Wordt de non-interventie verscherpt? TAVOBJÊt RUSLAND WIL VRIJ BLIJVEN Restaurant DORRIUS imm m Het record Kerkelijk leven Mgr. M. P. J. Möllmann r ZATERDAG 24 OCTOBER 1936 BUITENLANDSCH OVERZICHT Aanklagers beschuldigd Het doodelijk schot te Broek-op-Langendijk Instructie tegen brigadier rijks veldwachter geopend GESCHENK UIT CURAQAO Voor het Prinselijk Paar ORANJEFEEST TE ZAANDAM Sensationeele jacht in smokkelland Hoofdagent verbrijzelt met een kogel de voorruit van den auto ^INS BERNHARD NAAR DE MAASSTAD ^ezoek aan eeriige bedrijven Goede vangst van de politie De zeemandie in verschillende plaatsen opereerde, achter slot Bij gelegenheid van het Prinselijk huwelijk Postvluchten TABAKSBERICHTEN. Eer FAV< Een wor »wz*4*mr tOYALES. cents. lS. 10 STÜKS 25 CENT, Favoriet Royales. jtuks 25 cents. Landbouw in crisistijd Rede van ir. Roebroek voor het Ned. Landbouwcomité WIELRIJDER AANGEREDEN Arts staat voor het Hof terecht OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Steunvergoeding erwten en veldboonen KIPPENHOK IN VLAMMEN Tweehonderd hennen omgekomen INDISCH VLOOTESKADER NAAR SINGAPORE? I Zilveren feest als Kanunnik BENOEMINGEN In het bisdom Den Bosch Geen audiëntie Zoo langzamerhand is de wereld gewend geraakt aan internationale comedies, waarbij principes de in den koorde van de fractijk gehangenen zijn, die niet worden af- teknoopt. Wij hebben dit spel beleefd in den biet-verklaarden, maar krachtig gevoerden Ja- Pansch-Chineeschen oorlog, uit welks bloedig Schuim het Japansche Mandsjoekwo werd ge uren, wij hebben het beleefd in den Ita- ''aansch-Abessinischen strijd, bij de vele een- ?tidige verdragsschendingen en beleven het 'hans weer in de non-interventie-kwestie be seffende Spanje. De Volksfrontregeering in klankrijk, welke de Spaansche regeering als wettige blijft beschouwen, nam het initia- Sef tot het sluiten van een internationale non- 'bterventie-overeenkomst. Volgens haar prin- ciPes en opvattingen had zij echter zoo niet "Sn plicht dan toch de vrijheid om Madrid °Penlijk te steunen. Terwille van den vrede in ®bropa en ook in de hoop, dat de roode broe ds in Spanje het tegen de witten wel zouden bannen bolwerken, indien deze laatste maar "iet door de „fascistische" mogendheden ge deund zouden worden, zag zjj echter van dezen Wicht, subsidiair vrijheid althans officieel af, ketgeen echter niet verhinderde, dat de roode Wilitie uit Frankrijk in allerlei vorm hulp bleef "btvangen. Engeland verklaarde zich accoord Wet de door Frankrijk geopperde niet-inmen- Wögsgedachte, omdat het vóór alles het Spaan sche vuur wilde localiseeren, en officieel be zigden ook Duitschland, Italië, Sovjet-Rusland e" eindelek zelfs Portugal hun instemming Wet deze idee. Niettemin werden de niet-officiee- 'e steunverleeningen aan beide partijen door Wijwei alle betrokken mogendheden voortgezet, 8ahgemoedigd of niet verhinderd. Toen meen- "e Sovjet-Rusland, dat meer dan welke andere "atie ook verantwoordelijk is voor het uitbre ken van den Spaanschen burgeroorlog en diens °atwikkeling tot een moorddadigen strijd tus- schen rechts en links, den tijd rijp voor een "Penbare aanklacht tegen de autoritaire mo gendheden. Rusland beschuldigde Portugal, kWitschland en Italië van ongeoorloofde in menging, de beschuldigden wezen verontwaar- Zgd deze beschuldigingen af en dienden op hun beurt aanklachten in tegen den allerminst brandschoonen aanklager. De Spaansche regee ring liet door haar minister van buitenlandsche zaken Del Vayo nog een extra-duit in het zakje der verwarring doen en het gevolg is een ver heffend schouwspel, waarbij rechters tot be klaagden en beklaagden tot rechters worden ter wille van een principe, dat in de practijk door geen van hen erg „au sérieux" wordt ge nomen, omdat hun eigen belangen met dit prin cipe niet strooken, terwijl hun gemeenschappe lijke belangen n.l. het in stand houden van den wereldvrede eischen, dat dit principe officieel wordt geëerbiedigd, althans niet al te compro- mitteerend wordt