De opmarsch naar Madrid New-Yorksche Beurs De devaluatie in Frankrijk DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 De voorhoede is de hoofdstad tot op 40 KM. genaderd Benauwende toestand van Santander Opstandelingen beheerschen de Straat van Gibraltar Japansche eischen Er is geen sprake van een ultimatum De vergadering van den Volkenbond w Auriol spreekt in den Senaat Italiaansche beurzen blijven gesloten De houding van Turkije De Oostenrijksche Schilling Polen wacht af Korte berichten De „scharlakenbende" te Sjanghai Ruim honderdduizend leden over heel China verspreid Visch voor werkloozen Distributie begint nog deze maand DE VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK STOP Groote prysdaling te IJmuiden SENSATIONEELE VLUCHT Inbreker ontsnapt aan de politie DE INDISCHE ZIEKTE TE AMBT-HARDENBERG Tien-jarig jongetje dood te bed gevonden WAGEN VERZAKT Lading treft voorbijgangster MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 30 Sept. 1 Tabak Na vrij vast te zijn geopend, sloot de markt gedrukt WISSELKOERSEN -.— -.— -.— AMERIK. GOEDERENMARKT O.... vergeten!! STOOMVAARTLIJNEN RABAT, 30 Sept. (Renter) Om acht uur twintig verspreidde de radiozender van Je rez het volgende bericht: „Radio Corona deelt mede, dat de voorhoede der nationa listen zich te üleseas od 40 K.M. van Ma drid zon bevinden. De colonnes van Varela zijn te Villa Luenca aangekomen. Andere troepen rukken op naar Santa Cruz de Retamar. De troepen van Mola hebben in de kuststreek Ondorroa en Guipuzcoa bezet. Zij hebben Si- guenza nog niet veroverd. Er worden felle gevechten geleverd. De verbindingen met Madrid zijn verbroken. Radio-Sevilla deelt mede: .Madrid richt herhaalde oproepen tot Santander en vraagt om bijzonderheden over den toe stand der stad, die benauwend schijnt te zijn. In Andalusie zijn een paar plaatsen in de provincie Malaga bezet door de nationalisten, evenals in de streek van Huelva." Naar gemeld wordt, is de onderzeesche k^jpel Bilbao—Londen buiten dienst, doordat de Bnt- sche technici vertrokken zijn. De Duitse he torpedojager Jaguar is uit Bilbao te St. Jean de Luz aangekomen met 140 Spaan- sche en buitenlandsche onderdanen aan boord. Sinds jongstleden Zaterdag is de stad noch de omgeving door opstandelingenvliegtuigen ge bombardeerd. De burgerbevolking was er echter van in kennis gesteld, dat vandaag een bom bardement zou plaats vinden. De vrachtsche pen. waarop de gijzelaars zich bevinden, liggen buiten Las Renas voor anker. Sedert Zaterdag is geen enkele gevangene ge fusilleerd. De regeeringsvloot bevindt zich te Portugalete. Dagelijks varen de Jaime Primero en de kruisers Libertad en Cervantes uit, voor het bombardeeren van de opstandelingenstellin gen aan de kust. Men verwacht, dat zij binnen kort San Sebastian zullen gaan bestoken. Dit Bilbao blijven versterkingen naar het front ver trekken, waar de rechtschen zich meester heb ben gemaakt van Montrico en Ondarroa en de eerste weerstandslijn der regeering bedreigen. Eibar was gisteravond nog in handen der re- geeringstroepen, maar men had den indruk, dat het niet lang zou duren, voor hun weerstand zou verzwakken. Een officieel communiqué uit Madrid deelt mede: ,Jn Asturië zetten de regeeringsge- getrouwe troepen langzaam den opmarsen voort, in Galicië ondervinden zij van den kant der opstandelingen slechts een zwakken te genstand. Sedert het aanbreken van den dag bombar deert de regeeringsluchtmacht Belcite in de provincie Saragossa. De regeeringstroepen, gesteund door de luchtstrijdkrachten, zijn twee kilometer opge marcheerd in den sector Alcaniz, in de pro vincie Teruel; zij joegen een opstandige co lonne van 300 man uiteen, die trachtte door te dringen in de rechterflank van de aan vallende troepen. De opstandelingen hebben een feilen aan val gedaan op Guarena in de provincie Bada- joz. Zij werden tweemaal teruggeslagen «n leden zware verliezen. Van het front in de Guadarrama valt niets te melden. De opstandige luchtstrijdkrachten hebben de regeeringsposities te Santa Cruz de Retamares ln de provincie Toledo gebombardeerd. Van haar kant