WEEK Reclame ^SRBRr..." 3.25 Een ip; 1 POT JAM GOEDKOPER ZULSTRA Wij kunnen dan meer tijd en zorg aan de uitvoering besteden. Waarom zo uitdrukkelijk MAGGI'soepen 75 KRUIDENIER5WINKELS Mantels 50 CENT Alle goede zaken worden regel matig geadverteerd in een goede courant. Familieberichten CORNFLAKES „Verwarm" Uzell .van binnen uit! DONDERDAG 29 OCTOBER 1936 TOONEEL VOETBAL R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Lijst van nieuwe boeken Kampioenschap van Haarlem DAMMEN Haarl. R.K. Dambond DUIVENSPORT P. V. „De Bonte Duif" UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE VELSEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ^■1 REGENJASSEN Voor PIANO'S te huur Boeree, Schagchelstr. 9 'N ÏKUUWfc KLANT TANDARTS ZIEKENFONDS-PRAKTIJK TANDARTS IPIJN LOOPEN Mevr. C. de Leeuw-Ver hagen PEDICUREN BUREAU „ARGUS" Voor PIANOSTEMMEN W. Boeree, Schagchelstr. 9 't Opklapbeddenpaleis EEN HOERAATJE U zendt Uw advertentiën voortaan reeds daags tevoren in. Een kwestie van gewoonte, nietwaar? Smakelijk gezette advertentiën trekken het meest de aandacht, bieden de grootste kans op succes. Werk er toe mee dat ook Uw adver tentie een succes wordt. Zend haai zoo vroeg mogelijk inl naar keuze: Superior van 36 voor 26e Huishoud van 26 voor 18° Zijlstra biedt U vele voordelen! Uitmuntende waren, lage prijzen èn... spaarzegels bij koffie, thee, cacao en 150 andere artikelen. Bovendien 4 spaarzegels voor f. 10.— cassabons. Voor de spaarzegels ontvangt U serviezen, tafelzilver en linnengoed. pond 14-25" '/2 pond 14-18-23" pond 45-55" pond 6-8-10" pond 9-11-14" pond 16-26-32-40" pond 16-26" HAARLEM - Barteljorisstraat 25 - Telef. 14793 ALTIJD WELKOM! AUTOGLAS Ao KUIJPERS STAD uws „Geld", spel van stemmingen, door H. van Oirschot. „Alberclingk Thijm" op de Jaarfeesten van den R. K. Volksbond. f In het gebouw Sint Bavo loopen de jaar eesten van den Ned. R. K. Volksbond ten 'nde. Sommigen hebben zich al afgevraagd, earom onze courant nog geen verslag van die «tiviteit afdrukte. Het antwoord daarop is roedig gegeven: Op de avonden, aan het feest r^'ijd, is het programma steeds weer het ende en wordt het beheerscht door de too- eeluitvoering. Alleen komen er steeds weer ^ndere genoodigden. Het lijkt ons niet juist, r'0,n doorloopend feest te onderbreken met een htische bespreking van het gebodene, waar- °°r dit uitsluitend voor de eerstkomenden de passing van het nieuwe, onbekende zou be llen. Uit geheel het verloop van deze avonden, eEen in getal, blijkt, dat het bestuur ze zeer biecht opvat als een tractatie voor de leden - Wet als een gezochte gelegenheid om aan ^'ders-nooit-aanwezigen den arbeid en de -'angen van de Haarlemsche afdeeling van Jb Ned. R. K. Volksbond voor te houden, g'anneer de heer Castricum, na de frissche bzikale inleiding door het ensemble Nibbe- jbg, als voorzitter der standsorganisatie het test geopend heeft, geeft hij wel in de op- °blming van een reeks cijfers en gegevens een j'akelijic overzicht van cle werkzaamheden in vet afgeloopen jaar, maar hij doet het in het ereischte tempo, dat den toehoorders tusschen -bziek en tooneel door, het best bevalt. Dit ."'