I WIJ LUISTEREN NAAR HOUTENS CACAO FINANCIEN Sport en spel De weerstoestand Dagfilm WOENSDAG 11 NOVEMBER 1936 V/\IN Wreedheden tegenover inlanders Nederland in den vreemde Duitsch motorschip aan den grond Bij Vlissingen uit 't roer geloopen Weer vlot De Jessica op sleeptouw INBRAAK IN VILLA VAN DE KONINGIN Reeds tien personen gearresteerd DIEVENCOMPLOT IN HET WESTLAND Knecht van graanhandelaar gesnapt DO O DEL IJK AUTO-ONGELUK ONDER ELST De dader komt zich aanmelden DE DIPHTHERIE-EPIDEMIE TE KERKRADE Nog 13 patiëntjes in 't Ziekenhuis DE OVERVAL TE ALPHEN Straf der daders bevestigd Gezaghebber ontslagen en contro leur met verlof gezonden HET HUWELIJK VAN ONZE PRINSES De Vorstenlandsche delegaties met de Marnix vertrokken M. OOSTWOLD OVERLEDEN Lid van Ged. Staten van Friesland IN REGENPUT GEVALLEN Klein meisje te Almelo bij het spelen verdronken LEERLING-MACHINIST GEDOOD Rente-bijschrijving spaarbank boekjes Naturalisatie KUNSTIJS GEOPEN Handel op Bombay WIELRENNEN DUITSCHLAND—NEDERLAND VOETBAL Het Feyenoord-stadion Parkeervraagstuk bevredigend WEER REGEN EN STORM HET OOSTELIJK ELFTAL Noord-Duitsche elftal GYMNASTIEK DE FEDERATIE-KERNDAG Samenstelling der Bossche ploeg KERNDAG TE ENSCHEDE De ploeg van het Aartsbisdom AAN Lm elijks [D Donderdag 12 Nov. K.R. O.-PROGRAMMA K. V.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS Golflengten Door electrischen stroom getroffen DE VAN DER WIJCK-RAMP Over de oorzaak bestaan nog slechts vermoedens GEMEENTESECRETARIS VAN LOSSER Nog vijf koppels aan den kop Stand bij de neutralisatie op de Rotterdamsche Zesdaagsche miste, keek toevallig in den put en tot haar groote ontsteltenis zag ze 't daarin liggen. Zij haalde het direct bij de kleertjes naar boven. Toen dr. Niekus ter plaatse verscheen, bleek zijn hulp niet meer noodig, daar de levensgeesten van de kleine reeds geweken waren. Eenigen tijd geleden werd in een der Londen- sche bioscopen een film over Nederland ver toond, waarin Nederlandsche visschers werden voorgesteld, levende paling etende. De vereenl- ging „Nederland in den vreemde" werd hiervan in kennis gesteld en heeft thans mogen berei ken, dat deze dwaze passage uit de film werd gelicht. Het Duitsche motorschip Weser van den Nord Deutschen Lloyd te Bremen, op weg van Ant werpen naar Rotterdam, is in den afgeloopen nacht om twee uur te Vlissingen op de Nolle- plaat aan den grond geloopen en blijven zit ten. Het schip is vermoedelijk uit het roer ge loopen. Vier sleepbooten zijn ter assistentie aanwezig. Het Duitsche stoomschip Weser, dat in den afgeloopen nacht aan den grond is gevaren, is hedenmorgen tien uur op eigen kracht vlot ge komen. Het schip heeft de reis naar Rotter dam voortgezet. Omtrent het Duitsche s.s. Jessica, dat zich Dinsdag circa 25 mijl ten Noordwesten van het lichtschip „Haaks" in moeilijkheden bevond en dat assistentie zou verkrijgen van de sleepboot Utrecht van de firma Wijsmuller, vernemen wij nader, dat deze sleepboot, die in Nieuwe Diep is gestationneerd, de Jessica met een gebro ken roer opgepikt heeft. Hedenmorgen bevond de sleepboot Utrecht zich ter hoogte van het lichtschip Haaks op weg naar IJmuiden. Het aantal arrestaties voor den diefstal in een onbewoonde villa van de Koningin te Apel doorn is inmiddels tot tien uitgebreid. Het zijn allen personen