STADSNIEUWS FANTASIE- EN WERKBROEKEN Haarlem, 18 Sept. REMBRANDT EN PALACE KWIEK EN VIEF Regenjassen - - NAJAARSJASSEN Zuurkool in wijn N.V. WED. OOSTEN ZOON LEIDSCHE WOLLEN DEKENS Nabeschouwing MEUWSEN GR.HOUISTR.hoek GR.NARKT HAARlfN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1936 B A R T E L J O R I S STRAAT 13-17 WIJ ADVERTEREN NIET VAN ONZE RECHTBANK Zwijntjesjagers Overtreding bloembollen- saneeringsplan De hoed die U zoekt, ligt bij K.J.C.-LEIDERS Een laatste oproep! NA HET FEEST De N.Z.H.T.M. had het druk KRUISVAART Zangrepetitie voor den Leidersdag R.K. Propagandaclub St. Jan Gecostumeerde Voetbalmatch R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING Bezoek van Mgr. Huibers HAARLEMSCHE RADIO- CENTRALE Programma voor Zaterdag 19 September Grafische Tentoonstelling In alle soorten, prijzen en maten DE KATHOLIEKEN EN HET DÉFILÉ IN HET STADION P> A N.V. DANSACADEMIE s^CJ. G. MARTIN ZONEN Fa. Abr. Meijer Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26a Verkoopingen Najaarsshow bij van der Laan BURGERLIJKE STAND Twee Gooische inbrekers Voor de Amsterdamsche Recht bank ROYEMENTEN BIJ S.D.A.P. TE ALKMAAR oioicDioioaoioaoioio VORSTELIJKE J VERLOVINGSFEESTEN q oioioioioioioioioioi Gebrs Beste £n<jelsche fabrikaat AGENDA 19 September Bioscopen INSTELLINGEN Iets heel origineels?? Iets heel aparts en fijns?? GR. HOUTSTR 89 w w Eerstvolgende retraiten in Bergen (N.-H.) StormvogelsC.V.V. SpartaV.S.V. SCHAKEN DE HAARLEMSCHE VIJFKAMP bericht de ontvangst van een nieuwe zending THANS GEëTALEERD o.a. 150x200 ƒ4.90 190x230 7.90 Nu de verlovingsfeesten van het prinselijk paar met de overweldigend-grootsche apotheose in het Amsterdamsche Stadion als afgesloten kunnen worden beschouwd, is er aanleiding om met voldoening op de afgeloopen tien dagen te rug te zien. Aandoenlijk was het enthousiasme van het Nederlandsche Volk. Hebben wij allen niet on bewust deze verloving aangegrepen om H.M. de Koningin te zeggen hoezeer wij met de vreugde en het leed van Haar gezin meele ven? Hoe wij, zonder het uitbundig te toonen, hebben getreurd bij de slagen, die Haar trof fen door den dood van Haar moeder en dien van Haar echtgenoot? En ons daarom verheu gen, dat dit groote geluk der verloving over Haar leven is gekomen? Zeker de vlotte ver schijning van den Prins-verloofde heeft het ons gemakkelijk gemaakt en de radio-rede van de vorstelijke personen en niet minder de knusse foto's, welke in de dagbladen versche nen, en die plotseling den traditioneelen afstand tuschen Volk en Vorstenhuis kleiner schenen te maken, hebben een uitstekenden indruk ge maakt, die tot op zekere hoogte de laaiende geestdrift verklaart. Maar boven alles domi neerde toch de uiting van trouw aan en liefde voor het Oranjehuis. De zegetocht, die giste ren van den Haag naar Amsterdam en terug is gemaakt, vindt moeilijk zijn weerga in de Va- derlandsche geschiedenis. Misschien in 1813 toen Prins Willem uit Engeland naar Holland terugkeerde en te Scheveningen landde. Maar toen beperkte de vreugde zich toch slechts tot den Haag, terwijl gisteren het gejuich zich op den zestig kilometer langen weg meter voor meter voortplantte van den Haag tot het Am sterdamsche Stadion en weer terug. Over Haar lem spreken wij niet meer. Onze lezers hebben dat meegemaakt en men moet dat hebben ge zien en beleefd om het te begrijpen. Niet alleen hebben tienduizenden eenige uren geduldig staan wachten en hingen de nieuwsgierigen in boomen en lantaarnpalen om de Vorstelijke personen te