SiroopTamel m WIJ LUISTEREN NAAR ófrnaaM éefeJi! FINANCIEN ctpe/iteep HANDELSBETREKKINGEN MET SPANJE De weerstoestand MARKTEN VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 Kerkelijk leven e A .*i LEVERT 'k.r.o. -programma Dagfilm De republiek als vreemde mogend heid aangewezen R.K. STAATSPARTIJ KRING TILBURG Oud-minister Verschuur als spreker SMOKKELARIJ EN GRENS BEWAKING Tweede Kamerleden wenschen verscherping der grenscontrole TREINDERAILLEMENT IN DEN HAAG Veel bekijks, doch weinig schade DE DYPHTERIE-EPIDEMIE TE BLEIJERHEIDE LENTE IN JANUARI H. M. de Koningin Bescherm- 4 vrouwe Fokker C-X voor de Finsche luchtmacht HET WEER OP ZONDAG Overreden en gedood Academische examens Godsdienst-diploma Apothekersassistent Het weer gaat verder achteruit (Ingezonden Mededeeling) HEVIGE HOOFDPIJNEN Voor altijd verdwenen DISTRIBUTIE VERSCHE ZEEVISCH FLANDIN IN ONS LAND Naar de missie Paters Montfortanen naar de Missie Retraite Heeren Hoogeren Stand Geen audiëntie DRAISMA-vanVALKENBURQ '$>-> •ZACHT VAN SMAAK-PRUSTOct □aeoaoa□□□enracra □Eoaaoea Bezwaren tegen inenting ■iffifoV Zaterdag 7 Nov. ANDERE STATIONS ORGELBESPELING ORKES TC ONCER TEN LICHTE MUZIEK Paul Lincke's zeventigste ge boortedag wordt Zaterdagavond door den K.R.O. herdacht in een operetteconcert van werken van dezen componist (Hilversum II 8.4510.30 uur) GRAMOFOON KAMERMUZIEK SOLISTENCONCERTEN OPERA EN OPERETTE TOONEEL VARIA SPORT Golflengten VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS □oE3aaaix)CHXH3aairaDQaQüa De onderhandelingen tusschen Rusland en vooraanstaande Nederlandsche Scheeps- werven omtrent den bouw van schepen hebben tot geen resultaat geleid, aangezien Japan, waaraan de bouw werd toegezegd, een voordeeliger aanbod deed. Te Londen loopt het gerucht, dat Neder land van plan zou zijn, zich bij het mone tair accoord tusschen Engeland, Frankrijk en de Vereen. Staten aan te sluiten. Men neemt echter aan, dat Nederland niet eer der aan deze overeenkomst zal deelnemen, dan wanneer de gulden zijn natuurlijk ni veau zal hebben gevonden. Ten andere ge looft men, dat het resultaat der Ameri- kaansche verkiezingen een voortzetting van de tegenwoordige valuta-politiek van Amerika waarschijnlijk maakt. Men kan met zekerheid zeggen, dat onder Roosevelt de door hem reeds in uitzicht gestelde ver lenging van de volmacht tot een verdere devaluatie van den dollar zal tot stand komen. Te Parijs zijn de meeningen omtrent de toekomst van den frank zeer verdeeld. Men acht de economische en financieele toe stand des lands nog weinig geschikt. De goudprijs te Londen steeg met d. tot 142/3. 346.000 werd aan goud omgezet. Ingaande 5 November zijn de productie percentages van de bij de koperrestrictie aangesloten landen van 95 pet. tot 105 pet. der oorspronkelijk vastgestelde basishoe- veelheden verhoogd. Deze nieuwe verhoo ging is waarschijnlijk veroorzaakt door Ac aanhoudend groote vraag naar 't product. 93 Amerikaansche maatschappijen heb ben te zamen nog een achterstallig divi dend op haar cum. pref. aandeelen van 638 millioen. Verwacht wordt, dat zij bin nenkort dat achterstallig dividend zooveel mogelijk zullen inhalen, waardoor zij dan geen belasting op de onverdeelde winsten behoeven te betalen. De Socony Vacuum zal een extra-divi dend uitkeeren uit vrees voor de belasting op de onverdeelde winsten. Enkele kleine mij en zijn hierin voorgegaan. De American Steel and Fondries Co. keert op de preferente aandeelen 17.50 achterstallig dividend uit, waarmede de geheéle achterstand wordt afgelost. Buiten dien wordt het gewone kwartaal-dividend van 1.75 op de preferente aandeelen uit gedeeld en op de gewone aandeelen 1. In September 1931 werd voor het laatst 