STADSNIEUWS Prijsnoteering Brandstoffen KRUL N.V. TE OVERVEEN KRUL N.V., OVERVEEN BREDERODEDUIN MEUWSEN Doet Uw voordeel en koopt Uw brandstoffen bij VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 AFSCHEID KAPELAAN v. HOUTEN Van de K.J.M.V. Afscheid van de voetballers LOTERIJ „BREDERODE-DUIN" De trekkingsavond Programma van de Haarlemsche Radiocentrale op Zaterdag 10 October JAARFEESTEN R.K. VOLKS BOND Openingsavond De zestigste verjaardag van Pastoor Roovers 40-jarig jubileum De crisis-collecte Succes voor de belasting Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26a Gevonden dieren en voorwerpen VRIJBLIJVEND Voor de goede orde laten wij U hieronder VRIJBLIJVEND volgen de prijzen van onze diverse brandstoffen, geldig vanaf 1 October 1936. - Alle 'prijzen gelden contant zonder eenige korting. - Wij behouden ons het recht voor bij bezorging van onze brandstoffen directe betaling te verlangen Voor Uw centrale verwarming Voor Uw haard of kachel DIVERSE BRANDSTOFFEN TEL. 23517 - HAARLEM - K 560-557 - SANTPOORT Centraal Comité van Drank- bestrijdende Vereenigingen Cosy-Comer in „Lido" SIGARENZAAK IN 10 MINUTEN AFGEBRAND Petroleumblik viel bij kachel om TREKKING DER VERLOTING ten bate van - De hoed die U zoekt, ligt bij Geen prijsstijging van bruinbrood Speciale maatregelen Maandag ingevoerd? „Du Commerce" heropend J. C. ROELOFS Verduistering BURGERLIJKE STAND Zeer vele leden van de K.J.M.V. „St. Augus- tinus" waren gisteravond in het café-restaurant Gebr. Brinkmann bijeengekomen om afscheid te nemen van hun zoo gezienen moderator, kape laan J. P. v. Houten, die tot kapelaan van de St. Josephparochie te Den Haag is benoemd en dus Haarlem gaat verlaten. Hoewel het afscheid „officieel" was, heerschte er toch de gewone ongedwongen, amicale stem ming, nu echter getemperd door teleurstelling en spijt over een niet verwacht en zeker niet aangenaam gevonden vertrek van den kapelaan, die zoo groote plaats innam in de Haarlcmsche K.J.M.V. v Hartelijk door de aanwezigen begroet, werd de scheidende kapelaan vervolgens toegesproken door den voorzitter, den heer J. v. d. Berg, die opmerkte, dat hij den kapelaan bij diens intrede in de K.J.M.V. toesprak en dit nu eveneens deed bij zijn vertrek. Kapelaan v. Houten had spoe dig, toen hij moderator werd, aller harten ge- Wonnen, aldus spr. Drie jaar geleden had de vereeniging slechts een luttel aantal leden en veel schulden en thans heeft zij een zaal vol leden en geen schulden! Die vooruitgang is voornamelijk te danken aan den moderator, die dikwijls onder deprimeerende omstandigheden moest werken, maar toch altijd een aangename, hartelijke sfeer wist te scheppen. Drie jaar heeft de kapelaan gezwoegd om de vereeniging op hooger peil te brengen en nu zij zoover is, moet kapelaan v. Houten haar verlaten. De onder linge verhouding tusschen bestuur en den mo derator was uitstekend. In tijden van depressie vond men bij den moderator optimisme en op beuring. Wij zijn U dan ook zeer dankbaar voor Uw hartelijkheid, Uw vriendschap en Uw enthousiasme. Allen waren gaarne bij U en U gaarne bij hen. Dat is bij Uw huldiging ter ge legenheid van Uw priesterfeest wel duidelijk ge bleken! Allen betreuren dan ook ten zeerste Uw vertrek, aldus' spr., die tenslotte kapelaan v. Houten nog vele zegenrijke jaren in de Residen tie toewenschte en hem als blijvend bewijs van hoogachting en waardeering namens de leden een zeer fraai schilderij (een copie van een Ma donna van Dtirer) aanbood. (Applaus.) Kapelaan v. Houten zeide in zijn antwoord, dat hem het spreken nog nooit zoo zwaar was gevallen als vanavond. De samenwerking met bestuur en leden is immers altijd