Directie en arbeiders streden om leiding van fabriek Dampo;!™ WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN WANTOESTANDEN TE BARCELONA Kerkelijk leven Dagfilm DINSDAG 27 OCTOBER 1936 Een uiteenzetting van den heer Stulemeyer over de Seda- kunstzijde-f abrieken Directie tot heengaan gedwongen Geen „vlucht" De Koninklijke Familie naar Den Helder Vaartocht vanaf IJmuiden met de „De Ruyter" DOQDELIJKE AANRIJDING In hooger beroep dezelfde straf geëischt SPIEGELRUITEN VERNIELD Terreurdaden te Leiden ALIMENTATIE-PLICHT VAN DEN SCHOONZOON Zwagerschap blijft ook na scheiding bestaan De scheepsramp bij Soerahaja Onderzoek naar den ondergang van de Van der Wijck" Lijk herkend Redders liepen geen gevaar De moord in den IJpolder Verdachte door het Hof vrijgesproken TREIN BOTST TEGEN EEN STOOTBLOK Belangrijke materieele schade in Friesland AARDBEVINGEN IN INDIË Hevige schokken zijn in den afge- loopen nacht genoteerd Doodelijk mijnongeluk BRAND GESTICHT IN VADERS FABRIEK Twee maanden gevangenis straf geëischt Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. NEDERLANDER WEER VRIJ Na in Duitschland gearres teerd te zijn Boerenwoning afgebrand BENOEMINGEN Bisdom Roermond FRATER VIRGILIUS t PRIJS VAN SPIJSVETTEN Verhooging weer ongedaan gemaakt OFFICIEELE CRISIS- PUBLICATIE Afname varkens boven het bacongewicht a a o o Woensdag 28 Oct. GODSDIENST ORGELBESPELING ORKESTCONCERTEN LICHTE MUZIEK GRAMOFOON Johann Strauss uit wiens operette „Die Fliedermaus" de tweede acte Woensdag- avond te beluisteren is in het Eng. nat. programma (Droitwich 9.40 tot 10.40 uur KAMERMUZIEK SOLISTENCONCERTEN OPERA EN OPERETTE TOONEEL I PERSBERICHTEN VARIA B SPORT Golflengten 455.9 M I 1304 M. i Volgens mededeeling van de directie der Besoeki-Tabatc Mij., is de geheele na-oogst 1935/36 ter grootte van 27.850 pakken ver' kocht tot een prijs van gemiddeld 19.61 cent per h.K.gr. Het Duitsche controle-bureau voor tabak bericht in de „Reichsanzeiger"dat de maandelijksche waarde voor de verwerking van tabakken uit de Nederlandsche kolo' niën in Duitschland in bedrijven met een basis-hoeveelheid tot en met 2000 K.G. van November af 90 pet. mag bedragen en in bedrijven die op een basis-hoeveelheid bo ven de 2000 K.G. werken eveneens 90 pet' In December a.s. echter 80 pet. ,,Agence Econom. et Financ." bericht nog inzake de verlenging van het Mendelssohn- crediet aan België, dat de firma Mendels sohn, onder voorbehoud, dat de Nederland sche regeering haar goedkeuring hieraan niet zal onthouden, de toezegging heeft ge- daan, de schatkistbiljetten in een lang lo°' pende leening te converteeren. Dit zal dan geschieden, zoodra de kapitaalmarkt hier voor „rijp" is. Het koperproductie-percentage van de pÜ de restrictie betrokken mijen wordt, in gaande 1 Nov. a.s., op 95 pet. vastgesteld, zoodat dus 't restrictie-percentage van 1° pet. tot 5 pet. is verminderd. Op 10 October werd het percentage van 20 pet. tot 15 pet- verlaagd. Uit Londen wordt gemeld, dat de aan kondiging van een verdere uitbreiding der koperproductie met 10 pet. van de stan- daard-hoeveelheid een toeneming van de productie met 7000 ton per maand betee-j kent. Op deze aankondiging daalden de prij zen. Men ziet in sommige kringen in de ge volgde productie-politiek een streven, ori een te snelle prijsstijging tegen te gaan. Men had te Londen, na de politieke ge beurtenissen in Frankrijk aan het einde der vorige week een vastere houding van den frank verwacht, al dient hierbij in aan merking te worden genomen, dat de ver schillende factoren in hun invloed vaak tegenovergesteld zijn. De goudprijs te Londen steeg met ff* tot 142/3. 