STEGEMANS CHIEF WHIP Er komt teekening in den strijd „Haarlems Bloei" krijgt goede kans De wedstrijd van morgen VERRASSINGEN VAN Z.P.C EN INDIA ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 FUSIE MET V.V.V. WAARSCHIJNLIJK B. en W. stellen den raad voor een bedrag van f 5000 voor 1937 uit te trekken, maar ver~ trouwen op bijdragen der burgerij Hoofdzetel Stationsplein De taak van het Comité Financiën en V. V. V. ST. JOSEPHS-GEZELLEN Weekagenda Haarlem I, Jansstraat 59 District Haarlem OP HEETERDAAD BETRAPT Jongeman stal goederen van een vrachtauto O in een uur voor om te loopen ESPERANTO Lijst der R. K. Esperanto-vereeni- gingen van 716 November „Waarom Esperanto?" B-examen op 21 November Wedstrijd in Noorsch orgaan betreffende Esperanto H.V.B.-programma SantpoortH. B. C. Dus Mn, Winke- lier, CHIEF WHIP verkoopt U nogal vlot,niet? Vlot? Zeg maar gerust „geweldig"! ledereen schijnt te gaan beseffen hoe belangrijk het is de beste sigaret voor ieders gezondheid te rooken! D.H.V.B. N. K. moet met velen zijn Crediteurenlijst SCHAKEN Bloemendaal IHeemstede I A—A A—A A-'A In Noord heeft St. George de lei ding; in Zuid D.O.S., maar Alliance ligt op de loer Nieuwe nederlaag van St. Martinus? Zullen de roodbroeken den zege tocht van H. B. C. stuiten? Santpoort ontvangt H.B.C. WIELRENNEN H.A.V. De Kampioen TWEEDE KLAS I.V.C.B. Zal R.K.A.V. het tegen Forward bolwerken? D.S.S.H. ontvangt D.E.M. D.H.V.B.-programma voor Zondag STAD Het is ongetwijfeld een verheugend bericht, dat B. en W. voorstellen aan het Comité „Haar lems Bloei" voor 1937 een subsidie te verleenen van f 5000.en dit bedrag in 1938 te handha ven indien het dubbele aan contributies of an derszins zal zyn opgebracht. Dit voorstel is, naar wij beluisterden, maar niet een-twee-drie geboren, maar het getuigt toch van een goed inzicht en van vertrouwen in de mannen, die geruimen tijd zijn bezig ge weest om de organisatie in forsche trekken ter tafel te brengen. Als de raad met het voorstel Woensdag accoord gaat, zal er van een semi- officieel lichaam gesproken mogen worden, om dat de voorzitter van het comité een lid van het college van B. en W. zal zijn, in casu wet houder W. J. B. van Liemt. Maar er zullen meer consequenties volgen uit het „ja-woord" van den raad. Het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Haarlem zal n.l. aan een algemeene ledenver gadering voorstellen om de organisatie te laten opgaan in het nieuwe comité, omdat het geen doel heeft, V.V.V. afzonderlijk te laten bestaan. De lusten en lasten zouden dan overgedragen worden op „Haarlems Bloei". Daarover straks meer. Thans staat vast, dat het college van B. en W. uit de vereenigingen, welke direct of indirect belang hebben bij den bloei van onze stad, een veertigtal personen tot lid van het C.H.B. be noemt. (Voorzitter de wethouder.) Het Comité kiest uit zijn midden een werk-college van en kele personen als dag. bestuur; vormt sub-com missies, welke de richtlijnen uitwerken, aange geven door het geheel. Een der leden van het dag. bestuur woont de vergaderingen der sub commissies bij. De uitvoering der genomen be sluiten berust bij den administrateur-secretaris (met verantwoording aan de instanties), terwijl een eigen bureau als centrum der propaganda gesticht wordt. I De taak van het C.H.B. zal o.a. zijn: a. het trekken van vreemdelingen en landge- nooten naar Haarlem; b. Haarlem te propageeren als geschikte plaats voor vestiging (forensen en „Indische gas ten") c. Haarlem naar voren te brengen als industrie stad. d. Haarlem aan te bevelen als congresstad. e. Haarlem aantrekkelijk te maken voor inwo ners en