hebben de regeeringsluchtstrijd- krachten doelmatig Torrijos Talavera del Tajo gebombardeerd." Uit Gibraltar wordt vernomen, dat het allen schijn heeft, dat tengevolge van het zeege vecht van Dinsdag J4. de Straat van Gibraltar wordt beheerscht door de opstandelingen. Heden patrouilleerde de kruiser Baleares, wel ke de zijde der opstandelingen heeft gekozen, tusschen Tanger en Tarifa, terwijl de Almi- rante Cervera tusschen Ceuta en Gibraltar heen en weer voer SJANGHAI, 30 Sept. Reuter verneemt, dat de Japansche eischen voor een regeling der geschil len met China behelzen: 1. Het recht op verscheiden plaatsen langs het dal van de Yangtse troepen te legeren tot be scherming van de Japansche onderdanen. 2. Het recht Chineesche schoolboeken uit te geven om op de scholen anti-Japansch onderwijs te voorkomen. 3. Autonomie der vijf Noordelijke provincies. 4. Oeconomische samenwerking. De Britsche regeering laat zich voortdurend op de hoogte houden van de Chineesch-Japan sche onderhandelingen door bemiddeling van haar ambassadeurs te Tokio en te Nanking. Er is geen sprake van een ultimatum van Ja pan aan China, evenmin is er sprake van een door Japan voor zijn eischen gestelden termijn. Japan noemt het voortbestaan van 't gerucht, dat minister van Buitenlandsche zaken Arita, den Britschen gezant te Tokio heeft verklaard, dat Japan geen actie zou ondernemen, niette genstaande het dementi van dit gerucht, een vijandelijke manoeuvre om Tsjang Kai Sjek te steunen tegen Japan. In politieke kringen acht men den toestand meer gespannen, daar Nanking tracht de onder handelingen op kunstmatige wijze op de lange baan te schuiven. Domei gelooft, dat de beslissing over de be trekkingen tusschen China en Japan binnen kort zal vallen, aaar het Japansche prestige wordt geschaad door de houding van China. GENEVE. 29 Sept. (Reuter.) In de zitting van -Je Volkenbondsvergadering zette de Tsje chische minister van buitenlandsche zaken, Krofta het standpunt van de Kleine Entente uiteen inzake de hervorming van den Bond. De Kleine Entente blijft den Bond steunen. De Kleine Entente verlangt verder ontwape ning, de bewapeningswedloop maakt de vol keren minder geschikt voor de grondbeginse len van het pact en met ziet de meest veilige regeling in het sluiten van regionale verdra gen. De Kleine Entente wil verder vasthouden aan alle garanties van het huidige pact. Ten aanzien van het herzien van artikel 19 is het standpunt van de Kleine Entente gewij zigd, zij zal niet toestemmen in een wijziging hiervan. De Kleine Entente wil medewerken aan alles, wat den Volkenbond versterkt, ctoch verzet zich tegen alles, wat hem verzwakt. Na deze rede van Krofta werd de zitting op geheven. In de Volkenbondsvergadering van heden heeft de Portugeesche gedelegeerde Monteiro verklaard, dat zijn land zich volledig aan het gegeven woord heeft gehouden. Hij zeide voor stander te zijn van versterking der sancties en verbetering van de preventieve procedure. De Argentijnsche gedelegeerde, Cantilo, zeide. dat zijn regeering wenscht, dat de Volkenbond niet wordt hervormd door wijziging der inter pretatie, maar door verandering der bepalingen Men moet komen tot een universaliteit van den bond. De vertegenwoordiger van Haiti steunde het Fransche initiatief ten gunste der ontwapening. De vergadering werd vervolgens verdaagd tot Woensdagmorgen te tien uur. PARIJS, 30 September (Reuter) In de vergadering van den Senaat heeft ook de Minister van Financiën Auriol het woord gevoerd. Auriol zeide o.m., dat hij noch het gevoel had een fout te hebben begaan, noch een ge voel van zwakte ondervond. Hij neemt ten voile de verantwoordelijkheid voor de met moed genomen maatregelen en verklaarde zich bo ven de politieke hartstochten te stellen. De oorzaken der devaluatie gaan volgens spr. tot verscheidene jaren geleden terug. In 1928 heeft men de aanpassing van den frank aan het pond sterling onder oogen ge zien, doch verscheidene goede geesten critiseer- den toen de voor dat oogenblik te hoog ge achte norm. De toekomst heeft de eminen te theoretici, die deze critieken hadden ge