STADSNIEUWS Gemeenteraad van Heemstede Waar de filmband rolt MEUWSEN &2ÏË STEUNREGELING AAN VAARD VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 Centrale Tandheelkundige Kliniek Een spook te koop Raadscommissies H. DE GREEVE VOOR DE K. J. M. V. Zeer geslaagde propaganda-avond ST. VINCENTIUSBIBLIOTHEEK (Haarlem-Noord) Inzegening nieuw lokaal FEDERATIE HAARLEMSCHE WON INGBOU W VER- EENIGINGEN De intrekking van huurtoeslag ORANJEVEREENIIGING IN HAARLEM-WEST Tot oprichting besloten De hoed die U zoekt, ligt bij HAARLEM:Gr. Houtstr. 32, Tel. 13440 HET HOF BA U ER-LIEF DE- WERK" DAMMEN Haarlemsche Damclub Kennemer Fotokring Haarlem Tel. 12644 Kenaupark 26a Spreekuren: iederen werkdag 9-11,1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur Damclub Stabiel te Santpoort Damvereeniging D.O.S. Réné Clair's eerste Engelsche film I' I WPM&y, Dinsdag werd te Utrecht een tehuis voor R.K. dakloozen geopend. Het eerste spelletje kaart in de nieuwe omgeving B. en W. vragen een crediet voor verbouwing en uitbreiding van het Raadhuis Steunregeling voor werkloozen Wijziging reglement Maat schappelijk Hulpbetoon Rondvraag BLOEMENDAAL POLITIE SPORT VEREENIGING Dualmeet HaarlemDen Haag HAARLEMMERLIEDE De maand September staat in het teeken van propaganda voor de K.J.M.V. en zoo hield ook de Haarlemsche K.J.M.V. „St. Augustinus" Donderdagavond in het café-restaurant Gebr. Brinkmann een drukbezochten en zeer goed ge slaagden propaganda-avond. Het ensemble-Nib- bering zorgde belangeloos voor een pittige en vroolijke muzikale opluistering, welke zeer op prijs werd gesteld. De voorzitter, de heer J. v. d. Berg, uitte in Zijn openingswoord zijn vreugde over de groote opkomst van nieuwe leden. Spr. leidde vervol gens den spreker van den avond, den weleerw. heer H. de Greeve, in, die hierna het woord ver kreeg en in een gloedvol en scherp principieel betoog schetste, hoe weinig het bij de R.K. Mid denstanders in het algemeen op hoogere be ginselen aankomt. Spr„ die den middenstand door ervaring door en door kent, weet wat de middenstand in het verleden heeft verknoeid en had moeten tot stand brengen, heeft het medegemaakt, dat er op een middenstandsver gadering urenlang over 'n halven cent werd ge kankerd en de groote vraagstukken werden vergeten! Als het colbertje maar netjes zit dan is de middenstander meneer en als de centen maar goed binnen komen, is hij tevreden. Gees telijk is hij niets, cultureel een prul. Hij kijkt in zijn kring van een vierkanten centimeter rond en ziet niet de vele vierkante K.M.ers, die God geschapen heeft. Hij drinkt zijn borrel en steekt zijn roomsche sigaar op en de ondergang van de wereld laat hem Siberisch koud. Als hij zijn concurrent maar kan overtroeven, dat is voor hem het grootste belang! In de processie zal hij met een kaars loopen, maar voor de rest maakt hij zich om den gods dienst niet druk. Met het rhythme van 'n boe renkar: komen we er vandaag niet, dan komen we er morgen, doet hij mee aan den strijd van onze dagen. Maar we komen er niet, de boeren kar is vastgeloopen. Met gekanker en vergade ringen alleen kunnen we er immers niet komen! Is het geen schande, dat er zoo bitter weinig Kath. jonge middenstanders georganiseerd zijn. Degenen, die vanavond opgekomen zijn, heb ben niets meer dan hun plicht gedaan. De af wezigen verzaakten dien plicht! De arbeidersstand komt heel wat beter voor den dag; het gros bestaat uit kerels uit één stuk. Maar de middenstander kent de diepte niet. Hoevelen prepareeren zich op de groote verantwoordelijkheid, die ze het volgend jaar bij de verkiezingen zullen hebben? Zij laten zich overbluffen door de spitsvondigheid van den eersten den besten N.S.B.er. Daartegen over stelde spr. dat ieder een werkkring in zichzelf heeft, zich moet ontwikkelen tot een eigen persoonlijkheid. Wie kan leiding geven als hij zelf nog leiding noodig heeft? De groot ste deugd is niet: nooit kwaad te hebben ge daan, maar het goede verricht te hebben. En de meesten