bezoekers. (Concerten, feesten); f. Haarlem te maken tot de bloemenstad (wed strijden) g. te streven naar een verfraaiing der stad. (Bij verbouw samenwerking met Oud-Haerlem) h. te trachten in Haarlem tentoonstellingen van beteekenis te organiseeren; L te bevorderen dat Haarlem een aantal goede, liefst gratis gidsen bekomt; j. te zoeken naar alle middelen, welke tot ge volg hebben dat Haarlem als stad van in woning en als tijdelijke verblijfplaats boven andere plaatsen uitsteekt. Voor de verschillende onderdeelen zullen sub commissies in het leven geroepen worden. De administrateur (directeur, leider, secretaris) zal een volledige dagtaak hebben. Het schema van de kosten is als volgt: salaris administrateur f 3000.tot f 5000.—bureau- onkosten f 1500.kosten vergaderingen f 250. en beschikbaar voor propaganda f 10.000. De inkomsten kunnen verkregen worden door; subsidie gemeente f 5000.de inkomsten van de V.V.V. bedroegen in 1936 ruim f 1400.— (be staande uit contributies en donaties) welk be drag wel voor de nieuwe organisatie behouden zal blijven. Bedroeg de contributie voor Vreemdelingen verkeer 2.50, nu zal de algemeene bijdrage op slechts één gulden p. j. gesteld worden. Bestonden de donaties van V.V.V. alleen van de Kamer van Koophandel en Horecaf (café en restaurant) nu zal op zeer groote schaal de medewerking van alle mogelijke corporaties en vereenigingen gevraagd worden. Het Comité ver trouwt er op, en het zal op de groote trom gaan slaan, dat de burgerij haar eigen belang zal be grijpen. Tenslotte nog iets over de lusten en lasten van V.V.V. Het mooie gebouwtje op 't Stations plein is gekocht uit eigen middelen met hypo theek van een particulier. Het te betalen restant is f 1375.(de stichting kostte f 4000.dat kan worden voldaan in jaarlijksche termijnen van f 373.(zijnde aflossing met rente). „Haar lems Bloei" vestigt den hoofdzetel in dit ge bouw, voldoet gedurende vier jaar de f 375. en krijgt daarvoor gebouw, meubilair en anderen inventaris, plus een reservefonds van f 600. De andere inventaris bestaat uit 2700 folders, 2500 gidsen, 1700 plattegronden, een groot aan tal wandelkaarten en stratenboekjes, alles van Haarlem. Nadrukkelijk dient echter te worden vastge legd, dat V.V.V. als vanouds bestaan blijft, als de raad het voorstel van B. en W. niet mocht aanvaarden en de algemeene vergadering het bestuursvoorstel niet mocht bekrachtigen. Als alles goed gaat, ziet het er naar uit, dat deze maand de geheele organisatie in kannen en kruiken is, zoodat dan met het opzetten en uitwerken van objecten, die voor een gedeelte allang overwogen zijn, maar nog niet aan de orde waren, begonnen kan worden. Moge Haar lem bloeien, dat het een lust is!! Zondag: 12.1512.45 spreekuur bij den Praeses Paul Krugerstraat 43; 8 uur adspirantencursus; 7.30—10.30 ontspanningsgelegenheid; 7.30 dis trictscompetitie tafeltennis. Maandag 8 uur repetitie tooneel St. Genesius; 8 uur damclub T.E.P. Dinsdag 8 uur Esperantoclub B; 9 uur schola cantorum. Woensdag 8.15 groote propaganda-uitvoering in St. Bavogebouw. Voor ieder toegankelijk. St. Genesius speelt „Nou kan 't lije", lachsucces. Het spreekt vanzelf, dat ieder Gezel van Haar lem I aanwezig is om dezen avond te steunen. Donderdag 8 uur repetitie U. D.; 8.45 ontwik kelingsclub; 9.30 Paladijnen (dus niet Vrijdag). Vrijdag 8 uur biljartclub; 9 uur schola can torum. Zaterdag 8 uur tafeltennis O. Z. 10.15 sluiting tot 23 November. Maandag 8.30 Kolpings Lijfwacht v. h. district: opgave nieuwe leden en vergadering. Dinsdag 8.30 bijeenkomst der besturen der onderafd. Biljart van Gezellendistrict Haarlem. Voornaam. In den laatsten tijd kwamen