SPARTAAN EN H.B.C. DEELEN DE PUNTEN IN ROTTERDAM Euwe en Fine eindigen gelijk TREFFERS IN ENSCHEDE DOOR EMOS VERSLAGEN LAATSTE RONDE VAN DEN ACHTKAMP MAANDAG 19 OCTOBER 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Wilhelmina struikelt tegen de Venlosche Boys - Brabantia wint van S.V.B. - R.K.V.V.L. en Laura spelen gelijk V.V.A. klopt Wilskracht Volendam behaalt een 3-0 zege op V.V.IJ. Wind deed veel afbreuk aan het spel T.Y.B.B. goed op dreef Alleszins verdiende S2-zege op E.M.M Spannende strijd in Delft D.H.L.Leonidas 31 WÊÊÈÊM wm S.D.O. herstelde zich tijdig en won met 6-4 H.M.S. had een 42-voorsprong Eerste zege van Graaf Willem Excelsior verliest in de residentie met 54 WIELRENNEN Pellenaars start te New York Wederom met Schoen als koppelgenoot Zege van Kilian-Vopel te Berlijn PijnenburgWals op de tweede plaats in 100 K.M.-koppel wedstrijd 7. FundaPuetzfeld. 6 »nfc. Pijnenburg-Wals winnen te Stuttgart In twee-uurs koppelwedstrijd voor EhmerHoffmann WEGWEDSTRIJD TE SCHELLE BIJ ANTWERPEN Braspenning Jr. tweede PellenaarsSlaats te Gent Landau won van Kmoch in een uitstekend gespeelde partij Gruenfeld remise met Aljechin Finev. d. Bosch Euwevan Scheltinga GruenfeldAljechin LandauKmoch Gelijk spel tusschen Spartaan en H.B.C. Twee tegenstanders, die elkaar niets toegaven Fortuinlijke zege van V.V.Z. op De Meer Pas in de allerlaatste minuten beslist Goede prestatie van V.V.A. Wilskracht kan het niet bolwerken en verliest met 31 HERFSTRIT DER K.N.A.C. iöïT DE SPORTWERELD OHMf De belangrijkste resultaten van de I. V. C. B.-competitie waren gisteren wel de eer ste nederlagen van Wilhelmina en Treffers, resp. tegen de Venlosche Boys en Emos en 't gelijke spel in Rotterdam tusschen Spartaan en HBC. Voorts moest RKVVL in Zuid I voor het eerst een punt afstaan en wel te gen Laura, dat in Maastricht uitstekend partü gaf. RKVVL heeft echter in Zuid I nog de leiding met een punt voorsprong op de Sittardsche Boys, die met 41 van Geleen wonnen, en Valkenburg, dat RKONS in Schaesberg een 42-nederlaag toebracht. Kerkrade, dat gisteren niet speelde, daar de plaatselijke ontmoeting tegen Chevre- mcnt werd uitgesteld, heeft echter ook pas een Verliespunt, zoodat het voor de leiders oppassen Wordt. Kimbria boekte thans voor het eerst suc ces, want de Maastrichtsche club won thuis met 21 van RKNAC, dat dus ook zijn vierden wed strijd in een nederlaag zag eindigen. Dongen heeft op het oogenblik in Zuid II een Voorsprong van twee punten, daar deze club zelf Best Vooruit met 43 klopte, terwijl Wil helmina in den uitwedstrijd tegen de Venlosche Boys struikelde. De club uit Weert, die zijn eerste nederlaag te slikken kreeg, verloor met 31. Brabantia bracht SVB zijn eerste nederlaag toe, door de club uit Blerick in Eindhoven met 10 te slaan, een resultaat, dat de thuisspelenden juist in staat stelde om de tweede plaats te ver overen. Kolping haalde de eerste punten binnen door een 5—2-zege op Mulo in de Helmondsche derby, ook RKTVV had nu succes en won met 20 van Schijndel, zoodat ook de Tilburg- sche club haar eerste zege behaalde. In het Oosten hebben de Treffers het in En schede niet kunnen bolwerken tegen Emos, dat de Groesbeeksche club met 21 klopte. De kam pioenen moesten dientengevolge de leiding af staan aan Vosta, dat in Oldenzaal een moei zaam