geschonden. Sovjet-Rusland, dat met evenveel recht voor de „wettige" Spaansche regeering op komt als de communisten in Frankrijk voor orde en recht, voor het privaat bezit, vrucht van arbeid en spaarzin beweren op te komen om den radicaal-socialisten wat Mos- kousch zand in de oogen te strooien, heeft En geland en Frankrijk voorgesteld de Portugee- sche havens te blokkeeren. Dit voorstel is niet eens op de agenda geplaatst, laat staan in over weging genomen, hetgeen zeer begrijpelijk is. Immers een Engelsch-Fransche blokkade der Portugeesche havens zou juisth leiden tot wat men met de non-interventie-comedie vermijden Wil, n.l. een uitbreiding van den Spaanschen burgeroorlog tot een algemeenen oorlog. Nu zou men denken, dat Moskou tenminste zoo conse quent zou zijn, zijn vertegenwqordigers uit de coördinatie-commissie terug te trekken, maar een dergelijke verwachting is veel te naïef voor diplomaten in het algemeen en voor de Russi sche in het bijzonder. Per brief heeft Sovjet- Rusland aan de commissie laten weten, dat het zich voortaan inzake Spanje alles zal veroor loven, wat de anderen zich veroorloven als of het dat al niet reeds van het begin af aan heeft gedaan en verder laat het zijn ver tegenwoordigers rustig deelnemen aan de com missie-vergaderingen, welke volgens Moskou besprekingen voeren over het eerbiedigen en naleven van een practisch „verscheurd vodje papier". Practisch blijft dus alles zooals het tot nu toe geweest is en het voorstel van Engeland en Frankrijk om het stelsel van non-interventie te versterken zal, zelfs indien het wordt aan genomen, daarin nauwelijks verandering kun nen brengen. De wereld wil zoo gaarne bedrogen zijn, dat zij het zekere voor het onzekere neemt en zich zelf maar vast bij voorbaat bedriegt. t-ing te leiden, dat hij wel geld had, doch dat bestond alleen uit Engelsch geld, en toch, zoo deelde hij vertrouwelijk mede, had hij Hol- landsch geld noodig. Doordat het Zondag was waren de banken gesloten en kon hij zijn geld niet wisselen. Meermalen wist hij zijn gastheeren te bewegen hem 10 of 20 voor te schieten, wat hij dan 's Maandags, na opening der banken, zou te rug brengen. Hij kwam echter nooit terug. Op deze wijze heeft hij in verschillende ge meenten des lands zijn oplichterijen gepleegd, totdat deze week de Amsterdamsche politie hem arresteerde. Van Amsterdam werd hij Vrijdag overge bracht naar Bussum, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. Hij bekende daarna zich aan deze oplichting schuldig gemaakt te heb ben in Bussum, Den Haag en Hilversum. In laatstgenoemde plaats heeft hij meerdere slachtoffers gemaakt. De man is een recidivist en zou heden naar Hilversum worden overgebracht. Tegen den brigadier-rijksveldwachter R. C. van den B„ die onlangs een jongeman te Broek op Langendijk heeft doodgeschoten, heeft de rechter-commissaris te Alkmaar een instructie geopend. WILLEMSTAD (Curacao), 23 Oct. (Aneta). De bevolking van het gebiedsdeel Curacao zal ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard een tapijt aan het prinselijk echtpaar aanbieden. In den rand van dit tapijt zullen de namen worden geweven van de zes eilanden, terwijl de centrale figuur zal worden gevormd door een West- Indië-vaarder. Na een dollen rit van vele kilometers dwars "°or de mijnstreek, waarbij de achtervolgende Politie van de revolver gebruik maakte, is Vrij dagavond onder Oirsbeek een groote smokkel auto, volgeladen met doozen zijden dameskousen, Afgehouden. De chauffeur wist te ontkomen. Omstreeks acht uur 's avonds kreeg, aldus ertelt de Telegraaf, de dienstdoende hoofdagent het politieposthuis Heerlerbaan, de heer fmnnef, een telefoontje van de Rijkskommiezen ah den Locht, dat een vrachtauto de grens ge casseerd was zonder aan het douanekantoor te toPpen. De heer Honnef vloog naar buiten en Posteerde zich met een roode lamp midden op eh weg, juist toen een vrachtauto in snelle aart naderde, voorafgegaan door een personen- Uto. De personenauto stopte op het sein onmid- al'ijk, doch