bij1 de politie te Halfweg herhaaldelijk klachten van expediteurs binnen, dat goederen, enz., van hun auto's wer den ontvreemd door achterop springende jon. gelui. Thans is het haar gelukt een dergelijken jon geman, den 20.jarigen P. K. uit Amsterdam, op heeterdaad te betrappen. Deze was n.l. achter op een bestelauto van de expeditie B. uit Haarlem geklommen en was be zig, zich een aantal reepen chocolade toe te eigenen, toen dit werd opgemerkt door passeeren- de automobilisten. Deze waarschuwden den chauffeur, die ter hoogte van de Kistenfabriek „Phoenix" alhier stopte, waarna de jongeman de beenen trachtte te nemen. Dit werd hem ech ter belet door den bestuurder van een anderen Boerenkool met de ëchte Geldersche van Stegeman, met dien fijnen, zachten rooksmaakl In winkels met ons raambiljet expeditie-auto, die van de fjrma E. uit Haar lem, die den dief te pakken wist te krijgen, waar na hij naar het Raadhuis te Halfweg werd over gebracht en overgegeven aan de politie aldaar. Deze sloot den jongeman voorloopig in, terwijl hij na te hebben bekend werd overgegeven aan de politie te Amsterdam. Donderdag: 8.15 cursus; 9.15 conversatie. Een mooie brochure „Waarom Esperanto? verscheen van de hand van den heer H. W.< Alings. Deze brochure is een prachtig piopa- gandamiddel voor de wereldhulptaal. J. E. Het examen tot verkrijging van leeraarsbe voegdheid in het Esperanto (examen B) wordt gehouden op 21 November te Arnhem. Inl. bij den Secretaris H. J. Bulthuis, Ka millestraat 37, Den Haag. In het nummer van 5 October van „Oslo Denn Uku" staat een drietal artikelen in het Esperanto, welke vertaald moeten worden in het Noorsch en die gepubliceerd zullen worden in de Noorsche bladen. Voor de beste inzendingen zijn er 5 waarde volle prijzen! IA Droste—RCH> 5Zandvoort 2VVBHaar lem 3aEDO 3; SpaarnestadKinheim 2; VI. VogelsStormvogels 3. IB RCH 3Schoten 2); EDO 5Haarlem 3; Stormvogels 4RCHi 4; Kinheim 3DWO; Zee meeuwen 2EDO 4. 2A Kinheim 5Haarlem 5; Beverwijk 3VOG; Kennemers 3Heemstede; VSV 3IVO; RCH 6Spaarndam. 2B BrederodeKinheim. 4; RCB 7Kenne mers 5; DIO 2Bloemendaal 2; Schoten 3 VSV 4; SwastikaSpaarnevogels 2. 2C Hillegom 2RCH 8THB2—Kenau; DeCeO •Kennemers 4; Ripperda 2Zandvoort 3; DSK -HFC 4. 2D N.-VennepWH; Zandvoort 4EDO 6; Bloemendaal 3HFC 3; Haarlem 4Halfweg 2-; ETO—VI. Vogels 2. 3A VSV 5—Bloemendaal Vet.; HFC 7—EHS 3; Haarlem 8Kennemers 7. 3B RCH 9VVB 2; Brederode 2Swastika 2; THB 4Damiaten. 3C RCB 11DSK 2; Zeemeeuwen 4—Zand voort 6; VijfhuizenDroste 2; Spaarnevogels 3 —Haarlem 7. 3D DOADeCeO 2; Kennemers 8Schoten 4; Kenau 2>—Stormvogels 5; Spaarnestad 2 Beverwijk 4. 3E RCH 12Kenau 3; Zeemeeuwen 3 Spaarndam 2. 3F Kennemers 6Schoten 5; Ripperda 3 DIO 4; HFC 6Stormvogels 6; Heemstede 2- EHS 4. 3G Hillegomrvo 2; BFC 5Bloemendaal 4; DKTZandvoort 5; Heemstede 3DWO 3. 3H EHS 2—Kinheim 6; HSV—VVB 3; EDO 7—VSV 6. 4A KemphaanSpaarnestad 3; EHS 6 Spaarnevogels 4; EDO 10Kennemers 9; DeCeO 3—SV 34; VVB 4—Heemstede 4. 4B WK 3—RCH 13; Haarlem 9—DSK 3; Ripperda 4—Vijfhuizen 2Bloemendaal 5Zand voort 7. 4C wamiaten 2—Kemphaan 2; Swastika 3— Brederode 3; EHS 5—SV 34 2; Schoten 6 DeCeO 4. 