uit Apeldoorn, die bij cle politie niet gunstig bekend staan. Enkelen van hen blijken tevens schuldig te zijn aan inbraken in onbewoonds zomerhuisjes te Beekbergen. De politie heeft in het Westland een com plot van helers en een steler van granen op gespoord, die reeds eenige jaren hun bedrijf hebben uitgeoefend. Zoowel te Monster, Hoek van Holland, als 's Gravenzande, en in eenge andere plaatsen zijn vertakkingen van de diefstallen-serie ontdekt, waaraan zekere de G. uit 's-Gravenzande zich schuldig maakte. De graanhandelaar S. te Monster kwam reeds gedurende eenige jaren op zijn voorraden gra nen hoeveelheden tekort, die soms niet onbe langrijk waren. Ook met zijn knecht, die reeds vele jaren bü hem werkzaam was en vol vertrouwen genoot, werd deze kwestie besproken, doch niet tot een oplossing gebracht. Totdat dan nu de politie ontdekt heeft, dat deze knecht groote hoeveel- «heden producten van zijn patroon heeft gesto ken. De man laadde bij het bezorgen van bestel lingen in het pakhuis meer op zijn wagen, en dat verkocht hij dan aan personen, die hun me dewerking daarvoor verleenden. Zoo heeft de politie te Hoek van Holland een caféhouder aangehouden, die belangrijke hoe veelheden meel van de G. afnam, en daarvan weer verkocht aan iemand op het eiland Ro zenburg. Ook te 's-Gravenzande had de G. een afzet gebied verkregen, in hoofdzaak van bakkers- bloem. Het staat nog niet vast, in hoeverre andere helers hierbij betrokken zijn. In totaal zou de G. in de afgeloopen jaren zijn patroon voor plm. f 2300 hebben benadeeld. Naar wij vernemen heeft G- H. te Apeldoorn zich dezer dagen bij den substituut-officier te Arnhem aangemeld als schuldige van het doo- delijk auto-ongeval, dat enkele maanden ge leden onder Eist op den rijksstraatweg Arnhem Nijmegen is voorgekomen Bij dit ongeval zijn twee mijnwerkers, die te voet uit Limburg op weg naar Drente waren en op den berm van den weg zaten te rusten, aangereden door een auto, waarin twee dronken personen, H. uit Apeldoorn en M. uit Amsterdam, zaten. Een der mijnwerkers is overleden. Aanvankelijk wezen H. en M. elkaar aan als bestuurder van den auto. Op het oogenblik worden in het ziekenhuis te Kerkrade nog 13 patiënten, lijdende aan aiphtherie, verpleegd, allen leerlingen van de R. K. meisjesscholen te Bleijerheide. Een der kin deren is zwaar ziek. Alle kinderen dezer scholen ten getale van 500 worden in het ziekenhuis door den geneesheer-directeur, dr. A. Willemse, met assistentie van de huisartsen, onderzocht, lederen dag rond 100. Een bacillendraagster is reeds ontdekt; het is een onderwijzeres, die met ziekteverlof gezonden is. Het Haagsche Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij de monteur E. B., en de koopman W. S„ afkomstig uit Selle (D.), wegens poging tot diefstal, voor afgegaan door geweld, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend, zijn veroordeeld, ieder tot vijf jaar gevangenisstraf. Verdachten hebben in den nacht van 25 op 26 Mei jj. den garagehouder Lieshout uit Lei den, die hen naar Alphen vervoerde, aldaar overvallen, met de bedoeling zich van zijn auto meester te maken, welke toeleg evenwel niet gelukte, daar het slachtoffer, dat door een hunner met een hamer op het hoofd werd ge slagen, nog om hulp kon schreeuwen en bo vendien het