zien voorbijtrekken; niet alleen hebben tienduizenden gejuicht en gejubeld, maar vooral was het de opgewekte, de innige, de liefdevolle stemming onder de wachtenden, die een hulde was zonder vergelijkbare grootte. Het moment van het voorbijtrekken was slechts de aanleiding om uit te jubelen, wat die ont zaglijke menigte in de afgeloopen tien dagen aan innigheid had opgekropt. Maar niet alleen in Haarlem, ook in de andere deelen van ons bloemenland was de geestdrift niet minder grooé. De weg was één vlaggenallee, bijna over al bovendien met groen en bloemen versierd. En het was er één jubelende zingende menigte, die zich daar tusschen Den Haag en de hoofd stad ophield. Hoe aandoenlijk was b.v. die ont vangst in Lisse, waar de deuren en vensters gedrapeerd waren met rood-wit-blauw en oranje en waar het Wilhelmus uit duizenden kinderkelen opklaterde op een wijze, dat zelfs H. M de Koningin er stil van werd en ontroexd, een liulde, die slechts geëvenaard werd door de hartelijkheid van de ouderen onder de bevol king. En Hillegom, en Bennebroek en Heem stede waren uitgeloopen om de Prinses en den. Prins en H. M. te zien. Een ontzaglijke eere- Waeht, gevormd door het volk zelf en bijeenge bracht door een indrukwekkend gevoel van saamhoorigheid. Want dit is dan de groote beteekenis van de afgeloopen dagen, dat zich in deze uitingen ge hechtheid aan ons Vorstenhuis, de eenheid van ons volk heeft gedemonstreerd. Boven de woeling onder ons volk staat onze Koningin als symbool van onze natie en het is Wel gebleken, dat de overgroote meerderheid van ons volk Haar als zoodanig wil erkennen en eerbiedigen; dat de meerderheid van het Nederlandsche volk in deze onzekere dagen van gisting onder de volkeren, behoefte gevoelt aan een banier waaronder zij zich kan scharen om zich tegen geweld van buiten te keeren. Zoo is deze verloving een gelukkige aanlei ding geworden voor ons volk om te toonen, dat de Nederlanders zich zelf willen zijn en afkeerig zijn van inmenging van buiten. De Verwarring, welke om ons heen heerscht, heeft ongetwijfeld de vreugdeuitingen der laatste da gen geaccentueerd, zoodat de afgeloopen dagen niet alleen beteekenis hebben voor ons Vor stenhuis, maar ook voor de Nederlandsche Natie. en wij etaleren niet met 2e hands machines. De kosten, om ingeruilde stofzuigers goed in orde te maken zijn te hoog en U heeft niets aan een stofzuiger, welke alleen mooi is aan de buitenkant. Wij verkopen nieuwe machines van f 28.- af. Ook in huurkoop. »E STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN Ged. Oude Gracht 52 - Telef. 12762 tussen Postkantoor en Verwulft, Voor de Haarlemsche rechtbank stonden een 19-jarige loswerkman uit Krommenie en een 29-jarige koopman uit Den Heider terecht. Hun Was ten laste gelegd diefstal en medeplichtig- beid aan diefstal. De jongste verdachte had ben anderen verdachte in Beverwijk ontmoet en samen nog een derden man. Vervolgens Waren zij naar de kermis in Wormerveer ge- kaan en hadden de afspraak gemaakt dat zij z°uden trachten een fiets te stelen en de op brengst samen te deelen. In een steeg in_Wor- hierveer hadden zij een paar rijwielen zien staan. Een hunner, de oudste verdachte, ging ?P dep uitkijk staan en de andere maakte zich inmiddels meester van het rijwiel. Via Assen- belft reden ze vervolgens, met de oude fiets van een der verdachten en het nieuwe gestolen rij wiel naar Beverwijk. Voordat ze echter aan kwamen waren ze al gearresteerd. Allereerst stond de jongste verdachte terecht degens