STADSNIEUWS Hommen Co. IB: Haarlem, 21 Sept. NOG ENKELE DAGEN Anegang 38-40 ECHTE WALES ANTHRACIET o.a. a f2.05 WITTOP KONING MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 VERGADERING R. K. GEMEEN TERAADSLEDEN Mr. dr. van Haren over Midden- standspolitiek NIEUWE STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN Te Heemstede R. K. TOONEELVEREENIGING „LUDAMUS" De zeven sleutels van Raldpate Enorme keuze Lage prijzen Speciaalhuis in Damesstoffen „J. J. CREMER" Jury voor den tooneel wed strijd TRIDUUM VAN DEN VOLKS BOND Commissie voor Geestelijke Belangen Orgelbespeling Programma van de Haarlemsche Radiocentrale op Dinsdag 22 September Circus van Bever Vakcursus voor kellners N.V. DANSACADEMIE J. G. MARTIN ZONEN Oprichting Oranjevereeniging Onze collecte DE KATH. VERKENNERS Patrouille-wedstrijden TRAM- EN AUTOBUSLIJNEN TE HAARLEM Kamer van Koophandel wenscht exploitatie in één hand Doortrekking tram Cursussen Kamer van Koophandel Openstelling postkantoor op Zondag Politie-athletiekwedstrijd HaarlemDen Haag CORPS MOTORDIENST Groot troepen-transport AVONTUREN VAN EEN DRONKEMAN Onder viaduct tegen een pilaar aangereden Hardhandige koopman Aanrijding bij de Kruistochtstraat BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 22 September Bioscopen WIELRENNEN Federatie van Biljartverenigingen voor Haarlem en Omstreken UIT DEN OMTREK OVERVEEN VELSEN ZAANDAM Zaterdagmiddag 19 dezer vergaderde de Kring Haarlem van R. K. gemeenteraadsleden in het gebouw „St. Bavo", alhier. De voorzitter, de heer M. L. A. Klein, gaf kennis van eenige mededeelingen van verhin dering, waarna hij het woord verleende aan den heer Mr. Dr. C. Ch. A. van Haren te 's Graven- hage. Deze spreker behandelde de onderwer pen, welke op het op Zaterdag 3 October a.s. te houden congres aan de orde zullen worden ge steld. Het overgroote deel zijner inleiding be steedde de spreker aan het onderwerp „De ge meente en de ordening in het middenstandsbe- drijf", waarbij hij de middenstandspolitiek in vogelvlucht belichtte. De roep om ordening in het middenstandsbedrjjf wekt den schijn, alsof daarmede de ellende overwonnen zou zijn, doch spreker waarschuwt er tegen en meent, dat dan pas een begin met de verbetering is gemaakt. Langdurig stond hij stil bij de vestiging van Winkels en gaf hierbij een duidelijke uiteenzet ting van wat er reeds gedaan aan worden bij de bestaande wetgeving middels de Woningwet, Bouwverordening en Gemeentewet om dit ge deelte van zijn betoog te eindigen met de aan dacht te vragen voor de in wording zijnde wet op de vestiging van winkels. Het punt. werkloosheidsbestrijding door sub sidiestelsel voor particulier werk werd hierna slechts in het kort even toegelicht, waarna gele genheid werd gegeven om vragen te stellen. De heer van Kessel wees hierbij op de slechte medewerking in de openbare lichamen, van ar beidersafgevaardigden ten aanzien van midden standszaken, speciaal van de zijde van com munistische en socialistische werknemers en hoe ook in vele gevallen de Overheid gelegen heden liet voorbijgaan, wanneer zij de midden standers had kunnen helpen. De heer Meeu wenoord vroeg wie als middenstander viel aan te merken. .De voorzitter merkte op, dat over het algemeen de middenstand over de belang stelling in openbare lichamen niet te klagen heeft, althans de laatste jaren en gaf eenige aanvullingen op de inleiding van Mr. van Ha ren. Voor het aanwerven van abonné's op het maandblad „De Gemeenteraad" en tevens om nog eens een poging te wagen nieuwe leden te winnen, werd de heer C. Stokman van Haar- lemmerliede bereid gevonden als propagandist op te treden. Bij de rondvraag kwamen nog twee interes sante onderwerpen ter tafel. De vraag n.l. of de gemeentelijke overheid zich niet heeft te nouden aan gedane toezeggingen, b.v. in