contactsleuteltje van den auto bij zich had gestoken. BATAVIA, 11 Nov. (Aneta). Naar de Java- Bode meldt, is de gezaghebber B. te Laran- toeka ontslagen en de controleur G. met verlof gezonden in verband met wreedheden tegen over inheemsche verdachten gepleegd. Het is gebleken, dat honderden inlanders, als verdacht van ernstige misdrijven, zijn opgesloten. Bij het onderzoek zouden de betrokken bestuursambtena ren, die niet over voldoende machtsmiddelen be schikten, ernstige wreedheden hebben gepleegd. De menschen zouden mishandeld zijn of door roode mieren zijn gebeten. BATAVIA, 11 Nov. (Aneta) De beide de legaties van de Vorstenlanden ter bijwoning van het huw'elijk van Prinses Juliana zijn on der enorme belangstelling met de Marnix ver trokken. Bij het vertrek waren o.a. aanwezig de vice-president van den Raad van Ned.-Indië, de leden van dien Raad, diverse departements hoofden, de gouverneur van West-Java, de di visie-commandant en vele andere civiele en mi'taire autoriteiten. Voorts waren vele Vostenlandsche onder danen, te Batavia woonachtig, bij het vertrek aanwezig, terwijl diverse vertegenwoordigers van Vorstenlandsche vereenigingen uit Solo en Djocja waren overgekomen, om een afscheids groet te brengen. Er waren vele bloemstukken. Bij het vertrek cirkelde een vijftal leger vliegtuigen bij de Marnix. De Mangkoenegoro werd vergezeld door den bekenden Javaanschen schrijver Raden Noto Soeroto, die hem als se cretaris ter zijde zal staan. Vanochtend is in het Diaconessenhuis te Leeuwarden overleden de heer M. Oostwold, sedert 1930 ant-rev. lid van Ged. Staten van Friesland. Hij overleed tengevolge van verwon dingen, opgeloopen bij een auto-ongeval, hem enkele weken geleden overkomen. De opvolger van cler. overledene in de Prov. Staten is de heer E. Bouma, uit Wolvega. Dinsdagmorgen te circa half tien, toen de echtgenoote van den heer H. J. Bruns aan de Ootmarsumschestraat te Almelo de wasch deed, waren haar vier kinderen in den tuin aan het spelen. Het jongste kind, een meisje van onge veer \y„ jaar, klom op een kistje en kon daar door den bovenrand bereiken van een daar staande regenput. De kleine, die zich daarbij ongetwijfeld wat te ver naar voren heeft ge bogen, viel in den put. De moeder, die eenigen tijd later haar kleinste De directeur van de Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboek jes, uitgegeven in de maand September, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk voor onderzoek en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Ingediend is een wetsontwerp tot naturalisa tie van Leopoldus J. Asperslag en twintig an deren. Van morgen af dag van 10 tot 22.30 Inlicht. Linnaeusstraat 189 De consul der Nederlanden te Bombay, met verlof hier te lande, de heer G. Velthorst, zal voor belanghebbenden te spreken zijn in een lokaliteit van het departement van Buiten- landsche Zaken te 's-Gravenhage, Plein 23, op Woensdag 18 November a.s. van des v.m. 10 uur 30 tot des n.m. 12.30 uur. Voor den wieler-landen wedstrijd Duitsch- landNederland, welke op 15 November as. in de Rijnlandhal te Keulen zal worden verreden, zijn de volgende Duitsche renners aangewezen: Merkens, Engel, Oszmella, Huertgen, Schoen, Ehmer, Kolvenbach, Kleine Greve en Unge- thuem. aiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiai