New-ïorkscke Bears GOEDERENVERKEER MET DUITSCHLAND ITi-™ VRIJDAG 16 OCTOBER 1936 Het stabilisatiefonds van Frankrijk Onlusten te Bombay Korte berichten Ekin's extra vliegtuig Zakken cement op het hoofd gekregen Verklaring van gouverneur Labeyrie van de Bank van Frankrijk De bijeenkomst van aandeelhouders Ontevredenheid over Jouhaux? aanwezigheid De verkiezing Regeeringscommissies bespraken aanpassing der betalings mogelijkheden GROENT EN EXPORT NAAR FRANKRIJK Door Fransche maatregelen geheel stopgezet? PRIJSOPDRIJVING VAN GRAAN Landbouwer voor den Goudschen kantonrechter OFFICIEELE CRISIS- PUBLICATIE Gewichtsgrenzen varkens DRINKWATERVOORZIENING TE 's GRAVENZANDE Vergunning door Gedeputeerden verlengd tot 1 November Sprekende reclame voor K. L. M. en K.N.I.L.M. Twee arbeiders gewond EEN MYSTERIE OPGELOST? Vondst van geraamte herinnert aan spoorlooze verdwijning DE HONDERDDUIZEND IN HILVERSUM! Gelukkige winnaars DROEVIG VERDRINKINGS- GEVAL Los werkman van een platte schuit gegleden WOONHUIS TE PEIZERMADE UITGEBRAND Niet-verzekerde inboedel gedeeltelijk behouden Deensche boternoteering Geld gestolen uit een woonwagen De Kievit op Schiphol MARKTNIEUWS Graannoteering FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 15 October Na vaste opening werd de stemming onregelmatig; 't slot was weer iets beter WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 15 October (Reuter) De gouver neur van de Bank van Frankrijk, Labeyrie, heeft vanmiddag in zijn openingswoord ter vergadering van aandeelhouders de tenden tieuze geruchten tegengesproken, volgens welke de aandeelhouders van hun rechten zouden worden beroofd en het zesmaandelyksehe di vidend zou Worden gepasseerd of belangrijk verminderd. Hij zeide dat de wetgever geenszins van plan was eenige wijziging te brengen in de voorwaarden der vergelding van de aandee- len. x Vervolgens maakte Labeyrie een toespeling op de vergissingen, welke zekere lieden hebben begaan bij hun uitlegging der wijzigingen, welke zijn gebracht in de wekelijksche bank- staten. Ten aanzien van het stabilisatiefonds van tien milliard zeide Labeyrie, dat dit niet aan de bank toebehoort. Het werd verkregen als winst op de her waardeering van den goudvoorraad en behoort den Staat toe. De iedere week op den bankstaat aangege ven goudvoorraad is daarom lager dan de mo netaire reserve, welke Frankrijk bezit. Labeyrie gaf vervolgens de reden, waar om hij niet de bewegingen van het stabi lisatiefonds publiceert: de speculanten tegen te werken. Ongetwijfeld, aldus voegde hij hieraan toe, is een openbare controle op den toestand der centrale bankinstellingen noodig voor 'n goed beheer der Staatsfinanciën. Tenslotte deed Labeyrie een beroep op de aandeelhouders „alle kalmte en rust te be waren in de zekerheid, dat hun medewerking met vertrouwen zal worden ontvangen door de reeds aangewezen leden van het college van adviseurs." De bijeenkomst der aandeelhouders werd gehouden ter verkiezing van twee adviseurs en drie censoren in den raad van bestuur der bank, zulks overeenkomstig het nieuwe statuut van de Bank van Frankrijk. Alle leden van eten raad van beheer waren aanwezig. Ongeveer 1300 aandeelhouders woonden de vergadering bij. O. m. werd Jouhaux, de algemeen secretaris van het vakverbond, die lid van dezen raad is, opgemerkt. De aanwezigheid van Jouhaux naast Labeyrie gaf aanleiding tot levendige protesten. Zoodra de leden van den raad hun plaatsen innamen, werden kreten geuit. Deze interrup ties hielden pas op, toen de president de ver gadering schorste voor de stemming. De betooging gold niet den persoon van La beyrie. Zij kwam van de zijde van aandeel houders, die ontevreden zijn over het gewij zigde statuut van de bank. Tal van aandeelhouders gingen langdurig tegen Jouhaux te keer. Toen het betrekkelijk rustig was geworden, nam Labeyrie het woord. Zijn redevoering werd dikwijls onderbroken. In antwoord op de critiek verklaarde Labeyrie, dat de nieuwe organisatie van de bank op geen enkele wijze de belangen van de aandeelhouders schaadt Hun belangen kunnen ook op geen enkele wijze