AARINIE BANK 1 I I i WINTERMANTELS F.Uflsbfun Lifffflaan R.K. Oratorium- vereeniging INCASSO-BANK N.V. Haarlem, 17 Oct. St. Vincentiusbibliotheken Brockwaybus Mij CREDIETEN INCASSO'S SAFE-DEPOSIT Kort en volledig jggf RADIO MOORSn v. NIEUWE COLLECTIE GROOTE MOGELIJKHEDEN ZATERDAG 17 OCTOBER 1936 N.V. RECHTSTREEKSCHE VERBINDING MET AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS RADIO-DISTRIBUTIE HAARLEM N.V. CENTRAAL RADIO BEHEER SINT JOSEPHS-GEZELLEN- VEREENIGING HUISHOUDELIJKE VOOR LICHTING Mooi werk voor vrouwen en meisjes Gezellen-wandelsport-centrale Haarlem I, Jansstraat 59 COMITÉ VAN KATH. ACTIE Programma van de Haarl. Radio centrale op Zondag 18 Oct. Het aangeboden accoord van 5 pet met overgroote meerderheid van stemmen geaccepteerd Surséance directeur KRUISWEG 59 HAARLEM LANGERE AVONDEN EEN BOEK UIT DE ST. VINCENTIUS BIBLIOTHEKEN De zooveelste botsing bij de Suikerfabriek Budapester Strijkkwartet Feestavond N.Z.H.T.M. 40- en 25-jarige jubilea Inbraak Wij ontvingen zoo juist een uitsluitend met edel Bont gegarneerd AGENDA Bioscopen RECTIFICATIE J. VAN DAM GED. OUDE GRACHT 78 18 October Bioscopen 19 October Bioscopen Apotheekdiensten Dr. J. Bierens de Haan gehuldigd Gevonden voorwerpen en dieren RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD uws De Haarlemsche R.K. Oratoriumvereeniging is voor katholiek Haarlem ontegenzeglijk een voornaam en waardevol bezit. Zij heeft het cultureele leven in onze stad op zeer lofwaar dige wijze gediend en het feit, dat zij thans onder leiding staat van een der allerbeste di rigenten van Nederland, den heer Eduard van Beinum, laat de veronderstelling toe, dat. de belangstelling voor haar uitvoeringen ook in niet-katholieke kringen nóg grooter zal wor den dan tot nu reeds het geval was. Zij, die bij de laatste uitvoering aanwezig waren, zul len zich nog herinneren hoe hartelijk en op recht onze beminde Haarlemsche Kerkvorst, 2. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, de door Zijn Doorluchtigen voorganger opgerichte en gepro tegeerde vereeniging prees en als Zijn harte- V/ensch uitsprak, dat de RK. Oratoriumveree- higing zou blijven bestaan en bloeien. De ka tholieken in andere steden van ons vaderland benijden Haarlem om dit prachtige instituut en Den Haag, het gemis van een goede zangver eniging niet langer kunnende dragen, heeft een dezer dagen ook een RK. gemengd zang koor opgericht. De groote successen van de Haarlemsche R.K. Oratoriumvereeniging zijn daartoe een sterke stimulans geweest. Waardeeren de Haarlemsche katholieken dit rijke bezit wel voldoende? Ongetwijfeld. Allen gaan zij gaarne naar de uitvoeringen luisteren en na elke uitvoering kan men hooren verze keren, dat niemand de R. K. O. zou willen missen. Maar de meesten laten het bij deze Platonische verklaring en vergeten spoedig hun kleinen plicht, door gezamenlijken daad werkelijken steun de kostbare uitvoeringen mo gelijk te maken. Het geld daarvoor komt niet bit, de lucht vallen. Alles is op zijn best in en rondom de R. K. O. behalve, voorloopjg, de financieele toestand. Opgericht ter gelegenheid van de luisterrijke Kathedraalfeesten in het jaar 1930 heeft zij Precies den allerslechtsten tijd medegemaakt, dien wij in de laatste honderd jaar in ons land Bekend hebben. En dat overkwam deze jo^ge vereeniging, die nog niet in de gelegenheid Was geweest een reserve-kapitaaltje te vormen Voor ongunstige tijden, en die zich de bevorde ring ten doel stelt van een ideëel goed, dat de menschen allereerst meenen te kunnen mis sen als zij minder