WIJ LUISTEREN NAAR r FINANCIEN teven.. De weerstoestand ONZEN OMROEPER Dagfilm tut DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1936 V r ij d a g 25 Sept. J Vader mishandelde zijn kind Pleidooi DE VAN GALEN SLECHTS LICHT BESCHADIGD GROENTEN EN FRUIT 20.000 VATEN HARING NAAR RUSLAND DE WIJZIGINGEN IN DE STEUNREGELING De Weermacht voor Indië Marine in onze Oost AARDBEVING IN INDIË Aardstorting en beschadigde brug gen stremmen verkeer DE „TWEE-FIETS" OP DEN WEG Zal zij moeten verdwijnen? WEER WORDT GELEIDELIJK SLECHTER STEUN AARDAPPELMEEL FABRIEKEN PRINSESSE-VERLOVING IN INDIË GEVIERD De Katholieke Onderofficier DE WINTERSPELEN IN 1940 VOETBAL IERSCHE LEAGUE WINT TE BELFAST WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE LONDEN Gebr. van Kempen nog aan den kop LAWNTENNIS HEMMES IN KWART-FINALE UITGESCHAKELD Duitsche kampioenschappen Profs ZWEMMER KIEFER TE HAMBURG GOLFLENGTEN hangt van uw remmen aft De Officier noemt zijn daad beest achtig en eischt drie maanden Voor de Haarlemsche rechtbank heeft heden morgen de 55-jarige machinist B. terecht ge staan, wonende in den Spaamwouderpclcier cnder Velsen en verdacht van mishandeling van zijn kind. In de dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hij op 25 Juni het kind met een gummistok had geslagen. Het meisje werd ais getuige gehoord. Het zag er zeer stumperig uit, had ingevallen wangen en leek eer 7 jaar dan 17 jaar oud. Met een beverig, dun stemmetje gaf het antwoord op de vragen van den president. Zij vertelde dat ze in een schuur moest sla pen. hoewei er genoeg ruimte voor haar in huis was. Haar stiefmoeder (de tweecte vrouw van verdachte) had dit zoo bepaald. Het eten kreeg 2e ook in de schuur. Op 25 Juni was ze met een gummistok door haar vader op haar beenen en zitvlak geslagen. Ze erkende dat ze toen „stout" was geweest. Ze had haar vader uit gescholden en de deur van de schuur stuk ge maakt omdat ze uit de schuur wilde. Verdachte, die sterk onder den indruk was en eerst slechts aarzelend antwoordde, bekende dat het kind geslagen is. Hij had het kind in de schuur ondergebracht, omdat het het huis zco bevuilde. De president: Vindt u die schuur een mensch- waardige plaats? Verdachte: ,.Ik kon haar niet langer in huis houden, omdat ze zoo vuil was." Verdachte gaf hiervan verschillende voor beelden. De president achtte het optreden van ver dachte tegenover zijn kind zeer slecht. De man beweerde echter dat hij alles gedaan heeft om het kind een goede opvoeding te geven, doch alles mislukte. Een dokter is er bij geweest, doch dit hielp ook niet. De president merkte echter op dat het door verdachte toegepaste middel ondanks alles on geoorloofd is. Verdachte beweerde voorts dat zijn tweede vrouw niet de oorzaak van dit geval is. Het kind vertelde vervolgens dat het overdag niets deed. Het behoefde overdag niet in de schuur te zijn. Vroeger is het ook wel eens geslagen, doch niet dikwijls. De president legde aan verdachte diens uit lating voor, dat htf het kind graag kwijt wilde zijn. Verdachte verduidelijkte dit. Hij had be doeld dat hij alle moeite gedaan heeft om het kind voor onderzoek in een gesticht te krijgen. Het meisje was ziek en is een paar maal van de trap gevallen. Beestachtig De Officier van Justitie zeide in zijn requi sitoir. dat het waar moge zijn, dat het kind erg lastig was, maar dit mag geen excuus zijn voor de behandeling, door verdachte aan zijn kind aangedaan. Het is een beestachtige daad geweest. De heele buurt ergerde er zich aan. Het kind sliep in de schuur en had niet eens voldoende dek (een oude regenjas en een tteken). Alsof het een hond was, zoo werd haar het eten toegeschoven. Het meisje is op last van den Officier onmiddellijk onder de hoede van den Voogdijraad gesteld, die