ULSTERS tKetim&aal mn den iaq DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL n -te 't P.&C.-Nieuws van heden: Hooi en goedkoop PEEK CLOPPENBURG Kort en volledig WOENSDAG 14 OCTOBER 1936 Godsdienstige actie der jeugd In het district Haarlem en Beverwijk VAN ONZE RECHTBANK Portemonnaie gestolen Varken clandestien geslacht Klemmende richtingaanwijzer Motor gestolen VOOR DEN KANTONRECHTER Uniformverhod Door inbraak verraden Verstoorde gezelligheid BURGERLIJKE STAND BILJARTEN Clubmatch D.E.S.—V.O.G. Nieuwste modellen in alle genres! Kom ze eens vrijblijvend passen! Programma van de Haarl. Radio centrale op Vrijdag 16 Oct. Jubileumwedstrjjden B.C. Haarlem De verdwenen f 40.000 Voortvluchtige Alkmaarder bekend in bookmakerskringen Fransch disconto verlaagd De ware Josef I M RIJKS VISC HAFSLAG STAD De geheele Vrouwelijke en Mannelijke Jeugdbeweging in de districten Haarlem en Beverwijk (dus Congregatie, Graal, St. Jozefgezellen-vereenigingen, K.J.M.V., K.J.C. en Sportbeweging) is opgeroepen, om in de week van 18 tot 25 October deel te nemen aan onze zgn. „Missie-actie". Deze actie omvat het feest van Christus- Koning (25 October) en de week daaraan voorafgaande. Nu Z. H. Exc. onze Bisschop, overeenkomstig het voorschrift van het Hoogwaardig Episco paat, verordend heeft (in schrijven van 3 Oct. 1936), dat het feest van Christus-Koning „met bjjzonderen luister en gebedsoefeningen" zal worden gevierd, heeft deze actie voor onze Jeugdbeweging een heel bijzondere beteekenis gekregen. De leidende gedachte van deze actie ligt uit gedrukt in de bede in het Onze Vader: „Uw Rijk kome". Door deze bede immers vragen wij de ves tiging van het Godsrijk in iederen individuee- len mensch (dus de persoonlijke heiliging) waarop we dan ook in deze week onszelf met zeer groote toewijding zullen toeleggen: „Op dat zijn (Christus-Koning) liefde zegeviere in de harten der menschen," dus ook in ónze harten. Door deze bede vragen wij vervolgens de uitwendige verbreiding van het Godsrijk op aarde. Hierbij denken wij naast eigenlijke mis- sionneering, natuurlijk heel bijzonder aan de in tenties door Z. H. Exc. onzen Bisschop gegeven (3 Oct. 1936): opdat Zijn (Christus) Rijk meer en meer be vestigd worde en zich moge uitbreiden; opdat de vijanden van Zijn heiligen Naam mogen beschaamd worden en terugwijken; opdat de godloozen zich tot Hem bekeeren." Hierbij denken wij ook aan het werk van het pas opgerichte Comité „Voor God". Zoo mogelijk zullen deze acties worden in gezet met een instructie naar aanleiding van de bede uit het Onze Vader: „Uw Rijk kome' Deze Actie vraagt van de jeugd: dat in deze week telkens als het Onze Vader gebeden wordt, de bede: „Uw Rijk kome", be wust, met vrome aandacht en groote intensi teit uitgesproken zal worden; dat iederen dag voor bovengenoemde inten ties driemaal het Onze Vader gebeden zal worden; dat aan het gebed ook vrijwillige werken van versterving en boete gepaard zullen gaan; dat bij de H. Mis en de algemeene en ge meenschappelijke H. Communie op het feest van Christus-Koning bij de andere intenties ook de hierboven genoemde intenties gevoegd zullen worden. - Aan deze Actie van gebed zou zeer gevoeg lijk kunnen verbonden worden een zgn. „In zamelingsactie" van kleine geldelijke offertjes en zgn. „brokken". Deze .Inzamelingsactie' geschiede in en worde geleid door het georga niseerde Jeugdwerk in de verschillende af dee lingen en by ieder volgens eigen methode. Hoewel deze actie in eerste instantie bedoeld is voor de georganiseerde Vrouwelijke en Man nelijk Jeugdbeweging, zoo zou het toch te waar- deeren zyn, indien ook de niet georganiseerde jongens en meisjes zich by deze Missieactie zouden aansluiten. 