Herinnerings-diner van het N.O.C. De herfst-rit van de K.N.A.C. in«—ib— m 1 Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? I Plaats dan een „Omroeper voor 80.000 gezinnen Voor het overgangs tijdperk ONZE KEUKEN innniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniinniiHiiinniiiiiI MAANDAG 19 OCTOBER 1936 ^uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuinniiiiimimimimiui iuiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiMiiiiiiuunimniininsminiiuiuiiuuiiiuuiuuiuuuumuiuiiinaiuiiiiiuiiun] 1 Het N.OC, Q3 Een gebreide jumper, die slank maakt! Met rond plooikraagje Regenjas voor meisjes van 11 jaar BREI ZELF FOTOREPORTAGE m Ten bate van het Roode Kruis werd Zaterdag te Amsterdam een collecte gehouden. Een der collectanten in actie Alvorens te starten voorden herfst-tochtvan de K.N.A.C welke Zater dagavond te Zwolle aanving wordt de kaart nog gezien heeft Zaterdag te den Haag een herinnerings-diner „„„awwwv.Tijdens het uitbrengen van een dronk op de Koninklijke Familie. V.l.n.r.: Osendarp, Van Beveren, Rie Mastenbroek, Gunning, Nida Sentf, J. de Looper en Jopie Selbach aangeboden Te Schiedam werd Zondag de voetbalwedstrijd Hermes D.V.S Haarlem gespeeld, een belangrijke ontmoeting in afdeeling II der 1ste klasse. Moment voor het doel van Hermes Dr. J. D. Bierens de Haan, de bekende filosoof en literator, is Zaterdag te Amsterdam gehuldigd in verband met zijn 70sten verjaardag. - De jubilaris bekijkt met zijn familie een hem aangeboden feestbundel De gerestaureerde gebrandschilderde glazen in de St. Janskerk te Gouda, zijn Zaterdag in tegenwoordigheid van ver schillende autoriteiten aan de Kerkvoogdij overgedragen. Overzicht tijdens de plechtigheid Voor den overgangstijd, voor kille zo merdagen en voor de niet-winter- dagen, die ons elke winter brengt hebben we practische mantels, geschikt bijna in elk seizoen. En wie zuinig wezen moet kan ze aangevuld met 'n wollen vest en met 'n warmen das ook heel geschikt dragen op koude winterdagen. Zoo'n mantel is het hierbij afgebeelde model van velours, met flinke opgedikte zakken en stikselgameering op de revers en op de elegante en toch eenvoudige mou wen. Twee rijen groote knoopen vormen eveneens een vlotte garneering. Voor dezen mantel heeft men noodig 3 M. stof van 1.40 M. breedte Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Van alle op deze bladzijde voorko mende genummerde modellendie aan het mode-album Winterweelde ontleend zijn kunnen bij het Patro- nenkantoor „Panora". Nassaupleln 1, Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 50 ets. voor com plets. 35 ets. voor mantels en japon nen, en 20 ets. voor rokkenkleine avondjasjes en kinderkleeding. Voor toezending per post, ook bij bestel ling aan de agenten. 10 ets. extra. Ook het hierbij afgebeelde mantelcos- tuum behoort tot de modellen welke gedu rende het grootste gedeelte van het jaar gedragen kunnen worden. De mantel, in raglan-model, heeft ingezette figuren in rug en mouwen. De hooggesloten hals is afgewerkt met 'n fluweelen kraag. De rok heeft 'n overslag. Voor dit costuum heeft men 3.25 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is eveneens verkrijg baar in de maten 42, 44. 