Goede wedstrijd van het voorloopige Nederlandsche elftal New-Vorksche Beurs Kerkelijk leven Sport en spel DONCASTER R0 VERS MET 7-2 VERSLAGEN DONDERDAG 22 OCTOBER 1936 Schadelijk voor de volksgezondheid Belangrijke principieele rechtszaak f 100 boete geëischt HET A.S. PRINSELIJK HUWELIJK Boskoop luistert het feest op DE BACON-INSCHRIJVING Minister Deckers neemt maat regelen tegen „opzetjes" DE LOONEN BIJ PHILIPS Examen apothekers-assistent CHRISTUS' KONINGSCHAP Oproep tot alle katholieken Prijsopdrijving in onze Oost Een partij verfstoffen in bezit genomen VOETBAL Engeland wint met 2—O van Schotland Na de rust geen doelpunten WIELRENNEN VAN HOUT NAAR MILAAN? Een aanval op Richard's record OOK RIEGER EN PRIETO STARTEN TE ROTTERDAM MatenaHeslinga eveneens geëngageerd PijnenburgWals in Italië Gentsche Zesdaagsche STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 October VOETBAL De Engelschen speelden zeker niet slecht, maar de Nederlandsche spelers waren veel te sterk voor de tegenstanders Bakhuijs scoort vijf doelpunten De wedstrijd Onregelmatige markt met terugloopend e koersen MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN - AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENT Eli Voor den Haarlemschen kantonrechter heeft ;«nmorgen een 37-jarige melkhandelaar te rechtgestaan, verdacht van verkoop van z.g. ,3oteline", minerale olie, niet geschikt voor de consumptie overeenkomstig de Warenwet. Een winkelierster in kruidenierswaren te Haarlem vertelde als getuige dat verdachte op 16 Juli ji. bij haar was gekomen met de vraag of ze interesse had voor de „Boteline". Hij ver kocht haar toen eenige flesschen, gevuld met geelgekleurde olie en voorzien van een etiket met den naam „Boteline" en in kleine let tertjes daaronder: „Minerale olie voor het in- Bmeeren van broodblikken." Getuige had echter uit de woorden van ver dachte den indruk gekregen dat de olie kon dienen ter vervanging van slaolie bij de berei ding van goedkoope margarine. Slaolie is n.l. met crisisheffingen belast en de minerale olie als „Boteline'' daarentegen echter niet, zoodat ze goedkooper kan zijn. Voor den wederver koop aan particulieren had getuige eenige fles schen gekocht, inderdaad in de meening ver- keerende dat de olie ter vervanging van sla olie gebruikt kon worden. Verdachte ontkende zich in dien zin te heb ben uitgelaten. Hoewel getuige voel ja en neen knikte kon ze toch niet bepaald veel als zeker verklaren. De directeur van den Haarlemschen Keu ringsdienst voor Waren deelde dan als getuige- deskundige mede, dat in verschillende plaatsen thans een actie tegen deze flesschen olie wordt gevoerd. De olie is een petroleumproduct en schadelijk voor inwendig gebruik, want ze ver teert niet. Ook als ze gebruikt wordt voor het aangegeven doel: insmeeren van broodblikken, Is ze schadelijk voor de gezondheid, daar ze, zoodra brood in het blik wordt gedaan, in het brood dringt en dus met het brood medege- consumeerd wordt. Voor leeken is geen ver schil tusschen deze olie en slaolie te zien. Zelfs handelaren dachten dat ze met normale slaolie te doen hadden. De naam .Minerale olie, bestemd voor.... enz." heeft eerst niet op de etiketten gestaan, maar is er op ge komen toen de flesschen in beslag werden ge nomen. De fabriek zetelt in Alphen a. d. Rijn, doch levert in talrijke steden: Rotterdam, Gouda, enz. Het is een product van den laat- sten tijd en wordt veel gekocht omdat het als minerale olie geen crisisheffingen heeft. Vroe ger werd ze ook met witte kleur verkocht. Op een vraag van den verdediger, Mr. Goud smit, erkende spr. dat de olie ook veel in groo- te broodfabrieken werd gebruikt, naar hfj had gehoord. De Ambtenaar van het O.M. zeide deze zaak principieel te willen stellen. Volgens verklaring van den deskundige is de olie schadelijk voor de gezondheid. Men heeft de olie door naam, kleur, enz. misleidend veel doen gelijken op slaolie, wat ze niet is. Daardoor vliegt het pu bliek erin. Ook al wordt ze gebruikt voor het insmeeren van broodblikken dan is ze toch weer eetwaar, want ze dringt in het brood in en wordt daarmede geconsumeerd. Spr. achtte het een zeer ernstig feit en eischte f 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Goudsmit wees er eerst op dat de fabri kant de bestemming aan de olie geeft en