worden getroffen door operaties met het stabilisatiefonds. By de stemming werden tot adviseurs ge kozen de president van de federatie van be lastingbetalers, Lemaigre du Breuil, en de pre sident van de federatie van industrieelen en handelslieden, Duhem. Drie aftredende censoren werden herkozen. De vergadering keurde deze verkiezing en herkiezing met langdurig applaus goed. BOMBAY, 15 Oct. (Reuter) In de wijk Byculla is het tot een ernstige botsing geko men tusschen Hindoes en Mohammedanen, naar aanleiding van het feit, dat begonnen werd met den bouw van een Hindoe-tempel in de nabij heid van een moskee. Twee personen werden gedood, terwijl een zestigtal gewonden in de ziekenhuizen moest worden opgenomen. Daar de politie vreest, dat de onlusten naar andere deelen der stad'zul len overslaan, zijn op de strategische punten P06ten geplaatst. Miotelkowa, die waarschijnlijk de oudste Pool- sche vrouw is geweest, is op 112-jarigen leeftijd te Warschau overleden. De volgende week zal in Polen een bijzondere Italiaansche militaire missie aankomen, welke namens Mussolini aarde uit Itaiiaanschen grond zal leggen op den terp Sowinietsj, welke te Krakau is opgericht ter eere van Pilsoedski. De Chlneesche bladen melden, dat een tref fen heeft plaats gehad tusschen Mongoolsche af deelingen en troepen van Soei-Toean te Taolin, aan den spoorweg naar Peiping. Een uit Auch (Frankrijk) komende trein is op het station van Casteraverduzan in botsing gekomen met een trein uit Eauze. Vijf personen werden gewond, van wie één ernstig. De mate- rieele schade is van weinig beteekenis. De Japansche keizer heeft telegrafisch zijn gelukwenschen gezonden aan Mohammed Zahir Khan, den koning van Afghanistan, die Don derdag zijn 22sten verjaardag vierde. Donderdag is te Birkenhead de Britsche flot tielje-leider Inglefield te water geiaten. Deze bodem is 97 meter lang en 10 meter breed en heeft een waterverplaatsing van 1455 ton. Naar verluidt zullen te Boedapest verschil lende onderstaatssecretarissen vervangen wor den, terwijl ook mutaties zullen plaats hebben onder de prefecten. Volgens eenige bladen zou overwogen worden, graaf Bethlen te benoemen tot leider der delegatie te Genève. Ivady, de president der regeeringspartij, heeft om gezond heidsredenen ontslag genomen. U dacht immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker wetenl De Nederlandsche monetaire maatregelen hebben een aanpassing van de betalings mogelijkheden voor het goederenverkeer wenscheJijk gemaakt. De Duitsch-Neder- landsehe regeeringscommissies hebben in een buitengewone bijeenkomst te Berlijn over een dergelijke aanpassing gesproken, waarbij zij zich lieten leiden door het ver langen een verstoring van het clearings- verkeer te voorkomen. Verder is overeengekomen, de onderhan delingen over de vernieuwing van de ver- rekenings-overeenkomst, welke in September te Hamburg zijn begonnen, in November te hervatten. De Fransche regeering heeft, naar het Volk meldt, het invoercontingent voor groenten op nul gesteld. Dit beteekent, dat op het oogen- blik geen enkel land, dus ook niet Nederland, groenten in Frankrijk kan invoeren. De redenen, welke de Fransche regeering tot deze maatregelen hebben geleid, moeten gezien worden in den geweldigen omvang, dien de grove tuinbouw in Frankrijk heeft verkregen. Intusschen beteekent dit voor onzen tuin bouw een zware slag. Voor den kantonrechter te Gouda heeft de landbouwer P. V. uit Waddinxveen terecht ge staan, die den prijs van zijn tarwe op onrede lijke wijze had opgedreven. V. had voor de monetaire maatregelen der regeering een hoe veelheid tarwe verkocht voor 6 per 100 K.G. aan een graanhandelaar. Later herinnerde hij zich opeens dezen verkoop niet meer en eisch- te meer. De burgemeester van Waddinxveen liet toen den voorraad in beslag nemen. Bovendien had hij aan anderen gerst tegen hoogere prijzen verkocht. Het O. M. eischte een boete van 200, subs. 20 dagen hechtenis. Mr. B. F. J. Simon uit Utrecht zeide, dat de verkoop op een vergissing berustte. Verder meende pleiter, dat de latere verkoop tegen beursprijzen geschied was, en dus niet straf baar was. De kantonrechter zal over veertien dagen uitspraak doen. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat het in de bedoeling ligt, de tijdelijke verhooging der gewichtsgrenzen, waarbinnen varkens van metalen merk en ta- toueermerk moeten zijn voorzien, weder onge daan te maken. Deze grenzen werden destijds verhoogd wegens de heerschende varkenspest. Met ingang van 2 November as. zullen deze grenzen worden bepaald op 10 en 40 kg. en met ingang van 16 November d.a.v. op 10 en 25 kg., waarmede dan het oorspronkelijke peil weder zal zijn bereikt. Deze regeling houdt dus in, dat georganiseer- den die ongemerkte biggen boven 10 kg. in voorraad hebben, deze ten spoedigste en in ieder geval vóór 2 November a.s. ter merking dienen op te geven. Indien zij niet meer over biggenmerken, hetzij ingevolge toekenning, hetzij door overdracht, beschikken, zullen zij die biggen ten spoedigste dienen op te ruimen. Op 16 November as. zal ook de bovenste ge- wichtsgrens weder op 25 kg. zijn hersteld. Op dat tijdstip zullen varkens boven 25 kg. dus slechts in voorraad mogen worden gehou den tot een aantal, maximaal gelijk aan de toewijzing mestvarkens. Met bétrekking tot de drinkwatervoorziening te 's-Gravenzande vernemen wij van bevoegde zijde het volgende: Het gemeentebestuur van 's-Gravenzande heeft in een onderhoud met Ged. Staten van Zuid-Rolland toegezegd, zich thans zoo spoedig mogelijk van deskundigen bijstand te zullen voorzien. In verband met deze toezegging heb ben Ged. Staten besloten de vergunning te ver lengen tot 1 November a.s., mits het gemeente bestuur zorg draagt, dat de kwaliteit van het ge distribueerde water door het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening geregeld onderzocht wordt. Verlenging van de vergunning na 1 November 1936 zal slechts in overweging worden genomen, indien het gemeentebestuur zich vóór dien da tum voorziet van bijstand van een deskundige, die op korten termijn advies uitbrengt over de totstandkoming van een behoorlijke drinkwa tervoorziening voor de geheele gemeente en dverigens, zoolang die voorziening haar beslag nog niet heeft gekregen, op de bestaande water leiding voor de „Boerenwoning", in het bijzon der wat de hygiënische verzorging betreft, ge regeld toezicht uitoefent. 't Douglas-toestel van de K.N.I.L.M., dat den heer Ekins naar Manilla heeft gebracht, land de Donderdag zeer vlot op het vliegveld Tji- iilitan. De heer Nieuwenhuis, hoofdvertegenwoordi ger van de K.N.I.L.M. verklaarde, dat de ont vangst in Manilla alom allerhartelijkst was, terwijl de reis een schitterend Nederlandsch vlagvertoon heeft beteekend. De belangstelling was enorm, terwijl de pas sage-aanvraag van betalende passagiers voor de retourvlucht het aantal beschikbare plaat sen verre overtrof. Het toestel nam op de retourvlucht drie extra-passagiers mede, te weten: allereerst 'n Spaanschen vlieger, die met de K.LM. naar Europa doorvliegt om zich bij het leger van generaal Franco te voegen; verder den vice- president van de National City Bank, den heer Hart, die naar Singapore doorvliegt, en tenslotte den hoofdvertegenwoordiger van de Curtiss-Wright-Motorenfabriek, den heer Leighton, die naar Australië doorreist. De president der Philippynen, de heer Que zon, sprak tijdens de aan den heer Nieuwen huis aangeboden lunch de hoop uit op een zeer spoedige instelling van de K.N.I.L.M.-lijn naar Manilla. Donderdagmiddag heeft zich op de terreinen van de N.V. E. R. Wigboldus en Zn., bouw materialen en houthandel, gelegen aan den Friesche straatweg te Groningen, een ernstig ongeluk voorgedaan. Twee arbeiders waren bezig met het laden van zakken cement op een vrachtauto. In to taal waren 250 zakken met cement opgestapeld tot een hoogte van vier meter. Plotseling begon de lading te werken. Beide arbeiders zijn toen onder eenige zakken terecht gekomen, met het gevolg, dat de 45-jarige ge huwde R. Tabak, betonwerker te Groningen, een schedelbasisfractuur bekwam. Hij werd in ernstigen toestand naar het Dia- conessenziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Zijn