thans, alvorens verctere maatregelen te nemen, eerst de uit spraak zal afwachten. Spr. achtte een flinke straf noodig en eischte 7 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. M. van 'Vugt, merkte op dat op grond van 'praatjes van buurtgenooten, die de zaak altijd erger maken dan ze is, dezen man niet veroordeeld mag worden. Zelfs de politie heeft zich blijkens haar proces-verbaal kunnen onttrekken. Spr. verzocht dan ook een nader onderzoek naar de omstandigheden, objectief beoordeeld. Het kind is erfelijk belast. Het is een zeer lastig kind, psychisch achterlijk, doch buiten gewoon moeilijk. Het kon de ouders tot het uiterste tergen. Zij ging zelf in de schuur slapen. Ze werd er niet ingestopt. Dat verdachte de deur op slot deed, kwam omdat het kind al eens meer in het water had willen loopen en het gevaar dreigde dat ze het weer zou doen. Verd. heeft tegen verdediger gezevd, dat het niets hielp, of hij het kind nu vriendelijk of onvriendelijk behandelde. Het was en bleef lastig. Op 25 Juli heeft hij het kind geslagen. Later had hij er spijt van, want het hielp im mers toch niets of hij het kind al sloeg. Maar de man maakte zich kwaad en deed toen on bezonnen dingen. Spr. bepleitte een geldboete of een voorwaar delijke veroordeeling met onder toeziohtstel ling. Dit laatste zou zeer gewenscht zijn, want verdachte heeft nog twee kinderen en de ver houdingen in het gezin zijn niet in orde. Ge vangenisstraf zou verdachte zijn positie doen verliezen en over 10 jaar is hij pensioengerech tigd. Spr. vond het ook gewenscht eens te infor- meeren hoe het kind zich thans in het ge sticht, waar ze is ondergebracht, gedraagt. Na raadkamer besliste de rechtbank dat een nader onderzoek naar het milieu en de gezins omstandigheden van verdachte moet worden ingesteld. De stukken werden in handen van den rechter-commissaris gesteld. Naar aanleiding van de berichten aangaande een ongeval aan boord van Hr. Ms. ..Van Galen", bü het afschieten van een dieptebom, tijdens de vlootdagen te Batavia, heeft de commandant der zeemacht in Ned.-Indië nader geseind, dat Hr. Ms. „Van Galen" gisteren in het droogdok te Tandjong Priok werd geïnspecteerd, waarbij geen schade onder de waterlijn veroorzaakt bleek. De aangebrachte schade beperkt zich derhal ve tot eenige lichte beschadigingen binnen boord. Wagnervereeniging Vóór de zomervacantie kon worden bekend gemaakt, dat er door de Wagnervereeniging pogingen in het werk gesteld werden, om te ge raken tot een permanente dramatische ballet groep, welke niet alleen voor de eigen uitvoe ringen der Wagnervereeniging, maar voor de choreografische kunstbeoefening in Nederland in het algemeen beschikbaar zou kunnen zijn. Deze pogingen hebben het gewenschte re sultaat opgeleverd. Het ensemble heeft onder leiding van Yvonne Georgi de dagelijksche training en studie aanstonds aangevangen. Assistente van Yvonne Georgi is Mascha Pereboom-ter Weeme; muzikaal medewerker Wolfgang Wijdeveld. De groep bestaat verder uit zeven dames en vijf heeren. Reeds is het ballet door verschillende in stellingen tot medewerking uitgenoodigd; het zal OA. optreden op den buitengewonen Ballet avond, welke Zaterdag 28 November a.s. door het Residentie Orkest te 's Gravenhage wordt gegeven. Bij deze gelegenheid worden onder leiding van Yvonne Georgi en met Issay Dobrowen als dirigent o.m. de balletten „Coppelia" van De- libes en in allereerste uitvoering „Diana van Voormolen ten tooneele gebracht. Storm richtte schade aan In de laatste weken van Augustus tot den 4den September en na den 9den September viel er weinig regen, terwijl van 5 tot 9 September de regenval grooter was. Het aantal uren zon neschijn was in de laatste weken van Septem ber lager dan normaal het geval is. De