Zoekt gij betrouwbaar I Plaats dan een „Omroeper" Personeel? voor 80.000 gezinnen I Enthousiaste huldebetuigingen aan H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard Een goed begin van Sparta V. S. V. in de Maasstad met 20 geklopt liiimnnnnmniminniniiraiiiintiuiinmiuiiuiiiiiiuifluuiimiHniaiiiüiinumiiiinniaiflimiinniniiniiii^ MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 aUlllllllllllllimilllllllllllllliiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiimiuuiuiuiiiiuuuiiiiuiiiuus VOETBAL Goed spel van C.V.V. Stormvogels kregen op eigen terrein geen kans Zeer slechte start van R.C.H. Xerxes klopt de Racing met 9-2 Blauw Wit stelt zijn aanhang teleur Onverwachte 31-nederlaag tegen Excelsior AT H LETI EK Zabala wint te Helsingjfors Groote overwinning van Haarlem op H.B.S. Rood broeken kloppen de Hout- rust-club met 50 Hermes D.V.S. goed op dreef Z. F. C. verliest op eigen grond met 20 Regelmatige zege van Feïjenoord op D.W.S. Amsterdammers lijden te Rotter dam een S2-nederlaag V.U.C. en K.F.C: deelen de punten Sterke Koogsche verdediging Ajax wint door beter technisch spel D. F. C. verliest in eigen huis met 31 D.H.C. weerstaat A.D.O. met succes Delftsche club boekt een 32-overwinning Verdekt opgesteld. Een snapshot van de groote militaire manoeuvres in Noord-Brabant géén Meer dan f 7.500.000,— be talen Neêrlands fietsers elk Jaar aan rljwiefbelasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I meer spirit, waardoor zich al spoedig goede scoringskansen voordeden. H.Q.V.S. liet zich niet van de wijs brengen, vooral niet toen v. Eembergen op handige wijze 10 minuten na de rust den voorsprong vergrootte: 02. De thuisclub spande zich nog eens in, zelfs zoo, dat op een gegeven moment Jansse het Ieder vallende uit het verlaten Schiedamsche doel moest koppen. Tegen het einde hielp de deklat Hermes nog een handje. Het verdiende tegen- punt bleef echter uit. Sparta miste den middenvoor Voormolen, in wiens plaats de nieuweling Smeets speelde, die na zeven minuten snel profiteerde van ontijdig uitloopen van doelman Michel en een heel goed doelpunt maakte, (10). Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Het laatste kwartier was Sparta echter wat in de meerderheid. V. S. V. trachtte in de tweede helft de Sparta-verde- diging met snelle aanvallen te overrompelen, waarbij de linksbinnen Sterk een goede kans miste door naast te schieten. Weldra namen de Rotterdammers weer het initiatief over. Toen de Boer, de linksbuiten van Sparta, een hoek schop nam, miste de doelman, maar geen der Spartanen was in staat om die fout uit te buiten. Na een periode van gelijkopgaand spel kreeg de V. S. V.-verdediging het weer wat drukker, maar vooral van der Griend was nagenoeg niet te passeeren. Bijna verraste Heins, V.S.V.'s rechtsbuiten de Rotterdamsche verdediging door een snellen aanval, zijn schot vloog evenwel langs. Twaalf minuten voor het einde brak Sterk door en doelpuntte, maar scheidsrechter Boeree had .hands" ge constateerd en kende het doelpunt niet toe. Onmiddellijk daarop bracht Papenhoven, na goed aangeven van Seton, met een hoog schot den stand op 20. In den resteerenden tijd kon Sparta dien yoorsprong gemakkelijk be houden. De eerste aanvallen waren van C.V.V.'s kant. De Rotterdammers bleken van plankenkoorts absoluut geen last te hebben en namen direct op gevaarlijke wijze Hollenberg onder schot. Toen de IJmuidenaren zich ook wat gingen roeren, kregen ook de aanvallers de rthuisclub een paar behoorlijke kansen, die niet benut werden. Over het geheel echter „liep" de Storm- vogelsmachine nog riet. Na ruim 20 minuten zagen de Rotterdammers hun beter werk be loond door een mooi doelpunt van Van Zaanen (O—li. Dit doelpunt bracht even wat opleving in de IJmuider gelederen, met als gevolg, dat nu Kruidenier in het Rotterdamsche