zoo uitstekend geweest, maar de bloei van de vereeniging is voor een groot deel ook te danken aan het be stuur, speciaal aan den voorziter, die zooveel voor de vereeniging heeft tot stand gebracht en wiens enthousiasme steeds heeft gezorgd en nog zorgt voor een frisch winterprogram. Ook aan de leden bracht spr. hartelijk dank. Spr. wekte op de vereeniging te blijven steunen met de overtuiging, dat steun juist in dezen tijd zoo noodzakelijk is. Spr. hoopte, dat de K.J.M.V. blijvend haar goeden geest zal bewaren en steeds crescendo zal gaan en verzocht hem nog veel keer te komon opzoeken. De pastorie ligt vlak bij het sta tion Tenslotte dankte spr. voor het geschenk en de steeds ondervonden medewerking en harte lijke vriendschap. De aanwezigen bleven hierna nog gezellig bij elkaar, waarbij de scheidende moderator van ieder persoonlijk afscheid nam. Gisterenavond om 8 uur heeft kapelaan T. P. van Houten afscheid genomen van The Yellow Black Boys. De groote zaal van het clubgebouw aan den Rijksstraatweg was geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer Slenders, eenige sympa- tieke woorden tot den scheidenden adv. sprak. Namens den Diocesanen Haarlemschen Voet balbond sprak de heer v. Turnhout, die wees, op het groote verlies, dat de Katholieke sport wereld te Haarlem treft, nu de populaire en zeer geziene raadsman de stad gaat verlaten. Als geschenk zal kap. v. Houten een speciaal vervaardigd herinneringsbord ontvangen, bene vens een foto van het bestuur. De handen werden gedrukt, het clublied da verde door de zaal en toentoen voelden allen, dat van een groot vriend afscheid was genomen. Geëscorteerd door een goed deel van Haar lems burgerij trok gisterenavond de feestelijk verlichte optocht van „Brederode-Duin" door de stad. Voorop liep de musiceerende Postfan- fare, daarachter een wagen met trekkingstrom mels, welke gevolgd werd, door de zoo langza merhand met het stadsbeeld vertrouwd ge raakte wagens, waarop de twee hoofdprijzen prijkten. De bedoeling was de laatste lootjes aan den man, of eventueel ook aan de vrouw te brengen. In de concertzaal, waar de trekking der prijzen plaats had, bleek, dat men daarin vol komen geslaagd was. De voorzitter deelde na melijk mede, dat alle loten verkocht waren. Nadat de Postfanfare nog eenige nummertjes had gespeeld, werd tot de trekking der prijzen overgegaan. De concertzaal was stampvol, on buiten stonden nog ettelijke honderden men- schen vergeefs te wachten om binnengelaten te Worden. De hoofdprijs, waarop natuurlijk een ieder in stilte gehoopt had, viel nog een geruimen tijd ha de pauze, waarna de spanning in de zaal merkbaar begon te tanen. Om ongeveer half elf kwam de laatste prijs uit den trommel, waar- ha de lootjesbezitters, prijs of geen prijs, vol daan over den gezelligen avond en met 't idee hun geld toch in ieder geval voor een goed doel te hebben uitgegeven, huiswaarts keerden. Ook dit jaar is de loterij van Brederode- Duin weer buitengewoon geslaagd. Eet kan ook bijna niet anders als een dergelijk goed doel, zulke prachtige prijzen en 'n schitterende organisatie samenspannen om het beoogde succes te bereiken. Progr. I: Hilversum II. Progr. II: Hilversum I. Progr. III: 8.05 en 8.20 Parijs Radio, 9 05 Keu len, 9.20 en 9.50 Deutschl.sender, 11.20 Keulen, I.20 Brussel Vlaamsch, 1.35 Keulen, 2.20 en 3.20 Brussel Vlaamsch, 4.20 Parijs Radio, 5.20 en 6.10 Keulen, 7.04 London Regional, 7.20 Keulen, 7.30 Berlijn, 9.20 London Regional, 10.20 en II.20 Berlijn. Progr. V: 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45 en 9.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35, 10.50 en 11.05 London Regional. 