diefstal. De Officier van Justitie was van oordeel, dat beze verdachte niet tot zijn daad was gekomen als hij den koopman niet had ontmoet en vroeg vier maanden gevangenisstraf m. a. v. p. De raadsman van verdachte, mr. B. E. v. Tijn, Verzocht om een gedeeltelijk voorwaardelijke, een gedeeltelijke onvoorwaardelijke straf. Vervolgens stond de tweede verdachte terecht. Hij ontkende de juistheid van de verklaring van zijn „medewerker". De Officier van Justitie eischte tegen hem 1 jaar gevangenisstraf. De raadsman van dezen verdachte, mr. J. C. Bettink, vond dezen eisch wei wat hoog, maar refereerde zich overigens aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak 1 October. Wegens overtreding van het bloembollen- saneeringsplan stonden ook nu weer eenige telers terecht, die allen geteeld hadden zonder de vereischte vergunningen te bezitten. De president, mr. Pit, meende clat er in Heemskerk misschien een overeenkomst bestaat tusschen de telers om het saneeringsplan te overtreden. Allen waren in verzet gekomen te gen het vonnis van den Kantonrechter. De Officier van Justitie, mr. Paardekooper Overman eischte in al deze gevallen bevesti ging van het vonnis van den Kantonrechter, n.l. voor den eersten ƒ55 subs. 15 dagen, voor den tweeden 60 of 30 dagen en voor den der den ƒ40 subs. 20 dagen. Uitspraak 1 October. HAARLEM: Gr. Houtstr. 32, Tel. 13440 Zondag 27 Sept. as. heeft plaats onze jaar lij ksche algemeene bijeenkomst, die dit keer wordt gehouden te Rotterdam. Wij vertrekken met den trein van 9 uur uit Haarlem en komen even tien uur aan het Sta tion-Beurs te Rotterdam, prachtig op tijd om naar de direct daarbij gelegen Laurentiuskerk te stappen waar om half elf de pontificale Hoog mis wordt opgedragen door Mgr. Huibers. Het verdere program zal u op aanvraag gaar ne worden toegezonden. Zij die ook aan den begroetingsavond wen- schen deel te nemen worden Zaterdagavond 7 uur verwacht in het gebouw der St. Joseph Ge zellen-Ver. te Rotterdam, Stationsplein 10. Leiders toont uw saamhoorigheidsgevoel, uw enthousiasme voor onze mooie Kath. Jeugdbe weging en geeft u nog heden op voor deelname; rechtstreeks aan het Centraal Bureau van de K. J. C., Laan Copes van Catfcenburch 127, Den Haag of aan den Distriet-baanderheer A. K. Hopstaken, Vooruitgangstraat 52, Haarlem, waar ook alle verdere gewenschte inlichtingen kun nen bekomen worden. Het is gebruikelijk na speciale gebeurtenis sen (en het feest van gisteren mag zeker wel als zoodanig aangemerkt worden!) om de ba lans op te maken. Van de N.Z.H.T.M. kan deze niet anders dan zeer gunstig luiden! De tram Haarlem-Amsterdam v.v. heeft het gisteren tweemaal zoo druk als anders gehad, vooral op de tijden tusschen half 911 uur, half 1half 3 (voor en na den doortocht van de Kon. Familie door Haarlem dus), wat be treft de trams Haarlem-Amsterdam. Des avonds van half 6 af hadden de trams in omgekeerde richting het zeer druk. De tram Schoten-Heemstede v.v. hadden uiteraard voor en na den doortocht van de Kon. Familie des morgens en des avonds mas sa's passagiers te verwerken. Alle deelnemers aan den Leidersdag op 27 Sept. as. te Rotterdam worden dringend ver zocht Maandag 21 Sept. as. 