-Wicht droeg zeer duidelijk een optimistischen ek. Er was voldoening over hetgeen door «ie activiteit van hoofdbestuur en afdeelings- 1 Tturen was bereikt, er spraken vertrouwen en redenheid uit cle vermelding van het gods- enstige leven in den Volksbond, er blonk V;°nP op de toekomst, die zich onder de ge- ,.'"z!gde omstandigheden van den laatsten tijd 'chter afteekent. c, ^at het intusschen noodzakelijk blijft, voort- v^rend in de weer te zijn voor de slachtoffers Ijjb de economische crisis onder de arbeiders, v''ek later uit de toespraak van den voorzitter het comité Winterhulp. De heer Castri- "n had belangstelling en medewerking ge- aagd voor de verschillende sociale instellin- v b van den bond, de tweede spreker riep aller j/ P in voor het zegenrijk werkende comité, I aan behoeftige leden dekking, kleeding en "oeisel verschaft. Voor het goede doel werd I-P collecte gehouden en ijverige zelatrices échten lootjes aan den man. b hiermee zijn we, eindelijk, toe aan „Geld", a kennen sinds vele jaren het ijverig streven g b de Rederijkerskamer Alberdingk Thijm om J°r een zoo goed mogelijk verzorgde opvoe- j b? van met evenveel zorg gekozen stukken, 1 liefhebberij tooneel op hooger plan te bren ts11 en daardoor den smaak van het publiek y Veredelen. Dit doel is moeilijker te bereiken ]sab buitenstaanders zullen denken, want het °P de eerste plaats noodzakelijk, dat de «/bigte niet wordt afgestooten, maar integen- j.'f' in het streven der Idealisten het aantrek- Üke ziet. s j'^eld" van H. van Oirschot houdt met den 'bik van het publiek voor experimenten en buitenissigheden behoorlijk rekening. Het stuk is niet gebouwd op de bekende manier, waar door het weinig origineele gegeven de vereisch- te bekoring zou missen, maar het doet zich voor in een rij van korte, levendige tafereelefl, die elk voor zich iets pakkends hebben en waardoor de ontwikkeling van het geheel wel als bijzaak mag worden beschouwd. Waarom de auteur „Geld" een spel van stemmingen heeft genoemd is ons uit de ver tooning niet duidelijk geworden. Vermoedelijk speelt hier bescheidenheid een grootere rol dan de wil om het karakter van het stuk scherp aan te duiden. Het is veel meer zooals ook op de achterzijde van het programma viel te lezen een in tooneelen omgezette novelle. Niettegenstaande de tragische noot pakt zij nooit diep; zij houdt ons aangenaam bezig, ontroert ons even, laat ons onmiddellijk daarop hartelijk lachen en geeft ons den indruk mee, oat we ons wel hebben geamuseerd. Plet verhaal is overigens ernstig genoeg. Een winkelier in muziekinstrumenten mist zoozeer alle zakelijk inzicht, dat hij niet alleen zijn bedrijf naar den ondergang laat gaan, maar zelfs zijn volkomen onbelast eigendom in han den speelt van een niet bepaald snuggeren, doch daarom niet minder hebzuchtigen woe keraar. De rente op het voorschot is schan delijk hoog, de termijn van aflossing onmo gelijk kort, de kans op tijdige terugbetaling miniem, maar toch gaat Arie de Bruin liever naar een ellendigen geldschieter als Sip de Gier dan naar een vertrouwde bank. Het spreekt vanzelf, dat op zoo'n manier de zorgen van den ongelukkigen zakenman alleen maar kunnen verdubbelen. Daarbij heeft hij de ongevraagde hulp van een jongen man, een musicus, die zeer verliefd is op zijn dochter, die bij voorkeur viool speelt als dit zijn buren kan hinderen, die zijn pensionhoudster cle huur schuldig blijft, maar die zich in zijn onafhan kelijkheid van het geld hevig rijk voelt. Hij helpt dus zijn aanstaanden schoonvader