Dampo WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Koninklijk bezoek aan Rotterdam Verkoudheid De weerstoestand Dagfilm Sport en spel VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 (Vervolg) Ontvangst ten Stadhuize Laatste rijtoer Radio-reportage (Ingezonden Mededeeling) NA DE SPOORWEGRAMP BIJ WOERDEN Stoffelijk overschot van brigadier Buiterman naar Den Haag Koninklijke deelneming INBRAAK IN POSTKANTOOR TE WARNSVELD Twee-en-een-half jaar gevangenis straf opgelegd OP TWEE VELDWACHTERS INGEREDEN Vier maanden achter slot DRAISMA-van-VALKENBURQ 'Sr: G Jk S\ LE BQW\ ZIJ LAG IEDEREN NACHT WAKKER DOOR HEVIGE RHEUMATISCHE PIJN Zij slaapt nu als een roos KLIMAATREGELING IN GEBOUWEN Installatie studie-commissie Hóoge papierprijzen Voor groote zaken een hoogee uitgave van f 100.000 DE DRINKWATERKWESTIE TE s'-GRAVENZANDE DE DO ODE LIJK E AANRIJDING TE BEST Secretaris van de K.L.M. vrijgesproken TRAGISCH STERFGEVAL Bespreking met den Commissaris der Koningin DOM AN I ALE MIJN Het oude Pensioenfonds Betere tijden? HET WEER OP ZONDAG Waarschijnlijk blijft het mooie weer behouden Wat Mijnhard! maakt is goed Nieuwe luchtschacht Openbare verkooping Nieuwe Ned. muziek Post vlucht en Zaterdag 10 October K.R. O. -PR OGRAMMA ANDERE STATIONS Golflengten i nnnirinnnfiinnriFiK'B1c|nririririFirlFinF1BBa'^™^^ R. K. Bewaarschoolexamen A Drie koppels hebben de leiding PijnenburgWals op de tiende plaats Op het vrijgehouden gedeelte voor het stad huis stond het Rotterdamsche Aubade-koor opgesteld, versterkt met een twintigtal zang- vereenigingen, geflankeerd aan jie eeue zijde door de leden van den B. V. L., aan de andere zijde door de leden van de Burgerwacht, ter wijl daarnaast aan weerskanten stonden op gesteld de reserve-officieren, oud-strijders en ridders M.W.O. Bij aankomst ten stadhuize werd de Konin gin ontvangen door burgemeester Droogleever Fortuyn, die in de hall de overige leden van het gemeentebestuur voorstelde, namelijk dc wethouders A. B. de Zeeuw, J. B. J. Ratté, R. J. Dijk en den gemeente-secretaris, Mr. M. Smeding. De Koningin, de Prinses, Prins Bernhara en het gevolg werden vervolgens naar de burger zaal geleid. Hier waren bijeen de leden van den gemeenteraad met hun dames, de Rotter damsche leden van Eerste en Tweede Kamer, vertegenwoordigers der rechterlijke macht, de leiders der verschillende gemeentelijke instel lingen en diensten, de hoofden der verschil lende kerkgenootschappen, vertegenwoordi gers van de geestelijkheid en vertegenwoordi gers van wetenschap, kunst nijverheid en handel, Burgemeester Mr. P. J. Droogleever Forxuyn hield vervolgens een toespraak, waarin hij o.m. zeide: „Uwe Majesteit veroorlove mij uit naam van de burgerij van Rotterdam uiting te geven aan de gevoelens van innige vreugde en dankbaar heid, waarmede ik het voorrecht heb Uwe Majesteit, H. K. H. de Prinses en Z. K. II. Prins Bemhard in onze stad hartelijk welkom te heeten. Vervuld van ernstige zorgen, werd ons volk op 8 September plotseling verblijd door het heuglijk bericht van de verloving van onze Prinses en het was, alsof onze zorgen opeens vergeten werden in de vreugde over het geluk, dat in ons Vorstenhuis was gekomen. Het is de wensch geweest van Uwe Majesteit, om persoonlijk uw volk, dat in droeve dagen zoo treffende blijken heeft gegeven van mede leven in uw leed, ook te doen deelen in uwe vreugde. Zelden zal een Koninklijk woord zoo al gemeen weerklank hebben gevonden bij ons volk, zelden zal zoo algemeen de bede zijn opgegaan: Gods zegen zij met onze Koningin en Haar Huis. Uwe verloving, Koninklijke Hoogheid, wordt gevoeld als een nationale gebeurte nis in den diepsten zin van het woord, waarbij wij allen u toebidden dat God uwe