11.20, 11.50, 12.50, 2.20, 3.35, 4.20, 4.35 en 5.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 7.05 Droitwich. 7.50 London Regional. 8.35, 9.20, 9-40, 10.40 en 11.20 Droitwich. Progr. 5 van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen. 1.00 Eigen gramofoonplatenconcertEen Wereldreis. Draf Zeppelins Weltreise Symphonie-orkest Le Roi de musette V. Marceau She's a Latin from Manhattan Harry Roy Espana Symphonie-orkest Mi Buenos Aires Querido Canaro Louisiana Hayride Bosswell Sisters Hawaiian Moon Queenie en David Kaili In einem chinesischen Tempelgarten Symphonie-orkest Siamesische Wachtparade Dajos Bela Auf einem persischen MarktKünstler Orkest Russisches Potpourri Oeral Kozakkenkoor Wiener Volksmusik Dajos Bela Di-Te Alfred Piccaver Die Miihle im Schwartzwald Dajos Bela Ueber Land und Meer Orkest Van 8.00 tot 12.00 Diversen. Donderdagavond zijn de traditioneele feest avonden van den R.K. Volksbond geopend. Ge woonlijk bestaat voor deze feestavonden groote belangstelling. Ook nu was de groote zaal weer geheel gevuld. Dat de feestavonden steeds op hooger niveau komen te staan, kon men direct merken bij het binnenkomen; het vol ledig orkest van den heer Nibbering liet de aanwezigen van goede muziek genieten. De heer J. Ph. H. Castricum sprak het ope ningswoord en hoopte, dat de jaarfeesten in den smaak zullen vallen. Spr. verwachtte van de samenleving, dat zij in opwaartsche richting zal gaan en velen aan den arbeid zullen komen. Er is langen tijd in hoogspanning geleefd. Ook het godsdienstig leven heeft in den Volks bond de volle belangstelling. Het pas gesloten triduum is buitengewoon goed geslaagd. Twee volle retraites zijn er dit jaar gehouden. Zon dag 18 October zal de Volksbond het aanbid- dingsfeest in de Paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt mede opluisteren. Slaagt dit, dan zal men dit werk uitbreiden. Zondag 8 Novem ber zal de doodendag gehouden worden, welke grootscher zal worden opgezet dan vorige jaren. Leeft allen mede met het godsdienstig leven. Het is de wensch van onze Bisschoppen. Hierna liet spr. de onderafdeelingen de revue passeeren. Winterhulp had vele acties. Er zijn vele goede diensten verricht, om aan de werk- loozen tegemoet te komen. Herwonnen Levenskracht werkte goed. Steunt op het oogenblik haar loterijactie, door een lot te koopen. Het plaatselijk crisiscomité kon in stand ge houden worden. Ten aanzien van het centraal comité voor ontspanning en ontwikkeling verwijzen wij naar een verslag, dat dezer dagen in ons blad ver scheen. Vervolgens een aanbeveling van de instellin gen „Concordia" en de Centrale Volksbank. Bij de spaarkas „St. Nicolaas" kan men eiken Zaterdagavond zijn gelden beleggen voor brand stoffen. De begrafenisonderneming regelt alles voor den kostenden prijs. De zangvereeniging „St. Caecilia" vraagt al ler belangstelling, voor donateurs is er nog plaats, alsmede voor goede zangers. De coöperatie „Arbeid Adelt" heeft een com missie ingesteld tot uitbreiding van haar leden tal. Als u bezocht wordt, aldus de voorzitter, weiger dan niet lid te worden van deze bak kerij. Daar heeft men medezeggenschap en het bedrijf is geheel gemoderniseerd. De KringHaarlem-Noord verrichtte dit jaar ook weer goed werk. Het ledental van den Volksbond blijft stationnair. De voorzitter bracht vervolgens hulde aan den heer De Bruyn, voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond voor zijn krachtige actie en pal staan voor de werkloozen, zoodat de geheele steunbeweging bijna weer in oude banen gere geld is. Tijdens de feestavonden zal een collecte ge houden worden voor het fonds „Hulp in de Huishouding". Hierna trad voor