- "o VetwatlU U een Bafy? WEILL ZOON - - Haarlem, 21 Oct. ufó#DÉN SITTERS óv KAR Een speelweide in Haarlem aponnen Kort en volledig Kunsttanden en Gebitten De begrooting van Bloemendaal letten! WOENSDAG 21 OCTOBER 1936 - DOODEN-HERDENKING Zondag 8 November door den R. K. Volksbond „Haerlem" HEEMSTEEDSCHE KUNST KRING Concert Janine Weill De BO-BAR-KEI Wie mist zijn rijwielplaatje? Centrale Tandheelkundige Kliniek Ziekenfondstarief D.I.O. Wie is de gelukkige? BURGERLIJKE STAND RADIO-DISTRIBUTIE HAARLEM Programma van de Haarlemsche Radiocentrale op Donderdag 22 October NIEUWE COLLECTIE Barteljorisstraat 26-28 R. K. VROUWENBOND OPENT HET NIEUWE SEIZOEN Weleerw. heer H. de Greeve over: De roeping der katholieke vrouw Offer en heiliging N.V. „GRANITO" ALLE GRANITO- EN TEGELWERKEN Strak van lijn Soepel van prijs Geen suffragettes! Voorstel het ontstane tekort uit de reserve te putten Koopt dan nu een UITZET bij Tel. 14651 Jac. van Weer, - Gierstr. 20 AGENDA Bioscopen 22 October Bioscopen INSTELLINGEN Haarlem - Schoterweg 1 - Telefoon 16659 Klooster jubileum TWEE OPLICHTERS VER OORDEELD Limburgsche juffrouw bedrogen moest de STAD uws Een groot inconvenient voor de stad Haar- 111 is, dat zij in het centrum geen enkel groot srrein bezit en geen enkel groot gebouw waar geestelijkheden, tentoonstellingen, demon- traties, manifestaties, circusvoorstellingen, edstrijden, e.d. van eenigen omvang kunnen Paats vinden. Wanneer de directie van een reus of Lunapark om speelgelegenheid in «aarlem verzoekt dan zit het gemeentebestuur ®et de handen in het haar. Tot groote schade an de gemeentekas moeten de exploitanten let zelden verwezen worden naar een nabu- !ge gemeente. Voor de menschen zelf is dat in oen regel ook zoo prettig niet, omdat het ter- em, waar de voorstelling dan gegeven wordt, «an een der uithoeken ligt van het Haarlem se bevolkingscentrum. Zij geven er natuur ijs de voorkeur aan hun tenten in de stad te _unnen opslaan. Niet minder moeilijkheden orden ondervonden bij het organiseeren van openluchtmeetings, waarvoor momenteel geen enkel geschikt terrein in Haarlem is aan te wijzen. En wie herinnert zich niet hoe moei- njk het is op Koninginnedag een terrein te «nden voor wielerwedstrijden, paardenfeesten °i massale gymnastiekuitvoeringen? Op den laatsten Koninginnedag werd een ooncours hippique georganiseerd op het terrein v°ór het Paviljoen. En niet zonder succes. De hiimte was aardig, maar deze had nog grooter «tonen zijn, indien er niet een paar boomen in oen weg hadden gestaan. Zou het nu niet hiogelijk zijn, door een kleine reorganisatie, dat 'errein voor de hierboven genoemde doelein den geschikt te maken? Wij denken daarbij aan een terrein als het Malieveld in Den Haag, zij net dan van kleineren omvang. Onze knappe tuin-architecten moeten in staat zijn daarvoor een oplossing te vinden, die den Haarlemmer hout niet onwaardig is en een sieraad voor °hze stad! Als onze wereldbekende stadgenoot, heer Springer, zijn geliefd Haarlem daar mede nog eens verrijken kon! Wij ontveinzen °ns niet, dat bij het plaatsen van een circus het houden van een concours hippique het Brasveld eenige schade zou lijden. Maar het z°u toch geen bezwaar zijn om dit telkens, Wanneer dit noodig is, door het aanbrengen vto nieuwe zoden te vernieuwen? Dit denkbeeld, dat niet van ons afkomstig kerkhof. Omstandig verklaarde de heer Kok ons van den bouw der spiltrap naar orgel