's avonds te kwart over acht aanwezig te zijn in den Burcht aan de Westergracht, waar de repetitie wordt gehouden van de wisselende gezangen voor de Pontificale H. Mis (Missa Brevis) op te dragen door Mgr. Huibers. Dingend verzoek aan alle leden hedenavond half negen aanwezig te zijn in het Jeugdwerkge bouw aan het Teylerplein voor behandeling van een hoogst belangrijke agenda. In samenwerking met de R. K. Vereeniging v. Groote Gezinnen heeft het St. Jans-Cohort (le den van de Kruisvaart) een gecostumeerde voet balmatch georganiseerd, die as. Zondag 's mid dags te half drie zal plaats hebben op het ter rein van bovengenoemde vereeniging bfj de Slachthuisstraat. (Amsterd. Kwartier). Behalve de leden en hun ouders zijn alle be langstellenden van harte welkom. De toegang is geheel vrij. Het belooft een prettige en hoogst vermake lijke strijd te worden. Dinsdag 29 September houdt de R. K. Mid- denstandsvereeniging in Haarlem haar ope ningsavond van het Winterseizoen. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers zal deze vergadering met Zijne tegenwoordigheid vereeren. Pater Dr. Cas- sianus Hentzen O.F.M. zal een inleiding houden. Ook het Tweede Kamerlid Stumpel zal aanwezig zün. Progr. I Hilversum II (Huizen). Progr. II Hilversum I. Progr. III 8.00 Keulen; 8.20 Keulen; 8.30 Keulen; 8.45 Diversen; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs Radio; 12.20 Brussel VI.; 12.50 idem; 12.51 idem; 1.20 idem; 1.30 idem; 1.50 idem; 2.20 Brussel Fr.; 2.35 Keulen; 3.20 Brussel VI.; 3.35 idem; 4.20 Parijs Radio; 5.20 Keulen; 5.50 idem; 6.20 idem; 7.20 Parijs Radio; 7.40 Bero- münster; 8.05 Keulen; 8.20 idem; 8.30 idem; 10.20 Brussel; 10.30 Brussel Fr.; 10.50 Berlijn. Progr. IV 8.00 Brussel VI.; 8.20 idem; 8.30 idem; 8.40 idem; 8.45 idem; 9.00 idem; 10.35 London Regional; 10.50 idem; 11.05 idem; 11.35 idem; 12.20 idem; 1.20 Droitwich; 2.20 idem; 3.20 idem; 3.50 idem; 4.50 idem; 5.35 idem; 6.20 Diversen; 6.50 London Regional; 7.20 Droitwich; 8.20 idem; 8.50 idem; 10.00 London Regional; 10.40 idem; 10.50 idem. Progr. V 8.00—7.00 Diversen; 7.00 Gramo- foonplatenconcert: Koor. 1 Geschichten aus dem Wienerwald, Berliner Lehrer Gesang Ver- ein; 2 Idem Idem; 3 Standchen W. Sanger- knaben; 4 Solveigs Lied, Idem; 5 Wer hat dich du schoner Wald, B. Lehrer Gesang Verein.; 6 Der Lindenbaum, Erk's Male Koor; 7 Russi- sches Potpourri, Oeral Kozakken; 8 Idem Idem; 9 Der Friihling naht mit Brausen, Emmy Bet- tendorf met koor; 10 Idem Idem; 11 Ein Deut- sches Requiem, Sopraan met koor; 12 Idem Idem; 13 Cavaileria Rusticana, Koor, sopraan en orkest; 14 Idem Idem. 8.00—12.00 Diversen. De Algrafische tentoonstelling, welke door de Haarlemsche Studieclub „Graficus" gehouden wordt, wordt Zaterdagmiddag 19 September a.s. om 4 uur geopend. De bezoeker zal een over zicht krijgen van de papierfabrikatie en van 't maken van cliché's. Verder is er een stand „li noleumsneden", welke zoowel voor den leek als voor den typograaf de moeite waard is, te be zichtigen De technieken, zooals vlakdruk, diep druk etc. zullen schitterend vertegenwoordigd zijn. Men behoeft geen typograaf te zijn, om deze tentoonstelling te bezoeken. De tentoon stelling wordt gehouden in gebouw Jansstraat 59 te Haarlem. Zij is geopend: Zaterdagmiddag 19 September a.s. van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. De toegang is vrij. Va k k l e ding magazvn PAARLAARSTEEC 1.TEU 12 847 LET OP HET JUISTE ADRES Het Centraal Comité van Oranje en Nationale organisaties te Amsterdam verspreidt door mid del van het A.N.P. het volgende communiqué: „Het Centraal Comité spreekt zijn groot leedwezen uit over het feit, dat meer dan de helft der vereenigingen door gebrek aan tijd nief actief aan het défilé heeft kunnen deelnemen. De groote Katholieke, Joodsche en gere formeerde groepen, het N.J.V., de N.C.R.V., de