327.000 werd aan goud omgezet- De rubbervoorraden te Londen zijn in de afgeloopen week met 810 ton tot 41.367 ton gedaald en de voorraden te Liverpool met 668 ton tot 56.363 ton. Op de beurs te Parijs heerscht, ondanks de redevoering van Blum, waarin hij °V ii onische wijze de vrees voor een belang rijk begrootingstekort heeft gecritiseerd, een latente ongerustheid ten aanzien van den financieelen toestand des lands. Men verwacht, dat de regeeringspo'litiek zich °P de fondsenmarkt zal doen gelden. De Mexican Eagle en de Canadian Eagle keeren het gewone halfjaarlijksche dividend op de 7 pet. pref. aandeelen uit en niet, zoo- als werd verwacht, een interim dividend op de gewone aandeelen. De Kennecott Copper, die zich tot nu tos steeds tegen een verhooging van den kopri" prijs heeft verzet, heeft den prijs, ingaande heden, van 0.09op $0.10 gebracht. De binnenlandsche koperverkoopen tn Amerika bedroegen Zaterdag j.l 20.07 mi11- lb. tegen slechts 3.49 mill. lb. aan het einde van de voorafgaande iveek. Tot nu toe wem in October 120.66 mill. lb. omgezet. De k°' perorders nemen van alle kanten nog toe- De binnenlandsche Amerikaanschs kopef' draadprijzen zijn met dollarcent per verhoogd. De General Motors boekte in het derde kwartaal een netto-winst van $34.62 mlU' of 0.75 per aandeel tegen 88.10 milt- o> 2.00 p. a. in het tweede kwartaal en 30 lD mill, of 0.66 per aandeel in het overeen komstig kwartaal van het vorig jaar. In de eerste negen maanden $175 mill, of 9 3-9- per aandeel tegen 114.4 mill, of $2.51 P- in dezelfde periode van het vorig jaar. De staalproductie in de Vereen. State11 bedroeg in het begin der week 74.3 pet. dei capaciteit tegen 74.2 pet. de vorige weelc' 75.5 pet. een maand geleden en 51.9 Pc in dezelfde week van het vorig jaar. De New York Central Rw. boekte in SeP' ember aan netto-ontvangsten $4.35 ml tegen $3.79 mill, in September 1935. In de eerste negen maanden 32.67 mill, $23.36 mil. in het overeenkomstig tijdva van het vorig jaar. De Illinois Central behaalde in Septemb1 een netto-winst van $1.52 mill, tegen mill, in September 1935. In de eerste ne9e' maanden 9.83 mill. (v. j. 7.52 mill-)- De Great Northern boekte in SeptembM aan netto's $3.59 mill, tegen $4.6 miU- September 1935. In de eerste negen mdd1 den 16.24 mill, tegen $14.96 mttl. De Northern Pacific boekte in Septembet aan netto's 2.05 mill, tegen 2.00 mill- Sept. 1935. In de eerste negen maande 5.70 mill, tegen 3.18 mill. De Pennsylvania Rr. boekte in September aan netto's 4 3.43 mill, tegen 6.54 mM- September 1935. In de eerste negen man den 59.09 mill, tegen 49.85 millioen. De Pennsylvania Rr. boete in het jfdg van 31 Augustus 1935 tot 1 September een winst van 2.30 per aandeel, tegen p. a. in het voorafgaande jaar. De New - Central $1.83 tegen $0.92 per aandeel. Great Northern $3.87 tegen $2.87. de N thern Pacific $1.08 tegen $0.17, de U Pacific 6.13 tegen 3.53, de Pere Marque 3.27 tegen 0.99, de Norfolk and 21.24 tegen $17.37 en de Southern „n- $4.52 tegen een verlies van 1.52 per da deel in het vorige jaar. zal Volgens mededeeling van de directie het restant van de 6 pet. in aandeelen verteerbare obligatie-leening 1928 der ber