en toren. Van de Sinterklaaskerk ging het naar Volen- dam, waar een door burgemeester Kolfschooten aangeboden kopje thee heerlijk smaakte. Over Amsterdam ging het terug naar de Spaarne- stad, waar het gezelschap tegen half zeven aan kwam. De commissie voor de geestelijke belangen van de leden van den R.K. Volksbond deelt mede, dat de doodenherdenking dit jaar zal gehouden worden Zondag 8 November tusschen drie en vier uur. Getracht wordt de plechtig heid nog grootscher op te zetten dan het vorig jaar. Zoodra toestemming van hoogerhand zal zijn verkregen en eenige formaliteiten zullen zijn vervuld, zullen nadere mededeelingen g.™ daan worden. Is, maar door een onzer lezers werd opgewor pen, vonden wij de moeite waard om eens aan het oordeel van meer deskundigen dan wij te °hderwerpen. Allereerst kwamen wij daarbij terecht bij den "eer Leonard Springer. Deze bleek echter alles behalve bereid te zijn om mede te werken aan een, zooals hij het noemde, verder bederven van ben Haarlemmerhout, de reden, die hem inder tijd noopte zijn ontslag te nemen als lid der Schoonheidscommissie. Het is mij reeds een hagelijksche ergernis, aldus de heer Springer, bat het grasveld vóór het Paviljoen tegen de bedoeling van het gemeentebestuur in, een sPeelplaats is geworden voor kleine en groote kinderen, waardoor het grasveld in een Woestenij is herschapen, die den naam grasveld nauwelijks verdient. Een vergelijking met het kfalieveld in Den Haag acht de heer Springer hiet juist, omdat de toestand daar geheel anders is. Dit veld is altijd grasland geweest. Het ter rein bij het Paviljoen vormt hiermede een historisch geheel daar het gemaakt is terwille van en voor rekening- van den stichter van dit Paleis, den heer Henry Hope, bij den bouw. Wij hebben ook de meening gevraagd van ben heer H. J. Voors, die zijn bekendheid als tuinarchitect door het ontwerpen en organi seren van de Flora, verleden jaar in het Groenendaaïschc Bosch te Heemstede gehouden, °ver geheel de wereld verbreid heeft. Deze Schrijft ons: Dat een ontspanningsweide in Haarlem ont breekt is voor geen tegenspraak vatbaar. De cischen aan zulk een terrein te stellen zijn echter bij uitvoering van het denkbeeld van inzender, niet vervuld. Het gazon voor het Paviljoen is een in het boschpark open gelaten sPiegel van dit gebouw, welke tevens den Voorgrond vormt voor den grooten doorkijk haar de zijde van den Hertenkamp. De boom groepen links en rechts fungeeren als coulissen eh worden terecht, zooveel mogelijk gespaard 'ini hun losse opstelling. Het verbroeden van de °pen plek zou de entrée van den Hout hopeloos Verminken. Uitvoering van het denkbeeld van ihzender zou immers meebrengen, dat de be- 1 chikbare boomlooze ruimte aanmerkelijk werd Vergroot naar links en naar rechts en dan is elke overgang naar de omgevende bebouwing Verloren en mist het groote doorzicht zijn Waar deskundigen een zoo afkeurend oordeel Uitspreken over een op het eerste gezicht me kwaad idee daar past het iedereen, die het goed meent met Haarlems stedeschoon te Zwijgen. Maar de wenschelijkheid van een speelweide in Haarlem is groot en verdient de Volle aandacht van ons gemeentebestuur. De oplossing is niet zoo moeilijk te vinden. Een kleine 70 dames en heeren van de oud heidkundige vereeniging „Haerlem" gingen Za terdag j 1 in drie autocars over 't Assendelver- Veer naar Edam. Op het Damplein verzamelden zij zich na korte bezichtiging