4D EDO 9HSV 2; Zeemeeuwen 5VOG 2; Zandvoort 8Dio 5; Spaarnevogels 5DKT 3; VI. Vogels 3Ripperda 5. Het elftal der Heemstedenaren luidt Zondag als volgt: Neve Vinken, Bierman, Draijer, Kortekaas, Leuven, Toledo, v. d. Linden, Mariens, Ruigrok, Gieske N.K. heeft noodig: veel afdeelingen; veel le den. In N.K. moet het enthousiast ideaal heer- schen: Geen stad of dorp in Nederland zonder afdeelingen, zonder leden. Dure plicht en verantwoordelijk bewustzijn moeten alle afdeelingsbesturen en cursusleiders bezielen: alle oude en nieuwe afdeelingsleden. ook leden van N.K. en I.K.E.U, Elk lid individueel moet het als zijn bewust en waardig Katholieke taak rekenen: mede te werken aan ontwikkeling en uitbouw van af deeling, Bond en Unie, door ledenwerving on der niet- en verkeerd georganiseerde Katholie ke Esperantisten. Paus Pius XI heeft gezegd in een toespraak tot de Universiteitsstudenten van de K.A. in Italië: „Ook al zijn er voor het aanpakken van groote ondernemingen weinigen maar goeden noodig, toch komt er een oogenblik, waarop zij voor haar volledig welslagen de massa noo dig heeft. Want ook de massa heeft haar be langrijkheid; zij zal wel altijd aanmoediging en leiding blijven noodig hebben, maar bij slot van rekening kan zij alleen breede en stevige posities veroveren." Laat deze woorden op ons inwerken om met vereende krachten, met velen in massa, met moed, volharding en 't heerlijk enthousiasme onzer pioniers te strijden en te lijden.... (Uit „Nedërlanda Katoliko"), Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement van J. P. Slot, bouwondernemer. Haarlem. Deze lijst telt 12 crediteuren met een totaal passief van 34.477,65, waarvan preferent 3738 69. De ba ten zijn nog niet volledig bekend, De voornaam ste crediteuren zijn A. van Riel, borg 12.505,04, N.V. Ned. Voorschotbank, borg 11.55530. Voor de competitie van den N. H>. S. B. werd deze wedstrijd Woensdag j.l. in het Jeugdhuis an de Donkere Laan te Bloemen daal gespeeld. De uitslag luidt: Bloemendaal IHeemstede I J. VreekenMantz 0—1 Van WoeringKroese afgebr. MarseilleHulshoff Pol 1—0 BabeliowskySteenken BolsenbroekVan Bsederode Van Dortv. d. Leek 0—1 H. HogenbirkThürkow 1—0 VerberneKubatz afgebr. v. d. BronkWesselink W. Hogenbirkv. d. Lint 0—1 Voorloopig De afgebroken partijen staan voor Bloemen daal gunstiger. De uitslag van den wedstrijd Bloemendaal IIIHaarlem III luidt voorloopig 54 voor Bloemendaal. De D.H.V.B.-competitie heeft tot op het huidige oogenblik een bevredigend verloop gehad. De laatste Zondag, waarop in ver band met het feest van Allerheiligen vrijwel niet voor de competitie is gespeeld, was een uitgezochte gelegenheid om eens op adem te komen en te zien in hoeverre de strijd zich reeds begint af te teekenen. En onze eerste indruk na een vijftal competitie wedstrijden is, dat er een groote verschui ving heeft plaats gevonden in de onder linge krachtsverhouding, vergeleken bij het vorige seizoen. Maar dezelfde spanning- zal ook dit seizoen de competitie aantrekkelijk maken De eerste klasse van afd. Noord maakt op den vlotten gang van zaken een uitzondering en hier zien we het opmerkelijke feit dat de kampioen van het vorige jaar, Voorwaarts, de onderste plaats bezet. Voorwaarts speelde slechts één wedstrijd, een bewijs dat het hier minder vlot verloopt omdat er bovendien nog verschil lende ploegen met twee wedstrijden ook al niet veel zijn opgeschoten. Ondertusschen is het programma voor mor gen uiterst belangrijk omdat b.v. Voorwaarts in Uitgeest U.S.V. krijgt te bekampen, een opgave welke onder de gegeven omstandigheden zeer zwaar is daar U.S.V. met 6 punten uit 4 wed- sti ijden een goed figuur slaat, heel wat beter dan verleden jaar toen ternauwernood aan de laatste plaats werd ontkomen. Maar ook de wedstrijd Oranje WitSt. George is zeer be langrijk. Laatstgenoemd elftal bezet de bovenste plaats met vier gespeelde en gewonnen wed strijden, terwijl Oranje Wit ook al zeer goed van start is gegaan met 'twee gelijke spelen en een overwinning uit drie wedstrijden. Zou Oranje Wit er in slagen St. George de eerste nederlaag toe te brengen, dan wordt het pro bleem in