Cult. Mij. Amsterdam, groot f 2- rjjen per 1 December a.s. a pari geheel W0~ afgelost. Een in Spanje vertoevend Nederlander al dus meldt de Telegraaf heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de fabrieken van La Seda de Barcelona, de in Mei 1925 opgerichte onderneming, die te Prat de Llobregat op eigen terrein kunstzijde fabriceert en voor de fabri catie over de patenten en technische hulpmid delen kan beschikken van de Hcllandsche Kunstzijde-Industrie te Breda, met wie de Ca- talaansche onderneming ook in financieel op zicht nauw verbonden is. Er gingen te Barcelona geruchten, dat de fa briek in moeilijkheden verkeerde, omdat het haar zoowel aan grondstoffen als aan bedrijfs kapitaal zou ontbreken, en wel als gevolg van het feit, dat de Nederlandsche bedrijfsleiders, directeur, ingenieurs en technici, het bedrijf in den steek zouden hebben gelaten. Maandag 5 October zijn de directeur en zijn laatste Nederlandsche ingenieur, die nog op de Seda werkte, niet op het kantoor verschenen. Bij nacht en ontij waren zij gevlucht, aldus de arbeiders, zonder de vereischte reisvergunning en zonder dat instructies voor de voortzetting van het bedrijf waren achtergelaten. Op de vraag, wat er nu verder met de fabriek gebeurt, deelde men mede, dat in de eigen domsverhoudingen geen verandering komt. De „Seda" is een buitenlandsche fabriek en daar aan wordt niet getornd. Het bedrijf wordt voortgezet. Men erkent de buitenlandsche verplichtingen; men zou zelfs nu nog den directeur aanvaarden als vertegen woordiger der buitenlandsche belangen. Er zijn echter moeilijkheden, gebrek aan grondstoffen en bedrijfskapitaal. Als men wil voortwerken, zal de Catalaansche regeering moeten bijsprin gen. De Telegraaf heeft deze mededeelingen voor gelegd aan den heer Chs. Stulemeyer, te Breda, die in het bestuur van de Seda zitting heeft. Zijn lezing van het gebeurde werpt een volko men ander licht op de zaak. Van een vlucht is geen sprake, zoo zeide hij. Wanneer er één groep buitenlanders is, die in het roode Barcelona getracht heeft staande te blijven, dan zijn wij het geweest. Van het begin af aan hebben wij alles in het werk ge steld om de zaken zoo goed mogelijk te bestu ren en te beheeren en daarom zijn wij dan ook zoo lang mogelijk in Barcelona gebleven, hoe moeilijk men het ons ook maakte. Acht weken lang hebben wij dit volge houden. Toen kwam er echter een oogenblik, waarop wij vonden, dat de anarchisten onze zeggenschap en onze eigendomsrechten al te zeer te na kwamen. Wij hebben niets te gen medezeggenschap; die bestaat in de Nederlandsche fabrieken ook, maar het ar- beiderscontröle-comité stelde voortdurend meer en hoogere eischen: men wilde wijzi gingen in de directie dicteeren, Nederland sche ingenieurs ontslaan en anderen in rang doen degradeeren. Toen al deze eischen tenslotte culmineerden in een ultimatum, dat de arbeiderscommissie ons stelde, hebben wij ons, aldus de heer Stu lemeyer, persoonlijk in verbinding gesteld met de directie te Barcelona, Als gevolg van dit overleg zijn de directeur en het overige Neder landsche personeel teruggeroepen. Van een vlucht is derhalve geen sprake; het vertrek ge schiedde in opdracht van het bestuur der Seda. Van het verloop dezer affaire hebben wij ook de Nederlandsche regeering op de hoogte ge steld. Buitenlandsche Zaken is daarop in over leg getreden met de Catalaansche regeering, o.a. over de benoeming