kameraad, de 41-jarige gehuwde D. J. Land, eveneens te Groningen woonachtig, be kwam een kneuzing aan het been, en kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. By het uitgraven van een sloot bij het Oud- deel onder Huizum (Fr.) hebben arbeiders eenigen tijd geleden het geraamte gevonden van een man. De politie stelde een onderzoek in en tenslotte bracht men deze vondst in ver band met het spoorloos verdwijnen van een boekhonder van de gemeentereiniging te Leeu warden in 1921. Onderzoekingen hebben toen maals geleid naar een vermoeden van misdaad. Inderdaad schijnen er aanwijzingen te bestaan, dat het geraamte van den verdwenen boekhou der, den 22-jarigen W., zou zijn. O.m. vertoont de schedel sporen van een kwetsuur, die de vermiste indertijd had opgeloopen. Het is aardig te vermelden, dat de honderd duizend van de Staatsloterij gisteren te Hil versum is gevallen. Het nummer 1611 was verkocht door mej. H. L. Keppler; een half lot kwam o.m. terecht bij de „club van dertig", die gedomicilieerd is in café v. d. Ven aan de Veerstraat. Vijf jaren geleden was deze club ook de gelukkige win nares van den hoofdprijs. In het ververschingskanaal achter de gebou wen van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Den Haag heeft Donderdagavond een los-werk- man den verdrinkingsdood gevonden. Hy was omstreeks half zes met een collega bezig, een platte schuit voort te boomen, waarin materiaal werd vervoerd voor de nieuwe brug aan de Laan van Meerdervoort, toen ter plaatse waar de rio- leering met sterken stroom in dit kanaal uit mondt, de boeg van het vaartuig tegen den kademuur aan de overzijde werd opgedreven. De man probeerde toen met zijn vaarboom de schuit weder in haar normale ligging te verkrijgen, doch hy gleed daarbij voorover en werd door den stroom een eind meegesleurd. Pogingen van zijn collega om hem door het toesteken van den vaarboom te redden, bleken vruchteloos. Het slachtoffer, de 41-jarige G. H. J. R., wo nende in de Van Mierisstraat, verdween in de diepte. Het was voor zyn kameraad ondoeniyk in dit verstikkende water by zoo een sterken stroom den man na te springen, want dan zou ook deze stellig zyn verdronken. Eerst een uur later werd het lijk van R. door een agent van politie met behulp van een dreg opgehaald. Kunstmatige ademhaling door een'dokter van den G.G.D. toegepast, mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot is daarop naar het zie kenhuis Zuidwal overgebracht. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Na geruimen tyd werkloos te zyn geweest was hy pas de vorige week weder aan den arbeid ge komen. Donderdagmiddag omstreeks half vier is brand uitgebroken in de woning van de familie W, Otter te Peizermade (gemeente Peize). Het vuur is vermoedelijk ontstaan in den schoorsteen van de voorkamer. De vlammen grepen snel om zich heen en in weinige oogenblikken stond de geheele woning in lichter laaie. De brandweer uit Peize bestreed het vuur met twee stralen, doch zy kon niet verhinde ren, dat de woning bijna geheel uitbrandde. De inboedel kon slechts gedeeltelijk worden gered. Sinds twee weken was zy niet meer ver zekerd. Het huis daarentegen was geheel ge assureerd. De offdcieele Deensche boternoteering is vastgesteld op 214 kronen, is 88 ct. per K.G. Te G'inneken is ingebroken in een woonwa gen van een amusementsbedrijf, dat zyn tenten daar heeft opgeslagen. Een bedrag van onge veer f 500 werd buitgemaakt. Eet geld was geborgen in wit-zeildoeken zak ken. De Kievit is om 17.43 Donderdagmiddag op Schiphol geland. GOES, 14 Oct. Exportveiling. Zure kroetapcels 8.60 per 100 kg. Kleine veiling. Peren: doynne'au ni? leghipont 1830, soldat laboureur 15—25, zwijndr. wijn 10—23, comtesse de paris 14—20, nouveau poiteau 12—16, beurré alex lucas i? oJ' b. clairgeau 1824, bezy van schonauwen 20, winteisuikeryen 9—12, gieser wildeman 10—18, b. daremberg 18. b. superfin 22, triumpiie de «enne 10—16, klei 11—16, brederode 15. poncs remy 1013, groene chaumontei 912, afval en kroet -10. Appels: cox oranje pipping 16—47, glorie van hphand 142Ö- transp. de cronsels 1529, ster 12 28, schoone van boskoop 1226, goudreinet 1238, schoune van boskoop 1226, goudreinet 12—33, bramley seedling 10—16. lanes prins aubtrt 12—15, notaris 1421, zure bellefleurs 1220, Laxton sup. 22, jonathan 2022, lemoen 1823, bismarek 12, zoete armgaards 1518, pomne d oranje 17—19, afval en kroet 4—15 per 10 xg. 