het geval, dat men zonder de desbetreffende acten officieel te laten passeeren, aan de gemeente gronden cadeau gaf, en dan de mondelinge be lofte te ircasseeren kreeg van naderhand wel schadeloos gesteld te worden, hetgeen dan niet wordt vervuld. Het antwoord in het kort was, dat men wel degelijk den officieelen weg heeft te volgen en bij het nalaten daarvan de scha delijke gevolgen er van moet ondervinden. De slotvraag raakte het lidmaatschap der ver- teniging en men vond het bedroevend, dat el nog zoovele en nog wel vooraanstaande raads leden geen lid van de vereeniging wilden worden. B. en W. schrijven aan den Raad: In de Raadsvergadering van 30 Juli werd de behandeling van de ontwerp-besluiten steun regeling voor werkloozen aangehouden, teneinde de in die vergadering benoemde Commissie voor de Werkloozenzorg daarover te doen adviseeren. Deze Commissie heeft bedoelde raadsstukken onderzocht en daarover advies uitgebracht. De toepassing van de regeling, welke in haar gewijzigd voorstel is vastgelegd, zal over het tijdvak van 12 October tot einde December 1936 vorderen een bedrag van rond ƒ42.000. De uit gaven voor het verstrekken van brandstoffen en het toekennen van een tegemoetkoming in de preppies voor ziekenfondsen worden geschat op rond 3100. terwijl voor controle en administra tie nog noodig zal zijn een bedrag van rond 1200. De voornaamste aangebrachte wijzigingen be treffen le. intrekking van de bepaling, dat Werkloozen, die van hun organisaties uitgetrok ken zijn, f 1 minder krijgen en 2e. dat de thans geldende huurtoeslag ongewijzigd blijft, tenzij Ce werklooze in een goedkooper huis mocht gaan wonen. t „De zeven sleutels van Baldpate", het geestige griezelspel, dat George Cohan schreef naar den gelijknamigen roman van E. Derr Biggers, heeft een lang leven. Na de opvoering, welke de R.K. Tooneelvereeniging „Ludamus", de tooneelclub Van de St. Lidwinaparochie gisterenavond in den Stadsschouwburg verzorgde, wenscjien wij het van harte een hoogen, zeer hoogen ouderdom toe. Baldpate is een in den winter onwaarschijnlijk Verlaten zomerhotel, hoog in de bergen, ergens in de States. Zes van de zeven sleutels, die toe gang geven tot dit onherbergzaam geval, blij ken evenzoovele mysterieuze persoonlijkheden te ïepresenteeren, die in 'n onoplosbare connectie tot elkaar staan, elkaar berooven, doodschieten en Wat al meer in een modernen gruwelroman pleegt te gebeuren. Of eigenlijk doen ze dat ook weer hiet, want.Het is onbegonnen werk den in houd van het stuk uit te leggen. Voor die het zagen spelen, is het overbodig: die „De zeven Sleutels" niet kennen, doen het best de eerste gelegenheid aan te grijpen om er kennis mee te maken. De opvoering was zoo klassiek als men wen- Schen kon. Onbewust van de eigenlijke intrigue, hie de melodramatische onmogelijkheden van de twee lange bedrijven toch pas verklaart, maakte het grootste deel van het publiek zich reeds voor het naspel op om de schouwburgzaal te verla ten. De vreugde om deze vergissing droeg als Vroeger veel tot het succes van de opvoering bij. En dit succes was verdiend. Ondanks de le venswijsheid van den romanschrijver der hoofd rol, die luidruchtig beweerde, dat hij niets om kritieken gaf, wagen we ons veilig aan de op merking, dat de opvoering zeer goed verzorgd Was. De regisseur, de heer B. Schoonebeek, dien We op het tooneel in den persoon van den cor- tupten autobusdirecteur herkenden, heeft zich lofwaardig door al de ingewikkelde rubrieken en hog geheimzinniger situaties van het spel heen geslagen en het melodrama, dat wel bedoeld is a's een luchtige persiflage, met voldoende kleur eh fleurigheid weergegeven om het als zoodanig Aanvaardbaar te doen zijn. De spelers hebben het hem daarbij niet bijzonder lastig gemaakt eh voor hun deel gezorgd voor een beschaafde