van een intervrntor. Het verdere verloop der zaken moeten wij dus afwachten. Voor ons staat het vast, dat- wij op de steeds verder gaande eischen der ar beiders niet meer mochten ingaan. Wij waren aan de grens gekomen. Men wilde met Neder- landsch geld de zaken te Barcelona leiden op een wijze, die geen medezeggenschap meer mocht heeten, maar bedenkelijk op onteigening leek. Men begrijpt, dat wij daarop niet kunnen ingaan. M.H. kwam van deze uitspraak in cassatie bij den Hoogen Raad. Deze heeft in zijn uitspraak overwogen, dat de aanhef van art. 377 van net B.W. schoon zoons in het algemeen verplicht, hun schoon ouders onderhoud te verschaffen, terwijl krach tens art. 352 van het B.W. de ontbinding van het huwelijk de zwagerschap tusschen den eenen echtgenoot en de bloedverwanten van den an deren niet opheft en dat geen enkele wetsbe paling de verplichting van den onderhavigen schoonzoon doet eindigen. Op dezen grond heeft de Hooge Raad de be schikking van de rechtbank vernietigd en de zaak naar die rechtbank terug verwezen. H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Ju- liana en Z. H. Prins Bemhard zullen 4 No- r vember as. een vaartocht met Hr. Ms. „De Ruyter" maken, waartoe zij om ongeveer 11.20 uur te IJmuiden zullen embarkeeren. Hr. Ms. „De Ruyter" zal, na verschillende vaaroefeningen te hebben gehouden, te ongeveer 14.45 uur ter reede van Texel ten anker komen. Het debarkement van de hooge Gasten zal te Den Helder plaats hebben om 15.15 uur, per motorsloep van Hr. Ms. „De Ruyter" of, bij ongunstig weer, met Hr. Ms. „Mercur", welk schip zoo noodig ter reede gereed zal liggen. Hr Ms. „De Ruyter" brengt, bij het veriaten van 'het schip door H.M. de Koningin, de voorgeschreven eerbewijzen, waartoe o. a. een sa luut van 35 schoten behoort. Het hooge gezel schap zal ongeveer half vier des middags lan den in de haven van het Nieuwediep, voor het directiegebouw, alwaar een eerewacht van het corps adelborsten eerbewijzen zal brengen. N.u inspectie van genoemde eerewacht gaat de Ko ninklijke Familie per auto rechtstreeks naar het station, teneinde met den trein van 15.55 uur te vertrekken. Bij het stationsgebouw zal een eerewacht, be staande uit honderd mariniers, en de stafmu- ziek der Kon. Marine, eerbewijzen brengen. Gedurende het oponthoud van H.M. in de stelling van Den Helder zullen de schepen wor den gepavoiseerd. Het Haagsche gerechtshof behandelde in hoo ger beroep de zaak tegen den 24-jarigen chauf feur L. J. de W. uit Hulst, die op 21 Maart j.l. met een met steenen beladen vrachtauto op den straatweg tusschen Hulst en Walsoor den een 9-jarig meisje zoodanig bij een aan rijding verwondde, dat het kind aan de gevol gen vrijwel onmiddellijk overleed. Door de rechtbank te Middelburg was de W. op 26 Juni j.l. wegens dood door schuld veroordeeld tot 1 maand hechtenis, tegen welk vonnis verdachte in hooger beroep was gekomen, naar hij ver klaarde, omdat hij meende onschuldig te zijn. De procureur-generaal mr. A. Rombach, was van meening, dat verd. gevaarlijk en onvoor zichtig heeft gereden en eischte bevestiging van het Middelburgsche vonnis. De verdediger verklaarde, dat het ongeluk in hoofdzaak geweten moest worden aan den on- gelukkigen toestand van den weg. Het Hof zal over veertien dagen uitspraak doen. Er is eenigen tijd geleden heel- wat te doen geweest over een witkalk-gooierij te Leiden, waar des nachts bij een uit Duitschland uitge wekene, die in de Haarlemmerstraat een win kel was begonnen een pot witkalk door het spiegelraam werd gedeponeerd, waarop den volgenden nacht een pot met witkalk door de ruiten van het N. S. B.