New-Vorksche Beurs Sport en spel VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 Rouwplechtigheid te Boedapest De actie der nazi's in Danzig Amerika neemt geen Initiatief Scandinavische handelsconferentie Kardinaal Pacelli te New-York Kerkelijk leven Stoffelijk overschot van Goemboes in het parlementsgebouw opgebaard Zij beweren wapenen bij de socia listen te hebben gevonden De verlenging der overeenkomsten van Washington betreffend BUITENLANDSCHE KERKE LIJKE LEENINGEN St. Anna Schwestern Muenchen Wat nu, middenstander? GEDENKTEEKEN KONINGIN EMMA Onthulling te Soest 21 October Taxe-gedeelte consumptiemelk Verlengde contingenteeringen Vertrek boottrein REGEERING GRIJPT IN Moeilijkheden in de batik industrie Instelling Rubberfonds Qud-edeleer v. Sandick overleden Postvluchten Academische examens R. K. Bewaarschoolexamen A Examen wiskunde L.O. Apothekers-assistent - - PATERS OBLATEN VAN ST. FRANCISCUS VAN SALES Noviciaat en scholasticaat te Nijmegen LEGERPRO MOTIES Ministerieel bezoek aan Zeeland ZEELAND-LIJN DER K. L. M. STILGELEGD Heropening in het voorjaar NIET TOEGELATEN IN BEPAALD GEBIED Verbod is later ingetrokken PAARDENSPORT DE RALLYE PAPER VAN VORDEN Zege van luit. Van Eekelen op Charlotte Corday STOOMVAARTLIJNEN Na vast te zijn geopend, sloot de markt verdeeld Boternoteering WISSELKOERSEN -- - AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 8 October FAILLISSEMENTEN BOEDAPEST, 8 Oct. (Reuter). De trein met het stoffelijk overschot- van den overleden mi nister-president Goemboes is hedenmorgen te Boedapest aangekomen. Bij de aankomst van het stoffelijk overschot waren op het station het geheele demissionna- re kabinet, de geestelijkheid, militaire autori teiten en de gezanten van Oostenrijk, Duitsch- land en Italië aanwezig. In de groote hal vond een rouwplechtigheid plaats, waarbij de Evangelische bisschop Raf- lay een korte toespraak hield. Vervolgens zette de stoet zich in beweging naar het parlements gebouw. Talloozen hadden zich langs den weg opgesteld. In de koepelzaal van het parlement werd het stoffelijk overschot opgebaard. Aan de uitvaartplechtigheden zal worden deelgenomen door een Italiaansche delegatie on der leiding van Ciano. Hitier zal door minister Goering worden vertegenwoordigd. WARSCHAU, 8 October. (Havas.) De „Vor- posten", het orgaan der nationaal-socialistische partij te Danzig, meldt, dat groote hoeveelhe den wapenen ontdekt zouden zijn in de bureaux van het socialistische dagblad „Volksstimme" en in die van de socialistische partij. Socialistische kringen te Danzig spreken dit bericht met klem tegen. Er zijn bevelen tot in hechtenisneming van de socialisten Brill en Brost uitgevaardigd. De politie heeft hen niet te Danzig kunnen opsporen. Vandaag hebben eenige socialisten terecht ge staan. Vijf hunner werden vrijgesproken. Drie tot onbeteekenende geldboeten veroordeeld. Slechts de drukker Fookem werd veroordeeld tot een boete van 1000 gulden. (Fookem is eige naar van de drukkerij der Volksstimme.) WASHINGTON, 8 Oct. (Reuter) Swanson verklaarde gisteren aan de pers, dat de Ver- eenigde Staten niet het initiatief zullen nemen inzake de Britsche voorstellen ten aanzien van het verlengen van de overeenkomsten van Washington tot het niet-versterken van de vlootbases in den Stillen Oceaan, doch de Ver- eenigde Staten zijn wel bereid, bij afwszigncid van een vlootverdrag, hun aanbouw in deze ge bieden in overeenstemming te brengen met dien van de overige staten. Op het ministerie van Buitenlandsche Zaken werd verklaard, dat de Britsche voorstellen in studie waren. STOCKHOLM, 8 Oct. (D. N. B.) Keden is in tegenwoordigheid van den kroonprins van Zweden de zesde Scandinavische handete- conferentie geopend, welke 200 vertegenwoor digers uit de vier landen omvat. De vorige vergadering is 5 jaar geleden te Helsingfors gehouden. NEW-YORK, 8 Oct. (Reuter.) Kardinaal- Staatssecretaris Pacelli is aan boord van de „Conté di Savoia" te New-York aangekomen. De Kardinaal verklaarde opnieuw, dat zijn reis naar de Vereenigde Staten van zuiver particu lieren aard is. Het Amsterdamsche Trustees Kantoor heeft aan