van de beelden en kaarten in de hal in de Raadzaal. Daar werden 2e allerhartelijkst ontvangen door burgemeester van Kolfschooten, die in een geestig speechje Wees op de oude betrekkingen tusschen Edam eh Haarlem: de Waterlandsche waternimf, die in het gat van de Groote Houtstraat den dood zou vinden' het Haarlemsche bier en de Haar lemsche glazen in de Groote Kerk van Edam. Voorzitter J. L. Tadema gaf een even geestig antwoord. Daarop werd onder leiding van den burgemeester het stadhuis bezichtigd. Daarna gihg de eene helft van het gezelschap naar het stadsmuseupi aan den Dam, vorige eeuw nog be woning van een oud-scheepskapitein. Ook baar werdén behalve „de scheepsbouw" en drij- Vende kelder, de vele antiquiteiten bewonderd eU met verwondering de kleine vertrekken met Vele trappen en trapjes, de talrijke bedsteden en ^kenhouten betimmering bekeken. De andere helft was intusschen naar het Hollandsche huis ?P de Achterhaven gegaan, waarin Nieuwen- kaïnp heeft gewerkt. Het is eigendom van ^«ndrick de Keyser, die het liet restaureeren boor bouwmeester Kok. Deze zal weldra ook de ftansche kerk onder handen nemen. Dit huis oen der weinige overblijfselen van profanen, P°thischen bouw, o.a. te zien aan de karbeelen. Wees o.a. op een deur boven, die we in vele Jjollandsche woningen in Waterland aantreffen, le dient als nooduitgang bij watersnood. Daarna kwam de wisseling van bezichtiging, Ui dan te gaan naar de Sint Nicolaaskerk, Waar de heer Kok omstandig inlichtte omtrent ®t kerkherstel en hoe onze stadgénoot Bogt- jUbh daarin een groot aandeel had. Daar is mi- ^Utieus en gewetensvol elk stukje van „de gla- jpu", hoe klein ook, hersteld. Natuurlijk keek b«r in bijzonder naar 't groote Haarlemsche »glas- - penoemde kerk staat, daar de stad zich niet 'breidde, aan den rand; daar is ook nog het Het seizoen van den Heemsteedschen Kunst kring zal Maandagavond 26 October geopend worden met een recital van de bekende Fran- sche pianiste Janine Weill. Deze Parijsche kunstenares, die jaarlijks optreedt in alle groote steden in en ook buiten Europa eveneens bekend door haar herhaald optreden voor de verschillende Euro- peesche radio-zenders, is een van de weinige pianisten, die behalve het geven van concerten ook lezingen houdt over Fransche muziek, toe gelicht op de piano. Den cyclus van drie avonden, welken zij in het najaar van 1934 te Amsterdam en te ,'s-Gravenhage heeft gegeven, waarin zij alle pianowerken van Debussy voordroeg, zal menig een zich nog kunnen herinneren; deze-heeft haar naam als Debussy-vertolkster voorgoed in Holland gevestigd. In afwijking van de traditioneele Debussy- avonden, bevat het programma dit keer ook werken van andere componisten en wel: 1. Sonate op. 81 (Les Adieux) van L. v. Beet hoven; 2. Prélude, Choral et Fugue van César Franck; 3. Een groep pianowerken van Claude Debussy; 4. Gaspard de la nuit van Maurice Ravel. Dit laatste werk, dat tot dusverre nog maar zelden hier te lande in zijn geheel is uitge voerd is geïnspireerd op drie gedichten van Aloysius Bertrand, waarvan de deelen heeten: a Ondine; b Le Gibet; c Scarbo. Om iedereen in de gelegenheid te stellen dit concert van Janine Weill bij te wonen, heeft het bestuur besloten ook aan niet-leden toegang te verschaffen. De straatvereeniging Botermarkt Barrevoete- straat en Keizerstraat zal van 6 tot 14 Nov. a.s. een winkelweek organiseeren, waaraan dezen keer een dubbele