deze afdeeling al zeer ingewikkeld. De Valken en K.G.B. bereikten dezelfde re sultaten, zoodat een gelijk spel tusschen deze ploegen niet onmogelijk is, terwijl E.S.V. waar schijnlijk de derde nederlaag tegemoet gaat nu dit elftal bij Zeevogels op bezoek moet. En dan wordt de positie van E.S.V. bepaald slecht. In de reserve afdeeling gaat het beter. Slechts Santpoort staat morgen voor een zeer las tige taak. Niet alleen dat de club uit Ken- nemerland als gastvrouwe optreedt van het in topvorm zijnde H. B. C., het feit dat in dezen strijd tegen de geduchte Heemsteedsche combinatie vrijwel de laat ste kans op het kampioenschap ligt voor de Roodbroeken, stempelt deze ontmoeting tusschen de aloude tegenstanders uit Santpoort en Heemstede tot een der be langrijkste wedstrijden van dit seizoen. Een wedstrijd met traditie en een beslis- senden inzet voor beide partijen.... Is het wonder dat voetballievend Haarlem leeds eenige weken reikhalzend heeft uitgezien naar het treffen tusschen Santpoort en H. B. C,? De eerste verrichtingen in beide kampen hebben volop voldoening gegeven. Weliswaar begon Santpoort minder goed door tegen de kampioenen te verliezen, maar de Santpoorters herstelden zich dermate dat men in het Rood- broekenkamp het verdere verloop der competi tie met vertrouwen tegemoet zag. Werd niet 't sterke Onze Gezellen geslagen, de club waar tegen Spartaan slechts een gelijk spel kon be halen? Met recht moest de aandacht gevestigd worden op de volgelingen van Piet Smit die voor Spartaan en.... H. B. C. de grootste con currenten beloofden te worden. De oude roem scheen herleefd. De inzinking was schijnbaar achter den rug en Santpoort werd weer de geduchte ploeg uit vroegere sei zoenen. Totdat twee weken geleden in Schie dam aan alle illusies een einde werd gemaakt. Een smadelijke 72 nederlaag tegen Excelsior was een onverwacht koude douche. Een groote teleurstelling voor de Santpoorters en deze ne derlaag is alleen goed te maken door een over winning op een der ernstigste kampioenscandi- daten. Is een schoonere gelegenheid denkbaar om het geschoktê vertrouwen te herstellen nu de jongens van Berkenrode op bezoek komen? Santpoort en omgeving leven de laatste da gen in koortsachtige spanning want iedereen is er van overtuigd dat in den strijd tegen H. B. C. voor Santpoort de laatste kans ligt. Door dezen wedstrijd te winnen zou alle hoop nog niet verloren zijn en mogen we de Roodbroeken weer als gevaarlijke candidaten voor den eere- titel brandmerken. Er staat dus voor Sant poort alles op het spel en men kan er van verzekerd zijn, dat H. B. C. een warme ont vangst wordt bereid. En hoe staat H. B. C. tegenover dezen wed strijd? Onze Heemstedenaren zijn, zooals reeds gezegd, momenteel in grootschen vorm en schijnen regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Uitgezonderd het gelijke spel tegen Spartaan in Rotterdam, hetgeen ondertusschen een zeer goede prestatie is, werden alle wed strijden gewonnen en dat op een wijze welke aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. De geweldige 90 zege over D. H. L., op den zelfden dag als waarop Santpoort met groote cijfers van Excelsior verloor, heeft grooten in druk gemaakt. Maar wat het meeste frappeert is het feit dat de Heemsteedsche achterhoede enorm aan kracht heeft gewonnen. De zwakke plek in de Heemsteedsche ploeg is de laatste jaren de defensie geweest en nu deze zoodanig is her steld dat H. B. C. thans na vijf wedstrijden met een doelsaldo van 246 aan het hoofd gaat van alle eerste klassers in den I.V.C.B., mag men niet te licht oordeelen over de kracht van de Heemsteedsche combinatie. En