tempe ratuur bleef in deze periode hooger dan nor maal. De storm van 7 op 8 September heeft aan den stand van appelen en peren schade toegebracht, vooral in de boomgaarden, waar de boomen ma tig met vruchten beladen waren, waardoor veel fruit is afgewaaid. De stand van de late appel en peervariëteiten is daardoor nog verdér ach teruitgegaan. Over het algemeen staan de groenteteeltge wassen er goed voor. Verschillende koolsoorten hebben veel met draaihartigheid te kampen ge had, doch herstelden zich, zoodat, met uitzon dering van roode kool, de stand dezer gewassen sinds de vorige berichtgeving verbeterd is. Het stoomschip „Oussouri" komt as. Zaterdag te Rotterdam en zal Maandag 28 en Dinsdag 29 September 14.000 vaten haring inladen, met be stemming naar Rusland. De resteerende 6000 vaten zullen worden verscheept met een boot, welke vermoedelijk 3 October a.s. te Rotterdam zal aankomen. Het dagelijksch bestuur van het C.N.V. heeft zich met een circulaire en een vragenlijst tot de Christelijke besturenbonden gewend, tenein de na te gaan, hoe de wijzigingen in de steun regeling werken en aan de hand van de inge komen antwoorden na te gaan, of de gewensch te compensatie al dan niet is bereikt en er eventueel aanleiding is, om zich hierover nader tot de Regeering te wenden. Van de hand van den oud-vice-admiraal mr. J. C. Jager verschijnt dezer dagen een brochure getiteld: „Voor Indlë's weermacht is hoofdzaak: luchtmacht", waarin deze eenige beknopte be schouwingen geeft over de defensie van Neder. landsch-Indië in verband met het onlangs door de Regeering ingediende wetsontwerp. Het is allerminst de bedoeling van den schrij ver geweest een uitgebreide militair techni sche studie te publiceeren, docr veeleer om voor den leek op militair gebied duidelijk uiteen te zetten, waar het bij de verdediging van dat gebiedsdeel bovenal op moet aankomen. In een kuip met water gevallen In een onbewaakt oogenblik had het twee jarig dochtertje van den landbouwer W. v. d. Wielen te Berghem, het ongeluk, spelenderwijs in een kuip met water te vallen. Toen het on geval bemerkt werd, trachtte men onmiddel lijk door toepassing van kunstmatige ademha ling de levensgeesten weder op te wekken. Dit mocht evenwel niet meer baten daar de arme kleine reeds was overleden. R. K. Leergangen Met ingang van 1 September heeft het Cura torium der R. K. Leergangen te Tilburg be noemd tot docent aan den cursus Surnumerair der Invoerrechten en Accijnzen enz. Mr. Th. de Kroon te Eindhoven; tot docent aan den cursus Gemeente-Administratie te Valkenburg Mr. J. Dassen te Maastricht en tot docent aan den cursus Staatsinrichting M. o, te Maastricht den heer C. Merkelbach, aldaar. Bedrijfsraden bijeen Op Vrijdag 23 October a.s. zal te Amsterdam de eerste bijeenkomst worden gehouden van de thans door de Regeering ingestelde bedrijfs raden. Voor deze vergadering zijn prae-adviezen uit gebracht door dr. C. Beekenkamp te Leiden over den bedrijfsraad als orgaan van uitvoering en door mr. A. Steinkuehler te Eindhoven over de wenschelijkheid van ordenende bevoegdheid voor bedrijfsraden. Opleiding van inheemsche jonge lieden tot officier BATAVIA, 24 Sept. (Aneta). Ter tegemoet koming aan de motie-Soeroso (waarbij verzocht werd ruimer gelegenheid aan inheemsche jonge lui te bieden voor opleiding tot officier) ver zocht de G.