verbintenis moge zegenen. Dat de Prins van onze Prinses, Doorluchtige Hoogheid, ook onze Prins zou worden, spreekt vanzelf. Door bij uw eerste woord tot het Ne- derlandsche volk u van onze eigen taal te be dienen, heeft U reeds dadelijk een plaats in het hart van het Nederlandsche volk veroverd. Wij danken u, dat u getoond heeft, dit ts willen. Zoo moge dan deze verbintenis tot zegel/ strekken voor Nederland en Oranje. Dat geve God." Na orgelspel noodigde de burgemeester H. M. en de Vorstelijke Verloofden uit, zich naar het balkon van het Raadhuis boven den hoofdingang aan den Coolsingel te wil len begeven. Een daverend gejuich ging uit de wachtende duizendkoppige menigte op,., toen de Vorstelijke Personen op het balkon verschenen, een gejuich, dat verheugd -en hartelijk door de Koningin zoowel als door Prinses Juliana en Prins Bernhard werd beantwoord. Het werd pas stil, toen de zanghulde een aanvang nam en de verzamelde zangers het door G. Leenheer gedichte en J. C. Andreae getoonzette welkomstlied inzetten. Hierop volgde een speciaal aan Prinses Juliana en Prins Bemhard opgedragen lied met telkst van dr. K. H. de Raaf op het bekende Lippische wijsje van den eenen soldaat van „Lippe-Detmold, einde wunderschöne Stadt". En toen de zang- hulde besloten werd met het Wilhelmus, werd dit uit duizenden kelen meegezongen en was het, of er een oranje-gelving over den Cool singel voer, toen duizenden met hun oranje gekleurd programma der zanghulde naar de leden van het Vorstelijk gezin wuifden. Het bezoek aan het stadhuis duurde juist een half uur. Het langste gedeelte van den rijtoer moest nu nog volgen, waarbij zoowel het Oosten als t Noorden en Westen der stad werden bezocht. Voor het ziekenhuis aan den Coolsingel stond al het personeel, dat gemist kon worden, op gesteld en de zustertjes, in hun frissche ver. pleegsterskleedij, juichten wat zij konden, alsof zij tevens juichten voor de patiënten, die, als hun toestand het even toeliet, voor de ramen van het ziekenhuis een plaats hadden ge vonden. Zeer veel publiek stond weer langs den weg tot den Westzeedijk. Hier werd rechts af geslagen door de Museumlaan, voorbij 't fraaie museum Boymans, waar van hooge masten de kleurige vlaggen wapperden. Weer langs een open gedeelte kwam men in de deftige Mathe- nesserlaan en voorbij den Heemraadsingel, waar de leden van het Rott. Studenten Corps ston den opgesteld. Langs den Nieuwen Binnenweg kwam men in 't Schie-kwartier. Ook hier ston den vrijwel langs den geheelen weg deOranje- vereenigingen met hun vaandels opgesteld. Aan het einde van den Mathenesserweg, voor de brug over de Delfthavensche Schie, ontdekten wij zoowaar de cod-witte shirts van de actie ve leden van Sparta, die bij uitstek Rotterdam sche voetoalclub, welker led :n op deze wijze aan de huldebetuiging deelnamen. Met onvermoeibare minzaamheid bleven de vorstelijke oersonen langs de geheele, zeer lange route het gee.tdriftig huldebetoon van het en thousiast juicher. ie publiek beantwoorden, steeds weer vriendelijk terugwuivend. Langs Beukels- dijk en Willemsplein kwam men aan den Berg weg, waar het vooral weer de patiënten en hej; verplegend personeel der beide ziekenhuizen waren, die de belangstelling der vorstelijke be zoekers hadden. Zoo was het verderop de ver tegenwoordiging van Hillegersberg, waarvan meer dan 3000 bewoners zich langs den weg hadden geschaafd, die met nieuw enthousiasme de beide vorstelijke personen en den jongen Prins toejuichten en zoo bleef het tot ruim kwart over vier het Maasstation was bereikt. De afzetting was ongeveer zooals des mor gens. In de tot ontvangstsalon ingerichte wacht kamer namen de Koningin en de beide Ver loofden afscheid van de Rotterdamsche auto