NEDERLAAG VAN VOLENDAM TEGEN V.V.A. Mo SPARTAAN VERSPEELT EEN PUNT MAANDAG 5 OCTOBER 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Wilskracht wint van De Meer - S.D.O.U.C. verliest van de Lob. boys - Emos en Vo- gido spelen gelijk Dongen slaat R.K.T.V.V. n Keurig werk van V.V.A. Nieuwe nederlaag van Volendam Zwaarbevochten zege van V.V.Z. V.V.Y. gaf in Zaandam uit stekend party Fraai succes van H.M.S. Een 52-zege op E.M.M. na een strijd met sterk wisselend spel Excelsior nam twee maal de leiding Maar G.D.A. maakte tweemaal gelijk Graaf Willem was niet fortuinlijk D.H.L. won in Den Haag met the odd goal Onze Gezellen weren zich geducht Een puntloos gelijk spel tegen Spartaan Wilskracht behaalt de eerste punten De Meer na spannenden strijd met 43 verslagen Productieve dag van T.Y.B.B. Een 6O-overwinning op S.D.O. Spannend slot bij S.J.C.-Leonidas Alle doelpunten in de tweede helft WIELRENNEN Loskamp wint op de Veka-baan Dubbele zege van Zwartepoorte Groenewegen Wambst wint voor Paillard en Raynaud Mej. Stroomberg heeft succes Nederlandsch record 200 Meter schoolslag verbeterd Nieuw wereldrecord 2000 meter De Hongaar Szabo verbetert een record van Ladoumegue SPRINGER—VAESSEN Tweede partij remise Draverijen te Duindigt IT DE SPORTWERELD Van de resultaten, die tot nu in de IVCB- competitie opvielen, trekt vooral het betrek kelijk falen van sommige kampioens-elftal- len de aandacht. RKNAC heeft b.v. nog geen punt veroverd en Volendam heeft reeds twee nederlagen geleden. Ook Brabantia verloor zijn eersten wedstrijd, maar de Eindhoven- sche club heeft zich daarna hersteld. j In Zuid I kwamen gisteren vier clubs voor het eerst in het veld en nu is het wel merkwaardig, dat zij alle met een nederlaag gestart zijn. Ge leen verloor n.l. met 2—1 van Kerkrade, dat thans de leiding heeft met RKVVL en Sit. Boys, die resp. met 51 en 31 van Chevremont en Kimbria wonnen. Laura veroverde in Schaesberg beide punten op ONS dat met 3—0 het onder spit moest delven, terwijl Valkenburg in Kerk rade tegen RKNAC met 62 in de meerderheid bleef. Brabantia liet tegen de Venlosche Boys zien, dat de Eindhovensche club haar vorm hervonden heeft, want de Limburgers werden met niet minder dan 72 verslagen. Dongen boekte ook nu weer een fraai succes door RKTVV met 4—2 te kloppen en Schijndel behaalde zijn eerste zege ten koste van Kolping, dat met een 42-neder- laag naar Helmond kon terugkeeren. Wilhelmina verspeelde een punt door een gelijk spel tegen Best Vooruit. De uitslag was 1—1, hetgeen ook het geval was bij de ontmoeting in Blerick tus- 6chen SVB en Mulo. In het Oosten bewezen de Lob. boys gevaar lijke tegenstanders te zijn, wat SDOÜC tot zijn nadeel ondervond, want de Ulftenaren moesten den vollen buit afstaan en verloren met 21. De tweede Enschedesche derby, thans tusschen Emos en Vogido had wederom een gelijk spel (22) tot resultaat en Quick bracht VDZ in Oldenzaal zijn eerste nederlaag toe. De Arnhem mers gingen hier met 4—2 ten onder. Altior moest in Deventer zwichten voor Vosta, dat door een 2—0 zege de punten mee naar Enschede nam. West I telt op het oogenblik nog drie clubs, die tot nu toe geen enkel punt behoefden af te staan, n.l. TYBB, WA en WZ. De geel-zwarte Haarlemmers waren goed op dreef en scoorden er lustig op los, met het gevolg, dat SDO in de Spaarnestad