niet verdachte. De fabrikant heeft nu nadrukkelijk de olie niet voor consumptie bestemd. Wat de handel er mee doet is niet voor zijn verant woording. Is de olie eetwaar? Een directeur van een groote broodfabriek heeft verklaard, dat de olie niet in het brood dringt en talrijke oliehandelaren beschouwen haar niet schade lijk voor de gezondheid bij consumptie. De olie is gekleurd omdat ze dan gemakkelijker ver koopbaar is, zooals ook bij azijn b.v. Spr. pleit te vrijspraak. Schriftelijke uitspraak volgt over 14 dagen. Ter medewerking aan de versiering van ver trekken van het koninklijk paleis te 's-Graven- hage, ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bemhard hebben zich ruim negentig plaatselijke vereenigingen te Eoskoop aangemeld. Met de algemeene leiding der versiering zijn belast de heeren mr. E. P. Verkerk, burgemees ter van Boskoop, voorzitter, H. W. E. Struve, boomkweeker te Boskoop, secretaris en C. Plaats man, directeur van het kantoor Boskoop der Rotterdamsche Bankvereeniging, penningmees ter. Daarnaast zijn enkele commissies gevormd, t.w. een plan-commissie, een technische com missie, een plantenmateriaal-commissie en een financieele commissie. Bfj de versiering, die door een serieuze voor bereiding wordt voorafgegaan, zal uitsluitend Boskoopsche bloemen- en plantenmateriaal wor den gebruikt. Naar het Handelsblad meldt, zal de van 4 No vember af geldende aanbesteding van het bacon- slachten voor de Veehouderij-centrale heden worden gehouden en betrekking hebben op een termyn van een half jaar, het dubbele dus van tot dusver. De particuliere fabrieken moeten in schrijven voor 45 pCt. van hun vastgestelde fa- briekscapaciteit (tot dusver 35 pCt.). Indien de inschrijvingsprijs den minister te hoog voorkomt, geschiedt blijkens de inschrij- vingsvoorwaarden géén toewyzing, en wanneer vroeger of later blijkt, dat weer een geheime af spraak is gemaakt, zal de minister de overeen komst zonder éénigerlei schadevergoeding te niet doen. De directie van de Philips-fabrieken te Eind hoven heeft op een brief van de arbeidersorga nisaties geantwoord, dat zy er niet toe kan overgaan de verlaging, die 1 September is inge gaan, in te trekken. Wel kan verwacht worden, dat de verlaging in Januari a.s. niet behoeft te worden doorgevoerd. Tevens zegt de directie toe, dat in dit geval de lagere salarissen, waarop de Septemberkorting is toegepast, zullen worden verhoogd. UTRECHT. Geslaagd mej. M. P. Filet, Utrecht: mej. P. R. Linzel, Soest; mej. M. A C. Vixseboxse, Haarlem. Uw schedel lykl me niet heelemaal in orde, als ik u was, zou ik eens wat boks- les gaan nemen. (Esquella) Namens den R. K. Vrouwenbond in het bis dom Haarlem verzoekt men ons opname van het volgende: Reeds jaren achtereen klinkt op den laatsten Zondag van October in onze kerken van den kansel de majestueuze Christus-getuigenis uit het iydensevangelie: „....Gij zegt het: Dat ik Koning ben. Ik ben daartoe geboren en in de wereld gekomen, om te getuigen van de Waarheid." Door Hem zijn wij gekozen tot dienaren en vrienden met tot grootsche taak en heeriyke plicht de heerschappy onzer „Glorie-koning" openlijk te beiyden en te bevorderen. Overtuigd hiervan roepen we vol vertrouwen alle katholieken op zich as. Zondag te tooien met „Christus Koning"-insignes, door ons in omloop gebracht en die in vele gemeenten door propagandisten te koop zullen worden aangebo den. 't Kruisinsigne dragen heeft dien dag 'n drie ledig doel: „Glorie geven aan Christus als Sou- verein; Het ware geluk, de juiste oplossing van den socialen nood verkondigen; Financieelen steun bezorgen aan een of ander plaatselijk cha ritatief of sociaal werk." Maar schoon zal het zyn, als allen er toch hoofdzakelijk naar reiken om over Christus' Koningschap te getuigen. De Kerkelijke Overheid spoort aan tot boete en tot eerherstel aan Christus voor de ontzet tende gruwelen door het ongeloof vooral in Spanje God aangedaan. Moge naast de hulde in de kerken de getui genis daarbuiten mede een daad van eerherstel worden. Als de propagandisten van satanischen gods diensthaat, die stelselmatig de geordende maat schappij ondergraven, Zondag drommen van katholieken zien getooid met het Konings insigne. kan hun overmoedig vertrouwen wat luwen. Dan ontdekken zij, dat Christus' rijk in onze lage