AII55CHGUUflURG Comité Haarlems bloei O LEDEREN MANTELS 't P.&C.-Nieuws van heden: PEEK CLOPPENBURG 42.- Haarlem, 29 Oct. MARIA-STECHTING Denkt U er om! COGNAC GALLIN 3 STER (Fransche import) te bestellen! Alleen deze week f 2.25 daarna weer de gewone prijs van f 2.95 Kort en volledig Het Amerikaansche Huis j DONDERDAG 29 OCTOBER 1936 Hoofdkantoor KL Houtstraat 57 - Telef. 13676 Winkels door de geheele stad Een kloek fundatieplan met een eigen bureau als centrum der propaganda Steun van de gemeente Centrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten Ziekenfondstarief Dante Alighieri De Italiaansche gezant verrichtte de openingsplechtigheid Dante-v er klaring HET FEEST VAN Z. D. H. MGR. M. P. J. MÖLLMANN Gelukwenschen van het Neder landsche Episcopaat UITGEBREIDE SORTEERING DAMES 1-6.90 - 19.50 - 22.50 - 24.90 - 29.75 DE ZIEKTE VAN WEIL BLOEMENDAALSCHE BRAND WEER Bij het koperen jubileum op 30 October ONZE MAAT-AFDEELING IN TOPVORM I Natuurlijkl Mooie stoffen, prima coupe, zorgvuldige afwer king. Prijzen vanaf Huwelijksgeschenk aan prinses Juliana Het comité voor Noord-Holland buiten Amsterdam R.K. VOLKSBOND De oude sfeer afgedaan. Met nieuwen moed begonnen VAN ONZE RECHTBANK Ongeluk te Hillegom De richtingaanwijzer Motor gestolen BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 30 October Bioscopen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK RADIO-DISTRIBUTIE HAARLEM Programma van de Haarl. Radio centrale op Vrijdag 30 Oct. I EEN LENTEDAG VAN 's MOR- 2.20, 1.50, O.b.H.j.tons «,Co STAD uws De door B. en W. van Haarlem ingestelde Commissie voor de bevordering van den bloei Van Haarlem naar aanleiding van het voor stel van den heer Van Tetering heeft thans aan B en W. het resultaat van (haar bespre kingen medegedeeld en daarbij een plan tot °Pbouw van fhet Comité Haarlems Bloei in gezonden. Indien dit plan tot uitvoering komt zal door en W. uit de organisaties en vereenigingen, ''elke direct of indirect belang hebben bij den bloei van Haarlem, een 40-tal personen worden benoemd 'tot lid van het Comité Haarlems Bloei. B. en W. wijzen uit hun midden een voorzit ter van het Comité aan. Het Comité kiest uit zijn midden een dagelijksch be stuur en vormt sub- commissies. Een lid r- van Tetering, de man van het dagelijksch die het initiatief nam. bestuur van het Co mité woont de verga deringen der sub-commissies bij. De uitvoering der genomen besluiten berust bij een admi nistrateur, die verantwoording schuldig is aan het dagelijksch bestuur. Er wordt gesticht een eigen bureau als cen trum van propaganda. In het begeleidend schrijven deelt de Com missie o.m. het volgende aan B. en W. mede: Voor het ontwerpen van een plan heeft de Kenaupark 26 a telefoon 12644 Spreekuren: 9—11 en 1—2, Dinsdagav. 6.30—8.30. Commissie uit haar midden een werkcomité benoemd, dat een voorstel tot opbouw van het Comité Haarlems Bloei heeft vastgesteld. Dis Voorstel, door de Commissie in haar laatste Vergadering met algemeene stemmen aangeno men, biedt de Commissie hierbij Uw College 'er overweging aan. Bij de opstelling van het Plan zijn de vol gende punten onder oogen gezien: 1 le. Wat zal de taak zijn van het Comité Baarlems Bloei? 