de vrachtauto reed er omheen en Jpte zijn rit met onverminderde vaart voort, a ar bij den politieman bijna omverrijdend. Deze 1st met groote tegenwoordigheid van geest op treeplank van den vrachtwagen te springen v de portierkruk te grijpen. Een vijftig meter arder viel hij echter weer van den wagen af. andere personenauto nam hem op en in (j tempo werd de achtervolging ingezet, terwijl lostagent verscheidene waarschuwingsschoten jHet gjng jn dolle vaart door het centrum van ^eerien en verschillende voorbijgangers moesten "el opzij springen. Daarna nam de vrachtauto grooten weg over Hoensbroek naar Amsten- ade, waarbij de personenauto hem voortdurend jU enkele meters afstand bleef volgen. Achter kasteel van Amstenrade sloeg de smokkelaar dwarsweg in. De chauffeur belette den per- Sahi enauto te passeeren door steeds zigzag te Jöen. in een bocht van den weg wist de politie- v'an de voorruit van den wagen met een revol- "rk°gei te raken, waardoor vermoedelijk de "aUffeur gewond werd, zoodat hij bij Oirsbeek dwongen was te stoppen. De chauffeur sprong u1 den wagen en wist in het donker te ont ken. ■Benige burgers hadden het hoofdbureau van i htie te Heerlen gealarmeerd en hoofdinspec- ^ür Van der Werff trok met een colonne naar ^."sbeek. Na reparatie werd de wagen naar ^erlen gereden. Deze bleek veertig groote doo- zijden dameskousen, totaal naar schatting "h 10.000 stuks, te bevatten. Ue eigenaar van het voertuig bleek de heer H. Qr Heerlerheide te zijn. Deze kwam zich later q(J het hoofdbureau aanmelden en beweerde, dat j, ,^'agen hem ontstolen was, toen hij in het y."ltsche dorp Richterich 's middags in een café zat te drinken. Onderzocht wordt of de j^etiaar medeplichtig aan deze smokkelarij is. Va6h begrijpt niet hoe de chauffeur de papieren q h den wagen in handen heeft gekregen, daar j, aan de Duitsche douane normaal waren etoond. het koninklijk bezoek aan Rotterdam op 9 October heeft prins Bernhard den te kennen gegeven, met enkele Rotter- t h>sche bedrijven en hun leiders nader kennis 'haken. 0,, 5%ens de N. R. Ct. is de kans groot, dat An ns WoensdaS a-s- tot dat doel een bezoek h Rotterdam zal brengen. N. Z. Voorburgwal b. h. Spui, Amsterdam. PLATS OU JOUR EN LA CARTE In het politiebureau te Bussum is in arrest gesteld de 55-jarige zeeman, v. D., afkomstig uit Den Haag. Deze zeeman had de gewoonte om op Zon dag in verschillende plaatsen van het land families te bezoeken, waarvan verwanten in Ned.-Indië vertoefden. Hij raadpleegde daar voor de verschillende scheepslijsten. Waren de adressen eenmaal uitgevonden, dan ging v. D. bij de familie de groeten brengen van het fa milielid in Indië. Hij wist zich dan zoo gunstig voor te doen, dat hij algemeen in den smaak viel en men met graagte naar hem luisterde. Daarna wist de zeeman het gesprek in die rich- Het bestuur van de Algemeene Oranjevere niging te Zaandam heeft een grootsch plan van feestviering ter gelegenheid van het aan staande huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard opgezet. Gedurende den geheelen bruiloftstijd zal de stad versierd zijn. Verder versiering en verlich ting van particuliere woningen, etalagewedstrij den en concerten op verscheidene avonden. Twee dagen in de week, voorafgaande aan den huwelijksdag, zijn er feestelijkheden op groote schaal, waarbij de eerste dag hoofdza kelijk gewijd zal zijn aan de schoolkinderen, die des morgens een aubade zullen uitvoeren en des middags in een of meer amusementsbijeen komsten zullen worden bezig gehouden en ont haald. Op den avond van den eersten dag zal een groote fakkeloptocht worden gehouden. De tweede dag is bestemd voor de ouderen, terwijl ook de leerlingen van Middelbare, U.L. O.-scholen enz. bij cis feestelijkheden van dien dag worden betrokken. Deze dag zal beginnen met een muzikale re veille. In den loop van den ochtend zal een optocht van zangvereenigingen, afgewisseld door wagens met groepen van voormelde scho len, op touw worden gezet. Des middags zullen één of meer bijeenkom sten met gevarieerd programma en als hoofd nummer een „hoorspel" worden georganiseerd. 