerd 8 September: „Koningin meedeelde mij heden verloving Prinses Juliana met Prins Bemhard Leopold von Lippe-Biesterfeld. Colijn." Dit telegram is hedenochtend doorgeseind aan den vice-president van den Raad van Ned.-Indië, den voorzitter van den Volksraad, de hoofden der departementen en alle resi denten. BATAVIA Bij den aanvang van de zitting van den Volksraad sprak de directeur van het departement van Justitie, mr. Enthoven, de volgende woorden: „De Regeering heeft mij opgedragen, aan den Volksraad het volgende mede te deelen: De mi nister van Koloniën seinde gisteren, 8 Septem ber, dat H.K.H. Prinses Juliana zich verloofd heeft met Prins Bemhard Leopold van Lippe Biesterfeld. De gevoelens van de Regeering bij de ontvangst van deze heuglijke tijding behoef ik u niet te beschrijven. De Regeering weet, dat geheel Ned.-Indië deze gevoelens deelt.'' De voorzitter van den Volksraad antwoordde hierop: „Het zij mij vergund, de Regeering dank te zeggen voor de mededeeling van het heuglijk bericht van de verloving van onze geliefde Prinses met Prins Bernhard. Ik ben er van overtuigd, dat de Volksraad met groote vreugde daarvan heeft kennis genomen. Ook tot in de verste uithoeken zal Indië met het geheele rijk deelen in deze vreugde en in den wensch, de vurige bede, dat een recht gelukkig huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid het leven der beide vorstinnen moge verrijken. Ik stel voor, dat de Volksraad zich met het volgende telegram tot H.K.H. wendt: „Koninklijke Hoogheid. Namens den Volks raad van Ned.-Indië kwijt ik mij van de taak, Uwe K. H. eerbiedig geluk te wenschen met Haar Hoogstderzelver verloving. Het college veroorlooft zich, de hoop uit te spreken, dat de verbintenis van Uwe Hoogheid met Prins Bern hard, onder Godes bescherming, moge strekken tot verhooging van Haar levensgeluk en tot heil van vaderland en volk." Op beide toespraken volgde een zeer hartelijk applaus. De voorzitter van den Volksraad seinde na mens het college aan H. M. de Koningin: „Met groote vreugde heeft de Volksraad van Ned.-Indië kennis genomen van de verloving van H.K.H. Namens het vertegenwoordigend li chaam van Ned.-Indië veroorloof ik mij Uwe Majesteit eerbiedig geluk te wenschen met deze zoo heuglijke gebeurtenis, den wensch uitspre kend, dat het huwelijk van de Prinses, waarvan haar verloving een blijde voorbode is, door den zegen van den Allerhoogste het voortbestaan moge verzekeren van de innige verhouding tus schen vorstenhuis en volk in alle deelen van het Rijk." Op het balcon van het paleis Noordeinde te Den Haag nemen H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Haar verloofde. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld, de toejuichingen der menigte in ontvangst Precies om half een zijn de Koningin, de Prinses en Prins Bemhard per auto van het Paleis Noordeinde vertrokken naar de P.T.T.- studio in het hoofdgebouw van de Posterijen aan de Kortenaerkade te Den Haag. Er was veel belangstelling voor het Paleis. Vele rijen dik stond het publiek te wachten om het vertrek van de vorstelijke personen gade te slaan. Gereden werd via het Noordeincle, Hoogewal, ter gelegenheid van de met de foto's van het Prinselijk Paar, versierd met de officieele wapens en vlaggen, uitgevoerd in 7 kleuren, goud en zilver, form. 47 X 33 c.M„ Toezending volgt na storting van 60 cent op girorekening 152313 KUNST EN ARBEID, Weesp. Piet Heinplein, naar de Kortenaerkade. Langs den geheelen weg stonden vele menschen, die de Koningin en den Prins en de Prinses har telijk toejuichten. De ingang van het gebouw van het hoofd bestuur der P.T.T. aan de Kortenaerkade was met groen versierd. Er was een baldakijn ge maakt, waaronder de vorstelijke personen ont vangen werden door minister De Wilde, den directeur-generaal der P. T. en T. ir. Damme, den algemeenen secretaris van 't Staatsbedrijf, mr. van Royen, en den hoofdingenieur-directeur ir. Boetje, alsmede door den adjudant van H. M., kapitein Phaff. Om kwart over één kondigde een luid gejuich van het personeel der P.T.T., dat in de hall was opgesteld, de terugkomst van de vorstelijke familie aan. Men jubelde en het „lang zullen zij leven" weerklonk. De Koningin had een bou quet met prachtige orchideeën en werd uitge leide gedaan door den minister en ir. Damme. De Prinses droeg een bouquet van rose anjers. Prins Benno had thans een regenjas over den arm en droeg een grijs colbertcostuum met een witten anjer in zijn knoopsgat. De belangstel lenden, die vele rijen dik langs den weg ge schaard stonden, juichten de vorstelijke per sonen hartelijk en langdurig toe. Via het Noord einde werd naar het Paleis gereden. Bij het Paleis was het wederom zwart van de men schen. De vorstelijke familie begaf zich direct naar binnen. Spoedig daarna verspreidde zich het publiek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5