eh vlotte opvoering, zooals we die al langer van „Ludamus" gewend waren. Vooral de speler van de hoofdrol, de heer E. Nicolaas, heeft door zijn pittig acteeren ook deze „Zeven Sleutels" tot een genoegen gemaakt. Misschien juist door de melodramatische on waarschijnlijkheden, stelt dit stuk aan regie en spelers geheel bijzondere, soms zelfs zware, eischen. Als aan deze eischen niet altijd geheel werd voldaan, als er hier en daar al eens een griezelaccent ontbrak of het noodzakelijke tempo, wisseling van prestissimo tot onheilspel lend lento, scheen te tanen, het talrijke publiek heeft het aan hartelijken bijval niet doen ont breken. Zelfs niet, toen een onbarmhartig tegen- vallertje de spelers tijdens het tweede bedrijf heel even buiten hun schuld in het nauw trachtte te brengen. Met deze opvoering heeft „Ludamus" het nieuwe seizoen voor het Haarlemsche liefheb- berijtooneel geopend. Als alle volgende opvoe ringen het dezen winter tot 'n gelijk peil kunnen brengen, mogen we over onze amateurgezelschap pen tevreden zijn. CAB. Als jury-leden voor den nationalen tooneel- wedstrijd der Koninklijke Letterlievende Veree niging ...J. J. Cremer" zullen zitting nemen de heeren: C. C. M. van Hees, oud-acteur en oud directeur van den Stadsschouwburg; J. B. Schuil, leterkundige en tooneelverslaggev.er; Henk Bakker, tooneelschrijver en art. leider van „J. J. Cremer". De leden van den R. K. Volksbond hebben weer schoone dagen beleefd. De eerw. pater Henricus O.M.C. heeft in de drie dagen van 't Triduum veel levenswijsheid aan de toehoor ders geschonken. Zondagmorgen was het glans punt van het Triduum. De H. Mis werd opge dragen door den geestelijken adviseur kapelaan P. Poppen, die een predikatie hield over de liturgische gebeden van dezen Zondag. Onder de generale H. Communie zong de R. K. Man- nenzangvereeniging „St. Caecilia" eenige hym nen. Daarna trok men naar het gebouw St. Bavo voor het gemeenschappelijk ontbijt. Aan het ontbijt zaten mede aan de geestelijke advi seur kapelaan P. Poppen, de heer Chr. van der Bilt, lid der Tweede Kamer Na het ontbijt hield de voorzitter de heer J. Ph. H. Castricum een toespraak. De geestelijke adviseur sprak tijdens het ont bijt een dankwoord tot het bestuur, maar vooral tot den voorzitter. De voorzitter bracht op zijn beurt dank aan allen die hebben medegewerkt aan het welsla gen van het Triduum.. Tijdens het ontbijt luis terde de R. K. Mannenzangvereeniging „St. Caecilia" met een drietal goed uitgevoerde zangnummers het geheel op. Des avonds zeven uur kwam men opnieuw bijeen in de St. Josephkerk voor het houden van het plechtige Willebrorduslof, dat gecele-y breerd werd door den weleerw. heer P. Poppen, geestelijk adviseur, met assistentie van den eerw. heer G. van Dijk van de Spaarne parochie en P. J. de Wit van de St. Jan parochie. De eerw. pater Henricus hield de slotpredika- tie. Dinsdag 22 September des avonds te acht uur zal in het gebouw St. Bavo, door de com missie voor geestelijke belangen, onderafdeeling van den R. K. Volksbond, een groote propa ganda-avond belegd worden, ter verkrijging van het retraitewerk en het vormen van een spaar fonds, om te komen tot een vaste kern van retraitanten. Als spreker zal dien avond optreden de zeer- eerw. pater A. Lourijssen C.ss.R., oud-directeur van het St. Clemens-retraitehuis. Het bestuur rekent er op dat alle retraitanten aanwezig- zullen zijn en bovendien nog vele belangstel lenden. in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 22 September 1936, 's avonds van 8.15 9.15 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Passacaglia, J. S. Bach. 2. Passacaglia, H. Andriessen. 3. Passacaglia, S. KargElert. Progr. 1 Hilversum II (Huizen) Progr. 2 Hilversum I Progr. 3. 