obligatiehouders der Vereeniging der St. Anna-Schwestem te München een mededeeling gezonden, waaraan wij het volgende ontleenen: Daar de overmaking van geld overeenkomstig de destijds getroffen regeling op onoverkome lijke moeilijkheden stuitte is nieuw overleg ge pleegd en de goedkeuring van bevoegde instan ties verkregen voor een nieuw plan. In het kort samengevat beteekent dit voorstel, dat indien voor de toegetreden houders de rente op hunne stukken voor den tijd van 1 Mei 1933 1 Mei 1935 k 4% pCt. per jaar en voor den tijd van 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1936 a 3'/, pCt. per jaar is gestort en de toestemming tot overma king van de betrokken autoriteiten is verkregen, de oude hypotheek geroyeerd is en afstand is gedaan van alle achterstallige rente en 82 pCt. van de hoofdsom. Over de re.5fceerer.de 18 pCt. van de hoofdsom, zal van 1 Mei 1936 af 3% pCt. rente worden betaald en deze restant hoofdsom zal zijn verzekerd door een Grundsehuld in eersten rang op het Landerziehungsheim te Bad Kochel, ingeschreven ten name van den aan te wijzen trustee. De curatoren van de N.V. Nationale Spaar en Emissiebank hebben zich bereid verklaard door medewerking tot royement van de oude hypotheek de uitvoering van dit voorstel moge lijk te maken, als een zeer belangrijk gedeelte van de obligatiehouders zich met deze voorstel len vereenigd heeft, w.o. volgens hen een onge veer even groot aantal te verstaan is, als tot het aanbod van 14 Mei 1935 zijn toegetreden. Onder deze omstandigheden heeft de trustee niet geaarzeld het bovenvermeld voorstel over te brengen en obligatiehouders uit te noodigen het voorstel aan te nemen. Wel zeer van pas komt een brochure, die den bovenstaanden titel draagt en is uitgegeven door de Ned. Middenstandsbank N.V. in samenwer king met de Bureaux der drie groote midden stands-organisaties. De volledige titel luidt: „Wat nu, nu de waarde van den gulden zich gaat wijzigen?'' Het vlugschrift is geheel op de practijk gericht en bevat een populaire handlei ding bij de Wet tegen prijsopdrijving. Deze wet naakt een onderscheid tusschen gemotiveerde en ongemotiveerde prijsverhoogingen, en de groote kwestie is nu, wanneer een prjjsverhooging ge motiveerd is en wanneer niet. De brochure stelt zich daarbij op het standpunt, dat een winkelier gegronde reden tot prjjsverhooging van aanwe zige voorraden heeft, indien hij zeker weet, dat hij deze nog slechts tegen verhoogde prijzen kan aanvullen, immers anders zou h;j later met kleinere voorraden moeten werken en daarmee een deel van zijn bedrijfskapitaal zijn ingescho ten. De uitgave van deze brochure is een prima service aan de leden der middenstandsbonden. In een Donderdagavond ten raadhuize van Soest gehouden vergadering deelde de voorzit ter van het comité tot oprichting van een mo nument ter nagedachtenis van H. M. de Ko ningin-Moeder mede, dat de plechtige onthul ling van het inmiddels gereed gekomen monu ment, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, zal zijn Woensdag 21 October as., des ochtends te elf uur. Hoogstwaarschijnlijk zal de plechtigheid ge schieden in tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin. Ned. Zuivelcentrale, 11 October tot en met 17 October 1936 consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeelte, 6.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk regeeringsmini- mumprijs 4.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van an dere dan taxemelk 2.50 cent. Bij de Kamer zijn wetsontwerpen ingediend, strekkende tot regeling bij de wet van de bij Koninklijke Besluiten van 22 Augustus j.l. met ingang van 1 September 1936 voor een tijdvak van 12 maanden verlengde contingenteeringen van den invoer van manufacturen, stoffen en weefsels van ongebleekte, gebleekte en geverfde, bedrukte en bontgeweven katoen, van manufac turen, stoffen en weefsels van vlas, hennep en halflinnen, van niet houtvormende siergewassen, alsmede van azalea's en hortensia's, van tapijten en van manufacturen, stoffen en weefsels van echte zijde en van echte zijde met kunstzijde. In verband met het feit, dat de „Marnix van