De nieuwe depressie nadert snel en geeft bij Ierland en het Kanaal barometerdalingen van 6 m.m. in 3 uur. De vorst loopt in Scandinavië langzaam op, een hooge druk-rug verplaatst zich naar midden-Europa, In Ierland stormt het uit Zuidoost en is reeds zware regen gevallen; om het Kanaal is de wind reeds krachtig tot stormachtig en Zuid tot Zuidoost, de regen drong reeds tot West-Frankrijk door. In Schot land is het nog kalm. In Duitschland waait het nog krachtig uit Zuidwest; in het Oosten valt nog regen; in het Westen is de lucht tij delijk opgeklaard. Scandinavië heeft nog som ber weer. Alleen in het binnenland is plaatse lijk de lucht opgeklaard en heeft het gevroren. De nieuwe depressie zal weer regen en storm brengen met aanvankelijk stijgende tempera tuur, waarna tijdelijk eenjge opklaring is te wachten. Het Oostelijk elftal dat a.s. Zondag in Gro ningen tegen het Noordelijk elftal speelt ziet er als volgt uit; Doel: Gidding (S. C. H.); Achter: Golden- belt (Go Ahead) en Koldewijn (Heracles)Mid den: Entjes (Heracles), Hoeboer (N. E. C.) en Roelofs (Go Ahead); Voor: Nagels (Enschede), Wiecherink (Enschede), ten Duis (Enschede), Heetjans (P. E. C.), de Vries (Go Ahead). Reseves: Dekker (Heracles), Hey (Wagenin- gen), Bennink (Ensch. Boys). Indien de wedstrijd TubantiaHeracles wordt vastgesteld, zal de ploeg vanzelfsprekend nog worden gewijzigd. Het Noord-Duitsche elftal, dat op 22 Novem ber a.s. te Leeuwarden tegen Noord-Nederland speelt, is aldus samengesteld: Doel: Kuehne (Haanover). Achter: Petzold (Haanover) en Miller (Al- tona) Midden: Amann (Hamburg), Schulz (Haano ver) en Bergmann (Hamburg). Voor: Ziolkewitz (Bremen), Meyer (Bremen), Kurzke (Hamburg), Linken (Kiel) en Klein (Kiel). Het Noordelijk elftal is als volgt samengesteld: Dijkstra (Frisia) doel; Ten Wolde (Be Quick) en Pienter (Be Quick) achter; Heideveld (Velo- citas), Jansen (G.V.A.V.) en Huizeling (Velo- citas) midden; Van Zand (Achilles), Hazeweyer Jr. (Be Quick), Hazeveld Jr. (G.V.A.V.), Wolt- jes Jr. (Veendam) en v. Staveren (Achilles) voor. i Bij de in het St. Joris College te Eindhoven gehouden selectiewedstrijden van den R. K. Gymnastiekbond van het bisdom 'SrHertogen- bosch werd de volgende Bossche keurploeg voor den Nationalen Kerndag der Federatie, op Zon dag 22 November te Enschede, samengesteld: G. Pardoel, J. Esseling, A. Daamen O.B.C. (Eindhoven)Delme, Schomen O.S.S. ('s-Her- togenbosch)P. Hooijen, David (Tilburg) Reserves: Hoogers Voorwaarts (Tilburg) en Hansen O.S.S. ('s-Bosch). De kernploeg van het Aartsbisdom, die op 22 November te Enschede op den Kerndag der fe deratie van R.K. Gymnastiekbonden zal uitko men tegen de kernploegen uit de andere bis dommen is als volgt samengesteld: F. Glan- örup, J. Lammerink, H. Lammerink, J. Westen dorp, G. Wissink en J. van Dam. De Provinciale Staten van Gelderlanu besloten tot het aangaan van een leening groot f584.000 nominaal tegen een effec tieve rente van ten hoogste 5 pCt. ter voor ziening in het tekort op den buitengewonen dienst. Gedeputeerde Staten werden ge machtigd ter voorziening in de behoefte aan kasgeld zoo noodig tijdelijk geld te leenen tot een maximum van 4.500.000 te gen een rente van ten hoogste 1 pCt. boven het promessen-disconto van de Nederland sche Bank. Voorts werden Gedeputeerde