attractie zal zijn verbonden. De Bo-Bar-Kei gaat feestvieren en geeft eiken dag cadeaux. De eerste attractie zal bestaan uit het versprei den van 10.000 circulaires alles voorzien van ee|i nummer. Indien dit nummer overeenkomt met het nummer op de bij de aangesloten winkeliers in de étalages geplaatste artikelen wordt u dit geheel gratis medegegeven. Eiken dag des morgens om 10 uur zullen nieuwe artikelen met nieuwe nummers worden ge plaatst tot een totaal van meer dan 200 prijzen. De cadeaux moeten clan volgenden dag vóór 12 uur zijn afgehaald. Aan kinderen beneden 16 jaar worden geen cadeaux afgegeven. Als tweede attractie ontvangt men voor elke 25 cent die men besteedt een bon, 10 dezer bons zijn bij het bestuur in te wisselen voor een toegangsbewijs tot den Groote Cabaret avond, welke zal worden gegeven op Maandag 18 November in de groote feestzaal van de H. K. B. Verder zullen de vlaggen worden uitgestoken en eiken dag door middel van luidsprekers con certen worden gegeven. Ook de tweede Amsterdammer, die dezer da gen door de politie werd aangehouden als ver dacht van diefstal van rijwielplaatjes, heeft een volledige bekentenis afgelegd. De geheimzinnige instrumenten, welke hij in zijn zak droeg, dien den inderdaad tot het sloopen van de gepaten- KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 9II en 12, Dinsdagav. 6.308.30. teerde installaties, waarmee wij sinds jaren onze duurbetaalde belastirigmerken plagen te be schermen. Het duplicaat-rijwielplaatje, dat hij bij zich had, was niet zijn wettig eigendom. De hoofdstedelingen hebben hun gemoed ver licht door een volledige bekentenis af te leggen van alle misdrijven, die zij in den loop der laat ste maanden in Haarlem hebben gepleegd. Zoo hebben zij op Maandag 19 dezer (eergisteren dus) tusschen 6 en 8 uur 's avonds een zestal plaatjes gestolen, waarvan de vermissing nog niet bij de politie werd gedenonceerd. Ten gerieve van het politioneele onderzoek noemen we hier de gevallen, die de rouwmoe- digen zich konden herinneren. Een kosteloos plaatje „vonden" zij in de Zuiderstraat, een bij het Diakonessenhuis, een op de Ged. Oude Gracht en twee stuks in de omgeving van het Wijde Geldelooze Pad. In het Bosch- en Vaart kwartier stalen zij een oud rijwielplaatje en een fietspomp. Van al deze gevallen werd nog geen aangifte gedaan. De rouwende eigenaars worden ten spoedigste in de Smedestraat verwacht. Bij de gisteren gehouden trekking, van de door de vereeniging D.I.O. georganiseerde loterij is de hoofdprijs (een nieuw rijwiel) gevallen op No. 428. Voor verdere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. Ondertrouwd 21 October: J. C. Vreeswijk en D. Wollschlager; N. van der Leden en J. Krijgs man; A. Knol en J. Haanstra; W. H. van den Eijkhof en J. E. H. Ruijzenaars; H. E. van der Steur en G. D. Grin; P. A. Maalcke en A. H. Hentenaar; E. C. Smit en D. Haak; A. Fielmich én C. M. Schindeler. Getrouwd 21 October: J. M. Schouten en J. A. van Rooijen; H. Geerts en D. Schutte; F. J. Jansen en M. E. Jong; P. J. Bijrij en A. C. M. van der Horst; P. Nicolai en W. Prosee; J. F. van Melsen en Chr. M. Kort; G. A. Renting en W. Damiaans; D. Oschatz en J. M. G. Reis; F. Smits en J. A. Oldenburg. Geboren 19 October: z. van M. C. H. Beumer Zoon; z. van A. H. J. NieuwendijkRiepen; d. van S. v. Eclc—v. d. Voort; 20 October: z. van L, Kwaakv. Rijn; 21 October: d. van J. J. Hoek v. Nieuwenhuizen. Overleden 19 October: W. Jochemsz, 73 j., Kerkstraat. Duizenden abonné's van de Haarlemsche Radiodistributie zijn volmaakt tevreden met de overvloedige keuze, die het dage lij ksche programma hun biedt en opgetogen over de klankkwaliteit. Onder deze duizenden zijn er velen, die een radiotoestel in eigendom gehad hebben en nu de voorkeur geven aan de Haarlem sche Radiodistributie: le. om de klankkwaliteit en altijd onge stoorde overbrenging. 