bevochten 54-zege op Quick behaalde. De Enschede derby VostaEmos, die destijds in een 22 gelijk spel eindigde, is n.l. ongeldig ver klaard en zal t.g.t. worden overgespeeld, waar door Vosta op het oogenblik in ieder geval nog zonder verliespunten is. De Lobitsche Boys kon den, mede dank zij hun 52-zege op Altior met Quick van plaats verwisselen, terwijl VDZ een stuk op de ranglijst zakte, daar de Arnhemsche club door 's Heerenberg met 63 werd versla gen. Vogido en SDOUC hebben in Enschedé door een 11 gelijk spel de punten gedeeld. V.V.A. bewees in West I opnieuw zijn bui tengewonen vorm door in den plaatselijken wed strijd tegen Wilskracht met 31 te zegevieren. De ernstigste concurrent van de Noord-Am sterdammers is op het oogenblik V.V.Z., dat ook zijn derden wedstrijd in een overwinning zag eindigen, een overwinning n.l. op De Meer, dat in eigen huis met 20 het onderspit moest delven. T.Y.B.B. en Volendam zorgden, dat zij hiet verder achter raakten en brachten beide hun thuiswedstrijden tot een goed einde. De geelzwarten wonnen in Haarlem met 52 van B.M.M. en de wijdbroeken gaven V.V.IJ. geen kans, zoodat de club uit IJselstein met een 3—O-nederlaag de thuisreis moest aanvaarden. S.D.o. kon zijn positie eenigszins verbeteren door een 64-zege op H. M. S. De groote strijd in Rotterdam tusschen Spar taan en H.B.C. heeft een verdeeling der punten opgeleverd, daar beide tegenstanders elk een- hiaal scoorden, zoodat de spanning in West II onverminderd blijft voortduren. De vier overige ontmoetingen in deze afdeeling werden alle een volledig succes voor de thuisspelende ver- eenigingen. Onze Gezellen wonnen met 53 van G. D. A., terwijl Santpoort S.J.C. met 61 versloeg. ,Leonidas wacht ook nog steeds op rijn eerste zege, want gisteren hadden de Rot terdammers, die in Delft met 31 tegen D.H.L. ten onder gingen weer geen succes. Graaf tViliem haalde thans voor het eerst den vollen huit binnen ten koste van Excelsior, dat in de residentie met 54 verloor. De Engelsche roeier Beresford, die bij öe spelen te Berlijn een gouden me daille won, plant zijn Olympisch eikje in den tuin van de school, die hij vroeaer te Bedford bezocht ZUID I RKVVL 4 3 1 0 7 11-3 Sitt. Boys 4 3 0 1 6 13—7 Valkenburg 4 3 0 1 6 13—8 Kerkrade 3 2 1 0 5 5—3 Laura 4 1 2 1 4 8—7 Geleen 3 1 0 2 2 6—7 Kimbria 3 1 0 2 2 4—8 RKONS 3 1 0 2 2 4—8 Chevremont 2 0 0 2 0 2—7 RKNAC 4 0 0 4 0 4—12 ZUID II Dongen 5 4 1 0 9 18—10 Brabantia 5 3 1 1 7 15—8 Wilhelmina 5 3 1 1 7 11—8 SVB 4 2 1 1 5 7—3 Best Vooruit 5 2 1 2 5 12—11 Venl. Boys 4 2 0 2 4 9—14 Mulo 4 1 1 2 3 9—12 RKTVV 4 1 0 3 2 5—10 Kolping 5 1 0 4 2 11—16 Schyndel 5 1 0 4 2 8—13 OOST Vosta 3 3 0 0 6 11—5 Treffers 4 3 0 1 6 17—9 Lob. Boys 5 3 0 2 6 13—15 Quicik 5 2 1 2 5 21—18 Emos 3 1 2 0 4 4—3 Vogido 4 1 2 1 4 10—9 's Heerenberg 4 2 0 2 4 11—12 VDZ 4 1 1 2 3 8—11 ISDOUC 5 1 1 3 3 7—12 Altior 5 0 1 4 1 8—16 WEST I WA 4 4 0 0 8 17—5 VVZ 3 3 0 0 6 5—1 TYBB 4 3 0 1 6 144 Volendam 5 3 0 2 6 12—8 De Meer 5 2 1 2 5 12—13 Wilskracht 5 2 0 3 4 9—12 SDO 5 2 0 3 4 12—21 HMS 4 1 1 2 3 13—15 EMM 5 1 0 4 2 14—20 WIJ 4 0 0 4 0 1—10 WEST II Spartaan 5 3 2 0 8 16—5 HCBC 4 3 1 0 7 15—6 Santpoort 4 3 0 1 6 13—8 DHL 5 3 0 2 6 12—8 Excelsior 5 3 1 2 5 18—18 Onze Gezellen 5 2 1 2 5 11—13 SJC 5 2 0 3 4 12—18 Graaf Willem 5 1 1 3 3 10—16 Leonidas 5 0 2 3 2 