op zijn manier die natuurlijk glad verkeerd is en voor de wezenlijs lieftallige dochter weinig uitzicht op levensgeluk opent en als er ten slotte niet één verstandig en buitengewoon edelmoedig mensch was geweest om op slag de hopelooze situatie te redden, dan weten we niet, hoe dit spel van stemmingen wel had moeten eindigen. Maar gelukkig heeft de oude huisnaaister van de familie een dik spaar bankboekje en zoo wordt op een bewogen Nieuwjaarsdag cle verslagen woekeraar en mèt hem de zorg door middel van het verachtelijke geld de deur uit gebonsjoerd. Inmiddels zijn de vijf tafereelen wel zoo knap in elkaar gezet, dat het geheel tot een interes sante en genoeglijke vertooning wordt. Daar is vooreerst Sip de Gier, een prachtige carica- tuur van Jan Icas van Dijk, ctie er het summum van afgrijselijkheid van maakt, maar de ko mische trekjes niet verwaarloost. Daarnaast een door overmaat van zorg geteekende win kelier van Gerard Nielen, treffend vooral door zijn weloverwogen soberheid. Vervolgens de wijze huisnaaister van mevrouw Nielen, soms heel fijntjes weergegeven, altijd goed van toon. In dit kringetje van ouderen twee frissche jongelui: de lieftallige winkeliersdochter, een weinig beteekenencle maar goed gespeelde rol van Jeanne Rubeling, en de fantastische mu sicus, waarvan Joop Kruijver door zijn leven dig optreden maakte wat er van te maken was. Ten slotte nog het bekende tooneeltype van de pensionhoudster, door Miep Beyk aardig weergegeven. Van een regisseur als Herman Moerkerk kan men altijd verwachten, dat er leven en tempo steekt in het spel, maar ook dat het tooneel op bijzondere wijze verzorgd wordt. Dit was ook nu weer het geval en dit clroeg op niet geringe wijze bij toe een goeden indruk. Zoo wel de kamer van den woekeraar als het ver blijf van den winkelier troffen door hun typisch en schilderachtig voorkomen. Dat dit nu juist een stuk voor het eigen publiek was, bleek herhaaldelijk uit het volle medeleven in de zaal. Er werd hartelijk geno ten van den populairen vorm, waarin het pak kende geval was gestoken, en ook cle fijnere gedeelten werden gewaardeerd. Wat dèt be treft kunnen we gerust spreken van een onge woon succes en daarmee mogen we den schrij ver, die niet boven zijn publiek heeft willen u;tgaan, zeker gélukwenschen. De avond wercl opgeluisterd door het En semble Nibbering, dat méér gaf dan wat ver strooiing tusschen cte verschillende tafereelen: waarlijk goede muziek, die zeer in den smaak viel. al is het luisteren ernaar nog niet alge meen. 't Zijn weer mooie jaarfeesten, die de R. K. Volksbond geeft en dat ze op prijs worden ge steld blijkt wel uit de gevulde groote zaal op alle avonden. H. B. v. d. S. De gedetailleerde uitslag luidt: H.R.K.D.—T.E.P. G'. ZeeuweP. Kollenberg C. HeesakkersH. Rump J. BosseH. de Reus J. LucasB. v. d. Kroft W. HopstakeA. Klein M. EerbenA. Bronstring Th. BandsmaJ. v. d. Kroft E. BourgonjeP. Klaver A. van RossumJ. Overtoom F van RossumJ. Valk 1—1 1—1 2— 1—1 2—0 0—2 20 0—2 0—2 &-0 Totaal 119 Heyden, E. J. J. v. d. Handboek voor de naam- looze vennootschap Poll, M. van De dreiging van het Bolsjewisme Tchernavin, V. Rapaille idem Waar het leven sterft Kafka, F. Le procés Woinowa, A. Valsche edelsteenen Rodin, A. Die Kathedralen Brom, G. Rembrandt in de litteratuur Schafer, G. Kampf ums Brot Camenzind, J. M. Die