's HERTOGENBOSCH, 15 Oct. Paarden. Aange voerd 628 stuks, w.o. 528 paarden, 100 veulens. Verdere medeaeelingende aanvoer was vele moo ter dan op de Septembermarkt, de handel vlot en de prijzen hooger. Voljarige paarden aanvoer ruim, handel goed. Prijzen van 270400. lV2-jairse paarden van 206-300. Zeer ruime vraag waar door handel goed. De betere soorten beslist hooger. Luxe paarden van 260380, grootere aan voer, handel vlot. Veulens van 100—190 aan voer matig, handel vlot tegen goede prijzen Slachtpaarden van 18—22 cent per pond slacht- gewicht. Har-del ln de goede kwaliteiten vlot. Afloop der markt vlot. AMSTERDAM, 10 Oct. EierveSling Centrale Markt, Heerengracht 23. 46-48 kg. 3.203 40 48-5u kg. 3.403.6C' 50-52 kg. 3.60—3.80, 58—60 kg 4.40—4.60, 60-62 kg. 4.60—4.80, 62-64 kg. 4.80—5 co' Aanvoer 32.000 eieren. Stemming matig LIVERPOOL. 15 Oct. Tarwe. Oct. Dec. 8/6 V Maart 8/1. 4 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surseance van betaling: d.d. 9 Oct. 1936 verleend aan de H.V. o.d. Fa. J. A. Ronda, gevestigd en kantoor houdende te Groningen en haar firmanten. A. Zwart en A. Ronda, kooplieden, beiden wonende te Groningen, voor den tijd van 1 jaar, ingegaan 14 Aug. 1933. Surseance P'a. Surie Muiier, Amsterdam. In verband met een door W. J. T. Haitsma Muliei op 8 Oct. j.l. gedeponeerd ontwerp-accoord. is bepaald: dat vorderingen ten aanzien waarvan de sur seance werkt vóór 31 Oct. a.s. bij den bewind voerder, mr. J. C. P. Vrij te Amsterdam, moeten worden Ingediend; dat over dit accoord zal worden geraadpleegd en beslist op Donderdag 19 Nov. a.s. te 11.30 uur in het paleis van justitie te Amsterdam. Surseances van I. van Praagh en M. Franks te Amsterdam. 9 Oct. 1936 werd bepaald: dat de termijn, binnen welken de schuldvorde ringen, ten aanzien waarvan de surseance werkt, bf) den bewindvoerder moeten zyn Ingediend, zal eindigen 31 Oct.; dat over het door I. van Praagh en M. Franks op 15 Juli gedeponeerde accoord op Vrijdag 27 Nov. des v.m. te 10.30 uur, in raadkamer paleis van justitie te Amsterdam, zal worden geraad pleegd en beslist. In de surseance van W. Landstra: h.o. den naam fa. B. Brugs ma Azn., boek- en kunsthandel te Utrecht, is een ontwerp-accoord gedeponeerd, en in verband hiermede bepaald: 1. dat schuldvorderingen, ten aanzien waarvan de surseance werkt, bij den bewindvoerder, mr C. L. Eldering te Utrecht, moeten zijn Ingediend uiterlijk 4 Nov. 1936; 2. dat raadpleging en beslissing over het aan geboden accoord zal plaats vinden op 18 Nov. 1936 des middags te 12 uur in het Gerechtsgebouw te Utrecht. Failliet verklaard: 14 Oct.: Th. Jansen, installateur, Cuyk. Cornells Bax, sigarenmaker, Schaijk Rfjks- weg. H. J. wigmans, caféhouder, Nuenen, Ger- wen B. 72. W. A. L. Bleker, koopman, Zeist, Burg. Patlju- laan 125. W. de Koning, aannemer, Renswoud. L. M. Kraan, Utrecht, Nicolaasweg 41. H. W. Wiehart, stucadoor. Doom, Gezichts- laan. J. G. Broers, garagehouder, Woerden, Utrecht- scheweg 69, G. Wagensveld, lood- en zinkwerker, Utrecht, Fabriekstraat 10. E. Franken, kunstmesthandelaar, Terschuur gem. Barneveld. O. Bouwman, winkelier, Zwolle, Roode To renplein 7. K. Wendholt, schilder, Zwolle. Jan Hendrik Peddemors, landbouwer, Ommen. 15 Oct.: L. Parser te Amsterdam, Uiterwaarden- straat 135. S. Wiegmans, caféhouder, Duivendrecht gem. Ouder-Amstel, Rijksstraatweg 39. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van W. H. Botter, Amsterdam; M. van Veen, Amsterdam; L. Wortel. Amsterdam; P. Kuyt, Amsterdam; S- de Leeuw, Amsterdam; W. Schuite. Amsterdam; H. H. Drost, Amsterdam; W. M. A. Pe ters, Amsterdam. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van J. v. d. Hoek Ostende, Bilthoven. TMedegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H. V. A. A'dam Rubber Senembah Anaconda U. S. Steel Shell Union Tidewater Kennecott 392—394 157 216'/2—217'/2 405 227—226 V2 272 33%—33% 58 18—18 149/16—1411/16 40%40% Van 4.30—5 uur Kon. Olie Unilever Philips H. V. A. A'dam Rubber Aku Ned. Scheepv. Unie Anaconda U. S. Steels Shell Union 393% 405—404 226% 38 76 333/s—33 7/16 58 18 7/16—18 NEW-YORK, 15 Oct. (Part.). De handel onderging heden een verdere inkrimping; ge durende het eerste beursuur werden 460.000 shares omgezet. De stemming was evenwel ver beterd en verschillende fondsen konden een ge deelte van het gisteren geleden verlies tyeer in halen. Het weekbericht van Iron Age maakte een zeer gunstigen indruk. U.S. Steels openden weliswaar iets lager, doch konden zich later herstellen, terwijl de meeste andere staalaan- deelen een kleinigheid konden aantrekken. Spoorwegwaarden lagen bij den inzet vaster, al was de koersbeweging over het algemeen onre gelmatig. Union Pacific waren zeer vast, waarbij zy 1 y, dollar konden verbeteren. In het tweede beursuur traden winstnemingen op, waardoor een gedeelte van de winst weer teniet werd ge daan. Koperaandeelen waren goed gedisponeerd. Anaconda's stegen ongeveer 1 dollar. Waren- huisaandeelen lagen over het geheel genomen een fractie hooger, terwyl automobielfondsen goed prijshoudend waren. Public-utilities onder gingen eveneens weinig wijziging; Amer. Tel. Tel. konden na onveranderden inzet iets aan trekken. Chemische fondsen waren gedrukt en moesten een kleinigheid prijsgeven, terwyl aan- deelen in fabrieken van landbouwwerktuigen die aanvankelijk gedrukt lagen, later konden verbeteren. Case Treshing liepen 1 dollar op. Westinghouse Electric waren 1 dollar beter. Aandeelen in fabrieken van spoorwegmateriaal konden zich niet ten volle handhaven. Tabak ken en natte waarden waren goed gedisponeerd. Van deze laatste waren Shenley Distillers ruim dollar hooger. Standard Brands zetten hun koersstijging verder voort. In de middaguren werd de stemming onre gelmatig, waarbij eenige specialiteiten goede vraag ontmoetten. Het waren in het bijzonder de koperwaarden, die zeer vast waren. De pij- zen voor dit product loopen gestadig op door de zeer groote vraag naar dit metaal vooral voor Europeesehe rekening, welke vraag op het oogenblik ongekende afmetingen aanneemt. Ook mynwaarden waren vast, met uitzondering van U. S. Smelting, die wat lager golden. Spoorwegwaarden konden de behaalde winst niet behouden, doch de voor- of nadeelige ver schillen beperkten zich tot fracties. Staalwaar- den zakten wat in en belandden beneden de vorige slotprijzen, hoewel tegen het slot eenig herstel intrad. Automobielwaarden konden zich laatbeurs eveneens in wat meer vraag verheu gen; Chrysler o.a. stegen na tot 125 te zyn in gezakt, 1 dollar. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen wisten na een kleine in zinking te verbeteren en Case Treshing liepen 3% dollar op. Chemische, Luchtvaart-, natte, petroleum-, warenhuisaandeelen en public Utilities waren verdeeld. Canningshares, aan deelen in levensmiddelenbedryven en idem in fabrieken van electrische uitrustingen waren aan den luien kant. Flauw waren equipment- shares; Amer. Car moesten zich een verlies van V/2 punt getroosten. Amusementswaarden waren goed gedisponeerd. Tegen het slot ver kreeg de vraag weer de overhand. De omzetten bedroegen 1.790.000 shares. Slotkoersen Oct. 15 14 13 10 Allied Chemical 233 233% 234% 235 American Can Co. 126 126% 1273/4 1273/4 Am. Car. F.dry 52VS 54 543/8 54% A n. Smelt. Ref. 907/g 89 893/4 887/8 Am. Tel. Tel. 178% 179 179% 179 Am. Tobacco B. 1021/4 101% 102 IOO3/4 Am. Waterworks 25% 253/4 26 27 Anaconda Copper 44% 427/8 42% 413/4 Atchison Topeka 82% 82% 81% 81% Baltimore Ohio 243/4 25% 26 26 Bethlehem Steei 73% 73% 747/8 747/g Canadian Pacific 13% 13% 13% 137/g Case Treshing 168% 165 161% 160 Chase National B. 49 49% 49% 49% Ches. Ohio 75% 753/4 75% 75% Chicago Rock Isl. 2% 2% 2% 2 Crysler Motor 126 1257/b 126% 127% Cities Service 4 43/8 4% 4% Conso) Gas N.Y. 44% 441/4 44% 45 Continental Oil 33 33% 34% 35 5% Young 33: 33 33% 34 7 Dawesl. 