'Met veel nadruk sporen ondergeteekenden de leden van onze Katholieke Jeugdbeweging aan, om voor te gaan in de uitvoering van het door Z. H. Exc. den Bisschop voorgelegde plan voor de viering van het feest van Christus-Koning en er vooral zorg voor te dragen, dat geduren de de Openbare Aanbidding op dat feest onze Jeugdbeweging steeds door haar leden by het H. Sacrament vertegenwoordigd is. Mej. C. VAN DER PLOEG, Districts-overste van de Graal. Mej. M. VAN NOORT, Stadsoverste van de Graal. A. VAN DER HOEVEN pr.t Distr. Praeses der St. Jos. Gez. Ver. J. P. VAN ZON pr„ Distr. Directeur der K. J. C. en Alg. Distr. Sport-adv. Een 22-jarige kapper uit Assendelft heeft j voor de Haarlemsche rechtbank terecht ge staan. omdat hy op 16 Augustus j.l. In een café te Wormer ten nadeele van een 16-jarige dienstbode uit Wormer een portemonnaie met inhoud zou gestolen hebben. De Officier van Justitie had 8 maanden ge vangenisstraf geëischt. De kapper werd hedenmorgen veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftyd en onder toezichtstelling van het Le ger des Heils. De rechtbank gelastte de onmiddellijke op heffing van het voorarrest. Op 6 Mei had een 35-jarige slager uit Nieuw- Vennep zonder vergunning een varken geslacht, ongekeurd varkensvleesch in voorraad gehad en ten slotte de door de Wet voorgeschreven heffingen niet betaald. Hij was door den Kan tonrechter voor het eerste feit tot f 20boete subs. 10 dagen, voor het tweede tot 2 dagen hechtenis en voor het derde tot f 5.boete subs. 5 dagen hechtenis veroordeeld. Van dit vonnis kwam hy in beroep by de rechtbank, doch de Officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis. De rechtbank veroordeelde den slager tot resp. f 5.boete of 3 dagen hechtenis, f 10 boete of 5 dagen en f 3 boete of 1 dag. Op 22 Mei omstreeks kwart voor 7 uur reed een wielryder, een 34-jarige los-werkman' uit Aalsmeer, op de Cleefkade te Aalsmeer en wil de links af de Seringenstraat inrijden. Van de andere richting op de Cleefkade kwam een auto, bestuurd door 'n 53-jariegn bloembollen- exporteur. De rechter-richtingaanwyzer van den auto stond aan, waardoor de wielryder in de meening verkeerde dat de auto ook de Serin genstraat zou inrijden. De auto reed echter rechtuit, met het gevolg dat het rijwiel werd aangereden en geheel vernield. De automobi list heeft deswege voor den kantonrechter te recht gestaan, doch werd vrijgesproken. De Ambtenaar van het O. M. kwam in hooger be roep en Donderdag stond de exporteur voor de rechtbank terecht. Uit het getuigenverhoor I bleek dat de richtingaanwijzer klemde en pas neerviel als men een klap tegen het portier gaf. Ook op 22 Mei is hy blijven vastzitten. In Amsterdam waren op een keer beide richtingaanwijzers blijven uitstaan, zoodat de politie den auto aanhield om te vragen welke richting hij uitmoest! De Officier van Justitie verwonderde er zich over dat da kantonrechter verdachte heeft vrijgesproken. Het staat vast dat het ongeluk door den auto is veroorzaakt. Verdachte had zich moeten overtuigen dat, toen hij den wy- zer uitschakelde, de wyzer ook inderdaad neer viel. Spr. verzocht het vonnis van den kan tonrechter te vernietigen en verdachte te ver- oordeelen tot ƒ20 boete subs. 10 dagen hechte nis. De