een 6O-nederlaag te slikken kreeg. WA leverde een keurige prestatie door Volendam in eigen huis met 2—0 te kloppen, terwijl WZ in Zaandam met 10 over WIJ zegevierde. De plaatselijke strijd in Amsterdam tusschen het nog ongeslagen De Meer en Wils kracht eindigde in een 43-zege voor laatstge noemde club, die hierdoor haar positie wat kon verbeteren. HMS herstelde zich na de teleur stelling in den eersten wedstrijd en won nu in Zuilen met 52 van EMM. Onze Gezellen heeft zich in Haarlem kranig geweerd door Spartaan een gelijk spel (0—0) af te dwingen, een gunstig resultaat, vooral ook voor HBC, dat zelf niet speelde. SJC bracht den thuiswedstrijd tegen Leonidas tot een goed ein de door de Rotterdammers met 21 te ver slaan, terwijl DHL in Den Haag met 1—0 van Graaf Willem won. GDA en Excelsior deelden den buit door een 22 gelijk spel. De standen zijn thans: Zuid I RKVVL 2 2 0 0 4 8—2 Kerkrade 2 2 0 0 4 3—1 Sitt. Boys 2 2 0 0 4 8—4 Valkenburg 2 1 0 1 2 7—5 Laura 2 1 0 1 2 6—5 Geleen 1 0 0 1 0 1—2 Kimbria 1 0 0 1 0 1—3 Chevremont 1 0 0 1 0 1—5 RKONS 1 0 0 1 0 0-3 RKNAC 2 0 0 2 0 2—7 Ter herinnering aan Jackson, den hekenden Engelschen athleet uit de jaren voor den wereldoorlog heeft men 'n beker uitgeloofd, welke jaarlijks zal worden uitgereikt aan den athleet, die dat seizoen de beste prestatie heeft geleverd. Deze onderschei ding viel thans ten deel aan Godfrey Brown, den Engelschen kampioen op de 440 yards, die bij de spelen te Berlijn op de 400 Meter tweede werd achter den Amerikaan, Williams Zuid II Dongen 3 3 0 0 6 12—5 Wilhelmina 3 2 1 0 5 6—3 Brabantia 3 2 0 1 4 12—6 SVB 2 1 1 0 3 3—1 Mulo 2 1 1 0 3 5—3 Best Vooruit 3 1 1 1 3 5—6 Schijndel 3 1 0 2 2 7—8 RKTVV 2 0 0 2 0 2—6 Venlx Boys 2 0 0 2 0 3—12 Kolping 3 0 0 3 0 5—10 Oost 2 2 0 0 4 9—5 Lob. Boys 3 2 0 1 4 6—6 Vogido 2 1 1 0 3 8—4 2 1 1 0 3 4—2 3 1 1 1 3 13—12 V. D. Z 2 1 0 1 2 5—5 2 0 2 0 2 44 S. D. O. U. C. 3 1 0 2 2 5—7 3 0 1 2 1 6—10 's-Heerenberg 2 0 0 2 0 4-9 West I T. Y. B. B. 2 2 0 0 4 8—0 V. V. A 2 2 0 0 4 7—2 V. V. Z 2 2 0 0 4 3—1 3 2 0 1 4 10—9 H. M. S 2 1 0 1 2 7—7 E. M. M 3 1 0 2 2 9—10 Volendam 3 1 0 2 2 4—5 3 1 0 2 2 6—8 S. D. O 3 1 0 2 2 4—10 V. V. Y. 3 0 0 3 0 1—7 West 3 2 1 0 5 9—3 H. B. C 2 2 0 0 4 9—4 D. H. L 3 2 0 1 4 8—5 S. J. C 3 2 0 1 4 8—8 Onze Gezellen 3 1 1 1 3 5—5 3 1 1 1 3 10—10 2 1 0 1 2 5—6 G. D. A 3 0 2 1 2 7—9 Leonidas 3 0 1 2 1 5—3 Graaf Willem 3 0 0 3 0 2—9 Onmiddellijk zijn de gasten in de meerder heid en keeper Sier moet reeds spoedig verschil lende malen ingrijpen. Als bij een van de aan vallen op het Volendam-doel een back den bal wil wegkoppen, ziet een WA-speler kans om het leder via zijn hoofd achter Sier in het doel te plaatsen, 01. De druk op het Volendam- doel blijft aanhouden. Aan de andere zijde heeft men weinig kans om los te komen. De gevaar lijke linksbuiten Klaas Koning geniet een bij zondere bewaking. De rust gaat in met een 01 achterstand voor de thuisclub. Na de hervatting zijn de eerste aanvallen weer voor de Noord-Amsterdammers. Zij ver- grooten den voorsprong als Sier te ver uitloopt. Aan den anderen kant krijgt Koning een pe nalty te nemen, die echter niet wordt benut. Verschillende kansen blijven aan beide kan ten onbenut en met onveranderden stand komt het einde met een 2—0 nederlaag van Volen dam. In het begin speelde V.V.Z. een vlotte partij, wat spoedig leidde tot een onhoudbaar doel punt van Wybenga, doch toen begon de V.V.Z.