8.00, 8.20, 8.30 Keulen; 8.45 Diversen; 10.05, 10.50 Keulen; 11.20 Parijs Radio, 12.20, 12.50, 12.51, 1.20, 1.30, 1.50 Brussel VI.; 2.20 Deutschlandsender; 2.35 Keulen; 3.20 Parijs R.; 4.05 Deutschlandsender; 4.20 Keulen; 5.20, 6.05, 6.30 Brussel VI.; 7.00, 8.05 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.20 Keulen; 10.20 Brussel VI. 10.30 Brussel Fr.; 10.50 Berlijn. Progr. 4. 8.00, 8.20, 8.30, 8.40 8.45, 9.00 Brussel VI.; 10.35, 10.50, 11.05, 11.50, 12.50, 1.35, 2.50, 3.20 Londen Reg.; 4.50, 5.05, 5.35 Droitwieh; 6.20 Diversen; 6.45, 7.35, 8.20 Droitwieh, 8.45, 9.05 9.55 Londen Reg.; 10.30, 11.35, 11.50 Droitwieh. Progr. 5 van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen 7.00 Eigen GramofoonplatenconcertBekende Ouverturen. 1. Aufforderung zum Tanz, Staatskapel te Berlijn. 2. Ouverture Leichte Kavallerie, Staats- opera Orkest van Berlijn. 3. Ouverture Dichter und Bauer, Dajos Bela 200 medewerkenden. 4. Ouverture Si j'étais Roi, Opera Orkest van Berlijn. 5. Ouverture La Princesse Jaune, Philhar- monisch Orkest. 6. Ouverture Marta, Staatsopera Orkest. 7. Ouverture Banditenstreiche Symphonie Orkest. van 8.00 tot 12.00 Diversen. De heer S. schrijft ons: Een groot dierenvriend en daarom ook wer kende in het belang van het dier kwam ik als vanzelf in aanraking met dit circus en zijne bewoners. Ik wil gaarne daarvan iets vertellen. Zal ik schrijven over kunst-prestaties, door men- schen en dieren tentoongesteld? Moet ik schrij ven over de groote schitterend verlichte tent ruimte, over de muziek, enz? Heeft geen zin voor mij. Neen, ik wil iets vertellen over de onderlinge verhouding tusschen menschen en dieren daar. Het circus is een aparte wereld in het groote geheel. Het is een hard levenKomen in een plaats, opbouwen, arbeiden, afbreken en vertrek ken. Dat is het. Of zij anders willen? Vraag het hun. Er is maar één antwoord. In het circus wil ik sterven. Wat is nu de kracht van dit al les? Zij dragen gezamenlijk vreugde en droef heid. En omdat zij dit alles samen dragen, ko men zij over de grootste tegenslagen heen en scheppen steeds weer nieuwen moed. Heel enthousiast en toch kinderlijk vertelde de directeur mij, dat als de vrouw (de directrice) verjaart, de vreugde ten top stijgt. Van alle kan ten worden bloemen en geschenken aangedragen, dan is de groote circustent één groote feestzaal en allen zijn in feeststemming. Het is eigenlijk één groote familie, die samen arbeidt om de onderneming groot te maken. En dan hun dieren. Het is geen werk-mate. riaal, zooals velen denken, maar het zijn hun kinderen. Zij deelen ook daarin allen samen. Wanneer één der dieren ziek is wanneer alle middelen tot genezing worden aangewend en als dan beterschap intreedt is er vreugde in de geheele familie. De oudste is nu op pen sioen en na rijp overleg is besloten een van deze lievelingen (zooals de directrice dit zoo aardig uitdrukt) den natuurlijken dood te laten sterven. Men moet in de stallen vertoeven om te kun- nep gadeslaan, dat er één liefdeband bestaat tusschen menschen en dieren, van hoog tot laag. Van directrice tot den staljongen. Geen hard woord wordt gehoord.... Wilt gij een voorbeeld? De directeur of directrice komt in den stal, roept een der dieren bij den naam en een hartelijke ontvangst is het gevolg. Aan hun liefdesuitingen komt geen einde en een klontje suiker is de belooning. Ik zou zoo door kunnen gaan, doch zal het niet doen. Maar voor mij als dierenvriend was dit een openbaring. Ik ben dankbaar ook deze menschen te hebben mogen ontmoeten en zal hen niet licht vergeten. De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantgeëm ployeerden „St. Antonius" zal op Dinsdag 22 September des namiddags 2 uur in gebouw „St. Bavo", Smedestraat, de eerste les houden van den door haar ingestelden Vakcursus voor kell ners. De afdeelingssecretaris heeft de leiding