landen nog niet vermolmd is of on dergraven. BATAVIA, 21 Oct. (Aneta) De resident voerde hedenmorgen voor het eerst de mach tiging uit tot het inbezitnemen van goederen, krachtens de onteigeningsordonnantie wegens prysopdrijving Op een partij verfstoffen, af komstig van de I.G. Farbenindustrie en wel bij de vertegenwoordigers van deze fabrieken, de Internationale Crediet- en Handelsvereeniging Rotterdam. Voor deze party waren de fabrikanten niet bereid goederen af te staan voor minder dan 15 procent boven den oorspronkeiyken prijs. Dé maximum toegelaten prijsverhooging van deze verfstoffen, welke onontbeeriyk zyn voor de weefindustrie, is vastgesteld op tien procent. De I.C. H.V. Rotterdam, die in dezen niet be. voegd was af te wijken van de orders van de fabrikanten, blijft de goederen als voorheen aan de afnemers leveren, doch voor rekening van het Gouvernement met nadere prysverrekening. Op het terrein van Everton te Londen werd Woensdagmiddag voor 25.000 toeschouwers een wedstrijd gespeeld tusschen het Engelsche en het Schotsche league-elftal, die een onverwachte overwinning van de Engelschen, reeds in de eerste helft vah den wedstrijd bevochten, op leverde. Het was de onovertrefbare linksbuiten Bastin van Arsenal, die de score voor de gasthee- ren opende uit een onberispelijk genomen pe nalty. Ook het tweede doelpunt kwam van den linkervleugel, toen linksbinnen Westwood met een onhoudbaar schot den Schotschen keeper Dawson voor de tweede maal passeerde. Na de rust werd er niet meer gescoord, hoe wel de aan elkaar gewaagde voorhoedes eenige goede scoringkansen kregen. Het einde kwam met denzelfden stand als de rust. De Schotten, die de vorige week te Glasgow het Duitsche elftal met 2—0 verslagen hadden, hadden thans eenige veranderingen in dit elftal aangebracht, terwyi ook de Engelschen, die Zaterdag j.l. met 1—2 door Wales waren ge slagen, eenige andere spelers, oude bekenden overigens, in het elftal hadden opgesteld. Jan van Hout, die enkele jaren geleden offi cieus het wereld-uur-record van Oscar Egg ver beterde, heeft het plan opgevat het volgende jaar in Milaan een aanval te doen op het we reld-uur-record, dat enkele dagen geleden door Richard is verbeterd. Reeds thans is van Hout yverig in training gegaan, ten einde in het ko mende voorjaar in goede conditie aan den start te kunnen verschynen. Deze recordpoging zal in Milaan worden ge houden, omdat deze baan die gedeeltelijk overdekt is beschouwd wordt als de snelste in Europa, wat ook wel bewezen is door het feit, dat zoowel Olmo als Richard daar geslaagd zyn het wereld-uur-record te verbeteren. Naar wy vernemen, zyn voor de a.s. Zesdaag- sche te Rotterdam de volgende Nèderlandsche renners gecontracteerd; L. van de Ruyt, A. Overweel. B, Gielliet, allen uit Rotterdam, en A. Cathel uit Gouda. Ook het Haagsche koppel MatenaHeslinga is thans definitief aangeworven. Ook de Duitscher Willy Rieger is geënga geerd, terwijl de Spanjaard Prieto ook te Rot terdam aan den start zal verschijnen. Over de samenstelling van de koppels is nog niet beslist. pynenburgWals zullen op 28 October aan de Ronde van Milaan deelnemen. Deze weg- wedstryd wordt verreden tegen het horloge en met ploegen van twee, die gezamenlijk starten, maar ook gezamenlyk dienen aan te komen. Behalve PynenburgWals zyn reeds geënga geerd PellenaarsSchön, de winnaars van de Parijsche zesdaagsche, ArchambaudLapebie en tal van Italiaansche renners. De volgende ploegen zyn reeds definitief ge- engageerd voor de Gentsche zesdaagsche: Pij nenburgWals, SlaatsPellenaars, Kilian Vopel, IgnatDiot, DeneefSchoen, Aerts Buysse en BillietDekuysscher. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 20 Oct., Westfalia, s„ Orno; Grano, s„ Vesteres (voor Velsen); Usk- mouth, s„ Oxelosund. (voor Velsen); Borgguna, s., Gdynia (voor de visschershaven) 21 Oct.: Acclivity, m.s., Londen (voor Zaan dam); Tawali m.s., Java; Bodo, s., Onega (voor Zaandam); Elsie, s., Brahestad; Groenlo, s., Ar changel; Telamon, s., Londen; Odysseus, s„ Stet tin; Hebe (Fransche), s., Caen (voor Velsen); Ca lypso, s., Middl. Zee; Eden Force, s,, Swansea; Embla, s., Oscarshamn (gaat eerst naar Velsen), Stuyvesant, s., W.