0.25 op de gewone aandeelen uitgekeerd. In de eerste negen maanden bedroeg de winst 2.27 millioen tegen een verlies van 313.000 in dezelfde periode van het vorig jaar. In kringen van Amerikaansche staalpro ducenten wordt verwacht, dat binnenkort de loonen zullen worden verhoogd bij de Carnegie Illinois Corp, de grootste dochter mij. van de U. S. Steel Corp., nu de onder handelingen met de vertegenwoordigers der arbeiders goed vorderen. Tevens ver wacht men, dat de onafhankelijke staal producenten zullen volgen. De Phillips Petroleum keert over 1936 een totaal extra-dividend van 1 per aandeel uit, hetgeen neerkomt op een onveranderd extra-dividend van 0.25 over het vierde kwartaal. Buitendien kondigt zij een on veranderd kwartaal-dividend van 0.25 aan. De Chevrolet produceert thans 5000 automobielen per dag en is voornemens binnenkort dit aantal tot 6000 wagens op te voeren. Amerikaansche petroleum-producenten vreezen, dat indien de zeelieden-staking aanhoudt, het vervoer van petroleum-pro- ducten hieronder ernstig te lijden zal heb ben. Reeds 15 tankschepen zijn in de Atlan tische en Gulfhavens opgelegd. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Woensdag j.l. 24.88 mill. lb. tegen 17.26 mill, lb. Maandag en Dinsdag te zamen. In No vember is tot dusver 42.13 mill, verkocht, als gevolg van geruchten omtrent een ver dere verhooging van den koperprijs. De New Yorksche makelaarsleeningen bedroegen in de afgeloopen week 903 mill, tegen 894 mill, de vorige week. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 9.099.12 (v. slot 9.09%), de Dollar op 1.86—1.87 (1.86%), de Frank op 8.61—8.64 (8.64'A), de Belga op 31.40—31.60 (31.42) en de Zwitsersche frank op 42.70—43.00 (42.75L De North American die, zooals reeds werd gemeld, over het jaar per 30 Septem ber j.l. 1.60 per aandeel uitkeert tegen 1.23 p. a. het vorig jaar, boekte een netto winst, na interest, afschrijvingen, reservee ring voor belasting enz., van 15.53 mill. tegen 12.41 mill, het vorig jaar. De Nivas verkocht 8516 tons superieure suiker en 550 tons bruine suiker voor di verse bestemmingen. Voorts 269 tons supe rieur voor consumptie. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben het besluit van de gemeente Apeldoorn tot het aangaan van een leening van f 2.300.000, tegen 4 pet. tot convertee ring van de 5Vi pet. leening 1932, niet goed gekeurd, omdat de rentestand nog neiging tot daling vertoont. Postvluchten In de Staatscourant van 6 dezer wordt een Koninklijk besluit bekend gemaakt, waarbij de Spaansche republiek wordt aangewezen als Vreemde mogendheid in den zin van artikel 4 van de „Wet internationaal betalingsverkeer 1934", zoowel voor wat betreft het grondgebied in Spanje, als dat van de Balearen, de Cana- rische eilanden, de Spaansche bezittingen en het Spaansch protectoraat in Marokko. Dit besluit, dat op 7 November 1936 in wer king treedt, heeft tengevolge, dat voldoening van schulden, wegens of in verband met leve ring van goederen van oorsprong uit of her komstig uit Spanje, met ingang van dien dag slechts kan geschieden door storting bij het Nederlandsch clearing-instituut. Tot dezen maatregel is overgegaan, ten einde te vermijden, dat vrijelijk deviezen blijven af vloeien naar een land, waarvan de regeering sinds geruimen tijd geen deviezen ter beschik king heeft gesteld voor de betaling van de Ne- derlandsche exporten. Voor de op Zaterdag 21 November a.s., in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te Breda te hou den jaarlijksche algemeene vergadering van den .Kring Tilburg" der R.K. Staatspartij, zal door den oud-minister Mr. T. Verschuur een lezing worden gehouden over het onderwerp: „Ge dachten over het Staatkundig Program van de Katholieke Staatspartij". Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van financiën ves tigden eenige leden er de aandacht op, dat de grensbewaking in sommige streken zeer on voldoende is. Hoewel naar hun meening ten gevolge van de wijziging in de monetaire ver houdingen de smokkelhandel wel eenigszins zal afnemen, waren zij toch van oordeel, dat de contróle aan de grenzen verscherpt dient te worden, met name in den omtrek van Val- kenswaard, waar talrijke kleine wegen door het grensgebied loopen. Enkele andere leden wezen er op, dat soms -«p onverantwoordelijke wijze wordt opgetreden tegen smokkelaars. Meer dan eens wordt een formeele jacht op hen geopend, die over een verren afstand wordt voortgezet en die voor anderen groot gevaar oplevert. Hiertegen werd aangevoerd, dat zulks wel noodzakelijk is, gezien de groote vrijmoedigheid der smokkelaars en hun groot aantal. Even buiten het H. S.-station te Den Haag ontspoorden hedenmorgen om kwart over zes bij een rangeermanoeuvre tengevolge van het te vroeg omgooien van een wissel twee electrische personenwagons. Beide kwamen overhellend in het zand te liggen en versperden de rechte lijn RotterdamAmsterdam. De treinen op deze lijn werden echter zonder noemenswaardige vertra ging over zijsporen verder geleid. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de materieele schade was niet groot. Alleen trokken de scheef liggende wagens veel bekijks van de reizigers op de perrons. digheden tegen te gaan, zijn, in overleg met de behandelende geneesheeren, verschillende maat regelen vastgesteld. De scholen worden niet ge sloten. De tentoonstellingscommissie te Aalsmeer heeft bericht ontvangen van den particulier secretaris der Koningin, dat het H. M. de Ko ningin heeft behaagd het beschermvrouwschap der jubileum-bloemententoonstelling „Lente in Januari" te aanvaarden. In de montagehal der N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabrieken op Schiphol bevindt zich op het oogenblik een Fokker C-X vliegtuig, be stemd voor de Finsche luchtmacht, dat uitge rust is met een Bristol Mercury motor. In tegen stelling tot de voor Nederland gebouwde C-X vliegtuigen, die uitgerust zijn met een met vloei stof gekoelden Hispano Suiza motor, heeft het Finsche toestel dus een stermotor met luchtkoe- ling. MiiitiiiiMiimimiimiiiimiiiiimtiiiiiiiiiiimiiiimmiiniiiitimiinimi» Donderdagavond is de 24-jaiige G. V. uit Etten, chauffeur bij de firma Lcman te Breda, bij het laden van emballage op den weg van Teteringen naar Oosterhout door een vracht wagen van de firma Van den B. uit Breda overreden. De ongelukkige, die gehuwd was, overleed spoedig. Zijn lijk is, evenals de wagen, welke de aanrijding veroorzaakte door de po litie van Teteringen in beslag genomen. AMSTERDAM. Candidaats-examen economi sche wetenschappen de heeren: J. de Geus en P. M. Carsch. LEIDEN. Taalkundig doctoraal exam'en Indo logie de heer H. D. J. von Bargen. Candidaats examen rechten, de heer P. van Zalinge. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „On Development, Growth and Distribution of Car. cinides Maenas (L)", de heer G. J. Broekhuysen, geboren te Paré (Java). Candidaatsexajnen rechten, de heeren J. Zwanenburg, W. J. L. P. Gertenbach en M. M. Taytelbaum. De Bisschoppelijke commissie voor diploma Godsdienst heeft in de Psychiatrische Inrich ting „Voorburg'' te Vug'ht examen afgenomen. Alle candidaten slaagden, n.l.: de Zusters G. Bolwerk (Zr. Ancilla), A. M. van Erp (Zr. Mar- tiniana), P. G. M. Keeren, Th. P. van Megen, G. de Vries en de Broeders A. C. Gies (Br. Crescentius M.), Th. H. C. M. Grefkens, W. J. J. Hoesen (Br. Symphorianus M.) en J. A. Ver hoeven. AMSTERDAM, 5 