's Avonds zal er op den Burcht muziek wor den gemaakt en tot slot is er een vuurwerk. Op den avond, voorafgaande aan deze beide feestdagen, verwacht men dat er in de ver schillende kerkgebouwen bijeenkomsten zullen plaats hebben. Zoowel op den dag van clen ondertrouw als op dien van het huwelijk wil men de burgerij in de gelegenheid stellen, zooveel mogelijk met het belangrijke gebeuren mee te leven. De Kievit is van Schiphol naar Indië ver trokken. De sportvliegers N. W. Sluyters en J. Heymans zijn Vrijdag met hun vliegtuig PHJUH van Schiphol gestart voor een vlucht naar Indië. De heer Kolft, voorzitter der Rotterdamsche Aeroclub neemt afscheid van de amateurs. AMiüR. sigaar in Favoriet ft tegenspraak voor tien siga\ is het wonder o Uit iedere s'ig» Havana-tabak 1 geheelen dag roo Nog nimmer wei tijd populair als a is in flagrante teg slechts 25 cent voc danigheid: het is h| van dezen tijd. lichtgeurige Havsl hinder den gehg winkelier. Nog nimrr-s' tijd po pul' is in fle slecht' danigheid: het is het wonder op eigarengebied van dczer.-.f t|d. Uit iedere sigaar proeft U de 'wana-tabak. U kimt ze zonder jen dag rooken. Vraagt Uwen ler werd een sigaar in ^populair als de Favoriet flagrante tegenspraak lts 25 cent voor 10 siga- leid: het is het wonder lezen tijd. Uit tedere lichtgeurige Havana- hinder den geheelen winkelier. licht* hinde wink? met*;; binder winkelt -rrrr y' nimmer werd een populair als de is in flagrante 25 cent eid:.het tijd. ptgeurige ider den ^winkelier, horten De prfls kwaliteit: o'n hoe- ebied U de pnder jTwen i ^Iblniiwniü Nog nimmer werd een sigaar in zóó korten tijd populair als de Favoriet Royales. De prijs is in flagrante tegenspraak met de kwaliteit: slechts 25 cent voor 10 sigaren van zoo'n hoe- j Nog nimmer werd een sigaar in zóó korten tijd populair ais de Favoriet Royales. De prijs is in flagrante tegenspraak met de kwaliteit: slechts 25 cent voor 10 sigaren van zoo'n hoe danigheid: het is het wonder op sigarengebied van dezen tijd. Uit iedere sigaar proeft U de lichtgeurige Havana-tabak. U kunt ze zonder hinder den geheelen dag rooken. Vraagt Uwen winkelier. Heden is in het gebouw der Eerste Kamer voortgezet de 26ste algemeene vergadering van het Kon Ned. Landbouwcomité. Ir. A. L. H-. Roebroek, directeur-generaal van den Land bouw, heeft een voordracht gehouden over de taak van de directie van den Landbouw in crisistijd. Spr. begon met een overzicht te geven van de geschiedenis van onzen landbouw en van de wijze, waarop de zorg van regeeringswege was geregeld. Hij merkte o.m. op, dat in den loop van 1934 de toestand zich zoo ontwikkeld had, dat bui ten de directie van den Landbouw een groot aantal crisisbureaux werkzaam was onder lei ding van verscheidene regeeringscommissarissen, de 'n rechtstireeksch contact onderhielden met den verantwoordelijken minister. Onderscheid dient gemaakt te worden tus- schen het crisisorgaan, dat met uitvoering van den crisisarbeid is belast en de fundamenteele grondslagen, waarop deze arbeid rust. De huidige werkverdeeling acht spr. in het belang van den arbeid in den peimanenten dienst van de directie van den Landbouw. De directie van den Landbouw heeft in dezen tijd haar geheel eigen taak en zij mag in de uitoefening dezer taak niet worden verzwakt. De aanpassing zal in het algemeen principieel neerkomen op verlaging onzer productiekosten en zulks met behoud van een menschwaardig bestaan van allen, die bij de bodemproductie betrokken zijn. Op enkele onderdeelen vestigde spr. de aan dacht. Vooreerst, we moeten blijven voortgaan op den weg der bodemverbetering in cultuur- technischen zin. Op het gebied der ontwatering en der ruilverkaveling vindt de in 1935 op gerichte cultuurtechnische dienst een breed ar beidsveld, terwijl op het gebied van planten teelt nog veel te doen is. Uit den aard der zaak lijkt het logisch en ra tioneel, dat de gemengde bedrijven