ruim in de financiën zitten en dus het eerst hun steun onthouden. Des niettegenstaande heeft de R. K. O. zich glans rijk staande gehouden; glansrijk, want aan de schittering van haar uitvoeringen heeft nooit iets ontbroken. Dat is lang niet altijd gemakkelijk geweest, blaar nu schijnen er dan toch beter dagen aan i-e zullen breken als de verwachte verbetering van den economischen toestand in ons land Wat God geve! werkelijkheid wordt. Aller- Wege wordt geroepen, dat de crisis voorbij is, bat er opleving zal komen, dat er weer men schen zullen zijn, die geld zullen besteden om huttige dingen te steunen', vereenigingen met ®en ideëel doel zooals de RK. Oratoriumver eeniging. Het moge zóó zijn, en wij willen er op vertrouwen, dat er in de volgende jaren bieer dan één Mecenas zal zijn die de RK. Oratoriumvereeniging mild zal helpen. Maar thans dreigt er nog een gevaar, op het laat ste nippertje. De overgang naar de betere tij den is nog niet verzekerd en moet overbrugd Worden. Die brug moet helaas van zilver zijn. Met een prachtig elan hebben de werkende teden van de R.K. Oratoriumvereeniging zich op die taak geworpen. Zij zijn bezig met het Verkoopen van loten om den laatsten moeilijken tijd door te komen. Wanneer zij er in slagen, ban zal er wat moois voor katholiek Haarlem, Voor geheel Haarlem behouden zijn. Het doet Ohs denken aan de helden van het Alcazar, die b'Un taaie volharding met zoo'n glorieuzen uit slag beloond zagen! Hoe hebben wij met die titanen meegeleefd. Hoe...., neen, geen ber oeringen. Ze liggen nog frisch in het geheu gen. Laten onze katholieken, mogen alle Haar lemmers de loten koopen. Het genoegen, dat Eij in de komende jaren aan de RK. Oratori umvereeniging zullen beleven, zal hun voldoe- hing geven te hebben medegewerkt aan het *h stand houden van iets, dat een stad als Haarlem niet mag missen. De loterij is bovendien zeer aantrekkelijk. He loten kosten één kwartje en daarvoor hoeft ben de kans op den hoofdprijs: een reis van dagen voor twee personen, naar keuze óf baar de Wereldtentoonstelling van Parijs in 1937; óf naar de Kroningsfeesten in Engeland bi 1937; óf naar Lourdes. Verder zijn er tal Van andere prijzen, luxe en huishoudelijke Voorwerpen, en het fbaaie daarvan is, dat de trekking zóó geregeld is, dat in elke serie van 'en loten een prijs valt. Het administratie adres is Mej. J. Schlaghecke, Kenaustraat 3, Haarlem. Het voordeeligst is een heel boekje (serie) hogelijk te koopen, maar ook met iets minder boopjust zijn de verkoopsters en verkoopers ^vreden. deelname, ook cursussen te geven in kinder en zuigelingenverzorging. De naai- en kooklessen zullen worden gegeven in de 3 huishoudscholen door leeraressen hier scholen a 5 cent per les, één avoncl per week, vermoedelijk van half 8 tot half 10 en zijn be doeld voor vrouwen en meisjes uit gezinnen van werkloozen en daarmee gelijk te stellen perso nen. De propagandafilm „Huishoudelijke Voorlich ting" zal vertoond worden op Dinsdag 20 Oc tober in de Marnixschool in de Van Egmond- straat en Woensdag 21 October in de boven zaal van het Concertgebouw Lange Begijne straat des avoncls om 7.30 en om 9 uur. Toe ging vrij. Er zal aldaar gelegenheid zijn zich voor deel name aan bovengenoemde cursussen op te geven. Het werkcomité is gevormd door de directrio van het Huis voor Ouders der Ver. K. en O., directrices der Haarlemsche Huishoudscholen en woningopzichteressen. Correspondentieadres: Kleverparkweg 105. 