-Indië; Ella Halm, s., Danzig; Wieringen, s.. Archangel (voor Zaandam); Atlan- ticos, s., Londen laatst Den Helder; Triton, s., Middl. Zee; Euterpe, s„ Bordeaux, Ek, s., Oslc; Rim, m.s.. Brevik (voor de visschershaven); Ne- reus, s., Gothenburg. Vertrokken 20 Oct.: Stormurn, s., Methil; Elsa, s„ Lubeck; Borthwick, s., Leith; Hydra, m.s., Fal mouth; Moena, s., Hamburg; Vliestroom, s.: Huil; Starling, s., Londen. 21 Oct.: Aasne, s., Gothenburg; Brandon, s„ Durban; Alwine Russ, s., Hamburg; Express, m.s., Parijs; Arichachu, s., R'dam; Juno (Duitsche), s„ idem; Wim, m.s., Wiborg; C'olwith Force, s., Goole; Wllbo, m.s., Londen; Saturnus, m.s., Plymouth; Listo, s., Londen; Chr. Huygens, m.s., Batavia; Enggano, s., Java; Theano, s., Belfast via R'dam; Pluto s.. Kopenhagen; Hebe, s., Hamburg; Sal- land, s., idem; Eden Force, s., Antwerpen; Groen lo, s., Roehefort. AMSTERDAM. Aangek. 20 Oct.: Westfalia, Am®, veldspaat, Engelsche boeien, Spliethof. 21 Oct.: Tawali, Java, stukgoed, Sumatra- kade, Mij. Nederland; Elsie, Brahestad, hout, Hout haven, J. Sydzes Co.; Groenlo, Archangel, bun keren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij' Telamon, Londen, ledig, Ned. Dok, Verg. Carga- doorskantoór; Odysseus, Stettin, stukgoed, Suma- trakade, idem; Caypso, Midd. Zee, stukgoed, Su- rinamekade, idem; Eden Force, Swansea, anthra- ciet, Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr.kantoor; Stuy vesant. W.-Inci0, stukgoed, Surinamekade, Vracht mail; Ella Halm, Danzig, hout. Houthaven, Linds Scheepvaartbedrijf; Atlanticos, Londen laatst Den Helder, repareeren, Amst. Dok, Furness; Ek, Oslo, stukgoed, Zee!burgerkade, Verg. Cargadoorskan toor; Triton, Middl. Zee, stukgoed, Sumatrakade, idem'; Euterpe, Bordeaux, stukgoel, Surinamekade. N. Rijnv. Mij, Nereus, Gothenburg, stukgoed, Le- vantkade, Verg. Cargadborskantoor. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. TELAMON, 21 Oct. van Londen te Amsterdam. ODESSEUS. 21 Oct. van Stettin te Amst. CALYPSO, 21 Oct. van Middl. Zee te Amst. STUYVESANT, 21 Oct. van W.-Indië te Amst. AURORA, 20 Oct. van Venetië n. Triëst. BACCHUS, 20 Oct. van Lstanbou n. Galipoli. BERENICE, 20 Oct. van Danzig n. Kopenhagen. EUTERPE, naar Amst., pass. 20 Oct. n.m. 6 u. 30 Dungeness. POSEIDON. 20 Oct. van Samos naar Izmir. SATURNUS, 20 Oct. van Rechadys te Piraeus. TIBERIUS, 21 Oct. v.m. 8 uur van Amsterdam te Hamburg. VENUS, 20 Oct. van Setubal n. Portimao. VULCANUS 20 Oct. van Valencia n. Carthagena VENUS, 21 Oct. van Portimao n. Genua. AURORA, 21 Oct. van Venetië te Triëst. POSEIDON, 21 Octh. van Samos te Izmir. RHEA, naar Amst., pass. 21 Oct. n.m. 3 uur Ouessant. NEREUS, 21 Oct. van Gothenburg te Amst. ARIADNE. 21 Oct. Van Aarhuus te Kopenhagen. ACHILLES, SO Oct. van Palermo n. Trapani. MARS, Middl. Zee n. Amst., pass. 21 Oct. Gi braltar. AMSTERDAM, 21 Oct. Het Grieksche s.s. „Atlanticos" arriveerde heden van Londen hier bij de Amsterdamsche Droogdok Mij, voor repa ratie. De werkzaamheden zullen ongeveer 10 dagen in beslag nemen. De walvischvaarder „Polar Chief", die bij de Amsterdamsche Droogdok verbouwd is, heeft he den onze haven verlaten, met bestemming Vlis- singen. AMSTERDAM, 21 Oct. Het s.s. „Enggano" van de Stoomvaart Mij Nederland, dat hier in de haven was opgelegd,' vertrok heden in ballast naar Java. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slyper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H.V.A. A'dam Rubber Aku Kol. Bank Anaconda Shell Union Tidewater 40714409% 157 y—158 229 406—14' 222 40% 74 347/8-3/4 19 13/16 151/8 Van 4.305 uur Kon. Olie Unilever Philips A'dam Rubber Anaconda U. S. Steel Shell Union Tidewater 409 te—409 157% 230y2 224 347/8—13/16 58 13/16 19% 15 1/8 Ongeveer 15.000 toeschouwers hebben Woensdagmiddag op het Sparta-terrein te Rotterdam den oefenwedstrijd van het voorloopig Nederlandsch elftal tegen de Engelsche tweede klas profclub Doncaster Rovers bijgewoond. Met niet minder dan 72 werden de gasten verslagen. Indien men in aanmerking neemt, dat de linker vleugel niet uit internationals bestond en dat Anderiessen op het appèl ontbrak, val len de cijfers dezer overwinning nog meer op, vooral als men bedenkt, dat de Rovers lang geen slechten wedstryd hebben ge speeld. Een ding staat vast, de KNVB dient naai sterkere tegenstanders uit te zien, want het elftal, dat Nederland dezen middag vertegen woordigde, was te sterk voor de tegenstanders, van