verdediger, mr. Mollena, pleitte vry- spraak. Uitspraak 29 October. Voor de Haarlemsche rechtbank stond een Amsterdamsche rijwielhersteller terecht, ver dacht van diefstal van een motorrywiel te Zaandam. Een Zaandammer, die op 5 September j.l. naar de kermis wilde gaan, had het motorrijwiel in de Damstraat geparkeerd. De rijwielhersteller zag het staan en ging op weg ermee naar Amsterdam. De man is reeds eerderveroor deeld. De Officier vroeg 8 maanden gevangenisstraf. De verdecsger, ma-, A. Beets, pleitte cle mentie. Uitspraak 29 October. Een 21-jarige bakker uit Haarlem had op 28 Augustus omstreeks vier uur in de Groote Hout straat gecolporteerd met „Volk en Vaderland", gekleed in een rijbroek, beenkappen met sporen en 'n koppelriem om. De politiebeschouwde dit als een uniform en bekeurde hem. Voor den kantonrechterzei de hy, dat het zyn gewone kleeding was. De rechter was het echter niet met hem eens en veroordeelde hem tot 5. boete of vyf dagen hechtenis met bevel tot vernietiging van de in beslag genomen klee- dingstukken en de op hem bevonden exemplaren van „Volk en Vaderland". De eisch was 8 boete of acht dagen hechtenis. Een inbraak is op zichzelf allesbehalve een pretje, maar als zy bovendien het slachtoffer voor den rechter brengt, dan mag men van een dubbele pech spreken. By een 41-jarigen opper man in de Vooruitgangstraat te Haarlem was ingebroken on verschillende goederen waren gestolen. De dieven werden opgespoord en de gestolen goederen in beslag genomen. Bij de goederen bevonden zich ooktwee revolvers. welke volgens de inbrekers óók uit het huis van den opperman gestolenwaren. De opperman stond nu voor den kantonrech ter terecht, want hij had vuurwapenen zonder vergunning in huis gehad.' De man ontkende echter, dat er revolvers in zyn huis waren geweest en als ze er geweest waren, dan had hij er niets van geweten. De zaak werd uitge steld om de beide inbrekers te hooren. Het zal je oyerkomen! Een slager had een proces-verbaal gekregen, omdat in zijn slagerij het personeel na den wettelyken arbeidstijd had gewerkt. De man liet voor den rechter verstek gaan. Een jonge knecht vertelde als getuige, dat de baas pas getrouwd was en voor de gezelligheid de knechts had uitgenoodigd na den arbeidstijd r.og wat by elkaar te blyven! De rechter wist echter uit de processen-ver baal en andere officieele stukken, dat de slager niet zoo zuiver op de graat was en de knechts wel om andere reden dan de gezelligheid in de slagery waren geweest. Hij veroordeelde den slager dan ook tot 8.boete of vier dagen hechtenis. 4. Het meisje met den blauwen hoed, W. Derby; 5. Rocking chair, Mills Brothers; 6. Mauna Loa, Kanui Lula; 8. Erst eine Walzernacht, Martha Eggerth; 9. Warum, warum hast du mir Weh getan, Tasjana Birkigt; 10. In de Petoet, Willy Derby; 11. Moaning for you, Mills Brothers; 12. Ah, sweet mystery of life, James Melton; 13. On treasure Island, Bing Crosby; 14. Ich bin heute so froh, Martha Eggerth; 15. Alohoe Oe, Orgel- solo; 16. Un type en casquettte, Emile Vacher; 17. Feuert Los, Groot orkest; 8..00012.00 Div. Ondertrouwd: 14 October. W. P. Klaver en W. J. Christiaans; C. Roelofs en C. M. Wesse- lius; 15 Oct. J. P. Smit en J. J. Bongers; G. Drogtrop en J Th. Vermeer; J. L. Brakel en M. Hoeben; P. A. Scherpenhuyzen en A F. C. Rike. Getrouwd: 15 Oct. J. Zeepvat en M. E. Bouc- kaert; J. H. Wisker en M. J. M. van den Bosch; W. Wisman en F. L. Zoet; W. de Wit en M. M. Kenbeek. Geboren: 15 Oct. A. A. Koek—v. Heteren, d