Stimme des Berges Carrol, G. H. En de aarde draait Stjemstedt, M. Juffrouw Lewin Parrot, U. Als wij opnieuw konden beginnen Poortenaar, J, Rembrandt Dyt, M. D. Crnjunctuurbeheersching door goe derenschappen Rühl, A. Vom Wirschaftsgeist in Amerika Voorde, U. v. d. Het pact van Faustus Anema', S. Eerherstel voor Schaepman's Aya Sofia Groenen, P. G. Algemeene inleiding tot de H. Schrift Wodehouse, P. G. Mulllner omnibus Paap, W. Anton Bruckner Rilke, R. M. Werke Buchheit, G. Rainer Maria Rilke Noyes, A. Voltaire Ballen, E. v. d. De aarde roept Hefele, H. Goethe's Faust Rilke, R. M. Hef leven van Maria Gibbs, P. Cities of refuge Bernanos, G. Journal d'un curé de campagne Mathias, Br. De heibloem Voor de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem zal Zaterdagmiddag voor de voor ronde worden gespeeld de KennemersH. F. C. in het Sportpark te Beverwijk. De wedstrijd vangt te drie uur aan en zal worden geleid door den heer J. B. Wesselink. De winnaar komt uit tegen Haarlem. In café „Bos", Soendaplein, vond de ontmoe ting H.R.K.D.—T.E.P. plaats. Laatstgenoemde had H. Rump en A. Klein weer in de gelederen, wat een geduchte versterking bleek. Na uiterst spannenden strijd kon H.R.K.D. ten slotte een kleine overwinning boeken. Uitslag navlucht Oudenbosch: J. J. Kan 1, 6, 7, 13. G. J. Suman 2. F. Heerk Thijssen 3, 4, 17, 18. Gebr. v.d. Linden 5, 12. G. C. ten Bosch 8, 15, 16. J. Doornbosch 9, 10, 19. H. J. Lomans 11, 14. F. van Honschoten 20. Sint Kath. Waver: F. Heerk Thijssen 1, 7, 22. J. Doornbosch 2, 5, 8, 9, 13. H. J. Lomans 3, 11, 24. Gebr. v.d. Linden 4, 12, 23. F. van Honschoten 6, 16, 25. J. J. Kan 10, 17, 18, 20, 21. G. C. ten Bosch 14, 19. G. J. Suman 15. Vilvoorde: H. J. Lomans 1, 8. Gebr. v.d. Linden 2, 4, 9, 10. J. J. Kan 3, 11, 12, 19 20. G. C. ten Bosch 5, 16, 17. J. Doornbosch 6. F. van Honschoten 7, 18. F. Heerk Thijssen 13, 21, 22. G. J. Suman 14, 15, 23. Neufville; J. J. Kan 1, 2, 5. Gebr. v.d. Lin den v. F. Heerk Thijssen 4, 7, 8, 9, 19, 22. F. van Honschoten 6, 18. H. J. Lomans 10, 15. J. Doornbosch 11, 12, 13, 16, 17, 20. G. C. ten Bosch 14. G. J. Suman 21. Mons: J. J. Kan 1, 3, 7, 9. J. Doornbosch 2, 13, 15, 18. Gebr. v.d. Linden 4, 5. F. Heerk Thijssen 6, 12. 16, 17. F. van Honschoten 8, 10. 14. Lomans 11. Quivraïn: J. Doornbosch 1, 5, 6, 9. F. Heerk Thijssen 2, 3, 4, 12. F. van Honschoten 7, 10. J. J. Kan 11, 13, 15. Gebr. v.d. Linden 14. De kamp. 1936 werden als volgt behaald. Vitesse: 1. P. H. Brakel met 136 punten en F. Heerk. Thijssen met 136 punten; 3. F. W. Kuiken niet 114 punten. Fond: 1. P. H. Brakel met 58 punten; 2. F. W. Kuiken met 54 punten; 3. F. van Hon schoten met 50 punten. Kamp. oude duiven: 1. F. H. Brakel met 194 punten; 2. F. W. Kuiken met 168 punten; 3. F. Heerkens Thijssen met 147 punten. Kamp. jonge duiven: 1. J. Doombosch met 106 punten; 2. P. H. Brakel met 104 punten; 3. H. J. Lomans met 90 punten. Kamp. navlucht: 1. J. J. Kan met 102 pun ten, 2. F. Heerk. Thijssen met 97 punten, 3. J. Doombosch met 95 punten. Kampioen generaal: 1. P. H. Brakel mét 298 punten; 2. J. J. Kan met 293 punten; 3. F. Heerk. Thijssen met 285 punten. Snelste oude duif: Ster 3.35a 16769, eig. F. Kuiken. Kamp. jonge duif: Ster 3.36a 10940 eig. J. Doornbosch. Burgerlijke stand Geboren: z. van A. A. DiependaalKerk vliet; d. van W. A