A.V.R.O en den K.R.O., misten wij ten zeerste, om van de vele Oranje-vereenigin- gen te zwijgen. Zooals wij reeds eerder me dedeelden is ons helaas eerst Maandag j.l. uit Den Haag verzocht, het défilé om half zes te doen beëindigen, aan welk verzoek wij natuurlijk hebben voldaan. Ons comité wist echter een gedeeltelijke oplossing te vinden, zoodat de koninklijke stoet stapvoets langs de wachtende menigte passeerde. Wij hopen oprecht, dat dit voor velen eenigszins een compensatie moge zijn geweest." Aanvang Seizoen 1936/37 15 OCTOBER Clublessen uitsluitend voor Roomsch-Katholieken HAARLEM AMSTERDAM BUSSUM HILVERSUM Spreekuur dagelijks van 1112, 25, 79 u. Schagchelstraat 29 Telefoon 10806 Kennemer Fotokring De „Kennemer Fotokring" houdt Woensdag avond 23 September een vergadering in de so ciëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg. De agenda bevat o.m. een lezing van mevr. T. Haasbroek-Hessels over bespreking van een ze ventigtal eigen werken. Gisteren heeft de fa. Abr. Meijer, Groote Houtstraat 16, onder groote belangstelling haar vijftigjarig jubileum gevierd. Talrijke bloem stukken, o.a. van de Haarlemsche Handelsver- eeniging, de Groote Houtstraatvereeniging en het personeel, vele brieven en telegrammen en persoonlijke felicitaties mocht deze bekende firma ontvangen. Haarlem Tel 12644 Spreekuren: lederen werkdag 9-11,1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur De zinkers in het Noordzeekanaal De N. V. van Wienen's Bergings Mij. te Amsterdam is gisteren gereed gekomen met het werk aan den waterzinker. Het geheeie werk aan de beide zinkers is dus thans klaar en de zinkers kunnen weer in gebruik worden ge nomen. Indien noodig kan de waterzinker thans ook dienst doen als gaszinker. Aan de N. V. van Wienen is voor het her stelwerk aan het tweede lek in den gaszinker en voor het extra-werk aan den waterzinker, dat niet in de opdracht van f 15.500 begre pen was, een bedrag toegekend tot de kosten van het werk. Uitslag van de verkoopingen in 't Notarishuis te Haarlem op Donderdag 17 September: Een perceel bouwterrein te Heemstede H. W. Mesdaglaan hoek A. Mauvestraat voor 6000 aan J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan cle Joh. Vermeerstraat voor 10.5500 aan J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan Joh. Vermeerstraat voor 10.500 aan J. de Buwalda. q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Jacob de Witstraat, hoe Hobbemastraat voor totaal 3200 aan J. de Buwalda q.q. Ondanks het zonnige herfstweer, dat noodde om de blijde incomste van Prins en Prinses in 's lands hoofdstad te gaan vieren, waren er nog zeer vele dames, die het bijwonen van Van der Laan's modeshow gesteld hadden boven een dubieus plaatsje op een reeds lang te voren uitverkocht Stadion of een urenlang wachten op straten en pleinen, waarlangs de Konink lijke stoet zou passeeren. En wij durven het beweren: zij allen kunnen geen spijt gehad hebben van haar keuze, want deze show was in één woord: af. In de gezellige zalen van Hotel Funckler, waar de modeshow gehouden werd, was het één kleurige, lichtende weelde van kleine bonte lampions en vroolijk slingerende wingerdran ken en het kon dan ook niet anders of de stem ming moest er al zijn vóór nog het défileeren der mannequins een. aanvang nam. Mannequins, die op rustige, maar gedistin geerde en charmante wijze de tallooze toiletten wisten te dragen, zoowel de eenvoudige als de meest verfijnde. Eenvoudig, doch smaakvol waren de artikelen op het gebied der