46 en 48. Men breit 3-draadswol en aluminium- naalden no. 3. De rug. 112 st. opzetten en direct begin nen aan het patroon: lste toer: 2 r. Verder steeds: 4 aver.; 4 r. Laatste 6 st.: 4 aver., 2 r. 2de toer: 2 aver. Verder telkens: 4-r., 4 aver. De laatste 6 st.: 4 r„ 2 aver. Deze beide toeren herhaalt men-tot. men 14. c.M. heeft gebreid. Dan meerdert men 1 st. aan weerskanten van de naald. Men herhaalt deze meerderingen in eiken 4den toer tot men 136 st. op de naald heeft. Daarna breit men verder recht door in pa troon tot het werk 33 a 34 cM. lang is. Bij het begin van de eerstvolgende 2 toeren kant men dan 6 st. af voor de armsgaten. Verder mindert men daar nog 1 st., aan weerskanten van de naald in de volgende 6 toeren en 1 st. enkel aan het begin van de naald in de daaropvolgende 12 toeren. Men houdt dan nog 100 st. over en breit nu verder, zonder minderen, tot het werk 50 c.M. lang is. Nu schuint men de schou ders af, door aan het begin van de eerst volgende 6 toeren 10 st. af te kanten. Tot slot kant men ook de overgebleven steken in 't midden af. Het voorpand. 112 st. opzetten en 13 c.M. in patroon breien. In den daaropvolgenden toer breit men telkens: 13 aver., in den daaropvolgenden t. 2 aver. Men krijgt dan 120 st. op de naald. Nu breit men weer in patroon tot men 14 c.M. heeft en begint dan te meerderen, in den eerstvolgenden en verder in eiken 4den toer, 1 st. aan weerskanten van de naald tot men 144 st. op de naald heeft. Verder breit men recht door tot aan de armsgaten, waarvoor men mindert als bij den rug. Men houdt daarna nog 108 st. over en breit verder in patroon tot het werk 45 c.M. lang is. Dan is men aan den hals. Men breit 44 st. in patroon, kant 20 st. af voor den hals en breit de overige ste- ken. Op deze laatste 44 st. breit men door in patroon, terwijl men, aan den kant van den hals, in eiken toer 2 st. samenbreit tot er nog 34 st. overblijven. Dan breit men, aan den kant van den hals, om den ande ren toer 2 st. samen tot er nog 30 st. over blijven. Nu schuint men den schouder af door aan 't begin van de volgende 3 toeren welke aan den kant van het armsgat be ginnen 10 st. af te kanten. Men breit den 2den schouder op dezelf de manier. De mouwen. Met naalden no. 2/2 68 st. opzetten en 8 c-M. in patroon breien, al dus: 2 r. Verder telkens: 4 aver., 4 r. De laatste 2 st. aver. Heeft .men zoo 8 c.M. gebreid voor de manchet, dan breit men verder met naal den no. 3 nog 10 toeren. In den llden toer meerdert men 1 st. aan weerskanten van de naald en men herhaalt deze meerderin gen in eiken 8sten toer tot men 96 st. op de naald heeft. Verder breit men recht door in patrooii tot het werk 50 C.M. lang is. Daarna breit men in eiken toer, aan weerskanten van de naald, 2 st. samen tot er nog 24 st. overblijven, die men af kant. Het kraagje breit men in afstekende kleur, bijv. wit of geel. Men zet er 14 st. voor op en breit 6 toeren in tricotst. 1 toer r., 1 toer aver., beginnend met 1 r. toer. De volgende 6 toeren tricotst. begint men met aver., zoodat alle aver. st. aan den rechtschen kant komen. Deze 12 toeren vormen het patroon van het plooikraagje en worden 44 keer herhaald. Afkanten. Men naait nu den rechter schoudernaad dicht en 1 c.M. van den linker schouder naad 'aan den kant van het armsgat, waarna men de mouwen aannaait. Dan strijkt men het geheele werk, onder 'n vochtigen doek, aan den linkerkant en daarna pas naait men de zijnaden dicht en de mouwnaden. Het kraagje wordt niet ge streken. Men haakt nu eerst nog 2 toertjes vaste steken langs beide kanten van de schou deropening. Dan naait men het kraagje, aan den binnenkant, in de halsopening, zet 'n paar drukkertjes aan, voor de schou- dersluiting en slaat het kraagje om naar den rechterkant. DORA Correspondentie. Mevr. Wed. L. R., Am sterdam. Misschien is het nummer van 3 Juni, waarin de beschrijving voorkomt van de gebreide dames-directoire, nog wel bij de administratie van ons blad verkrijg baar. Natuurlijk wordt er wèl gemeerderd tot aan het kruisje, van 132 tot 200 steken, zooals u in de beschrijving zult zien. DORA Bovenwijdte 100 c.M., lengte midden ach ter 86 c.M., schouderbreedte12 c.M., mouw lengte 48 c.M. Benoodigd 1,85 M. water