10—16 GDA 5 0 2 3 2 11—18 WY, met den wind in den rug spelende, begint direct eenige snelle aanvallen, die geen doel treffen. Dan gaat de thuisclub er van door, waarbij Koning Jonk een fraaie kans geeft, doch de keeper der gasten stopt den bal. Als VVY aan de overzijde weer eenige vergeefsche pogingen gedaan heeft, stichten de Volendammers weer verwarring voor het doel der gasten. Aan de overzijde verricht Sier eenige fraaie safes. Volendam kan het offen sief niet lang volhouden en voor de rust krijgen de gastheeren den bal slechts zeer zelden over de helft van het veld. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft trekken de gasten aan vankelijk herhaaldelijk in de richting van het Volendammerdoel, doch met verre trappen weten de backs het gevaar te keeren. Een der VVY-voorwaartsen wordt even buiten het straf schopgebied door Plat gehaakt. Sier laat den hard ingeschoten bal echter langs zich heen gaan, daar niemand het leder heeft aangeraakt. Koning die na de rust een speciale bewaking heeft, schiet eenmaal hard naast en eenmaal over. Langzamerhand krijgt het VVY-doel een ware belegering te doorstaan. Het duurt echter nog geruimen tijd, voordat Bont met een schot van grooten afstand succes heeft. (10). Ook hierna blijft het overwicht der thuisclub aan houden. Smit laat een fraai staaltje zien, door een corner ineens in een doelpunt om te zet ten. (20) Als nog eenige piinuten te spelen zijn, benut de invaller P. Smit een pass van Bont om via den paal no. 3 te scoren. Met Volendam in den aanval breekt het einde aan. De Hilversummers, die in de eerste helft den steun van den wind hadclen, speelden in den beginne een enthousiast spel. De afwerking der aanvallen was echter te onzuiver om het den invaller-doelman der Haarlemmers Oppen kamp verving v. d. Lit al te moeilijk te maken De Haarlemsche voorhoede speelde meer berekend voetbal en nadat doelman v. d. Berg een fraaie safe verricht had na een schot van Huneker, was een harcl hoog schot van v. Riel hem te machtig (1—0). De gelijkmaker ont stond vrij onverwachts, toen v. Velsen den bal goed vrijspeelde en onhoudbaar doelpuntte (1—1). Nadat van Riel met een keurige hoofd beweging T.Y.B.B.'s tweede doelpunt had ge scoord, benutte Menke aan de andere zijde op niet minder fraaie wijze een goeden pass van Terlien. Tenslotte slaagde v. Riel er wederom in om een halve minuut voor het verstrijken der eerste helft zijn club een 32-voorsprong te verzekeren. Na de thee werd de strijd vrij eenzijdig. De subliem spelende Haarlemsche halflinie stuwde haar voorhoede steeds ten aanval en het E.M. M.-doei kwam onder zwaren druk te staan. De productieve Haarlemsche midvoor scoorde reeds kort na de hervatting ten vierden male, terwijl Huneker met een laag hard schot de overwin ning vrijwel tot een feit maakte (52). De Hilversummers bleven echter ondanks den grooten achterstand onvermoeid doorwerken en zij slaagden er zelfs in in de laatste minuten tiet spel weer naar de T.Y,BJS.