Zoekt gij betrouwbaar rCJ 1 CJlCfcr CJfv Ï.A.CjfE 1 Plaats dan een „Omroeper' Personeel? zaterdag 7 november 1936 I voor S0'000 gezinnen De Zesdaagsche te Rotterdam begonnen. Een tapijt voor H. K. H. Prinses Hoe zullen de leiders uit den strijd komen? Een kalme mpetitiedag WAARSCHIJNLIJK GEEN VERANDERINGEN BEHOUDT GO AHEAD ZIJN VOORSPRONG? mmmm i»"1"»"""» ■'"""«Hm""! inmunuiHmmuuiinimuiiiiiiiHiiiiinimiiiiiiinnnininHiiuiiinimi| W^| W"^ MT^k. ^rW"< srnnniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiinitiiiiniiiiifinaiiiiiimiunnuiinmiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiuiuiiuuummii! VAN HET KATHOLIEKE KAMP In alle af deelingen is er felle con currentie tusschen de gegadig den voor de begeerde titels Verrassingen blijven mogelijk Het laat zich aanzien, dat Ajax in den strijd om den titel slechts weinig concurrentie krijgt P.S.V. in een lastig parket - Na een onderbreking in verband met het feest van Allerheiligen, wordt de eerste- klasse-competitie thans met een vrijwel vol ledig programma voortgezet en als er mor gen geen stagnatie komt, wat trouwens niet te verwachten is, heeft het meerendeel der eerste klassers een derde deel van het pro gramma achter den rug. Hoewel men dus reeds vrij ver gevorderd is, valt er toch in de meeste gevallen nog heel weinig van te zeggen, welke clubs in het verder verloop der competitie bij den strijd om de titels betrokken zullen zijn. Natuurlijk kan er op het oogenblik wel een schifting worden ge maakt. maar er zijn toch in alle afdeelingen eigenlijk nog een heele reeks gegadigden. In verband met het geringe krachtsverschil tus schen een groot aantal clubs laat het zich aan zien, dat het aantal concurrenten slechts zeer langzaam zal verminderen. Het toeval wil, dat in Zuid I morgen de vijf clubs, die de bovenste helft van de ranglijst vormen, uitkomen tegen de vijf ploegen, die in lagere regionen verkeeren. Ongetwijfeld hebben de eerstgenoemde clubs in de meeste gevallen wel kans om succes te boeken, maar wij zouden toch niet graag met stelligheid durven beweren, dat dit morgen inderdaad het geval zal zijn. R.K.V.VXi. speelt in zijn vijfden thuiswedstrijd tegen Kimbria, dat in deze Maastrichtsche derby heel wat moeite zal hebben om het tegen de Lambertusclub te bolwerken. Kimbria's presta ties zijn tot nu toe niet zoo daverend geweest en zij geven zeker geen aanleiding om morgen voor de roodbroeken veel succes te verwachten. Kerkrade krijgt eveneens zijn geluk te be proeven in een plaatseliiken wedstrijd en wel tegen Chevremont. dat zich niet veel illusies behoeft te maken, tenzij de Geitenbergers, die nog geen enkel punt wisten te veroveren, voor een verrassing zorgen. Valkenburg maakt op het oogenblik ook deel uit van de bovenste groep, maar het is lang niet zeker, dat de Valken hier nog lang zullen vertoeven. Zil komen morgen in ieder geval reeds tegen Geleen in een lastig parket en zullen zelfs o.i. de grootste moeite hebben om een punt te bemachtigen. Ook de Sittardsche Boys komen voor een verre van gemakkelijke taak te staan, want zij moeten in Schaesberg den strijd aanbinden tegen R.K.O.N.S.; een tegenpartij, die niet mag wor den onderschat. Laura kan tenslotte zijn posi tie verbeteren door in Eygelshoven de punten te ontnemen aan het bezoekende R.K.N.A.C. Dongen heeft in Zuid II een voorsprong van twee punten, welken voorsprong de leiders kun nen behouden door morgen van Schijndel te winnen, wat voor de zwartwitten vermoedelijk met geen onoverkomelijke moeilijkheden ge paard zal gaan. Wilhelmina en Brat%»jia zul len ongetwijfeld hun best doen, om te zorgen, dat