riteiten, die het gezelschap den geheelen dag hadden vergezeld en zoowel de Koningin als de Prinses spraken tegenover den burgemeester hun voldoening over het schitterend geslaagde be zoek uit. Even voor half vijf stapte 't hooge Gezelschap, voor zoover dat althans met de Koningin en Prinses naar Ket Loo terugkeerde, in het voor de wachtkamer aan het eerste perron staande salonrijtuig, en onder hethoera-geschal der reizigers, die van de andere perrons het ver trek koDden gadeslaan, zette te half vijf de trein zich in beweging, waarmede het einde was ge komen van dit Koninklijke bezoek. Hedenavond te 21.30 geeft de N. C. R. V. een uitgebreide reportage van de huldiging der Koninklijke Familie te Rotterdam. Het overschot van den bij het spoorwegonge val te Woerden zoo tragisch om het leven geko men brigadier J. J. Buiterman zal heden per auto van Woerden naar Den Haag overgebracht worden! De kist zal op het podium van de zaal van het gebouw van het Leger des Heils aan de Prinsen gracht opgebaard worden. Ingevolge de opdracht van H. M. de Koningin heeft de burgemeester van Gouda heden ten huize van den heer P. D. Muijlwijk blijk gegeven van de oprechte deelneming van H. M. de Ko ningin met het overlijden van diens zoon, die bij het spoorwegongeluk te Woerden het leven heeft gelaten. Heden heeft de rechtbank te Zutphen uit spraak gedaan in de zaak tegen den schilders knecht G. van U., die terecht had gestaan we gens inbraak en diefstal van 250 gulden aan bankpapier uit het postkantoor te Warnsveld. De officier van Justitie had tegen den inbre ker, die de geheele omgeving van Zutphen een poos onveilig heeft gemaakt, twee jaren en zes maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde Van U. conform den eisch, met dien verstande, dat de voorloo- pige hechtenis wordt afgetrokken. De rechtbank te Zutphen heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den koopman H. H. uit Ermelo, die terecht had gestaan wegens poging tot doodslag. Hij was in den nacht van I op 2 September met groote snelheid ingereden op de rijksveldwachters T. en Van E., toen dezen met een rood licht een bevel tot stoppen gaven. Door op het laatste oogenblik opzij te springnn, was de veldwachter T. aan den dood ontsnapt. Tegen den verdachte was zes maanden ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde K. tot vier maanden gevangenisstraf. ■"ZACHT VAN SMAAK - PR US 70 ct Indien U hevig lijdt aan rheumatische pijnen, dan weet U hoe akelig slapeloze nachten zijn, nachten, waarin U woelt en draait en maar niet tot rust kunt komen door de pijn. Hier is een vroeger slachtoffer aan het woord, dat het ge heim van een weldadige rust ontdekte. „Ja renlang leed ik erg aan rheumatische pijnen. Ik kon er 's nachts bijna niet van slapen, zelfs al was mijn rheumatiek heel gering. Urenlang lag ik iederen nacht wakker. Van alles had ik ge probeerd, totdat ik eens een week lang Kruschen Salts had genomen. Toen sliep ik heerlijk en ik doe het nog steeds. Ik zou het wel aan iedereen willen schrijven, zoo dankbaar ben ik." Mevr. E. G. te W. Rheumatische pijnen worden veroorzaakt door te groote ophooping in UW lichaam van afval stoffen, waardoor Uw organisme sterk wordt verontreinigd met schadelijke stoffen, o.a. met het gevaarlijke urinezuur, dat in zeer vele ge vallen de oorzaak is van pijnlijke rheumatische verschijnselen, omdat het zich vastzet in spieren en gewrichten. In Kruschen Salts bevinden zich zes minerale zouten, die lever, nieren en inge wanden tot geregelde en krachtiger werking aansporen, de afvalstoffen worden hierdoor snel ler verwijderd en zuiver bloed zal weer Uw lichaam doorstroomen. De rheumatische pijnen zullen verminderen totdat zij geheel hebben op gehouden, Daardoor wordt ook Uw geheele lichaamsgesteldheid beter, U geniet wederom van een gezonde nachtrust, en bent in staat om1 bergen te verzetten. Koopt vandaag nog een flacon. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. De afdeeling voor gezondheidstechniek van het Koninklijk Instituut van ingenieurs heeft een studie-commissie inzake klimaatregeling in gebouwen ingesteld, welke op 30 September j.l. door den voorzitter der afdeeling is geïnstal leerd. Deze commissie zal, onder leiding van prof. ir. A. J. ter Linden, hoogleeraar aan de T. H. S. te Delft, een studie maken van de invloeden, die het „klimaat" in woon- en werkvertrekken heeft op den mensch, alsmede van de verbete ringen, die men in dat „klimaat" moet aan brengen, opdat de werkende zoo goed als de rustende mensch zich daarin zoo behaaglijk mogelijk bevindt. In deze commissie hebben vooraanstaande' deskundigen op medisch, bouwkundig en werk tuigkundig gebied zitting. Het secretariaat is gevestigd in het labora torium van de afdeeling voor werktuig- en scheepsbouwkunde van de Technische Hooge- school, waar ook onderzoekingen zullen worden verricht, hetgeen mede ten goede komt aan de opleiding der a.s. ingenieurs. Naar aanleiding van de verklaring door de besturen van de Vereeniging van Nederland sche Papierfabrikanten en van den Nederland- schen Papierbond omtrent de verhooging van den papierprijs, deelt men ons uit de kringen der papierverbruikers van de Federatie der Werkgevers-Organisaties in het boekdrukkers- bedrijf het volgende mede: Het groote publiek zou kunnen denken, dat het hier slechts om betrekkelijk kleine bedragen ging, doch in werkelijkheid zijn de gevolgen van 15 a 20 procent verhooging van de papier- prijzen van geweldige beteekenis. Er bestaan gevallen van groote zaken met belangrijke periodieken, waar het besluit der papierleveranciers neerkomt op een grootere uitgave van honderdduizend gulden per jaar. Verschillende betrekkelijk kleine uitgevers met bedrijven, die den omvang van een midden standsonderneming niet overschrijden, worden door genoemd besluit op eenige duizenden gul dens 's jaars extra onkosten gejaagd. H.et moeilijke in de positie dezer periodieken uitgevers is, dat de verhoogde onkosten prac- tisch niet op hun cliënteele zijn te verhalen. Het zal niemand verwonderen, dat deze uit gevers zich gegriefd gevoelen, als him eigen leveranciers deze ruïneuze verhooging voorstel len als een kwestie van anderhaiven cent. De grief der papierverbruikers is, dat zij bij de devaluatie een extra-verlies moeten lijden, ten bate van een met één slag verkregen winst der papierleveranciers op de bestaande voorraden. In de kringen der papierverbruikers is de meeste ontstemming gewekt door het feit, dat de papierleveranciers het besluit tot prijsver- tiooging hebben genomen geheel buiten de ver- oruikers om, iets wat voor het grafisch bedrijf, waar het organisatorisch overleg belangrijk is gevorderd, zeer vreemd aandoet. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen L. H. S., se cretaris der K. L. M., wonende te 's-Gravenhage, tegen wien de Officier van Justitie op 24 Sep tember j.l. een geldboete van f 200 had geëischt, terzake van het op 25 April 1936 te Best over rijden van den wielrijder H. van der Sande, die aan de gevolgen van deze aanrijding overleed. De rechtbank sprak den heer S. .Vrij. Donderdagmiddag is een toeschouwer, die bij het opruimingswerk van het spoorweg ongeluk te Woerden stond te kijken, de 53- jarige G. Burger uit Barwoutswaarder, plotse ling overleden. Het schijnt dat de aangerichte verwoestingen hem zoo hebben aangegrepen, dat hij een hartverlamming heeft gekregen. Nog steeds zijn de 230 gezinnen in het wo