2e. Is actie in dezen geest nuttig en noo dig? 3e. Is hetgeen de Commissie voorstelt te bereiken en wat is daarvoor noodig? Wat het eerste punt betreft meent de Com missie, dat die taak kan worden verdeeld in brie deelen en wel: a. het bevorderen van het zich metterwoon Vestigen te Haarlem, b. Haarlem aantrekkelijk maken voor de bewoners, c. het trekken van vreemdelingen die zich biet vestigen. Ten aanzien van de vestiging zal de taak hoofdzakelijk van adviseerenden aard zijn, om bat de vestiging veelal afhankelijk is van de levensvoorwaarden, die voor inwoners van Haarlem gelden, welke voorwaarden op haar beurt voor het grootste gedeelte afhankelijk jbjn van door de gemeentelijke overheid ge- teoffen maatregelen Door te trachten Haarlem voor de bewoners *00 aantrekkelijk mogelijk te maken, kan een opgewekt leven worden bevorderd, hetgeen de bevolking in alle geledingen ten goede komt. Dat men thans, naar veler oordeel op ruime ®chaal, zoowel voor amusement als voor in- koopen naar elders gaat, omdat het in Haar- tem te saai is, omdat hier „niets te dóen" is, boet zeer groote schade aan allerlei zaken en oet moet mogelijk zijn, dit euvel zooal niet Seheel op te heffen, dan toch aanmerkelijk te- §én te gaan. Tengevolge van allerlei oorzaken dreigt Haar- 'em als plaats van vreemdelingenverkeer eer lang geheel te zullen verdwijnen. Het lijdt geen bWijfel, dat onder die oorzaken ook vermeld moet worden het gemis aan voldoende effec tieve propaganda, zonder dat daarvoor aan de "V.v. een verwijt mag worden gemaakt. In dien. men de beschikking heeft over een cen- teaal bureau, een alleszins geschikte kracht en ncodige geldmiddelen, kan de propaganda teel doelmatiger worden en kan, daar Haarlem teer zeker niet gespeend is van hoedanigheden bie her. den vreemdeling plegen te trekken, een ei'stel van het vroeger zeer aanzienlijke vreem delingenverkeer tot zekere hoogte worden ver dacht. De Commissie heeft een zeer sterk vertrou- dat een doelmatige propaganda de ge dopte resultaten zal afwerpen, al zal dat ge- ldelijk gaan en al kan men die resultaten teraard nimmer in cijfers en percentages uit- k'-kken. Zonder dat men zich hiervan gouden l§en voorstelt acht men toch de verw'achting tephtvaardigd, dat het opleven van de belang- Uilig voor den bloei van Haarlem in dezen (^teilijken tijd althans een rem zal aanleggen verderen achteruitgang en bat daardoor he Voorwaarden worden geschapen om, wan- er. zooals wij allen hopen, de omstandigheden zicsh in gunstigen zin wijzigen, het volle profijt van de actie kan worden getrokken. Het ligt in het voornemen der Commissie om onder de burgerij een groote actie te beginnen ten einde door bescheiden, maar talrijke bij dragen (zij stelt zich voor die bijdrage op 1 te bepalen) mede le werken tot de totstandko ming van dit Comité. De Commissie verwacht daarvan een aanzienlijk bedrag. Dit neemt niet weg, dat de hulp van overheidswege toch voor alsnog van overwegenden aard zal zijn. Bij de besprekingen hierover heeft de Commissie niet uit het oog verloren, dat de ongunstige toestand ook van de openbare financiën de gemeente groote zorgen baart. Zij meent nochtans, dat een verzoek om een bijdrage voor dit doel in geenen deele lichtvaardig genoemd mag wor den. Immers het belang dat hiermede gediend wordt, is in den meest ruimen zin algemeen en ten behoeve en ten nutte van alle ingezetenen. Daarnevens heeft de Commissie de overtui ging, dat deze uitgave in den vorm van meer dere inkomsten, al kunnen deze niet als recht- streeksch gevolg worden aangetoond, zal wor den gecompenseerd zooal niet belangrijk over troffen. Indien althans de organisatie niet op te bekrompen voet wordt opgezet. Met vertrouwen wendt de Commissie zich daarom tot B. en W. met het verzoek te bevor deren: le. de medewerking van de gemeente voor de samenstelling van en de vertegenwoordiging in het Comité Haarlems Bloei, en 2e. de beschikbaarstelling binnen het raam van het in het voorstel opgenomen schema van kosten, van het bedrag dat behoudens de bijdragen van anderen noodig zal zijn. In „De