de leiders hun voorsprong niet vergroe- ten. De club uit Weert trekt naar Blerick om haar krachten te meten met S.V.B., dat welis waar op eigen grond nog ongeslagen is, maar het desniettegenstaande toch heel zwaar te verantwoorden zal krijgen, hoewel de thuisclub wel in staat moet worden geacht om Wilhelmina eventueel een gelijk spel af te dwingen. Braban- tia moet in Eindhoven geducht op zijn hoede zijn tegen Mulo, dat zich na een zwak begin steeds beter gaat weren. Toch ligt nu een suc ces van de Helmondsche club oi. niet in de lijn der verwachtingen en wij vermoeden, dat de schaal wel in het voordeel der Eindhovensche roodbaadjes doorslaat. R.K.T.V.V. moet dit jaar blijkbaar tot de zwakkere broeders worden ge rekend. Ook morgen zal er weer heel wat worden gevergd van de Tilburgsche rood-wit- blauwen, die bij de Venlosche Boys op bezoek komen. Wel is de Brabantsche club niet bij voor baat kansloos, maar het zal haar toch zeer moeilijk vallen om de Limburgsche club te weer staan. Best Vooruit komt thuis in het veld tegen Kolping, dat evenals zijn plaatsgenoot niet al te best begon, maar zich daarna goed is gaan herstellen. Dit herstel van de Helmondsche club kon morgen wel eens worden voortgezet. In het Oosten neemt Vosta met drie gespeel de en gewonnen wedstrijden een fraaie positie in, die voor de Enschedesche club mooie perspec tieven opent. De weg naar het kampioenschap is echter niet gemakkelijk; er zullen heel wat gevaarlijke klippen moeten worden omzeild, wat veel stuurmanskunst vereischt en bovendien lig gen er kapers op de kust. Een der gevaarlijkste klippen, die de leiders op hun weg vinden is Ulft, waar de Enschedesche roodhemden mor gen de wapens moeten kruisen met S.D.O.U.C. Vosta zal niet gemakkelijk struikelen, maar morgen is toch zeker dubbele waakzaamheid noodig om met den vollen buit naar Enschede terug te kunnen keeren. Het zal ons benieuwen! De Treffers staan klaar om bij den geringsten misstap van Vosta de leiding weer over te ne men en om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, zu len zij morgen in Deventer wel vast beide punten aan Altior ontnemen. Emos spreekt op het oogenblik ook nog een duchtig woordje mee, iets wat de Lobithsche Boys morgen in En schede wel eens kunnen ondervinden. Niet, dat De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, bracht Vrijdag een bezoek aan den Amerikaanschen torpedojager .Porter" in de Amsterdamsche haven, waar hij ontvangen werd door commandant F. B. Royal Ondernemingsgeest en vakkennis hebben de .Terong Blanda", een oor spronkelijk tropische vrucht, op Europeesche tafels gebracht, nu ze in Holland- sche kassen gekweekt wordt Pijnenberg en W-ais, een der favoriete koppels in den Zesdaagsche, welke Vrijdagavond te Rotterdam in de Nenijto- hd is aangevangen, even voor den start In de Nenijto-hal te Rotterdam is Vrijdagavond de Zesdaagsche wielerwedstrijd aangevangen, waarvoor Rie Mastenbroek het start schot loste. De renners aan den start die in beide gevallen tot een goed einde kunnen brengen. H.B.C. trekt nl. naar Santpoort, dat altijd een lastige tegenstander voor de withem- den is geweest en bovendien op het oogenblik thuis nog geen enkel punt heeft behoeven af te staan. Toch kan H.B.C. dezen strijd met ver trouwen tegemoet zien, als de Heemstedenaren tenminste in vorm zijn. Men kan er echter wel op rekenen, dat het zal spannen. Spartaan moet in Rotterdam zijn krachten meten met Excelsior, den nieuwen eerste klasser uit Schiedam, die zich reeds op fraaie wijze zijn plaats in dit milieu heeft waardig getoond. Ook nu zullen de zwarthemden uit