hier van op zich genomen. Het schema van den cursus is eenvoudig van opzet en beoogt niet menschen, die nimmer als kellner werkzaam zijn geweest, de elementaire beginselen van het vak bij te brengen, maar van menschen, die reeds als zoo danig werkzaam zijn door theorie en praktijk de vakkennis te verhoogen. Het schema bevat ook eenige lezingen, welke door bevoegde inleiders gehouden zullen worden. O.a.: „Over wijn en alles wat hiermede verband houdt". Indien men over het resultaat tevreden kan zijn, zal in Januari de cursus worden uitgebreid met lessen in de Fransche taal en in Esperanto. Ook zij, die zich als lid van de afdeeling laten inschrijven, kunnen den cursus gratis volgen. Aanvang Seizoen 1936/37 15 OCTOBER Clublessen uitsluitend voor Roomsch-Kathoiieken w. HAARLEM AMSTERDAM BUSSUM HILVERSUM Spreekuur dagelijks van 1112, 25, 79 u. Schagchelstraat 29 Telefoon 10806 In het clubhuis „St. Baaf" wordt Donderdag 24 September, des avonds om half 9 een ver gadering gehouden om te komen tot oprichting van een Oranjevereeniging in het Leidsche- kwartier. Reeds vele bewoners gaven instem ming en hebben hun medewerking toegezegd. De toegang tot deze vergadering is vrij. Als lid kan men zich nu reeds opgeven bij het voor- loopig comité bestaande uit de heeren: W. Blaak, Olycanstraat 20, L. v. Kapel, Olycan- straat 6, M. Hietbrink, Oranjestraat 22, J. van Roode, Rollandstraat 55 en H. J. Kooy, Rol landstraat 68. Op 3 October 1936 zal het Comité tot Bestrij ding van de Gevolgen der Werkloosheid te Haarlem andermaal een beroep doen op de bur gerij met het verzoek een bijdrage te willen afstaan, teneinde het werk van ons Comité te kunnen voortzetten. Het is helaas niet noodig in den breede uiteen te zetten, dat wij als Crisis Comité onze werk zaamheden nog niet kunnen stopzetten, omdat de nood in vele gezinnen in onze stad nog altijd van ons vraagt daar hulp te verleenen, waar zulks het meeste dringt. Wij weten uit ervaring, dat de Haarlemsche burgerij bij alle vorige collectes niet heeft nage laten ons den zoo noodigen steun te verleenen. Wij hopen van harte, dat op 3 October zal blijken, dat men bereid is opnieuw hulp te ver leenen en ons Comité in staat te stellen zijn arbeid voort te zetten. MOLLERUS Secretaris Crisis-Comité. JÏM, t Tempelpagoden bij Singaradja op Bali De Districten Haarlem en Alkmaar van de Kath. Verkenners hielden op Zaterdag en Zon dag 1.1. hun door prachtig weer begunstigde patrouillewedstrijden. Elf patrouilles van elf groepen zetten hun beste beentje voor om het eereschild te veroveren. De geheele wedstrijd was verwerkt in 'n trek tocht van Zuid-Afrikaansche jonge farmers, die op zoek waren naar nieuwe gronden. Na een zwaren tocht, welke naar korte gegevens van Oü Jim moest worden gevolgd, kwamen de patrouilles op 'n kampterrein „De Konijnen heuvels", een onderdeel van het Jamboree-ter- rein te Vogelenzang. De patrouilles richtten hier hun kamp in. Kaffers en Zoeloes belaag den het kamp met seinen en ontvoeringen, maar de gezelligheid rond het kampvuur was er 's avonds niet minder om. Na Zondagmorgen een speciale H (Mis te hebben bijgewoond in de kerk te Vogelenzang, werd het program voortgezet en de patrouilles bekampten elkaar in het kaartteekenen, in het koken, in het vervaardigen van een rijwiel- brancard, in wielrijden enz. en last not least in kamp vaardigheid. Te half vijf was alles weer ingepakt en stonden de patrouilles vol verwachting rond den vlaggenmast om den uit slag te vernemen. Winnaar werd de patr. v. d. St. Dominicus-groep uit Alkmaar, welke het wisselschild dus mede neemt, twee werden de Otters van de St. Timotheus-Groep Haarlem en 3 de Kieviten van de Norbertus-Groep uit Haarlem. Met eenige daverende yells werd het schild aan de winnaars uitgereikt door Comm. B. Nooy, waarna deze eenige dankwoorden sprak tot de beoordelaars van dezen wedstrijd, twee leiders van de N.P.V., en tot de kamplei ding. Hierna werd het kamp gesloten, 'n Kdrt Lof met dankgebed in de kerk te Vogelenzang sloot dit mooie week-end. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft aan B. en W. van Haarlem een brief gericht, waarin zij als haar meening uitspreekt, dat exploitatie van de tram- en autobuslijnen in Haarlem het best in één hand kan zijn en dus niet meer door twee verschillende maatschappijen, zooals tot nu toe, moet geschieden. Als eenig exploitante komt vol gens de Kamer in aanmerking de N.Z.H.T.M., daar andere exploitanten zeker niet de tram lijnen kunnen overnemen, resp. exploiteeren. De Kamer verzoekt het gemeentebestuur stap pen in die richting te doen en verklaart zich bereid eventueel hierover van gedachten te wis selen. Destijds heeft de Kamer een brief gericht tot B. en W. van Haarlem inzake doortrekking van de tram van Soendaplein naar Jan Gijzenvaart. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft thans aan de Kamer geschreven, dat deze doortrek king alleen kan geschieden via de Timor- en Hodsonstraten, welke echter niet geschikt zijn voor tramverkeer op dubbelspoor. Bovendien geeft doortrekking geen oplossing van het vraag stuk inzake verbinding van Noordelijk Haarlem met het Centrum, daar de tram immers slechts tot de Jan Gijzenvaart zou loopen. Het gemeen tebestuur acht alleen den autobus voor oplos sing van het vraagstuk geschikt. Uit het rapport van de Commissie voor de cursussen van de Kamer van Koophandel blijkt, dat de cursus boekhouden, handel en recht ver viel, omdat zich slechts een deelnemer hiervoor aanmeldde. Voor den anderen cursus: Waren kennis kruideniers meldden zich 22 leerlingen voor den aanvangscursus en 7 voor den ver volgcursus aan. De grootere aanmelding dan verleden jaar. acht de commissie een waar schijnlijk gevolg van de alom heerschende vrees voor de spoedige in-werking-treding van de Wet op de Vestigingseischen. Het batig saldo der cursussen bedroeg dit jaar 77.50 (verleden jaar nadeelig saldo van 170). Er zullen voor het winterseizoen weer cur sussen worden georganiseerd. De openstelling van het post- en telegraaf kantoor te Haarlem op Zon- en Feestdagen zal beperkt worden tot 89.30 en 12.4514.15 uur. Eerst had het gemeentebestuur van Haarlem hiertegen bezwaar, doch dit verviel toen de post- directie mededeelde, dat telegrammen te allen tijde in een telefooncel opgegeven kunnen wor den. Ook de Kamer van Koophandel heeft thans medegedeeld, dat zij tegen de verandering in openstelling geen bezwaar heeft. Op Woensdag 23 September te 2 uur n.m. zal op het Gem. Sportterrein, gelegen achter het E.D.O.-terrein, een „dual meet" worden gehou den tusschen de Politie Sportver. Haarlem en de Haagsche Pol. Sportver. Voor dezen wedstrijd, die, na een onderbre king ttun eenige jaren, thans wederom plaats vindt, is door de directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabr. N.V. te Haarlem een fraaie zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld. Het programma bestaat uit de volgende num mers: 100 M., 400 M. en 1500 M. hardloopen; hoog en verspringen met aanloop, hink-stap-sprong; kogelstooten, discus- en speerwerpen, 4X100 M. estafette. De wedstrijden zijn voor ieder vrij toeganke lijk. KUNT U NOG PROFITEEREN VAN DE ZOMERPRIJZEN HARMENJANSWEG 67 a - TELEF. 