-kringhuis zeilde. Twee politieke rivalen verschenen des wege voor den Haagschen Politierechter de 25-jarige De M. en de- 46-jarige J. V. Eerstgenoemde had het gemunt op den Duitschen uitgewekene, die een winkel had geopend, waarmee De M. zich niet kon ver eenigen. De Officier van Justitie vorderde gezien het feit, dat De M. reeds eenige malen is ver oordeeld zes weken gevangenisstraf en toe wijzing der schadevergoeding van f 61. De Politierechter, prof. Van Bemmelen, ver oordeelde verd. tot twee maanden onvoorwaarde lijke, en vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Daarna had V. zich te verantwoorden, die betoogde, dat hij na de terreurdaad had wil len aantoonen, dat ook de tegenpartij met ter reur zal beantwoorden. Hoewel de Politierechter zijn best deed V. duidelijk te maken, dat hij dan eigenlijk niet beter was dan de ander, en het recht in ons iand nog wel zijn beloop heeft, bleek ver dachte hiervan niet veel te begrijpen. De Politierechter legde in dit geval zes maan. den gevangenisstraf voorwaardelijk op, be nevens onvoorwaardelijk f 60 boete en toewij zing der schadevergoeding. De Gemeentelijke Dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon te Rotterdam heeft zich onlangs tot den Hoogen Raad gewend met het volgen de geval: Deze dienst ondersteunt zekeren A. van T. Deze ondersteunde heeft een gehuwde dochter, die wettelijk gescheiden is van A. J. R. Van dezen ex-schoonzoon heeft M.H. een gedeelte van de voor ondersteuning noodige gelden terug gevorderd. De kantonrechter en de rechtbank hebben het request afgewezen. BATAVIA. 27 Oct. CAneta.) Morgenmiddag zal op het hoofdkantoor van de K. P. M. een commissie van onderzoek van de K.P.M. een aan vang maken met een intern onderzoek naar de oorzaak van de ramp van de Van der Wijck. De bevindingen van de commissie zullen on dershands worden doorgegeven aan het hoofd kantoor van den dienst voor de scheepvaart. SOERABAJA, 27 Oct. (Aneta). Onder de gevonden lijken van slachtoffers van de ramp van de Van der Wyck is thans ook dat van den Europeeschen passagier, den heer Exley, her kend. Het stoffelijk overschot kon worden geïdentificeerd aan de hand van telegrafische berichten, die uit Singapore waren ontvangen omtrent de situatie van de tanden. Heden is het stoffelijk overschot te Soera- baja begraven evenals het lijk van een Euro peaan, die niet meer kon worden geïdentifi ceerd, alsmede dat van een onbekenden Mena- donees of Amboinees, vermoedelijk de lading klerk Makatita, die met zijn vrouw en twee kinderen zich onder de tweede klasse-passagiers bevond. BATAVIA, 27 Oct. (Aneta). Het Bat. Nieuwsblad wijst er op, dat de hulpvaardigheid van de visschers van Brondong bij het redden der drenkelingen van de Van der Wijck uiter aard beloond dient te worden, doch men houde er rekening mede, dat van eenig gevaar voor de redders geen sprake is geweest. Bovendien is zelfs aan vele geredden „presen" gevraagd. Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft van daag den arbeider C. S., verdacht van dood slag, gepleegd op den boerenarbeider Gerrit Vermeulen bij diens woning in den grooten IJpolder, vrijgesproken. Het Hof bevestigde hiermede het vonnis van de rechtbank. De pro cureur-generaal had twaalf jaar gevangenis straf gerequireerd. Verdediger was mr. H. G. Stibbe. Verdachte was niet ter zitting versche nen om het arrest aan te hooren. Bij Lieve Vrouweparochie (Fr.) is Maandag middag een goederentrein die uit Stiens kwam, over een wissel gereden, die juist gerepareerd werd. De trein is daarbij zo ohevig tegen een stootblok op het zijspoor gebotst, dat drie wa gons vernield werden, terwijl vele andere be schadigd zijn. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BATAVIA, 27 Oct. (Aneta). Het meteorolo gisch observatorium te Batavia registreerde vannacht om 3 uur 4 (Java-tijd) een krachtige aardbeving in de richting Noord-West op een afstand van 1600 K.M. PADANG, 27 Oct. (Aneta). Vannacht om 2 uur localen tijd werd een krachtige horizentale aardbeving waargenomen in de richting Noord- Zuid. Het is nog niet bekend of schade is aan gericht. P ADAN GSIDEMPOEAN, 27 Oct. (Aneta). Vannacht om 2 uur 30 zijn hier aardschokken gevoeld. De eerste aardschok duurde ongeveer een halve minuut en was tamelijk hard; de tweede daarentegen duurde slechts kort en was zacht. FORT-DE-KOCK, 27 Oct. (Aneta). Van nacht om 2 uur 10 werd een aardbeving waar genomen. In het geheel telde men zeven harde schokken. Hedenmorgen was de 30-jarige ongehuwde hulp-houwer van Oosterhout uit Heerlen in de ondergrondsehe werken der Oranje Nassau-mijn bezig met het vernieuwen van een houten betim mering. Tijdens dit werk braken de stuthouten door, waarbij van O. door het omvallende hout doodelijk werd getroffen. De Rotterdamsche rechtbank heeft de strafzaak behandeld tegen den 27-jarigen J. B. D., die op 10 Juni 1.1. brand heeft ge sticht in de papierfabriek van zijn vader te Rotterdam. Verdachte heeft dit gedaan, om door ensceneering rvan een brand aan een dreigend faillissement te ontkomen. Het O. M. eischte twee maanden gevange nisstraf. De verdediger bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling. Zaterdag is de kappersbediende F. G. W. te Haaksbergen, die 12 October 1.1. te Stadlohn (D.) werd gearresteerd, weer teruggekeerd. De oorzaak zijner arrestatie was gelegen in het feit, dat de Duitsche autoriteiten hem als deserteur beschouwden, omdat hij door het afleggen eener verklaring ingevolge art. 10 der wet op het Ne derlanderschap, waarbij hij wederom den staat van Nederlander verkreeg, getracht zou hebben zich te onttrekken aan den dienstplicht in Duitschland, waarvan hij tot 1 April 1937 vrij stelling had verkregen. Maandagavond tegen negen uur is brand uitgebroken in een boerenwoning van den heer Burgers te Weurt, eigendom van de familie A. Romviel. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den hevigen Westenwind, zoodat in een uur tijds de woning tot den grond toe afge brand was. Van den inboedel kon niets worden gered. Eenige varkens kwamen in de vlam men om. Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bis schop van Roermond, heeft benoemd: tot pastoor te Ohé en Laak den weleerw. Heer J. J. Ch. Huynen; tot k&pelaan te Mechelen den weleerw. Heer J. H. M. Jacobs en tot kapelaan te St. Odiliënberg den weleerw. Heer H. H. Opveld. In het Moederhuis der Fraters te Tilburg over leed 25 October Frater Virgilius, Egidius Joannes Vinken, geboren te Tilburg, 2 Februari 1875. In 1907 vertrok hij naar de Missie van Suri name en was daar werkzaam tot Augustus van het vorig jaar, toen ziekte hem