- aanval een veel te individueel spel te spelen, waarbij de linksbuiten verwaarloosd werd en waaruit geen succes was te behalen tegen de stugge en uitstekende V.V.Y.-verdediging. V.V.Y. beschikt over een zeer snellen aanval en de vleugels gaven herhaaldelijk goede voorzetten. Gelukkig voor V.V.Z. was Wiegman uitstekend op dreef en Lij redde in de moeilijkste situaties. Na de rust pakte V.V.Z. de zaken beter aan en de thuisclub was den eersten tijd sterk in den aanval. V.V.Y. bleek nu echter een uitste kende verdediging te hebben. Moes redde nog toen Wybenba alleen voor hem was gekomen. Ko gels van V.V.Z.-midvoor en linksbinnen hield de IJselsteinsche keeper uitstekend. V.V.Y. liet zich echter niet insluiten en het snelle aanvalspel der gasten stelde de VVZ-ver- üediging herhaaldelijk op de proef. Wiegman met de beide backs moest alles in werk stellen om gevaar te voorkomen. Eenmaal was Wiegman reeds gepasseerd, doch Bommerson dook plotseling op en hield den bal nog juist uit het leege doel, aldus een zeker doelpunt voorkomend. De spanning steeg, naarmate het einde naderde. Aan beide kanten werd nog alles in het werk gesteld, doch tenslotte bleef de stand 1—0 voor V.V.Z., hoewel een gelijkspel de verhouding beter had weergegeven. In het eerste half uur vlotte het bij de thuis club wel heel bijzonder. Nauwelijks was begon nen, of H.M.S. kreeg een vrijen trap te nemen, waaruit De Hosson het leder doorkopte in de richting van het doel, waar Sülzle present was en het leder langs doelman v. d. Berg plaatste. Na eenige goede aanvallen van de bezoekers stelde goed samenspel van Bergers en Budel De Hosson in staat er 20 van te maken. De strijd bleef gelijk opgaan, totdat De Hosson den stand op 30 had gebracht. Toen wisselde het spelbeeld voor de eerste maal: E.M.M. kwam in de meerderheid en dwong H.M.S. tot verdediging. Na tal van onfortuinlijke schoten wist M. Terlien met een schot in het uiterste hoekje den achterstand te verminderen en uit een voorzet van rechts zorgde V. Poort er voor, dat de rust met 32 inging. Na een weifelend tweede begin ontstond wederom een meerderheid van de Hilversum mers. Eenige hoekschoppen werden genomen, tal van schoten op het doel van De Keijzer gericht, doch succes bleef uit.» Dit ontmoedigde E.M.M. blijkbaar in niet geringe mate, althans ■■I Op den Kolenberg bij Weenen werd dezer dagen voor het eerst een wielerwedstrijd gehouden de meerderheid wisselde in een minderheid, dank zij ook het goede spel der Zuilenaren en toen Bergers een voorzet van De Hosson benut had en het 42 was geworden, zakte E.M.M. nog verder af. Na tal van niet benutte kansen door de thuisclub en eenige snelle uitvallen der bezoekers, wist Budel met een fraaien kopbal den stand op 52 te brengen. Nadien verslapte ook H.M.S. en de stand bleef ongewijzigd. Een compliment aan H.M.S. voor de uit stekende verbeteringen op en om het speelveld aangebracht. G. D. A. trapte af en ondernam direct een snellen aanval, welke door talmen van het binnentrio omhals werd gebracht. Toen er vijf minuten gespeeld was ging Excelsior tot den aanval over en R. v. Lingen maakte in zichtbaar buitenspelpositie een doelpunt, dat evenwel werd toegekend: 01. G. D. A. liet zich niet