hebben niets anders gedaan dan kankeren en in den weg loopen. Over de hui dige katholieke wereld ligt een glimp van schijnheiligheid en geloofsverveling. Hoevelen vallen niet van hun geloof af omdat ze be drogen zijn door de eigen katholieken? Hoe velen ergeren zich niet aan de voortdurende Waarschuwingen van de Bisschoppen en gnui ven om anticlericalisme? In de K. J. M. V. komt het niet op getallen aan. Men moet overtuigd lid zijn, anders liever niet. Het is niet voldoende, dat je klaar bent om je vader in diens zaak te kunnen opvol gen of je zaak tot bloei te brengen. Je zaak is ingesteld op de algemeene welvaart, dus op den geest van de maatschappij. Dien te ver beteren is je taak. Om een goed middenstan der te kunnen worden, je cultureel te ontwik kelen en de stroomingen van dezen tijd te leeren kennen, heb je een daarvoor geëigend milieu, de K. J. M. V. noodig en spr. besloot zijn toespraak dan ook met een krachtige op wekking- om hiervan lid te worden. Nadat de voorzitter den spreker had dank gebracht, zette hij zelf doel en middelen van de K. J. M. V. uiteen, wees op het rijke programma voor de komende maanden op gods dienstig, sociaal, cultureel en amusementsge- bied en herinnerde aan de vermaning van de Bisschoppen over de noodzakelijkheid ook voor de Kath. Jonge Middenstanders om zich te organiseeren. De naam van de Haarlemsche vereeniging is góed en zij heeft een zeer ami- calen geest. Daarom, laat iedere Kath. Jonge Middenstander in Haarlem zich aansluiten. Kapelaan v. Houten, de moderator, beklem toonde dit laatste nogmaals en constateerde dat deze avond een groot succes is geworden, waarmede iedere aanwezige het wel geheel eens zal geweest zijn! 16 nieuwe leden traden toe. Tenslotte werd nog medegedeeld dat op 29 September a.s., de verbondsmoderator, rector Beune, voor de Haarlemsche K. J. M. V. in het café-restaurant Gebr. Brinkmann zal spreken. Dinsdag 29 September des avonds om 7 uur, zal de inzegening en opening geschieden van het nieuwe lokaal der St. Vincentius-Biblio- theek aan de Rijksstraat 304 te Haarlem-N. Men meldt cms: Woensdagavond hield bovengenoemde Fede ratie onder leiding van haar voorzitter, den heer W. v. Kampeji, een spoedvergadering met haar ledenraad. In deze vergadering, die goed bezocht was, deelden alle bestuurders hun onder vinding mede met de huurders, gedupeerd door de j.l. gewijzigde steunverlaging. De gevolgde tactiek om de verlaging van de huur af te houden, werd begrijpelijk geacht, maar niet goedgekeurd. Enkele bestuurders verdedigden deze tactiek, doch de overgroote meerderheid keurde deze houding niet goed. Mr. Drilsma zette uiteen, dat de besturen in deze materie geen gemakkelijke taak hadden, doch met overleg en wijs beleid was een andere Weg te volgen. De discussies waren uitgebreid met het resultaat, dat een schrijven aan B. en W. zou worden gestuurd van den volgenden inhoud Zooals ongetwijfeld bekend zal zijn, heeft een groot aantal werkloozen een verzoek bij de res pectievelijke eigenaren van hun woning in gediend om verlaging der weekhuur met het bedrag, dat hun van den verstrekten steun is ingehouden. Ook ons bestuur heeft van 500 Werklooze leden een zoodanig verzoek ontvangen, Waarbij een 350-tal, welke het ingehouden be drag van de weekhuur hebben ingehouden. Aan deze laatsten is medegedeeld, dat het ingehou den bedrag als huurschuld zal worden geboekt, in afwachting van de maatregelen, die even tueel door het gemeentebestuur of regeering zullen worden genomen. Van een en ander vreest ons bestuur in de naaste toekomst groote moeilijkheden en het zal ons dan ook zeer aangenaam zijn, van U te mogen vernemen hoe in deze aangelegenheid het beste kan en moet worden gehandeld. Tot zoover het schrijven. Daarnevens werd besloten de huurders, die in gebreke bleven hun huur te betalen, te wijzen op hun plicht en dit per circulaire in antwoord op hun verzoek tot huurverlaging te doen toe komen. Het standpunt van vele huurders om hun verminderde