leverd en thans in den senaat zitting hebben, in het gelijk gesteld. Men heeft langen tijd ge probeerd den frank met klassieke methoden te verdedigen. Men zegt ons, dat wiT den buiten- landschen handel hebben kapot gemaakt. Deze is evenwel geleidelijk sinds 1932 gedaald en 't is niet onze politiek, aldus Auriol, die er de oor zaak van is. Er zou een autarkisch regiem noodig zijn geweest, dat evenwel moeilijk uit voerbaar zou zijn geweest voor Frankrijk, dat gewend is aan vrij betalingsverkeer met het buitenland. Het oeconomisch welzijn, aldus besloot Au riol, schijnt ons meer te zün gelegen in een terugkeer tot de stabiliteit en de nivelleering der wereldprijzen, dan in een isolement. Een verwijt is, dat de door Engeland en de Vereenigde Staten aangegane verplichtingen onvoldoende zijn geweest, doch dit is een mis kenning van de loyauteit der Angel-Saksische volken en de wijze, Waarop deze hun verplich tingen, welker attractieve kracht zich de laat ste dagen bij drievierde der beschaafde naties heeft gemanifesteerd, zijn nagekomen. De Senaat nam bij de stemmingen met 141 tegen 125 stemmen het wetsontwerp be treffende de devaluatie aan, zooals dat in zijn financieele commissie was gewijzigd. Officieel wordt medegedeeld, dat de Ita liaansche beurzen, die morgen weer geopend zouden worden, tot nader order zullen gesloten blijven. Tan bevestigt, dat Turkije niet het pond sterling aanneemt als basis voor zijn valuta, lederen dag opnieuw zal de koers van de Turk- sche valuta worden vastgesteld overeenkomstig den vrijen goudprijs. Toonaangevende instanties van de nationale bank te Weenen verklaren, dat, althans voor- loopig, niet aan een devaluatie van den Schil ling gedacht wordt. De Duitsche regeering heeft de Duitsch- Zwitsersche transfer- en fundeeringsovereen- komst van 17 April 1935 opgezegd. Tegelijkertijd verklaarde de Regeering zich bereid nieuwe onderhandelingen te openen in zake een nieuwe overeenkomst tot regeling van den kapitaaldienst met Zwitserland. Dit opzeggen Was reeds ter sprake gekomen in de onderhandelingen te Bern in Juni en Juli van dit jaar. De Poolsche regeering heeft de monetaire maatregelen van de verschillende landen be sproken en het schijnt, dat Polen een afwach tende houding zal aannemen, zoolang de toe stand niet is opgehelderd. De financieele be sprekingen tusschen Frankrijk en Polen, welke gevoerd worden overeenkomstig de verdragen van Rambouillet, zijn, naar officieus wordt vernomen, voorloopig gestaakt. Goniec Warszawski schat, dat Polen 350 mil- lioen zloty heeft gewonnen door de devaluatie van Frankrijk, Zwitserland en Nederland, door vermindering van de Poolsche staatsschuld. Dinsdagavond is een Lockhead-Vega-passa- giersvliegtuig in de nabijheid van Naperville neergestort en in brand gevlogen. De vier inzittenden kwamen om het leven. Volgens mededeelingen van ambtenaren zijn Dinsdagavond ruim 1000 arrestaties verricht bij een razzia in de Amerikaansche onderwereld op dranksmokkelaars, handelaars in verdoovende middelen etc. De samenwerkende autoriteiten van Mexico. Cuba en de Vereenigde Staten hebben, naar het departement van gezondheid mededeelt, een groote organisatie van smokkelaars in ver doovende middelen onschadelijk weten te ma ken. In het Noorden van Mexico heeft hevige re genval groote overstroomingen veroorzaakt, vooral in de hiaten Durango, Nayarit en Ooa- huila. De matenacve schade is zeer aanzienlijk en verscheidene menschen zijn om het leven gekomen. TOKIO, 30 Sept. De correspondent van de Asahi Sjimboen te Sjanghai doet volgens Domei nieuwe mededeelingen omtrent anti-Japansche organisaties te Sjanghai. Hij verklaart, dat de arrestatie en het verhoor van een zekeren Yang, den moordenaar van den onder-luitenant der Japansche marine, Nakayama, en ook die van Mao en Tsjao, de moordenaars van den Japan- schen koopman Hayao aan het licht hebben ge bracht, dat zij behoorden tot de Hoeng Pang, de „scharlaken bende", één van de ongeveer 150 geheime anti-Japansche organisaties te Sjanghai. De correspondent verzekert, dat de Hoeng Pang, een streng georganiseerde vereeniging