25% 25 25% 25 Deleware Huds. 52% 52% 53% 53 Douglas Aircraft 713/g 703/g 71% 75% Dupont de Nem. 168% 167% 167% 168%, Eastman Kodak 175 175 1753/4 176% El. Bond Sh. 22 22% 22% 23% General Electric 48% 48% 48% 49 Genera] Motors 71% 71% 72% 72% Good Year 26% 263/4 27% 27% Hudson Motor 18% 18 18% 183/g Illinois Central 283/g 28% 28% 28% Intern. Harvester 88% 891/4 89% 88I/2 Intern. Nikkei 623/g 61% 62% 62 Intern. Tel. Tel. 123/4 127/g 123/4 127/g Kennecott Copper 53% 521/4 52% 52 Missouri Pacific 31/4 3% 31/4 3% Idem pref. 67/g 67/8 71/8 7% Montgomery Ward 543/8 54% 54 533/8 Nat. City Bank 43 43% 43% 43 Nat. Dairy Prod. 253/4 26% 261/a 257/s New York Central 48Va 48Vs 48% 49% North. Amer. Co. 31% 313/4 32Vs 33% Norfolk Western 290 306 307 304% Pennsylvania 437/g 433/4 433/4 41% Philips Oil 441/2 443/4 443/4 451/4 Proctor Gamble 49% 491/4 48 47 Publ. Serv. N. J. 46% 46% 47 47% Radio Corporation 107/g 10% 103/4 107/s Sears Roebuck 94 943/4 94% 91% Shell Union Oil 243/g 231/4 227/a 233/4 Socony Vacuum 16 16% 16% 16% Southern Pacific 461/8 461/s 463/4 471/8 Southern Railway 24% 25 25 24% Standard Brands 173/s 17% 17% 167/g Stand. Oil of N.-J. 63% 64% 647/a 65% Tidewater Ass. Oil 183/4 183/4 19% 19 Union Pacific 143 143 141 139 United Aircraft 243/g 243/g 247/8 251/2 United Corp A. 73/8 7% 7% 73/4 U. S. Leather 43/4 43/4 5 5 U. S. Rubber 37% 373/8 37% 38% U. S. Steel 753/4 761/4 77% 767/8 Western Union 773/g 78 77% 79 Westingh. Electr. 149% ISO 1501/a 1507/g Woolworth Building 61'% 61% 613/4 591/3 Gedaan en laten, t bieden. ex-div. is ex coupon. NEW-YORK, 15 Oct. Slotk. Oct. 15 14 13 10 Brussel 16.83 16.83% 16.83% 16.83 Rome 5.261/4 5.261/4 5.26I/4 5.261/4 Madrid a™""" Bern 22.99 22.98% 23.00% 23.01 Weenei 18.74 18.75 18.77 18.80 Oslo 24.60 24.60 24.62% 24.60 A'dam 53.70 53.46 53.28% 53.30 Londen 4-891/2 4.89Y6 4 90 4-89% Parijs 4.b6 4.66 4--66% 4.67 Berlijn 40.23 40.22 40-23 40.22 NEW-YORK, 15 Oct, 15 Oct. 14 Oct. 15 Oct. 14 Oct. Suiker Sept Oct. 2.42-43 Dec. 2.45- Jan. 2.47-48 Mrt. 2.47-48 ■2.43-44 Mei 2.48-50 2.43-- Juli 2.50-52 2-43-48 Sept. 2.52-53 2.46-47 2.48-49 2.49-50 2.50-51 Rubber Standaard Oct. 16.41-- 16.48- - Mrt. 16.57- 16.62- f Dee. 16.47- - 16.54- - Mei 16.62- 16.70- f Jan. 16.50 16.56 Juli 16.68- 16.75-f Sept.16.75- 16.82-- Katoen Oct. 11.86 12.08-- Mrt. 11.95- 12.01-02 Dec. 11.96-97 12 00-02 Mei 11.99-12 12.02-03 Jan. 11.90 11.96 Juli 11.92-95 11.95-- Tin Loco 44.55 44.65 Termijn 44.30 44.45 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. 5.78- 5.60 Dec. 9.24-25 9.17 Mrt, 5.84- 5.67 Mrt, 9.21 9.12- Mel 5.90- 5-74-- Mei 9.22- 9.12- Juli 5.95 5.79 Juli 9.19 9.10 Sept. 5.99 5.84-- Sept. 9.17 9.09- 15 Oct. 14 Oct. CHICAGO, 15 Oct. 15 Oct. 14 Oct. Tarwe Haver Dec. 116-157/8 1167/8-% Dec. 41Vs -- 41% Mei 1147/8-% 115%-% Mei 41% 42 Juli 99Vs-99 lOOVs-s/g Juli 38% -- 39i/8 Mais Dec. 947/b Mei 90% Juli 86 V2 Reuzel Oct. 11.60 Dec. 11.671/2 11.571/2 11.621/2 15 Oct. 14 Oct. Tarwe Oct. 1136/g Dec. Hiy4 Mei 1117/g Rogge Oct. 70 713/t Dec. 69% 71 Mei 70% 71% Haver Oct. 44% 447/g Dec. 441/444% - Rogge 951/4 Dec. 821/2 - - 831/2 -~ 903/g Mei 803/4 82 1 Juli 733/4 751/2 Jan. 11.75 11.70 Mrt. 11.90 H.871/2 Mei 12.15 12.10 WINNIPEG, 15 Oct. 15 Oct. 14 Oct. Gerst 1147/g Oct. 611/g - - 62% 112% Dec. 601/a -- 61 1131/a Mei 597/g 6OI/2 Lijnzaad Oct. 1.631/4 1.651% Dec. 1,641/8 1.66 - Mei 1.663/4 1.691/4 - Mei 451/4.— 45s/4 gedaan en laten t bieden nominaal Aangekomen. 14 Oct.: Heworth. s.. Newcastle (voor Velsen); Astarte, s., Bremen; Borgilo, Oslo. 15 Oct.: Amstelstroom, m.s„ Leith; Zaanstroom, s., Fowey; Disa, s., Leningrad.; Gateshead, s.. Newcastle. Vertrokken 14 Oct.: Irtysch, s., R'dam. 15 Oct.: Spaarndam, s., R'dam; Trito. s., Bel fast via Rotterdam. Aangekomen 15 Oct.: Nestlea, s„ eml; Cracks- hott, s:, Gdynia; Greta Force, s., Swansea; Mar tin, s., Southampton; Vechtstroom, s., Huil; Gu- dur, s., Londen. Vertrokken 15 Oct.: Arichachu, s., Schiedam. AMSTERDAM. Aangekomen 15 Oct.: Astaxte, Bremen, stukgoed, Sumatrakade, Van Es és van Ommeren; Borgila, Oslo, ledig. Rietlanden, Ha