ningcomplex „De Boerenwoning" te 's-Graven- zande van drinkwater verstoken, doordat de bemaling van een welput door den burge meester, mr. Brunt, is stopgezet, nu de conces sie door Ged. Staten verleend, is vervallen. Donderdag is namens de gedupeerde bewo ners in een audiëntie bij den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. dr. H. A. van Karnebeek de toestand, die is ontstaan, bespro ken, waarbij de Commissaris alle verantwoor delijkheid ervoor op het gemeentebestuur van 's-Gravenz/,nde legde. In Juli j.l. was gewaarschuwd, dat geen ver lenging der concessie meer mogelijk zou zijn, en nog werd geen spoed betracht met de op lossing der kwestie. Ged. Staten zijn dan ook van mees»fng, dat thans 'n einde aan dezen toe stand moet worden gemaakt. De Burgemeester, die de drinkwater-voorzie ning Zaterdag j.l. stopzette, heeft geweigerd te voldoen aan het verzoek, om een tankwagen voor aanvoer van water ten behoeve der ge dupeerde bewoners. Vermoedelijk zal deze toestand dus geruimen tijd nog moeten voortduren, daar de onderhan delingen. omtrent aansluiting bij de Westland,- sche Drinkwaterleiding Mij. nog in een begin stadium zijn. In verband met den slechten toestand van het oude Pensioenfonds der Domaniale Mijn te Kerkrade, hebben de voorzitter en secretaris van den R. K. Mijnwerkersbond een onderhoud gehad met den minister van Waterstaat. He onderhandelingen zullen worden voortgezet. Hst fonds beschikt nog slechts over 90.000 gulden en zal nog maar een paar jaren aan zijn ver plichtingen kunnen voldoen, indien het niet wordt gesaneerd. Op de Aardewerkfabriek Céramique te Maas tricht wordt weer volle weken gewerkt. Er wor den ook nieuwe arbeiders aangenomen. BIU111IIII11IMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Een week geleden kon met zekerheid voor speld worden, dat het rustige weer voorloopig behouden zou blijven. Dat het na Zondag niet alleen niet ih ongunstigen zin veranderde maar zelfs nog beter werd, was en nauwelijks te verwachten, hoewel niet over het hoofd kon worden gezien, dat de algemeene weerstoestand in Europa den laatsten tijd onderworpen is aan een buitengewonen invloed, die steeds weer een groote stabiliteit der weersgesteldheid ten ge volge heeft. Wij staan in elk geval voor een buitenge woon verschijnsel, want zeer zelden hebben wij in de laatste tientallen van jaren zoo lang achtereen zulk mooi en rustig weer gehad om dezen tijd van het jaar. Met deze uitzonderlijke omstandigheid dient rekenióg te worden ge houden bij de beoordeeling van de weerkansen voor de eerstvolgende dagen. De grondslag van het bestendige weer is een gebied van hoogen luchtdruk, dat hoofdzakelijk over Midden-Europa ligt, en wel is waar een neiging vertoont om langzaam naar het Oosten terug te trekken, maar nog steeds den weers toestand over ons werelddeel beheerscht. Daar bij zal de wind over Centraal-Europa een Oos telijke richting behouden en dus ook bij ons uit dien hoek blijven waaien. Wellicht zal de wind de eerstvolgende dagen een weinig opste ken, omdat een zWakke depressie zich van de Golf van Biskaye naar de Middellandsche Zee voortbeweegt. Dit laatste is ook de oorzaak, dat de lucht gisteren vanuit het Zuiden eenigszins betrek, en dat de barometer een beetje daalde. Een dergelijke geringe daling voorspelt in dit geval geen belangrijken achteruitgang van het weer. Intusschen is door het ten tooneele verschij nen van deze depressie de kans op voortduur van het prachtige herfstweer beneden honderd procent gedaald. Echter niet veel. Men kan daarom zeggen, dat het mooie weer wel negen tig procent kans heeft om zich minstens tot het einde der week te handhaven en dat de overige tien procent betrekking hebben op het