steun op de huur te verhalen werd gelijk gesteld met eigenmachtig de huur te verlagen, hetgeen niet goed te keuren is. Niettemin zal door de Federatie al het moge lijke worden gedaan om tot huurverlaging te komen. Gisteravond werd in het clubhuis „St. Baaf" aan de Leidschevaart een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Oranje- vereeniging in Haarlem-West. Op deze verga dering waren oa. aanwezig: Mr. P. Fuhri Snethlage, Secretaris van de vereeniging „Ko ninginnedag", twee bestuursleden van het Cen trum-comité, twee bestuursleden van Haarlem- Oost en een bestuurslid van Haarlem-Noord. Besloten werd tot oprichting van de Oranje- vereeniging „Haarlem-West" en deze te be schouwen als onderafdeeling van de vereeni ging „Koninginnedag". Het bestuur werd als volgt samengesteld: H. J. Kooij, voorzitter; B. Dellevoet, secretaris; J. Overtoom, L. v. Kapel en Strik, bestuursleden. Het secretariaat is gevestigd Olycanstraat 14, waar men zich als lid kan opgeven. Dezer dagen hielden de zelatricen van Haar lem en Omstreken van het „Hofbauer-Liefde- werk" haar jaarlijkschen Zelatricendag. Een 42-tal zelatrices vergaderde hiertoe in een der zalen van het St Veronicagesticht, dat welwil lend door de Eerw. zusters beschikbaar was ge steld. Om 3 uur werd een plechtig Lof met pre- dicatie opgedragen door den Zeereerw. pater A. Verheggen, Hoofddirecteur van dit liefde werk. Daarna werd een reünie gehouden waar bij de zelatrices de gelegenheid hadden de ge- inde contributies af te dragen. Zondag- en Woensdagavond werd in de groote St. Bavozaal aan de Smedestraat een bijeenkomst gehouden (wegens het groot aan tal leden kon met één avond niet volstaan worden) van de leden van het Hofbauer- Liefdewerk. De heer A. Bar, directeur voor Haarlem en Omstreken sprak een openings woord waarna een tooneelstuk „De Groote Zeis" opgevoerd werd door een zestiental zela trices, onder leiding van mej. C. Stavenuiter. Het oogstte bij elk der vier bedrijven grooten bijval. Na het tweede bedrijf werd een rijdans uitgevoerd, die zeer in den smaak viel. Hierna gaf een tweetal zelatrices, als Thomasvaer en Pietemei, in dichtvorm, een overzicht van de Suri'naamsche Missie. Uit een luid applaus bleek dat de voordracht goed voldaan had. Vervolgens hield de Zeereerw. Pater A. Ver heggen C.S.S.R. een toespraak tot de aanwe zigen. Z.eerw. die persoonlijk 22 jaar in de Missie te Suriname werkzaam was, schetste het lijden der arme melaatschen. De heer Olivier Koop, directeur van het Ly ceum-orkest en de leden daarvan, die op beide avonden het muzikale gedeelte op een schit terende wijze verzorgd hadden, mochten een woord van dank in ontvangst nemen. bromide-afdruk haar voldoet en zij spoorde de hoorders aan om in ieder geval te trachten een bromide op zoodanige wijze te maken, dat het beste bereikt wordt dat te bereiken is. Daar voor zijn noodig een goed negatief, juist inzicht in compositie en een afdruk die onberispelijk moet zijn. Beginners, aldus mevr. Haasbroek, moeten nooit nalaten zóólang met proefstooken te experimenteeren tot zij de juiste wijze van af drukken gevonden hebben. De heer Uhlenbroek wijdde eenige woorden van gedachtenis aan het oud-lid van den Ken- nemer Fotokring, den heer J. Smit te Zandvoort, dezer dagen overleden. De wedstrijd om het hoofdklasse clubkampi oenschap 1935/1936 der Haarlemsche Damclub is thans geheel beëindigd. De eindstand luidt als volgt: 1. J. W. v. Dartelen 12 8 3 1 19 kampioen 2. A. de Jong 12 6 6 0 18 2>a prijs 3. Ph. G. Amelung Jr. 12 6 3 3 15 3e prijs 4. P. G. v. Engelen 12 6 3 3 15 3e prijs 5. P. J. v. Dartelen 12 5 4 3 14 6. P. H. Meure 12 5 3 4 13 7. H. v. Lunenburg Jr. 12 3 6 3 12 8. Joh. Fabel 12 1 8 3 10 9. J. B. Sluiter Jr 12 3 4 5 10 10. H. Greeuw 12 2 5 5 9 11. J. van Looij 12 2 5 5 9 12. J. Poppen 12 2 5 5 9 13. M. van Leeuwen 12 0 3 9 3 De stand van den wedstrijd om het hoofd klasse clubkampioenschap 1936/1937 der Haar lemsche Damclub luidt thans: In de bestuurskamer der sociëteit