-G. den commandant van de Zee macht de noodige voorstellen te willen indienen om bij de aanneming van adelborsten ruimer bekendheid te geven aan de gelegenheid, welke ook voor inheemsche jongelieden bestaat tot op leiding voor officier bij de Kon. Marine. BENKOELEN, 24 Sept. (Aneta). Gemeld wordt, dat heden een aardbeving plaats had bij Tandjongsaktie, welke liep, in de richting West-Oost. De duur bedroeg ongeveer 5 se conden. De autoweg van Tandjongsaktie naar Manna is door een aardstorting en beschadi ging van een tweetal bruggen gestremd. Het observatorium te Batavia registreerde te 6 uur 40 Java-tijd een lichte beving, op een afstand van ongeveer 390 K.M. In den laatsten tijd verschijnen steeds meer de zg.n. „twee-fietsen" op den weg, rijwielen, die met stangen naast elkander zijn verbon den, en waardoor iemand die niet kan wiel- rijden, toch meegevoerd kan worden. Om principieel uitgemaakt te zien, of deze voertuigen toegelaten zijn op de wegen, had een kantonnier van Rijks Waterstaat te Mon ster proces-verbaal opgemaakt tegen K. uit Hoek van Holland, die met zijn echtgenoote 'n twee-fiets bereed. Naar K. aan den kantonrechter te Delft me dedeelde, hadden alle politie-ambtenaren, die hij in het jaar, waarin hij nu het voertuig be reed, tegen kwam, hem ongemoeid gelaten. De ambtenaar van het O.M. was van oordeel dat ingevolge art. 11 der Motor- en Rijwielwet, de twee-fietsen als een gewoon rijwiel be schouwd moeten worden, en dus niet op den verkeersweg mogen. Echter, wanneer men met een dergelijk vehikel op het rijwielpad komt, zal vervolging ingevolge art. 22 dezer wet z.i. ook mogelijk zijn, n.l. door in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer, zoodat de tweefiets eigenlijk in 't geheel niet bruikbaar is op den weg. In dit principieele geval vorderde de ambte naar f 1 boete. De kantonrechter overwoog dat niet alleen de Ietter, doch ook de geest van de betreffende bepaling der Motor- en Rijwielwet zich verzet tegen het gebruik der twee-fiets op den ver keersweg, omdat alle maatregelen zijn tot ver- hoogen van de veiligheid, en dit voertuig die, slechts in gevaar brengt De uitspraak werd comform den eisch. Het hoogedrukgebied van onze omgeving is aanmerkelijk in omvang en beteekenis afgeno men. Een 765-kern ligt thaAs nog over Zuid- Noorwegen, Denemarken, Duitschland, Polen en Oostenrijk. Het weer is daar rustig; over Duitschland komt nog al wat nevel en mist voor. Sinds Woensdag is over IJsland en omgeving de hoogedruk nog toegenomen. Waarschijnlijk breidt dit laatstgenoemde hoogedruk-gebied zich Oostwaarts naar Scandinavië uit, als gevolg van de luchtdrukstijgingen aan de achterzijde van de aldaar aftrekkende depressie. Thans wordt met matigen Westelijken tot Noordwestelijken wind over Zweden en Noorwegen nog eenige koude aangevoerd. Abisko had vrij veel sneeuw; andere stations langs de kust melden regen. Intusschen is de depressie in het Westen ver der naar onze omgeving doorgedrongen. Over Ierland is de luchtdruk sinds Woensdag meer dan 10 m.m. gedaald; ook thans is over de ge- heele Britsche eilanden de barometer geleidelijk dalende. Een secundaire strekt zich naar de golf van Biscaye uit; ook in Frankrijk is de barome ter nog geleidelijk dalende. Het depressie systeem brengt toenemende bewolking over Zuid- Europa. Regen valt nog slechts over het Zuid westen van Engeland en Ierland en over Zuid- Frankrijk. Bij het verder Oostwaarts verplaatsen van de depressie, is ten onzent geleidelijk verslechtering van het weer te verwachten. eenige duizenden, doch vele tienduizenden liepen den 5 K.M. langen afstand mee. Men schat dat 70.000 menschen aan den op tocht hebben deelgenomen. De stad was ook geïllumineerd. Aan het Koningsplein dwong vooral de feest verlichting van het K.P.M.