Staten gemachtigd leeningen aan te gaan ter conversie van 4 pCt. en 3Vz pCt. leenin gen. Volgens het blad „Excelsior" zijn belang rijke petroleum-gebieden ontdekt in de provincie Vera Cruz, in het verlengde van de befaamde „Goldline". Het blad raamt de productie op verscheidene millioenen vaten petroleum. De uitvoer van radio-artikelen door ons land bedroeg in October f4.540.000 tegen f 4.164.000 in September en f 4.238.000 in October 1935. De uitvoer van gloeilampen beliep f695.000 tegen f 505.000 in Septem ber en f 613.000 in October 1935. De uitvoer van lampen bereikte een record-hoogte 2936 d€ periode Januari 1034 tot October De uitvoer van kunstzijde door ons land is in de maand October naar waarde en hoeveelheid, in verband met de depreciatie van den gulden, toegenomen. De uitvoer bedroeg n.l. f 1.237.000 tegen f914.000 in September en f 1.334.000 in October 1935. De hoeveelheid beliep 712.000 K.G. tegen 591.000 K.G. in September en 782.000 K.G. in October 1935. Te Londen loopen geruchten omtrent een spoedig te verwachten verdere waardever mindering van den Franschen frank. De valuta-egalisatiefondsen verleenen de laat ste dagen omvangrijke interventies. De goudprijs te Londen daalde met 1 d. tot 142/7Vz. 363.000 werd aan goud in ba ren verhandeld. De rubberprijs te Londen is met 1/32 tot 8 9/16 d. gestegen. De financieele commissie der Fransche Kamer heeft in het wetsvoorstel omtrent de belastingen eenige artikelen ingevoegd, volgens welke de belasting op de opbrengst van kapitaal van 18 pCt. tot 24 pCt. wordt verhoogd, behalve voor tantièmes van com missarissen eener maatschappij. Een hef fing van 50 pCt. zou worden geheven op de winst tusschen 1 en 26 September be haald (juist vóór de devaluatie) op buitenlandsche valuta, waarvan evenwel zijn uitgezonderd bedragen beneden de fr. 50.000 en hoogere sommen tot dekking van normale transacties van bankiers en arbitrageanten. Verder zou 50 pCt. belas ting worden geheven op de opbrengst der reserves van de groote Spoorwegmijen. De automobielproductie in de Vereen. Staten wordt in 1936 op 4.575.000 wagens geraamd en voor 1937 op meer dan 5 mill, tegen een productie van 4.119.000 stuks in 1934 en 1.431.000 wagens in 1931, de laag ste stand tijdens de depressie. Laat men 1929 buiten beschouwing dan zou het nieu we jaar een record-productie brengen. De Chrysler Corp. kondigt over het derde kwartaal een dividend aan van $.5.50 per aandeel tegen 4 in het tweede kwartaal. De winst bedroeg in de eerste negen maan den 9.63 per aandeel tegen 5.35 in de overeenkomstige periode van 1935. De pro ductie bedroeg in de eerste negen maan den 768.503 automobielen tegen 599.415 auto's in dezelfde periode van 1935; de waarde van den omzet beliep $479.81 mill, tegen 366.71 millioen. De productie van personen- en vracht auto's in Amerika bedroeg in de afgeloo- pen week 84.305 wagens tegen 66.985 stuks in de vorige week. Uit Detroit wordt ge meld, dat de productie binnenkort tot 100.000 ivagens per week zal stijgen en de gemiddelde maandélijksche productie tot 400.000 wagens. De Western Union behaalde in de eerste negen maanden een netto-winst van 5.01 millioen, overeenkomende met 4.79 per aandeel tegen 3.41 millioen en 3.26 per aandeel in dezelfde periode van het vorig jaar. De American Water Works