Vereeniging opende Woensdagavond de Kennemer Fotokring het vergaderseizoen met een lezing van mevr. T. Haasbroek-Hessels. De spreekster behandelde de techniek van haar werk, dat in een flink getal in de zaal aanwezig was. Mevr. Haasbroek—Hessels beoefent niet alleen de vervaardiging van bromides, doch ook de z.g. edele procédés als broom-olie- en olie-druk, overdruk en kooldruk. Spreekster verklaarde evenwel, dat zij tot het afdrukken van een beeld in een der edele procédés nooit overgaat als een 1. J. J. van Kesteren 4 2 2 0 6 2. P. H. Meure 4 2 2 0 6 3. J. W. van Dartelen 3 1 2 0 4 4. J. Balk 5 2 0 3 4 5. J. B. Sluiter Jr. 2 1 1 0 3 6. C. Kool 4 1 1 2 3 7. K. Olij 4 1 1 2 3 8. P. G. van Engelen 1 1 0 0 2 9. J. van Looij 4 1 0 3 2 10. H. van Lunenburg Jr. 3 0 1 2 1 11. Ph. G. Amelung Jr. 0 0 0 0 0 12. P. J. van Dartelen 0 0 0 0 0 13. Joh. Fabel 0 0 0 0 0 14. H. Greeuw 0 0 0 0 0 De damclub „Stabiel" te Santpoort organiseert op Zondag 4 October a.s. groepenwedstrijden voor damspelers van Haarlem en omstreken. Gespeeld zal worden in drie afdeelingen, na melijk eerste, tweede en derde klasse en in groepen van vier deelnemers. De winnaar van elke groep ontvangt een fraaie medaille. De wedstrijden worden gehouden in het club huis van bovengenoemde vereeniging, Wuste- laan bij station Santpoort. De eerste partij vangt aan te 10 uur v.m.; de tweede partij te 14 uur en de derde partij te 18 uur. Inschrijvingen vóór 1 October a.s. te richten aan den secretaris, den heer C. Oudendijk, Uitendaalstraat 19 te Santpoort. Hieronder publiceeren wij de eindstanden van de door bovengenoemde vereeniging gehouden zomerwedstrijden. Deze luiden als volgt: Afd- II gesp. gew. rem. verl. ptn. 1. H. J. van Berk 6 5 1 0 11 2. T. B. Dinkla 6 2 2 2 6 3. P.Heidweiller 6042 4 4. H. Kol 6 114 3 Afd. III 1. E. F. W. Borger 10 7 1 2 15 2. H. Le Noble 10 5 1 4 11 3. S. Stienstra Sr. 8 4 13 9 4. S. Stienstra Jr. 83147 5. S. Vermeer 8 0 2 6 7 In deze afdeeling hebben E. F. W. Borger en II. Le Noble een herkamp gespeeld om den lsten en 2den prijs. Borger won twee partijen van Le Noble en daarmede den lsten prijs. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiimiiiiiHiiiMiiiiiiimnMiiiiiiiiiiiiMiiiiiMMMiinmmiiMi IN De oude veete, welke bestaat tusschen de twee adellijke Schotsche families Mac Laggan en Glourie is zoozeer toegespitst, dat de Maclag- gans den ouden Glourie in zijn eigen slot ko men hoonen, dat de Glouries te laf zijn om, tegen de Engelschen ten strijde te trekken en zich liever ophouden met andere, minder ge vaarlijke genoegens. De oude Glourie bezweert zijn zoon naar het slagveld te tijgen en zich op de Maclaggans te wreken. Murdoch Glourie belooft plechtig dit te zul len doen en snelt op zijn ros het strijdgewoel tegemoet, terwijl zijn vader den laatsten adem uitblaast. Edoch; weer wordt zijn onstandvas tig hart naar minder krijgshaftige genoegens getrokken en hij sterft een minder eervollen dood, zonder de vijanden van zijn huis tot de bekentenis te hebben gedwongen, dat één Glou rie meer waard is dan vijftig Maclaggans. Hoog uit de wolken klinkt de stem van den verbolgen vader, die zijn zoon den hemel weigert, voordat hij zijn gelofte zal zijn nagekomen. Sindsdien spookt het in Glourie-Castle. Nog in de twintigste eeuw waart de geest van Mur doch Glourie eiken nacht in den vervallen hui- zinge rond als het vertrouwd gezelschap van den jongen Donald Glourie, die temidden van een miniatuur-legertje schuldeischers de oude faam van het geslacht tracht op te houden. Op zekeren dag komt een jonge Amerikaansche ten tooneele, spoedig gevolgd door haar onwaar schijnlijk rijken vader, die Donald van zijn ach tervolgers bevrijdt door het geheele slot te koo- pen. Steen voor steen wordt Glourie-Castle afge broken en inu het ruim van een Atlantische steamer geladen. In Florida zal het weer geheel in zijn ouden toestand worden opgebouwd. Maar met de steenen rijst ook de geest over den Oceaan. Bij een bal-masqué mengt hij