2e. omdat Radiodistributie zoo goedkoop is. Want 't Radiodistributie-abonnement kost zeker niet meer dan alleen het bedrag aan stroom, dat een gewoon radiotoestel ge middeld verbruikt. NIEUWE GRACHT 5 - TELEF. 10010 Programma I Hilversum II Programma 2 Hilversum I Programma 3. 8.05 Parijs Radio; 8.20 Diver sen; 9.05, 9.20 Keulen; 11.20, 11.50, 12.05, 12.35 Parijs Radio; 1.05, 1.15, 1.20, 1.30, 1.50, 2.00 Brus sel VI.; 2.20, 2.35, 2.50 Parijs R.; 3.20 Keulen; 4.10 Parijs Radio; 5.20, 6.05 Brussel VI.; 6.50 Brussel Fr.; 7.20, 7.30 Berlijn; 9.20 Droitwich; 9.40, 10.40, 10.55 Weenen. Programma 4. 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 9.00 Brus sel VI.; 9.20 Diversen; 10.35, 10.50, 11.05, 12.10, 12.50, 1.40, 2.20, 2.50 Londen Reg.; 3.35, 5.05, 5.35 Droitwich; 6.20 Diversen: 7.00, 7.50 Droit wich; 8.50, 9.05 Londen Reg.; 9.50 Parijs Poste Parisien; 10.20, 10.40, 11.35, 11.50 Droitwich. Progr. 5. van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diversen 8.00 uur n.m. Eigen Gramofoonplatenconcert: Variété en film. 1. Selectie uit de film Sweet Adeline Reginald Dixon 2. Truckin' Gerry Moore 3. La Cucaracha, London Piano Accordeon Band 4. Selectie uit „Golddiggers of 1935" Reginald Dixon 5 The Yodelling Mounteneer, Andréany 6. Reine de musette, Emile Vacher 7. Oua Oua, Kanui en Lula 8. The Valley of Echoos, Andréany 9. Trough Southern Climes, Reginald Dixon 10. Tomi Tomi, Kanui en Lula 11. Kitten on the Keys, Russian Rag, Nola 2 vleugels 12. Send me, Gerry Moore 13. The Continental, London Piano Accor deon Band 14. Les Triollets, Emile Vacher Van 8.00 tot 12.00 diversen. A De Haarlemsche leden van den R. K. Vrou wenbond kwamen gisterenavond in de Kroon zalen van Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt bijeen voor den eersten ver- eenigingsavond van het nieuwe seizoen. Op deze eerste bijeenkomst, het begin van een lange serie avonden, die het bestuur van den R. K. Vrouwenbond voor het komende seizoen heeft georganiseerd, sprak de Weleerw. heer H. de Greeve over ,,De roeping der katholieke vrouw". Het is niet gemakkelijk om over de roeping vant de vrouw te spreken, begon spr onge veer. Niet dat er nog nooit over gesproken zou zijn. Maar te dikwijls heeft men zich tevreden gesteld met oppervlakkigheden, gevoelige op merkingen zonder veel diepgang. Ondanks alle romans moeten we het moeder lijk gevoel als den diepsten grond der vrouwelijke wezenheid blijven zien. Zelfs vrouwen zonder kinderen blijven moeder; de hoogste lof, die wij aan heiligen als Theresia van Avila of Catharina van Siëna zouden kunnen geven, is haar „Moeders der H. Kerk" te noemen. Zelfs de oppervlakkigste opvatting van de spanningen in de vrouwelijke psyche zoekt naar hun diepsten grond in de vrouwenziel. Waarom durfde de boetvaardige Magdalena, wat een man waarschijnlijk niet zou hebben gewaagd. Onder de hautaine blikken van de Pharizeërs kruipt zij naar de voeten van den Zaligmaker, Zij, tot dan toe de rijke weelderige