wie men weinig of niets heeft kunnen leeren. De Doncaster Rovers demonstreerden een spel, dat zeker niet slecht genoemd kon wor den, vooral wat techniek en samenspel betrof. De afwerking der aanvallen was echter ho peloos slecht, het verrassende element ontbrak totaal en men volhardde vaak in het korte spel, hetwelk onze verdediging voor niet al te groote moeilijkheden stelde. Daarbij was het schieten der Engelschen buitengewoon slecht, iets wat wij reeds zoo vaak bij de En gelsche profclub hebben kunnen ontdekken. Juist dit onderdeel was by onze land- genooten beter verzorgd. Vooral Bakhuys, hoewel hy uitstekend door den Engelschen suil bewaakt werd, had er het oog in en niet minder dan vijf doelpunten kwamen van ziin voet, waarvan de eerste vier di rect achter elkaar. Het is zeker in de eerste plaats aan hem te danken geweest, dat de score uiteindelijk zoo hoog is geworden. Geen der voorhoede spelers was onvoldoende, doch behalve Bak huys en Wels blonken de andere spelers toch niet uit. Drok b.v. was bepaald zwak en zijn schot leek nergens op. Heel wat kansen heeft hij verknoeid. Op den linkervleugel kwamen Berg man e'n Van der Bout, naarmate de wedstryd vorderde, er steeds beter in. Het was duidelijk te zien, dat beide spelers zich nog aan dit milieu moesten aanpassen. Bergman deed dit nog het beste en zyn doelpunt was van uit stekend gehalte. Zoowel Bergman als Van der Bout zyn uitblinkers in clubverband, doch zoodra zij in een voor hen vreemde omgeving worden overgeplaatst, is hun optreden minder resoluut, voelen zy het spel minder goed aan, en wordt hun optreden aarzelend. Vooral in de eerste helft ging er van dezen vleugel maar weinig kracht uit, doch zooals reeds gezegd, ging het in het verder verloop van de ontmoeting veel beter. Ongetwyfeld zullen de KNVB-instanties deze beide spelers in de toekomst in het oog houden. In de middenlinie waren Van Heel en Paau- we uitstekend, terwijl Wilders op de spilplaats niet onverdienstelijk debuteerde. De beide backs, Weber en Caldenhove von den wy beter dan ooit. Deze ten slotte nog jeugdige spelers, hebben nog een prachtige toekomst op internationaal gebied voor zich. Uit hun spel van Woensdagmiddag bleek dui- delyk, dat hun routine uit vorige lanaenwed- stryden hun vertrouwen heeft vergroot en wij hebben weinig of geen fouten van deze beide achterspelers kunnen ontdekken. Dat kon helaas niet gezegd worden van doelman Halle, die in de eerste helft zijn ouden vorm nog lang niet te pakken had, doch na de rust door eenige meesterlyke saves aantoonde, dat in momenten van gevaar nog altijd op hem te rekenen valt. Men kan zyn her-op treden in internationaal voetbal met vertrou wen tegemoet zien. Onder leiding van den heer Grootmeyer stelden de elftallen zich als volgt op: Nederlandsch elftal. DoelHalle. Achter: Weber en Caldenhove. Midden: Faauwe, Wilders en Van Heel, Voor: Wels, Drok, Bakhuys, Van der Bout en Bergman. Doncaster Rovers: Doel: Bradshaw. Achter: Shaw en Rodges. Midden: Gladwin, Bycroft, Mc Mahon. Voor: Keating, Malan, Dodd, Smith, Turner. Na een kwartier opende Bakhuys de score uit een pass van Drok, waarby de Engelsche verdediging bleef staan, wegens vermeend bui tenspel (10). Enkele minuten later kopte, Malan op magnifieke wyze uit een corner, uit stekend door Keating genomen, den gelijkma ker in het net (11). Het spel was verdeeld met de aanvallen der gastheeren iets gevaar lijker. Een kwartier voor de rust maakte Bak huys uit een voorzet van Bergman, onhoud baar voor den Engelschen keeper, een tweede doelpunt (2I), en enkele minuten later bracht de midvoor, op dezelfde wyze, maar nu uit een voorzet van Wels, den stand op 31. Vlak voor de rust wist Dodd Halle met een prachtig boogschot te verrassen (32). In de tweede helft waren de Engelschen even iets sterker, doch hun aanvallen waren zeer slecht afgewerkt. Na een kwartier maakte Bakhuys, in buitenspelpositie staande, er 4—V van, waarop de Engelschen den moed opgaven. Bergman maakte nummer vyf na goed aangeven van Van der Bout en nadat vlak voor tyd een Engelsch tegenpunt we gens buitenspel geannuleerd was, wisten Drok en ten slotte Bakhuijs nog twee doelpunten aan het totaal toe te voegen, zoodat het einde van dezen wedstrijd kwam met een 7—2 overwinning onzer landge- nooten. NEW YORK, 21 