Nov. Stelnz, Arnhem. Geslaagd: A. E. C, Bij Apothekers v- en Drogisten groote Ha co n kleine flatori .11 5 i In het algemeen is de weerstoestand de laatste dagen weer achteruit gegaan. Na een periode van betrekkelijke rust in den damp kring. die op den storm van 27 October ge volgd' was, is de onrust in den dampkring in West-Europa weer toegenomen. De elkaar snel opvolgende depressies trokken eerst op grooten afstand in het Noordwesten en Westen voorbij en stoorden hier de weersgesteldheid slechts in geringe mate. De kleine storingen, die ons de laatste dagen regen brachten, werden veroorzaakt door voor. bijtrekkende secundaire depressies van weinig be teekenis. Deze tijdelijke verbetering van den weers toestand schijnt nu ten einde te loopen. De volgende diepe depressies slaan alweer een weg in van West naar Oost, die veel Zuidelijker ver loopt dan van de vorige depressies. Zij zullen hierdoor zooveel dichter in onze nabijheid komen, dat wij rechtstreeks onder haar invloed zullen komen. Donderdag trok reeds een stormdepressie over Schotland naar de Noordzee, waardoor de barometer een flinke daling vertoonde. Aan het einde der week zal deze depressie voorbij zijn, maar zij wordt gevolgd door een nieuwe, waar van verwacht kan worden, dat zij over de Brit- sche Eilanden naar de Noordzee zal trekken en daarbij ook dicht langs ons land zal gaan. Onder deze omstandigheden is een verdere achteruitgang van het weer te verwachten. De temperatuur zal over het algemeen ten minste tot het begin der nieuwe week mild blijven, de wind Zuidwestelijk tot Westelijk, het weer meest betrokken en regenachtig, rn.a.w. ongun. stiger dan het de laatste dagen is geweest. Men lette dezer dagen goed op den barometer. Blijven de veranderingen in de luchtdrukkir.g betrekkelijk gering, dan zal het weer niet stormachtig worden, maar wanneer de baro meter tot een sterke en snelle daling overgaat, kunnen wij binnen een half etmaal stormweer verwachten, eerst uit Zuid, daarna uit ZW en vervolgens uit W, voorafgegaan door veel regen, Het is niet met zekerheid te zeggen, dat het hiertoe zal komen, maar in verband met het naderen van een krachtige depressie zeer wel mogelijk. (Nadruk verboden) Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Kruschen Salts werd ons beschre ven door mevr. H. E. te S. „Eiken morgen opnieuw stond ik op met ondraaglijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts ge lezen, dat ik besloot het ook eens te probeeren. Toen ik het ongeveer een maand lang ge nomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nèt zoo goed?" Toen ik ja zei, en dat het door Kru schen Salts kwam. schoot ze in den lach en zei: „Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze: „Werke lijk, ik heb nog nooit iemand zóó zien ver anderen. Je bent een heel andere vrouw en als dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren." Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorderen en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afvalstoffen zorg dragen. Hierdoor wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofdpijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Pro beer eens een tijdlang de dagelijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voelen: geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe eetlust en een onverstoorbare opge wektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de betrokken gemeentebesturen bericht, dat hij voornemens is in den loop van de week van 1521 November as. een begin te maken met de distributie van versche zeevisch aan werk- loozen en armlastigen. In aanmerking voor de distributie van ver sche zeevisch komen alle werkloozen, die onder steund worden ingevolge