6.35 Idem; 7.05 Idem; 7.25 Droitwich; 8.20 Idem 9.05 Diversen; 9.25 London Regional; 10.55 Idem 11.10 Weenen. Programma 5: 8.0012.00 n.m. Diversen. Wat de kosten van een radio-distributie abonnement betreft, is elke vergelijking met de prijzen van radiotoestellen en van de doorloopende kosten, welke aan het gebruik van een radiotoestel verbonden zijn, vol maakt overbodig. Want het gemiddeld verbruik aan electri- schen stroom van elk radiotoestel kost veelal reeds meer dan 't geheele radio-distributie- abonnement. Het geld, dat U voor een radiotoestel uit geeft is dus altijd een teveel, zuiver weg gegeven geld. Distributie-radio kost twee kwartjes per week of twee gulden per maand. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010 De Commissie inzake Huishoudelijke Voor- 'chting, waarin vertegenwoordigd zijn de vol- ®6nde vereenigingen: Vereeniging tot bevorde- 'hg van het onderwijs in Knderverzorging en Pbvoeding (K. en O.), Ver. van Huisvrouwen, */ed. Christenvrouwenbond, R. K. Vrouwenbond, 5,e 3 plaatselijke huishoudscholen, stichting ^htraal Woningbeheer, de dienst der werkloos- ^ridbestrijding, Maatschappelijk Hulpbetoon en „et Centrahl Comité voor Werkloozen, zal cur- ^bssen organiseeren voor vrouwen en meisjes in s°ben, naaien en verstellen, o.a. van gewone haffen, van oud nieuw en geheel nieuw goed baken. Het ligt in de bedoeling om, bij voldoende Zondag 18 October organiseert deze wandel sport-centrale haar jaarlijkschen marsch en wel dit jaar in de omstreken van Haarlem. Het vertrek heeft plaats om 12.30 van het Ge- zellenhuis van Teylerplein. De tocht gaat over Heemstede, Bennebroek Heemstede: rustpunt Gezellenhuis, na een half uur vertrek over Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal, terug naar Haarlem (Teylerplein) Een goede 70 deelnemers hebben zich hier voor opgegeven. Zondag het spreekuur van den Praeses moet vervallen f 7.3010.30 gelegenheid tot ontspan ning; 8.00 aspirantencursus; 8.45 vergadering voor tafeltennisclub. Maandag 8.00 tooneelrepetitie van Sint Ge- nesius; 8.00 damclubavond. Dinsdag 8.00 Esperantoclub B.; 9.00 Esperan- toclub A.; 9.00 Schola Cantorum. Woensdag, Mariacongregatie in de verschil lende parochies. Gezellenhuis geopend vanaf 9.15 uur. Donderdag 8.00 Harmonie U. D.; Vrijdag 8.30 bestuursraad van de verschillen de onderafdeelingen. Zaterdag 8.00 tafeltennis. Denkt aan de missie-actie van 1825 Oc tober 1936, behandeld op den verplichten avond van Woensdag j.l. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni gingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag' 19 October 2.30 uur: Bestuursverga dering' van de St. Martha-vereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat. Dinsdag 20 Oct. 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in het gebouw St. Bavo. 8 uur: Lezing door den Ëerw. heer H. de Greeve, voor de leden van den R. K. Vrouwen bond in de groote bovenzaal van Brinkmann. Donderdag 22 October 8.30 uur: Cursus voor de leden van de Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. 8.30 uur: Bureauvergadering R. K. Reclas- seeringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Repetitie R.K. Tooneelver. „Thalia" in „Het Hof van Holland', Groote Markt. Vrijdag 23 October 8 uur: Repetitie Rederij kerskamer „Aberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.15 uur: Tooneelavond voor de leden van „Ge loof en Wetenschap" in den Stadsschouwburg. Teneinde eikaars bezoek niet te verhinderen of te bemoeilijken, wordt allen RK. Vereeni gingen verzocht bij het uitschrijven van 'n ver gadering vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Hilversum I. Programma 3: 