de Maas- stad wel zegevieren, maar zij kunnen aan den anderen kant wel verwachten, dat de Schiedam mers zich tot het uiterste zullen verweren. Het zou voor deze club toch immers een buitenge wone eer te zijn, om de runners-up te laten strui kelen of hun een punt te ontnemen. Gr. Willem heeft zich den laatsten tijd wel wat hersteld, maar het blijft toch de groote vraag of de Ha genaars het morgen in de residentie tegen Onze Gezellen zullen kunnen bolwerken .Wij vermoe den, dat de Haarlemmers aan het langste eind zullen trekken, iets wat verder ook wel het geval zal zijn met D.H.L., dat in Delft tegen G.D.A. in het veld komt. K.N.V.B. het Emos zoo gemakkelijk zal vallen om de nieuwelingen te kloppen, maar de Enschedesche club is thans nog ongeslagen en wist b.v. ook de Treffers tot overgave van den buit te dwin gen, zoodat de vooruitzichten voor de Gelder- schen toch niet zoo heel gunstig zijn. V.D.Z. ontvangt in Arnhem Vogido, dat alle zeilen zal moeten bijzetten om in de Geldersche hoofd stad stand te kunnen houden, want de Arn hemmers kunnen deze gelegenheid wel eens aan grijpen om ook op eigen grond een overwinning te behalen. 'sHeerenberg en Quick zijn o.i. twee tegenstanders, die elkaar niet veel ontloopen. De Oldenzalers hebben een productieve voorhoede, maar zij beschikken over een verdediging, die dikwijls juist nog een doelpunt meer door laat, dan de voorhoede scoort. Men zie b.v. slechts naar de twee 54-nederlagen en het 55 gelijk spel van de Oldenzalers. Misschien zijn zij echter morgen fortuinlijker? In West I boekt V.V.A. het eene succes na het andere en deze club uit Amsterdam-Noord is op het oogenblik wel de ernstigste candidaat voor den eere-titel. Er kan echter nog van alles gebeuren en er zal een zeer zware strijd moe ten worden gevoerd voor het zoover is. Het con stante spel van V.V.A. geeft echter terecht aan leiding tot groote verwachtingen en deze zul len zij ook morgen wel niet beschamen, hoewel zij een niet gemakkelijke plaatselijke ontmoe ting op hun programma hebben staan. V.V.A. komt n.l. op bezoek bij De Meer en deze club, die gewoonlijk juist tegen de sterkste tegen standers haar beste spel laat zien, is zeker in staat om het haar plaatsgenoote geducht lastig te maken. Men kan in de Meer wel op de noo- dige spanning rekenen, hoewel het toch vreemd moet gaan, als V.V.A. tenslotte niet de punten in de wacht sleept. Volendam moet op eigen grond zijn geluk beproeven tegen T.Y.B.B., de Haarlemscche club, die zich in deze afdeeüng tot nu toe zeer verdienstelijk heeft geweerd en dit ook ongetwijfeld tegen de wijdbroeken zal doen. Toch moeten de kansen van laatstgenoem den wel hooger aangeslagen worden, want het lukt den bezoekers maar zeer zelden om op het Volendam-veld succes te behalen, al blijft er natuurlijk een mogelijkheid bestaan, dat de geelzwarten voor een verrassing zorgen. E.M.M. sluit op het oogenblik de rij, maar desondanks zal Wilskracht, dat morgen in Hilversum op be zoek komt, goed doen de roodwitten niet te onderschatten, als de Amsterdammers tenmin ste plannen hebben om hun puntenaantal te vergrooten. Het sterke V.V.Z. ontvangt S.D.O., dat een vrij ondankbaar werk krijgt, want wij vreezen voor de Bussumsche club, dat zij, ook al zet zij haar beste beentje voor, niet bij machte zal zijn om den ongeslagen Zaandam mers den voet dwars te zetten. H.M.S. en V.V.Y. twee clubs, die eenigszins in het gedrang zijn geraakt, zullen elkaar in Zuilen ontmoeten en daar trachten hun positie te verbeteren. V.V.Y., dat pas zijn eerste zege behaalde, zal aange moedigd door dit succes, natuurlijk alles in