Kerkuil" aan de Nieuwe Gracht werd gisterenavond de oprichtingsvergadering en eerste bijeenkomst gehouden van de Haarlem- sche afdeeling van de Societa Naztionale „Dante Alighieri". De presidente van de nieuwe ver- eeniging, mevr. Vandervelden-Vijgh, sprak een welkomstwoord en begroette daarbij in het bij zonder Z. Exc. Minister F. Taliani, gezant van het koninkrijk Italië bij het Nederlandsche Hof en eere-voorzitter van de Nederlandsche Dante- vereeniging, den legatiesecretaris, Duce d'Arines, den heer Biglia, die den consul-generaal ver tegenwoordigde, baronesse van Wassenaar, pre sidente van de Haagsche vereeniging en den heer van Leer, secretaris van de afdeeling Am sterdam. Prof. Romano Guarnieri uit Amster dam had bericht van verhindering gezonden. Onmiddellijk na deze opening gaf de presiden te het woord aan Z. Exc. Minister Taliani, die met een korte toespraak de nieuwe vereeniging officieel opgericht verklaarde. Z. Exc. wees op de hecnte cultureele banden, welke Nederland reeds met Italië hebben verbonden. De oude stad Haarlem, een der brandpunten van de Hollandsche beschaving in de zeventiende eeuw, heeft hierin een zeer groot aandeel gehad. Ook de toch zoo echt-Hollandsche kunst, die wij in het Frans Halsmuseum kunnen bewonderen, staat tot de Italiaansche cultuur in een rela tie, die nauwer is dan men meestentijds ver onderstelt. Het is een verblijdend teeken, dat Nederland, ondanks de politieke moeilijkheden van den laatsten tijd, deze cultureele betrek kingen niet wil verbreken, ze in tegendeel nog nauwer schijnt te willen aanhalen. Op deze eerste bijeenkomst hield prof. Paolo Arcari, hoogleeraar aan de Hoogeschool van Fribourg (Zwitserland) een voordracht over „Dante-verklaring". Door een uitvoerigen commentaar te leveren op den lOen Zang van Dante's Hel, gaf spr. een verklaring van de persoonlijkheid van den dich ter, die juist in dit stuk van zijn „Goddelijke Comedie" op een zeer bijzondere wijze naar voren komt. Oogenschijnlijk is de ontmoeting, die Dante in het tiende Canto beschrijft, zijn gesprekken met enkele verdoemden, die in den tweeden helle-cirkel verblijven, een episode in zijn grandioos verhaal, waaruit men hoogstens kan lezen, welke de politieke overtuiging was, waarvoor de dichter in ballingschap was ge gaan. Dante beschrijft, hoe hij een ontmoeting heeft met Farinata degli Uberti, een bekend leider van de partij der Ghibellijnen, de tegen standers van den dichter, en met Cavalcante Cavalcanti, den vader van zijn vriend Guido. Hoezeer hij ook door vriendschap met de Ca- valcantes verbonden is, den vader stoot hij van zich af, omdat hij weet, dat diens godsdien stige overtuiging niet de zijne is. Farinata, die Dante's voorouders had bestreden, spreekt den dichter onvriendelijk toe, omdat hij zelfs in den nakomeling van zijn vijanden geen vriend wil zien. Dan komt echter de ommekeer. De dichter herinnert zich, hoe grootmoedig Farinata als vijand was, hoe hij zelfs als balling zijn vader stad alle goed bleef toewenschen. Dit brengt een toenadering, verklaart tevens Dante's eigen houding in den strijd van zijn tijd. De dichter dacht niet alleen aan het beginsel van zijn partij, maar tegelijkertijd aan de liefde, die hij ondanks alles zijn geboortegrond toedroeg. Of algemeener: hij leefde niet alleen volgens het beginsel, waarmee hij land en kerk het best dacht te dienen, maar liet zich voornamelijk leiden door het gevoel van liefde, dat nu een maal niet door het verstand volledig kan ver antwoord worden. De prachtige uitwerking van deze tegenstelling, die in den Tienden Zang van de Hel practisch overwonnen wordt, geeft een verklaring