-helft te ver plaatsen, zonder dat dit echter voor hen succes opleverde. Zonder verdere wijziging in den stand komt tenslotte het einde met een alleszins verdiende zege van de Haarlemmers. Leonidas had een vijftal invallers, o.a. voor keeper Ham en Th. van der Sande, doch ook D. H. L. had een drietal reserves o m. voor de gebr. C. en A. Alsemgeest. Leonidas had reeds binnen twee minuten suc ces, toen A. v. d. Sande na een snellen aanval van den linkervleugel een hard diagonaal schot loste hetwelk keeper Alsemgeest te machtig bleek, 0—1. Ondanks den feilen wind was het spel van goed gehalte, zoodat de match het aanzien ten volle waard was. Over 't algemeen was Leonidas voor rust sterker, doch de Leeuwen verdedigden onder leiding van den veteraan Vervliet prach tig, zoodat de blauw-witten geen kans kregen hun voorsprong te vergrootten. Zelfs wist D. H. L. na 20 min. spelen een hoekschop te forceeren, welke door Blom werd genomen, en waaruit Hermsen met een enorm hard schot gelijk maak te, 11, met welken stand ook gedraaid werd. Na de thee had de thuisclub het windvoordeel, dat goed uitgebuit werd. Toch hield de Rotter- damsche defensie nog lang stand, doch tenslotte zag Vloeimans, die zijn doel goed verdedigde, zich door eten van dichtbij hoog ingeschoten bal van Lansbergen gepasseerd, 21. Doordat Leonidas na dit doelpunt weer iets meer in het offensief kwam, werd de strijd nog ongemeen spannend, doch toen D. H. L. elf mi nuten voor het einde door Van Zuijlen den voor sprong op 31 bracht, speelden de Leeuwen een gewonnen wedstrijd. Dr. Euwe, die met Fine den interna tionalen achtkamp won De Bussummers zijn dadelijk in den aanval en hebben al spoedig succes als de wind een hoog schot van Kranke in het HMS-doel doet belanden, 10. De vreugde in het SDO-kamp is van korten duur, daar een schuiver van de Hosson na eenige minuten den stand reeds ge lijk maakt, 11. Ondanks het feit, dat de wind aan het spel veel afbreuk doet, wordt er, vooral aan de HMS-zijde, vrij aardig gecombineerd. De gasten zijn met hun open aanvallen gevaarlijk en Sinnege slaagt er tenslotte in HMS de lei- Pellenaars (links) zal ook in de New Yorksche zesdaagsche uitkomen met Schoen als koppelgenoot ding te bezorgen, 12. De voorhoede der Bus summers treedt weinig doortastend op, waar door de HMS-verdediging geen zwaar werk heeft. Met een fraaien kopbal maakt Gielen even voor rust gelijk, 22. Na de thee beantwoordt HMS een stevig SDO-offensief met een serie goede aanvallen, waarbij Verhoef en Budel er in slagen den gasten een 42-voorsprong te bezorgen. Een tweetal benauwde oogenblikken, die het SDO-doel ver volgens doormaakt, is aanleiding de opstelling der Bussummers te wijzigen. De verandering le vert al spoedig tastbare resultaten, want in korten tijd heeft Gielen met twee goede doel punten den achterstand weer ingeloopen, 44. SDO blijft nu sterker en Gielen, die uitstekend op schot is, slaagt er in, met een tweetal harde schuivers den Bussummers een 64-voorsprong te bezorgen, welke zij tot aan het einde weten te behouden. De groen.zwarten gingen het eerst ten aanval. Koekebakker bracht het leder goed op, waarna Kemperman voor de rest zorg droeg. I0. De voorsprong was echter van korten duur, want met een keurig schot scoorde van Lingen den gelijkmaker, 11. De Hagenaars hadden er zin en met een keurig doelpunt van Kemperman hadden zij wederom de leiding, 21. De thuis club was toen sterk in de meerderheid. Bij een plotselingen uitval der bezoekers bracht van Lingen beide partijen weer op gelijken voet, 22. Nogmaals kwamen de Schiedammers terug en met een kopbal van Oosterholt Jr. namen zij de