dichte stof van 140 c.M. breed, 90 c.M. lin nen van 70 c.M. breed, 2,50 M. voering van 70 c.M. breed, 10 knoopen, 1 gesp. Wanneer we de stof dubbel gelegd heb ben, plaatsen we voor- en rugpand naast elkander op de stof, daaronder de dekking, waarnaast de mouwen, kraag, ceintuur én zakken geknipt' worden. Tegen de voorpanden stikken we een dek king,, die van boven een breedte heeft van 13 c.M., en van onderen een breedte van 8 c.M. We knippen de dekking, in model, zooals op de teekening staat aangegeven met een stippellijn. Tusschen dè dekking en de bovenstof, stikken we linnen (in model van de dek king). We denken er vooral aan het linnen eerst krimpvrij te maken voor we het in den mantel stikken. In de voorpanden maken we schuine zakken, die tusschen de stof en de voering gezet worden, de zakken worden bedekt met een klep van 3 c.M. breed en 14 c.M. lang. (Zak en klep knippen we in model zooals op de teekening staat aangegeven). De kraag wordt van dubbele stof ge maakt, waartusschen linnen wordt ver werkt. We letten er vooral op dat het lin nen in den kraag schuin genomen wordt. Het linnen stikken we eenige malen door op den onderkraag, daarna wordt de bo- venkraag er op gezet. We zorgen er voor, dat de bovenkraag iets ruimer genomen wordt dan de onderkraag. Wanneer we midden-achter een split willen maken van 28 c.M. lang, dan maken we den rug uit twee deelen, en zetten op dien naad een bies van 4 c.M. breed. Den ondernaad van de mouw plaatsen we op den zijnaad van de jas. Tusschen stof en voering zetten we aan den onderkant van de mouw een reep linnen van ongeveer 6 c.M. breed. In den ondernaad stikken we en patje mee, dat gemaakt is van dubbele stof en geknipt wordt in model zooals op de teekening staat aangegeven. Voor garneering stikken we kraag, re vers, klep op den zak en mouw en bies op den rug eenige malen door. C. M. Andijviesla met biet en aardappelen en zure saus Men heeft hiervoor noodig: 2 K.G. aard appelen met ruim 1 Liter water en '/2 lepel zout. 2 flinke struiken gele andijvie, 1 groote gekookte biet, 1 ui, 4 lepels slaolie, 4 lepels azijn, '/2 lepel mosterd, 1 thee lepel zout en 4 theelepels Maggi's aroma, Voor de saus gebruikt men het aardappel water, zoo noodig aangevuld tot 1 Liter, 8 afgestreken lepels bloem, 4 afgestreken lepels boter, 4 lepels azijn en 2 eieren. De biet wordt schoon gemaakt en in plakjes of kleine blokjes gesneden; de an dijvie wordt schoon gemaakt, zoo fijn mo- gelijk gesnipperd en herhaaldelijk gewas- schen tot er geen zand meer in is. Dab laat men ze goed uitlekken op 'n vergiet. De ui wordt zeer fijn gesnipperd; dab roert men er de mosterd door, het zout. olie en azijn en het laatst de aroma. Meb mengt de gedroogde andijvie en de biet door elkaar, giet de saus daarover en roert allés goed dooreen. De aardappelen kookt men op de gewone manier en men giet ze af in 'n kom. Ter* wijl de aardappelen opdrogen, verwarmt men, onder voortdurend roeren, de boter en de bloem tot een gelijk mengsel. Bi) kleine scheutjes roert men daar, langza' merhandhet aardappelwater bij, laat saus 'n minuut of 6 doorkoken en roert er den azijn door. De eieren worden goe® geklutst en de saus wordt daar voorzichtig doorheen geroerd. Wil men dit gerecht nóg voedzamer ma' ken, dan geeft men er 'n schaaltje gekook te witte boonen bij, of hard gekookt® eieren. door Mevr. T. O. Overdraf Uitgave C. G. Campagne's Uitgeverij Enschede In dit boek zijn een aantal afbeeldinge® met beschrijving afgedrukt van all®rle aardig en practisch breiwerk. Al deze modellen zijn vervaardigd va „Durable"-wol, zoodat het geheel dus reclame vormt voor dit Nederlandsche fa brikaat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4