het voetlicht de Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" met een spel van stemmingen in vijf tafereelen van H. van Oir- schot, getiteld „Geld". In een van onze volgende nummers zullen wij een recensie geven over stuk en spelers. Tusschen de tafereelen sprak de voorzitter van „Winterhulp" een kort opwekkend woord. Tijdens haar kort bestaan heeft zij voor hulp aan werkloozen reeds uitgegeven ƒ3900. Dit bedrag uit te geven, heeft wel veel werk gevraagd maar grooter zorgen heeft men gehad, om het geld bij elkaar te krijgen, door beide collectes, bloempjesdagen enz. Thans vraagt „Winterhulp" weer uw belangstellng voor een loterij, welke ze georganiseerd heeft. Spr. ver zocht allen, een lot te nemen, om het werk te kunnen voortzetten. Aanvang Seizoen 1936/37 15 OCTOBER Clublessen uitsluitend voor Roomsch-Katholieken N.V. DANSACADEMIE QJ. G. MARTIN ZONEN HAARLEM AMSTERDAM BUSSUM HILVERSUM Spreekuur dagelijks van 1112, 25, 79 u. Schagchelstraat 29 Telefoon 10806 Hierna werd het tooneelstuk verder gespeeld, waarvan allen ten zeerste genoten. De pauzes tusschen de tafereelen duurden wel wat lang, doch dit zal de volgende avonden wel beter zijn als men ingespeeld is. Al bij al was het een prachtavond voor de Volksbondsleden. Vandaag viert de zeereerw. heer pastoor P. Roovers van de parochie Joannes den Dooper zijn zestigsten verjaardag. Het spreekt vanzelf, dat het den jubilaris niet aan sympathie en goede wenschen ontbrak. Zondag echter zal de parochie uiting geven aan haar gevoelens van dankbaarheid en liefde jegens den pastoor. De geheele parochie zal deelnemen aan een algemeene H. Communie. Om kwart voor tien zal de 60-jarige een plechtige Hoogmis opdra gen. Op het Teylerplein zal des middags een grootsehe stoet worden opgesteld, die om 3 uur een omgang door de parochie zal maken. Deel neming hebben toegezegd de jeugdgroepeerin- gen en verder alle vereenigingen, welke in de parochie bestaan. Op de binnenplaats van de school der eerw. broeders zal een défilé voor den feesteling gehouden worden. De dappere muziekvereeniging „De Spaamebazuin" zal voor muzikale opluistering zorgen. Het zal een spontane huldiging worden. Den 15den October hoopt de heer Th. Stip hout den dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma K. Hoesbergen, Koningstraat 39, alhier. Het zal den jubilaris dien dag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Met hartelijken dank aan allen, die op eeni- gerlei wijze aan de collecte hebben medegewerkt en aan ieder, die zijn bijdrage heeft geschon ken, deelt het Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid mede, dat de collecte heeft opgebracht ƒ2210.47; bovendien was nog aan vreemd geld aanwezig ƒ0.76, terwijl wij nog als nagift een postwissel ontvingen groot 1.25. In de afgeloopen week werden in Haarlem ne gen fietsen en niet minder dan 27 rijwielplaatjes gestolen. Haarlem Tel 12644 Spreekuren: iederen werkdag 9-11. 1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, politiebureau Smedestraat; armband, Mulder, van 't Hof straat 59; kerkboek, politiebureau Smedestraat; Duitsch boek, Slobbe, Luitensteeg 27; school, étui, Wassenaar, Tulpenstraat 42 rd.; flesch met brandspiritus, politiebureau Smedestraat; hond, Vermeer, Steenbokstraat 23; hond, Her zog, Nassaulaan 14; kinderjasje, Vellinga, Ki. Houtweg 83; overall, politiebureau Smedestr.; portemonnaie met inhoud, politiebureau Sme destraat; rozenkrans, Boeprer, Prinsen Bel werk 62; sigarenkoker, politiebureau Smede straat; boodschappentasc(h met inhoud, Eg berts, Hodsonstraat 32; damestasch met in houd, v. Thienen, K. v. Manderstraat 102; vul potlood, Roos, Merovingenstraat 