zich te middernacht onder de feestelingen en als het schip de haven van New York nadert, maakt geheel Yankeeland zich op om het spook uit Europa met confetti en serpentines welkom te heeten. Amerika, bevalt het spook zoo slecht, dat hij Gisterenavond vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder voorzitterschap van burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig wegens ziekte de heer H. A. Meeu wenoord. De heer RIJKES (V.B.) zal zijn stem aan dit voorstel geven, daar door B. en W. uitdruk kelijk is medegedeeld, dat deze regeling niet meer zal kosten, clan de thans geldende. De heer DISSELKOEN (S.D.A.P.) zegt, dat deze regeling het gevolg is van een .compromis, waarbij wel ieder eenige wenschen zal hebben laten loopen. Spr. zou een dringend beroep wil len doen op de leden van den Raad om op deze regeling geen amendementen meer in te dienen, want dit zou haar in gevaar kunnen brengen. De heer VOORS (C.-H.) zegt dat tengevolge van deze regeling de gemeente nog verder van de Rijksregeling komt af te staan. Spr. acht dit met verantwoord. Een verlaging zou meer passen bij de financieele omstandigheden van de gemeente en bij de algemeene tijdsomstan digheden. De heer JONCKBLOEDT (R. K.) zegt, ebt ook zijn fractie volledig accoord gaat met deze nieuwe regeling. Zij is de vrucht van ernstige besprekingen. De heer VAN UNEN (V.B.) wil thans zijn stem aan dit voorstel wel geven, doch wil zich daarmede niet gebonden achten, indien straks bij de begrooting ingrijpende bezuinigingen noodig blijken te zijn. Mr. VON MEYENFELDT (A.-R.) acht zich niet verantwoord cteze nieuwe regeling te aan vaarden. De heer KROMHOUT (C, D. U.) blijft deze nieuwe regeling op allerlei punten bestrijden, doch vindt bij geen enkel lid van den Raad steun voor zijn amendementen, die allen blij ken onaanvaardbaar te zijn. De nieuwe regeling wordt ten slotte aange nomen met 12—2 stemmen. Tegen de heeren Voors en mr. von Meijenfelclt. De heer KROMHOUT verklaarde vóór deze regeling te stemmen, ten einde haar niet in gevaar te brengen. Voorgesteld wordt aan salarisklasse IV van artikel 2 toe te voegen: „Controleur der werk loozen". Aangenomen. B. en W. stellen voor, dit reglement te wij zigen. De heer DISSELKOEN (S.D.A.P.) zegt, dat zijn vader verzoekt om voortaan onzichtbaar te mogen blijven. Dit tot groot ongerief van den overgelukkigen eigenaar, die den geest lang zaamaan als zijn duur verworven eigendom is gaan beschouwen. De gasten op het overdadige openingsfeest blijven onvoldaan, tot een der gasten, Edward Bigelow, zich in onvervalscht Amerikaansch laat ontvallen, dat ook hij eigen lijk een Scotsman is. Van moederszijde stamt hij van de Maclaggans af. Eindelijk krijgt Mur doch Glourie zijn kans. Onder algemeene ont zetting dwingt de geest den Yankee op de knieën en doet hem bezweren, dat één Glourie meer waard is dan vijftig Maclaggans. De eer van het huis is gewroken en rustig kan de laat ste nazaat van het eeuwenoude geslacht zich achter de verweerde weertorens onderhouden met de jonge Amerikaansche, die voor het fa- miliespook nooit bevreesd was geweest. Dit is in korte trekken de short story in Punch, welke Réné Clair tot een filmscenario verwerkte, zijn eerste Engelsche film. Velen zal het moeite kosten in deze burleske rolprent den ouden satyricus van zooveel Fransche films te rug te vinden. In deze eerste Engelsche film heeft Clair zich weer tot het blijspel gewend en onderdrukt hij de satyre, zoolang hem dit mo gelijk is. Dat de Schotten toch ietwat komisch blijven en dat de Amerikaansche levensmidde lenfabrikant met zijn historisch slot toch wel eens flaters slaat, is niet alleen zijn schuld. En juist bij deze momenten, als de zwaar lijvige millionnair met kinderlijke blijheid het radiotoestel demonstreert, dat hij in een histo risch harnas liet bouwen, of als hij zijn la waaierige negerband in Schotsche rokjes laat ronddazen, ontdekken wij bij eenig toezien den ouden Réné Clair, die zich ook in deze