St. Aldegonde" als gevolg van den brand in een der ruimen, Genua niet voor Maandagmiddag zal verlaten, is het vertrek bepaald op Zondag middag 14.30 uur van Den Haag S.S. Het ver trek van de overige stations blijft bepaald op de vastgestelde tijdstippen. SEMARANG, 8 Oct. (Aneta) Na ontvangst van inlichtingen, waarin 't standpunt der regee ring werd uiteengezet, trad het bestuur te Solo krachtig op tegen de handelaren in grondstof fen voor de batik-industrie, die weigerachtig waren te leveren aan de batikkerijen. Tengevolge hiervan moesten deze week zes tien bedrijven worden gesloten. De handelaren werden gedwongen tot verkoop over te gaan, waarvan de batikkerijen gebruik maakten om voorraden in te slaan tegen con tante betaling. BATAVIA, 8 Oct. (Aneta.) Bij de behande ling van het voorstel tot instelling van een Rubberfonds, diende de heer Mohamad Noor 'n motie werd z. h. st. aangenomen, waarna de fonds twee vertegenwoordigers te benoemen van de rubber-produceerende bevolking, resp. een voor Sumatra en een voor Borneo. Deze motie wordt z. h. st. aangenomen, waarna de Volksraad eveneens z. h. st. besloot te adviseeren tot aanneming van het wetsont werp. BANDOENG, 8 Oct. (Aneta.) Hier ter stede is in de Borromeuskliniek aan een hartkwaal overleden het lid van den Volksraad, de heer L. H. W. van Sandick, oud-lid van den Raad van Ned. Indië, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust. De Djalak is Donderdagavond om 18.37 uur op Schiphol uit Indië teruggekeerd. Zaterdagmorgen zal de Nachtegaal van Am sterdam naar Batavia vertrekken. AMSTERDAM. Doctoraal examen Geneeskunde de dames M. W. Edel en G. J. Vermande en de heer F. R. Woltjer. LEIDEN. Candldaatsexamen Geneeskunde de dames G. Halbertsma, H. F. Blitz, L. van der Mandele en de heeren A. den Ouden, H. S. Zwa- renstein, J. de Bergh en H. Flu. VENLO. Geslaagd: C. H. M. Knoops, M. M. Nij- krake en M. Peulen uit Koningsbosch; S. A. E. F. M. Sloet tot Everlo, M. H. J. Somers. M. H. M. Thomassen en P. J. M. Verblackt uit Venlo. 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Geslaagd de heeren J. de Bokx te Slagharen en B. G. W. de Pontl te Lobith. AMSTERDAM. 8 Oct. Gesl. Mej. A. C. Lappon, Arnhem; mej. A. J. van Wijk te Arnhem. UTRECHT. Opgeroepen zes candidaten; ge slaagd mej. A, J. Zeldenthuis, Treebeek (L.). U dacht immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet e dat niet „den ken", a moet *t zeker weten! De E.E.P.P. Oblaten v. St. Franciscus de Sales die sinds '27 hun eerste kiooster in Nederland en wel te Tilburg vestigden, hebben thans ook te Nijmegen een huis aangekocht n.l. villa ,,Den Ordel" nabij de H. Landstichting. Hier zullen het noviciaat en het scholasticaat gevestigd worden, ook met het oog op universitaire stu diën. Bij K. B. zijn benoemd en aangesteld met ingang van 1 November 1936: tot generaal-majoor, commandant van de le divisie, kol. jhr. J. T. Aiting von Geusau, van eten generalen staf, directeur van de H. K. S.; tot majoor, de adjudant van H. M. de Koningin, de kapitein H. J. Fhaff, van den grooten staf; bij den generalen staf, tot luitenant-kolonel de majoors W. F. K. Bischoff van Heemskerck, H. H. Thoden van Velzen en J. Dwars. Tot luitenant-kolonel, directeur der H. K. S. de majoor W. L. van Alphen. Tot majoor de kapiteins A. G. H. Djjxhoorn, M. R. A. Bischoff van Heemskerck, W. Thom son en A. H. Nijhoff, Allen van den generalen staf. Met ingang van 2 November 1936, tot majoor de kapitein J. J. C. P. Wilson, van eten gene ralen staf. Met Ingang van 1 November 1936: tot luit.- kol. intendant, de majoors-intendant G. J. Pot- gieser, F. Fokkinga en J. B. de Jongh. Tot majoor-intendant de kapiteins C. A. J Kroeze, J. P. H. van Aalst, F. D. J. Holtzer en J. T. Smeets. Met ingang van 1 November 1936; Tot generaal-majoor, inspecteur der infan terie, kol. W. F. A. Hackstroh, commandant van de 6e Infanteriebrigade; tot kolonel, onder scheidenlijk commandant van de 2e infanterie brigade, van de 5e infanteriebrigade en van de 6e infanteriebrigade de luit.