de uit het Werkloos- heidssubsidiefonds gesubsidieerde steunregeling of bij een uit dat fonds gesubsidieerde werkver schaffing zijn te werk gesteld, benevens alle armlastigen in den zin der Armenwet. Aan ge zinnen tot en met 4 personen kan 2 K.G. visch per week. aan gezinnen, bestaande uit meer dan'4 personen, kan 4 K.G. visch per week worden verstrekt. Indien in eenige week niet ten volle aan de aanvrage voor alle boven vermelde personen in een gemeente kan worden voldaan, behooren de gesteunde of te werk ge stelde werkloozen met de grootste gezinnen voor de verstrekking het eerst in aanmerking te worden gebracht, vervolgens die met de kleinere gezinnen en ten slotte de armlastigen, van wel ke laatsten wederom die met de grootste ge zinnen voorgaan. De inkoopsprijs bedraagt 16 cent per K.G., terwijl de verkoop aan de daarvoor in aanmer king komende personen moet geschieden tegen 20 ets. per KG. (bruto, d. i. met inbegrip van kop en staartvin). De distributie behoort recht streeks van gemeentewege te geschieden. De plaatselijke vischhandelaren, voor zoover in de gemeente aanwezig, kunnen daarbij, althans voorloopig, niet worden ingeschakeld De heer Pierre Etienne Flandin, oud-minis ter-president en oud-minister van Buitenland- sche Zaken en van Financiën van Frankrijk zal Maandag 30 November a.s. in Diligentia te Den Haag een lezing houden voor de leden van de Haagsche afdeeling van de Alliance Fran- ?aise. De Venlonaar Rev. father J. Reiné van de missiecongregatie van Mill-Hill, die enkele maanden geleden aan de Universiteit van Lon den slaagde voor het post-graduate examen opvoedkunde, is Donderdagmorgen uit Venlo vertrokken naar Genua, waar hij as. Zaterdag zal scheepgaan s.s. Llangibly CasLe naar het hem toegewezen missiegebied in Oeganda (Oost-Afrika). Met de „Giulio Cesare" vertrekken 6 Novem ber uit Marseille naar de Missie in Britsch Nyasaland de eerw. Paters Montfortanen H. Lagro uit Beek (L.) en A. van den Berg uit Limmel-Maastricht. Op 4 December zullen uit Antwerpen met de „Elisabethville" naar Belgisch Congo vertrek ken de eerw. Paters P. Lanckohr uit Bocholtz, H. Huynen uit Kerkrade en J. Flachs uit Val kenburg. Van Zaterdag 28 November tot Dinsdag 1 De cember wordt in het Retraitehuis „Loyola" te Vught een retraite gegeven voor heeren uit den Hoogeren Stand. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie verleenen. ALKMAAR, 6 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 49 sta pels, 115000 lag. 41 fabr. kl. 18.00, 3 boeren kl. 17.00, 5 boeren comm. geen noteering. Handel matig. AMSTERDAM, 6 Nov. Visch. Aangevoerd door 7 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgaslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruij- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 52.00 —400, Handschol 9.0010. kleine Schol 7.50 9.50, Schar 1.70—2.30, Pufschol 5.00—6, Wijting 1.902.20, Makreel 1.902.40. kleine Schelvisch 2.403.40, per kist. Tarbot 8095 cent per kg Schelvisch per 10 stuks 2.405. Groote Tongen 6595 cent, middel Tongen 0.801, kleine Ton gen 8085 cent per kg. Spiering 1011 cent per pond. Snoekbaars 20 cent, Baars 1216 cent per pond. Versche Bokking 1.501.60 per 100 st. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 2535 cent. Bot 2225 cent. Baars 1517 cent per pond. Versche Bokking 1.401.50, Har der Bokking 1.501.60 per 100 stuks. Garnalen 2.50—3.50 per kistje van 15 kg. Gestoomde Ma kreel 68 cent per pond. AMSTERDAM, 6 Nov. Aardappelmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 325000 kg- BROEK OP LANGENDIJK, 6 Nov. 200 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 2.40; 14000 K.G. peen 0.80—1.10; 11000 K.G. Roode Kool 1—1.70; 56000 K.G. Gele Kool 1.