betrek ken van den hemel met een geringe kans op regen. Wij kunnen dus nog gerust zijn op het verloop der weersgesteldheid. Het zal evenwel voor den tijd van het jaar vrij koud blijven. (Nadruk verboden) verdrijft men door in wrijving en inademing van Doos 30ct Op de terreinen van Staatsmijn Emma zal een luchtschacht worden gebouwd. Ten overstaan van deurwaarder J. Fortuin zal op Woensdag 14 Oct. en volgende dagen de kostbare inboedel van den heer M. Knoops, in het openbaar worden verkocht. De veiling wordt gehouden in zijn woonhuis, Prinsesse- gracht 29 te Den Haag. De catalogus vermeldt ook kerkelijke kunstvoorwerpen. De Nederlandsche componiste Dina Appel doorn heeft een nieuwe compositie gemaakt met als titel ,,'t Avont sullen wi vrolic syn", op tekst van J. H. Leopold. Dit werk is opgedragen aan „Die Delftsche Sanghers" en hun dirigent Nico Verhoeff. Ge noemd koor zal dit werk op haar eerstvolgend concert uitvoeren. Nico Verhoeff heeft een compositie voor 4- stemmig mannenkoor voltooid op tekst van Bern. Verhoeven, getiteld „Custos, quid de nocte", en deze opgedragen aan de Kon. Zang ver. Schiedamsch Mannenkoor „Orpheus" De dirigent Ed. Flipse zal van dit werk de première brengen op 26 November te Schiedam. De Kwak (uitreis) is in Bandoeng geland. □□□□□□□□□□□□OQPQQQD □□□□□□□□□□□□QQQQEClDCJnnEBaElElClQEIQDCIEIQQEEElGIEra 9 9 9 II III 111 I ill Mill IIIIII III Mil III! IlllllMMIMMIMIMIMMIMMMMMIIMIIMIMIIIMMIMMIIMIMIMMMIHIMIIMIIIIIII Mill IIIIIIIMIIIMMIIIMMIMIMIII 3.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuzlek 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek Muziek - ultzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (werken v. Peter Tschaikowsky) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin O.P., Ingeleid en besloten door ge wijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.00 Gramofoonmuziek 1.10 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.30 Gramofoonmuziek 1.40 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 2.00 Halfuur voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen 2,30 Gramofoonmuziek (Marialie- deren) 3.00 Kinderuur, verzorgd door mevr. S. Nuwenhuisv. d. 4.05 K^O-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 KRO-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 Zanginstructie o. 1. v. dr. J. Poilmann en mededeelingen over de Wereldjamboree 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Politieber. 7.15 Prof. dr. A. M. A. A. Steger over: ..Energiebronnen". Kath. Radio Volksuniversiteit 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Nieuwsberichten en KHO-me- dedeelingen 8.10 Lichtbakens, tien minuten- overpeinzing door Henri de Greeve, pr., geëncadreerd met gramofoonmuziek 8.30 De laatsten van de vier ge- maskerden aan het woord 8.35 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud en de KRO-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer verzorgen een Zaterdagavond programma. Internationale sportrevue door H. Koemans 10.30 Nieuwsberichten 10 35 Gramofoonmuziek GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Henry Croudson) 6.00 Hilversum I (Cor Steyn) ORKES TCONCERTEN Hamburg (Symphonie-orkest) Parijs I Deutschlandsender (Sympho nie-orkest) Langenberg Hamburg Brussel I Droitwich Kalundborg Droitwich Weenen (Bruckner-concert) Kalundborg Brussel I (Symphonie-orkest) Rome Droitwich Boedapest Hilversum I LICHTE MUZIEK 10.05 11.20 11.20 11.20 11.30 12.50 1.20 2.10 4.05 7.25 8.20 8.20 8.35 8.35 9.20 10.05 11.20 1.05 1.20 1.20 2.15 2.20 3.30 3.30 4.20 4.20 4.20 4.35 5.10 5.20 5.35 Kalundborg Deutschlandsender Brussel II Hamburg Hilversum I Brussel I Hilversum I Brussel I Hilversum I Beromünster Parijs I Brussel I Hilversum