JeurgensSchlensack. Ondertrouwd: K. A. de Vries en S. Gorter; W. K. Hirschfeld en A. H. Royaards. Getrouwd: A. van Kampen en M. V. Mat- thëus; H. F. P. Obertop en G. A. Kamphuis. Overleden: G. van Asten, 62 jaar; Ch. P. Stals, 47 jaar. Gewijzigde werkloozenregeling Van 2 No vember af geldt een nieuwe regeling voor de werkloozen. Na dien datum zal iemand, als hij werk loos wordt, een ontslagbriefje, geteekend door zijn patroon, moeten overleggen. Zonder dit bewijs zal hij niet als werkloos kunnen worden beschouwd. In het vervolg zal er niet meer worden geteekend op de lijst, maar eiken Maan dag wordt een weekstaat uitgereikt. Deze staat moet iederen dag worden getoond, waarbij een dagstempel op de kaart wordt geplaatst. Het ontbreken van een dagstempel zal bij de-steun- berekening als een werkdag worden be schouwd. De georganiseerden moeten iederen Zaterdag na 1 uur den weekstaat volledig ingevuld en geteekend inleveren bij de heer H. de Geer of L. G. Weyers, De ongeorganiseerden of zij, die georganiseerd zijn in een bond buiten de ge meente, moeten hun staat inleveren op den eerstvolgenden Maandag ter secretarie. De steun wordt niet meer des Zaterdags uitgekeerd, maar iederen Dinsdag volgende op de week, waaraan een gestempelde week staat kan worden overgelegd. In verband met de nieuwe uitbetalingsrege ling zal Zaterdag 7 November desgewenscht een voorschot worden uitgekeerd, welk bedrag op den berekenden steun op Dinsdag d.a.v. zal worden afgetrokken. De wieken van den molen. De molen in den Bennebroekerpolder nabij den Meerweg is Dins dagmiddag tijdens den hevigen storm van zijn wieken ontdaan. De molen was reeds eenigen tijd buiten werking gesteld voor het aanbren gen van een electrichen motor met vijzel, die de functie van den ouden watermolen zal over nemen. Met den bouw van deze nieuwe con structie is men reeds zoover gevorderd, dat men het nieuwe watergemaal nog deze week in wer king hoopt te stellen. Toen nu Dinsdagmiddag eenige werklieden in den molen aan het werk waren, begonnen de wieken plotseling te verzakken. Wegens het ge vaar heeft men met goedvinden van den voor- ziter van het polderbestuur de wieken met de as er toen afgetrokken. Daar ook de kop van den molen erg gehavend is, zal waarschijnlijk ook dit gedeelte van den molen er spoedig af- gesloopt worden. Met het verdwijnen van dezen bijna veertig jaar ouden molen is in Bennebroek een stukje echt Hollandsch landschap verloren gegaan. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeengeroepen op Za terdag 31 October des voormiddags te 9.30 uur. Cursussen voor werkloozen Ook voor dezen winter heeft het Comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen het plan wederom cursussen te geven, o.a. in huisvlijt en motor- techniek. As. Maandag zal er aan het stempel lokaal, aan het Politiebureau en aan het R. K. Vereenigingsgebouw, gelegenheid bestaan zich daarvoor aan te melden. Hoewel er ook sprake was van een cursus in Esperanto, zal deze wel geen doorgang vinden, daar hiervoor al gelegenheid bestaat door een cursus, welke gegeven wordt in de Dreefschool en wel iederen Dinsdag, des avonds van 78.39. De cursus is gratis. Dinsdag zal met een tweede groep begonnen worden. Daarvoor kan men zich nog aanmelden bij het Secretarie. Arbeidsbemiddeling Tengevolge van het overlijden van den heer