boekte in de periode 1 October 1935 tot 30 September 1936 een netto-winst van $4.70 millioen of $1.67 per aandeel tegen S 3.08 millioen of $1.08 per aandeel in het overeenkomstig tijdvak van het vorig jaar. De Kansas City and Southern keert op de preferente aandeelen een dividend uit van 1, hetgeen de eerste uitkeering is se dert April 1933 toen 0.50 werd betaald. De bouw-contracten voor woonhuizen in 37 Staten ten Oosten van de Rocky Moun tains hadden in October een waarde van 79.74 millioen hetgeen 45 pCt. meer is dan in October 1935. In de eerste tien maanden 667.76 millioen, een stijging aantoonende van 70 pCt. Andere bouw-contracten belie pen $814.40 millioen tegen $482.09 mill.; eveneens een stijging met 70 pCt. De prijs van koperschroot in de Vereen. Staten is met 3 per ton gestegen. De Standard Oil of Californië behaalde in het derde kwartaal een winst van 7.68 millioen tegen 5.17 millioen in het derde kwartaal 1935. De benzine-voorraden bij de Amerikaan- sche raffinaderijen bedroegen aan het ein de der vorige week 31.901.000 vaten tegen 32.240.000 vaten de week hieraan vooraf gaande. De voorraden benzine en stookolie te zamen 112.924.000 vaten (vorige week 114.200.000 vaten). De Japansche minister van Financiën verklaarde, dat van 11 November af de tabaksprijzen met 10 a 20 pCt. zullen stij gen en de prijzen van ingevoerde tabak met gemiddeld 20 pCt. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 9.05Yz9.07 (vo rig slot 9.06W; de Dollar op 1.85Y»1.85Vs (vorig slot 1.86)de Frank op 8.618.63 (vo rig slot 8.62'A); de Belga op 31.37Yz 31.42V.t (vorig slot 31.45) en de Zwitsersche Frank op 42.5042.65 (vorig slot 42.72Yi). De Nivas verkocht 11.717 ton superieure suiker voor diverse bestemmingen en 861 ton superieur voor consumptie. uur Tel. 55179 opgelost Naar wij vernemen is voor het parkeervraag stuk van het Feyenoord-stadion te Rotterdam, een bevredigende oplossing gevonden, zoodat binnen afzienbaren tijd de opening van het sta dion kan worden tegemoet gezien. Verder kan in tegenstelling met hetgeen sommige bladen berichtten, worden medege deeld, dat de competitie-wedstrijd Feyenoord V.U.C. op 22 November a.s. in geen geval in het nieuwe stadion zal worden gespeeld. u 9 9 9 9 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii miiiiiiiijiuiii 8.00 Morgengebed en gewijde mu ziek 8.15 Gramofoon (morgenconcert) 9.15—11.00 Geen uitzending van den KRO 11.00 Gramofoonmuziek (groote componisten) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.00 Politieberichten 12.15 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.00 Gramofoon 1.20 KRO-Orkest o. 1. V. Marinus van 't Woud 2.00 Einde van het KRO-program- ma 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Weerbericht. Het Omroepork. 1.05 Cabaret „In de witte Moriae- nen is 't jonstig te versaemen" 1.20 Gesproken dagblad 1.30 Het Omroeporkest o. 1. v. P. Gason 1.50 Vervolg cabaretprogramma 2.00 Gramofoon 5.15 Het Salon-Orkest o. 1. v. W. Feron 6.05 Kinderuurtje 6.50 Gramofoonmuziek 7.05 Causerie door den E. H. Uydens van Olmen 7.20 Gramofoon 7.50 Gesproken dagblad. Kunst overzicht door R. Avermaete 8.20 Gramofoon (Don Quijote van Richard Strauss) 8.50 Zang door mevr. A. Plato 9.05 „Plichten der Katholieken in het openbare Jeven" door A. Verbist 9.20 Het