leiding, doch voor de eerste helft verstreken was had Slee de balans weer in evenwicht ge bracht, 33. Na de thee namen de gasten het spel in han den en nadat Teunissen eenige malen de situatie had weten te redden, scoorde van Lingen on houdbaar, 34. De thuisclub zat niet bij de pak ken neer en toen J. v. d. Lans het leder be machtigde, was de stand voor de vierde maal gelyk, 44. In den strijd om het winnende doel punt wist Graaf Willem door Koekebakker te zegevieren, 5—4. Oscar Ègg heeft voor den Amerikaan- schen manager Chapman een aantal ren ners voor de zesdaagsche wielerwedstrijden te Chicago en New York geëngageerd. In Chicago zullen IgnatDiot, Giorgetti en Guimbretière uitkomen. Ook te New York zullen deze renners rijden, terwijl voor deze zesdaagsche eveneens de Winnaars van de jongste Parijsche zesdaagsche Pellenaars en Schoen, die wederom een koppel zullen vor men, zijn gecontracteerd. In de Duitschlandhal te Berlijn werd Zater dagavond een 100 K.M.-koppelwedstrijd gehou den, waaraan ook werd deelgenomen door het Nederlandsche koppel PijnenburgWals. Win naars werden de Duitschers KilianVopel, die iets meer punten hadden behaald dan onze langenooten. Geruimen tijd had 't er veel van weg, dat onze landgenooten met een ronde voorsprong zouden winnen, doch in het laat ste gedeelte van den strijd gaven de Duit schers het alleruiterste om hun achterstand in te halen, waarin zij tenslotte slaagden. Het puntenvoordeel deed de schaal ten gunste der Duitschers overslaan. De uitslag werd: 1. Kilian—Vopel, 100 K.M. in 2 uur 11 min. 25 sec., 17 pnt.; 2. Pijnenburg—Wals, 5 pnt. Met een ronde achterstand: 3. CrossleyWalthour, 18 pnt.; 4. Merkens Huertgen, 13 pnt.; 5. Ehmer—Hoffmann, 8 pnt.; 6. RauschGroening, 3 pnt Met twee ronden achterstand1: Met drie ronden achterstand: 8. DanholtNegd, 15 pnt.; 9. TertileSchmidt, 12 pnt.; 10. BullaWolke, 7 pnt.; II. Buse Koenig, 1 pnt. Met vier ronden achterstand: 12. SchoenDeneef, 18 pnt. Met vyf ronden achterstand: 13. NickelBuschenhagen, 11 pnt.; 14 Rieger Wesenberg, 0 pnt. Zondag werd het winterseizoen van de over dekte wielerbaan te Stuttgart geopend met een twee-uurs-koppelwedstrijd, waarin ook Pijnen burgWals uitkwamen. Onze landgenooten waren ver in de meerder heid en wonnen met twee ronden voorsprong op het Dultsche koppel EhmerHoffmann. Zij hadden 89.840 K.M. afgelegd. Op drie ron den volgden Schoen en Bremer, terwijl de Amerikanen WalthourCrossley als vierden eindigden. Te Schelle bij Antwerpen werd Zondag een wegwedstrijd over 110 K.M. gehouden voor beroepsrenners, waaraan ook onze landgenoo ten Van der Ruit en Braspenning Jr. deelna men. De uitslag luidde: 1. D'hooge (België), 3 uur 3 min.; 2. Bras penning Jr., op een wiellengte; 3. Kemps (Bel gië); 4. Van Hasselt (België) op 20 sec.; 5. Vinck (België), in denzelfden tyd; 6. Noens (België) op 25 sec. Van der Ruit eindigde als twaalfde in den zelfden tyd als Noens. In het Sportpaleis te Gent werd als hoofd nummer van het openingsprogramma een 100 K.M.