D. F. de Wilde is een vacature ontstaan van lid-werkgever in de Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. Voorts treden volgens den rooster van af treding op 16 November e. k. periodiek af ais lid-werkgever dier Commissie de heer J. H. M. Peeperkom en als leden-werknemers de heeren J. C. Behage en P. Vorst. De heer Behage heeft ons medegedeeld, voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te willen komen. De daarvoor in aanmerking komende orga nisaties konden aanbevelingen voor deze vaca tures inzenden. B. en W. stellen den Raad voor te benoe men: in de vacature D. F. de Wilde: H. Klaassen, die destijds als diens plaatsvervanger door den raad werd benoemd en als plaatsvervanger C. L. Kwak; in de vacature J. C. Behage: J. L. van der Meij, terwijl zij voorstellen, de periodiek af tredende leden J. H. M. Peeperkom en P. Vorst te herbenoemen. Personalia. Met ingang vin 1 December is de heer J. M. ten Napel, stationschef te Velsen IJmuiden-Oost bevorderd tot stationschef le klasse B en met ingang vai#dien datum over geplaatst naar Geldermalsen. IJMUIDEN, 29 Oct. Rij ksvischaf slag. Tarbot 1 1.40 per kg. Griet 15.0039 per 50 kg. Tong 1.10 1.50 per kg. Groote Schol 26.0034, middel Schol 26.0030. Zetschol 26.0029. kleine Schol 6.5023.50, Bot 8—11.50. Schar 27.0035. Tong schar 22.50 per 50 kg. Rog 1.701.75 per 20 st. Vleet 66.40 per stuk. Groote roode Poon 38.00, middel roode Poon 30.0034, kleine roede Poon 14.0027, Pieterman en Poon 4.5018.50. groote Schelvisch 31.0051. middel Schelviach 4.0017, kleine middel Schelvisch 0.902.30, kleine Schel visch 9097 cent per 50 kg. Kabeljauw 1.506 per 125 kg. Koolvisch 2529 cent per stuk. Ma kreel 1.753, kl. midd. Heek 1.603.3o per 50 kg. Sch. 50 660 manden 1860.Sch. 21 500 man den 2500.Sch. 80 350 manden 1870.Sch. 58 55 maifden 2200.Sch. 83 540 manden 2630. Sch. 13 185 manden 1000.Sell. 45 105 manden 1950.Sch. 19 150 manden 2290. LOGGERS Katwtijk: 27 340.—, 112 340154 666.—, 74 1460.78 1620.—. 105 490.162 400.86 1360.—, 60 440.—, 166 740.—. VERSCHE HARING Katwijk: 19 740.39 520.101 630.—. Sch.: 399 390.—, 342 630.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Vrijdag 30 October 1936. Vloed: 2.32 v.m. en 2.52 n.m. bdertrouwd: WILLY ELDERING en MICHIEL SPOOR. hemstede, 29 October 1936 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk Hjden, meer malen voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, Jh het St. Elisabeths Zieken huis' te Lelden, onze innigst geliefde Zoon, Broeder en Be- huwdbroeder gerardus martinus SNIJDERS in den ouderdom van ruim 30 jaar. Wij hevelen zijn ziel in Uwe gebeden aan. Mede namens verdere Familie: M. O. SNIJDERS heiden, 28 October 1936 v- d. Duynstraat 32 De stille H. Mis zal plaats hebben op Zaterdag 31 Oct. a.s. te 7.30 uur, de H. Re quiemmis te 8 uur in de Êarochiekerk van O. L. Vrouw emelvaart en St. Joseph, Waarna om 9 uur de begrafe nis op de R. K. Begraafplaats aan de Zijlpoort. Rozenkrans bidden heden- en Vrijdagavond om 8 uur in het St. Elisabeths Ziekenhuis. Alleen geldig voor goederen die wij DEZE WEEK ont vangen. VERVEN donkerblauw n A - franciscus liefdewerk AMSTERDAM. coupons, die vóór of op 1 Aug. j r? vervallen waren, zijn vanaf nT„ v- a.s. betaalbaar bij de ASSO- JATie-cassa te Amsterdam. ongaar, u bent 'n trouw lezer van er rubriek „Omroepers", U