het werk stellen om opnieuw een overwinning te behalen, zoodat de Zuilensche roodwitten wel mogen oppassen, als zij niet overrompeld willen worden. Of wordt het een verdeeling der pun ten, een resultaat, dat nog niet zoo vreemd zou zijn? West II is de eenige afdeeling, waarin mor gen slechts vier wedstrijden worden gespeeld, daar S.J.C. en Leonidas vrijaf hebben. H.B.C. is op den laatsten competitiedag Spa-taan voorbij gestreefd, waardoor de spanning hier nog meer is toegenomen, want elke misstap van de Heemsteedsche club zou Spartaan weer in de gelegenheid kunnen stellen de leiding over te nemen. Nu hebben beide concurrenten toe vallig morgen moeilijke wedstrijden, hoewel zij In tegenstelling met de laatste weken, kan men thans eigenlijk spreken van een kalm, K.N.V.B-programma, dat nu eens geen „big-matches" vermeldt, maar dat daarom niet minder interessant is. Ajax heeft het oogenschijnlijk in afdeeling I gemakkelijk om zich te handhaven, maar toch zullen de Amsterdammers, die aan den Wilgen- plas bij Xerxes op bezoek komen, goed doen het niet te licht op te nemen tegen de Rotter- damsche zebra's, die er zeker niet voor zullen terugschrikken om de leiders te laten struikelen, als zij daartoe de kans zien. Ajax schijnt ove rigens dit jaar rechtstreeks op het kampioen schap af te stevenen, want concurrenten van beteekenis hebben de roodwitten niet, al kan er natuurlijk nog veel veranderen.. C.V.V. is de eenige club. die de Ajacieden op het oogenblik nog eenigszins kan bedreigen, maar wij gelooven toch niet, dat het zoover komt. C.V.V. behoeft o.i. niet onder de serieuze kampioenscandidaten te worden gerekend, al heeft de club uit Char- lois morgen de beste kansen om van A.D.O. te winnen. Excelsior en D.F.C., twee ploegen die vrijwel aan elkaar gewaagd zijn, zullen elkaar eveneens bekampen in Rotterdam, zoodat de voetballers in de Maasstad de keuze hebben tus schen niet minder dan drie wedstrijden, terwijl er bovendien ook nog in Schiedam wordt ge speeld. D.H.C. is zich aardig gaan opwerken en heeft door eenige achtereenvolgende over- I winningen van zich doen spreken, maar toch gelooven wij, dat een nieuw succes der Delfte naren, die morgen in IJmuiden bij de Storm vogels op bezoek komen, nog lang niet zeker is. Blauw-Wit kan o.i. te Amsterdam zonder al te veel moeite de punten veroveren op het zwakke R.C.H. In afdeeling II wordt het morgen over en weer een ontmoeting tusschen de leidende clubs en de Zaanstreek. Fejjenoord trekt n.l. naar Zaandam om daar den strijd aan te binden te gen Z.F.C., den eenigen eerste klasser, die nog geen overwinning wist te behalen. Hierop zullen de Zaandammers ook morgen niet behoeven te rekenen, want het staat vrijwel zoo vast als een paal boven water, dat de Rotterdammers met vlag en wimpel winnen. Haarlem zal aan den Schoterweg zijn geluk moeten beproeven tegen het stugge K.F.C., dat voor de roodbroeken geen gemakkelijke tegenpartij is, hoewel een Haar- lemsche zege wel in de lijn der verwachtingen ligt. Bijzonder interessant wordt de strijd in de hoofdstad tusschen D.W.S. en V.S.V., twee clubs, die op het oogenblik in puntenaantal gelijk staan. De Amsterdamsche blauwzwarten hebben in hun laatsten wedstrijd tegen Haarlem laten zien, dat men met hen terdege rekening moet houden. Bovendien beschikken zij over een uiterst solide achterhoede, terwijl hun geheele elftal den laatsten tijd goed in vorm is, zoodat de Amsterdammers o.i. ook dezen strijd met vertrouwen tegemoet kunnen zien. In Schiedam zullen Hermes-D.V.S. en Sparta trachten elkaar de punten te ontnemen, waarbij het niet onmo gelijk