A. Vroom—v. Boon, d.; MM. v. Essen—v. d. Molen, d.; G. v. d. HurkMaassen, d.; M. VeugerKelders, z. Overledten13 Oct. J. Fedder—Voorzanger, 74 j., Spaamelaan. Dinsdagavond werd bovengenoemde ont moeting te Amsterdam beëindigd met de vol gende 5 partijen: L. Vlug Knop De Foeljaeger Lijmer Boeree Ninaber Dekker De Boer v. Wunnik Luttikhuis DES VOG brt. h,s. gem. 105 53 10 1.98 125 53 16 2.36 170 32 32 5.31 200 32 33 6.25 53 62 5 -.85 65 62 7 1.05 39 42 3 -.93 65 42 8 1.38 90 57 8 1.58 81 56 5 1.44 Liefhebbers van Kamermuziek kunnen profi- teeren van de vijf avonden, die „Toonkunst" in Haarlem organiseert. Het programma is als volgt: Maandag 19 Oct. 1936 Boedapester Strijk kwartet; Woensdag 18 Nov. 1936 Ethel Barlett en Rae Robertson, 2 piano's; Maandag 11 Jan. 1937 Edwin Fischer, piano; Woensdag 24 Febr. 1937 Nicolai Graudan, cello, Hansi Freudberg, piano; Vrydag 12 Maart 1937 Isolde Menges, viool, Harold Samuel, piano. De Japansche Kunstfotografie zal de heer Adriaan Boer, hoofdredacteur van „Focus", bespreken en laten zien in het clublokaal der Haarl. Amateur Fotograven Ver. aan de Ged. Oude Gracht 104. De interessante bijeenkomst heeft plaats op Donderdag 15 October om kwart over acht. Het nieuw-verbouwde kinderhuis „Groot- Kijkduin" te Zandvoort, zal Maandag 19 Oc tober om 3 uur officieel geopend worden. Tien konynen en een gans hebben onbeken den gestolen uit een hok in de Vosmaerstraat te Haarlem. Smakelijk eten! Maar 6e politie zit er achteraan! GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM - TELEFOON 10390 Totaal 457536 Vorige stand 1637—1696 Eindstand 2094—2232 V.O.G won dus met 138 caramboles. Na afloop werden de fraaie prijzen uitgereikt. Wisselbeker: B. V. „Voor ons Genoegen". Moyenneprijzen: Out (D.E.S.), De Boer (V. O.G.). Seriepryzen: (V.O.G.). Tuninga (D.E.S.), Littikhuis De beker is nu dooi' elke vereeniging 2 maal gewonnen Programma I: Hilversum II (Huizen). Programma H(Hilversum I) Programma UI: 8.05 Parys Radio; 8.20 Parijs Radio; 9.05 Keulen; 9.20 Keulen; 11.20 Parijs Radio; 11.50 Parijs Radio; 12.05 Parijs Radio; 12.35 Keulen; 1.20 Brussel Vlaamsch; 1.30 idem; 1.50 idem; 2.20 Diversen; 2.50 Parijs Radio; 4.20 London Regional; 4.50 idem; 5.20 Keulen; 6.05 Keulen; 7.05 Londen Regional; 7.20 Beromün- ster; 8.20 Brussel Fransch. Programma IV: 8.00 Brussel Vlaamsch; 8.20 idem; 8.30 idem; 8.40 idem; 8.45 idem; 9.00 idem; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 10.50 idem; 11.05 idem; 11.50 idem; 12.50 Droit- wich; 1.35 idem; 2.20 London Regional; 3 05 idem; 3.35 idem; 4.20 Droitwich; 5.35 idem; 6.20 Diversen; 6.45 Droitwich; 7.20 idem; 7.50 Londen Regional; 8.20 Droitwich; 9.20 Diversen; 10.45 London Regional. Programma V: 8.00—7.00 Diversen; 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: Film en Cabaretmu- ziek: 1. Geen geld en ook geen zorgen Bob Schol te; 2. Song of the Island, Eddy Dun- stedfcer; 3. Wo ist der Mann, Marlène Dietrich; Dinsdagavond werden in café Metz aan de Barteljorisstraat een tweetal matches tusschen K. E. T. S. en B. C. H. beëindigd. Allereerst werd de uitgestelde party ge speeld voor de klasse A. De cijfers zyn nu als volgt: BCH KETS brt. hs. gem. G. Metz 250 21 47 11.42 W. Esser 98 21 17 4.75 Vorige stand 394386 Eindstand 644484 De gastheeren wonnen dus met 160 carambo les. Ook de ontmoeting in de Afd. B. werd door B. C. H gewonnen, maar slechts met 5 caram boles De uitslagen zyn: BCH KETS brt. h.s. gem. N. N. 100 33 10 3.03 Smit 89 33 13 