wij zijn zeker de laatsten die zulks zullen doen. H. B. C. heeft ons volste vertrouwen in dit seizoen maar het neemt niet weg dat we de ontmoeting met Santpoort als een der lastig ste aanmerken. In den loop der jaren hebben de tegenstanders elkaar reeds dikwijls met af wisselend succes bekampt en, dit verhoogt de attractie voor morgen nog, steeds onder de meest belangrijke omstandigheden. En nu moge het ook waar zijn dat de totaal balans in het voordeel van H. B. C. overslaat, het doet aan het feit niets af dat het element van onzekerheid morgen in groote mate aan wezig is. Normaal achten we de Heemsteedsche ploeg sterker dan die der Roodbroeken maar juist nu Santpoort voor zijn laatste kans vecht en de Heemstedenaren den strijd tegen de Santpoorters als een van de zwaarste aanvoelen, worden wij genoopt inzake het voorspellen van een uitsag een afzijdige houding aan te nemen. Maar wel durven we de Haarl. Roomsche voet balliefhebbers aansporen den grooten strijd tusschen deze aloude rivalen te gaan bijwonen. Niet alleen vanwege het feit dat het een strijd is met een haast sensationeelen inzet, maar ook omdat de reputatie van beide ploegen ons er borg voor is dat deze strijd, hoe belangrijk hy tenslotte is, een ware propaganda zal wor den voor de katholieke voetbalbeweging. Juist dergelijke wedstrijden waarbij groote belangen zijn gemoeid, kunnen onze beweging veel goed doen indien zij op de juiste wijze worden be slecht. En we mogen er van overtuigd zijn dat naast de waarde van een zege, de propaganda voor de katholieke voetbalsport een groote rol zal spelen in de ontmoeting van morgen. En het zou nog meer effect sorteeren wanneer van dit treffen eens een record aantal toe schouwers getuige was. Daarom een aanspo ring onzerzijds aan de katholieke voetballief hebbers om morgen den belangrijken strijd tusschen Santpoort en H. B. C. te gaan bijwo nen. Men zal er geen spijt van hebben. N.E.A. 2 en Alw. Forward 2 vallen met twee wedstrijden eenigszins uit den toon. De stand luidt hier: Wilskracht 2 5 3 1 1 7 16— 8 Zeevogels 2 4 3 0 1 6 12— 8 D.O.S.S. 2 5 2 1 2 5 8— 9 De Meer 2 4 2 0 2 4 11— 6 V.V.Z. 2 4 2 0 2 4 7— 7 R.K.A.V. 2 4 2 0 2 4 9— 9 Alw. Forward 2 2 1 0 1 2 5— 6 N.E.A. 2 2 1 0 1 2 3— 7 Volendam 3 4 0 0 4 0 7—18 De zeer slechte positie van Volendam 3 valt hier wel bijzonder in het oog en ook voor mor gen zien we een nieuw échec voor de wijd- broeken in hun wedstrijd tegen V.V.Z. 2, dat waarschijnlijk een flinke rol zal gaan spelen. De krachten ontloopen elkaar echter niet veel en zoo kan het best gebeuren dat De Meer 2 zich weer sterk op den voorgrond plaatst wanneer dit elftal er in zou slagen uit van Zeevogels 2 te winnen. Een resultaat waarmee echter Wils kracht 2 eveneens gebaat zou zijn. Aangenomen althans dat de oud I.V.C.B.-ers van Alw. For ward 2 winnen. Wil R.K.A.V. 2 nog een kansje behouden dan dient van N.E.A. 2 gewonnen te worden hetgeen ondertusschen niet gemakke lijk zal gaan. De verhouding in de eerste klasse van het Centrum is wel geheel anders dan in het vorige .seizoen. Na de nederlaag va,n. St. Martinus tegen O.i'.V. volgde een nieuwe zwafe nederlaag tegen India en zoo zien we hier thans Z.P.C. en India met fraaie cijfers aan het hoofd. O.I.V. hand haaft zich echter prachtig al moet het vóór de IJmuidenaren een teleurstelling zijn geweest, dat het aanvankelijke 33 gelijk spel tegen Z.P.C. in een 23 nederlaag is veranderd door toewijzing van een protest. De stand is hier: Z.P.C. 4 3 1 0 7 13— 8 India 4 3 0 1 6 15— 6 The Unity 4 2 1 1 5 10— 8 O.I.V. 4 2 1 1 5 11— 9 St. Martinus 5 2 1 2 5 16—19 Gez. Vier 4 1 0 3 2 11—11 Purmerend 1 0 0 1 