doel geducht aan den tand werd gevoeld. Het bleef 01 tot twee minuten voor rust, toen Verhoef wederom Hollenberg onhoudbaar passeerde (02). Een minuut later doelpuntte Verhoef ten derden male. Rust 03. Ook na de rust had C.V.V. direct de beste kansen. Weer kreeg Hollenberg het zwaar te verantwoorden, doch hij was de eenige ver dediger die op dreef was. Na een kwartier had Schoorl tenslotte succes uit een penalty (13) en even later scoort hij tegen den paal. Nu deelde Stormvogels geruimen tijd de lakens uit. Verdere doelpunten bleven evenwel uit. R.CJï. is al zeer slecht van start gegaan dit jaar, door met niet minder dan 92 van de door diverse oud-H.D.V.S.-ers versterkte Xer- xes-ploeg te verliezen. Een nederlaag-was vol komen verdiend, doch de cijfers zijn toch wel wat al te sterk in het voordeel van de Rotter dammers. Scheidsrechter v. d. Kraats bleek achteraf aan dezen wedstrijd een lastige taak te hébben, die hij voor wat het toepassen van de spelregels betreft zeer behoorlijk heeft vervuld, doch als leider schoot hij tekort. Tegen het einde vooral werd het een onaangename vertooning, waar aan de scheidsrechter bij strenger optreden een einde had kunnen maken. Reeds aanstonds was Xerxes in den aanval en na tien minuten veroorzaakte Kors een penalty die door Westdijk benut werd. Goed werk van Lenselink gaf Horst gelegenheid om spoedig den gelijkmaker te scoren, doch toen Kors daarna een schot van Lagendaal van richting veranderde, greep Metten mis en het was 12. Een snelle doorbraak van den links buiten, die onvoldoende door Kloos bewaakt werd, leverde den derden goal op, doch 'n slecht weggewerkte bal van keeper Wasserval werd daarna door Hoogendoorn van veraf hoog in geschoten en het was 23. Nog voor de rust kopte dezelfde speler nummer drie in, doch dit doelpunt werd geannuleerd, doordat Ruis ach ter in het Xerxes-doel stond, zoodat met 23 gedraaid werd. Direct na de rust zat R.C.H. er flink op. Enkele goede aanvallen volgden, uit een waar van Horst zelfs alleen voor den keeper kwam, doch de bal rolde na zijn schot van den paal weer het veld in. Dit scheen het keerpunt van den strijd te zijn. Eerst maakte de linksbuiten er 24 van en daarna veroorzaakte Kloos een penalty wegens hands, waardoor het 25 werd. Daarna werd een toegestane penalty naast het R.C.H.-doel geschoten, maar na een rush van den rechtsbuiten maakte van Cort uit diens voorzet er 2—6 van. Een penalty tegen Kors leverde den zevenden goal op, waarna van Oord en Lagendaal den eindstand op 29 brachten. Na het goede spel in het .Arol-toumooi en de vorige week nog in een vriendschappelijken wed strijd tegen Feyenoord, waarvan toen met 20 werd gewonnen, heeft Blauw Wit thans wel heel erg teleurgesteld door met 31 van Excelsior te verliezen in een ontmoeting, waarin zeer slecht werd gespeeld, zoodat de wedstrijd dik wijls het aanzien niet waard was. Na een gelijk opgaand begin werd Blauw Wit iets sterker en Jongste in het Rotterdamsche doel, die zeer verdienstelijk speelde, moest toen eenige malen ingrijpen. Het plaatsen en ook het schieten was aan beide zijden heel zwak verzorgd om van de afwerking der aanvallen maar niet te spreken. Blauw Wit nam voor de rust de leiding door Bergmann, toen de Rotterdamsche keeper den bal na "n schot van Pais voor de voeten van den Amsterdamschen linksbuiten sloeg (10). In de tweede helft maakten de Rotterdam mers spoedig gelijk (11), toen Niehoff met een kopbal scoorde na een fout en de verdediging der Zebra's. Uit een goed door Manssen genomen vrijen trap kopte den Engelsman rakelings over. Bij verrassing nam Excelsior de leiding door een kopbal van Maaskant, toen de Blauw Wit-ver- dediging niet ingreep, daar men blijkbaar meen de, dat de bal out was geweest (12). Vele Blauw Wit-aanvallen volgden, maar zon der resultaat. Toen Maaskant