moogt fcaitenaae 66113 ln STashuinen, De 'eeloMÏ! nle orLZ,e rUDrieK juisx zoo doen zijn en die Uwe regel- tiy^g belangstelling inderdaad mo- Gevraagd voor Ziekenfondspraktijk aan bestaande Tandheelkundige Inrichting te Haarlem een voor enkele ochtenden en avonden per week. Brieven met opgave van referenties, godsdienst, leeftijd enz., in te zenden vóór 1 November a.s. onder letter R. 115 aan BRANDER'S Adv. Bureau. Kloveniersburgwal 59, Amsterdam. BLIJF NIET MET MAAR GA NAAR Dr. SCHAEPMANSTRAAT 50 EN LAAT U EVEN CENT SLECHTS per VOLLEDIGE BEHANDELING Dinsdag- en Vrijdagsavonds 7-9 u. AFSLAG Vanaf .heden rundvleesch met 10 cent per kilo verlaagd. Vet Spek 35 cent per pond G. VAN SLUISDAM LOMBOKSTR. 21, HEEMSTEDE ZW. OLD FINISH EETKAMER pr. uitv., nog n. gebr. 165. Te zien: Kleverpark 34, Haarlem Advies in rechtszaken, innen achter stallige vorderingen, KLEVERPARK WEG 225. Advies 1.Spreekuren 1012. 24, 79 uur. Groote sorteering in Opklapbedden Ombouwen met boven- en zijkasten, ook verticaal en buitenmaatsche 30 modellen. - Bedstellen, Dekens alles prima. Opklapbed m. massieven ombouw 8.25; 2-pers. 14.75. Eerste klas, 15 jaar garantie. ORIONWEG 8 HAARLEM-N Gesloten huis. TELEFOON 23932 zult U hooren opgaan bij het servee ren van KELLOGG'S CORN FLAKES. Deze heerlijke, bros-geroosterde graanvlokken, die slechts 35 ets. per pak van 15 groote porties kosten, worden graag gegeten, zelfs door ieder, die anders „geen trek" heeft. „Serveer ze zóó uit het pak" op diepe borden met koude melk, room of vruchten. Zorgt er echter voor. dat de CORN FLAKES niet week worden en bij het eten hun brosheid behou den. Overal verkrijgbaar. CONIMEX - BAAKN Niet koken. CORN FLAKES Met MAGGIS Soepen bent U verzekerd, het beste te hebben, dat op dit gebied verkrijgbaar let op de geel-rode etiketten en de fabrieks merken: de naam MAGGI en de Kruisster bij aankoop van f 1waren, waaronder '/a pond cacao of 1 pond koffie. Geldig tot en met Donderdag a.s. Uitgezonderd suiker, roomboter, slaolie, margarine. ENKELE VOORBEELDEN benodigde zegels Koffie. V3 pond 18-22-27-30-40" Cacao '/2 pond 20-35-50" Marsepein aardappeltjes 2 ons 25" Kop en schotel a 3'/s Ontbijtbord 3'/. Eierdop 2 Melkbeker 2'/s Vleesschaaltje 5 6 Nestschalen 19 Tafellepel of -vork 6'/s Theelepeltje 3 Taartvorkje 3'/s 4 Poetsdoek 2'/a Aanrechtdoek 2 Keukenhanddoek 4'/s Badhanddoek 12 Huishoudjamkilo-emmer 46* Tarwebloem pond 8-10-12® Grove tafel rijstpond 6-8" Grove Javarijst pond 10-14-18" Havermoutpond 9-11-18" Huishoudzeep, 2 grote stukken 7-10" Nieuwe vijgen Speculaas Gelderse worst Groene erwten Spliterwten Gouda kaas Edammer kaas Winter en zomer dóór is Droste Verpleegster-cacao een heerlijke, gezonde drank. Maar nü, nu de koude dagen komen... nü moet U zeer zeker Droste „Verpleegster- cacao" drinken! Het is voed zaam, lekker en voordeelig! Spaart bons tioor kop, ketel, beker of blad. Onze condities luiden: Voor 1 kop en schotel 40 bons Voor 1 beker40 bons Voor 1 ketel200 bons of 100 bons 75 et Voor 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons 60 ct. in spiegel- en getrokken glas, in elke dikte, met of zonder bewerking, wordt in den kortst mogelijken tijd geleverd door GLAS- en VERFHANDEL, annex GLASBEWERKING ESSENSTRAAT 25-35 - HAARLEM - TELEF. 13460

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7