Oct. (Part.) Wallstreet had heden een onregelmatig verloop. Hier en daar bleef de verkoopdruk, zij het in mindere mate dan gisteren, aanhouden, elders trad eenige vraag op, waardoor eenig herstel intrad. In de eerste plaats was dit het geval met automobiel- aandeelen, die een belangrijke verbetering te zien gaven. De gunstige berichten omtrent de situatie in de automobielindustrie en de opti mistische afzetverwachtingen hadden hernieuw den kooplust tot gevolg. General Motors zetten een fractie hooger in en verbeterden daarna tot 1% dollar boven het vorig peil. Chrysler konden in den loop van de twee eerste beursuren 1 dol lar aantrekken. Koperaandeelen daarentegen stonden opnieuw onder druk, speciaal Amer. Smelting, die 2 dollar lager inzetten, waarna echter eenig herstel doorzette. Kennecott Cop per boden weerstand. Spoorwegwaarden konden meerendeels een kleinigheid herstellen. Zeer vast gestemd waren Union Pacific, oie ruim 3 dollar konden avanceeren. Petroleumaandeelen waren goed gedisponeerd, waarbij Standard Oil of N. J. op den voorgrond traden door een sty- ging van 1 dollar. Warenhuisaandeelen lagen vast in de markt; de meeste aandeel en konden koerswinsten boeken, varieerende van een frac tie tot 1 dollar, in verband met de gunstige ver koopcijfers. Vliegtuigaandeelen waren nauwe lijks prijshoudend, terwyl chemische fondsen flauw waren. Allied Chemical moesten ruim 1 dollar afstaan. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen waren prijshoudend, ter wyl rubberaandeelen meerendeels hooger wer den genoteerd. Public-utilities waren verdeeld, doch over het algemeen bleven de koersfluctua ties van bescheiden afmetingen. Aandeelen in fabrieken van electrische uitrustingen lagen zwak; General Electric zakten een fractie in, terwyl Westinghouse ruim 2 dollar reageerden, waarna eenige verbetering was waar te nemen. In het verdere verloop concentreerde de han del zich voornamelijk op aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen, diverse industrials (w.o. canning-shares) en aandeelen in telegraaf- maatschappijen. Spoorwegwaarden konden zich echter laatbeurs niet handhaven en sloten mee rendeels iets boven of onder de vorige slotprij-, zen. Koperwaardeil konden zich na een afbrok kelingsproces weer herstellen in verband met de verhooging van de koperprijzen. Mynen wa ren echter zwak; Amer. Smelting verloren by na 2 dollar. Automobielwaarden waren goed gedis poneerd, hoewel het hoogste punt hier laatbeurs niet gehandhaafd kon blijven. Van de aandee len in fabrieken van electrische uitrustingen moesten Westinghouse een verlies lijden laat beurs van 2 dollar. Oliewaarden hadden in de middaguren van eenig aanbod te lyden, zoodat de slotkoersen om en nabij die van gisteren te recht kwamen. De petroleumvoorraden geven een vermindering te zien, hetgeen onopgemerkt voorbij ging. Ook public-utilities, natte- en wa renhuisaandeelen waren onregelmatig van toon Equipmentshares, tabakken en luchtvaartaan- deelen waren luier. Vast gestemd waren Radio Corp. Het slot was eveneens onregelmatig, met winsten van 1 pet. a3!4 pet. voor General Mo tors, Mack Truck, Chrysler, Montgomery Ward, Amer. Sugar, Amer. Tel. Tel., Western Union, American Can, Case Treshing, Norfolk Wes tern en Union Pacific, doch Allied Chemical, Westinghouse, Amer. Smelting en U. S. Smel ting verloren VA 3 pet. De omzetten bedroegen 1.630.0001 shares. Slotkoersen Oct. 21 20 19 17 Allied Chemical 232 235 235 237 American Can Co. 127% 124% 125 126% Am. Car. F.dry 52% 53 53% 537/g A:n. Smelt. Ref. 90% 92 92 923/4 Am. Tel. Tel. 180% 179% 179% 179% Am. Tobacco B. 101 101% 101% 102% Am. Waterworks 265/g 267/g 263/8 26% Anaconda Copper 46% 46 47% 46% Atchison Topeka 8134 816/8 833/4 83% Baltimore Ohio 24% 24% 247/8 25% Bethlehem Steel 73% 743/g 753/4 75% Canadian Pacific 13 127/g 13Vi 133/4 Case Treshing 167% 1643/4 165 168 Chase National B. 49 49 49 49 Ches. Ohio 76% 76 76% 76% Chicago Rock Isl. 2Vs 2 2% 2% Crysler Motor 128% 1273/g 1293/g 130 Cities Service 4Vs 4% 4% 4 Consol Gas N.Y. 46% 47 45% 443/4 Continental Oil 34% 35 347/g 333/4 7 Dawesl. 