tenslotte na een vlugge doorbraak den stand op 31 bracht, was de zaak geheel beslist, want de aanval der zebra's bleef wel hard zwoegen, maar zag zijn pogingen om- te scoren niet met succes bekroond. Op een circuit van 1500 meter werd Zondag te Helsingfors een wedstrijd over 25 K.M. ge- loopen, die gewonnen werd door den bekenden Argentijnschen athleet Zabala in 1 uur 22 min. 50.7 sec. Tweede werd de Fin Tamila, in 1 uur 23 min. 55.3 sec. voor zijn langenoot Tarkianen. die den afstand in 1 uur 24 min. 59.2 sec. af legde. DHC succes had. Uit een pass van Van Nellen wist Ditnvar te scoren (10). In de 38ste minuut maakte Berg met een fraai schot gelijk (11). Na de rust speelde DHC veel energieker, maar met de middenlinie was het nog niet geheel en al in orde. Toch kon Buyink, toen er reeds 26 minuten van de tweede helft verstreken waren, den Delftenaren de leiding bezorgen (21). ADO raakte er even uit en Van Dijk zag wel dra kans den stand op 31 te brengen. In de laatste minuut wist Loof nog tegen te scoren, zoodat het einde van dezen door onge veer 6000 toeschouwers bijgewoonden en door scheidsrechter Stasse goed geleiden wedstrijd, kwam met een 3—2 zege van de Delftsche club. Dank zij een veel beter samenspel, goede bal- contróle en grootere snelheid, zijn de rood- broeken er in geslaagd in de residentie op HBS een stevige overwinning te behalen, die zij in alle opzichten verdienden. Het zag er voor de rust nog niet naar uit, dat HBS een zware nederlaag tegemoet ging. Weliswaar zaten de Haarlemmers beter op den bal, maar de 10 voorsprong, dien zij na 25 minuten door een kopbal van De Winter had den veroverd, gaf hun toch wel iets meer dan zij verdienden, omdat hun doel tot tweemaal toe op zeer gelukkige wijze aan doorboring ont kwam, eerst by een schot van Van der Vegt en daarna bij een kopbal van Bakhuys. In de tweede helft was het vrijwel met HBS gedaan. Toen de Winter na 10 minuten spelen reeds tweemaal den invaller-doelman het na kijken had gegeven, speelde Haarlem een ge wonnen wedstrijd. Van der Hulst maakte er na een kwartier 0—4 van, terwijl Smit tenslotte na 24 minuten met een scherp schot voor het vijfde doelpunt zorgde. Haarlem deed het verder kalm aan en HBS kon zelfs de eer niet redden. Vooral gedurende de eerste helft speelde het H.D.V.S.-elftal beter voetbal, want in tegen stelling met de thuisclub, demonstreerden de bezoekers een breed open spel in hoog tempo. Na 18 minuten kon BOrrani uit een corner voor de blauwhemden de score openen: 01. Van de Zaandammers, die den steun van een drie tal ZLV.V.-ers hebben verkregen, werd meer verwacht, '•maar geen enkel gevaar ontstond voor doelman Beun, en toen dit tenslotte wel gebeurde, was dit nog de schuld van een mis verstand in de Hermes-defensie. Na de hervatting vertoonden de gastheeren Beide ploegen waren geheel volledig. Voor de rust had het spel al heel weinig te betee- kenen en het was eigenlijk niets anders dan een heen en weer getrap. Over en weer deden zich wel eenige kansen voor, maar die werden zonder uitzondering even regelmatig gemist. Eerst kort voor de rust had Feyenoord een goed moment en het was daarbij dat Kante been overigens nog met een slecht schot, waarbij de bal via den paal in het net be landde, de thuisclub de leiding verschafte (1—0). Na de rust was bij Feyenoord aanvoerder van Heel, die hinder had van een tegen Blauw Wit opgeloopen knie-blessure, vervangen door van Ooyen. Spoedig na de hervatting onder namen de Amsterdammers een fraaien aan val, waarbij Mol den stand gelijk maakte, (1—1). Feyenoord gooide er toen een schepje op, zoodat D.W.S. niet veel meer had in te bren gen. Het duurde dan ook niet lang of Linssen bracht met een goed schot den stand op 21. De verdediging van D.W.S. kon den druk niet weerstaan en Kantebeen scoorde een derde doelpunt (31). Even volgde een opflikkering bij D.W.S., bekroond met een doelpunt van P. Melchers, die middenvoor was gaan spelen (32), doch daarna was Feyenoord aan het woord. Linssen kreeg een gemakkelijke kans, die hij dankbaar benutte, (42). en kort voor het einde maakte Kantebeen er 52 van. In het laatste gedeelte van den wedstrijd was de verdediging van D. W. S. volkomen uitge speeld, zoodat Feyenoord nog verschillende kansen kreeg. De stand onderging echter geen wijziging meer. In een niet al te belangrijken en spannenden wedstrijd hebben VUC en KFC in Den Haag de punten gedeeld. VUC is wel het meest in den aanval geweest, doch slecht schieten en plaatsen zijn oorzaak geworden, dat de Haagsche club de overigens wel verdiende overwinning ontging. Boven dien verdedigde KFC zeer sterk. In de eerste helft nam VUC na 10 minuten de leiding. Klein maakte den bal goed vrij, gaf over aan Stam, die een hard schot loste, dat in den linkerbovenhoek verdween. Na 22 minuten trok KFC ten aanval en Van Wensveen loste een vliegend schot, dat doel trof (1—1). Na de rust was het hetzelfde spelletje. De middenlinie van VUC deed iets meer pro ductief werk. Van Gelder miste een paar pracht kansen, door den bal van dichtbij naast en over te schieten. Hoewel beide ploegen zich terdege inspanden, kwam het einde met onveranderden stand. D. F. C. is het eerst in den aanval, doch de Amsterdamsche verdediging staat pal. Als de gasten wat zijn ingespeeld, gaat de strijd geruimen tijd vrijwel gelijk op, waarbij men aan beide zijden goed spel laat zien. In het laatste kwartier komen de gasten sterx in de meerderheid en vlak voor de rust doel punt van Reenen onhoudbaar. (01). Na de hervatting blijkt duidelijk, dat Ajax technisch een beter spel speelt dan D. F. C. De Dordtsche ploeg mist in de aanvallen den steun van de middenlinie. Het Ajax- elftal vormt een veel beter geheel en zijn aan vallen zijn veel beter van opzet. Na een kwar tier spelen vergroot van Reenen den voorsprong tot 02, waarna de Dordtenaren zichtbaar ont moedigd zijn. Als Puni in de voorhoede gaat spelen worden nog enkele verwoede pogin gen gedaan om de eer te redden. Vijf minuten voor het einde brengt van Wijn gaarden echter den stand op 03, waarna Punt uit een strafschop het eenige tegenpunt weet te scoren. In het begin was een overwicht van de Ha genaars te constateeren en reeds in de eerste minuut kwam het DHC-doel in gevaar. De bal ketste echter op den paal af. De middenlinie van de Delftsche club, waarin voor Bakker en v. d. Lem invallers waren, bleek niet op volle kracht te spelen, doch het achtertrio verdedigde heel goed. Er was ongeveer 25 minuten gespeeld, toen Prof. dr. J. v. d. Hoeve is voor het studiejaar 1936 1937 benoemd lot rector magnificus aan de Rijksuniver siteit te Leiden Sparta won met 2 0 van V.S.V. in den Zondag te Rot terdam gespeelden wedstrijd voor de competitie van den K.N.V.B. Snapshot tijdens de match H. K. H. Prin ses Juliana en Prins Bern hard luisteren naar de toe spraakvan den burgemeester van Apeldoorn jh-. dr. C. G. C Quarlesvan Utford Een treffend moment tijdens het aanbieden van bloemen aan H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard op het paleis het Loo, waar Zaterdag het personeel van de Koninklijke domeinen zijn hulde kwam betugen aan het vorstelijke ver loofde paar Apeldoorn heeft Zaterdag op glorieuze wijze hulde betoond aan H. K H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Onder daverende toejuichingen der menigte maakten de vorstelijke verloofden een rijtoer door de feestelijk versierde stad Oud nieuws? Ja, maar dan toch niet voor die tallooze automobilisten, die- 's avonds „rustig" met maar Ma koplamp aan rijdenl En toch is het kleinste ongeval altijd nog duur der dan een nieuw gloeilampje!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4