4; meisjes- vest, Zieren, v. Oosten de Bruijnstraat no. 99. ANTHRACIET, EIERKOLEN, GASCOKES ANTHRACIET le Wales kwaliteit o.a. G.C.G., Great Maintain, II 30/50 m.Mf 2.80 III 20/30 m.M3.00 IV 15/20 m.M2.15 Belgische kwaliteit, o.a. EDEL-anthraclet, mijn S.J. en MONA-anthraciet, mijn Espérance. I 50/80 m.M2.00 II 30/50 m.M2.15 III 20/30 m.M2.30 IV 15/20 m.M1.95 Llmburgsche kwaliteit, o.a. Wilhelmina. I 50/AD m.M1.90 II 30/50 m.M2.00 III 20/30 m.M2.15 IV 15/20 m.M.. huisbr. f 1.80 Eierkolen Allerbeste kwaliteit f 1.40 Gascokes Prima gascokes, geklopte 0.80 Prima gascokes, parel f 0.85 Alles per H.L., steen- en gruisvrij, inclusiel omzetbelasting, franco bergplaats, geleverd in Gem. Bloemendaal, Haarlem, Santpoort en Zandvoort. Voor levering in papieren zakken 0.30 per H.L. hooger. ANTHRACIET Belgische kwaliteit, o.a. EDEL-anthraciet, mijn Sophia Jacoba I 50/80 m.Mi 23 Limburgsclie kwaliteit o.a. Wilhelmina I 50/80 m.M. 21.— IV 8/15 m.M., Industrie 14.50 Brechcokes Hollandsche of Duitsche I 60/90 m.Mf 15 II 40/60 m.M15.— III 20/40 m.M15.— Alles per ton van 1000 K.G., franco berg plaats inclusief omzetbelasting. Bruinkolenbriketten, merk G.R., per 100 K.G. per pak van 33 stuks Houtskoolbriketten, per stuk Turven, droge losse, per 100 stuks Turven, droge korte, per 100 stuks Aanmaakbosjes, per 100 stuks' Vuurmakers, per pakje Beukenblokken, per 100 K.G Haardkolen, de echte, per H.L Houtskool, reuklooze, per H.L Houtskool reuklooze, per Vi H.L Alles franco bergplaats 2.20 0.25 0.07 1.60 1.20 f 1.60 I 0.20 4.50 f 2.— 2.50 0.65 u m HET WAPEN VAN HET HUIS LIPPEBIESTERFELD Toen Dr. Ottfried Neubecker, een der knapste Duitsche deskundigen op het gebied der heraldiek, een opstel schrijven zou over het geslacht en het wapen van het Prinsenhuis LippeBiesterjeld, bleek, dat het „Vorstelijk Beheerte Detmold geen geheel juiste afbeelding van het wapen van het Huis Lippe Biesterjeld bezat. Deze administratie wendde zich nu tot de Vereeniging „Herold"de bekende Duitsche organisatie voor wapen-, zegel- en geslachts kunde, met het verzoek, een nieuwe teekening van het wapen te doen vervaar digen, waarbij de kleine onnauwkeurigheden, die de bestaande afbeelding aankleefden, zouden moeten worden verwijderd. De vereeniging „Herold" gaf nu, na overleg met Vorst Leopold, Dr. Neubecker de vereerende opdracht, de vergeelde akten en archiefstukken nog eens na te pluizen, en op grond daarvan de juiste afbeelding van het wapen te vervaardigen. Dr. Neubecker heeft zich op voortreffelijke wijze van zijn taak gekweten. Zijn wapenconstructie is door Vorst Leopold goedgekeurd. Onderstaande reproductie van het wapen, waarvan het origineel door Dr. Neubecker is ontworpen, is thans het officieele wapen van het Huis Lippe Biesterjeld, en daarmee eveneens het wapen van Prins Bernhard. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0./5 per flacon. Bovengenoemd comité hield zijn najaarsver gadering in het gebouw „het Blauwe Kruis" on der voorzitterschap van den heer C. E. van Eykern. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter van het verschijnen der brochure: „De aansprakelijkheid van den autobestuurder" van Mr. Dr. J. Wijnveldt, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. Deze brochure bevat de door Mr. Wijnveldt voor het comité gehouden rede in het vorig jaar December. Als nieuwe gede legeerden heette de voorzitter de heeren W. Govers en D. Elsinga welkom. Als nieuwe orga nisatie werd toegelaten de afdeeling Haarlem- Noord der Nationale Christen Geheelonthou ders Vereeniging. Mededeeling werd gedaan van het gehouden „Enkrateia" congres, te Den Haag. Tot afge vaardigden werden benoemd naar de