-gebouw, de forsche contouren van cïeszelfs gevel accentueerend en in het front de koningskroon vertoonend, ge flankeerd door de namen der Prinses en van den Prins, bewondering af. Eenvoudiger, doch niet minder feëriek, was de illuminatie van de andere gebouwen, terwijl hier en daar een der wijde tuinen in een gedempte agiorno-verlich- ting prijkte. Niet minder imposant was de origineele verlichting van het Nirom-gebouw. De kroon op het werk zette het Pasar-Gambir complex, dat zich weer in vollen feestdos in lichtende lijnen omlijst aan den volke, ver toonde. Leveringsplicht van aandeel houders Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dat terzake van de levering van aardappelen door aandeelhouders van coöperatieve aardap pelmeelfabrieken in een ministerieele beschik king voorzieningen zullen worden getroffen, in dier voege, dat niet voor steun in aanmerking komen, fabrieken, welke boete heffen van aandeelhouders, die voor tenminste 42 pCt. aan hun statutairen leveringsplicht hebben voldaan. Optocht werd tot een grootsche manifestatie Zaterdag 12 September is, zooals reeds ge meld, ook in Indië het groote feest geweest, ter viering van de verloving van onze Prinses. Het hoogtepunt van het feest was een groo te optocht door cte stad en langs het paleis op het Koningsplein, waar men defileerde voor den gouverneur-generaal. Die optocht, aldus het Bat. Nbl., werd tot een grootsche manifestatie van de gevoelens der geheele burgerij van de hoofdstad, onge acht landaard, rang of stand, sociale groepee ring of godsdienstige gezindte. Geen enkele groep, welke deel uitmaakt van de zoo veelkleurige en sterk geschakeerde Indi sche samenleving, liet zich onbetuigd. Van alle zijden, uit de woonwijken der goed- gesitueerden, uit de buurten der kleinere wer kers, uit de Chineesche en Arabische kampen en niet het minst uit de stadskampongs van Batavia en mr. Cornelis, stroomden de con tingenten aan de massa-manifestatie toe naar het Waterlooplein, dat één golvende menschen- zee werd. En het pleit zonder eenigen twijfel voor de energie en de daadkracht van feest comité en ordecommissarissen, dat zij uit clien oogenschünlük chaotischen warwinkel een op tocht wisten te tooveren, welke bij ons weten noch in Indië's hoofdstad, noch waar elders ook in den Archipel zijn wedergave niet. Niet Motorrijder geslipt en gedood De 31-jarige motorrijder A. van der W. is Woensdagavond te Rotterdam met zijn motor rijwiel op de spoorrails bij den Kreekweg ge slipt en gevallen. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hij in den loop van den avond is overleden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Ned. R. K. Onderofficierenvereeniging St. Mar- tinus is van „De Katholieke Onderofficier", het orgaan dezer vereeniging, een herdenkingsnum mer verschenen, waarin o.m. bijdragen voorko men van den oud-minister van Defensie, Mr. Dr. L. N. Deckers, den oud-hoofdaalmoezenier Mgr. F. J. H. Evers, den hoofdaalmoezenier, kolonel J. J. J. Noordman en de majoors-aalmoezenier J. J. Brouwer, G. Huys en H. J. J. M. van Straelen. Naast herinneringen van de oprichting in de eerste jaren, het werk in den mobilisatietijd enz. vindt men verder in dit nummer ook artikelen van den heer H. J. Brossard, voorzitter der R. K. Onderofficierenvereeniging in Ned. Oost-Indië St. Ignatius, van den heer A. Rijsdijk, voorzitter der R. K. Politietroepenvereeniging St. Antonius van Padua en van tal van afdeelingsvoorzitters. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om- roepér er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal V dus zeker van dienst kunnen zijn. Er zijn vier candidaten De secrètaris van het Internationaal Olym pisch Comité, de heer Berdez, heeft mededeelin- gen gedaan omtrent het toewijzen van de Olym pische Winterspelen in 1940. De heer Berdez zei- de, dat het land, dat de Olympisch zomerspelen in 1940 organiseert Japan dus op de win terspelen een prioriteitsrecht heeft, d.w.z. dat het ook de winterspelen kan organiseeren, voor zoover het daartoe bereid en in staat is. Daar Japan tot nu toe niet officieel bericht heeft, dat het van de organisatie der winterspe len