2.70 Chargois 50 36 8 1.38 v. d. Loo 34 36 10 -.97 Metz 75 40 11 1.81 Kroon 63 40 8 1.57 Et ten 100 33 13 3.03 Hellonius 78 33 8 2.36 Nader vernemen wij, dat de Alkmaarder die voortvluchtig is met medeneming van 40.000. de 55-jarige bedryfsleider W. N. is, wonende aan den Friescheweg, aldaar. De man moet vooral ook in bookmakerskringen bekend zyn. PARIJS, 15 Oct. (Reuter) De Fransche bank heeft haar disconto van 2% tot 2 procent ver laagd. De Kunst- en Filmavond, dien de Ned. Blin- denbond organiseert op 20 dezer, is geheel uit verkocht. Ook ons verheugt deze mededeeling. Het bestuur van het, Brokkenhuis is zéér te vreden. Van hoevelen kan dat in dezen tyd gezegd worden? Zijn oproep om gedragen klee ding, schoeisel, beddegoed, enz, is goed beant woord. Maar voldaan is het nog niet, want er is zooveel noodig, dat het niet aan alle aan vragen kan voldoen. Wie wat te missen heeft, kan het laten afhalen. Het telefoonnummer is 23676; het adres Donkere Spaarne 34. Ook de financieele bedragen zijn welkom. Daarvoor is het gironummer 147245. Bet boetekleed ontsiert geen mensch en zelfs geen gemeentebestuur. In Zandvoort deed de pachter van het parkeerterrein aan de Marisstraat het verzoek hem gedeeltelijke ont heffing van de verschuldigde pachtsom, ad f 550, te geven. Als motief voerde hy aan: min der gunstig seizoen en voorts soepel optreden van de politie tegen overtreders van het par keerverbod. Met het eerste hebben wy niet te maken, antwoorden B. en W. Anders zou de gemeente alle seizoenstroppen moeten dragen. Maar het tweede argument is juist. De politie is te soepel geweest en al. boete doende, stellen zij den raad voor de pachtsom tot f 400 te verminderen I De heer M. Weber zal 16 October 40 jaar in dienst zyn van dé firma Brokmeyer, Halte straat 52, Zandvoort. Onder overgroote belangstelling vierde het echtpaar v d. Berg, wonende Prinsessestraat, Lisse, zyn gouden bruiloft. Dr. ir. B. Bölger, oud-stadgenoot, maar tegen woordig Hagenaar, komt Vrydag 30 October voor het departement van de Ned. My. voor Nyverheid en Handel spreken over „Welvaart, werkgelegenheid, en werkloosheid". De bijeen komst heeft plaats by Brinkmann, Groote Markt. De bewoners van de Hyacintenlaan, die zoo langen tijd naar de over de Brouwersvaart ge legen bollenvelden hebben moeten kijken, zon der er bij te kunnen komen dan na een vrij lange wandeling, zullen binnenkort hun hond jes langs het Brouwersvaartpad kunnen uit laten. Men is begonnen met den bouw van de brug, waarvoor de raad een crediet verleende. Dat worden twee bruggen op nog geen drie honderd meter afstand bromde de heer Visser. Maar de spoordijk ligt er tusschen! Voor de serie Vrydagavondconcerten der H. O. V. hebben zich thans 230 nieuwe leden latexi inschrijven. De volgende week wordt het eerste concert gegeven. Men geve zich nog op by den administrateur der H. O. V. Vondelkade 2, Heemstede, telef. 26859. Het eerste Haarlemsche piano-accordeon-or- kest geeft Dinsdag 27 October een uitvoering in het gebouw van den H. K. B. aan de Tem pelierstraat. De Kerkeraad van de Hervormde Waalsche Gemeente heeft de goedkeuring van den Minis ter van O. K. en W. ontvangen om te begin nen met het eerste deel der restauratie van de Begynhofkerk. Onder leiding van architect A. Kok wordt nu begonnen met de herstel werkzaamheden van torenspits en dak. De Vereenigde Huiseigenaren vergaderden Woensdagavond en de opkomst was zoo groot, dat 2 zalen gehuurd moesten worden. De voor zitter herdacht