-koppelwedstrijd verreden, die gewonnen werd door de Belgen BillietDekuysscher met 12 pnt. Op een ronde volgden Pellenaars Slaats met 2 pnt., terwijl het koppel Loncke Braeckevelt de derde plaats bezette. Onder groote belangstelling werd Zon dagavond de laatste ronde gespeeld van den door de Arbeiderspers georganiseerden in ternationalen achtkamp. Euwe en Fine ein digden tenslotte elk met vijf punten, waar door beide grootmeesters den eersten en den tweeden prys deelen. Over het verloop der partijen het volgende: Een dame pion-opening met de bekende va riant Lf8b4. Nadat zwart dezen iooper op c3 geruild had, rocheerde hij spoedig en offerde op den achtsten zet een pion om te trachten tot den aanval te komen. Reeds na 12 zetten had van den Bosch een overwegende stelling bereikt en de situatie zag er voor Fine alles behalve rooskleurig uit. Laatstgenoemde was genoodzaakt lang te rocheeren om den aanval van zijn tegenstander eenigszins te kunnen stuiten. Zoodra dit gebeurd was, wist van den Bosch door een enkelen pionzet (c7cö) de witte koningsstelling dusdanig te verzwakken, dat de witte koning geheel onbeschermd kwam te staan. Van den Bosch wist echter niet de sterkste voortzetting te vinden en toen hij op den 24sten zet tengevolge van een foutieve combinatie een stuk liet instaan, was de positie geheel anders geworden. Hij speelde nog veertien zetten door, maar gaf toen de voor hem onhoudbaar gewor den partij op. Van Scheltinga bewees in zyn partij tegen den wereldkampioen opnieuw, dat hy als een van de sterkste spelers onder de jonge Neder landsche schakers dient te worden beschouwd. De wijze, waarop hy, geheel zonder vrees voor de groote namen zijner tegenstanders, zyn par tijen aanlegt, verdient zeker lof. Tegen Euwe's damepion-opening koos van Scheltinga ditmaal niet de door hem bij voor keur toegepaste West-Indische verdediging, doch den zet van Nimzowitsch Lb4. De party was een tijdlang dezelfde als die tusschen Aljechin en Keres in het tornooi te Bad-Nauheim, maar al spoedig begon van Scheltinga een aanval op Euwe's koningsvleu gel te ensceneeren, waardoor hij dezen voorloo- pig belette te rocheeren. In het middenspel der partij Euwevan Scheltinga liet de laatste even den draad los, wat dr. Euwe onmiddellyk uitbuitte. De we reldkampioen won twee pionnen. Na den 43sten zet van wit gaf van Scheltinga dc- par ty op. Gruenfeld wilde blijkbaar ook in dit tornooi zijn reputatie van remisekoning niet verliezen, want hij koos met wit spelend een variant van het dame-gambiet, die bij goed tegenspel van zwart slechts tot remise kan leiden. De remisestand was spoedig bereikt. Beider zijds was men er n.l. zorgvuldig op bedacht alle stukken zoo spoedig mogelijk van het oord te laten verdwynen om in een eindspel van dame en toren over te gaan. Van eenig voordeel voor wit of zwart was toen niets te ontdekken en daarom werd na den 31sten zet van wit tot remise besloten. Ook in deze partij werd door zwart als ant woord op d2d4 in het vervolg de Nimzowitsch- zet Lf8b4 toegepast. Landau ging echter eten gebruikelijken afruil op c3 uit den weg en gaf er de voorkeur aan zyn stukken te ontwik kelen om spoedig tot de kleine rochade te komen. Door een goed doorgerekende paard-ma noeuvre wist Landau den witten looper van zijn tegenstander tegen een paard af te ruilen en zich daarmede ook van het voordeel van het looperpaar te verzekeren. De zwarte stel ling zag er thans niet bijzonder goed uit, zoo dat Kmoch besloot een pion te offeren om zich uit zijn gedrukte positie te bevrijden. Hij was blijkbaar van meening, dezen pion later terug te kunnen winnen. Landau