op de klei streken onder de huidige omstandigheden er voor in aanmerking komen om het grasland in te krimpen en de oppervlakte bouwland uit te breiden. Spr. waarschuwde er voor, dat een te verre doorvoering van dit plan ernstige gevolgen kan hebben. Ook aan de verbetering van den veestapel dient te worden gedacht. Hoewel de toestand op het oogenblik voor den Nederlandschen tuinder uiterst moeilijk is, moe ten we toch lichtpunten zoeken. De verbouw van tuinbouwgewassen biedt im mers zeer veel mogelijkheden, terwijl het ge bruik van groenten, fruit en bloemen nog steeds toenemende is. Voorts vroeg spr. aandacht voor de landbouw voorlichting, waarin hij drie elementen onder scheidt, t.w. het experimenteele onderzoek; het brengen van het bekende bij cjp boerenbevol king en het onderwijs. Aan alle drie punten wijdde hij een beschouwing. Voorts schonk hij aandacht aan de.buiten landsche landbouwvoorlichting. Aan het slot van zijn voordracht zeide spr., dat hij meende te hebben aangetoond, dat in dezen crisistijd de directie van den Landbouw geroepen is tot een bijzonder omvangrijken arbeid. Hij deed een beroep op den georganiseerden landbouw tot blijvende samenwerking met de overheid om dezen arbeid tot een goed einde te brengen, den landbouw tot bloei en den boe renstand tot zegen. In de Donderdag gehouden zitting van het gerechtshof te Leeuwarden stond terecht zekere R. S. K., arts te Buitenpost, wien ten laste was gelegd, 10 December van het vorig jaar bij Hoogkerk met zijn auto hoogst roekeloos, met te groote snelheid en bovendien met gedimde lichten te hebben gereden. Als gevolg daarvan zou een wielrijder, die van een zijweg kwam en den weg overstak, zijn aangereden, waarbij deze een schedelbasisfrac- tuur bekwam, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. De rechtbank sprak dr. K. vrij. De Officier ging in hooger beroep. De procureur-generaal vorderde vernietiging van het vonnis en veroordeelde K. tot ƒ500. boete, subs. 100 dagen hechtenis. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tijdvak van 12 October 1936 tot en met 17 October 1936 f 1.60 per 100 kg. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groe ne erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding f 1.10 per 100 kg. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het dorschbriefje zijn gedorscht in het tijdvak van 12 October 1936 tot en met 17 October 1936 zal f 2.20 per 100 kg. bedragen. 's Gravenhage, 23 October 1936. In de uitgebreide kippenrennen van den land bouwer P. van L. te Helden (L.) is Donderdag avond door onbekende oorzaak brand uitge broken. Een der kippenhokken brandde geheel uit, waarbij ruim 200 hennen in de vlammen om kwamen. BATAVIA, 24 Oct. (Aneta). In aansluiting op ons bericht van gisteren vernemen wij dat het voornemen bestaat, dat het Ned.-Indisch eskader half November een bezoek zal brengen aan Singapore, doch dat officieele toestemming daarvoor tot dusver nog niet uit Nederland is ontvangen. Indien dit bezoek doorgaat zal het eskader vermoedelijk bestaan uit Hr. M. kruisers Java en Sumatra, alsmede drie torpedobootjagers. Van de echtscheidingen Herhaaldelijk hebben wij den vooruit gang van het aantal echtscheidin gen aangewezen als een teeken van de huiselijke en maatschappelijke ontbin ding. Thans is een record bereikt in de hoofdstad, waar de ambtenaar van den Burgerlijken Stand op 24 September j.l. in zijn register de vijfhonderdste echt scheiding noteerde. Op dien datum waren dat jaar te Am sterdam 4189 huwelijken voltrokken, zoo dat de verhouding tusschen gesloten en ontbonden huwelijken was die van 8 tot 1. Vijftig jaar geleden werden over het ge- heele jaar 1886 nog slechts negentig echt scheidingen aangeteekend, terwijl vóór 25 jaren, in 1911, op 24 September de 185e ontbinding van het huwelijk werd inge schreven. De beteekenis van deze feiten wordt nog zeer verscherpt, als men weet, dat van die vijfhonderd echtscheidingen er minstens vierhonderd tot stand zijn gekomen, hoe wel dit in