31% 303/4 31 5% Young 253/g 25% 253/4 25% Deleware Huds. 51 503/4 52 52% Douglas Aircraft 73% 74 73% 72% Dupont de Nem. 168 168 167% 169% Eastman Kodak 175 175% 175 175 EI. Bond Sh. 22% 22% 22% 2'2% General Electric 485/g 48% 49 491/s General Motors 741/s 723/8 73% 73 Good Year 26% 267/g 263/4 26% Hudson Motor 20% 20% 21% 20 Illinois Central 277/g 277/g 28% 29 Intern. Harvester 90% 89% 88% 90 Intern. Nikkei 62 617/g 62% 627/g Intern. Tel. Tel. 127/s 127/s 12% 13 Kennecott Copper 561/g 56 57 563/4 Missouri Pacific 3Vs 3% 3% 33/8 Idem pref. 6% 63/4 7% 7 Montgomery Ward 57% 56% 573/g 57% Nat. City Bank 42% 42% 43 43 Nat. Dairy Prod. 25% 253/4 26 26 New York Central 47% 47% 48% 48% North. Amer. Co. 32% 33% 32% 321/4 Norfolk Western 293% 292 293 294 Pennsylvania 441/8 44 447/g 443/4 Philips Oil 457/g 46% 453/g 44% Proctor Gamble 50% 50% 50% 493/4 Publ. Serv. N. J. 46 463/4 46s/4 47 Radio Corporation 11% 107/g 107/8 11% Sears Roebuck 93% 94 94% 95% Shell Union Oil 26 26% 253/4 24% Socony Vacuum 167/g 167/g 16% 16% Southern Pacific 45% 453/8 461/s 46% Southern Railway 24 24% 24% 24% Standard Brands 177/s 17% 173/4 18 Stand. Oil of N.-J. 675/g 67 651/4 64% Tidewater Ass. Oil 193/8 193/4 19% 19 Union Pacific 145 14 145% 1453/4 United Aircraft 24% 24% 25 25 United Corp A. 7% 7% 73/g 7% U. S. Leather 47/a 47/s 5% 5% U. S. Rubber 37 363/4 371/8 37 U. S. Steel 78% 78% 79% 783/4 Western Union 81% 78 78% 783/4 Westingh. Electr. 149 Vs 151% 1523/4 153 Wool worth Building 617/8 61% 62 61% Gedaan en laten, t bieden. ex-div. is ex coupon. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Oct. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 3420 stuks; 2535 stuks hoornvee, 696 biggen, 38 zeugen, 93 schapen-lammeren, 58 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 170223, kalfvaarzen f 140180, magere ossen en koeien f 110180 p. stuk; vette ossen en koeien le kwaliteit 2830 ct„ 2e kwal. 2327 ct. per pond; pinken f 110 145 per stuk; zeugen geen noteering; biggen f 1.40 1.45 per week; schapen en lammeren f 1222 per stuk. Aanvoer van kalf- en melkkoeien, vooral kalf- vee, flink met een Beer sleepende handel, pryzen moeilijk of neet geheel te handhaven. Afloop ver moedelijk minder. Guste vee voor de mesterij goede sooiten moeilijk koopbaar, duur; overigens traag. Slachtvee met flinke aanvoer handel toch iets beter dan vorige week: prijzen eenigszins vaster. Stieren korte aanvoer, prijshoudend. Gras kalveren sleepend, moeilijk prijshoudend, duur ge noeg. Nuchtere kalveren redelijk, ongeveer prijs houdend. Schapen iets williger. B'iggen met ma tige aanvoer, vrijwel prijshoudend. Slotk. Oot. 21 NEW-YORK, 20 19 Brussel 16.84 16.84 16.82% Rome 526% 5.26% 5.261/i Madrid Bern 422.98% 22.99 22.97 Weenei 18.73 18.73 18.74 Oslo 24.57% 24.57% 24.55 A'dam 53.88 53.66 53.60 Londen 4.89^6 4S9X 4.883/4 Parys 4.65 4.65% 4.65% Berlyn 40.20 40.19 40.24 21 Oct. 17 16.83 5.261-A 22.99 18.75 24.55 53.87 4.88% 4.65% 40.24 21 Oct. 20 Oct. Suiker Sept. Oct. 2.43-44 Dec. 2.49- Jan. 2.47-48 Rubber Standaard Oct. 16.37-- Dec. 16.42 Jan. 16.43- Katoen Oct. 11.80-81 Dec. 11 83 Jan. 11.90 Tin Loco44.20 Koffie (Rio - Nieuw contract) NEW-YORK, 21 Oct. 21 Oct. 20 Oct. Mrt. 2.48-49 2-54-55 2.47-48 Mei 2.49-51 2.55-56 2.53-- Juli 2.50-52 2.56-58 2-53-55 Sept. 2.52-53 2.57-58 16.45-- Mrt. 16.47. 16.50-f Mei 16.55' 16.52-- Juli 16.58 Sept. 16.64' f 16.56-1 ■f 16.62- f 16.69- - 16.75-- Dec. Mrt. Mel Juli Sept. 5.78-79 5.87-88 5.94-95 5.99-600 6.06- - 21 Oct. 20 Oct. Tarwe Dec. 1145/8114%-14 Mei 113%-% 113%-% Juli 98%-6/g 98%-% Mais Dec. 93% 931/0 - - Mei 891/2 89% Juli 86% - —86 Reuzel 11.87-88 Mrt. 11.93-94 12.01-02 11.87-- Mei 11.90-- 11.96- 11.96-97 Oct. 11.4111.52- 44.55 Termijn43.95 44.45 (Santos) Dec. 9.24-— 9.06- Mrt. 9.24-— 9.03- Mei 9 24-— 9.03-0* Juli 9.22-— 9.03 Sept 9.20-22 9.00- CHICAGO, 21 Oct 21 Oct. 20 Oct. Haver Dec. 40% - 40% Mei 406/s - - 40V2 Juli 38% - 38% Rogge Dec. 825/8 -- 82 Mei 80% -— 80% Juli 72% 72% 5.71-73 5.76-- 5.84-- 5.89 5.95-- Oct. 11.321/2 11.45 Dec. U.40 11.50 21 Oct. 20 Oct. Tarwe Oct. 11114 112% Dec. 109 109% - - Mei 110 110% Rogge Oct. 69% Dec. 68% - Mei 69% Haver Oct. 433/, Dec. 435/8 - Jan. 11.50 Mrt. 11.70 Mei 11.921/2 WINNIPEG, 21 Oct. Gerst Oct. 58% - - Dec. 5714 Mèi 57% - - Lijnzaad 69%-- Oct. 1.60% 68Vs Dec. 1.613/g 69%-- Mei 1.64 11.52V3 11.72% 11.92% 21 Oct 20 Oct 587/8 577/s - 575/8 •- 1.60 161 1.64 435/g Mei 44% - 44% 43%-- gedaan en laten t bieden nominaal GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 21 Oct. Tarwe, Dec. 8/4%; NbA* 7/10; Mei 7/9%. Opgegeven door v. d. Graaf Oo. N.V. Aid. Handelsinformaties Homologatie accoord surséance 20 Oct.: Gehomologeerd het accoord in surséance van betaling, op 26 Mei 1936 definiti6* verleend aan A. Biesheuvel, timmerman en aan nemer, te Rijk gem. Haarlemmermeer, Aaismcf" derdijk 229. Bewindvoerder: mr. J. H. C. Slot6 maker te Haarlem'. 