I (Flierefluiters) TJvncqpl TT Droitwich (Jack Payne) (Melody Circle) (Ramblers) (Flierefluiters) Prof. dr. A. M. A. A. Steger spreekt Zaterdagavond voor de Katholieke Radio Volksuniver siteit over „Energiebronnen" (Hilversum II, 7.157.35 uur) 5.40 Berlijn 5.40 Hamburg 6.20 Deutschlandsender 6.20 Hamburg 6.35 Brussel I 6.35 Milaan 7.05 Droitwich 7.30 Hamburg 8.00 Toulouse 8.10 Luxemburg 8.35 Rome 9.05 Toulouse 9.10 Luxemburg 9.20 Brussel II 9.35 Kalundborg 9.40 Droitwich 9.40 Toulouse 10.20 Deutschlandsender 10.20 Luxemburg 10.30 Brussel I 10.35 Toulouse 10.50 Boedapest 11.05 Parijs I 11.05 Hilversum (jazz) I (Ramblers) 11.20 Weenen 11.20 Berlijn (dansmuz.) 11.35 Toulouse 11.35 Brussel II 12.00 Droitwich (Henry Hall) 12.40 Toulouse (dansmuziek) GRAMOFOON 8.20 Luxemburg 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 12.00 Hilversum I 12.20 Brussel I 12.25 Parijs II 12.50 Droitwich 1.35 Langenberg 1.50 Brussel IX 2.20 Droitwich 2.50 Parijs I 3.20 Deutschlandsender 4.50 Brussel II 5.10 Rome 5.20 Brussel I 5.20 Deutschlandsender 5.50 Parys I 6.30 Hilversum I 6.50 Parijs I 7.00 Parijs II 7.15 Hilversum I 7.40 Hilversum I 8.00 Hilversum I 8.15 Hilversum I 8.50 Parijs II 10.30 Brussel II 10.50 Parijs II 11.20 Brussel I SOLISTENCONCERTEN 3.00 Kalundborg (zang) 6.30 Weenen (zang) 7.20 Brussel II (pianorecital) 8.20 Parijs I (zang) KAMERMUZIEK 11.50 Droitwich (strijkkwartet) 12.50 Brussel II 1.30 Brussel I 2.23 Brussel II (kwartet) 3.35 Droitwich (septet) 6.10 Langenberg (Bruckner-her- denking. Kwintet) 6.20 Brussel II 6.35 Berlijn (kwartet) 9.50 Deutschlandsender (viool en cello) OPERA EN OPERETTE 8.05 Milaan („La fiamma". opera van Respighi) 9.05 Parijs I („La fille du Roland", opera van Rabaud) PERSBERICHTEN 8.00 8.00 10.00 10.20 10.20 10.20 10.30 Hilversum I Hilversum II Hilversum I Berlijn Brussel I Brussel II Hilversum II VARIA 10.15 Hilversum I (voordracht) 2.00 Hilversum I (filmpraatje) 4.02 Hilversum I („Bij snelverkeer geen alcohol") 4.50 Hilversum I (voordracht) I (litterair kwar- 5.40 Hilversum tiertJe) 9.00 Hilversum (voordracht) SPORT 3.15 Hilversum I (S. Landau: Scha ken voor beginners) IIMIMItllllMIIIIMIIIIII IIIIIIIIIIË BERLIJN 356.7 M BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M BRUSSEL I 483.9 M BRUSSEL II 331.9 M DEUTSCHL. SENDER 1571 M DROITWICH 1509 M HAMBURG 331.9 M HILVERSUM I 301.5 M (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M (KRO en NCRV) LANGENBERG 455.9 M LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. nilMIMIIIIIIIMIIIIMMMIMMIMIIIIIIMIIIIIllMIMIMIItr VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Uit New York wordt bericht, dat volgens een officieele verklaring van de regeering te Washington geen tegenstellingen bestaan tusschen de Vereen. Staten en Engeland op monetair gebied. Berichten als zou Enge land het Pond ten opzichte van den Dollar laag willen houden, missen eiken grond. De monetaire aanpassing zal zeer spoedig plaats vinden en het normale niveau, waar op de verschillende valuta's zullen komen te staan, zal vrij snel worden bereikt. Blijkens den weekstaat van 2 October is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met 1r. 7257 millioen toegenomen, n.l. van fr. 50111 millioen tot fr. 57358 millioen. Deze toename houdt verband met de nieuwe waardeering van het goud als gevolg van de devaluatie. Te Parijs zijn geruchten in omloop om trent een te verwachten conversie in Fran- sche Staatsfondsen, in verband met den zwaren druk. welken de dienst van de Staatsschuld op de begrooting der laatste jaren heeft uitgeoefend. Inzake de verdere disconto-verlaging van de Bank van Frankrijk van 3 tot 2)4 pet. is men te Parijs de meening toegedaan, dat dit zijn oorzaak vond in de grootere geld- ruimte en de ontspanning op de wissel markt.. waar de frank in koers is gestegen. Men wijst er tevens op, den toestand niet zonder voorbehoud te vertrouwen. Op de beurs te Parijs blijven aandeelen H.V.A. en Philipslampen in trek. Te Londen komt men tot de ervaring, dat de kapitaalvlucht naar Wallstreet en conti nentale beurzen voortduurt. Te Londen bestaat nog onzekerheid om trent de operaties van het Nederlandsch Valuta-Egalisatiefonds. De goudprijs te Londen steeg met 2 d. tot 142/3. 