van gangsters is, zoodat men zegt, dat de Hoeng Pang de hand heeft in bijna alle groote misda den. De correspondent merkte op, dat de Hoeng Pang zich den laatsten tijd ook op politiek ter rein heeft.begeven en daarbij o.m. betrekkingen onderhoudt met generaal Tsjeng Mingstjoe, den bevelhebber der Kwangsi-troepen en generaal Tsai Ting Kai, den commandant van het ne gentiende leger. De correspondent verklaart, dat de Hoeng Pang 100.000 leden telt, welke in geheel China wonen, en nauw samenwerkt met de Kwo-Min-Tang. De Minister van Sociale Zaken heeft aan een aantal gemeentebesturen medegedeeld, dat hij een proef wil nemen met de ver strekking van versche zeevisch aan werk loozen. Deze proef zal, teneinde gemakkelijker de mogelijkheden eener geregelde distribu tie te kunnen beoordeelen, aanvankelijk op kleinere schaal worden opgezet, met een beperkt aantal gemeenten. De daarvoor in aanmerking' komende visch zal ingevolge een speciale met de reederijen te sluiten overeenkomst waaromtrent bespre kingen in ver gevorderd stadium zijn gekomen voorloopig slechts aan den afslag te IJmui- den worden afgenomen en vandaar worden ge- expedieerd naar de verschillende by de proef neming betrokken gemeenten. De vischsoorten, die aanvankelijk voor distributie in aanmerking komen, zyn: schol, kabeljauw, schelvisch, wij ting en koolvisch, die verpakt in kisten en ijs- gekoeld zullen worden toegezonden. De distributie zal reeds in October a.s. be ginnen. By den vischhandel te IJmuiden is bericht ontvangen, dat van 1 October af door het con senten-bureau voorloopig geen consenten voor den uitvoer van visch naar Frankrijk zullen worden gegeven, zulks in verband met beslui ten van de Fransche regeering, om den invoer van alle artikelen en producten, waarvoor con- tingenteering is ingevoerd, stop te zetten. Als gevolg van dezen maatregel Is een groote prijsdaling van sommige vischsoorten, vooral van tong, te verwachten ten nadeele van het reeder bedrijf. In verband met de inbraken in het Gooi heeft de Hilversumsche politie, zooals gemeld, in samenwerking met die van Laren een aan tal personen gearresteerd. Wy vernemen, dat de hoofddader echter op het moment, dat de rechercheurs een inval de den in een perceel aan den Zeedyk, waar de man verbbjf hield, is ontvlucht en na een sensationeelen tocht over de daken is ontsnapt. Deze, een 25-jarig jongmensch, aan de poli tie welbekend, hoorde waarschyniyk de recher che Woensdagnacht naderen en onmlddellyJ? nam hij een ren naar den zolder. Hy wist door een raam in de dakgoot te klimmen en in de duisternis via de daken aan de politie te ont snappen. Wel werden nog eenige waarschuwingsscho ten door de rechercheurs gelost, doch de man verdween en is ook momenteel nog voortvluch tig. De politie wist, dat het jongmensch gevaar lijk is en immer een revolver by zich draagt. Bij een onderzoek in de kamer, waar hy ver toefde, is dan ook een revolver, met scherpe patronen geladen, gevonden. Het onderzoek naar den jongeman wordt voortgezet. De z.g. Indische ziekte heeft een slachtoffer in Ambt-Hardenberg gemaakt. De familie R. te Lutten aan de Dedemsvaart vond het tienjarig zoontje Dinsdagmorgen dood te bed liggen. Den vorigen avond was het kind misselijk ge weest, doch overigens mankeerde het ventje niets. Naar wij vernemen zyn nog twee andere kinderen in het gezin van den heer R. ziek. Zij zyn naar het ziekenhuis te Zwolle overge bracht. Woensdagavond om half acht is naby de Jeremiebrug te Utrecht, door de slechte bestra ting ten gevolge van de spoorwegwerken, die daar worden uitgevoerd, een wagen verzakt, die beladen was met 140 Kg. groente. Een deel van de lading kwam juist terecht op een 21-jarige vrouw, die een kinderwagen voortduwde, zy werd pynlijk in de linkerzyde getritfen en is per auto van den G.G. en G-D. naar 't Stads en Academisch ziekenhuis gebracht. Na aldaar onderzocht te zyn kon zy huiswaarts keeren. AMSTERDAM, 30 Sept. Bloemenveiling 29 Sept. Rozen: Edith Heien 4—7, HacUy 3—Hill 3—5, Koseiandia 2i, Briarclilf 24, Golden opnelia l2, Ophelia 12, Butterily 23 per 100 stuns. Am. Anjers 36 per 100 stuks. Zonaien 68, Plu- moza 8—10, Babyrozen 1018. Chab. Anjers 4—6, Chrys kleinbl. 