venbedrijf De Rietlanden; Amstelstroom, Leith, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.: Zaan stroom. Fowey, klei, Rietlanden, idem; Disa, Le ningrad, hout Houthaven, Furness; Gat.eshead, Newcastle, stukgoed en steenkolen, J. P. Coenha- ven, Verg. Cargadoorskantoor. Aangekomen 15 Oct.: Nestlea, Kemi, ounkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Cracks hot, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Idem; Greta Force, Swansea, anthraciet. Ertskade, Fur ness; Vechtstroom, Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb Mij.; Oudur Londen, stukgoed. Zee burgerkade, Verg. Cargadoorskantoor. HOLLAND-AMERIK A LIJN BILDERDIJK, 15 Oct. van Antwerpen n. R'dam. VEENDAM, 14 Oct. van New-York n. R'dam. DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 14 Oct. te Glasgow. SPAARNDAM, 15 Oct. van IJmuiden te R'dam. BILDERDIJK, 15 Oct. van New Orleans te R'dam ROTT. LLOYD MODJOKERTO, thuisreis. 15 Oct. v.m. 1 uur te Londen. INDRAPOEttA, 15 Oct. Van R'dam te Batavia. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, 14 Oct. van R'dam te B.-Aires. HOLLAND-WESX-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 13 Oct. van Dakar n. Freetown. REGGESTROOM, 15 Oct. v. R'dam te Hamburg KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 14 Oct. van Alicante naar Valencia. CERES, 14 Oct. van Istanboul n. Roaosto. HERCULES, 15 Oct. v.m'. 1 uur 30 van Amst- te Hamburg. ORESTES, Piraeus naar Constanza, pass. 14 Oct. de Dardanellen. ORION, 14 Oct. n.m. 11 uur 30 van Hamburg naar Amsterdam. POSEIDON, 14 Oct. van Jaffa naar Haifa. TELAMON, naar Londen, pass. 15 Oct. v.m. 8 uur 30 Dungeness. VESTA, 15 Oct. van Amst. te Rotterdam. BAARN, thuisreis. 11 Oct. van Valparaiso. BACCHUS, 15 Oct. van Malta te Istanboul. AURORA, 15 Oct. van Catania naar Venetië. RHEA, 15 Oct. van Alicante te Malaga. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 16 Oct. v.m. 5 uur van Z.-Amerika te IJmuiden verwacht. MIJ. NEDERLAND TAWALI, thuisreis, 14 Oct. van Marseille. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 14 Oct. n.m. 9 uur van Genua. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM. 14 Oct. van Lulea te Vlaar- dingen. STAD DORDRECHT, 14 Oct. van Bona naar STAD HAARLEM, R'dam naar Dubrovnik, 16 Oct. uit den N. Waterweg. JAVA-CIJIN A-JAP AN LIJN TJISAROEA 13 Oct. van Shanghae te Batavia. TJXNEGARA. 13 Oct. van Hongkong n. Manilla. TJISONDARI, 14 Oct. van Shanghae n Amoy. TJIBADAK, 13 Oct. van Batavia te Hongkong. KON. PAKETV. MIJ. - BARENTSZ, 13 Oct. van Hongkong te Batavia. TASMAN, 14 Oct. van Shanghae te Kohslchang. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BENOALEN, 13 Oct. van Penang n. Singapore. MIJ. OCEAAN RHESUS, Java naar Amst., was 14 Oct. 2 UUS 25 n.m. 300 m len Z.W. van Lands End. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN ALMKERK, uitreis, 14 Oct. te Fremantle. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 14 Oct. v.m. 1 uur van Lis sabon naar Dover. MELISKERK, 14 Oct. van Durban n. ileira SPRINGFOFNTEIN 15 Oct. van O.-AIrika te Rotterdam. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, 14 Oct. van Madras. IIOLLAND-O AZ1E LIJN GAASTERKERK, thuisreis, 14 Oct. te Manilla. DIVERSE SCHEPEN OOTMAESUM, 15 Oct. van St. Vincent naar B.- AlTROMPENBERG, 14 Oct. v. Klaipeda n. Tornca. BATAVIER IV, 15 Oct. van R'dam te Gravesend. DRIEBERGEN, 14 Oct. van Pepel n. VlaardingeU AGNITA, 14 Oct. van Houston te Hamburg. BERNISSE, 14 Oct. van R'dam te Hamburg. JONGE ELISABETH, 14 Oct. van Montaganel» te Oram JEANETTE, 14 Oct. van Charlestown te Geiiw SLIEDRECHT. Antwerpen naar Constanza, pa&s. 14 Oct. Vlissingen. THEMISTO, 14 Oct. van Wabana te Port Talbot. SCHIELAND, 14 Oct. van R'dam te Gdynia. ST. ANNALAND, 14 Oct. van IJmuiden op e« Tyne. WESTLAND, 15 Oct. van R'dam te Leith. KERKPLEIN, 15 Oct. Van Lulea n. R'dam. DUIVENDRECHT, 14 Oct. van Rouaar. naar Constanza. - KATENDRECHT, 14 Oct. van Constanza naar Bordeaux en Rouaan. A IJSELHAVEN, 15 Oct. van Bremen te Antwerpen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2