kostelijke film niet geheel kan verloochenen. Robert Donat speelt de dubbelrol van Mur doch en Donald Glourie, in beide kwaliteiten gesecondeerd door Jean Parker als millionnairs- dochter. Den mililonnair zelf nam Eugène Pal- lette voor zijn rekening. Jeugdigen van hart, die ouder zijn dan 18 jaar, kunnen met een gerust gemoed „The Ghost goes West" gaan zien. Dagelijks reci- pieert het spook in het Luxor-theater. CAB. dit voorstel een nauwer contact beoogt tus schen het gemeentebestuur en M. H. De heer VAN UNEN (V.B.) acht deze han delwijze van M. H. absoluut onaanvaardbaar. Wethouder Dr. DROOG (R. K.) zegt, dat het mogelijk is, ebt er bijzondere omstandigheden voor M. H. aanleiding kunnen zijn geweest voor haar houding. Na eenige discussie wordt de reglementswij ziging aangenomen. B. en W. stellen voor opnieuw te verhuren met ingang van 1 Januari 1937 voor 1 jaar 2.97.85 H.A. tuingrond, gelegen aan de Oostzijde van den Glipperweg, voor 2.15 per Are. Aangenomen. B. en W. stellen voor aan Ir. H. van Ton geren te Heemstede te verkoopen 843 M2 bouw terrein aan de Noordzijde van de Hedfstlaan voor 7000. Aangenomen. B. en W. vragen machiging met de Stichting tot Exploitatie van Bad- en Zweminrichtingen te Heemstede een rekening-courant-overeen komst aan te gaan. De heer RIJKES (V.B.) kan zich hiermede niet vereenigen. Z. h. wordt het voorstel aangenomen. De voorwaarden voor subsidieering fondsen voor ziekenhuisverpleging worden in dien zin gewijzigd, dat in de administratieve rekening voor inningskosten geen hooger bedrag mag worden uitgetrokken dan 10 pCt. der geïnde contributiën. De Raadscommissiën worden als volgt sa mengesteld: Financieele commissie: voorzitter H. M. van Unen; leden: J. W. van der Erf, H. Disselkoen, mr. C. von Meyenfeldt en H. J. Voors. Bedrijvencommissie: H. A. Meeuwenoord, mr. C. von Meyenfeldt, S. Rijkes en W. A. de Tello. Commissie Openbare Werken: A. P. Au- dretsch, C. A. M. Jonckbloedt, S. Rijkes en W. A. de Tello. Commissie Grondbedrijf: A. P. Audretsch, C. A. M. Jonckbloedt, E. J. van Lent en H. M. van Unen. Plantsoenen-commissie: J. W. van eter Erf, C. A. M. Jonckbloedt, N. J. van der Linden en J. Voors. Onderwije-commissieH. Disselkoen, P. R. Kromhout, E. J, van Lent en N. J. van der Linden. Oommissie Werkloozenzorg: H. Disselkoen, C. A. M Jonckbloedt,N. J, van der Linden en S. Rijkes. Commissie Georganiseerd Overleg: W. A. de Tello, N. J. van der Linden en S. Rijkes; plaatsver v. J. W. van der Erf, H. A. Meeuwen oord en H. J. Voors. Ter vaststelling worcit aangeboden herziening Lib van het uitbreidingsplan betrekking heb bende op den aard der bebouwing langs de door te trekken Oude Posthuisstraat. Aangenomen. B. en W. stellen voor de door te trekken Oude Posthuisstraat te noemen Burgemeester van Lennepweg en de aangelegde straat nabij het Spaarne en de Crayenestervaart Breitner- weg. De heer DE TELLO (S.D.A.P.) zou het Juis ter vincten om aan de door te trekken Oude Posthuisstraat twee namen te geven. De VOORZITTER acht deze versnippering minder practisch. Het voorstel wordt aangenomen. B. en W. stellen voor in het desbetreffende raadsbesluit te lezen: „het R. K. Lyceum voor Meisjes „Sancta Maria" te Haarlem, in plaats van ,,het R. K. Gymnasium voor Meisjes Sancta Maria" te Haarlem". Aangenomen. B en W. stellen voor, de huur, die verschul digd is voor gebruik van een gymnastieklokaal eener openbare school, te herzien. Door den heer Kouw is aan den Raad een adres gericht, om hiertoe niet over te gaan. Door verschillende leden wordt tegen deze verhooging bezwaar gemaakt Op voorstel van den heer JONCKBLOEDT (R. K.) wordt besloten deze herziening aan te houden en nader in studie te nemen. B. en W. vragen een crediet van ƒ3500 voor verbouwing en uitbreiding van het Raadhuis. Aangenomen. B en W. vragen machtiging tot het voeren van rechtsgedingen inzake schade aanrijdingen en aanvaringen, waarbij de beweerde schart niet meer bedraagt dan