510.000 aan goud werd in baren om gezet. De New Yorksche beurs heeft in ongeveer 200 dagbladen een advertentie geplaatst omtrent den beurshandel. Het doel hiervan is, heldere denkbeelden bij het publiek te wekken omtrent de. functie van de beurs en misverstand uit den weg te ruimen. Bij de General Motors bedroegen de ver- koopen van personen-auto's en vrachtauto's door de handelaren aan de verbruikers in September 85.201 wagens, tegen 133.804 wa gens in Augustus en 66.547 stuks in Septem ber 1935. De verkoopen van de fabriek aan de handelaren in de Vereen. Staten 4669 wagens (Aug. 99.775, Sept. 1935 22.986) en aan handelaren in de Vereen. Staten, Cana da en overzeesche gebieden te zamen 19.288 wagens (Aug. 121.943, Sept. 1935 39.152). De omzetten zijn sterk gedaald, als gevolg van de voorbereiding voor de productie van nieuwe modellen. De Studebaker Corp. verkocht in Septem ber 11.110 personen- en vrachtauto's tegen 2197 stuks in September 1935. De verkoopen waren de grootste in één maand sedert Maart 1929. De Chesapeake and Ohio declareert het regelmatige jaardividend van 2.80 per aandeel. Verwacht wordt, dat de maat schappij in 1936 meer dan 5 per gewoon aandeel zal verdienen. Wallstreet neemt aan, dat de ontvangsten van de American Tel and Tel in het tijdvak 1 Juni—31 Augustus, groot genoeg zijn ge weest, om de dividenden te dekken, hoewel de resultaten in dezen tijd van het jaar ge woonlijk achteruitgaan. In de periode 1 Jan. 31 Maart werd 2.25 per aandeel ver diend, voor het eerst sedert 1932. De staalproductie in de Vereen. Staten gedurende September bedroeg 4.161.000 ton, tegen 4.195.000 ton in Augustus. Na de prijsverlaging van verschillende soorten acetaat-garens door Du Pont de Nemours, zijn andere kunstzijde-producten tot dergelijke maatregelen overgegaan. De New Yorksche makelaarsleeningen be droegen in de afgeloopen week 933 mill- tegen 1008 mill, de vorige week. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 9.209.25 (v. slot 9.19V2), de Dollar op 1.87V*—1.88y, 1.87V8), de Frank op 8.758.85 (8.77), de Belga op 31.60—31.75 (31.62) en de Zwitsersche frank cp 43.25—43.50 (41.10). De Nivas verkocht 656 tons superieure suiker met bestemming voor de Straits en China en 115 tons superieurvoor con sumptie. VENLO. Geëx. 8 cand. Geslaagd: J. C. O. Al- bers, uit OverhovenSittard; P. L. O. Cornelis- sen uit Lichtenvoorde; C. A. van Iersel; Th. van Kampen, C. J. A. M. Maas, E. M. M. Steeman, C. J. M. Witteman en A. Zimmerman, allen uit 's Hertogenbosch. Hedenmorgen bij het ingaan der neutralisatie was de stand op de Parijsche Zesdaagsche als volgt: 1. Ignat—Diot 119 pnt. 2. Schoen—Pellenaars 103 pnt. 3. S. MaesDepauw 48 pnt. Op een ronde achterstand: 4. ArchambaudLapebie 103 pnt. Op twee ronden: 5. CharlierDeneef 154 pnt. 6. Olmodi Paco 151 pnt. 7. AertsBuysse 108 pnt. 8. WambstLacquehaye 97 pnt. 9. GuimbretièreMagne 93 pnt. Op drie ronden: 10. Pijnenburg—Wals 103 pnt. 11. Leducq—Dayen 35 pnt. Op tien ronden: 12. BouchardLamoureux 73 pnt. Op elf ronden: 13. PecqueuxTonnelier 153 pnt. 14. Grilo—Giliberto 58 pnt. Op vijftien ronden: 15. Terreau—Benoit Faure 29 pnt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6