den heer J. Albers, die ruim 25 jaar den hamer hanteerde. De aftredende be stuursleden werden herkozen. Mr. van Tyn hield een causerie over brandverzekering. Door den Dienst der Gemeentereiniging is bij B. en W. rapport ingediend, waarin aangedron gen wordt, hier ter stede, evenals zulks in Amsterdam en Den Haag reeds het geval is, vuilnisemmers met deksels om te sluiten ter M'n schoonzusje Edith beweerde steeds dat ze geen type was om te trouwen. In werkelykheid was ze een schat. Ze was een frisch gezond meisje, met een fijnen smaak en zeer sportief. Bovendien had ze wat geld en veel vrienden, maar.geen enkele scheen met haar te willen trouwen. „Nu," zei ik, „ik meen te weten, waarom je ondanks je vroolijk, onbezorgd uiterlijk, je ont wikkeling, je geld, nog altijd ongetrouwd bent, en als je net goedvindt, dus het me niet kwa- lyk neemt, dan zal ik het je zeggen." „Ga je gang maar Cissy," stemde ze toe en ze zette zich in postuur om te luisteren. „Waar mannen van houden," begon ik, „is iemand, waarvan ze geestelyk en lichamelijk de meerdere zyn. Jy bent te bijdehand, kind lief, met je 28 jaar Mannen vinden het heer lijk tegen een vrouw te kunnen zeggen: „jij kleine idioot." Ze houden van haar, omdat ze denken, dat die lieve kleine schat niet voor zichzelf kan zorgen en dat zy het voor haar moeten doen. Ze negeeren liever een vrouw, die voor zichzelf kan denken. Vooral op het ge bied van sport zyn ze zeer gevoelig en een vrouw die hen by zwemmen, roeien, tennissen, auto-rijden en al die dingen de baas is, be wonderen ze, maar ze passen er voor ze tot vrouw te nemen. Maar," ging ik voort, „ik heb het er nu eenmaal op gezet, je vóór 't einde van 't jaar gelukkig te zien. Een van m'n vriendinnen, mevrouw Middleton, die je nooit gezien heeft, wil je graag eens te logeeren heb ben. Je gaat er dus heen, maar als je er bent, laat je al je gewoonten in den steek. Je bent daar een aardig meisje, dat met breien haar tijd passeert. Je kleedt je eenvoudig en je weet niets van sport of autorijden; denk er aan." „Maar dat is om dood te gaan!" riep Edith. „Ik zou maar gaan en m'n advies trouw op volgen," hernam ik. „Er komen daar verschil lende ongetrouwde heeren over den vloer, en danenfin, nu weet je genoeg." En zoo vertrok Edith naar mevrouw Middle ton, voor wie ik haar een brief had meege geven, met het verzoek, m'n schoonzusje onder haar byzondere bescherming te nemen. Haar zelf had ik verzocht me geregeld over haar be vindingen te schrijven. Den eersten brief kreeg ik al een paar dagen in minimin mi in n minium beschikking van de huismoeders te stellen. Dit zou een groote verbetering zijn. Men make zich niet ongerust: voorloopig is het plan om de emmers kosteloos in gebruik te geven. De afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van R. K. Kleermakers heeft besloten tydens dezen winter verschillende technische avonden voor haar leden te beleggen. De eerste zal gewyd zijn aan het snijden en maken van moderne dameskleeding en wordt gehouden op Maandag 9 November in een zaal by Brinkmann op de Groote Markt. Verder komen er lezingen over warenkennis, boekhouding. Het secretariaat der afdeeling is gevestigd Duvenvoordestraat 48, te lefoon 15834. Onze oud-stadgenoote, mevrouw C. A. J. SpeenhoffFrinz, de vrouw van den bekenden bard, is in het Academisch Ziekenhuis van Leiden opgenomen voor het ondergaan van een oogoperatie. Op een vergadering onder leiding van den algemeenen voorzitter, den heer prof. ir. R. L. A. Schoemaker, is opgericht de kring Haarlem van N. I. V. A. Deze kring bestaat uit een groep N.I.V.A.