-kolonels J. A. G. van Andel, M. Rutgers van der Loeff en C. P. Brückel. Tot commandant, onderscheidenlijk van het 18e regiment infanterie en van het regiment grenadiers de luit.-kolonels A. de (fries en J van Voorthuijsen. Tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk commandant van het reg. wielrijders, van het 2e reg. inf., van het 6e reg. inf., van het 20e reg. inf., van het 14e reg. inf. en van het 16e reg. inf., de majoors H. C. van der Bijl, C. E. van Wijk, A. Tuinman, J. Veen baas, E. P. H. Haan en J. Visser. Onderscheidenlijk bij de L.V.A., den staf der 2e infanteriebrigade, den staf der 5e infanterie brigade en de S. R. O. I., de majoors F. A. van Heijst, P. Dingemanse, J. C. C. Nijland en J K, Lammerts. Tot majoor kapitein F. H. Tenhaeff,; onderscheidenlijk bij het 2e reg. inf., het re», wielrijders, het 17e reg. inf., het 12e reg. inf., den staf van de 3e infanteriebrigade, den staf van de 7de infanteriebrigade, het 20e reg, inf., den staf van de brigade grenadiers en jagers, den staf der infanterie, den staf der militaire luchtvaart en het reg. jagers, de kapiteins E. H. C. van Gent, J. G. van der Veen, J. de Lange, W. F. Hennink, H. J. Nolthenius, J. W. F. Bakhuis, S. Veldmeijer, S. O. Roosjen, C. J. A. van der Heem, J. G. W. Zegers en D. A. van Hilten. Bij het wapen der cavalerie, met ingang van 1 November 1936. tot kolonel, de luit.-kol. H. C. G. baron van Lawick, gouverneur van de K. M. A.; tot kolonel inspecteur der cavalerie, tevens commandant der lichte brigade, de luit.-kol H F. M. Baron van Voorst tot Voorst; tot commandant van het 2e reg. huzaren de luit.-kol. E. A. F. baron Creutz; tot luit.-kolonel bij het le reg. huzaren ma joor J. J. van Diepenbrugge; tot luit.-kolonel commandant van het re montedepot, majoor M. Brevet; tot majoor onderscheidenlijk bij het le reg huzaren en het 2e reg. huzaren, ritmeester jhr S. M. S. A. A. de Marees van Swinderen en de militaire attaché bij de gezantschappen der Ne derlanden te Parijs en Brussel, kapitein D. van Voorst Evekink. Met ingang van 2 November 1936: tot kolonel de luit.-kolonel E. A. F. baron Creuts. Met ingang van 1 November 1936, bij het wa pen der artillerie, tot kolonel, commandant van het K.Lu.A. luit.-kol. J. M. ridder van Rap- pard; tot commandant van het Reg. motor artillerie de luit.-kol. H. F. H. C. C. A. von Freij- tag Drabbe; tot majoor, onderscheidenlijk bij het 5e reg. veldartillerie, de S.R.O.B.A., het K.Lu.A. het reg. Motorartillerie en den staf van de 4e artilleriebrigade, de kapiteins J. van Rooij, H. Keppel Hesselink, S. J. van den Bergh, F. H. Wanninkhof en T. Ziedses des Plantes. Tot majoor-magazijnmeester der artillerie, kapitein J. H. c. Smeltzer. Met ingang van 2 November 1936 bij het wapen der Genie, bij den staf van het wapen, tot majoor, kapitein J. Zwart. Met ingang van 1 November 1936, bij het wapen der Kon. Marechaussee, tot kolonel, in specteur der Kon. Marechaussee, luit.-kol. J. van Seim; tot majoor, commandant van de 4de divisie van het wapen, kapitein P. M. R. Ver- steegh; tot majoor, de kapiteins H. G. van Everdingen en mr. W. van der Hoek. Met ingang van 1 November 1936, bij den Geneeskundigen Dienst der Landmacht: tot dir.-officier v. gez. eerste kl. de dir.-off. v. gez. tweede kl. N. A. A. van de Roemer; tot dir.- off. v. gez. tweede kl. de dir.-off. v. gez. derde kl. P. W. Wijsman, G. Broeders en L. den Houter; tot dir. off. v. gez. derde kl. de off. v. gez. eerste kl. F. C. A. Kuipers en H. F. van Wessem; bij den mil. pharm. dienst, tot cBr. mil. apotheker, met den rang van luit.-kol. ma joor J. Rozeboom. Bij het reserve-personeel der landmacht, bij den gen. staf, tot reserve-majoor kapitein J. J. D. H. Verschoor. Bij het wapen der Infanterie, tot reverve- majoor, onderscheidenlijk bij de L.V.A. 6 R. I., 20 R. I., 20 R. I., 17 R. I., het Korps Motor- dienst en 17 R. I., de kapiteins W. C. J. Ver- steegh, J. F. Heimei, A. L. Schlingemann, G. Knoth, dr. J. Texeira de Mattos, P. Jüdell en J. de Kruijff. Bij den Geneeskundigen Dienst der Land macht, tot res.-dir. off. van gez. tweede kl. de res.-dir. off. van gez. derde klasse W. J. Mulder, N. A. Henrard, dr. L. S. Limborgh Meijer, E. J". J. H. Dubois en J. Wijnbrans. Tot res.