ƒ200. Aangenomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een ach tergevelrooilijn voor den Bleekersvaartweg Aangenomen. B. en W. stellen voor uit te keeren: a. voor de St. Josephschool 19642.40; b voer de Nic. Beetsschool ƒ27001.60. Aangenomen. De heer v. d. ERF (R K.) zegt, dat verscha lende inwoners last liebben van een nieuw soort lamp op het Wilhelminaplein. De heer RIJKES (V.B.) vraagt, wanneer het café op het Valkenburgerplein zal verdwij nen en informeert naar het resultaat van de familie- en zonnebaden. Wethouder Dr. DROOG (R. K.) zegt, dat van de zonnebaden weinig gebruik is gemaakt; wel echter van de familiebaden. Gegund Het bestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft het bouwen van twaalf woningen aan de Boschlaan gegund aan den laagsten inschrijver, den heer C. v. Dijk Zn, te Nieuwveen, voor 24950. Architecten zijn de heeren Mulder en Van Asdonk. K. K. Staatsparty, Het hoofdbestuur met Woensdagmiddag had op het gemeentelijk sportterrein aan de van Nesstraat in Haarlem- Noord een athletiek-ontmoeting plaats tusschen de ploegen van de Politie Sport Vereeniging „Haarlem" en de Haagsche Politie Sport Ver eeniging. De laatste maal dat deze wedstrijden plaats hadden was in September 1932. Toen won de Haagsche ploeg voor de vijfde maal den wisselbeker, die de afdeeling den Haag van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding voor deze ontmoetingen had beschikbaar gesteld, en kreeg deze daardoor definitief in bezit. De re sultaten van de jaren die daaraan vooraf gin gen waren voor „Haarlem" niet zeer eervol ge weest, en de animo om deze wedstrijden te her vatten was dan ook niet groot. Echter is er de laatste jaren een opleving in de athletiek-beoefening door de Haarlemsche politiemanschappen gekomen. En 'n nieuwe wis selbeker, welke wederom vijf maal zal moeten worden gewonnen, werd welwillend beschikbaar gesteld door de directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V., alhier. Om dezen be ker is hedenmiddag voor het eerst gestreden. En het resultaat is geweest dat het „Haarlem" voor het eerst sinds langen tijd, gelukt is haar oude rivaal te kloppen. En wel op zeer gede cideerde wijze. Voor deze wedstrijden, die onder het mooist denkbare weer plaats hadden, was veel belang stelling. De Beschermheer van de Politie Sport Vereeniging. de heer C. Maarschalk van Eg- mond en Rinnegom, burgemeester van Haar lem, was gedurende het eerste deel der wed strijden aanwezig, en volgde de verrichtingen der deelnemers met veel belangstelling. De eere-voorzitter der vereeniging, de heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie, kon door verblijf buitenslands niet aanwezig zijn, maar de waarnemend commissaris, hoofdinspecteur M. Woud, was wel aanwezig om zijn manschappen aan te voeren. Verder waren er dusdanig veel belangstellenden, dat de jury vaak de grootste moeite had om ruim baan te maken voor de deelnemers. Op een terrein waar geen speciale maatregelen voor de toeschouwers zijn geno men, is dit ten eenen male zeer moeilijk. En nog nooit heeft de Politiesportvereeniging zich in zoo hooge mate in de belangstelling van het publiek mogen verheugen als op dezen middag. Het eindresultaat werd dat Haarlem met 106 yi 88 punt over Den Haag zegevierd. Onmiddellijk na afloop reikte de waarnemend commissaris, hoofdinspecteur M. Woud, den beker aan den captain van de Haarlem-ploeg uit, na dank gebracht te hebben aan de schenkers van dit smaakvolle kleinood, en na de beide ploegen te hebben gehuldigd voor het enthousiasme en den sportieven geest waarmede zij hadden gestreden. De voorzitter der Politiesportvereeniging „Haarlem", de heer J. J. Valkenier, dankte daarop „Den Haag" voor den prettigen wed strijd, waarna inspecteur J. M. de Vreede na mens de Haagsche Politiesportvereeniging zijn bewondering uitte voor den voortgang welken de Haarlemsche agenten hadden gemaakt. Hij be loofde dat ,.Den Haag" volgend jaar alles zou doen om deze nederlaag uit te wisschen, en sprak de hoop uit dat deze jaarlijksche ontmoe tingen nog vele malen in denzelfden prettigen geest van sportieven strijd zullen worden voort gezet. De totale resultaten waren: 100 M.: 1. J. G. Boek, Den Haag, 12 sec.; 2. J. Dijkstra, Haarlem, 12.2 sec.; 3. D. van Weel deren, Den Haag, 12.3 sec.; 4. F. Bultje, Haar lem, 12.4 sec.; 5. S. Rode, Haarlem. 