had echter verder gezien. Hij ruilde de dames af en eenige zetten later ook de torens en had in het eindspel met zijn beide loopers tegen Kmoch's looper en paard een belangrijk overwicht. Toen Landau dreigde een voor zwart belangrijken pion te winnen, waardoor Kmoch dus een achterstand van twee pionnen had verkregen, gaf deze de hopelooze partij na den 40sten zet op. Een door Landau uitstekend gespeelde party. De party LandauFine uit de vijfde ronde werd door Landau zonder verder te spelen op gegeven. De partij LandauEuwe uit de zesde ronde werd remise gegeven. Euwe en Fine deelen hierdoor den eersten en tweeden prijs met elk 5 punten. De partij van den Bosch Landau uit de tweede ronde zal hedenavond gespeeld worcten en de hangpartijen van den BoschKmoch en Aljechinvan Scheltinga Dinsdagavond in het gebouw van De Arbeiders pers. Deze partijen zullen voor het publiek niet toegankelijk zijn. De stand is dus: Euwe en Fine 5 pnt.; Alje chin 3% pnt. en een hangpartij; Landau 3% pnt. en nog een te spelen partijGruenfeld 3% pnt.; Kmoch 3 pnt. en een hangpartij; van den Bosch 2 pnt. met een hangpartij en pog een te spelen partij; van Scheltinga 0 pnt.' en een hangpartij. Spartaan mist v. Dongen en HBC is volledig. Direct ontwikkelt zich een vlotte party, met HBC in de meerderheid. De Rotterdamsche ver dediging, met Pols Eds uitblinker, weert zich echter geducht. Langzamerhand raakt het spel verdeeld en ontstaan er beurtelings voor béide doelen gevaarlijke situaties. Nadat De Geer rsu kelings langs heeft geschoten, schiet Martin aan den anderen kant over. HBC speelde het beste positiespel en nadat Toledo en Ruygrok 't Venrooy lastig hebben gemaakt, is De Geer aan den anderen kant verschillende malen ge vaarlijk. Tegen de pauze wist A. de Geer Neve on houdbaar te passeeren (10). Na de thee zijn de gastheeren allereerst aan vallend, maar Neve is op zijn qui vive. Spartaan kruipt door het oog van de naald, als Ruyrok voor een leeg doel grandioos mist. Bierman maakt dan 'n gevaarlijken aanval van Frans Mentinck onschadelijk. Dan trekt Gieske er snel tusschen uit. Hij lost een schot, dat onder den vallenden Venrooy in het net ver dwijnt (11). De spanning stijgt ten top, maar de sublieme verdedigingen blijven meester van het terrein. Een draw wordt het juiste resultaat van den goeden stryd. Deze wedstryd, die pas in de allerlaatste minu ten beslist werd, had wat het vertoonde spel be treft, een eigenaardig verloop. In de eerste helft, toen de Meer tegen den schuin op het veld staan- den wind speelde lieten de elftallen een aantrek kelijk partijtje zien. Om beurten waren de Eian- vallers voor 't doel, doch onzuiver schieten bij de Meer en 't niet afwerken van de aanvallen bij VVZ deden voorloopig succes uitblijven. Vooral Wiegman in 't VVZ-doel zag verschillende scho ten buiten z'n bereik net naast en over vliegen. Voor den WZ-aanval was Hoeboer voorloo pig het grootste struikelblok. Dat ondehvond Wybenga, die. tweemaal achtereen voor 't doel kwam te staan, doch er niet in slaagde te sco ren. Ondanks het feit, dat de Meer iets sterker was, bleef het aan beide kanten bij pogingen, zoodat met blanken stand wordt gedraaid. Na rust blykt het spelpeil danig gezakt te zijn. Direct na den aanval miste de Meer een goede kans toen de bal na een goed genomen