-dir. off. van gez. derde kl. de res.-off. J. Bijtel, C. F. Koch, G. J. Eggink, W. C. H. Wefer-sBettink, W. J. Mazzola, dr. F. H. Stibbe, E. van Minde, dr. H. Vos, J. K. Uni en prof. dr. F. R. Michael. Met ingang van 1 November 1936 is toege kend de titulaire rang van kolonel, aan den adjudant van H. M. de Koningin, den luit.-kol. jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. Woensdagavond arriveerde de minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, te Middel burg, in gezelschap van den hoofdinspecteur voor de werkverschaffing, den heer Meyer de Vries. Beide heeren hebben ten huize van den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. J. W. Quarles van Ufford overnacht en zijn Don derdagochtend, vergezeld van den rijksinspec teur voor de f werkverschaffing in Zeeland, ir. A. J. Markvoort, naar Vlissingen vertrokken. Daar zijn de heeren ontvangen door den wet houder van Financiën en Sociale Zaken, den heer A. Rorije, en den directeur van gemeen tewerken, den heer C. Ouwehand. Verschillende objecten voor werkverschaffing werden bezich tigd, waarna de drie eerstgenoemde heeren naar Middelburg terugkeerden, waar zij werden ontvangen door den burgemeester van Middel burg, mr. M. Fernhout en den wethouder van Sociale Zaken, den heer J. Onderdijk. Ook hier werd een bezoek gebracht aan enkele objecten van werkverschaffing. Vervolgens begaven de heeren zich naar de vergadering van de provinciale commissie voor werkverschaffing, welke des ochtends door den Commissaris der Koningin werd geïnstalleerd. Na ten huize van den heer Quarles van Uf ford de lunch te hebben gebruikt, vertrok de minister weer naar Den Haag. De luchtlijn RotterdamHaamstedeVlissin gen zal van 11 October a.s. worden stilgelegd. Het provinciaal bes-uur van Zeeland en de be trokken gemeenten zullen trachten de lasten van de K.L.M. voor dezen dienst te vermin deren en zoo mogelijk middelen ter beschikking te krijgen om de K.L.M. in staat te stellen deze lijn gedurende het geheele jaar te exploiteeren, zooals dit vroger steeds het geval is geweest. Verwacht kan worden, dat door deze vereende pogingen het mogelijk zal zijn de Zeelandlijn, welke zich in een levendige belangstelling mag verheugen, vroeg in het voorjaar van 1937 weer te openen. Op vragen van het rev.-soc. Tweede Kamerlid Sneevliet over het niet toelaten van een vak- vereenigingspropagandist in bewakingsgebieden aan de Oost- en Zuidgrens des Rijks, heeft mi nister Van Schaik medegedeeld, dat betreffende man in het bezit was gevonden van opruiende geschriften. Aangezien de man niet vervolgd kon worden, is hij, na eerst in verzekerde be waring te zijn gesteld, later ontslagen. De ont zegging, om in voornoemde gebieden te komen, is later ingetrokken. De tweede dag van de Rallye Paper van Vorden trof eveneens uitstekend weer. Des morgens werden de dressuurproeven gehou den, waarbij als jury-leden fungeerden maj. Camerling Helmolt en luit.-kol. baron van Voorst tot Voorst. Des namiddags werd een cross country over een afstand van 2250 Meter verreden, waar voor vooral van de zijde van het publiek groote belangstelling bestond. De eindstand luidde: 1. luit. van Eekelen op Charlotte Corday 607 punt.; 2. luit. dr. van Schaik met Merry More 597 pnt.; 3. luit. L. Cnopius met Lottka 596 pnt.; 4. kap. Bis- schoff van Heemskerk met Raman 587 pnt.; 5. luit. van Egter van Wissekerke met Amor 585 pnt.; 6. luit. J. Ceuvel met Athos 584 pnt. Eervolle vermelding; luit. J. Gruppelaai met Princess Mary 579 pnt. Geen prijswinnaars waren: ritm. Pieters met Fero Fero 573 pnt.; luit. H. Meyer met Pandur 539 pnt.; ritm. Jhr. de Marees van Swinderen op R. P. 538 pnt.; lui.t P. Goed hart met Cora 524 pnt.; luit. J. Morrees met Annemetant 520 pnt.; luit. H. Ellerbroek m. Bob 388 pnt. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 8 October, Ipswich Trader, s. Londen; Vechtstroom, s„ Huil; s- tarte, s., Bremen. Vertrokken 8 Oct. Venus, s., Middl. Zee via Rotterdam; Perseus, s., idem; Agamemnon, s., idem; Ganymedes s., idem; Ousel, s., Liverpool. Aangekomen 8 Oct., Gratia, s., Antwerpen voor Velsen). Vertrokken 8 Oct., Sudsee, s., Rotterdam; Rans- dorp, m.s. Brussel. AMSTERDAM aangekomen 8 Oct., Ipswich Tra der, Londen, ledig. Zoutkeetsgracht, Abeea; Vechtstroom, Huil, stukgoed eii steenkolen, Han delskade Holl. Stoomboot Mij.; Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Van Omme ren. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. PERSELS, 8 Oct. van Amsterdam vla Rotter dam naar Middl. Zee. VENUS 8 Oct. van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. AGAMEMNON, 8 Oct. van Amsterdam via Rot terdam naar Middl. Zee. GANYMEDES. 8 Oct. van Amsterdam' via Rot terdam naar Middl. Zee. SATURN U9, 7 Oct. Van Alexandrie te Odoun- 10COSTA RICA, uitreis, pass. 7 Oct. n.m. 2 uur deACH°ILLÈS 8 Oct. van Venetië te Triëst. RHEA, 7 Oct. van Tarragona naar Gibratar v.o. ARIADNE 8 Oct. van Danzig te Kopenhagen- BACCHUS, Amsterdam naar Midd. Zee, pass. Oct. des nachts 12 uur Gibraltar. AJAX. 8 Oct. van Amsterdam te Gibraltar. ULYSSES, 8 Oct. van Malta naar Piraeus. JUNO, 8 Oct. van Faro te Tunis. AURORA, Rotterdam naar Genua, pass. 8 uct. GHERCu'ieS, Middl. Zee naar Amsterdam, was 8 Oct. 12 uur 35 n.m. 240 mijlen Z.W. van Ouessant. JAVA—NEW YORK LIJN TALISSA, New York naar Java, 8 Oct. van Kaapstad. SILVERJAVAPACIFIC LIJN BENGALEN. 8 Oct. van Calcutta naar Paci- :"'°MAPia', 8 Oct. van New-Orleans te Calcutta. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLANDO.-AZIE LIJN MEERKERK, uitreis, 8 Oct. te Iloilo. HOLLANDAUSTRALIË LIJN TAJ ANDOEN, thuisreis, 7 Oct. van Sydney. BOTT. LLOYD BALOERAN, uitrei, 8 Oct. te Southampton. HOLLAND—AMERIKA LIJN DINTE1.DIJKuitreis, 6 Oct, van Bermuda. DIVERSE SCHEPEN BERKEL, Rafso naar Rotterdam', pass. 7 Oct, Elseneur. EEM 8 Oct. van Abö te Uleaborg. SCHIE, 7 Ovt. van Archangel naar Rotterdam. NEW-YORK, 8 Oct. (Part.) Ofschoon de koersbeweging eenigszins verdeeld was, was de stemming in Wallstreet over het geheel geno men vast. Staalwaarden konden meerendeels verbeteren, als gevolg van de gunstige mede- deelingen in het gisteren gepubliceerde week bericht van Iron Age. U.S. Steel stegen we derom tot boven 75. Snoorwegaandeelen ver toonden eenige aarzeling, in verband met de vrees voor het verdwijnen van de extra-tarie ven na 1 Januari a.s. Atchison Topeka waren flauw en daalden ruim 1 dollar. Chesapeake Ohio lagen willig en liepen ongeveer 5 punten op. als gevolg van de berichten, dat het be stuur van de maatschappij voornemens zou zijn over 1936 een extra dividend van 1.te de- clareeren, alsmede $2.in aandeelen. In Wall- streetkringen meent men, dat de aandeelenuit- keering moet worden toegeschreven aan den wensch een gedeelte der winst in den vorm van liquide middelen in het bedrijf te houden, het geen anders in verband met de belastingwet niet mogelijk is. Koperfondsen waren vast ge stemd, in verband met de gunstige ontwikkeling van het koperverbruik. Warenhuisaandeeien la gen vast in de markt, speciaal Montgomery Ward op goede omzetcijfers. Automobielfondsen hadden van winstnemingen te lijden en wer den een fractie lager genoteerd. Public-utilities konden het verhoogde koerspeil goed handha ven. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerk tuigen waren hooger. Canningshares waren ge vraagd. Petroleumfondsen waren kalm. Douglas Aircraft liepen verder terug als gevolg van de ongunstige resultaten, die naar men meent, ver band houden met groote uitgaven voor nieuwe onderzoekingen. Chemische fondsen waren aan geboden en lager: Allied Chemical daalden ruim 1 dollar. De omzetten waren minder dan gisteren, maar toch nog zeer ruim. Later in den middag werd de stemming weer verdeeld, waarbij staalwaar den vooral laatbeurs de aandacht trokken door een zeer vaste stemming. In het laatste kwar tier konden Bethlehem Steels 1V, dollar ver beteren. Ook U.S. Steels waren goed gezocht, doch National Steels en Republic Steel bleven hierbij wat achter. Voorts waren het van de canningshares American Can. die in het laatste beursgedeelte een flinke winst boekten, en in snel tempo ruim 2 punten verbeterden. Waren huisaandeeien waren verdeeld; Sears Roebuck hadden van eenig aanbod