12.4 sec.; 6. J. Bierman, Den Haag, 13.2 sec. Den Haag 11 punten, Haarlem 10 punten. 400 M.: 1. J. A. Koreneef. Den Haag, 64.9 sec.; 2. L. v. d. Mey, Haarlem, 66.8 sec.; 3. H; Erouwer, Den Haag, 68.1 sec.; 4. J. Th. Eggink, Haarlem. 69.5 sec.; 5. IJ. van Dijk, Den Haag, 70.6 sec.; 6. G. Braafhart, Haarlem, 76.9 sec. Den Haag 12 punten. Haarlem 9 punten. 1500 M.: 1. H. van Guldener, Haarlem, 5 min. 28.2 sec.; 2. J. Hollander, Haarlem, 5 min. 35.3 sec.; 3. J. Boogaard, Haarlem. 5 min. 40.1 sec.; 4. J. A. Koreneef, Den Haag. 6 min. 21 sec.; 5. J. May, Den Haag. 6 min. 53.6 sec.; 6. W. van Brakel, Den Haag. Den Haag 6 punten. Haarlem 15 punten. 4 x 100 M. estafette: 1. Haarlem, 51.6 sec., 4 punten; 2. Den Haag, 51.6 sec., 2 punten. Hoogspringen:-1. L. Dijksman, Den Haag. 1.55 M.; 2. H. van Guldener, Haarlem. 1.55 M.; 3. H. J. Sieffers, Haarlem. 1.55 M.; 4. G. A. van Doom. Den Haag. 1.52 M.; 5. L Pebesma, Haar lem. 1.52 M.; 6. T. v. d. Veer. Den Haag, 1.45 M. Den Haag 8 >4 punt. Haarlem 12)4 punt. Verspringen: 1. J. Dijkstra, Haarlem. 6.22 M.; 2. G. A. van Doorn. Den Haag^ 6.05 M.; 3. H. J. Sieffers, Den Haag, 6.00 M.; 4. J. Hollander. Haarlem. 5.46 M.; 5. A. Slot, Den Haag. 5.36 M.; 6. J. Edens, Haarlem. 5.33 M. Den Haag 8 punten, Haarlem 13 punten. Hinkstapsprong: 1. H. H. van Guldener, Haarlem. 12.32 M.; 2. J. Dijkstra, Haarlem. 12.29 M.; 3. H. J. Sieffers. Haarlem. 12.01 M.; 4. J. Edens. Den Haag, 11.58 M.; 5. A. Slot. Den Haag, 11.54 M.; 6. J. A. Bierman, Den Haag, 11.34 M. Den Haag 6 punten. Haarlem 15 pun ten. Speerwerpen: 1. L. v. d. Mey, Haarlem, 43.93 M.; 2. A. Slot. Den Haag. 43.20 M.; 3. G. Vrijs, Den Haag, 40.60 M; 4. A. van Eyken, Den Haag. 40.35 M.; 5. L. Pebesma, Haarlem. 32.31 M.; 6. A. Berentsen. Haarlem. 31.56 M. Den Haag 12 punten, Haarlem 9 punten. Kogelstooten1. A. van Eyken. Den Haar, 10.84 M.; 2. J. Th. Eggink. Haarlem, 10.83 M.; 3. D. Rode, Haarlem. 10.50 M.; 4. J. G. Boek, Den Haag, 9.89 M.; 5. G. A. van Doom, Den Haag. 9.42 M.; 6. G. Braafhart, Haarlem. 8.96 M. Den Haag 11 punten. Haarlem 10 punten. Discuswerpen: 1. A. van Eyken. Den Haag, 29.65 M.; 2. C. Heynis, Den Haag, 29.32 M.; 3. A. Berentsen, Haarlem, 29.01 M.; 4. B. Braaf hart, Haarlem, 28.70 M.; 5. L. v. d. Mey. Haar lem, 28.59 M.; 6. J. Edens. Den Haag, 27.26 M. Den Haag 12 punten, Haarlem 9 punten. Totaal uitslag: 1. Haarlem, J06K punt; 2. Den Haag, 88 y„ punt. de afdeelingsbesturen der R. K. Staatspartij, afd. Bloemendaal, houdt op Dinsdag 29 Septem ber a.s., des avonds om kwart over 8 uur, in „Domi" te Overveen een belangrijke bijeen komst ter beraadslaging over de wenschen voor het bijzonder Program van Actie 1937 der R. K. Staatspartij. De bijeenkomst is toegankelijk voor alle leden der R. K. Staatspartij van Bloemen daal, Overveen en Aerdenhout. Ook schriftelijk, doch uiterlijk tot Dinsdagmiddag 12 uur, kun nen wenschen voor genoemd program bij den secretaris van het hoofdbestuur. Platanenlaan 75 te Bloemendaal, worden ingediend. Aanbesteding Bij de Donderdag ten raad- huize gehouden aanbesteding voor het bou wen van een onderwijzerswoning nabij de open bare lagere school nummer 2, gelegen langs den Aalsmeerderweg te Rijk, alhier, was laagste inschrijver perceel I (grond-metsel-beton en timmerwer) Leenheer, Badhoevedorp 4994. Perceel II (loodgieterswerk) Hofmijster, Bad hoevedorp 655. Perceel III (schilderwerk) G. Duwel, Nieuw-Vennep 238. De gunning is aangehouden. „Wat rijden ai die vaar lijk vandaag", dacht immers vanmiddag achter het steur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien sphnter, dien balk en am a eg?...)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5