Wiener Strickwaren waarbij we vooral die grappige botgestreepte jum per willen noemen met een fond van zwart en daarbij een zwart rokje, dat het geheel tot een gezellige deux pièce swist te stemmen. Ook de Tweka japonnen, een tricot weefsel van Nederlandsch fabrikaat, waren aardig van model en zeer laag in prijs. Zooals wel op geen enkele modeshow, ont braken ook hier de lila tinten niet op het re pertoire. Het lila, dat dikwijls op geestige wijze in combinatie met een andere kleur, vobral zwart, werd gebracht. Zeer flatteus b.v. waren de lila angora pak jes, die vooral in een donkere nuance ver toond werden, terwijl een zwart tafzijden diner japonnetje met lila geknoopte das van crêpe satin ten volle de aandacht waard was. Dat de reliefstoffen als cloqué en noppé ook voor het komende seizoen weer opgang zullen maken, bewezen ons wel die talrijke modelletjes van een mooie, dik genopte wollen stof, die we in allerlei prachtige tinten als bleu fumée groen en donkerbruin kregen te bewonderen. De wintermantels waren meestal zwart, hoe wel ook keurige sportieve jassen in een of an dere leuke tweed een fraai geheel vormden met de niet minder sportieve viltdopjes, die ons dik wijls aan een Turksche fez of een Tyroler hoofddeksel herinnerden. Wat vooral opviel bij de zwarte mantels was die weelde van prachtig persianer en de uit stekende coupe van strakken taillelijn en onder aan uiteenloopend klokmodel. Dit klokkende kwam ook in de talrijke bont jassen sterk tot uiting. Vooral de kortharige bontjassen zijn op het oogenblik sterk in zwang. Zoo passeerden magnifieke exemplaren van veulen, petit gri, zobelvee en andere kostbare bontsoorten de revue, waarbij wij in het bij zonder die schitterende jas van geverfd her melijn met een kraag van blauwvos, nog willen noemen. Wat ons vooral ook op deze modeshow boeide waren die pracht van diner- en avondjaponnen, waarbij creaties van de meest klinkende Fran- sche modehuizen als: Molyneux, Schiaparelli, Jean Duvergne, Lauvin, Maggy Rouff en Pa- quin werden aangetroffen. Voornamelijk taffet ciré, cloqué laqué, velours chiffon, kant en brokaat werden voor deze avondjaponnen verwerkt. Het aantal was zóó overweldigend, dat wij hier slechts een kleine opsomming geven, als wij spreken van een lavendel kleurige ciré ca- saque met een zwart velours rokje; van een droom van een paars blauw velours chiffon exemplaar, dat met een ingehaald bovenstuk aan den hals tot een kunstig Stuartkraagje ge drapeerd was en versierd met een fuchsiakleu- rig corsage. Dan nog dat ontwerp van Lavin: een zwarte cloqué casaque met groote matgouden omrande bloemmotieven en daarbij een doffen, zwarten marocain rok. Geestig was ook de cocktail japon, die be stond uit een blouse met een fond van mat goud, waarmede de bontgekleurde bloemen in rood, wit en groen een prachtige mengeling vormden. Het rokje bestond ook hier weer van zwart velours chiffon. Het zoo geheel aparte jacketmodel kregen wij ook veel te zien. Zoo b.v. het model door Paqiiin gelanceerd: een zwarte taffet ciré japon met een zilverkleurig brocaat jasje in Jacketvorm. Als slot droeg een mannequin dat beeldje van een bleekrose tafzijden avondjapon, die wel de kroon mocht heeten op dit grootsch opgezette modefestijn. Een modefestijn, dat zóó tot in de puntjes verzorgd, zóó rustig van verloop en toch zóó'n weelde van kleur en lijn, van vorm en gracieusheid te zien gaf, dat het niet anders kon of allen, die het bijwoonden moeten wel met den indruk van een zeer geslaagden mid dag huiswaarts zijn gekeerd. C. W, Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Jacob cle Witstraat voor 13.000 aan J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de J. Bosboomlaan, hoek Jacob de Witstraat voor totaal ƒ5500 aan J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de J. Bosboomlaan voor 5900 aan J. de Bu walda q.q. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem, Wilhelminapark no. 17 voor 5050 aan A. J. Tom q.q. Een woonhuis, erf en tuin te Haarlem, Ba- kenessergracht 51 voor 3125 aan F. A. Groen q.q. Het woonhuis, genaamd „Klein Paviljoen" met gedeeltelijk schuitenhuis en erf te Haar lem, Zuider Buitenspaarne 9, voor 6900 aan J. v. Daale q.q. Het gebouw „Bloemhof" met bijgebouw, te Haarlem, Bloemhof straat 14, voor 19.900 aan P. F. Bulders q.q. Een huis met bovenwoning, tuin en erf te Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 9 zwart en rood voor 3500 aan C. J. Zemel q.q. Het huis te Haarlem, Luitesteeg 3, voor ƒ320 aan A. Hoendados. Een huis met erf en tuin te Haarlem, Leid- schevaart 48, voor 6000 opgehouden. Twee huizen met schuur, Ringweg 11 en 12 in den Houtrakpolder voor 4805 aan H. Bus- scher q.q. Vier heerenhuizen, elk met garage, erf en tuin te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, aan de Zonnebloemlaan resp. voor 8075 aan D. Wil- deboer q.q.; voor ƒ8225 aan denzelfde q.q.; voor ƒ8100 aan E. C. v. Petegem q.q.; voor ƒ8300 aan denzelfde q.q. Een landhuis met erf en tuin te Aerdenhout, Rijnegomiaan 62, voor ƒ5000 aan J. C. Stuart qq. Het eeuwigdurend erfpachtsrecht van eenige perceelen grond met de daarop gestichte 4 landhuizen elk met garage te Bentveld, ge meente Zandvoort, aan de Zandvoortsche laan, resp. voor 4080 aan H. C. M. v. Gilse q.q; no. 23 voor 10.011 aan J. C. Stuart q.q.; no. 24 voor ƒ5000 aan J. C. Stuart q.q. Het eeuwigdurend erfpachtsrecht van eenige perceelen grond met daarop gestichte 4 land huizen elk met grage te Bentveld, gemeente Zandvoort, aan de Zandvoortschelaan voor 14.005 aan H. Busscher q.q. Geboren: 17 September: C. G. Franken Weijland, zoon; 18 September, H. Boot Schluer, zoon. Overleden: 17 September, H. P. Lucke, 40 j„ Kamper laan; 16 September, J. J„ 4 maanden, dochter van A. J. Arends. Bloemveldlaan. Voor de Amsterdamsche Rechtbank hebben twee mannen, een 29-jarige schoenmaker uit Huizen en een 27-jarige kapper uit Hilversum terecht gestaan, die ervan worden verdacht ver schillende inbraken in het Gooi te hebben ge pleegd. Zoo zouden zij in April een bezoek hebben gebracht aan een woning aan de Sunnamelaan te Hilversum, waarvan de bewoners uitstedig waren. Zij hadden een ruit ingedrukt en de geheeie woning was grondig doorzocht. Een radiotoestel, een revolver en verschillen de sieraden werden gestolen. Korten tijd later zouden zij hebben ingebro ken in een woning te Huizen, waar kleeren, sieraden en een actetasch werden buit gemaakt. Bij een huiszoeking bij een van deze verdach ten, den schoenmaker, van wien men vermoed de, dat hij meer van de inbraak te Kuizen wist, vond de politie een stuk van een gouden slotje, dat te Hilversum gestolen was, ook vond zij een deel van het goed, dat te Huizen was buitge maakt. De Huizer schoenmaker ontkende bij hoog en bü laag. Zijn medeverdachte probeerde hem tot an dere gedachten te brengen; „Beken nu maar eerlijk, dat we samen heb ben ingebrokente Huizen en te Hilver sum." De Officier van Justitie requireerde tegen den kapper, die verminderd toerekeningsvatbaar is