corner op de doellijn belandde, doch nog weg gewerkt werd. Limonard wist nog in buitenspel positie te scoren en toen was WZ aan 't woord. Vooral Fr. de Lange op den linkervleugel weerde zich flink en vele voorzetten kwamen van dien kant. Langzaam werd de Meer teruggedron gen. Schoorl en v. d. Hurk hielden nog wel stand en wisten zich in de moeilykste situaties te red den, doch drie minuten voor 't einde, toen Hoer boer bij het uitloopen een bal miste, schoot Oly in (01). Vóór de Meer gelegenheid had om zich te herstellen had van Halderen via den paal op nieuw gescoord (02). Direct hierna brak het einde aan. De Zaandammers kregen meer dan hun toekwam. WA is er in geslaagd ook den vierden com.- petitiewedstrijd tot een goed einde te brengen, waarvan thans Wilskracht, dat gehandicapt was door het uitvallen van Lammers en Keizer we gens oude blessures, het slachtoffer werd. Hoe wel er zoo nu en dan aardige staaltjes voetbal vertoond werden, kon de wedstrijd zich toch niet boven het middelmatige verheffen, waar aan de van doel tot doel staande wind niet vreemd was. Over het verloop het volgende: Onmiddellijk na den aftrap is WA in het offensief, hetwelk geruimen tijd aanhoudt. In deze periode moet Borburg van Wilskracht herhaaldelijk hande lend optreden, hetgeen hem goed afgaat. Lam mers heeft intusschen 'n lastigen enkel en wordt vervangen door Keek. Wilskracht onderneemt nu eenige vinnige aanvallen, die niet van ge- VEiar ontbloot zijn en heeft na ongeveer 25 minu ten succes als Keizer, die linksbuiten speelde, zijn club de leiding geeft met een hoog schot. Dit is echter van korten duur want Tushuizen schiet uit een scrimmage den gelijkmaker langs Bor burg. Nadat Keizer, die weer last ondervindt van een knieblessure, uitgevallen is, komt de rust met 11. Na de hervatting completeert H. Grimberg t Wilskracht-team. WA heeft nu het windvoor deel en is sterk aanvallend. Borburg krijgt han den vol werk doch werkt alles resoluut weg. Als hij echter 'n schot VEin H. Letschert niet klem- vast heeft, is Tushuizen er als de kippen bij om WA de leiding te geven. Wilskracht blijft goed volhouden, doch de WA-achterhoede retourneert alles en zet met verre trappen de voorhoede aan het werk. Uit een der vele aanvallen schiet Reuser keihard in den hoek en WA leidt met 31. Verdere pogingen van beide zijden hebben geen succes en het einde breekt aan met onver- anderden stand. De heer van Haasteren leidde rustig en beslist. Zondagmorgen tusschen vijf en negen uur zijn de deelnemers aan den Herfstrit van de K.N.A.C., die thans door de Noordelijke provin ciën ging, te Zwolle, het uitgangspunt en het eindpunt van dezen zeer succesvollen en ge slaagden rit, aangekomen. Van groep A hebben 17 deelnemers de pla quette, voorstellende het sterrenbeeld van Oc tober, gewonnen. Deze deelnemers zijn op tijd aangekomen en hebben niet één contröle ge mist. Zes en twintig deelnemers misten één contröle; negen deelnemers misten er twee; acht misten er drie en een deelnemer meer dan drie. Alle deelnemers kwamen op tijd aan de finish. Van groep B wonnen 15 deelnemers de pla quette, 27 misten één controle, 12 misten er twee, drie hunner misten drie controles en 7 meer dan drie. Ook in deze groep kwamen alle deetoemers op tyd aan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9