ontmoedigen en Pee- ters, de beste man in den aanval, glipte door de verdediging. Hij schoot tegen den doelman aan. De bal rolde in de richting van de doel lijn, waar Gerben hem op het laatste oogen blik wegtrapte. Het was echter uitstel van executie, want even later kopte Glaudemans op fraaie wijze een goeden voorzet van Viergever langs Broe- ren: 11. Toen er ruim 20 minuten verstreken waren, kreeg R. v. Lingen den bal toegespeeld. Met een vliegend schot bracht hij den stand op 1—2. Na de rust was Oosterholt, die geblesseerd geraakt was, vervangen door Smit. R. v. Lingen bezette nu de spilplaats. Hierdoor was de aan val der Schiedammers danig verzwakt. Bij een snellen uitval der bezoekers kopte Prein tegen den paal. G. D. A. nam langzamer hand het spel weer geheel in handen. Steentjes ging in de voorhoede spelen en dank zij zijn krachtig doorzetten, kreeg Viergever ge legenheid gelijk te maken: 2—2. G D. A. bleef domineeren, doch het binnen trio' talmde voor doel en de kansen bleven onbenut. De Hagenaars waren het eerst in den aan val en reeds dadelijk kreeg W. Alsemgeest een hard schot van Westgeest te stoppen. Aan de andere zijde had Philippus volop werk, toen T. Alsemgeest keurig inschoot. Wederom moest de Haagsche doelman de situatie redden, toen Hermsen de achterhoede der Grafelijken was gepasseerd. Na eenige mislukte aanvallen der Hagenaars, was de beurt wederom aan de Hol- landsche Leeuwen. Nadat eenmaal E. Wolf en andermaal Philippus den Haagschen doelmond voor een doorboring had behoed, kreeg Herm sen de kans van den dag, doch hij schoot meters naast het verlaten doel. Het was uitstel van executie, want direct hierna scoorde de zelfde speler: 01. Hiermede kwam de rust. In de tweede helft pakten beide elftallen forsch aan, zelfs zóó forsch, dat eenige waar schuwingen werden uitgedeeld. Het spelpeil werd er niet fraaier op en zonder noemenswaardige momenten verstreek de tweede helft, zonder dat een der ploegen had weten te scoren. Beide elftallen zijn volledig en zetten onmid dellijk een goed tempo in, waarbij de aanval len van Spartaan door de goede techniek der Rotterdammers gevaarlijker zijn. De achter hoede der Haarlemmers moet eenige malen in grijpen, doch dit gaat haar uitstekend af. Spartaan opent het spel telkens keurig op de vleugels, doch voor het Gezellendoel wil het binnentrio den bal nog dichter bij de Reus brengen, waardoor het den goedspelenden Ge- zellenbacks niet te moeilijk valt telkens in te grijpen. Vlak voor het verstrijken van de eerste speelhelft krijgt Onze Gezellen een goede kans om te scoren, doch een aarzeling in de voor hoede is oorzaak dat Pols den bal nog juist kan wegwerken. In een goeden en spannenden strijd is het Wilskracht Zondag gelukt door een 4—3 over winning op De Meer zijn eerste punten in ae Wacht te sleepen. De eerste aanval van De Meer levert door bui tenspel niets op. Direct hierop volgt een Wils- kracht-aanval, waaruit een hoekschop om staat, welke door naast schieten van Spiekerman niets oplevert. Aan den anderen kant zien we vervolgens een goed opgezetten aanval van de rood-zwarten, waaruit Van Veen tenslotte in schiet doch Borburg staat op de goede plaats. Na zeven minuten krijgt Wilskracht door eenigszins te forsch spel van de De Meer-achter- hoede een penalty te toegewezen, waaruit Sta- lenberg