—; 15000 K.G. Vroege Witte Kool 0.80; 33000 K.G. Deensche Witte Kool 0.801.—3300 stuks Groene Kool 1.502.90; 8600 K.G. Uien: Gele Uien 1.701.80, Grove Uien 1.701.90, Gele Drielingen 1.30, Gele Nep 5.906.210O stuks Bloemkool: 2e soort 1.601.80, Le Cerf 5.205.50; 14000 stuks An dijvie 0.50—01.70; 2100 K.G. Bieten 0.80—1.30; 6000 K.G. Rammenas 1.1.30. HOOFDDORP, 5 Nov. Granen en Zaden. (Boe- rennoteeringen)Rogge 7.50—8, Chevalier gerst 7.758, Wintergerst 7.25—7.75, Haver 77.25, Duivenboonen 8.009, Paardenboonen 6.406.65, Bruine Boonen 12.0013, Groene Erwten 7.009, Vale Erwten 14.0015, Gele Mosterd 14.00—15, Kanariezaad 13.0015, Karwijzaad 22.0023, Blauwmaanzaad 21.00—22. Per 100 kg. LEEUWARDEN, 6 Nov. Veemarkt. 32 Enterstie ren 115.00175, 88 Twenterstieren 175.00275, 478 vette koeien 120.00210 per stuk, 3453 ct. per kg. 1002 melk- en kalfkoeien 110.00225, 66 pinken 70.00—135, 12 vette kalveren 20.0065, 1011 graskalveren 20.00—90, 416 nuchtere kalve ren 3.008, 520 vette schapen 15.0025. 133 wel- deschapen 10.0020, 365 lammeren 8.0016, 518 Vette varkens 25.00—110 per stuk, 3542 cent per kg. 36 magere varkens 16.0042, 121 kleine biggen 6.0010, 45 bokken en geiten geen no teering, 38 paarden geen noteering. Totaal- aanvoer 4981 stuks. Overzicht. De aanvoer nam heden iets af. De stieren waren vrij goed te plaatsen tegen sta- tionnaire prijzen, alhoewel de afloop kalm was. Vette koeien -eerste soort ongeveer prijshoudend, overigens iets minder. Goede soort melk- en kalfkoeien redelijk en prijshoudend, afwijkende soort stug met gedrukte prijzen. Pinken kalm, vette kalveren beste soort duur, overigens vrij kalm. Graskalveren handel zeer langzaam; de prijzen vrijwel gelijk doch in geen geval hooger. Nuchtere kalveren en varkens Iets vlugger, doch prijzen vrijwel stationnalr. In wolvee was iets meer handel met stijvere prijzen. De N. V. C. nam Maandag 46, Woensdag 175 en heden pl.m. 180 varkens over. LEEUWARDEN, 6 Nov. Zuivel. Goudakaas 26.00. Aanvoer 1418 kg. Veilingboter 1.301.34 per kg. Aanvoer 0/3, 2/6, 1/12 vaten. Commissie 67. Eierhandel. 60.000 kg. kipeleren: prijs 4.756 cent per stuk, handelsprijs 0.901 per kg. 100 kg. eendeieren 3.5 cent per stuk, handelsprijs 47.5 55 cent per kg. Pluimvee. 10 slachtiianen 3570 cent, 100 slachtkippen 35--75 cent, 150 jonge hanen 0.40 1, 3o eenden 5060 cent per stuk. 15 konijnen 1315 cent per pond. LEEUWARDEN, 6 Nov. Vereen, van Zuivel- maatschas>>ïn. Edammer kaas 20 plus 9.5010, idem 40 plus 1515.50, Goudsche kaas 20 plus 9.50-10, idem 40 plus 15.5016, Broodkaas 40 plus 15.5016, Leidsche kaas 20 plus 1010.50, Goudsche kaas volvet 19.0020. Alles per 50 kg. Klemmine redelijk. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Nov. 8200 kg. aard appelen: Schotsche Muizen 1.701.90, ld. groote 2.50, Drielingen 1.601.70, Eigenheimers 2.20, ld. Blauwe 2.30. 9300 kg. Uien: Gele Nep 4.90, Drie lingen 1.501.70, Uien 1.501.60, grove Uien 1.80. 2200 stuks Andijvie 25 cent. 3500 kg. Peen 1.20, 9200 kg. Roode kool 1—1.60, 31600 kg. gew. Witte kool 80 cent, 36200 kg. D. Witte kool 8090 ct., 5200 kg. Gele kool 1.00, 200 stuks Bloemkool 4.40 4.90 per 100 stuks. SCHAGEN, 5 Nov. Eierveiling. Aangevoerd 23000 kipeieren: 58-60 kg. 5.705.90, 60-62 kg. 5.80 6.10, 62-65 kg. 5.90—6.10, klein 47-54 kg. 3.70— 4.60 per 100 st. Eendeieren 3.30 per 100 stuks. UITHOORN, 5 Nov. Op de kaasmarkt werden aangevoerd 25 partijen (1523 stuks) Goudsche kaas: le soort met R.M. 21.0023, 2e soort met R.M. 19.0020. Handel matig. WARMENHUIZEN, 6 Nov. Groentenveiling Roode kool 80 cent. Witte kool 80 cent, Deensche Witte kool 2e soort 8090 cent. Peen 1.40. 12 aanvoerders, handel slecht. ZWOLLE. 