1020 per 100 stuks. Tnto- ma's 50—60, Plumoza 815, Babyrozen 1013, Dahlia's 50100, Royananten 47, Pullings 812 per 100 stuks. Groen ten veuing 30 Sept.: Bloemkool le soort 57, Idem 2e soort 1.504, sla le soort 501.40, komk. geel 3—6 per 100 stuks. Tomaten A 45, Idem B' 46, Idem C 3, snljboonen 1417, speo cieboonen dir. 611, idem enkel 312, spinazie 3—5 postelein 2—5, snijbiet 2—3, pronkooonen witte 34 de 100 kg. Ancdjvle 501.20 de 100 kg- Andijvie 2, stoolsla 2.50—6 per 100 kg. Prei 2.50-- 6, radijs 1.502.50, peterselie 601.50, selderie 802 Kervel 28, peen 25. per 100 bos. Augur ken A 7—8, Idem C 1.50—2.50, idem D 1—1.60 per 100 kg. Roode kool le soort 2—5.50, idem gele 24 5b, rdem groene 13 per 100 stuks. Uien 0.300.50 Idem grol 0.450.55 per 25 kg. Aardappeien, 30 Sept. Zeeuwsche bonten 3.50 - 3 80 idem blauwen 3.203.40, zandaardappelen 3.50-3.70, drielingen 23 per 100 kg. Fruit 30 Sept. Peren: Bonne Louise 2532, Triumph de Vienne 18—24. Margaretha 18—25, Beurr Ha:dy 2026, Beurré de Mérode 10io, Eeigneur d'ejpere 1820. Maagdeperen 12—14, Beuré Lebrun 12—16, Williams 12—16, Stolperen 8—12 per k-». Appelen: Goudreinetteff 12l'i, Transparant de Cronsel 1622 Blumée 1014, Groninger Kroon 12—16, Sterappelen 10—12 per kg. Duiven: Frankenthalers 1822, Alicanthon 1628 per kg. Meloenen 6-13 per stuk. Cham pignons 0.400.50 per kg. °s HERTOGENBOSCH, 30 Sept. Vee. Aangevoerd 2458 stuks wo.: 1955 stuks hoornvee, 329 biggen, 13 zeugeni *12 schapen-lammeren, 49 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien 170240 kalfvaarzen 150—180. magere ossen en koelen 120190 per stuks. Vette ossen en koeien le kwa liteit 31—32 ya, idem 2e kwaliteit 28—30 per pnd. Pinken 100140, zeugen geen noteering, biggen 1i io per week, schapen 1420. lammeren il 14 per stuk Verdere mededeelingen: Handei m gebruiksvee vlugger, prijzen iets stijgende. Mager vee voor de mesterij en jong fokvee zeer duur, vlugge handel Slachtvee bij iets ruimer aanvoer hooge vraagprijzen stug, duur, iets duurder dan voige week. Stieren aanmerkelijk duurde, handel vlug Gas- en nachtere kalveren handel viug, stijvere przijen. Wolvee redelijk prijshoudend. Biggen en fokT,arkens stil. Afloop der markt vlug. GRAANNOTEERING LIVERPOOL 30 Sept. Tarwe. Oct. 7.11 3/8, Dec. 7.11 1/2, Maart 7.5. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties), Surséance van betaling: dd 25 Sent 1936 Is aan A. Bouwmeester, no de 'fa wed J. Bouwmeester, magazijn van haai den kachels en fornuizen, wonende te Rotter dam Goudsche Wagenstraat 20, definitieve sur séance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, ingegaan op 1 Juli 1936. Bewind voerder is mr W. R. Emmen Riedel te Rotterdam. In de voorloopig verleende surséanse van beta ling aan J Ph. ËC Pleines, wonende te Den Haag aan de Wiilem de Zwygerlaan no. 134, is d.d. 2i Sept. bepaald dat over het aangeboden accouvd nader zal worden geraadpleegd en beslist op Don derdag 5 Nov. 1936 des v.m. te 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Den Haag. Surseance van betaling A. C. J. Schulte wo nende te Amsterdam, Rechtboomsloot no. 13, h.o. den naam Fa Arends Co. aan het Oude kerk plein 68 te Amsterdam. In deze surseance is ter griffie van de arr. rechtbank te Amsterdam een ontwerp-accoord ge deponeerd, waarna de rechtbank bepaalde dat schuldvorderingen ten aanzien waarvan ue surseance werkt uiterlijk 3 Oct. 1936 bij den be- windvoerder mr. H. Köstcr te Amsterdam, uioguen worden ingediend. dat over het aangeboden accoord zal worden geraadpleegd en beslist op Maandag 19 Oct. 19u6, des v.m. te 11.30 uur in een der zalen van het Paleis van Justitie te Amsterdam. Failliet verklaard 28 Sept.: J Boekbinder, sigarenwinkelier, Den Haag, Ged. Gracht 90. L. Hoevenaar, stucadoor, Poeldijk, Nieuw- straat 25. N.V. Parapluiefabriek .Pluvlus", vroeger te Leiden, Kraaienstraat 11a. thans te Den Haag. Wed. L. Bosman geb. J. G. Sieners, Ter Aar O. 124 E. Spierenburg, schoenmaker te Voorhout, Hoofdstraat 112. De nalatenschap van mep