te lijden, doch Mont gomery Ward liepen 1 dollar op. Ook voor spoorwegshares was de koersstelling onregelma tig; de leidende soorten ondergingen een ver lies van pl.m. 1 punt, doch Chesapeake Ohio traden per saldo 4 punten hooger uit de notee ring; het slot kwam hier echter niet op het hoogste punt van den dag. Equipmentshares waren eveneens vast, alsmede aandeelen in fa brieken van electrische uitrustingen. Daarente gen zetten van de chemische waarden Allied Chemical de benedenwaartsche richting verder voort en verloren VA punt. Luchtvaartwaarden waren verdeeld; de noteering van Douglas Air craft zakte heden ruim 1 punt verder in. Ko per-. mijn-, automobiel-, natte, rubberwaarden en aandeelen in telegraafmaatschappijen waren goed prijshoudend,- doch oliefondsen, public- utilities en kunstzijdewaarden verdeeld met kleine verschillen. Tabakken waren aan den luien kant. De omzetten bedroegen 2.230.000 shares. Slotkoersen Oct. 8 7 6 5 Allied Chemical 232%* 237 234 232 American Can Co. 127% 1233/4 124 123 Am. Car. O F.dry 53% SI8/, 52 52% Am. Smelt. Ref. 873/, 867/s 88 85 Ar$. Tel. Tel. Am. Tobacco B. 178% 178 176% 177 100% 101 101 100%, Am. Waterworks 27% 267/g 25% 253/g Anaconda Copper 41% 407/g 41% 403/4 Atchison Topeka 803/s 81% 82% 813/4 Baltimore Ohio 257/g 257/8 26% 257/g Bethlehem Steel 75% 733/8 73% 72% Canadian Pacific 13% 14% 14% 13 Case Treshing 163 162 164% 161 Chase National B. 48' 48% 48% 48% Ches. 6? Ohio 74% 70% 703/g 703/g Chicago Rock Isl. 2% 2 2% 2 Crysler Motor 127 1263A 126% 1253/4 Cities Service 4% 4% 4% 4% Consol Gas N.Y. 44% 443/g 433/s 427/8 Continental Oil 34% 34% 343/4 343/g 5% Young 33% 33% 32% 317/g 7 Dawesl. 257/g 26% 243/8 25% Deleware Huds. 50 50 51 50 Douglas Aircraft 74% 76 81% 797/g Dupont de Nem. 167 1661/4 165Vs 1643/4 Eastman Kodak 174 175 176 173% El. Bond Sh. 233/4 237/8 22% 223/4 General Electric 48% 483/g 48 473/g General Motors 707/g 70% 71 703/4 Good Year 27 263/g 253/4 247/8 Hudson Motor 18% 18% 18% 17% Illinois Central 273/4 277/8 283/g 283/g Intern. Harvester 88 88 87% 85 Intern. Nikkei 62% 62% 62% 62% Intern. Tel. Tel. 12% 133/g 13% 13 Kennecott Copper 52 51% 513/4 51% Missouri Pacific 27/s 2% 27/g 2% Idem pref. 7 7% 73/8 7% Montgomery Ward 52 51 51% 503/g Nat. City Bank 43 42% 43 43 Nat. Dairy Prod. 25% 25% 25% 253/4 New York Central 487/g 48% 48% 473/4 North. Amer. Co. 331/4 333/g 31% 313/4 Norfolk Western 295% 2881/4 2901/4 289 Pennsylvania 407/8 40% 403/4 40% Philips Oil 45V4 45 443/4 443/4 Proctor Gamble 47 463/4 461/4 46 Publ. Serv. N. J. 47% 47% 47 467/g Radio Corporation 11 11 11 11 Sears Roebuck 90% 91 91% 91% Shell Union Oil 24% 24% 24% 243/8 Socony Vacuum 15% 15% 14% 14% Southern Pacific 46% 463/4 46% 463/g Southern Railway 25 247/g 253/s 241/4 Standard Brands 15% 151/8 15% 153/g Stand. Oil of N.-J. 648/4 64 623/4 63 Tidewater Ass. Oil 19% 19% 19% 19% Union Pacific 138 139 140 140 United Aircraft 24% 243/4 26 25% United Corp A. 8 73/4 7% 71/2 U. S. Leather 5 4% 43/4 43A U. S. Rubber 37% 367/g 361/2 36% U. S. Steel 763/s 743/4 751/8 74-% Western Union 793/4 79 791/4 Westingh. Electr. 150% 149% 1501/4 149:% Woolworth Building o6s/4 56Vs 551/8 o4% Gedaan en laten, t bieden. ex-div. Is ex coupon. MURENA, 5 Oct. van Houston te Quebec. DORDRECHT, 7 Oct. van Abonnema te East- ham'. HOOGLAND, 7 Oct. van Blyth te Bremen. MIDSLA-ND, 8 Oct. van Rotterdam te Leith. TUVA, 8 Oct. van Santos naar Rio Janeiro. TRITO. 8 Oct. van Belfast te Fowey. ZEELAND, 8 Oct. van Immingham te Ham burg. SCHEEPSBOUW Het bij de N.V. Scheepswerf „Delfzijl" V. h. Gubr, Sander te Delfzijl, voor rekening van F. Westers te Groningen, gebouwde m.s. „Mascotte", heeft een goed geslaagden proeftocht gehouden. Het schip meet bruto 364 ton en is voorzien van een Deutz Dieselmotor, met een capaciteit van 300 P.K. Slotkoersen Oct. Brussel 16.84 16.83 16.83 Rome 5 26% 5 26% 5-26% Madrid Bern 23.02 23.01 23.04 Weenei 18.80 18.80 Oslo 24.60 24.60 24.65 A'dam 53-28 53.30 53.03 Londer 4-89% 4-89% 4-90% Parijs 4-67% 4.67 4.67% Berlijn 40.17% 40.22 40.20 NEW-YORK, 8 Oct, 7 6 5 16.81 IA 5.261A 22.99 18.80 24.70 52.55 4-91% 4.67Vs 