noodzaakte te repatrieeren. Frater Virgilius was tal van jaren te Parama ribo hoofd der school, Directeur van het Frater huis „Sint Alfonsus", en lid van de Missieraad. Op 31 Augustus 1933 benoemde de Koningin hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Naar het Handelsblad verneemt, hebben de groote producenten van spijsvetten reeds na één week besloten, om de vier centen prijsver- hooging per kilo, gevolg van de gulden-depre ciatie, weer te laten vallen. Tevens verneemt het blad dat minister Deckers heeft besloten, om voorloopig niet zijn goedkeuring te hechten aan de z.g. Vetcon- ventie. Indien alsnog de accijns op eetbare vetten en oliën zou worden verlaagd, zal dit in elk geval niet vóór Januari geschiedende handel zal dan vier weken tevoren worden gewaar schuwd. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat van 25 October af tot nadere aan kondiging tér levering van varkens boven het bacongewicht, op een nader te bepalen datum kunnen worden opgegeven: a. Varkens, wegende bij opgave van 95120 K.G. levend, voor zoover deze varkens reeds eerder als baconvarkens aan de zaakvoeders der Nederlandsche Veeehouderijcentrale waren opgegeven voor deze varkens zal worden betaald: voor kwaliteit A. 51 cent per K.G. geslacht; voor kwaliteit B. 49 cent per K.G. geslacht; voor kwaliteit C. 47 cent per K.G. geslacht; b. Varkens, wegende bij opgave van 120200 K.G. levend; voor deze varkens gelden de volgende prijzen: van 95 tot 110 K.G. geslacht 48 cent per K.G. geslacht; van 111 tot 125 K.G. geslacht 47 cent per K.G. geslacht; van 126 tot 140 K.G. geslacht 46 cent per K.G, geslacht; van 141 tot 165 K.G. geslacht 45 cent per K.G. geslacht; van 166 K.G. en daarboven 44 cent per K.G. geslacht. De opgave in de districten waar geen zaak voerders zijn kan schriftelijk worden gedaan bij de kringzaakvoerders der Nederlandsche Vee houderijcentrale. Geleverde varkens, welke niet aan de bekende voorwaarden voldoen, worden naar waarde uit betaald. 's Gravenhage, 26 October 1936. II III 11111IIIll I 111 IMI IIIII11 tl I 111 IIII Itlltl III 111 INI Hl i III 111 11II1IIII1111 III IIIIIIII1 111 1111111 [H111I >11M11IIIII 111 It I III 1111 Hl Ifl It 1111111IIIII11111 lli IHIII11II11 III I If 111IIIIIIIMHIII Mlllllll 8.00 Hilversum II (NORV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum II (NCRV. Morgen dienst) 11.05 Droitwich (Quentin MacLean) 1.15 Hilversum II (Ronald Parker) 9.30 Hilversum I (Joh. Jong, orgel, m. m. v. cello) 10.00 Boedapest 11.20 Langenberg 11.30 Hamburg 12.05 Droitwich 3.50 Beromünster 5.25 Brussel I 6.05 Brussel I 6.20 Berlijn (militair orkest) 6.55 Weenen 7.00 Droitwich 7.20 Beromünster (orkest m. m. v. viool 8.05 Berlijn 8.15 Hilversum II 8.20 Brussel I (Bachprogr.) 9.10 Weenen 9.25 Kalundborg 9.30 Hilversum II (Concert g. moll Op. 25 v. Mendelssohn) 9.35 Brussel II (Bach-progr.) 9.40 Weenen 10.20 Hilversum II 10.20 Hilversum I 10.20 Hamburg 11.20 Deutschlandsender 11.20 Kalundborg 12.30 12.50 1.50 1.15 1.20 1.20 3.20 5.30 5.35 6.15 7.35 8.00 8.20 8.30 8.35 8.37 9.20 9.50 10.20 10.20 10.20 10.20 10.20 10.35 11.00 11.36 12.00 12.40 8.00 8.15 8.20 8.20 8.20 12.00 12.17 12.20 12.25 1.00 1.50 1.50 2.00 2.00 2.35 3.10 3.30 4.00 4.05 6.05 5.20 6.20 6.20 Hilversum I (Bohemians) Droitwich (jazz) Deutschlandsender Hilversum I (Bohemians) Droitwich Hamburg Deutschlandsender (Otto Do- brindt) Hilversum I (Melody Circle) Droitwich (Henry Hall) Hilaersum I (Flierefluiters) Deutschlandsender Toulouse (Weensche muz.) Brussel II Toulouse Droitwich (Henry Hall) Parijs II Boedapest Z igeunermuziek Langenberg Parys II Milaan (dansmuziek) Kalundborg (dansmuz.) Deutschlandsender (dansmu ziek) Rome (dansmuz.) Toulouse Boedapest (dansmuz.) Droitwich (dansmuz.) Toulouse (dansmuziek) Toulouse Hilversum I Hilversum II Brussel I Brussel II Parijs I Hilversum I (operetteprogr.) Brussel I Brussel II Parijs II Hilversum I (Erna Back zingt) Brussel I Brussel II Hilversum I Hilversum II (orkestconcert) Deutschlandsender Droitwich Hilversum II (koorplaten) Hilversum H Berlijn Parijs I Langenberg Brussel II Deutschlandsender 6.35 Brussel I 6.35 Hamburg 6.37 Parijs II 8.05 Deutschlandsender 8.15 Hilversum I (U belt....!) 8.35 Deutschlandsender (Ney-trlo) 8.52 Parijs II 9.20 Brussel II 10.30 Brussel II 10.30 Brussel I 10.45 Hilversum I 10.50 Parijs II 11.00 Weenen 11.30 Hilversum I 11.50 Droitwich f 11.00 Hilversum IX 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.15 Hilversum II 12.50 Brussel II (klein orkest) 12.50 Brussel I 4.20 Beromünster (kwartet) 5.10 Droitwich (kwintet) 6.55 Brussel I (septet) 9.30 Hilversum I (cello en orgel) 9.50 Deutschlandsender (strijkor kest) 11.00 Droitwich (kwintet) 2.15 Hilversum II (zang) 3.50 Droitwich (pianorecital) 4.35 Milaan (zang) 5.20 Kalundborg (saxofoonsoli) 5.30 Deutschlandsender (pianore cital) 6.30 Beromünster (doedelzakcpn- cert) 7.00 Beromünster (zang) 7.20 Brussel II (pianorecital) 8.20 Parijs I (zang) 8.55 Kalundborg (zang) 9.07 Parijs II (gitaarsoli) 10.40 Droitwich (Mozartrecital) 9.40 Droitwich („Die Fledermaus", operette v. J. Strauss, 2de acte) 10.20 Toulouse (fragm. „Le vie de Bohème" v. Puccini) 3.00 Hilversum I (hoorspel voor de kinderen) 8.45 Hilversum I („Het leven langs den weg") 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 10.00 Hilversum I 10.00 Hilversum II 10.20 Berlijn 10.20 Brussel I 10.20 Brussel II 9.30 Hilversum I (Onze keuken) 10.15 Hilversum I (uitzending voor arbeiders in continubedrijven) 11.30 Hilversum („Is massa-werk loosheid onontkoombaar?") 12.00 Hilversum II (politieber.) 2.30 Hilversum I (voor de vrou wen) 3.00 Hilversum II (lezen van chr. lectuur) 5.00 Hilversum II (kinderuurtje) 6.00 Hilversum II (landbouwhalf- uurtje) 7.00 Hilversum II (politieber.) 7.15 Hilversum II (zangkoor) 7.15 Hilversum II („Over het 4de Nat. Chr. Schoolcongres") 7.40 Hilversum I („Sociale verze kering") 7.45 Hilversum II (Kwartiertje ra dioreportage) 8.00 Rome (Herdenking van den marsch naar Rome) 9.00 Hilverium II („Wat kan en wat moet" door ds. J. Rauw7) 10.05 Hilversum I (vroolljk progr.) 7.00 Hilversum I („Arbeiders- Olympiade in 1937 in Antwer pen?") 10.05 Hilversum II (Schaakcursus) I üiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiitiiHui iiiiiiuiic BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL. SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M 483.9 M. f 321.9 M. 1571 1500 M. 331.9 M. 301.5 M 1875 M. 368.6 M. f 1648 M. I 312.8 M. 420.8 M. f 328.6 M. f 506.8 M. I aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiR Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 9.059.07 (V-Jei; 9.07); de Dollar op 1.85—1.85% (1.85 9/1° de Frank op 8.608.65 (8.63) de Belgd 31.15—31.30 (31.24) en de Zwitsersche op 42.5042.70 (42.70).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6