0 1— 7 R.O.D.A. 4 0 0 4 0 4—13 Z.P.C. kan zich vrijwel zeker op de bovenste plaats handhaven, want R.O.d.A. blijkt hier het zwakke zusje te zijn zoodat een nieuwe zege voor Z.P.C. in het verschiet ligt. Belangrijk is vooral het resultaat van den wedstrijd India The Unity. De tweede plaats is de voor- loopige inzet van dezen kamp, waarbij het dus geducht zal spannen. En naar onze meening is The Unity sterker dan India. O.I.V. heeft in de eerste vier wedstrijden ons zooveel vertrouwen geschonken dat wij dit elftal van het bezoekende Gezellen Vier zien winnen, waardoor de IJmuidenaren dan nog volop in de running zouden blijven. En sterk benieuwd zijn we naar de verdere verrichtingen van St. Martinus. Nu het morgen tegen Purmerend gaat zou een herstel in de lijn liggen, maar Pur merend is nog te weinig in actie geweest om een juist oordeel te kunnen vellen omtrent de kracht van deze ploeg. Het kon St. Martinus wel eens tegenvallen. Het is op het oogenblik te vroeg om op de zaak vooruit te loopen. maar de feiten doen ons vermoeden dat in de reserve-afdeeling de strijd hoofdzakelijk zal gaan tusschen Lisse 2 en H.B.C. 2. T.Y.B.B. 2 en Onze Gezellen 2 zijn wat afgezakt en de twee eerstgenoemden spelen in zoodanigen constanten vorm, dat we nauwe lijks meer aan een falen kunnen gaan denken. H.B.C. 2 moet morgen een lastigen tegenstander bekampen, maar uiteindelijk zullen de D.E.M.- reserves het toch wel moeten afleggen tegen de Heemstedenaren. En bij den wedstrijd Onze Gezellen 2T.Y.B.B. 2 kan worden uitgemaakt wie nog een klein kansje mag houden. We vree zen het ergste voor de T.Y.B.B.-reserves. D.O.S. 2 Vitesse 2 is hierom belangrijk omdat de voorloopige bezetting der onderste plaats de inzet is. De thuisclub achten we sterker. In afdeeling Zuid is A.V.V. vervallen. B.S.M. heeft het kranige stukje uitgehaald om D.O.S. een puntje af te snoepen, zoodat de club uit Bennebroek nog wel meer van zich zal laten hooren. Ondertusschen is Alliance op den goe den weg voortgegaan en is thans de grootste concurrent van D.O.S. Nu deze ploegen elkaar morgen in Haarlem zullen bekampen, kan voor loopig worden uitgemaakt wie als de sterkste is te beschouwen. De cijfers luiden: D.O.S. Alliance 7 15— 3 4 9—2 Het geldt voor Alliance den eersten thuiswed- Bovengenoemde vereeniging organiseert op 22 Nov. ter gelegenheid van het eenjarig be staan een prestatiemarsch over 20 K.M. Het parcours loopt door de mooie omgeving van Haarlem. Inlichtingen en inschrijving bij den secretaris der vereeniging, den heer G. A. Ramaker, pres. Steynstraat 84, Haarlem (Noord). De inschrijving sluit Op 18 Nov, strijd in dit seizoen en dezen zullen de Haar lemmers op de juiste wijze trachten te eindigen. Gezien de daverende resultaten in „De Zilk" ach ten we Alliance in deze hoogst belangrijke ont moeting niet kansloos. B.S.M. krijgt thuis een prachtige gelegenheid de eerste overwinning te behalen nu Docos op bezoek komt. Een kans, welke de Bennebroekers zich niet zullen laten ontglippen. Van belang is voorts de ontmoeting Van NispenVogelen zang, een wedstrijd tusschen twee goede buren. De thuisclub zal moeite genoeg hebben hier het eerste puntje te veroveren. Tenslotte kan N.V.C. thuis van de Alph. Boys winnen. Voor de overige wedstrijden zie men het pro gramma. Ook voor de tweede-klassers wordt na een week stilstand de competitie weer voortgezet. In West I vermeldt het programma, waarmede men hier al aardig opgeschoten is, weer vijf wedstrijden, zoodat alle clubs morgen weer in het veld komen. Vooral van belang is de strijd in de hoofdstad tusschen R.K.A.V. en Forward. Eerstgenoemde club neemt met vijf gespeelde en gewonnen wedstrijden op het oogenblik een on genaakbare positie in, maar de club uit Hoorn behoort toch in ieder geval nog tot de concur renten, die niet onderschat mogen worden. Toch zullen de Amsterdammers o.i. wel aan het lang ste eind trekken. Constantius krijgt het hard te verantwoorden tegen N.E.A. en V.I.C. gaat in) Weesp tegen The Victory een vrij zekere neder laag tegemoet. De V.V.A.