van het grootmoedige karakter van den mensch Dante, geeft een inzicht in de ge niale begaafdheid, waarmee de dichter-philo- sooph alle vraagstukken, die hij opwerpt, tot een practische oplossing brengt. Zelfs Dante kon de geweldige tegenstelling tusschen prin ciep en gevoel, tusschen verstand en hart, niet geheel en al oplossen. En daardoor blijft een zekeren angst, die niets slaafsch heeft, maar die zoo grootsch is, dat men hem slechts aan treft bij genieën en waarlijk groote helden. De besliste overtuigdheid van den partijmensch is geborneerd; slechts zij, die een oprecht inzicht hebben, weten, dat hun princiepen niet om zich zelf bestaan, dat hun beginsel een hooger doel moet dienen. In den majestueuzen bouw van zijn terzinen- reeksen heeft Dante deze gedachten spelen derwijze bijna uitgewerkt tot een overtuiging, waarvan men pas na ernstige studie de diepte kan doorgronden. Achter de muzikaliteit van zijn verzen vindt men de christelijke wijsheid van dezen grooten mensch, die behalve dichter een geniaal den- ker was, die naast en door middel van de schoonheid de waarheid zocht in vollen omvang. De presidente dankte den spreker voor zijn voordracht en deelde nog mede, dat de volgen de bijeenkomst gehouden zal worden op Za terdag 7 November. Giuseppe Liparini zal dan spreken over den dichter Carducci. Betreffende het zilveren feest van Z. D. H. Mgr. M. P. Möllmann, te Haarlem, kan nog worden gemeld, dat ongeveer tweehonderd feli citatie-telegrammen binnenkwamen. Z D. H. ontving o. m. gelukwenschen van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht en H.H. H. II. Exc. de Bisschoppen van Nederland: van Z.H. Exc. Mgr. J. Biermans, titulair-bisschoD van Gar- gara en Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. M. Buckx, oud- apostolisch vicaris van Finland; van de Vica rissen-generaal van de Nederlandsche msdom- men; van den hoogeerw. pater W. van Dinther O. S. Cr., Magister-Generaal der Orde van het H. Kruis te St. Agatha; van de Provincialen der Religieuze Orden en congregaties; van Mgr. L. van Gils, van Mgr. Dr. Verhoeven enz. REGENPIJPEN EN HANDSCHOENEN 24 BARTELJORISSTRAAT 24 TELEF. 13439 JACK MORRIS Blijkens mededeeling in de Staatscourant, heeft zich hier de vorige week een geval van Ziekte van Weil voorgedaan. De gemeentelijke Geneeskundige Dienst achtte zich niet gerech tigd ons mede te deelen, waar de patiënt deze ziekte had opgeloopen. Wel vertrouwde men ons toe, dat het geval niet ernstig was en dat de patiënt inmiddels alweer genezen is. Ook hebben zich verleden week in Haarlem zeven gevallen van Dysenteria bacilarlis in één gezin voorgedaan. Dr. Smit, directeur van den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst wees er in dit verband op, dat deze besmettelijke ziekte krachtig en onmiddellijk afdoende bestreden kan worden, dank zij een nieuwe vinding van de weten schap. Voor dergelijke gevallen behoeft men zich dan ook niet ongerust te maken, indien spoedig ingegrepen wordt. Op 30 April 1924 werd de Bloemendaalsche Brandweer opgericht op initiatief van den tegen- woordigen commandant en voorzitter, den heer Joh. Meeuwig, zoodat thans een dubbel jubileum gevierd mag worden. De heer Meeuwig staat nog steeds op de bres en het ziet er naar uit, dat hij zijn collega v. d. Broek uit Haarlem ten voorbeeld stelt voor een 25 en 40-jarig feest, al is het dan ook zeker, dat hij hem nooit zal kunnen inhalen. Men moet dit koperen feest niet onderschat ten, want de Bloemendaalsche Brandweer heeft een zeer uitgebreid gebied te verzorgen, waarvoor dan ook vier rayons in het leven zijn geroepen: Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen en Bloe- mendaal. Vijftig manschappen oefenen regelma tig en rukken onmiddellijk uit als het oproepsein gegeven wordt. Wij hadden vroeger al eens gelegenheid om te wijzen op het verrichte werk in de eerste tien jaren van het bestaan van de brandweer. Laten wij ons dan ook ditmaal bepalen tot de branden, die na 1934 de aandacht vroegen. De groote brand bij het expeditiebedrijf der firma Bolsenbroek zal velen nog versch in het geheugen liggen. Bijzondere belangstelling der Haarlemmers had echter de brand in de drie villa's aan den Bloemendaalscheweg. Dat kwam voornamelijk door het sprookjesachtige beeld, dat den dag na den brand te zien was, In een stevigen vriesnacht greep het vuur om zich heen en het bluschwater werd dan ook bijna onmid dellijk in ijs omgetooverd. Het uiterste werd van de brandweerlieden gevergd, hun kleeren waren stijf bevroren en het terrein was zoo hard als een bikkel en zoo glad als een aal. Mooi werk is er toen echter verricht, waaruit bleek, waartoe de manschappen in staat zijn. De brand bij de banketbakkerij aan den Bloemendaalscheweg, recht tegenover het huis van den commandant, werd door den heer Meeuwig zelf ontdekt, waar door hij tevens in staat was om de politie te hel pen. Verder zijn nog te vermelden een brandje aan de Dompsvloedslaan, waarbij een klein huisje geheel uitbrandde, maar de belendende perceelen geheel gespaard bleven, een brandje aan de Kortelaan te Aerdenhout etc. Aan Hillegom werd eenmaal hulp verleend toen een groot complex bollenschuren en admi nistratiegebouwen in vlammen opging. De vrijwilligers zijn wat in hun sah met de nieuwe motorladder, geleverd door de firma Geesink te Weesp), die dit jaar in gebruik geno men is. Staat de commandant Meeuwig nog steeds op de bres, ook het bestuur en de staf is ongewij zigd gebleven sinds het twaalf en halfjarig be staan. Het vereenigingsleven is steeds zeer aange naam en de verhouding van de manschappen onder elkaar is niet beter te wenschen. Het koperen feest zal alleen in intiemen kring herdacht worden, hoewel daaruit niet volgt, dat de dag ongemerkt voorbij zal gaan. Van het uiterste puntje van Aerdenhout tot GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM TELEFOON 10390 De politie van Heemstede heeft een rijwiel- dief uit Haarlem aangehouden en achter slot en grendel laten zetten. Het fokken van konijnen is een heele kunst. Wie er meer van wil weten kan gratis een vereenigingsavond gaan bijwonen in café „Spoorzicht", waar „Het Raskonijn" vanavond bijeen komt. De Liedertafel „Haarlems Zanggenot" hield haar jaarvergadering, waarin alle bestuurs leden werden herkozen. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan zal in Augustus 1938 een groot nationaal concours, gevolgd door een feestconcert, worden gehouden. De R.K. Harmonie „Utile Dulci', onderafd. der St. Jos. Gezellen Haarlem I, belegt van avond een feestvergadering. Muziek, confe rence en sport zullen elkaar afwisselen. Dezer dagen kwam de propaganda-eommissie der Christelijk-Historische Kiesvereeniging bijeen onder voorzitterschap van den heer Johs. Visser. Tot secretaris werd gekozen de heer S. Glastra, Schotersingel 2, daar de heer A. G. Goedman bericht had gezonden, dat hij we gens ongesteldheid voor deze functie had moe ten bedanken. Besproken werden de plannen ter inleiding van de a.s. wintercampagne voor de verkiezingen. Morgenavond houdt het Comité Winter hulp een vergadering voor het groot comité ter bespreking en indeeling der stands op den bazar, welke gehouden wordt op 6, 7, 8 en 9 November in het gebouw St. Bavo. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger te Haarlem de heer mr. j. H. J. Boog, advocaat en procureur te Haarlem. Tot directeur van het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat is, als opvolger van wijlen jhr. Elias. benoemd de heer W. N. Woltering. Tegen het einde van dit jaar heeft de heer M. H. Sliggers bedankt als secretaris van den Haarlemschen Kegelbond. Hij heeft deze func tie gedurende 10 jaar vervuld. Voor het diploma van den R.K. Politiebond „St, Michaël" zijn geslaagd de heeren M. F. Serné en M. J. Stals, uit Haarlem. Op 3 November zal het echtpaar C. Bakker Dirkse, wonende Romolenstraat, zijn gouden bruiloft vieren. Op 17 November zullen de echtelieden J. SchuurmanAandekerk, Oranje straat, 50 jaar getrouwd zijn. Hst batig saldo van den kunst- en filmavond ten bate van den Ned. Blindenbond op 20 dezer heeft een batig saldo van f 150 opgebracht. ,,'t Moet zwart zien van de menschen", roept het bestuur van de R.K. Middenstandsvereeni- ging. Dat zal dan moeten gebeuren op Woensdag 4 November, wanneer Henri de Greeve pr. spreekt over „Godloosheid en Heidendom" in het gebouw der St. Josefsgezellen. Broeder Kortenhoeven herdenkt op I No vember den dag, dat hij voor 25 jaar op „Meer en Bosch" te Heemstede kwam. Al die jaren is hij bijna in dienst geweest der Chr. Ver. voor verpleging van lijders aan vallende ziekten. Hij is thans reizend Broeder. De politie te Heemstede heeft 2 inwoners ge arresteerd, die rijwielplaatjes stalen in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal, terwijl in Amster dam wel koopers te vinden waren. Koninginnedag te Heemstede heeft gister avond plannen beraamd ter viering van het aanstaande Vorstelijk huwelijk. Op 9 Novem ber zal men weer bijeen komen met de be sturen van een groot aantal vereenigingen in Heemstede. Natuurlijk moet er straks ook geld op tafel komen! Mej. C. Metz is 1 November 25 jaar bij de fir ma F. Wisbrun en Liffmann, A. Funke Zoon in dienst. Maandag wordt dit feit gevierd. Naar wij vernemen is de zaal van het Con certgebouw voor de uitvoering van morgen avond, te geven door de Wiener Sangerknaben geheel uitverkocht aan de grens van Santpoort, van het Bloemen daalsche strand tot aan de Haarlemsche grens paal kunnen de bewoners in de toekomst gerust zijn. De brandweer is paraat, heeft goed mate riaal, kent een goeden geest en heeft de volle medewerking van het gemeentebestuur. Com mandant Meeuwig, koperen feesteling, op naar het zilver!! Het comité voor Noord-Holland (buiten Am sterdam) voor het inzamelen van gelden voor het huwelijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana bestaat uit de volgende heeren: Jhr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, eere-voorzitter; jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Overveen, voorzitter; mr. S. H. Vening Meinesz te Aerdenhout. onder-voorzitter; J. A. Fontein te Haarlem, (Spaarne 56, giro 2292) penning meester; prof. mr. A. Anema. Haarlem; mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille te Alkmaar; dr. Henri Polak, Laren (N.-H.); E. Luden, Hilversum; R. W. P. Peereboom te Haarlem; M. A. Reinalda te Haarlem; deken H. C. J. Sondaal te Haarlem; P. Stapel te Hoogkarspel; mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen te Haarlem; J. A. E. Verkade te Zaandam; J. Versteeg Jr. te Monnikendam; C. Wijdenes Spaans te Anna Paulowna; mr. A. J. Backer te Haarlem, secretaris, p.a. Prov. Griffie, Dreef 3 te Haarlem. Woensdag is in het gebouw „St. Bavo" een bestuursraadsvergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum. Naar aanleiding van de doodenherdenking zal aan het comité Winterhulp verzocht worden ongeveer een uur zijn