een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. Tegen den ontkennenden verdachte luidde de eisch heel wat hooger: twee en een half jaar gevangenisstraf. De Rechtbank zal 30 September vonnis wij- zén. Donderdag 17 Sept. vergaderde de afd. Alk maar van de S. D. A. P. ter behandeling van de voorstellen tot royement van de leden Bon - sema, Bakker, Bulens en mevr. Helleman Hardebol. Terwijl de vorige vergadering de conclusies der Comm. van onderzoek, strekkende tot roye ment van de vier leden heeft aanvaard, nam nu de vergadering met meerderheid van stem men wel de royementsvoorstellen betreffende de leden Bonsema, Bakker en mevr. Helle manHaidebol aan, doch heeft het voorstel tot royement van het lid Bulens met meerder heid van stemmen verworpen. 0 brengen in hun voor-programma alle n nrmamen van dp r opnamen van de vanaf den intocht in den Haag tot f| de Huldebetooging in Amsterdam. Q J DEN DOORTOCHT DOOR HAARLEM, Ode opening der Staten-Generaal, enz. Q Deze speciale filmreportage duurt m g een half uur. q is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 et. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen, (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Bakenesserkerk Kerkeoncert van Jo Vin cent en Anthon v. d. Horst, 8 uur. Kinderhuissingel Circus Bever, 8 uur. Jeugdgebouw Teylerplein R. K. Propa gandaclub „St. Jan", half 9. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit, 6 uur; gewone zittingen 4 en 7 uur; R. K. Raadsleden: bestuur half 3, leden half 4. St. Jozefs-gezcllengebouw, Jansstraat 59; Al- grafische tentoonstelling R.K. Studieclub „Gra ficus", 4—10 uur. Cinema: Palace-filmac, 115 uur. Frans Hals-theater: „Rubber", 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor-theater: „Getrouwd en niet getrouwd", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: ,.De gevangene van het Haaien-eiland", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 U"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5. en van 7 tot 9 um-. van ♦0567 - I14S6 Zaterdag 1922 Sept. Gehuwde Mannen, f 6.50 (voltallig). Dinsdag 2225 Sept. Meisjes boven 17 jaar, f6.50. Zaterdag 2629 Sept. Militieplichtigen, f 650. Zaterdag 36 Oct. Meisjes Congreganisten e.a. boven 17 jaar, f 6.50. Dinsdag 69 Oct. Gehuwde dames, f6.50. Dinsdag 1316 Oct Gehuwde Dames Mid denstand f8.50. Dinsdag 2023 Oct. Gehuwde Mannen, f 650. Zondag 2528 Oct. Heeren Middenstand, f8.50. Zaterdag 31 Oct.3 Nov. Gehuwde Mannen, f6.50. Inlichtingen en aanvragen: Directie Retrai- tenhuis, Loudelsweg, Bergen N.H. Is er de vraag: van wien de kolen? Dan heft dit goede spreekkoor aan: Past op Uw zaak, ga niet aan 't dolen, 't Is veilig naar PERQUIN te gaan I Stormvogels komt uit met: Doel: Hollenberg. Achter: Haak Sr., Haak Jr. Midden: Wey, Fijen, Tol. Voor: Van der Steen, Schildwacht, SchoorI, Bloemink, Prins. Michel Van Osch Van der Griendt Van Os De Koning Kraak Heins Michel Döhring Sterk Teeling Na een vertraging van eenige weken, ontstaan door vacanties en doordat De Groot in München moest meespelen voor de Olympiade, is thans deze Vijfkamp tot een einde gekomen. De Groot won in een Skanöinavische partij van Zoontjes en verloor zijn hangpartij tegen Schmitz, terwijl de hangpartij Zoontjes Schmitz remise werd. De eindstand is hierdoor geworden als volgt: 1 2 3 4 5 totaal 1. Dr. J. H. Pannekoek 1 1 1 3% p. 2. H. Schmitz 0 1 Vi 1 2V4 p. 3. A. D. de Groot 0 0—112 p. 4. J. A. B. Zoontjes y~ 0 1 2 p. 5. F. Minnema 0 6 0 0 0 p.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5