Omroepsymphonleorkest o. 1. v. K. Walpot m. m. v. mevr. A. Ploto (zang) 10.10 Avondgebed 10.20 Gesproken dagblad 10.30 Het Omroepdansorkest o. 1. V. Stan Brenders en gramofoon muziek GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO. Morgen wijding) 10.15 Hilversum II (NCRV. Mor gendienst) 10.45 Hilversum II (Leger des Heils- kwartiertje) 4.00 Hilversum II (NCRV. Bijbelle zing) ORGELBESPELING 8.00 Hilversum I (Pierre Palla) 9.30 Hilversum II 9.40 Droitwich ORKESTCONCERTEN 11.20 12.05 12.10 1$0 3.20 3.35 5.30 7.20 7.30 7.45 8.15 8.20 8.50 9.45 9.50 ,10.40 10.05 11.20 11.20 11.20 11.30 12.00 12.35 12.50 1.35 2.20 5.05 5.35 6.20 6.35 7.05 7.30 8.05 8.05 8.20 8.20 8.55 9.20 9.30 9.50 9.50 10.10 10.20 10.20 Parijs I Parijs I Droitwich (orkest m. m. v. zang) Hilversum I Hamburg Droitwich Hilversum I Kalundborg Berlijn (7de Symphonie in C. gr. t„ Schubert) Langenberg Hilversum I (Concertgebouw orkest o. 1. v. Bruno Walter) Deutschlandsender Toulouse Toulouse Hamburg Droitwich (orkest m. m. v. cla- vecymbel) LICHTE MUZIEK Hamburg Deutschlandsender Kalundborg Langenberg Hamburg Hilversum I (Octophonikers) Langenberg Brussel I Droitwich (dansmuz.) Kalundborg Langenberg Droitwich Deutschlandsender Brussel I Hilversum I (AVRO-dansor- kest) Hamburg Boedapest (zigeunermuziek) Toulouse Berlijn Brussel I Beromiinster Milaan Toulouse (Ludwig Rüth) Berlijn Langenberg Rome Kalundborg Boedapest (dansmuz.) Paganini's „Caprice no. 20" voor viool en piano is Donderdag morgen te beluisteren in het programma van den K. R. O. (Hilversum II 11.0011.30 uur) 10.20 11.00 11.20 11.20 11.35 12.50 8.10 8.15 8.20 8.20 10.00 10.15 11.15 11.25 12.20 12.25 Deutschlandsender (dansmuz.) Hilversum I (AVRO-dansork.) Parijs I Milaan (dansmuz.) Droitwich (Jack Jackson) Toulouse Luxemburg Hilversum I Brussel I Brussel II Hilversum II Hilversum I Hilversum I Droitwich Brussel I Parijs II GRAMOFOON (Jol^ de Heer) (Slbellus-concert) 1.30 Brussel I 2.35 Deutschlandsender 2.50 Hamburg 2.50 Parijs I 3.00 Hilversum II 3.45 Hilversum I 4.05 Langenberg 4.20 Parijs I 5.15 Brussel I 5.20 Berlijn 5.30 Hilversum II 6.20 Parijs II 7.30 Deutschlandsender 7.35 Brussel I 8.15 Hilversum II 10.20 Parijs II 10.30 Brussel I 10.30 Hilversum II 10.30 Hilversum I 10.50 Parijs II 11.50 Droitwich (dansmuz.) KAMERMUZIEK 10.30 Hilversum I (Lyratrio) 1.35 Langenberg (kwintet) 3.20 Langenberg (kwartet) 4.20 Berlijn (trio en zang) 5.20 Hamburg (kwintet) 7.20 Droitwich (trio en zang) 8.00 Milaan (trio) 9.15 Boedapest (Haydn-progr.) SOLISTENCONCERTEN 1.05 Droitwich zang) 4.30 Hilversum (zang) 4.30 Hilversum I (pianosoli) 5.10 Kalundborg (harmonica en banjo) 5.10 Deutschlandsender (zang) 5.45 Hilversum II (zangrecital) 6.35 Berlijn (pianorecital) 6.40 Weenen (sopraan) 8.20 Parijs I (zang) 9.40 Weenen (zangvoordracht) 12.00 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 8.05 Rome („l'Oca del Cairo", opera v. Mozart) TOONEEL 4.50 Hilversum I (radiotooneel voor kinderen: „Woudstra knapt 't op") 8.00 Hilversum II 10.10 Hilversum II 10.20 Brussel I 10.20 Brussel II 10.20 Berlijn 11.00 Hilversum I VARIA (cursus fraaie (Naai- en bor- 2.00 Hilversum II handwerken) 3.05 Hilversum I duurcursus) 4.00 Hilversum I (halfuurtje voor zieken) 5.00 Hilversum II (cursus handen arbeid voor de jeugd) 6.45 Hilversum II (CNV-kwartier- tje) 7.00 Hilversum II politleber.) 