de score opent, 0—1. Van den aftrap af neemt Termiglo het leer mee plaatst naar Van Veen, die goed doorgeeft naar Kloosterman. De te zacht ingeschoten bal wordt echter door den Wilskracht-keeper gestopt. Dan gaat Dorenstouter er van door. Op den rand van het strafschopgebied lost hij een schot, dat door Hoeboer uitstekend wordt ge keerd Bij De Meer zien we hierna een prach tige through pass van Kloosterman. Lammers onderschept ten koste van een corner, die niets oplevert. Bijna zien we hierna De Meer gelijk maken, wanneer Overtoom den Wilskracht-half passeert en een schitterenden voorzet buiten bereik van Borburg geeft. De toesnellende Van Veen kopt in, maar de keeper herstelt zich en kan prachtig wegwerken. Dan komt Wilskracht goedkoop aan een doelpunt, wanneer Hoeboer tegen Doren- stouter aantrapt, 02. Nadat de De Meer-keeper nog eens handelend moet optreden wanneer Lammers tusschen de backs door naar Busch speelt, volgt de rust. Na de hervatting is De Meer reeds spoedig in den aanval. Via Kloosterman en Tenniglo komt de bal bij v. Ruth, die een schot last, dat, door een Wilskracht-verdediger maar half ge keerd, in het doel vliegt, 12. Eten gevaarlijke aanval van Wilskracht wórdt door Hoeboer afgeslagen. Ben comer aan den anderen kant wordt door Van Ruth overgekopt. Het spel verplaatst zich zeer snel. Busch mi>t eerst een pracht kans en schiet vervolgens in de handen van Hoeboer. Tenniglo schiet een vrijen schop hoog over het Wilskracht-doel. Dan is het woord weer aan Wilskracht. De rechtervleugel brengt den bal fraai voor doel, Dorenstouter vangt op en met een onhoudbaar schot is het 1—3. Direct hierna is het 1—4, wanneer een bal van Van den Berg in den rechterbovenhoek belandt. De Meer geeft zich echter nog niet gewonnen. Door het uitvallen van J. Keizer wordt de half- linie van Wilskracht verzwakt. Mede door de verdedigende houding van Wilskracht, komt De Meer dan ook geducht opzetten. Een kort tikje van Van Ruth is voor Tenniglo voldoende om in te schieten. Wederom raakt een der verde digers den bal maar half en het is 24. Nog een kwartier. De Meer zet alles op alles. Ben schitterend schot van Suurenbroek wordt door Borburg ten koste van een corner gered. Deze comer wordt na eenig gewirwar naast ge schoten. Ben goed schot van Kloosterman wordt gehouden. Dan een vrije schop. Blank neemt, van Ruth neemt .over en doelpunt, 3,4. Nog eenige spannende minuten van De Meer- overwicht, dan heeft Wilskracht, niet geheel ver diend, zijn eersten wedstrijd gewonnen. De geel-zwarten, die dit jaar over een geheel verjongd, uitstekend spelend elftal blijken te beschikken, waren onmiddellijk na den aftrap in den aanval en reeds na drie minuten scoorde v. Riel met een fraaien kopbal het eerste doel punt. Nadat de Bussumsche verdediging de herhaalde stormloopen van de Haarlemsche voorhoede, zij het ten koste van ettelijke cor ners, met goed gevolg had doorstaan, wisten de bezoekers het spel te verplaatsen, waarbij v. d. Lit eenige malen door resoluut ingrijpen een doorboring van het Haarlemsche doel wist te voorkomen. Na vele vergeefsche pogingen was het tenslotte wederom v. Riel die met een zeer hard schot uit een voorzet van links ten tweeden male voor de thuisclub wist te doel punten, 20. Na de thee trachtte S. D. O. het verloren terrein te herwinnen en reeds onmiddellijk kre gen de gasten een goede kans om den achter stand te verkleinen toen hun een elfmeter- schop ten deel viel, doch de midvoor schoot den bal in de handen van den Haarlemschen doelman. T.Y.B.B. beantwoordde dit fortuintje met een serie krachtige aanvallen en na 12 min. verrichtte v. Riel de hattrick. De bezoe kers bleven ondanks dezen achterstand flink volhouden, doch de schietvaardige Haarlemsche voorhoede bleef een doorloopend gevaar voor de S.D.O.