-reserves zullen zich verder wel de meerderen toonen van Volendam 2, terwijl wij benieuwd zijn of D.O.S.S. er tegen de Zwaluwen in zal slagen, revanche te nemen voor de 2—1 nederlaag, die de roodwitten on langs op eigen terrein tegen de Gezellenclub leden. In West II a heeft D.S.S.H. in Haarlem de beste kansen tegen D.E.M. Lisse is niet kansloos tegen Geel Wit, terwijl Vitesse vermoedelijk wel de punten zal veroveren op de Santpoort-reser ves. De strijd in Wijk aan Zee tusschen V.V.E. en Teylingen is er o.i. een van tegenstanders, die wel ongeveer aan elkaar gewaagd zullen blijken te zijn. Afdeeling Noord le klasse A Or.-Wit 1—St. George 1 Zeev. 1—ESV 1 De Valken 1KGB 1 USV 1Voorw. l Reserve le klasse A Wilskr. 2Forw. 2 NEA 2—RKAV 2 V'dam 3—VVZ 2 Zeev. 2De Meer 2 2e klasse ASparta 1—SVW 1 BVE 1—W.-Rood 1 Union 1REO 1 B ZAP 1Berdos 1 G.-Zw. 1—Vios 1 WSV 1—Meerv. 1 HSV 1—AFC 1 Reserve 2e klasse A KGB 2Sparta 2 SEW 2De Valk. 2 B USV 2Or.-Wit 2 ADO 2—AFC 2 Berdos 2Vitesse 3 Voorwaarts 2V.V.E 2 Derde klasse. A Strandv. 1Woudia 1 W.-Fr. 1—D.V.O. 1 W.F.C. 1S.E.W. 1 Blokk. 1Zouaven 1 BR.-W. 1—Con Zelo 1 S.R.C 1—G.-Zw. 2 Victoria 1Holland. 1 Reserve 3e klasse. AW.-R. 2—Valken 3 Zouaven 2REO 2 KGB 3—Strandv. 2 B Berdos 3—H.S.V. 2 ADO 3S.V.A. 2 Vios 2WSV 3 4e klasse. A A.F.C. 4SOS 1 S.V.W. 2—A.F.C. 3 E.S.V. 2Z.A.P. 2 B Alw. Forw. 3St. G. 2 St. Jan 1W.F.C. 2 Vict. 2St. George 3 Reserve 4e klasse B Meerv. 2S.D.E. 2 V.V.E. 3—V.V.Z. 5 Afdeeling Centrum le klasse. ARoda 1Z.P.C. l Purm. 1St. Mart. 1 O.I.V. 1—Gez. Vier 1 India 1—The Un. 1 Reserve le klasse A Onze Gezellen 2 TYBB 2 D.E.M. 2—H.B.C. 2 DOS 2Vitesse 2 2e klasse AV.D.O. 1—St. Louis 1 N.V.A. 1—R.C.M. 1 S.V.O. 1—P.V.C.B. 1 Or. Zw. 1—DES 1 B St. Bern. l^K.R.V. 1 V.V.S.B. 1—S.M.C 1 St. H. 1Foreholte Reserve 2e klasse. A De Zwal. 2De Meer 3 D.O.S.S. 3—The Un. 2 St. Mart. 2Wilskr. 3 V.V.Z. 3—The Vict. 2 B TYBB 3Lisse 3 Teylingen 2H.R.C. 3 Santp. 3G.-W. 2 DEM 3—B.S.M. 2 3e klasse. AI.E.V. 1—P.S.C.K. 1 S.D.E. 1—O.D.A. 1 S.V.A. 1St. Fancr. 1 B S.N.A. 1Nic. Boys 1 Majella 1—D.S.V. 1 OKI 1—DOS 3 V.C.H. 1N.V.C. 2 Reserve 3e klasse V.V.A. 4Wilskracht 4 VIC 2—V.V.Z. 4 Zwaluwen 3DOSS 4 B Z.P.C. 2Const. 2 Gezell. Vier 2Roda 2 PSCK 2Or.-Zw. 2 P.V.C.B. 2India 2 C St. Mart. 3—The Un. 3 DES 2V.D.O. 2 Wilskr. 5—India 3 St. Pancr. 2NEA 3 D Lisse 4TYBB 4 Foreholte 2 Onze Gezellen 3 H.B.C 4—O.I.V. 2 E ODI 2Docos 3 K.R.V. 2—St. H. 2 S.M.C. 2—DOS 4 4e klasse. ANAS 1—Z.P.C. 3 VIC 3—N.V.A. 2 Reserve 4e klasse. A De Meer 4Zwal. 4 Const. 3DES 3 V.D.O. 3St. Louis 2 B R.K.A.V. 5—V.V.Z. 6 Z.P.C. 4Purmerend 2 P.S.C.K. 3—V.V.A. 5 C Gez. Vier 3—NAS 2 R.C.M. 2DOSS 6 India 4S.V.O. 3 ODA 2Roda 3 D G.-W. 3—Alliance 2 Vogelenz. 2Santp. 4 Onze Gez. 4Lisse 5 TYBB 5O.I.V. 3 EI.E.V. 3—TYBB 6 D.S.S. 3—Lisse 6 DEK 3—Van Nispen 2 TYBB 7H.B.C. 5 F Docos 4St. Bern. 2 N.V.C. 3—Majella 2. Nic. Boys 3Meerb. 2 D.S.V. 2—Nic. Boys 2 Afdeeling Zuid. le klasse. A Westland. 1_R.C.D. 1 Velo 1St. Ignatius i L. en S. 1St. Lod. 1 Rava 1—P.E.C. 1 A.V.V. 1—S.G.V. 1 B Alliance 1DOS 1 B.S.M. 1Docos 1 v. Nisp. 1Vogelenz. 1 N.V.C. 1—Alph. Boys 1 Reserve le klasse A DONK 2—D.H.L. 2 BI. Zw. 2Leon. 2 Aeolus 2Exc. 2 GDA 2Spartaan S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2