afziet, blijft het candidaat. Verdere candidaten zijn nog St. Moritz, Oslo en Canada De beslissing over de toewijzing dei winterspelen zal in de tweede week van Juni 1937 te Warschau worden genomen Voor dien datum echter zal het voltallige bestuur van het Inter nationaal Olympisch Comité te Lausanne een zitting houden. Te Belfast is Woensdag de voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de elftallen van de Iersche en Engelsche league. Van het begin af zaten de Ieren er geducht op en in de eerste helft waren ze zeker de sterkeren. Driemaal moest doelman Sager visschen en driemaal kwam het schot van Kelly, die een uitstekenden wed strijd speelde. Bij de Engelschen waren het Steele en Westhwood, die het Iersche doel voor de rust doorboorden. Na de pauze ging het vrijwel gelijk op. Aan beide zijden werden nog eenige kansen ver knoeid, maar de verdedigingen bleven de baas en tot verdere doelpunten was geen der voor hoeden in staat, zoodat het einde met een on verwachte, doch alleszins verdiende 32 over winning voor de Ieren kwam. Bij de neutralisatie hedenmorgen was de stand op de Londensche zesdaagsche als volgt: 1. Piet en Jan van Kempen 347 pnt., 2. KilianVopel 240 pnt., 3. AertsBu^fese 231 pnt. Op een ronde: 4. DiotIgnat 261 pnt., 5. van Buggenhoutvan Vlockhoven 227 pnt. Op 2 ronden: 6. Falck HansenChristensen 227 pnt. Op 3 ronden: 7. Walthour—Crosley 184 pnt. Op 9 ronden: 8. Merkens—Huertgen 138 pnt., 9. Lepage—Peden 144 pnt. Op 12 ronden: 10. Gebr. Smith 143 pnt., 11. PriorDemetrio 109 pnt., 12. PecqueuxTonne- lier, 277 pnt. Bij de Woensdag te Berlijn voortgezette Duitsche tenniskampioenschappen voor profs won Hemmes in de achtste finale met 16, 6—1, 61, 86 van Benz. In de kwart-finale werd onze landgenoot echter uitgeschakeld door Gorotschnig, die met 6—0, 6—2, 6—1 won. Voor den laatsten keer zijn de Amerikaan- sche zwemmers in Europa aan den start ge weest en wel te Hamburg, vanwaar zij naar hun land zullen terugkeeren. Kiefer won den 100 meter rugslag in 1 m. 5,3 sec., nadat hij zijn tegenstander niet minder aan 12 sec. voorsprong had gegeven. De verdere resultaten waren: 3 X 100 meter wisselslagestafette: 1. Ham burg 3 min. 40,5 sec.: 2. Hamburg juniores 3 min. 43,5 sec.; 3. Vereenigde Staten met Kie fer, Schiller en Highland 3 min, 54 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. Sietas 2 min. 43,1 sec.. 100 meter vrije slag heeren: 1. Highland 1 min. 2,6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Dorothy Schil ler 3 min. 21,2 sec. □□□□□□□□BEK3E3E1EII3 9 9 9 llllllllllllllllllllllilllllllllllllllMllllllliilllllillllilllllllllllllllllHllflIIIIIIIIIIIII llllllllllllllllllllllllllllllllll III IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllll II111111111111111111 GODSDIENST 8.00 Hilversum II (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum II (NCRV. Mor gendienst) ORGELBESPELING 12.10 Droitwich 4.00 Hilversum II (Ronald Parker) 6.30 Hilversum I (Joh. Jong) 9.30 Hilversum II ORKESTCONCERTEN 11.05 Hamburg 2.05 Deutschiandsender 6.45 Droitwich 7.30 Berlijn 9.20 Boedapest 9.20 Deutschiandsender 9.30 Berlijn 11.05 Parijs I LICHTE MUZIEK 11.20 12.00 12.20 12.20 12.30 12.30 1250 12.50 12.50 1.20 1.30 2.00 2.20 3.10 4.00 4.20 5.20 Parijs I Hilversum I Langenberg Kalundborg Hamburg Hilversum H Brussel II Brussel I Droitwich Brussel I Brussel H Hilversum I Kalundborg Hilversum I Hilversum I Deutschiandsender Brussel II 550 5.30 5.35 7.20 7.50 7.50 8.30 8.30 8.30 8.40 8.50 9.20 9.20 1050 10.35 10.40 10.50 11 00 11.20 11.20 11.20 11.20 11.35 11.35 11.45 12.40 8.90 8.15 8.15 8.20 9.20 10.35 11.20 12.15 12.20 12.20 12 25 2.00 2.00 255 2.50 4.20 4.20 5.20 6.05 6.10 6.10 6.20 Brussel I Hilversum I Milaan Milaan Boedapest Weenen Berlijn