16100 Zijn in den lpop van de vorige week reeds meerdere auto's naar Brabant vertrokken ten einde deel te nemen aan de oefeningen van c)e lichte brigade, welke daarna tevens bestemd zijn om deze week de groote legeroefening mede te maken, thans staan wagens gereed, welke morgenochtend om 4 uur op weg gaan naar Leiden, om aldaar het 4e Regiment infanterie in te nemen en te vervoeren naar Oosterhout. Het geheel ter sterkte van ruim 120 voertuigen verdeeld in zeven sectiën, zal de route volgen: Bodegraven, Utrecht, Vianen, Zaltbommel en 's Hertogenbosch. Zondagavond om ongeveer kwart voor negen kwam uit de Van Ostadestraat een personen auto, die in sierlijke bochten en omwegen den Schotersingel opreed. Een oogenblik had het den schijn, of de bestuurder tegen een winkel pui aan wilde botsen, terwijl hij even later bijna in een van de voortuintjes aan den sin gel belandde. Ondanks al deze capriolen wist de man het nog tot het viaduct bij den Kinder huissingel te brengen. Daar kwam de auto ech ter tot staan, omdat hij met veel geraas tegen een der pilaren aanreed. De wagen was aan de linkervoorzijde zoo ernstig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Enkele voorbijgangers hadden de tegenwoor digheid van geest zich na alles, wat gebeurde, van den zonderlingen chauffeur meester te maken. Het bleek te zijn de 24-jarige jonge man v. d. M. uit Haarlem, die zich ruimschoots te goed had gedaan aan geestrijke dranken. Op den politiepost aan het Stationsplein werd de dronkeman ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Voordat hij in den prillen morgen weer kon vertrekken, heeft de politie den jongeman ernstig onderhouden en een proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Temidden van de gezellige marktdrukte, die op enkele dagen der week de Botermarkt pleegt te kenmerken, kregen Zaterdagmiddag twee kooplieden een meeningsverschil, dat in korten tijd tot een formeelen twist ontaardde. De een sloeg den ander met een kilogewicht op het hoofd, zoodat de tegenstander een bloedende hoofdwond opliep. Na door O. D. voorloopig behandeld te zijn, werd het slachtoffer naar het Ohhuis gebracht. Later kon de man mei een Taxi 'naar zijn woning terugkeeren. Tegen den aanvaller werd, nadat hij door de politie op het bureau was gehoord, proces-verbaal op gemaakt. Zondagmiddag had op den hoek Kruistocht straatZomervaart een aanrijding plaats tus schen een personenauto en een motorrijdster. De auto moest plotseling stoppen voor een kind, dat den rijweg overstak. De motorrijd ster, de 36-jarige mejuffrouw Van M. uit Haar lem, reed achter tegen den wagen op en viel. Zij brak haar rechterbeen en bekwam een hoofdwond. Met een ziekenauto werd zij naar de Mariastichting gebracht. Geboren, 18 Sept.: A. C. Ouwerkerk-Menke, z. 19 Sept.: C. Hart Nibbrig-Honing, d. 20 Sept.; A. J. Kersten-v. d. Zon, z. 20 Sept.: E. M_ G. Gersdorf-Kamp, d. 19 Sept.; J. H. M. A. Braam-Hulshof, d. 20 Sept.; A. Druif-Bakker, d. 18 Sept.: C. v. d. Aakster- Kaagman, d. 17 September; A. E. v Graas- Zwart, d. 19 Sept.; C. M. Bogers-Nieuwen- huizen, z. 19 Sept.: C. H. Michel-v. Strien, d. 18 Sept.: H. M A. Ostendrof-Randag, d. 19 Sept.: N. Plas-v. Tol, d. 19 Sept.; A. H. Rip- Mutsaers, d. 19 Sept.: A. H. L. H. v. Beek- Feeters, d. 19 Sept.: G. A. v. Lierop-Janssen, d. 20 Sept.: C. M. Stevenhagen-Spleet, z. 21 Sept.; J. M. v. Bodegom-Buser, z. Overleden; 18 Sept.: A. M. v. d. Vlerk-v. d. Zalm, 60 j„ Verspronckweg 19 Sept.: H. T. v. Bruijnsvoort-Burgers, 73 j„ Waldeck Pyr- montstraat 18 Sept.; J. Buurman-Beugeling, Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Best. Win terhulp, 8 uur. Kinderhuissingel; Circus van Bever, 8 uur. Cinema Palace-filmac, 115 uur. Frans Halstheater: „Rubber", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Getrouwd en niet getrouwd", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt-theater; „De gevangene van het Haaien-eiland", 2.30, 7 en 9.15 uur. .Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur; Rèchtskundig bureau, 8 uur; Propaganda-avond Retraite, 8 uur; Best. Overheidspersoneel, half 8; Meubelmakers, 8 uur; Kappers, 9 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling kwart over 8kwart over 9. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Oprich tingsvergadering afd. Kleermakerspatroons R.K. Middenstandsvereeniging, kwart over 8. Hotel Lion d' Or Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde, 8 uur. Cinema: Palace-filmac, 115 uur. Frans Halstheater: „Rubber", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Getrouwd en niet gterouwd"', 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater: „De gevangene van het Haaien-eiland", 2.30, 7 en 9.15 uur. 68 j., 2e Zuidpolderstraat 19 Sept.: H. C., 1 mnd., z. van H. C. Hartman, Kolkstraat 19 Sept.: C. C. Dijst-Mitteimeijer, 66 j„ Kamper laan 19 Sept,: G. v. Lieshout, 74 j., Kam perlaan. Klasse A aantal gesp. gew. verl. punt Vriendenkring 1 4 0 4 3 1 3 O. V. S1 3 1 3 Excexior (Lis 3e) 1 2 2 2 Vriendenkring n 1 2 2 2 2 2 2 T. O. G1 2 2 2 Insulinde 1 2 2 2 2 2 2 Excelsior (H.N.) 1 I 3 1 Soc. Vr. Kring 1 1 3 1 0 4 0 Klasse B T. O. G1 4 0 4 Soc. Vriendenkr. 1 4 0 4 Excelsior (H.N.) 1 3 1 3 Vriendenkr. II 1 2 2 2 A. D. 01 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 O. V. S1 1 3 1 0 4 0 0 4 0 R. K. Volksbond. Dinsdag 22 September a.s., des avonds om 8 uur, is er in „Domi" aan het Zandvoorterpacl te Overveen een bestuurs raadsvergadering, waarin als hoofdschotel de campagne voor het a.s. seizoen wordt behan deld. Ook zal de weleerw. heer kapelaan F. F. van Buuren op deze bijeenkomst een uiteenzetting geven van het doel en streven der op te rich ten kernen. De kapelaan heeft n.l. de leiding op zich genomen in cle kernvorming van de beide standsorganisaties ter plaatse. L'itkeeringeR aan bijzondere scholen Naar aanleiding van het verzoek, om ter vervanging van de jaarlijksche vergoeding voor de gebou wen en terreinen, enz., der bijzondere la gere scholen, welke op 1 Januari 1921 in ge bruik of in aanbouw waren, een uitkeering te ontvangen van een som ineens, gelijkstaande met tachtig ten honderd van de destijds ge schatte waarde, bestaan bij B. en W. tegen in williging, met uitzondering van het verzoek van het bestuur der R.K. School te Driehuis, geen bezwaren. Het totaal uit te keeren bedrag zal bedragen f 254.792.gespecificeerd als volgt: Insingerschool, IJmuiden f 90.664.— Comité- school, IJmuiden f 22.880.Groen van Prin- stererschool, IJmuiden f 28.800.P. Vermeu- lenschool, IJmuiden f 24.880.R.K. School, IJmuiden (Zeeweg) f 35.968.Bijzondere school, Velsen (Noord) („Uw Koninkrijk Ko- me") f 25.600.R.K. School (meisjes), Velsen (Noord) f 26.000.—. Wat betreft het verzoek van het bestuur der R.K. School te Driehuis zijn B. en W. van oor deel, dat dit niet voor inwilliging vatbaar is. De onderwerpelijke school is een z.g. inge bouwde school ten aanzien waarvan de ge- bruiksvergoeding niet door een afkoopsom kan worden vervangen. Dat liep nog goed af Vrijdagmiddag is de gemeente-werkman B. bij het aansluiten van een gasbuis op den IJmuiderstraatweg te IJmuiden-Oost, tengevolge van het uitstroo- mende gas, bedwelmd geraakt. Dr. Oepts diende den patiënt met een zuurstofapparaat zuurstof toe, waardoor de patiënt spoedig tot bewust zijn kwam. Per brancard is hij overgebracht naar het gasbedrijf. A. J. Karskens. t Te Soest is Zondagavond op 84-jarigen leeftijd overleden de heer A. J. Karskens, vroeger woonachtig te Zaandam, waar hij vele jaren lid was van het burgerlijk en parochiaal armbestuur. G. Gras Fzn. f Te Zaandam is Zondag avond op 75-jarigen leeftijd overleden de heer G. Gras Fzn., houthandelaar aldaar. De heer G. Gras Fzn., die drager was van het kruis Pro Ecclesia et Pontifice, was oud-lid van het R. K. kerkbestuur, in welk college hij vijftien jaar zitting had, en oud-lid van het R. K. Schoolbestuur, in welke functie hij het katholiek onderwijs gedurende dertig jaren diende.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5