jaarver gadering van het Advies Bureau der Centrale Drankweer de heeren W. P. J. Overmeer en S. J. Vester. Besloten werd eenige algemeene samenkomsten te houden, waarvan de eerste zal gehouden worden in November met als spre ker den heer E. Cousijn, oud-direct, der Straf gevangenis te Haarlem. Inzake het beschikbaar stellen van prijzen voor bazars, bestaande uit flesschen wijn en andere alcoholica, deelde de voorzitter mede, dat dit niet toelaatbaar is. Ter gelegener tijd zal het comité hieraan aandacht schenken. Bij algemeen goedvinden werd de heer W. P. J. Overmeer benoemd tot voorzit ter, terwijl de heer C. E. van Eykern het secre tariaat zal blijven waarnemen. Verschillende nog niet voor publiciteit ge schikte zaken werden besproken. Na de gebrui kelijke rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Advertenties in de dagbladen hebben reeds melding gemaakt van het feit, dat de directie van Café-Restaurant „Lido" aan het Plein op een der bovenetages een Cosy Corner ingericht. Woensdagavond heeft een klein gezelschap al met Lido's nieuwste attractie kennis gemaakt en Donderdagavond zijn ook andere belangstel lenden in de gelegenheid geweest de Cosy- Corner op meer officieele wijze in gebruik te nemen. In het midden van de ruime bovenzaal is een dansvloer gelegd met een oppervlak van vijf- en-twintig vierkante meter. De band heeft een plaats gevonden op het kleine podium, waar een prachtige mahoniehouten vleugel een der pronkstukken van de nieuwe inrichting uit maakt. Als wij zeggen, dat de verdere aanklee ding en meubileering van de zaal met dit vor stelijke meubel geheel in overeenstemming is, hebben wij misschien het best de sfeer van het geheel weergegeven. Langs dc spiegelgladde dansvloer staan de gezellige tafeltjes en sier lijke fauteuils op de meest verwende bezoekers te wachten, terwijl een zeer artistieke verlich ting, gedept door de fijnbeschildeide perka menten kapjes het geheel zoo aantrekkelijk maakt als men maar wenschen kan. Cosy-Comer verwacht zijn gasten eiken avond van 8 uur tot sluitingstijd, 's Zondags van half vier tot zes uur en van half acht tot sluitingstijd. De directie van Lido geeft voor adspirantbezoekers toegangskaarten uit, terwijl er ook ruimschoots gelegenheid zal bestaan om kennisen en vrienden te introduceeren. Begrij pelijkerwijze zal bij het uitgeven van de toe gangskaarten eenige omzichtigheid worden be tracht om de vaste bezoekers van Cosy-Corner terwille te zijn en het predikaat Cosy niet in het ongereede te brengen. De Lido-dansband Hans Feith and his En tertainers zorgen voor de toepasselijke muziek. Te oordeelen naar de temming, die er op den eersten avond al heerschte, dragen hun pres taties veel voor het succes van de nieuwe in richting toe. In de Korte Begijnenstraat heeft hedenmor gen een hevige brand gewoed, die zoo fel om zich heen greep, dat in minder dan geen tijd een flinke sigarenwinkel met bovenwoning zoo goed als geheel uitbrandde. De be-woner van het pand aan de Korte Be gijnenstraat 12, de heer Hartsuiker, was in zijn winkel omstreeks half twaalf bezig met het aanmaken van de kachel. Hij had eenige houtjes gehaald bij zijn overbuurman en wilde nu met petroleum het vuur aanwakkeren. Het blik petroleum had hij daartoe vlak bij de kachel geplaatst. Plotseling zag hij tot zijn schrik, dat het blik omviel en vlam vatte. De brandende petroleum kronkelde door de win kelruimte en binnen een minuut had het hout werk rondom vlam gevat. Op de bovenverdie ping was mej. Hartsuiker met haar ongeveer een-jarig dochtertje. De man holde naar boven omdat hij wel zag, dat het gevaar ernstig werd. Toen hfj echter met het kind op den arm