7.15 Hilversum II (causerie) 7.30 Hilversum I (Engelsche les door Fred Fry) 7.45 Hilversum II (kwartier radio reportage) 9.00 Hilversum II („Een dag uit het leven van den journalist") SPORT 6.30 Hilversum I (sportpraatje door H. Hollander) 11.30 Hilversum I (reportage van de Rotterdamsche Zesdaagsche door H. Hollander) •yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiis PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I BERLIJN 356.7 M. BEKOM UNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHE. SENDER 1571 M DROITWICH 1509 M HAMBURG 331.9 M HILVERSUM I 301.5 M (AVRO en VARA) HILVERSUM II L875 M. (KRO en NCRV) LANGENBERG 455.9 M LUXEMBURG 1304 M. MHjAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M PARIJS n 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. riiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiniiiiiiiitir: VOOR NADERE BIJZONDERHLDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Intern. Nickel behaalde in de eerste negen maanden een winst van $1.75 per aandeel tegen $1.14 per aandeel in de over eenkomstige periode van het vorig jaar. Hedenmorgen omstreeks zeven uur is op het stationsemplacement te Alkmaar een doódelijk ongeval gebeurd. De 38-jarige leerling-machinist H. M. uit Am sterdam stond op zijn machine. Waarschijnlijk heeft hij daar zijn evenwicht verloren en zich toen vastgegrepen aan de draden van de elek trische geleiding waarop een spanning van vijfduizend volt staat! De ongelukkige, die op de kap van zijn ma chine viel, was onmiddellijk dood. Het stoffelijk overschot is naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Het slachtoffer laat een vrouw met twee kin deren achter. BATAVIA, 11 Nov. (Aneta) Naar de Java- Bode meldt zijn de stabiliteits-becijferingen van de Van der Wijck geëindigd. Voor zoover thans gezegd kan worden, is de wijze van laden niet de oorzaak geweest van de ramp. Omtrent de oorzaak bestaan nog slechts vermoedens. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeente Losser is tot gemeentesecre taris benoemd de heer G. J. Derksen, adjunct commies ter secretarie dier gemeente. Zooals verwacht mocht worden, gebeurde er tusschen kwart voor drie en half vier, toen de laatste nachtsprints werden verreden, niets meer. Alle renners waren vermoeid van den zeer zwaren avond en nacht. Alleen slaagden de beide van Kempens er in tijdens premie sprints nog een aantal ronden terug te nemen. De resultaten der sprints van half vier waren: I. Charlier, Wals, Guimbretière, Rausch; 2. Pijnenburg, Billiet, Matena, Walthour; 3. Jan van Kempen, Wals, Charlier, Depauw; 4. Piet van Kempen, Billiet, Slaats, Wambst; 5. Char lier, Crossley, Wals, Depauw; 6. Walthour, Pij nenburg, Billiet, Slaats. De stand veranderde hierna ook niet meer, zoodat de neutralisatie kwam met deze volg orde: Aan den kop 1. PijnenburgWals 329 pnt. 2. SlaatsCharlier 116 pnt. 3. WalthourCrossley 82 pnt. 4. SchoenPellenaars 80 pnt. 5. RauschGuimbretière 41 pnt. Op een ronde: 6. BillietDepauw 166 pnt. 7. Braspenninx—van der Ruit 81 pnt. Op zeven ronden: 8. LeducqWambst 27 pnt. Op acht ronden: 9. MatenaHealing a 125 pnt. 10. RiegerEhmer 81 pnt. Op elf ronden II. Gebr. van Kempen 252 pnt. f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6