A. Meier, Den H 2sf 'seJpt J® N. Jaspers, drukker, Zaandam, Oost- z\jde 29. Gobjeljef bakkerj zaandam, Noorder- keHcstiaat v'aarWerk. zonder beroep, destijds win- keichef Zandvoort, Zeestraat 44. C.' Koel Czn., melkhrndelaar, lid van d« Is. Melkinrichting Sarphatl, p.a. G. Mol. Ex Weet- Schoenmaker, melkhandelaar, Haarlem, Waldeck Pjrmondtstr. Lrdgppelhandelaax, Hillc- gom, r^edgSg^te Jr bierbottelaarsknecht, Haar- lerru Palmstraat 5^r^ rywielhandelaar, IJmuiden- wed61Jan Bley geh. B. van Leyden, sigaren- winkelierster, Bloemendaal Korte Kleyerlaan 14. Opgeheven wegens gebrek aan actief het fail lissement var. C. S. Berghege, Arnhem. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Siyper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 353—351% Unilever 147—146% Philips 206—205 H.V.A. 365 A'dam Rubber 195—196 Anaconda, 28% U. S. Steel 52 Cities Service 3 3/16 Shell Union 17% Van 4.30—5 uur Kon. Olie 353—352 Unilever 146—145% Philips 207—205% H.V.A. 336—339 N. Scheepv. Unie 78 Kol. Bank 64—63 Anaconda 28% Beth. Steel 47% 50 U. S. Steel 52 Tidewater CO Kennecott 35% Amer. Enka 30% Doorsnee Taxatiën van 47.30 Pakken Suma tra, aangekondigd bij inschrijving 2 October. 548 Deli Mtf./P B/440% 78 Deli MU-/P B/5 29 voor de 6455 Pn. byéén 78V2 884 Ssn. Mij P/4 58 539 Sen. Mij/S B/ 5 36% 769 Sen. My/T R'Deli/5 35'/2 5 Sen. My/VV/2/K 33 21 Sen. Mij/VV/2/M 46% 10 Sen. My./W/2/P 46 3 Sen Mij./VV'2/S 64% 6 Sen My/VV/2/BK 73% 31 Sen. Mij/VV/2/PM 41% 12 Sen. Mij/VV/2/SA 66% 6 Sen. Mij'VV/2/SB 58 41 Sen. Mij/W/2/S/Langk. 39 17 Sen. My'VV 2'TR/Deli 54 22 Sen. My/VV/3 43 55 Sen. My/VV/3/K 29% 72 Sen My W/3/M 34% 38 Sen Mij/VV 3<P 46% 17 Sen. MyVV/3 S 39% 56 Sen. Mij VV/3 BK 49 38 Sen. Mij W/3/PM 36 28 Sen. My/VV 3/SA 49 19 Sen. Mij/VV/3 SB 34% 48 Sen. My/VV/3/SLangk. 31 36 Sen. My/VV/3TR/Deli ....39 voor de 4863 Pn. byéén 60% 254 TTR/Langkat/5 46V2 734 Deli Ba My/A/2a 74V2 307 Deli Ba Mij/3a 42% 39 47 381/2 NEW YORK, 30 Sept. (Part.) De stemming bleef in Wallstreet over het algemeen aan den vasten kant, doch cle koerswinsten bleven van bescheiden afmetingen. Staalwaarden waren goed gedisponeerd. De pryzen zijn verhoogd, terwijl de activiteit zich handhaaft op het hoogste niveau, dat sinds 1930 werd bereikt. Bovendien hebben öe berichten, dat de U, S. Steel maatregelen voorbereidt voor het inhalen van den achterstand op de pref. aandeelen, een zeer goeden indruk gemaakt. U. S. Steel en Bethlehem Steels werden een kleinigheid hooger genoteerd. Spoorwegwaarden lagen goed pryshouciend, doch vertoonden in doorsnee geen verandering van beteekenis. Automobielwaalden waren goed prijshoudend: Chryslers werden een fractie hooger genoteerd. Koperfondsen ble ven gemakkelyk op peil. Public-utilities waren verdeeld, waarbij Amer. Tel. en Tel. opvielen door een reactie van ruim IA dollar, nadat het fonds zich aanvankelyk op peil had weten te houden. Tabakeaandeelen vertoonden een kleine verbetering, hetgeen eveneens voor pe- troleumaandeelen het geval was. Tidewater Ass. Oil warenzeer vast. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen waren willig gestemd. Case Treshing zetten reeds 1 dollar hooger in en stegen daarna nogmaals ruim 3 punten. Warenhuisaandeelen werden een kleinigheid boven de koersen van gisteren genoteerd. Che mische waarden lagen willig. Allied Chemical liepen 3 punten op. Vliegtuigaandeelen konden lichtelijk avanceeren. In de middaguren heerechte een onregel matige koerstendenz, waarby voor de meeste fondsen het aanbod wat in de meerderheid was. Toch vielen er tenslotte geen groote ver schillen te constateeren. Het slot was, na hier en daar een licht herstel, weer aan den ge- drukten kant. Van de automobielaandeelen zagen Chrysler zich na een winst van punt bijna 2 punten ontgaan. Mack Truck noteerden by het slot fractioneel hooger. Staalwaarden waren meerendeels aan den luien kant, doch National Steels waren flauw. Sporen waren meerendeels gedrukt, doch Topeka's, Delaw. en Hudson en Norfolk hadden meer van verkoo- pen te lyden; laatstgenoemd fonds verloor zelfs een vijftal punten. Van de telegraaf maatschap