naar beneden wilde gaan, bleek dit reeds onmoge lijk, omdat de benedenverdieping een vuurzee was. Hij is toen weer naar boven gegaan en heeft het kind door een raam aan de toege- gehouden op Donderdag 8 October 1936, in het Gem. Concertgebouw, ten overstaan van notaris J. WILDSCHUT te Haarlem. No. 6618 LUXE AUTO, HUDSON „6". No. 6617 Troostprijs, PENDULE. No. 6619 Troostprijs. PENDULE. No. 14560 ZEILJACHT. No. 14559 Troostprijs, KAPSTOK. No. 14561 idem PARAPLUIESTANDAARD No. 16140 KEUKENINSTALLATIE. No. 17705 SLAAPKAMER-AMEUBLEMENT. No. 14495 TANDEM. Volledige trekkingslij sten a 10 cent verkrijg baar aan het Consultatiebureau, Gedempte Oude Gracht 41, Haarlem. snelde buren kunnen aanreiken, waarna hi) zijn vrouw en zichzelf in veiligheid stelde. Het was een toevalligheid, dat het meisje boven was, want meestal verblijft het in de box in een kamertje achter den winkel. De brandweer was spoedig met vol materiaal ter plaatse en bestreed het vuur met twee stralen op de waterleiding. De winkel brandde echter geheel uit en ook op de bovenverdieping bleef weinig van den inventaris in ongerepten toestand. Een kwartier na het uitbreken van den brand was het blusschingswerk al geschied en was het huis een ruïne geworden. Dat het vuur met razende vaart naar buiten spoot, hebben de buren aan den oveTkant kun nen ervaren. De gevels van een drietal huizen Werden totaal geblakerd, eenige winkelruiten werden gloeiend heet en sprongen dan ook spoedig. Een kapper, die aan de overzijde woont had de tegenwoordigheid van geest om de groote hoeveelheid Eau de Cologne, die in zijn étalage stond, in veiligheid te brengen. Het gevaar voor dit huis was werkelijk niet denk beeldig, omdat de wanden met droge triplex- platen betimmerd waren. Het was een treurig gezicht, daar in deze smalle straat de barricade te zien van meu bels (e enbox, een kinderstoel, een divan, hon derden pakjes tabak, en sigaretten enz). De bewoner was verzekerd en ook de om wonenden, die door dezen brand schade hebben ondervonden, hadden zich gedekt. v# ia.iin.-r r i m» ,B.» HAARLEM: Gr. Houtstr. 32, Tel. 13440 Het ligt in de bedoeling van de regeering maatregelen te treffen, dat ook een prijsver- hooging van bruinbrood zal kunnen worden voorkomen. Er is daarom een regeling in voor bereiding, waardoor de bereiders van tarwe meel in de gelegenheid zullen worden gesteld om de T.C.-tarwe tegen een gereduceerden prijs te ontvangen. Op een bespreking, welke Zaterdagmorgen met de molenaarsbonden zal worden gehouden, zullen definitieve voorstellen worden vastge steld, waarna verwacht mag worden, dat deze nieuwe regeling a.s. Maandag in werking zal kunnen treden. Café Restaurant Du Commerce aan het Plein, hoek Tempeliersstraat, heeft in den hor ten tijd, dat 't gesloten is geweest, een groote verandering ondergaan, die het interieur zeer ten goede is gekomen. Dank zij de deskundige leiding is het interieur tot een smaakvol ge heel geworden, dat werkelijk met het beste in en buiten de stad gemakkelijk kan wedijveren. Kosten noch moeiten zijn hierbij gespaard en het succes is dan ook van dien aard. dat de vroegere bezoekers van Du Commerce de aldus gemoderniseerde zaak graag in haar nieuwe i gedaante terug zullen zien. Het tochtportaal van den ingang aan de Tempeliersctraat is be langrijk kleiner geworden en de hooge boxen hebben nlaats gemaakt voor lagere afscheidin gen. zoodat het geheel veel ruimer en overzich telijker is geworden. De wandbetimmering is voor een gedeelte vernieuwd en in de donkere kleur gebracht, welke zich het best bii het so bere goudbehang aansluit. Onmerkelijk is voor al de verlichting. De groote kronen en kleinere