6 Nov. Boter. Aanvoer 210 kg., waar van 6 1/8 vaten, 2 1/16 vaten en 140 stukken van een pond. Prijs 1.601.65 per kg., per 1/8 vat van 20 kg. prima 2728.50. per 1/16 vat van 10 kg. 13.50-14.50. Handel kalm. 15000 kipeieren 4.007 per 100 st. Huiden. Koehuiden 15 cent, pinkenvellen 15 cent, stierenvellen 13 cent, vette vellen 20 cent, grasvcllen 17 cent per pond. Paardenhuiden 5.50 per stuk. Handel vlug. Veemarkt. Aangevoerd 3188 stuks, als: 1549 runderen, 439 graskalveren. 235 nuchtere kalve ren. 224 schapen, 12 geiten, 194 schrammen, 67 varkens, 468 biggen. Men besteedde voor: neu rende en Versch gekalfde koeien 115.00—120, dito vaarzen en schotten 110.00180, gustekoeien voor de vetweide of stal 80.00145, dito vaarzen 75.00135, voorjaarskalvende koeien 85.00150, I/a-jarige springstieren 70.00130, l}4-jarlge pinken 75.00165, jonge fokkalveren 2600—65, nuchtere kalveren 5.008. vette koeien en ossen aan bouten 4050 cent, dito stieren 4448 ct., dito kalveren 6093 cent. dito schapen 8.0022, 6-weeksche biggen 6.008, 14-weeksche 'dito 8.50 .11.50, drachtige varkens 30.0055, magere dito 35.00 per stuk, idem vette 3642 cent per kg. Overzicht. Handel in vetvee stug met iets mindere prijzen: gebruiksvee staande prijzen; graskalveren handel slecht, mindere pry zen; nuchtere kalveren vlug, vaste pryzen; schapen willig, hoogere prijzen; vette varkens redelijk, Iets hoogere prijzen. Loopvarkens stug, staande prij zen; biggen slecht, mindere prijzen. Onder de inwoners van Bleyerheide is een circulaire, onderteekend door den burgemeester van Kerkrade, verspreid, waarin aan de be volking wordt medegedeeld, dat, na overleg met den Inspecteur der Volksgezondheid en de huis artsen, voorbehoedende inentingen in dit sta dium niet gewenscht worden geacht; o.a. wijl de hierdoor verkregen onvatbaarheid pas op treedt na drie maanden. Wel bestaat de wen- schelijkheid om eventueel in de daarvoor ge schikte maanden de mogelijkheid te scheppen voor ieder kind om gratis te worden ingeënt. Om de uitbreiding der diphterie echter zoo spoedig en afdoende mogelijk in deze omstan- 111111111 tl 11HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIMIII1II1IIIIIlllIlllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllll 8.00 Morgengebed en gewijde mu ziek 8.15 Morgenconcert op gramoloon- platen 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonplaten (uitzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoop (Beethovenprogr.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.00 Politieberichten 12.15 Het KRO-Orkest o. 1. v. Mari- nus van 't Woud 1.00 Gramofoon (Schlagers van Robert Stolz) 1.20 De KRO-Melodisten O. 1. V. Piet Lustenhouwer 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelf houtvan der Meulen 2.30 De KRO-Melodlsten o. 1. V. Piet Lustenhouwer 3.00 Kinderuurtje 4.005.00 Aan de HIRO afgestaan op last van den minister 5.00 De KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus tenhouwer 5.20 Gramofoonmuziek 5.30 De KRO-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 5.45 „Het zingende kamp", zang- Instructie o. 1. v. Jop Poll- mann. Mededeelingen over de a.s. Jamboree 0.15 Gramofoon 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoon (Lehar-progr.) 7.00 Politieberichten 7.15 Kath. Radio Volksuniversiteit. „Geneeskunde" door dr. L. Veeger 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Nieuwsberichten 8.10 Lichtbakens door Henri de Greeve, pr. 8.30 Gramofoon 8.45 Paul Lincke-avond. Ter gele genheid van diens 70sten ge boortedag. Medewerking van Ellen Schwarz (sopraan), Willy Vos Mendes (tenor), het KRO-Operettekoor en het KRO-Orkest. Het geheel o. 1. v. Marinus van 't Woud 10.35 Internationale sportrevue door Hub. Koemans 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Droitwich 6.00 Hilversum 9.25 Milaan I (Cor Steijn) 10.10 11.20 12.50 2.10 3.20 3.20 3.35 4.20 4.30 5.50 6.20 6.35 8.30 8.35 Hamburg Deutschlandsender Brussel I Kalundborg Langenberg Brussel II Droitwich (orkest o. 1. V. Ri chard Strauss) Brussel 11 (Llszt-concert) Beromünster Beromünster Boedapest Brussel I Rome Droitwich (orkest m. m. v. alt) 11.