bazar te sluiten. Namens den R.K. Volksbond is een schrijven gezonden aan Mgr. Möllmann bij zijn zilveren feest als kanunnik van het Bisdom Haarlem. Als vertegenwoordiger van den Volksbond m de Kiesvereeniging is in de plaats van den heer Van Denther benoemd de heer Van der Meijden. De voorzitter meent dat 't aanbiddingsuur in de Paterskerk goed geslaagd is. De doodenher denking zal op Zondag 8 November gehouden worden. Van 14 tot 22 November zal In de stad een H. Missie worden gehouden. De voorzitter ver zocht dat tijdens deze dagen geen vergaderin gen en uitvoeringen gehouden zullen worden. „Winterhulp" zal Vrijdag 6 November haar bazar openen. Het bestuur is na zijn verkiezing geheel in tact gebleven. De kring Haarlem-Noord en de com missie van geestelijke belangen hadden ver zocht een plaats in het bestuur van den Volks bond in te ruimen, omdat zij meenden dat daarmede de belangen beter gediend kunnen worden. Er werd besloten dat beide voorzitters zich op gezette tijden in verbinding zullen stel len met het dagelijksch bestuur. Met de muziekvereeniging „Utile Dulci" zal overleg gepleegd worden over een regeling als onderafdeeling toe te treden. De ontspanningsgelegenheden zullen weder opengesteld worden, maar alleen onze eigen R.K. organisatiemenschen zullen daar toegang hebben. Met klem werd er door den voorzitter op aan gedrongen geen brieven op eigen gelegenheid te schrijven, maar den organisatorischen weg te volgen, nJ. door middel van het bestuur. De heer Gortzak bracht hulde aan den voor zitter. Hetgeen gebeurd is moet tot het verleden behooren. We moeten werkelijk opnieuw begin nen opdat er weer een sfeer zal geschapen worden, die wij allen wenschen. De voorzitter bracht het aanstaande huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard ter sprake en vroeg de meening der vergadering hoe en of zij er over dacht om aan de feest viering deel te nemen. De bestuurders zullen dit in hun besturen bespreken. Een 42-jarig ingenieur uit Amsterdam ver oorzaakte op 9 Juli in de Haarlemmerstraat te Hillegom een ernstig ongeluk door met veel te groote snelheid te passeeren, waardoor zijn auto met een taxi in botsing kwam. De kantonrechter had verdachte veroordeeld tot f 25 en in hooger beroep eischte de Officier van Justitie bevestiging van het vonnis. Vanmorgen werd de man vrijgesproken. Een bloembollenexporteur vergat op de Cleef. kade te Aalsmeer den richting-aanwijzer van zijn auto naar binnen te halen. Daardoor ont stond een aanrijding. De Kantonrechter sprak den man vrij, doch de Ambtenaar van het O. M. kwam in hooger beroep. De Officier van Justitie eischte f 20 boete of 10 dagen hechtenis, waarvan de rechtbank maakte f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Voor de Haarlemsche rechtbank stond veer tien dagen geleden een Amsterdamsche rijwiel hersteller terecht, die uit de Damstraat te Zaandam een motorrijwiel gestolen had. Tegen verdachte, die reeds vroeger veroordeeld was, werd acht maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank beval een reclasseeringsrapport in te winnen. Ondertrouwd 29 Oct.: J. Buntjer en J. B. Heck; A. L..Krielen en J. M. W. van der Helm; G. Timmermans en R. Waisvisz. Getrouwd 29 Oct.: P. A. Scherpenhuijzen en Gebouw St. Bavo Jaarfeest R. K. Volks bond, 8 uur Federatie groenten- en fruit handelaren, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur Comité Mgr. Mutsaertsoord, 8 uur. Stadsschouwburg Est. de Boer-v. Rijk ensemble. Volksvoorstelling ,,Om de ronde tafel", kwart over 8. Café-restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", kwart over 8. Groote- of St. Bavokerk Orgelbespeling. 