ornamenten langs den wand ziin alle hand- gesmeed. De sierlijke, blanke krullen van het kunstige smeedwerk dragen imitatiekaarsen, die met hun Derkamenten kapjes bij avond een prachtig effect opleveren Hedenmiddag om vier uur is Du Com merce feestelijk heronend. Van kennissen en zakenrelaties waren tal van prachtige bloem stukken binnengekomen, die het vernieuwde interieur tot een klein naradiis hadden om- schanen. Het Italiaansche orkest van Lino Falconi. dat de onenins-^lecht'o-beid opluis terde zal ook in de eerstkomende weken voor de muzikale afwisseling zorven die door de be zoekers in het ver km "de restaurant zeker op prijs zal worden gesteld. Vandaag herdenkt de heer J. C. Roelofs. key- bordtikker on onze afdeeling monotvoe. den dag dat hii 25 jaar in dienst is der N.V. drukkerij ..De Spaarnestad". Als zettersmaatje van 13 jaar kwam hii bij de Nieuwe Haarlemsche Cou rant. welke toen nog in de Jansstraat werd gedrukt bij den heer Kupers. Hij bleef daar tot hij voor zijn nummer in dienst moest. Na de vervulling van ziin dienstDlicht was hii eerst eerigen tijd bij andere Haarlemsche drukkers firma's werkzaam om ten slotte op 9 October 1911 aan de N.V. De Spaarnestad te worden verbonden en haar tot op den huidigen dag trouw te blijven. Het heeft hem bij dit jubileum aan belang stelling niet ontbroken en het kenmerkende van deze belangstelling was de groote harte lijkheid. Reeds in den vroegen morgen werden bloemen en fraaie cadeaux bij hem thuis be zorgd en om half tien werd hij in de directie kamer ontvangen, waar hij door den heer C. Ooms werd gelukgewenscht met zijn jubileum. Hierbij was ook de heer C. Huijzer bedrijfs leider, aanwezig. In een gemoedelijk praatje met den jubilaris werden tal van aardige her inneringen uit den ouden tijd opgehaald, maar ook bleek hierbij in welke hooge mate de heer Roelofs het vertrouwen van zijn superieuren geniet. De heer Ooms herinnerde er b.v. aan, dat het de heer Roelofs is, die 's morgens altijd het eerst op de zaak is, om half zes reeds, dan de post van het postkantoor haalt en een voor- loopige sorteering toepast. Hij doet dat al vele jaren. Verder getuigde de heer Ooms, dat, voor zoover is na te gaan, de heer Roelofs nog nim mer te laat is gekomen. In zijn werk is de jubi laris niet minder nauwgezet geweest; immer werkt hy ijverig door. Hij noemde hem iemand van den ouden stempel in de beste be teekenis van het woord. Als stoffelijk blijk van waar deering ontving de heer Roelofs van de direc tie een cadeau onder couvert. Nog op verschil lende andere afdeelingen had de heer Roelofs, die op de Spaarnestad zeer gezien is, felicitaties en kleine geschenken in ontvangst te nemen. Maar de groote huldiging van zijn collega's is vastgesteld op Zaterdagmiddag 12 uur, wan neer de groote drukte van de week achter den rug is. Het spreekt vanzelf, dat de heer Roelofs vandaag vrijaf had en den dag in opgewekte feeststemming met zijn gezin heeft doorge bracht. De gemeente-politie van Bermebroek heeft zekeren L. gearresteerd als verdacht van ver duistering van ruim f 100. De man is naar Haarlem overgebracht. Ondertrouwd: 9 October 1936 B. A. M. Gie bels en A. Blankevoort. Geboren: 6 October d. van T. C. C. Humme- ling-Kerkhoff. 7 October z. van T. Alferink- Janssen. z. van J. Noordewier-Iskes. 8 October z. van L. G. Ruysenaars-Köhler. z. van G. W. v. d. Haak-de Korte. z. van <7. H. Bongers-Peters. 9 October d. van A. Peetoom-Marquardt. d. van M. C. Brands- Zuidinga. Overleden: 7 October A. M. de Groof- Tresstorff, 75 j., Javastraat. 8 October W. H. Jongejan- v. d. Veen, 71 j„ H. v. Alphen- straat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5