15 Oct. Voorloopig verleend surséance van be taling aar. de N.V. Galanteriehandel v. h. J-T,J Pollman, in liq. te Leiden, Nieuwe Rijn 1. diening der schuldvorderingen ten aanzien wa®1 van de surséance werkt bij den bewindvoerder J®/ E. J. Gelderman te Leiden, uiterlijk op 18 N° 1936. Raadpleging' en beslissing over het aa® geboden accoord ter Raadkamer der Rechtba® te Den Haag, Donderdag' 3 Dec. 1936 des v.m'' 1 11.30 uur. 15 Oct. Voorloopig surséance van betaling leend, aan E. Mendel, slager te Schevening6*/' Neptunisstraat. 73. Vergadering schuldeische/ Donderdag, 10 Dec. 1936 des v.m. te 11.30 ter raadkamer der Rechtbank te Den Haag- windvoerder mr. H. Smalhout, advocaat en cureur te Den Haag. Er is geen ontwerp-accoo gedeponeerd. Voorloopige surséance van betaling verlee® aan H.V. onder de firma Vogt Co. in lid- Groningen, Stalstraatje 2 en haar venhO°% G. J. B. Vogt, koopman te Groningen, H>ro- Mesdagplein 14 en F. I. Vogt, koopman te «r ningen, Stalstraatje 2. Bewindvoerder mr. R- Kate, te Groningen. Schuldvorderingen, l„jj aanzien waarvan de surséance werkt, m'oete® Ct den bewindvoerder worden ingediend vtfór 4 1936. Raadpleging en stemming over het a6"ef geboden liquidatie-accoord ter raadkamer rechtbank te Groningen op Dinsdag 29 Dec. 16 des v.m. te 10 uur. Failliet verklaard: .„3 19 Oct.; N.V. de Haagsche Broodfabriek Sim® gl Bakkerijen en de Oude Vette Hen, Den Bilderdykstraat 141. lng A. Visser, handelende onder de benaro^ Radio-Technisch Buileau „Hercules", te Vs Van Bossestraat 62. c.0- J. Wever, schilder, Den Haag, Wei®6®" bruchstraat 240. „„ra"» N.V. Handel en Exploitatie Mij. „Kob°r" Den Haag, Hoefbladlaan 50. I. E, Katan, Den Haag, Emmastraat 244' g, J. W. Kasteel, broodbezorger, Den w Trekweg 49. W. F. Rurup, banketbakker, Dep Weissenbruchstraat 1. jjjl- 20 Oct., P Snel, bakker, ÏJmuiden-Oost, r> verstraat 176. -crapf P. A. de Jong, lood- en zinkwerker, lem, Obisstraat 21. Opgeheven wegens gebrek aan actief de f(® q. sementen var, J. P. M. Eibers, Rotterdam, J, Stuurman, Amsterdam'; B. Polak, Diemen, ,'jl Pieper, Laren N.-H.; D. Bakker, Amsterdam. n; J. SchijffeleniJ, Amsterdam; H. Ledder, NfTjaOï- H. Leen, Amsterdam; J. H. Kruijff, Amster Geëindigd door het verbindend worden vaJj; eenige uitdeelingslijst, de faillissementen „ei- P. J. Ekel, Dordrecht, C. M. Stolk, Oud-«ge land; L. van Vliet, Heinenoord; D. Kleijn, //rf]ai®' lum; Wijlen C. E. Conrad, vroeger te Amstm „yc. uitk. nihil; J. C. de Dood, Amsterdam,mSt£i< nihil; H. M. Boomars, Ouderkerk aan den A%7itS- uitk. 4% petS. Zeehandelaar, Amsterdam, f-Jjji- nihil; G. Kap, Groningen, uitk. nihil; J-. Iï- stra, Exloo gem. Odoorn, uitk. 1.7725 b'j/'an®' Fietje, Emmen, uitk. 5.3259 pet.; R. LW® en Leerdam; J. A. M. Dagelet, zich noemeno schrijvende J. Dagelet, Roermond, uitk. r qo. pet.; Venn, onder de firma J. van Straten pot te Rotterdam, uitk. 2.55 pet.; I. Van Praag» terdam, uitk 0.14 pet.; D. Faber, Assen, rzet): 4.6 pet.; H. C. v. d. Stad, Haarlem' (na jjar®1 Douwe Visser. Terrorne, uitk. 5.168 pet.; p. dé H. Bruggen, Duurswoude, uitk. nihil; J- xrj'e®" Boer, Blesse, uitk. 1.58 pet.; J. B. v. d. Zee, <jaim Beets, uitk. 13.6032 pet.; J. A. Bron, Rntve t uitk. nihil; G. Docter, Putten, uitk. nib®: H. Kerkhoff, Kwakel gem. Uithoorn, uitK- ct;, N.V. Gielens Fabrieken, Arnhem, uitk. 22.' \v» W. H. Opbroek, handelende onder de g. f- Opbroek Zonen, Hoorn, uitk. nihil; tCo®?' van der Velde. Idaard, uitk. 7.326 pet.; uÜ,. Amsterdam, uitk. nihil; M. Jansen, Bussu" ujfk' 8.30 pet.; N.V. „De Wigwam", Amsterdam. 6g0-» nihil; J. Th. W. Pellen, Nijmegen, ultK- p pCt.; D. M. Janssen, Nijmegen, uitk. rub®vja» J. E. Gritters, Doetinchem, uitk. 0.714 P.jiéo Blok, Johzn., Heenvliet. uitk. nihil; „„„ncie ,a v. d. Laan Sr. laatstelijk gewoond heoo ^$81 Rotterdam, voorheen, te Ginneken, uit®- procent. 'bl <!a '®i %1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2