pijen waren Amer. Tel. en Tel. en Western Union flauw, terwyi voor Western Union later een herstel intrad, waardoor het geleden ver lies bijna werd ingehaald. De verkoopen in dit fonds geschiedden meerendeels voor Fransche rekening. Public-utilities vertoonden niet vee] byzonders; cle koersen waren verdeeld. Tabak ken daarentegen waren vast, evenals aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen op de overweging, dat de schade door de droogte toch nog meevalt. Bij de natte waarden moesten Shenley Distillers het ontgelden. De overige afdeelingen gaven geen stof tot nadere be schouwing; de noteeringen weken slechts wei nig van die van gisteren af. De omzetten bedroegen 1.350.000 shares Slotkoersen Sept. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. QV2 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak Bond 6? Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central In.tern. Harvester Intern. NikkeJ Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Philips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. OiJ Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. Rubber U. SteeJ Western Union Westingh. Eiectr. Wooiworth BuiJdinK - ex div. ex. coupon. gedaan en laten, t - bieden. 30 29 28 26 224 224 225 224 124% 125 125% 123% 49% 50 51 508/8 80 80Vp 80 80% 172 1748/4 1748/4 175 100% 998/4 100 IOOS/4 25V4 25% 25% 24% 38% 39 39% 39% 78% 79% 80% 8OV2 24% 248/4 247/g 25% 68% 68% 69 69% 12% 12% 12 117/s 155% 154 1531/2 153 46 46 46% 46% 671/4 67 67% 677/8 2% 2% 2 2 121% 1221/4 1238/4 122% 4 37/e 37/s 33/4 428/4 43% 42 42 321/4 33 328/4 32% 328/4 33 33 25% 25% 25% 45% 47 47 471/4 76% 763/g 77 777/s 1617/f 162 162 1617/g 169% 169 168 168 22% 22% 22% 22% 45 45% 45% 451/4 69 691/2 698/4 69 23% 24 238/4 233/4 18% 18% 18% 18 26% 27 27% 27% 83VS 838/4 831/4 81 611/8 608/4 6O8/4 60% 13 13 13 12 481/4 48 48% 49 2% 2% 2% 2% 58/4 57/6 57/s 5% 48% 49 488/4 49 41 41 41% 41% 247/g 248/4 247/s 257/8 447/8 451/4 45% 45% 31% 31% 311/2 303/g 278 363 280 275 38% 38% 39 39% «VB 418/4 417/g 42% 45 451/4 463/8 46 46 46 458/4 45 IOI/4 10% 10% 10% 867/8 878/4 878/4 87 24 24 23 22% 13% 138/4 138/4 133/4 43 438/4 44% 443/g 22% 23 22% 23% 151/4 15% 153/8 15% 60% 607/g 613/g 61% 181/4 17% 17% 18% 1361/2 136 f 138 140 241/2 247s 247/8 25 71/2 7% 7S/i 7% 47/8 5 5% 5% 34% 34% 33% 33 70 70% 703/4 703/4 76% 77% 773/4 7 7 i/2 1408/4 1411/4 141 1403/4 031/2 53% o4% o3% NEW YORK, 30 Sept, Slotk. Sept. 30 29 28 26 Brussel 16.92 16.92 13.92** Rome 8.00 7.82 Madrid Bern 23.01 23.09 23.15 Weeni 18.84 18.84 Oslo 24.87% 24.85 A dam 55.00 56.05 54.75 66.00 Loncv 4.94% 4.95% 4.94% 4.97 Parys 4.9 j 5.5 5.25 5.15 Berlyr. 40.00 38.70 39.55 30 Sept. 29 Sept. NEW YORK, 30 Sept 30 Sept. 29 Sept Suiker Sept Oct. 2.49'. 50 Dec. 2.50-53 Jan. 2.48-49 2.49-50 2.50-54 2.47-48 Mrt. 2.44-45 Mei 2.44-46 Juli 2.45-47 Sept 2.46-47 2.44-45 2.44-45 2.45-46 2.46.47 Er moest wat minder „verbeten" worden telken dag. Wat men diende te vergeten onrecht, belediging enz. vergeet men niet, en wd men als zijn dagelijkschen plicht had te onthouden, vergeet men maar al te snel. „Och vergeten!" ligt in mmigen mond „bestorven". Het zijn geiooonlijk de belanga van anderen, die daardoor geschaadwor- den. Voor zich zelf is men meesbl zoo gewiekst om niets te vergeten. Een geleend dubbeltje onthoudt mei wel. Maar als het 't werk voor anleren betreft is menigeen te slordig mt z'n geheugen. Laten we eens wat beter ons hrin- neringsvermogen scherpen in hl al- ledaagsche leven. Dan zal er onsverk beter door worden en sullen onze evenmenschen ervan profiteerer Want o die vergeetachtigheid die heeft heel wat op haar gewten! Rubber Standaard Oct. 16.30-f Dec 16.48- - Jan. 16.51-- Katoen Oct. 12 23 16.36Mrt. 16-571 16-59- 16.48-- Mei 16.65-+ 16.66- 16.51-- Juli 16.72-- 16.75- Sept. Oct. 12 23-- 12.15-- Mrt. 12.12-H 12.04-06 Dec 12 16-18 12.08-09 Mei 12.10-L 12.01 Jan. 12.16-- 12.06-- Juli 11.98-9» 11.90-- Jan. 12.16 Tin Loco 46.00 Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec 5.475.53- - Mrt. 5.56-- 5.65- - Mel 5.64-- 5.74-- Juli 5.69. - Sept. 45.40 Termijn 45.85 45.25 (Saitos) 30 Sept. 29 Sept. Tarwe Dec 1127/6-13 113V"-3/8 Mei lll3/8.y2 lliy4-6/8 Juli 985/6-3/4 987/6-3/4 Ma is Dec 933/4 9.51/4 - - Mei 891/g - - 90 Juli 85% - - 86V2 Reuzel Dec. 8.84-- 8.88- Mrt. 8.74-- 8.77 Mei 8 74-- 8.77-- 5.82-- Juli 8.74-- 8.76 Sept 8.76- - 8,78* CHICAG», 30 Sept. 30 Seifc. 