Deutschiandsender Hamburg Par()s II Toqlouse Droitwich Toulouse Weenen Kalundborg Langenberg Milaan Toulouse Kalundborg Boedapest Deutschiandsender Toulouse Droitwich Toulouse Weenen Toulouse GRAMOFOON Hilversum I Hilversum II Deutschiandsender Brussel II Brussel I Hilversum I Hilversum I Hilversum II Brussel I Brussel II Parys H Hilversum H Brussel I Langenberg Parijs I Langenberg Parijs I Berlijn Pariis II Rome Brussel I Brussel II Johan Strauss' operette „Fanny Elssler", uitgevoerd door solis ten, koor en orkest, is Vrijdag avond te beluisteren op den Vlaamschen zender Brussel 21, 8.2010.20 uur 7.20 Parijs II 7.20 Deutschlandsei» 7.35 Beromünster 8.25 Milaan 825 Rome 10.30 Brussel II 10.30 Brussel I 10.30 Hilversum II 11.05 Hilversum I (jazz) 11.35 Hilversum I 11.50 Droitwich SOLISTENCONCERTEN 11.00 Hilversum II (zang) 12.40 Brussel I (zang) 3.00 Hilversum II (vioolrecital) 6.50 Deutschiandsender (piano) 6.50 Brussel I (pianorecital) 7.35 Brussel I (zang) 7.50 Droitwich 9.30 Beromünster (cello en piano) KAMERMUZIEK 5.20 Beromünster 555 Droitwich (kwintet) 5.50 Parijs I 8.10 Hilversum II 9.00 Weenen 9.00 Milaan (trio) 10.25 Boedapest (kwartet) 10.50 Deutschiandsender 11.10 Droitwich (trio) OPERA EN OPERETTE 8.00 Toulouse (operettemuziek) 8.20 Brussel II („Fanny Elssler", operette van Joh. Strauss) 9.00 Rome („II tango de mezza- notte", operette van Konyatl) 10.00 Toulouse (operetteconcert) PERSBERICHTEN 8.00 8.00 10.05 10.20 10.20 10 20 11.00 Hilversum II Hilversum I Hilversum II Berlijn Brussel I Brussel II Hilversum I VARIA 10.15 Hilversum I (voordracht) 11.00 Hilversum I (voordracht) 12.00 Hilversum II (politleber.) 2.30 Hilversum II (lezen uit chr. lectuur) 2.50 Hilversum I (De mode van den herfst?) (declamatie) (Na schooltijd II .Bloembollen 5.02 Hilversum II 5.03 Hilversum I vertelling) (J.30 Hilversum op perken") 7.00 Hilversum I (,De krant" (slot) door J. Winkler) 7.00 Hilversum II (politleber.) 7.15 Hilversum II (litterair half uurtje) 7.45 Hilversum II (PTT-kwartier- tje) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H DEUTSCHL. SEND, DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. 1571M. 1500 M. 331.9 M. 1875 M. 301.5 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Het Internationaal Tin-comité heeft be sloten, aan de regeeringen der deelnemende landen aan te bevelen, geen wijziging te brengen in den bestaanden toestand. De quota voor de deelnemende landen, uitge zonderd Bolivia, blijven derhalve op 90 pet. gehandhaafd, waarvan 75 pet. de eigen lijke quota vertegenwoordigt en 15 pet. de verdeeling van den achterstand van Bolivia. Bolivia zelf zal in 't vierde kwartaal slechts een onveranderd quota hebben van 75 pet. i De Japansche minister van handel deelde mede, dat binnenkort 'n nieuwe petroleum- mij. zal worden opgericht door een overeen komst met de Koninklijke en de Standard Oil. Te Parijs werd 12.455.000 aan goud voor verscheping naar de Vereen. Staten gereed gemaakt. De goudprijs te Londen daalde met 2 d. tot 137/2V». 277.000 werd aan goud omge zet. De Bank van Engeland heeft 156.607 aan goud in baren gekocht. Op de nieuwe tranche van fr. 1 milliard van de 4 pet. geünificeerde Belgische lee ning is totaal ingeteekend voor ruim fr. 780 millioen. Aangezien er door het amortisatie fonds reeds fr. 500 millioen was geplaatst, is aan vrije inschrijving feitelijk slechts fr. 280 millioen binnengekomen. Het opti misme in regeeringskringen is hierdoor min of meer overdreven geweest. De Engelsche regeering heeft officieel medegedeeld, dat overeenstemming is be reikt omtrent de hervatting der onderhan delingen met de Italiaansche regeering be treffende den handel en betaling van schul den. Een delegatie is reeds naar Rome ver trokken. Volgens een memorandum