vrouw, die ieder in Jeruzalem kende. De moederlijke trouw van de vrouw ver loochent Eich nimmer. Onder het kruis op Calvarië stond de Moeder Gods. En overal elders, waar offers worden gevraagd, vindt men de vrouw, omdat de vrouw juist in de moeilijkste oogenblikken volop moeder is. De taak van de vrouw-moeder laat zich eenigermate vergelijken met den weg van den Verlosser. De nieuwe mensch wordt geboren als eens de nieuwe menschheid, in zorgen en liefdevolle toewijding. In tegenstelling met den man lijdt de vrouw het nieuwe leven, zooals uit Christus' H. Lijden de Verlossing opbloeide. Ook in geestelijk opzicht smaakt de vrouw de pijn van dit lijden. Een figuur als van de H. Liduina is geen zeldzaamheid. Haar roeping is in zekere mate de roeping van iedere vrouw. Als Christus' Offer, beteekent ook het offer van de vrouw-moeder in diepsten zin; heiliging. Elke andere wijze, waarop de vrouw haar ge weldigen invloed op haar omgeving gebruikt, is van deze roeping een armelijk surrogaat. Maar in de handen van de goede vrouw ligt een groot gedeelte van de heiliging, die Christus eens en voor altijd voor allen verwor ven heeft. De vrouw-moeder is geduldig, zooals Christus geduldig was. In Zijn omgang met de apostelen was de Zaligmaker zacht en geduldig, als een moeder zouden we zeggen. Wat is opvoeden anders dan geduldig zijn, jaren achtereen? Moeder-zijn is een leven van voortdurend af wachten; bij de katholieke moeder is het een leven van jarenlang bidden om welzijn, om heiliging van de kinderen. Al deze eigenschappen wortelen in de natuur van de vrouw, vinden we in wezen reeds ge- N.BOERKOEL - OUDEGRACHT 46 - TEL. 14028 De plechtige onthulling van het Koningin Emma-monument te Soest. H. M. de Koningin legt een krans aan den voet van het Gedenkteeken heel terug in de Liefde, die als hoogste levens uiting ook aan de geheimen der Verlossing het aanzijn gaf. Als deze geheimen is ook de Liefde een mysterie. De Liefde zoekt niet te begrijpen, maar bloeit zelfs tegen de verdruk kingen. Uit zulk een Liefde ontstaat het reine ge loof, dat zelfs mogelijk acht, waaraan het nuchtere verstand kan twijfelen. Want door deze Liefde en dit geloof weeft zich het offer, dat door geen verstandelijk redeneeren verant woord kan worden. De „vrijgevochten" vrouw valt uit den toon. De man wil optreden, domineeren en „een meening hebben", maar de vrouw is van nature bescheiden, ingetogen en vroom (iets geheel anders dan de overigens meestal over dreven voorgestelde kwezelarij). Pas het Christendom heeft aan deze vrouw de plaats ingeruimd, die haar toekomt. De hoofschheid van den christelijken tijd is niet alleen politesse, zij steunt op een inzicht in het Verlossingswerk, dat aan de vrouw een groote, ernstige taak heeft toevertrouwd. Want de liefde van de christelijke vrouw is als een immerdurend, geestelijk moederschap, een zegen voor haar omgeving en een troost in de moei lijke dagen, die haar niet gespaard blijven. De presidente van den R. K. Vrouwenbond, mej. Th. Teppema, die ook den Eerw. spreker bij zijn zeer talrijk gehoor had ingeleid, ook onder) de pauze een overzicht van het ontwor pen winterprogramma gaf, waaraan wij reeds eerder een bespreking wijdden. Uit den grooten bijval van de vergadering bleek duidelijk, dat dit programma aller belangstelling heeft. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de Haarlem sche R K Vrouwenbond gaat onder de leiding van zijn ijverig bestuur een zeer succesvol vereenigingsjaar tegmoet. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Bloemendaal thans besloten om het ontstane tekort op de begrooting 1937 te dekken uit de reserves, teneinde belastingverhooging te voor komen. Men weet, dat Ged. Staten met een derge lijke dekking in de meeste gevallen niet accoord gaan. Neemt de raad het voorstel van B. en W. dus aan, dan blijft de vraag of het provinciaal college daaraan goedkeuring zal hechten. De staking bij Haarlems Losbedrijf is opge heven, nadat een accoord was gekregen op een iets lagere loonbasis. Een wildstrooper uit De Zilk, die een dezer dagen zijn wildstrikken in de duinen nakeek, kwam tot de ontdekking, dat hij een eekhoorn gevangen had. Ongetwijfeld een unicum in deze streek. De afdeeling Heemstede van den R. K. Vrou wenbond heeft een excursie gemaakt naar de Blue Band-fabrieken te Rotterdam, waar de deelneemsters hartelijk werden ontvangen, en tenslotte aan de koffietafel aanzaten. Vóór het vertrek van den trein naar Rotterdam werd in de eerste klas wachtkamer een korte vergade ring gehouden. Bij een enquête bleek, dat de leden het meest voelden voor een kookdemon stratie, zoodat daaromtrent eerstdaags nadere mededeelingen zün te verwachten. Geslaagd voor het Propaedeutisch examen der R. K. Handelshoogeschool voor sociale en eco nomische wetenschappen te Tilburg, de heer H. P. Krouwels, te Haarlem. Bij den ontvanger der directe belastingen al hier is gewetensgeld ontvangen 477.12 en aan te weinig betaalde dividend- en tantièmebelas ting ƒ500. De vereeniging tot bevordering der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland, afd. Haar lem en Omstreken, houdt op Zaterdag 24 Octo ber in café „Zomerlust" te Santpoort een pro- paganda-feestavond met medewerking van de zangvereeniging „Vox humana", onder leiding van den heer Joh. Brands. Solisten zijn mej. Hertier en 't dubbel-mannenkwartet „Caecilia", dir. J. Aris. Een mooie feestavond voor een goed doel! Voor de R. K. handelsreizigers zal op Vrijdag 23 October, des avonds om half negen, in hotel „Royal", Stationsplein, pater Domingo van Hout, die ongeveer 28 jaar in Spanje werkzaam was, den tegenwoordigen toestand aldaar uitvoe rig bespreken. Wij hebben zijn rede in het kort reeds in onze Dinsdagochtendcourant vermeld. Wethouder Reinalda is verhinderd Vrijdag a.s. zijn gewone spreekuur te houden. Nu de schoone kleurenpracht der herfsttin ten ons herinnert aan den naderenden winter, die door één nachtvorst al die schoonheid kan doen vergaan, is de tijd aangebroken, dat wij genoodzaakt zijn wederom een beroep te doen op de gemeenschap om ons in staat te stellen vele nooden te lenigen, schrijft ons het Heem- steedsche Kleedingfonds. Het dringt er bij menschlievende ingezetenen op aan, bruikbare onder- en bovenkleeding, schoenen, kachels, linnen- en beddegoed ter beschikking te stellen. Telefoonnummer 28016! Aangezien uw blad steeds groote belangstel ling aan den dag legt voor alle nieuwe werk- objecten, welke in Haarlem worden ten uitvoer gelegd, zoo schrijft men ons, deelen wij u mede, dat de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. Vondel kwartier-Haarlem, Gijsbreeht van Amstelstraat 132, Haarlem, het plan heeft opgevat wederom een aantal zeer goedkoope middenstandswonin gen te bouwen in de P. C. Hooftstraat (16 stuks), zoodat een flink aantal personen te werk zulien worden