34 uur. Rembrandt-theater Jeanette MacDonald en Nelson Eddy in „Rose Marie"', 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac, 115 uur. De Canadeesche Vijfling in „De Dorpsdokter", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Louis Trenker in „De Keizer van Californië" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor theater Boris Karloff in „De on bare Macht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St Bavo"; Haarlems Gemengd Koor, 8 urn-; gec. best. R.K. Kiesvereeniging, half 9; Herwonnen Levenskracht, 8 uur; Co mité Winterhulp, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertzaal; Wiener Sangerknaben, kwart over 8. Café-restaurant G^br. Brinkmann; Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, kwart over 8. Rembrandt-Theater: Onder twee vlaggen 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace; „De geliefde vagebond" 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Verzwegen zonde" 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Drie harten op een ijsschots" 2.30 7 en 9.15 uur. zichtbare Macht", 2.30, 7 en 9.15 uur. A. F. C. Rike; J. P. Smit en J. J. Bongers; J. L. Brakel en M. Hoeben; G. Drogtrop en J. Th. Vermeer; J. W. Roosen en E. Kromheer Geboren 26 Oct.: M. A. C. Pijnaker—Trom# ci. 28 Oct.: A. J. E. v. SchieMooren d. Overleden 28 Oct.; A. Heinhuis, 57 j., Pijls laan; J. M. Beenhakker 46 j., Vooruitgangstraat; A. ScholtenKoopman 75 j„ L. Wijngaardstr. De voordeeligste aanbieding van Radio ontvangst-toestellen is tot op heden die van een gulden per week gedurende twee jaren. Na die twee jaren is de afbetaling geëindigd en komen er allicht andere kosten. Gedurende de afbetaling moet men ook stroom betalen, zoodat de totale kosten per week ongeveer een gulden en vijftig cent zullen bedragen. Radio-distributie kost twee kwartjes per week of twee gulden per maand en is dus toch voordeeliger. Bovendien geeft radio-distributie onberis pelijke, storingsvrije klankoverbrenging van onovertroffen kwaliteit. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010 Progr. I: Hilversum II. Progr. II: Hilversum I. Progr. III: 8.05 en 8.20 Parijs Radio. 9.05 en S.20 Keulen. 11.20, 11.50, 12.05 en 12.35 Parijs Radio. 1.05, 1.20, 1.30 en 1.50 Brussel Vlaamsch. 2.25 Diversen. 2.55. 3.50, 4.05 en 4.20 Parijs Ra dio. 5.20 en 6.20 Keulen. 7.30 Leipzig. 8.50 Straatsburg. 10.50 Weenen. Progr. IV: 8.00, 8.20, 8.30. 8.40, 8.45 en 9.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35, 10.50, 11.05, 11.50, 12.50, 1.35, 2.05, 3.05 en 3.35 London Regional. 4.20 en 5.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.45, 7.20, 7.50 en 8.20 Droitwich. 9.20 Diversen. 10.45 London Regional. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Beroem de Zangsolisten. 1. Funiculi, funicula Bruna Dragoni met orkest 2. Vilja Lied Richard Tauber 3. Was kann so schön sein Gitta Alpar 4. II Bacio Bruna Dragoni met orkest 5. Forna a Sorriento Alfred Piccaver 6. Dort wo die Walder grühn Gitta Alpar 7. Wien, du Stadt meiner Traume Richard Tauber 8. Bajazzo Heinrich Schlussnuss 9. Di - Te Alfred Piccaver 10. Der Frühling naht mit Brausen Emmv Bettendorf met orkest 11. Tu, ca nun Chiagne Tenor met orkest 12. Ich sing mein Lied Jan Kiepura 13. Ein Maskenball Heinrich Schlussnuss 14. Im Prater bluhn wieder die Baume Richard Tauber 15. Lolita Tenor met orkest 16. Schlösser die im Monde liegen Richard Tauber 17. Mein Herz ruft immer nur nach du- Jan Kiepura 8.0012.00 Diversen. MAANDAG 't charmante geestige, vlotte blijspel Pr. 2.70. 1.05, 0.70, GENS 8 TOT MIDDERNACHT «ou^ns

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5