is, dat het betrekkelijk geringe krachts verschil een verdeeling van den buit tot gevolg heeft. Dit dan altijd als een der twee ploegen niet al te zeer uit den toon valt, want erg constant is het spel niet, noch van de Schiedam mers, noch van de Rotterdammers. Wie de ge lukkige zal zijn in de Haagsche derby tusschen V.U.C. en H.B.S., twee clubs, die pas hun eerste zege binnenhaalden, is met geen mogelijkheid te voorzien. In het Oosten heeft Go-Ahead nog steeds een kleinen voorsprong, maar om dezen te be houden zullen de Deventenaren morgen in Zwolle tegen P.E.C. hard moeten vechten. Het zou niet de eerste maal zijn, dat de Zwolsche club den leiders een poets bakte en de kans, dat de rood-gelen b.v. slechts een punt bemach tigen lijkt ons zeker niet denkbeeldig. Wel krijgt Heracles het in Hengelo tegen Tubantia even min gemakkelijk, maar de Almelosche club zal hier toch wel op den buit beslag weten te leg gen. Een derde belangrijke ontmoeting in deze Het tapijt, dat de Naarden- sche burgeres sen voor H. K. H. Prinses Juli ana en Prins Bernhard heb ben vervaar digd, is gereed De Amerikaansche torpedojager .Por* ter", die een bezoek aan de Amster damsche haven brengt, aan den steiger van de Holland-Amerika Lijn afdeeling is ongetwijfeld de strijd in Apeldoorn tusschen A.G.O.V.V. en Enschede, twee clubs die ook nog lang niet uitgeschakeld zijn. Ook de kansen staan hier wel ongeveer gelijk. Of is het voor A.G.O.V.V. een ongunstige omstandigheid, dat de blauwhemden thuis spelen, waar zij tot nu toe reeds tweemaal verloren, terwijl zij juist in hun uitwedstrijden ongeslagen bleven? De Enschedesche Boys, die een weinig fraaie positie innemen, zien morgen misschien kans hun pun- ten-aantal te vergrooten door een succesje tegen N.E.C., dat morgen naar Twente trekt. Wage- ningen en Z.A.C., eveneens twee der zwakkere broeders, ontmoeten elkaar op het veld van eerstgenoemde club. Wordt ook hier een pun- tenverdeeling het resultaat? Hoe zal het morgen in het Zuiden gaan met P.S.V., dat Bleijerheide op eigen terrein moet bekampen? De Limburgsche club is thuis nog ongeslagen en zal natuurlijk alles in het werk stellen om dit te blijven, zoodat de Eindhoven sche club nu juist geen gemakkelijke opgave krijgt op te lossen. De kans, dat zij een punt verspeelt, is lang niet gering. N.O.A.D. kan in dat geval met de leiders gelijk komen, als deze club den plaatselijken strijd in Tilburg tegen Longa weer tot een goed einde brengt. De vorige wedstrijd werd met 43 gewonnen door N.O.A.D. dat zich ook nu wel de meerdere van zijn plaatsgenooten zal toonen. N.A.C. kan de pun ten thuishouden, als de Bredasche club er ech ter voor zorgt Juliana niet te onderschatten. Eindhoven zal ook nu zeer moeilijk succes kun nen boeken en een nederlaag tegen Roermond is wel waarschijnlijk. B.V.V. ontvangt M.V.V, dat zich van de reis naar Den Bosch wel niet veel illusies zal maken. Het zou tenminste al vreemd moeten gaan, als de punten niet in de Brabantsche hoofdstad blijven. Be-Quick zal zich in het Noorden wel hand haven door een zege op Leeuwarden. G.V.A.V zal daarentegen in Assen op zijn hoede dienen te zijn tegen Achilles, dat pas nog Velocitas klopte en ook nu wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen. Veendam heeft de beste kansen tegen Friesland, terwijl bij Velocitas— Sneek en H.S.C.Hoogezand de kansen tegen elkaar opwegen. SLUIT U AAN OOK GIJ EEN ABONNEMENT I VEERTIENDAAGS VERSCHIJNEND PROPAGANDABLAD f DER R.K. STAATSPARTIJ ABONNEMENTSPRIJS F1.- PER JAAR ADMINISTRATIE MAURITSKADE 25 DEN HAAG I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 8