40.22V3 8 Oct. 7 Oct. Suiker Sept. Oct.' 2.48-49 Dec. 2.45-- Jan. 2.46-47 NEW-YORK, 8 Oct. 8 Oct. 7 Oct. Mrt. 2.44-45 2.46-48 Mei 2.45-46 2.44- - Juli 2.45-46 2.44-46 Sept. 2.46-47 Rubber Standaard Oct. 16.34-- Dec. 16.44- - Jan. 16.47- Katoen Oct. 11.99 Dec. 11.85-86 Jan. 11.87- Tin Loco 45.20 Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec. 5.335.31 Mrt. 5.405.38-- Mel 5.465.44- - Juli 5.515.50-52 Sept. 5.535.54 8 Oct. 7 Oct. Tarwe Dec. 114%-% 113 -Va Mei 112%-% lllVs- Juli 97% Mais Dec. 95 Mei 90% Juli 86% Reuzel Oct. 11.65 11.50 Dec. 11.70 11.60 16.26-f Mrt. 16.54-- 16.36-- Mei 16.61 16.38Juli 16.69-- Sept. 16.76 2.42-43 2.43-44 2.44-45 2.44-45 16.44-1 16.51-1 16.59- f 16.66- 11.96-- Mrt. 11.8711.89-90 11.86-88 Mei 11.87-88 11.88-89 11.83-— Juli 11.76-77 11.79 45.00 Termijn 44.95 44.80 Dec. Mrt. Mei Juli (Santos) 9.02-03 8.89- 8.96 8.90 8.86-- Sept. 8.86- 8.75- 8 70- 8.67.— 8.67. CHICAGO, 8 Oct. 8 Oct. 7 Oct. Haver 971/4-1/8 94% 89% 861/8 - Dec. 41% - Mei 4l»/4 Juli 387/g - Rogge Dec. 817/8 - Mei 80 - Juli 71 s/4 4U/8 41% 38% 81% 79% 711/4 De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is voor de week van 12 tot 17 October vastgesteld op i 0.64 per K.G, 8 Oct. 7 Oct. Tarwe Oct. 109% 108% -- Dec. 1077/8 106% Mei 109% 108 -- Rogge Oct. 69 68% - Dec. 68% -— 681/4 - Mei 69% -- 69% Haver Oct. 447/g 44% Dec. 44% -— 44%- gedaan en laten t ss nominaal Jan. 11.80 11.67% Mrt. 11.92% 11.80 Mei 12.12% 12.00 WINNIPEG, 8 Oct. 8 Oct. 7 Oct. Gerst Oct. 60% - - 60% Dec. 59% - 58% Mei 583/s - 571/s Lijnzaad Oct. 1.65% 1.663/4 Dec. 1.64 1.653/4 Mei I.66V4 1.667/8 Mei 453/4453/8 ss bieden LIVERPOOL, 8 Oct. Maart 7/6 3/4. GRAANNOTEERING Tarwe; Dec. 8/05/8, (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur 4 pet. Kon. Olie Aand. Kon. Olie A'dam Rubber Kol. Bank Anaconda Cities Service Republic Steel Canadian Pacific Commonwealth 101K 378—377 215 70y 313/8 3 5/8—34 19%—11/16 113/16—11 3 3/8—7/16 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Unilever H. V. A. Kol. Bank Anaconda U. S. Steel Cities Service Tidewater 377 156 397—398 70 3134—7/16 57% 3 9/16 15 1/8 Canadian Pacific 111/8 Opgegeven door v. d. Graai, ój^COfeN.V. (Afd. Handelsinformaties\Ar Surséance van betaling: N.V. Technische Kreamische Handels Var eeni- iging, gevestigd) te Rotterdam: schujdvorderin- gen, ten aanzien waarvan de surséance werkt moeten uiterlijk 23 Oct. 1936 bij den bewind voerder, mr. A. J. Verstegen, te Rotterdam, worden ingediend. Stemming over het ter grif fie gedeponeerde accoord vindt plaats ter raad kamer der rechtbank te Rotterdam op Dinsdag 10 Nov. 1936. des v.m. te 11.30 uur. Failliet verklaard 6 Oct.: C. Luijendijk, melkslijter, 's-Gravea- deel, Nieuwe Weg. 7 Oct.: J. C. W. van Dijk, vroeger wonende te Enschede, thans Almelo, Anjelierstraat 24. F. Th. Sanders, kleermaker, Gllanerbrug, Abel Tasmanrtraat 27. H. Baken, bouwondernemer, Bergeyk, 't Hof no. 10. M. Klerkx, Willem Klerkx. h. o. den naam Gebrs. Klerkx. aannemers. Zeeland. G. van Rootselaer, Soest, Beukenlaan 14, J. Brouwer, Utrecht, v. d. Mondestraat 14a. G. H. Hoeyenbos, Utrecht, Krugerstraafi no. 6. W. H. Visser, Zeist, v. d. Hetjdenïaan 104. G. Dijkstra, Utrecht, Nachtegaalstraat 59 bis. P. Bos, aannemer, Amstelveen, Katern Slil'flR t, 2 C'. Burger, Haarlem, Van der Meerstraat 40. j. Th. Degenkamp, tuinman, Amsterdam, Bertelmanstraat 47 huis. L. Hijwege. schilder, Hilversum, Bloeirt- straat 5. H. O. F. Hlnz (Amsterdamsche Etalage- en Reclamesehooi) te Amsterdam, Geuistraat 17 (zaak: Sarphatlstraat 71). Opgehe'.en wegens gebrek aan actief de faillis sementen' van A. Marijnen, Schiedam; G. Aal- brecht. Naaldwijk; A. N. Straathof, Leimulaen; W. F. van do Wall. Den Haag; Mr. J. A. M. Teulings, Den Haag; Th. Hermsen, Den Haag, L. van Creveld, Den Haag; J. A. de Rooze, Den Haag; 'L. A. Sand, Den Haag; W. Mossink, Oen Haag; G. Boef, Hoofddorp; M. H. A. Gouwenberg, Haarlem; M. Berghoef. Aalsmeer. Vernietigd, da gedaan hooger beroep, hes faillissement van Verhoef Malmberg. Vleescn- wareiï- en Conservenfabriek N.V. te Sassenheim»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2