onze wet ui t- drukkelijk verboden is. Hier komt men echter aan de oude kwestie, welke ons land en zijn regeerders van de laatste tientallen jaren niet tot eere strekt. In De Telegraaf vestigt een ambtenaar van den Amsterdamschen Bur gerlijken Stand de aandacht op deze fei ten en schrijft: Sedert de Hooge Raad in 1883 heeft beslist, dat zonder nader bewijs een feit waarop zich de eischer tot echtscheiding beroept, ingeval van verstek voor be wezen kan worden gehouden, is er mis schien geen land ter wereld, waar men gemakkelijker kan scheiden dan in ons dierbaar vaderland. Zelfs Belgen, die in hun eigen land wel door onderlinge toestemming van el kander kunnen, verplaatsen soms hun domicilie naar Nederland, omdat de procedure hier vlugger en nog gemak kelijker gaat. Want sedert 1883 is de toestand zóó: partijen zijn het eens. A. stelt den eisch in; B. laat verstek gaan; zonder verdere formaliteiten spreekt de rechter de echtscheiding uit en de zaak is beklonken. En toch zegt onze wet, dat echtscheiding door onderlinge toestem ming verboden is. O, ironie! Vaak zijn stemmen opgegaan, om aan dezen halfslachtigen toestand een einde te maken. Dat men, nota bene, met medewerking van de rechterlijke macht zelve, een handeling pleegt, die uitdrukkelijk door de wet verboden is, is niet bevorderlijk voor het respect van den burger voor de wet. Anderen mee- nen, dat, nu echtscheiding door onder linge toestemming in feite bestaat, de wet daarmee in overeenstemming gebracht dus gewijzigd dient te worden. Minister Nelissen heeft destijds 'n wetsontwerp in gediend, juist in tegengestelden zin, om fictief overspel uit te schakelen; het voorstel is niet in behandeling geno men; de wet is nog altijd niet gewijzigd en intusschen stijgt, zooals de statistiek aantoont, ieder jaar het aantal echt scheidingen. Het is te hopen, dat de wetgever spoedig aan deze openbare schande een einde maakt. Maar zonder hervorming van de zeden zal hij door hervorming der wetgeving alleen de nieuwe records niet kunnen te genhouden, die in de toenemende echt scheidingen nog te wachten zijn. Z. Doorl. Hoogw. Mgr. M. P. J. Möllmann, Protonotarius Apostolicus A. I. P., viert, zooals reeds gemeld, op 28 October a.s. zijn zilveren feest als Kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem. Op dien dag zal de jubilaris om tien uur in de Kathedrale kerk te Haarlem een Pontificale H. Mis coram Episcopo opdragen. Na de H. Mis is er voor de Priesters, die de plechtigheid bijwonen, gelegenheid den jubilaris te feliciteeren in de Plebanie. Vervolgens zal op dien dag voor geestelijken en leeken nog re ceptie gehouden worden ten huize van den ju bilaris, Zijlweg 170, te Haarlem, niet op de in een vroeger bericht aangegeven uren, doch van half twee tot half vier. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft aan den Zeereerw. Heer A. J. Peeters, op zijn verzoek, om gezondheidsredenen, eervol ontslag verleend als Pastoor te Mill en heeft Z.Eerw. benoemd tot Rector der Zusters Birgit- tinessen te Uden. Vercter heeft Z. H. Exc. benoemd: tot Pastoor te Mill: den Weleerw. Heer E. J. Rath; tot Kapelaan te Tilburg (Loven): den Weleerw. Heer J. A. Ras; tot Kapelaan te Uden: den Weleerw. Heer W. C. Quinten; en tot Kapelaan te Beneden-Leeuwen den Weleerw. Heer H. B. M. de Vocht, die Kapelaan was te Sambeek. Tevens heeft Z. H. Exc. aan den Zeereerw. Heer A. J. E. van Mackelenbergh, op zijn ver zoek, om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als Pastoor der Parochie Loosbroek (Dinther); en benoemd tot Pastoor te Loos broek: den Weleerw. Heer H. W. J. Martens; tot Rector van het Moederhuis der Zusters Franciscanessen te Oirschot: den Weleerw. Heer L. C. van Berkel; en in diens plaats tot Rector van het St. Agnes-Gesticht te St. Geertruiden- berg: den Zeereerw. Heer A. J. E. van Macke lenbergh. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, zal Maandag en Donderdag a.s. geen audiëntie verleenen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9