- architecten, woonachtig te Haarlem en omlig gende gemeenten. Tot voorzitter en secretaris van den kring werden resp. gekozen de heeren ir. F. Kruger en A. V. Hartogh. In de week van 4 tot en met 10 October zijn te Haarlem, Hillegom en Zandvoort 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Te Castricum is 1 geval van diphtherie voorgevallen. De Wiener Sangerknaben zullen Vrijdag 30 October om 8.15 uur een nieuw programma ten gehoore brengen in het Concertgebouw. Ze zijn zoo juist teruggekeerd uit Australië en Ameri ka. Dé commissie voor onderwijs aan de school vrije jeugd heeft f 100.ontvangen voor het Greshoffonds. Particulieren kunnen dit voor beeld volgen door storting op no. 111341, mr. L. G. van Dam, Haarlem. De Heemsteedsche Reddingsbrigade houdt Maandag 19 October haar jaarvergadering in café v. d. Heuvel, hoek Valkenburgerlaan. .Piet en Drein maakten het zich gemakkeiyk en gingen ieder in den gemakkelyksten stoel zitten, die er in huis was. In de kast stonden een heeleboel koekjes en ze zetten elk een schaal naast zich neer, want de meneer had geaegd, «tet ae len of ze thuis waven. Toen Piet 's morgens opstond, besloot hij zich eens goed te scheren. Op het kastje log een scheermes gereed, maar toen hii in het spiegett*e wüde htfmq. zag h? dat 't een heel goed- taep aowt we. „Drein", riep Piet, „kom eens kyken wat een gekke spiegel." „Dat is heelemaal niet zoo gek", antwoordde Drein. „Zoo'n spiegel heb ik wel eens meer gezien. Dat noemen ae een lach- later. Daarin schreef ze, dat ze d'r best deed haar rol goed te spelen, maar dat het vreese- lijk vervelend was. Verder vertelde ze, dat ze vlijtig breide en borduurde en alle familie-al bums doorkeek, die men haar voorlegde. Ik schreef haar een brief terug om haar op te beuren, met tal van goede raadgevingen en drukte haar speciaal op 't hart haar eigen wijsheid en kennis vooral niet voor de „heeren" te luchten. Nog ontving ik een paar brieven van Edith, allesbehalve aangenaam van in houd. Zoo stonden de zaken de eerste paar weken zonder succes, toen eensklaps de jongste broer van mevrouw Middleton kwam opdagen, die kapitein in 't koloniale leger was en z'n verlot in Engeland kwam doorbrengen. Uit het feit, dat Edith z'n aankomst meldde zonder eenig commentaar, maakte ik op, dat hij veel indruk op haar gemaakt had. Het duurde dan ook niet lang, of ze deelde me alle mogelijke bijzonder heden over hem mede. Ik begreep toen, dat ze verliefd op hem was en niet zuinig ook. Ze beloofde me echter coute que coute, haar rol trouw te blijven spelen. Van mevrouw Middle ton hoorde ik intusschen, dat kapitein Gar diner veel tijd met Edith zoek maakte, om haar de geheimen van z'n auto te lee- ren en haar on- 1 derricht te geven in 't besturen van dat voertuig. In m'n geest zag ik al, hoe aandacn- tig m'n schoonzusje naar dit alles luisterde, terwijl ze er misschien meer van wist dan de kapitein zelf. Toen ik echter na drie weken nog niets van een verloving hoorde, ging ik persoonlyk eens poolshoogte nemen en kwam tot m'n spijt tot de bevinding, dat er andere meisjes in 't spel waren gekomen, met wie kapitein Gardiner zich meer bezig hield dan met Edith. Hij nam ze mee in z'n auto, arrangeerde feestjes en sportpartytjes, zonder echter van Edith nog byzondere notitie te nemen. Ik kan me voorstellen, hoe vreeselijk dat voor haar was. Den eersten keer in haar