-verdediging. Tuijn en v. Riel brach ten met goede schoten den stand op 50, waarna S.D.O. zich wederom de vrijheid ver oorloofde een elfmeterschop te missen. Tuijn maakte tenslotte het halve dozijn vol, zoodat het einde aan de thuisclub een groote, doch jyel iets geflatteerde zege,bracht. Met Spartaan in den aanval breekt de rust aan. Na rust geven de voorhoeden niet het spel te zien van de eerste speelhelft. Schijnbaar weten zij geen raad met de verdedigingen, zoo dat verschillende aanvallen door onjuist spel vooral op de vleugels geen enkel gevaar op leveren. De uitvallen van Onze Gezellen maken het de achterhoede van Spartaan niet te moeiüjk, doordat de voorzetten meestal te scherp voor doel worden geplaatst zoodat Venrooi de ballen weet te onderscheppen, waardoor hij eenige malen met Gezellenspelers in duel raakt. Een maal laat hjj hierbij den bal vallen doch de scheidsrechter heeft een overtreding geconsta teerd, zoodat een goede kans voor de Haarlem mers verloren gaat. Vlak voor het einde weet Mentinck ook de beide backs van Onze Gezel len te verschalken, doch de Reus weet vallende het gevaar te keeren. Direct daarop fluit de goed leidende scheidsrechter van Veen het ein de van dezen zeer spannenden wedstrijd. Een gelijk spel gaf de verhouding zeer juist aan. SJC is direct in den aanval. Ruigrok schiet mooi in, maar de Rotterdamsche keeper redt fraai. SJC heeft met pech te kampen, daar het doel van Leonidas tot twee maal toe op een zeer gelukkige wijze aan doorboring ontkomt. Even weet Leonidas het spel te verplaatsen, maar de gasten weten het niet verder te brengen dan de backs. De rust breekt aan met blanken stand. Na de thee gaat de strijd gelijk op. Als SJC doorbreekt, krijgt Ruygrok een fraaie kans, die echter onbenut blijft. Maar spoedig is SJC weer terug. En als dezelfde speler een mooien voorzet naar den rechtsbinnen geeft is het 10. Nu komt er vuur in den strijd. Weer geeft Ruygrok een voorzet naar den vrijstaanden Van Dam, die keurig inschiet, 20. Dit is het sein voor Leoni das om het spel te verplaatsen. Dit gelukt ook, maar voor het doel wil het niet vlotten. Van een misverstand tusschen de backs van SJC maakt de linksbinnen der gasten tenslotte handig ge bruik om den achterstand te verkleinen. Leoni das zet er alles op om gelijk te maken en SJC trekt zich terug, maar doelpunten blijven verder uit, zoodat SJC met 21 wint. Onder vrij groote belangstelling zijn Zondag op de Vekabaan te Duivendrecht de sluitings wedstrijden van dit seizoen verreden. De uitslagen luidden: Omnium wedstrijd tusschen Zwartepoorte Groenewegen en BoslandKoridon. Tijdrace over 1 K.M.: 1. BoslandKoridon 1 min. 11 sec.; 2. ZwartepoorteGroenewegen 1 min. 112/5 sec. Achtervolgingswedstrijd over max. 4 K.M.: ZwartepoorteGroenewegen halen Boskamp Koridon na 13 ronden in in 3 min. 5 4/5 sec. Wedstrijd