8.30 Keulen; 9.05 Brussel Fr.; 10.05 Keulen; 11.00 Parijs Radio; 11.20 Keulen; 12.20 Brussel VI.; 1.20 Idem; 1.30 Idem; 2.20 Di versen; 3.20 Keulen; 5.20 Brussul Fr.; 5.50 Pa rijs Radio; 7.25 Weenen; 9.05 Idem; 9.25 Athlone (of Diversen); 9.50 Berlijn, programma van München; 11.20 Berlijn. Programma 4; 8.30 Brussel VI.; 8.40 Idem; 8.45 Idem; 9.00 Idem; 9.25 Idem; 10.15 Idem; 10.20 Idem; 11.20 Parijs Radio; 12.20 Idem; 12.50 Droitwich; 1.50 Idem; 2.20 Idem; 2.40 Idem; 3.20 Idem; 4.00 Brussel VI.; 4.20 Londen Regional; 4.50 Droitwich; 5.20 London Regional; 6.05 Idem; Hedenmorgen is in de raadkamer der Haar lemsche Rechtbank behandeld het ontwerp- accoord, aangeboden door de N.V. Haarlemsche Brockwaybus Maatschappij, die surséance v-an betaling gekregen heeft. De bewindvoerder, Mr. F. J. D. Theysse bracht verslag uit en kwam o.a. tot de volgende conclusies: 1. Ook na voortgezet onderzoek kan het eindoordeel volgens het verslag van 6 Juni j.l gehandhaafd blijven. 2. De ervaring tijdens de surséance heeft bevestigd, dat voortzetting van het bedrijf in dezen vorm voor crediteuren geenerlei uitzicht op verbetering hunner positie biedt, maar slechts gevaar voor benadeeling kan opleve ren. 3. Het aangeboden accoord van 5 "pCt. is aan te merken als tenminste het vijfvoud van Wat in geval van faillissement voor concurren te crediteuren te verwachten zou zijn. 4. Het voorwaardelijke voorstel namens de Noord-Zuid-Hollandsdhe Tramweg-Maatschap pij geeft geen aanleiding, om op grond daar van het standpunt ten aanzien van het aan geboden accoord te herzien of uitstel der be handeling te verzoeken, te minder daar de aan vullende verklaring namens de debitrice zon der risico voor crediteuren dezelfde mogelijk heid van voordeelen in de toekomst biedt, welke het nieuwe voorstel tegenover de daaraan ver bonden gevaren in het gunstigste geval zou kunnen opleveren. 5. Gronden, waarop homologatie bij aanne ming van het accoord volgens de wet zou moe ten worden geweigerd, zijn in geenerlei opzicht gebleken. Het totaal bedrag der vorderingen bedroeg f 188.631.78. Vier en veertig crediteuren waren ter vergadering, waarvan 42 voor stemden en 2 tegen, vijf niet verschenen. Het bedrag der tegenstemmers was f 8.103.66, der afwezigen f 1.223.43. Er is dus een zeer groote meerderheid voor het aannemen van het accoord geweest. De rechtbank zal Dinsdag uitspraak doen, maar verwacht wordt, dat de homologatie zal worden goedgekeurd. Dan blijven er voor de toekomst twee moge lijkheden, of er zal een overeenkomst gesloten moeten worden met d's N. Z. H. T. M. of het be drijf zal volledig gereorganiseerd moeten wor den. Ook werd behandeld het accoord, aangebo den in de surséance van den heer M. C. van der Wal te Aerdenhout, directeur van de Haar lemsche Brockwaybus Maatschappij. De bewindvoerder Mr. F. Z. D. Theysse, con cludeerde in zijn rapport tot het volgende: 1. Ook nader nauwkeurig onderzoek heeft geen aanleiding gegeven om wijziging te bren gen in het eindoordeel, waartoe het rapport van 6 Juni j.l. leidde. De vooruitzichten ingeval van faillissement zijn stellig niet gunstiger, doch veeleer nog slechter d-an daarbij werd aangenomen. 