gesteld gedurende de winter maanden. „De Wandeltoerist" houdt ak. Zaterdag en Zondag een afstandsmarsch in de omgeving van Haarlem. De afstand bedraagt 35 K.M. Op aanwijzing van een caféhouder uit Sant poort heeft een agent gisterenavond in de Flo- risstraat een handelsreiziger uit Haarlem aan gehouden, die even tevoren in Santpoort een dames- en een heerenfiets had gestolen. De man is naar het politiebureau te Velsen over gebracht. Gebouw „St. Bavo" Schaakclub „St. Ba- vo", 8 uur; Proza, 8 uur; Best. Spoorwegper soneel, 8 uur. Stadsschouwburg „Kunst aan het Volk" Concert Het Hollandsch Strijkkwartet, kwart over 8. Teyler's Museum Vereeniging „Haerlem", 8 uur. Zaaltje „St. Hubert us" Raadhuisstr. 11 Kring Haarlem-Noord R.K. Volksbond, half 9. Frans Halstheater Silvia Sidney in „Vlucht voor het noodlot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater Martha Eggerth in „De lokkende stem", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-Filmac, 115 uur. „Follow the Fleet", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Muiterij op de Bounty" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.30 uur. Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R.K. Volks bond 8 uur; Federatie groenten- en fruithan delaren 8 uur; Vakgroep Bouwvakbond 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: N.V. Amsterd. Tooneelver. „De heer en mevrouw Séverin"; kwart over 8. Café-restauiant Gebr. Brinkmann: KJMV „St. Augustinus"', half 9. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling 3-4 uur. 'Frans Halstheate1": Silvia Sidney in „Vlucht voor het noodlot", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theaterGeza von Bolvary in „De lokkende stem", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac, 115 uur: „Follow the Fleet", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Muiterij op de Bounty" (ge prolongeerd), 2.30, 7 en 9.30 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 u,Tr; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. ffi Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat Zuster M. Adriana (in de wereld mej. Hille- gonda Apolonia Droogh) In de kloosterorde van de Arme Zusters van het Goddelijk Kind „De Voorzienigheid" werd ingekleed. Zuster Adriana werd geboren 27 Mei 1895 te Langeraar, gemeente Ter Aar. Den 14en Sep tember 1911 trad zij in het klooster te Am sterdam. 17 October van dat jaar werd zü ingekleed. Achtereenvolgens was zij in de kloosters van deze orde te Leiden (Hooge- woerd), Noordwijkerhout (Retraitehuis), Neder- horst den. Berg, Driehuis (gem. Velsen"), Loos duinen, Leiden (Zoeterwoudsche Singel) en Noordwijkerhout (retraitehuis). Maandag 26 October zal dit jubileum in het retraitehuis te Noordwijkerhout feestelijk wor den herdacht. De Amserdamsche Rechbank veroordeelde een makelaar en een bakker Wegens oplichting resp. tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en negen manaden ge vangenisstraf. Het tweetal had in een Limburgsche courant een advertentie geplaatst, waarin een brood filiaal werd aangeboden. Een juffrouw uit Heerlen ging op het aanbod in en betaalde 500 borgtocht. Van het broodfiliaal kwam echter niets en de juffrouw was haar geld kwijt. De makelaar had bovendien nog 1000 ver duisterd t ennadeele van een cliënt. Het O. M. had resp. anderhalf jaar en een jaar gerequi- reerd. (Ongecorigeerd.) Waarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5