over 3 K.M. met drie klassementen: 1. ZwartepoorteGroenewegen 19 pt.; 2. Bos landKoridon 11 pt. Totaal-uitslag omnium: 1. Zwartepoorte Groenewegen 4 pt.; 2. BoslandKoridon 2 pt. Wedstrijd achter motoren, eerste manche over 10 KM.: 1. Pelser, 10 min. 7 sec.; 2. Hiddes op 50 Meter; 3. Loskamp op 220 Meter. Tweede manche over 15 K.M.: 1. Loskamp 14 min. 52 4/5 sec.; 2. Pelser op 790 Meter, 3. Hid des op 1600 Meter. Derde manche over 20 K.M.: 1. Loskamp 20 min. 15 4/5 sec.; 2. Pelser op 370 Meter; 3. Hid des op 1690 Meter. Totaal-uitslag: 1. Loskamp 5 pt.; 2. Pelser 5 pt.; 3. Hiddes 8 pt. Wedstrijd over 5 K.M. voor amateurs en on- afhankelijken: 1. Roes 7 min. 5 3/5 sec.; 2. Van Rijn; 3. Hoek; 4. Medik. Koppel wedstrijd over 30 K.M. voor amateurs en onafhankelijken: 1. ZwartepoorteGroene wegen 10 pt., 42 min. 47 3/5 sec.; 23. Van Rijn Van Stek 8 pt.; 3. MedikHoek 6 pt.; 4. Bosland Koridon 4 pt. Op de Buffalo-baan te Parijs werd Zondag middag het zomerseizoen gesloten met een stayerswedstrijd en een omniumwedstrijd voor sprinters. De wedstrijd achter motoren, welke over 100 K.M. werd gehouden, werd door Auguste Wambst gewonnen in 1 uur 24 min. 15 sec. Tweede werd Paillard op 20 meter, terwijl wereldkampioen Raynaud die derde plaats bezette op 70 meter. De omnium wedstrijd voor sprinters werd gewonnen door Falck Hansen en Scherens, die in de drie onderdeelen Michard en Gerardin steeds achter zich lieten. Het Hamburgsche jacht Pimm behaalde met de Duitschers Frütschler en Weise te Napels 't Europeesch kampioenschap in de star-klasse Tijdens de Zondag te Alkmaar gehouden zwemwedstrijden, georganiseerd door de Alkmaarsche club D.A.W., is mej. Stroom berg van het IJ er in geslaagd het Neder- landsche record 200 meter schoolslag te ver beteren en te brengen op 3 min. 2 6/10 sec. Het oude record was 3 min. 3 3/10 sec. Het stond op naam van mej. J. Waalberg van de AJD.Z. en werd op 6 September van dit jaar te Kopenhagen gevestigd. Nida Senff evenaarde voorts haar wereldre cord 100 meter rugslag. De Hongaarsche athleet Szabo zorgde Zon dag te Boedapest voor een groote verrassing door het wereldrecord 2000 meter hardloopen, dat op naam van den Franschman Jules La doumegue stond met 5 min. 21.8 sec., dateerend van 2 Juli 1936, met 1.4 sec. te verbeteren en op 5 min. 20.4 sec. te brengen. Voor dit nummer hadden o.m. ingeschreven Gunnar Hoeckert (Finland), die Vrijdag j.l. het wereldrecord van Ladoumegue te Malmoe egali seerde, en de Duitscher Schaumburg, doch bei den waren niet verschenen. Niemand dacht aan een verbeteren van het wereldrecord, doch Szabo liep van den aanvang af zeer tactisch. Hij maakte zich spoedig van het kleine veld los. Velen waren echter, ondanks het prachtig loopen van Szabo, verbaasd, dat hij een wereldrecord op zijn naam gebracht had, doch de tijden wezen zulks onherroepelijk uit. Tweede Werd Igloi in 5 min. 29 sec., derde Mostert (België) in 5 min. 32.4 sec. De 100 meter werd door Kovacs gewonnen in 10.6 sec. en dezelfde athleet won ook de 200 meter in 22 sec. In Pemis bij Rotterdam werd Zaterdag de tweede partij gespeeld van de match tusschen Springer, den ex-wereldkampioen en den Bel gischen kampioen Vaessen. In deze tweede partij speelde Springer met wit hetgeen in het damspel, in afwijking met het schaakspel, niet als voordeeliger