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.50 Brussel II 1.05 Deutschlandsender 1.20 Hamburg 1.20 Droitwich 1.30 Brussel X 1.35 Brussel II O 9(1 TlritR^pl T 3.30 Hilversum I (Ramblers) 3.50 Beromünster (dansmuz.) 4.10 Hilversum I (Ramblers) 4.20 Parijs I 4.35 Milaan 5.00 Hilversum I (Paul Lincke- progr.) 5.20 Deutschlandsender 5.35 Brussel I 5.35 Droitwich (Roy Fox) 7.05 Droitwich 7.30 Deutschlandsender 7.30 Beriyn 7.45 Weenen 8.00 Kalundborg 8.00 Beromünster 8.20 Brussel II (jazz) (operafragm.) I (Paul Linoke- 8.35 8.50 9.30 9.35 9.40 9.50 10.00 10.20 10.30 10.40 11.35 12.00 12.40 Boedapest Toulouse Hilversum Brussel IX Toulouse Rome Toulouse Hilversum Brussel X Droitwich Droitwich Droitwich Toulouse I (Ramblers) (Henry Hall) (Henry Hall) 8.00 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 11.20 Parys I 12.00 Hilversum I 12.20 Brussel II 12.35 Parijs I 12.50 Droitwich 1.35 Langenberg 1.50 Brussel I I.50 Brussel II 2.00 Hilversum I 2.45 Hilversum I 3.05 Hilversum I 3.05 Brussel I 3.20 Deutschlandsender 5.05 Droitwich 5.50 Brussel II 6.35 Brussel II 6.40 Beromünster 6.50 Parys II 8.15 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.30 Hilversum progr.) 10.05 Boedapest (dansmuz.) 10.30 Brussel II 10.50' Parijs II 11.05 Hilversum I 11.20 Berlijn 11.20 Brussel I 11.30 Hamburg II.50 Droitwich (strijkkwartet) 2.32 Brussel II (kwartet) 5.25 Langenberg (schrammel-en- semble) 6.20 Berlijn (trio) 7.20 Kalundborg (kwartet) 9.30 Deutschlandsender (viola en plano) 1.05 Parijs I (zang) 2.25 Droitwich (pianorecital) 3.00 Kalundborg (duetten) 5.20 Hamburg (zang) 6.35 Weenen (pianorecital) 7.20 Brussel II (zang) 8.20 Parijs I (zang) 7.30 Hamburg („Frau Luna", ope rette v. Llncke) 8.00 Milaan („Consuelo". opera v. Rendano) 9.05 Parijs I („On ne badine pas avec 1' amour", operette van Piemé) 4.30 Hilversum I (VARA-tooneel) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum II 8.03 Hilversum I 9.55 Hilversum I 10.20 Berlijn 10.20 Brussel II 10.20 Brussel I 10.30 Hilversum II 10.15 Hilversum I (uitzending voor de arbeiders) 2.30 Hilversum I (filmkwartiertje) 3.50 Hilversum I („De economische toestand in 1930") 5.40 Hilversum I (letterkundig overzicht) 6.30 Hilversum I (halfuur ln de bioscoop) 9.00 Hilversum I (Sprookjes voor groote menschen) 3.15 Hilversum I (schaken voor beginners door S. Landau) 10.00 Hilversum I (reportage Zes- daagsche te Rotterdam) 11.05 Hilversum I (reportage Zes- daagsche te Rotterdam, afge wisseld met gramofoonmuziek) -tiiiiimmiiiiiiiiiiiimiimiiitiiiiiiiiiiiiii iniiiiiii!: BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M BRUSSEL I 483.9 ,VL BRUSSEL II 331.9 M DEUT8CHL. SENDER 1571 M DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M HILVERSUM I 301.5 M (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) LANGENBERG 455.9 M LUXEMBURG 1304 M. MH.AAN 368.6 M. PARIJS 1 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 430.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. tmiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiuiiimmiiiiiiMitiimii: Zaterdagmorgen zal de Rietvink van Am sterdam naar Batavia vertrekken. De Edelvalk is Donderdagavond om 18.55 Hit Indië op Schiphol geland. De Ferkoetoet is op de uitreis te Bandoeng aangekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6