29 Sept. Havei Dec. 411/4 -- Mei 41i/2 .- Juli 377/8 - Roggs Dec. 801/4 - - 801/3 - Mei 78 -- Juli 413/4 42 38% 78 •- Sept. 11.571/g Oct. 11.52% 11.60 11.55 30 Sept. 29 Sept. Tarwe Oct. 1067/g - 107l/2 Dec. 1051/8 •- 1051/2 Mei i0bs/4 107 Rogge Oct. 663/8 - - 67% Dec. 6b%.- 67y2 Mei 673/8 - 68 t - - Haver oct. 441/4.- Dec. 437/8-- 4 - geaaan en rnten. t S nominaal. Dec. 11.60 11.65 Jan. 11.67'/, 11.72% Mei 12.00 12.021/2 WINNIPEG 30 Sept. 30 Sept 29 Sept. Gerst Oct. 60% - 607/g - Dec. 581/2 -- 58% .- Mei 51 '/e 577/g Lijn:aad Oct. 164 1.64% Dec. 1.64 1.63% Mei 1.67 1.673/g jM i 45% 45%-- - bieden. BINNENLAND,SOIL HAVENS UM" IDEI. Aangekomen 29 Sep1.: Colwitli Force, Port Halbot; Sucisee, s., Lenngrad (voor Zaancuimj; Vcsta, Mlddl. Zee; Ztioerkerk s„ Japan laatst K'dani. 30 Sopt.: Amsteikerk, s„ Hamburg jfarmoutri Trader, s. STarmouth (voor de vissliershaven); Oranje Nassau, s„ W.-Indië. Vertrokken 29 Sept.: Starling, s. Londen. Aangekomen 30 Sept.: Oldambt, m>-, R'dam n. Koningsbergen als bijlegger, voor rparatie aan den motor; csunda, s-, Onega. Vertrokken 30 Sept.: Graggan Hl! ex Wulsr.y Castle, s.. R'dam; Marga, s., Brussel. Vertrokken 30 Sept.: Marnix van SI Aldegonde, m.s., Ba co simon Bolivar, s., Hanburg; Coi- with Force a -• ;rpen; Medea, s. iV.-Indie: Oberon, H nburg; Zulderkerk, s., ilem; Hebe, s. Kopenl ogo' Oie.'.'S. s., Middl. Zee R'dam, Rhein, s. H -.burg Trito, s., Belfast, R'dam. AMBT! RL> .1. Aangekomen 29 Sep Colo Force, ,'ort Talbot, steenkolen Hoofd .aal O, Ned. Bevr kantom, Vesta, Mid V. 7%, stukgoed, Surinamekod? Cargadooi- 30 Sept.' Zuiderkerk, japan c goed. Sumatrakade. Mij. *Nedr 1 Hamburg, stukgoed, Handelskade, r 1 1 Lijn; Oranje Nassau. W.-Indië, studied Bur namekade Viaohtmail. HOLLzVND-VVEST-AFRIKA LI AMSTELKERK, 30 Sept. van Hambu te Arnst. MAASKERK, 7 Sept. van Dua 1 1 os- JAARSTROOM, uitreis, pass Sepc.^>ungenes8. KON. HOLL. LLOVD AMSTELLAND, uitreis, 29 1 ur oe Santos. EEMLAND, 2 Oct. van. 9 uur s IJmuiden verwacht. SALLAND, thuisreis, 30 Sept. van J AVA-NEW-YORK LIJN TANIMBAR 29 Sept. van Java te TABINTA, 29 Sept. van Belawan CITY OF KHIOS, Java naar New-Yos 28 van Colombo. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND, pass. 29 Sept. Thursday Island. NIEUW ZEELAND, pass. 29 Sept. muM<la!' Island. BONTEKOE, 29 Sept. van Zanzibar t< 'bingapcic. MIJ. NEDERLAND BENGKALIS, uitreis, 30 Sept. van s z' POELAU LaUT, 30 Sept. van Amst. *I? JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. 3 P'- n Batavia naar Amsterdam. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 3 v"n Amsterdam' naar Batavia. KON. NED. STOOMB. M CRYNSoEN 29 ept van Barbados n.Al?it'i„ HERMES, 29 Sept. Van Istanboul t; lzmir' MARS, 30 Sept. van Susak naar 1 VESTA, 29 Sept,, van Middl. Zee te ORANJE NASSAU, 30 Sept. van V "lncue le Amsterdam. IRIS, arr. 28 Sept. te Kingston (J. i. COLOMBIA, uitr., arr. 28 Sept. KG P1' COTTICA. 28 Sept. van W.-Ind' tc BERENICE. 30 Sept. van Danzig Kc, EUTERPE 29 Sept. van Amst. te B<, ORION, Arapani naar Lissabon pas- '- e1" GibrRltiRr DEUCALION, Middl. Zee naar Ami 30 Sept. Gibraltar. TELAMzuN, 26 Sept. van Cuba n Lot- RHEA, 30 Sept. van Livorno te xap'; ARIADNE 29 Sept. van Kopenh-i u 1 Jl J BODEGRAVEN. 28 Sept. van 1 ura[ 0 XWiU Cristobal. T„ r MEDEA 30 Sept. van Amst. naar W'ü, r„ OBERON 30 Sept. van Amst. n. m HEBE 30 Sept. van Amst. naar Kon ORESTES 30 Sept. van Amst. via a Middl. Zee. SIMON BOLIVAR, 30 Sept. van YmBt.^L- burg. BENNEKOM. uitreis, was 8 Sep1 2 u 4: - 85 mijlen Z. van Lands End. HOLLAND-AMERIKA LIJN STATENDAM. 29 Sept. Van New- n DELFTDIJK 28 Sept. van Belli), m land (O.). SILVER-JAVA-PACIFIC UN 9IANTAR. 7 Sept. van Dahlkan n. ie:fic K (later bericht) MANOERAN. 28 Sept. van Calculi 'I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2