van den Zwit- serschen Bondsraad, zijn een groot aantal invoerbeperkingen opgeheven en werden tegelijkertijd de contingenten verhoogd. De commissie van den Stendenraad heeft deze vermindering begroet en hoopte, dat op de zen weg zal worden voortgegaan ten gunste van de buitenlandsche handelsbeweging van Zwitserland. De staalproductie in Amerika bedroeg in het midden der week 73 pet. der capaci teit en bereikte hiermede 'n nieuwe record hoogte. De laatste record-hoogte bedroeg 73 pet. op 25 Augustus. De vorige week be droeg de productie 72 pet. De Republic Steel keert op de 6 pet. cum. conv. prior pref. aandeelen A een dividend uit van 4.50. Na betaling van 't kwartaal dividend van 1.50 op 7 April j.l. bleef nog 4.50 achterstallig. Op rekening van het achterstallig dividend werd op 6 Juli 1.50 uitgekeerd. De American Tel and Tel is voornemens een leening te sluiten van $175 millioen 314 pet. obligatiën met een looptijd van 25 jaar. Hiervan zal 25 mill, in een pensioen fonds van het Bell Systeem worden gestort en de rest zal dienen voor de herfundee- ring van 64.86 mill. 5 pet. obligatiën, die in 1946 zouden worden afgelost en 117.98 mill: 5 pet: obligatiën, 'in 1960 afltf&baar. Het Amerikaansch ministerie van Handel deelt mede, dat in Augustus 209.750 perso nen-auto's en 61.540 vrachtauto's werden afgeleverd, tegen respect. 372.400 en 68.600 stuks in Juli. Volgens raming van het „Oil and Gas Journal" zal in het volgend jaar 50 mil lioen worden uitgegeven voor de constructie en den aanleg van pijpleiding. De Engelsche kunstzijde-productie be droeg in Augustus 9.86 mill. lb. tegen 13.11 mill, in Juli en. 7.54 mill, in Augustus 1955. In de eerste acht maanden 95.87 mill. lb. tegen 79.75 mill. l.b. in het overeenkomstig tijdvak van het vorig jaar. Symington en Wilson wijzen er op, dat de vraag naar rubber van de zijde van het continent geregeld bestaat. Voorts dat de voorraden in Engeland, ondanks de sterke afneming nog 8000 ton hooger zijn dan vóór het inwerking treden van het restric tieplan. De „Times" schrijft, dat het rapport van de economische commissie van den Volken bond een vraagstuk opwerpt, dat van fun damenteel belang is voor de toekomstige welvaart en den vrede in Europa. Het rap port dringt er op aan, dat een initiatief wordt ondernomen, tot herstel van meer normale financieele betrekkingen tusschen de naties der wereld. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend t.e Amsterdam op 7.497.50 (v. slot 7.49%), de Frank op 9.72Vz—9.73Vz (9.73%) en de Dollar op 1.475/s1.48 (1.47V&). De Nivas verkocht voor export met be stemming voor Hongkong 515 tons superieu re suiker en voor consumptie 1373 tons superieur en 200 tons bruine suiker. Uitlotingen Crédit Foncier de France. 2.60 1885 (Fonciè- res. Uitloting 5 September. De nummers waar achter geen bedrag tusschen vermeld is, zijn met Fr. 1000 uitgeloot. 6322 9377 56035 (5000) 67294 76685 78530 84131 (5000) 110473 115635 135025 (5000) 162602 167661 177329 189215 (5000) 217322 224440 249132 (5000) 254491 309505 310978 (100000) 312594 323987 335332 394319 413002 437043 146 (5000) 464717 476801 500498 523411 541680 565090 (25000) 581407v593483 598609 632357 646808 665133 676400 696446 701897 718042 721952 743792 749939 759830 807488 820658 947628 983932 986338 993845. Losbaar 1 October 1^36. Bij de heden gehouden trekking der 4 y, procent leening Nederlandsch-Indië 1930 wer den de volgende nummers uitgeloot: Stukken van 1.000: nr. 14817 tot en met nr. 16.688; stukken van 500: nr. 100.937 tot en met nr. 101.053; stukken van 100; nr. 201.561 tot en met nr- 201.755. Hun leven en het ewn evenzeer! kan misschien morgen al behouden blf- ven dank zij uur re mme ei

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6