kan worden beschouwd en hij opende Hollandsch, met 3328. Het is te verwachten, dat Sprin ger, hoe zeer ook hij elk genre beheerscht, in de allereerste plaats zal trachten zijn tegen stander het Hollandsche spelsysteem op te dringen, waartoe hij met wit spelende gemak kelijk een kans krijgt. De partij ging over in een Hoogland-variant, en de Belgische kam pioen scheen de verwikkelingen, daaruit voort komende, niet bijzonder onder de knie te heb ben, althans, in de opening reeds had hij ge voelig nadeel. Hij wist echter op geraffineerde wijze de bestaande moeilijkheden te boven te komen, afruilen vereenvoudigden de positie, en hoe Springer ook nog trachtte tot voordeel dat beslissend kon zijn te geraken, het mocht hem niet gelukken, en op den 57sten zet werd tot remise besloten. Wij laten hieronder het verloop der partij volgen B. Springer (Wit)L. Vaessen (Zwart) 1. 33—28 17—21; 2. 39—33 21—26; 3. 44—39 18—23; 4. 31—27 12—18; 5. 36—31 20—24; 6. 41—36 7—12; 7. 47—41 14—20; 8. 27—22 18x27; 9. 31x22 12—18; 10. 22—17 11x22; 11. 28x17 10—14; 12. 32—28 23x32; 13. 38x27 18—23; 14. 43—38 20—25; 15. 49—43 14—20; 16. 50—44 5—10; 17. 37—31 26x37; 18. 42x31 10—14; 19. 27—22 23—29; 20. 34x23 19x28 21. 17—12 8x17; 22. 22x11 16x17; 23. 33x22 14—19; 24. 41—37 19—23; 25. 39—34 23—29; 26. 34x23 24—30; 27. 35x24 20x27; 28. 31x22 7—12; 29. 46—41 12—17; 30. 22x11 6x17; 31. 37—32 13—18; 32. 40—34 1—7; 33. 38—33 7—12; 34. 43—38 9—13; 35. 41—37 4—9; 36. 37—31 9—14; 37. 33—28 3—8; 38. 31—27 2—7; 39. 45—40 14—19; 40. 40—35 7—11; 41. 44—39 11—16 42. 36—31 15—20; 43. 48—43 17—21; 44. 31—26 20—24; 45. 26x17 12x21; 46. 38—33 21—26; 47. 43—38 18—23; 48. 28—22 8—12 49. 33—28 12—17; 50. 22x11 16x7; 51. 38—33 7—11; 52. 28—22 24—30; 53 35x24 19x30; 54. 33—29 11—17 55. 29x9 17x37; 56. 9—3 47—41; 57. 3—8 30—35 Remise. Le stand is thans 31 in het voordeel van Springer. De derde partij wordt heden in Rot terdam gespeeld. De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden draverijen luidden: Prijzendraverij vierde klasse, afstand 1740 me ter: 1. IJsco (1700 M.), eig. A. G. Hibma, 1 min. 37 3/5 sec.; 2. Xsia (1720 M.), eig. Th. L. van der Sande, 1 min. 36 4/5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heeren, afstand 1800 meter: 1. Kertijs, eig. It. J. J. Gruppelaar 2 min. 4 sec.; 2. Beret, eig. stal Gruno op 5 leng ten. Prijzendraverjj eerste klasse, afstand 2060 me ter: 1. Allegheny (2060 M.), eig. M. France, 1. min. 28y, sec.; 2. Olympia 2040 M.), eig. Th. L. v. d. Sande, 1 min. 30 1/10 sec. Prijzendraverij tweede en derde klasse, afstand 2040 meter: 1. X-Smiling (2080 M.), eig. J. Haan, 1 min. 29 4/5 sec.; 2. Zora (2060 M.) eig. stal Valkeveen, 1 min. 21'4 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heenijders en jockey's, afstand 2000 meter: 1. Mephistopheles, eig. The Balfour Farm, 2 min. 15 sec.; 2. Henyaj, eig.es G. F. Immink, op een lengte. Heatprijzendraverü eerste klasse, afstand 1700 meter. Eerste heat: 1. Xoli (1700 M.), eig. A Sierdsma, 1 min. 28 2/5 sec. Tweede heat: 1. Allegheny (1760 M.), eig. M. France, 1 min. 26 1/10 sec. Beslissende heat: 1. Allegheny (1760 M.), eig. M. France, 1 min. 281/ sec.; 2. Xaverius (1720 M.), eig. H. Poelsma, 10 min. 33 910 sec.; 3. Xoli (1700 M.), eig. A Sierdsma

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9