leven werkelijk verliefd te zijn en dan te zien, dat anderen boven je gesteld worden, dat is al heel erg voor een vrouw. Maar op een mooien zomerdag gebeurde er1^ iets heel byzonders. Edith vertelde me later precies zooals alles zich had toegedragen. De kapitein had haar op een middag, lou ter uit beleefdheid, uitgenoodigd een auto ritje met hem te maken, biykbaar omdat er niemand anders aanwezig was. Heel schuch ter, dus volkomen in haar aangenomen rol, had ze naast hem plaats genomen en weldra reed de auto met een flinke vaart over den weg. Op een gegeven oogenblik, toen de auto van een stelle helling naar beneden reed, zagen ze eensklaps aan den eenen kant van den weg een hooiwagen naderen, terwyl In dezelfde richting, waarin ze reden, een wagen met kin deren, spelenderwyze naar beneden sukkelde. „Oo.... kyk uit!" riep Edith; „we ryden op hen in!" „Wel verdmompelde kapitein Gardi ner tusschen z'n tanden en m'n schoonzusje zag tot haar verbazing, dat hy eensklaps de kluts was kwyt geraakt, terwyl de auto met onverminderde snelheid voortylde. Dat was voor haar sportieve natuur te veel. „Stomme eend!" riep ze, duwde hem op zij en nam het stuurwiel uit z'n handen, juist op tyd, om met twee sierlyke zwenkingen tus schen beide vehikels door te ryden. „Zóó moet jë sturen en niet zitten slapen, idioot!" Toen ze dit gezegd had, ontwaarde Edith met schrik, dat ze den geheelen. goeden in druk, dien ze met zooveel zorg gekweekt had, had prys gegeven. Maar vóór ze goed en wel wist, wat er gebeurde, had de kapitein z'n auto aan den kant gezet, haar omhelsd en haar ge kust. Niet alleen had hy haar allerlei lieve woordjes in 't oor gefluisterd, maar hy had haar met aandrang verzocht z'n vrouw te wil len worden. Hy. bekende haar, dat, van 't eerste oogen blik af, haar schoonheid en lieftalligheid reeds grooten indruk op hem hadden gemaakt, doch dat hy tenslotte maar besloten had van haar af te zien, „omdat zoo'n meisje waar niets by- zat, toch geen goede levensgezellin voor hem zou zyn. Nu had hij echter gezien, dat zo „spirit" had en wel sportiever was dan hy had gedacht. Z'n liefde was nu met verdubbelde kracht teruggekomen. Dit alles vertelde Edith my met een stralend gezicht; ook dat ze al verloofd waren. Ik gaf haar den raad, hem nooit te vertellen van de vergissing, die hy gemaakt had, door te veronderstellen, dat ze door z'n autolessen het sturen geleerd had. „Och, m'n lieve verstandige Cissy," lachte ze, „dat mooie advies komt veel te laat. Ik heb het hem al denzelfden dag verteld." „O, wat een gansje ben je!" En wat zei hy?" vroeg ik. „Dat het idioot was om te denken, dat ik nooit voor dien tyd ten huwelijk was gevraagd. De eenige reden daarvan was, dat de ware Jozef voor my al dien tijd in Afrika had ge zeten en nu eerst in Engeland was terugge komen." IJMUIDEN, 15 October 1936. Trbot 46—72 ct. per K.G.; griet ƒ1826 per 50 K.G.; tong 0.881.11 per K.G.; groote schol 25, middel schol 1822, zetschol 1818.50, kleine schol ƒ5.50—19, schar 2.50—12.00 per 50 K.G.; rog ƒ5.5013.50 per 20 stuks; vleet ƒ0.701.25 per stuk; pieterman en poon ƒ4.50, groote schel- visch 3036, middel schelvisch ƒ2630, kl. middel schelvisch 2127, kleine schelvisch 8.5022 per 50 K.G.; kabeljauw 3352 per 125 K.G.; gullen ƒ2.70—14.50 per 50 K.G.; leng 1.15—2.00 per stuk; heilbot 62—82 ct. per K.G.; wijting ƒ1—4.60 per 50 K.G.; koolvisch ƒ2.40 —7.00 per stuk; versche haring ƒ2.50—4,10 per kist.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2