2. Het aangeboden accoord ligt ook met het matige percentage van 3 toch ver boven de bij faillissement in het gunstigste geval te ver vrachten 0.2 pCt. 3. Van eenig wettelijk beletsel der homolo gatie van het accoord, indien de vereischte meerderheid der crediteuren en vorderingen zich daarvóór mocht uitspreken, is niet geble ken. Het totaal bedrag' der vorderingen bedroeg f 625.333.96. Ter vergadering waren aanwezig 38 crediteuren, waarvan 36 voor het accoord stem den en 2 tegen; drie crediteuren waren afwezig. Het totaalbedrag van de tegenstemmers maakte uit f 9.474.52, dat der afwezigen f 394.70. Ook in deze zaak zal de Haarlemsche rechtbank a.s. Dinsdag uitspraak doen. De heer A. A. Post, de nieuwe gemeente secretaris van Beverwijk tegen zakelijke oi persoonlijke zeker heid. op binnen, en bui tenland (tarieven op aanvraag verkrijg baar) loketten te huur van 5.en hooger. vliegen om met HAGESTRAAT 49, geopend: Woensd.m. 2—3.30, Woensdagavond en Vrijdagavond 7.308.30. Nw. GROENMARKT 22, geopend: Woensdagm. 34 uur, Woensdagav. en Vrijdagav. 89 uur. Inschrijfgeld 10 cent. Leesgeld 3 cent Aan de serie ongelukken bij de suikerfabriek „Holland" te Halfweg schijnt nog geen einde te zijn gekomen. Vrijdag is tenminste aldaar de zooveelste autobotsing in deze week gebeurd, doordat de bestuurder van een luxe-auto niet tijdig bemerkte, dat een zware met bieten ge laden vrachtauto de poort van de fabriek wilde inrijden, met het gevolg, dat beide auto's juist op de trambaan van de N.Z.H. Tramwegmaat schappij met elkaar in botsing kwamen. Gelukkig deden zich hierbij geen persoonlijke ongelukken voor, doch beide auto's werden zwaar beschadigd; de luxe-auto werd van vo ren ingedrukt, terwijl de vrachtauto aan cien linkervoorkant geheel werd ontzet. Bovendien kon het tramverkeer in de richting Amsterdam door deze botsing geen doorgang vinden, aangezien de vrachtauto midden op de trambaan stoncl. Eerst nadat deze met behulp van een kraanwagen de poort van de fabriek was binnengesleept, kon het tramverkeer wor den hervat, terwijl ook de luxe-auto daarna werd weggesleept. De gemeente-politie alhier stelde een onder zoek in en maakte proces-verbaal op. Maandagavond zal in den Stadsschouwburg, Wilsonsplein te Haarlem de 1ste Kamermuziek avond van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst gegeven worden door het Budapester Strijkkwartet. Het programma bevat: Kwartet in D dur Op. 64 no. 5 (Lerchen Quartett), J. Haydn. Kwartet in B dur (Jagd Quartett), W. A. Mozart. Kwartet in D dur, César Franck. Voor niet-abonné's zijn ook toegangskaarten voor dit concert verkrijgbaar. Ter eere van verschillende 25- en 40-jarige ambtsjubilea van employé's der Noord-Zuid- Hollandsche werd gisterenavond in de Gemeen telijke Concertzaal een feestavond gegeven. Het N. Z. H. Corps onder leiding van Rei- nier van 't Hoff leidde den avond in met eenige nummers, waarvan vooral „Voorwaarts" een marschpotpourri, door de vele bekende refreintjes erg in den smaak viel. De heer J. G. N. Leurs, voorzitter van de feestcommissie, heette allen' van harte welkom, feliciteerde de jubilarissen, en somde de ver schillende blijken van waardeering op die deze mannen in ontvangst hebben te nemen. Dat waren allereerst de erkentelijke woorden er, een enveloppe van de directie gepaard gaande met een kleine loonsverhooging, dan in den huiselijken kring de bloemen, enz. en dan nog het cadeau van het jubileumfonds. Nu U klaargemaakt voor den start naar den volgen den mijlpaal in uw leven. Hij feliciteerde den secretaris van de directie met zijn benoeming in de Orde van Oranje Nassau, en den heer v. 't Hoff, met de zilveren medaille die aan die orde is verbonden. De voorzitter van het jubileumfonds, de heer J. IJzendijk, achtte het zich een plicht de jubilarissen, buiten het bezoek aan huis, ook hier in de zaal van harte geluk te wenschen. Hij dankte de medewerkenden; de directie, de leden van het fonds, de feestcommissie, en de heeren Bottelier en Hameeten, die in de laatste twee maanden 37 nieuwe leden aanbrachten. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van de uitgaven van het jubileumfonds over het tijd vak 19291935. Aan 128 jubilarissen, 14 ge- pensionneerden, 12 vergeten jubilarissen, en 91 bloemstukken, werd betaald een bedrag van 14000.—. Ook de directeur der N. Z. H., de heer ir. W. J. Burgersdijk hield een korte toespraak. Dit jaar, zeide hij, zal ik de N. Z. H. niet voor stellen als het jonge meisje, waarmede de jubilarissen, gedurende een zoo langen tijd ge vrijd hebben, maar als de moeder. U steunde op de moeder, en de moeder steunde op haar kinderen. Het gaat die moeder langzamerhand niet zoo goed meer, maar toch kon zij uw 25- jarig jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Met een driewerf hoera", voor de jubi larissen, waarbij ook de zaal niet achterbleef, besloot hij zijn toespraak. Toen was de beurt aan Willy Derby, die met zijn vroolijke moppen en liedjes, en met zijn oer-komischen pianist het publiek in een uit gelaten stemming bracht. „Ik ben zoo lekker verliefd" zong Willy met zijn smeuïgen glimlach en al heel spoedig deinde de heele zaal mee in het rhythme van de gezellige muziek. Gezeten dames met de intentie aan hun vervlogen jeugd en de jongere categorie met volledige overgave. Dit schoone lied was wel het glansnummer van het programma en Derby kon dan ook niet nalaten het steeds opnieuw weer de zaal in te galmen, en steeds opnieuw vielen de 1300 aan wezigen in. Mr. Abdul scheen liever op zijn handen loopend de gewone en zeer ongewone menscheiijke bezigheden te verrichten en Alida Corelli zong, beloond met een enorm applaus, verschillende liederen. Na de pauze verbaasde prof. Alilibi (voor de juiste uitspraak hoore men Willy Derby) het publiek met zijn verbluffende goocheltoeren, en zijn schijnbaar eenvoudige oplossing van het monetaire vraagstuk. Mr. Corelli, ditmaal een man, die met zijn voeten deed, wat wij gewoonlijk niet eens met onze handen doen, slingerde met het grootste gemak bedden, kasten en schemerlampen door de lucht, ving'ze op en balanceerde er mee op zijn voeten. Willy Derby besloot zijn repertoire (op ver zoek) met zijn alombekende vertolking van Figaro, bij welk lied ook de mimiek van zijn van-nièts-wetenden pianist Bob Snoek een be langrijke rol speelde. Onder een daverend applaus nam hij afscheid van zijn „kinderen". Hierna volgde nog een bal, waarbij Het Marinucci's Ensemble voor de vereischte muziek zorgde. Bij de Wed. v. d. H. aan den Hoofdweg te Hoofddorp is, terwijl de bewoners afwezig wa ren, ingebroken. De dief of dieven heeft (hebben) zich door het forceeren van een raam toegang tot de woning verschaft en daarin alles overhoop gehaald. Vermist worden eenige zilveren voor werpen en eenige kleedingstukken. Voor het doctoraal examen in Indisch recht is aan de Universiteit te Leiden geslaagd de heer A. M. van Hooff, te Haarlem en voor het artsexamen, eerste gedeelte, mej. A. M. C. de Boer, uit Haarlem. Vanwege den Provincialen Waterstaat is het oude visschersscheepje, dat reeds geruimen tijd in het Noorder Buiten Spaarne lag ter hoogte van de Zaanenstraat opgeruimd. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaag de onze stadgenoot P. J. Wuis voor het cancli- daatsexamen Natuurkunde en Scheikunde met Wiskunde (E.). Op 17 October zal het 24 jaar geleden zijn dat de meester geweermaker van het garnizoen Haarlem J. P. L. Pennock in militairen dienst kwam. Pennock, niet alleen de geweermaker van de militairen, doch mede van Rijksvelclwacht, ma rechaussee en burgerwacht, is geen onbekende. Op genoemden datum zal aan hem om 11 uur in de Ripperda kazerne de zilveren medaille worden uitgereikt. Gisterenmiddag omstreeks half vier reed de heer S per rijwiel op de Kousebandbrug bij de Hooffmanstraat, toen een voorop bevestigde ba gagedrager tusschen het voorwiel geraakte. S. sloeg daardoor over den kop, waarbij hij verschillende verwondingen aan het gelaat be kwam. Na door een lid van den ongevallendienst voorloopig te zijn verbonden werd de man per ziekenauto naar het Diaconessenhuis overge bracht voor verdere medische hulp. Later kon de man zich weer naar huis begeven. Door de Vrijwillige Burgerwacht zal op Maan dag 19 October een avondoefening worden ge houden nabij den Zeeweg. Afmarsch om 20.30 uur per rijwiel. Tenue: veldtenue met helm. Aangesteld tot koningschutter le klasse de heer P. J. Winkel Jr. In samenwerking met de Vereeniging voor kinderverzorging en de Haarlemsche Huishoud school heeft de Volksbond tegen drankmisbruik in het Gezondheidshuis aan de Lieven de Key- laan te Heemstede een tentoonstelling van zelf gemaakt speelgoed ingericht. Maandag, Dins dag en Woensdag is de expositie geopend, tel kens van 2 tot 5 en van 7 tot 9.30 uur. Sint Nicolaas zal er zeker wel een kijkje gaan ne men. De tweede bijeenkomst van Geloof en We tenschap heeft plaats op Vrijdag 23 October, in den Stadsschouwburg, om 8.15 uur. Het Cen traal Tooneel zal opvoeren „Het Voorste Le gioen' onder regie van Cees Laseur. De heer G'. van der Velden, wonende Soenda. straat 54, alhier, zal 21 October a.s. *den dag herdenken, dat hij veertig jaar in dienst is van de N.V. ondern. Van Gend Loos. Op 21-jarigen leeftijd (in T896) kwam hij te Rot terdam in dienst als koetsier. In 1899 werd hij overgeplaatst naar Den Kaag, waar hij bleef tot 1933. Sindsdien is hij te Haarlem werkzaam als besbeller-koetsier. Uit den aard van zijn functie is hij in Haar lem een Dekende figuur en het zal hem dan ook ongetwijfeld niet aan belangstelling ont breken. Gebouw St. Bavo Geel-Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; muziekver. „Excelsior" 8 uur. Stadsschouwburg: Jan Musch in „Baron Tip", kwart over 8. Gem. H.B.S. Santpoorterplein Tentoon stelling paddenstoelen, 25 en 710 uur. Gem. Concertgebouw Haarl. Cabaret- en Revuegezelschap. Revue: Is dat soms wat voor u?", kwart over 8. In de gisteren door ons geplaatste Keeding- annonce van betreffende 10 KORTING op heden 17 en Maandag 19 Oct., werd niet het adres ver meld, n.l.: Frans Halstheater: Silvia Sidney in „Vlucht voor het noodlot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembraudt-theater Martha Eggerth in ,.De lokkende stem", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-Filmac, 115 uur. „Follow the Fleet", 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Muiterij op de Bounty" (ge prolongeerd), 2.30, 7 en 9.30 uur. Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R. K. Volks bond 8 uur. Stadsschouwburg De Boer van Rijk Ensem ble: .Family Affairs", kwart over 8. Frans Halstheater: „Met vouwboot en tent door Canada's wildernissen", half 12. Silvia Sid ney in „Vlucht voor het noodlot", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater: „Moderne Groenland- vaarders", half 12. Geza von Bolvary in „De lok kende stem", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Follow the Fleet", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Muiterij op de Bounty'' (ge prolongeerd), 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw „St. Bavo" Haarlems Zanggenot 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Toonkunstconcert: Buda pester Strijkkwartet, 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann Ned. Na- tuurhist. Ver. lezing J. Strijbos, kwart over 8. Frans Halstheater Silvia Sidney in „Vlucht voor het noodlot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater Geza von Bolvary in „De lokkende stem", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-Filmac, 115 uur „Follow the Fleet", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Muiterij op de Bounty" (ge prolongeerd), 2.30, 7 en 9.30 uur. De avond- en Zondagsdiensten der apotheken wordt van 17 tot en met 23 October waargeno men door fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, fa. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30 en Mamix- apotheek, Marnixstraat 65. In tegenwoordigheid van vele persoonlijkhe den, geestverwanten, vrienden en vereerders, is hedenmiddag in het American hotel te Amster dam dr. J. Bierens de Haan, ter gelegenheid van zijn zeven^igsten verjaardag, op bijzondere wijze gehuldigd. De jubilaris werd daarbij toegesproken door de heeren prof. dr. R. De Josselin de Jong, Z. Exc. Ch. Maskens, gezant van België en prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestr. uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, Politiebureau Sme- destr; Bril, Pigmans, Lekstr. 22rd.; Gewicht, Roeland, Tugelastn. 61; Hond, Veldwijk, Judith Lijsterstr. 12 (tusschen 7 en 8 uur n.m.)Katten, Kennel Fauna, Fr. Varkenmarkt; Kat, Blom, Torbeckestraat 61; Kat, v. Rems, Schotersingel 33rd; Portemonnaie met inhoud, Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstr.; Rijwielplaatje, Sabel, Reigerstr. 55; Rijwielplaatje, Sluis, Heussenstr. 114; Rijwielplaatje, v. d. Ris, Bysantiumstr, 46; Rijwielplaatje, Politiebureau Smedestr.; Schort, Draaisma, Kennemerstr. 10; Fietstasch met in houd, Zonneveld, Ternatestraat 42. Boeken voor alle leeftijden. INSCHRIJFGELD 10 CT. LEESGELD 3 CT. N. Groenmarkt 22, geopend: Woensdagsmiddags 34 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8-9, Vrijdagsavonds 89 uur. Hagestraat 49, geopend; Woensdagsmiddags 23.30 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 7.308.30, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Klarenbeekstraat 60, geopend: Woensdagsmiddags 1.302.30 u. (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8-9, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Gen. de la Reystraat 17, geopend: Woensdagsmiddags 3.30—5 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8.309.30, Vrijdagsavonds 8.309.30 uur. Rijksstraatweg 304, geopend: Woensdagsmiddags 2.303.30 u. (voor de kinderen), Dinsdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. IJMUIDEN, 17 Oct. Rijksvischafslag. Tarbot 64 78 cent per kg. Griet 16.0020 per 50 kg. Tong 0.96—V22 per kg. Kleine Schol 8.5018, Schar 10 10.50, Wijting 2.104.10 per 50 kg. Versche Ha ring 1.15—3.35 per kist. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen 0 LOGGERS Sch. 266 230.—. K.W. 28 310.—K.W. 35 650.—, K.W. 86 1290. LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W. 67 160—, K.W. 159 660 WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zondae 18 October 1936. Vloed: 4.26 v.m. en 4.36 n.m. worden U geboden door advertentie-reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn, want toot slechts 50 cent per regei komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 8(\000 ge- tinnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5