Pijnenburg—Wals winnen te Rotterdam f- New-Yorksche Beurs EEN RONDE VOORSPRONG EN DE MEESTE PUNTEN DE BAROMETER KEMPINSKI De eindstand VRIJDAG 13 NOVEMBER 1936 De kankerbestrijding Een afdoend middel van een Japanschen professor Wis betaalt de acties der fascisten? Twee spionnen gevat De arrestaties te Moskou Het boek van Mgr. Hudal WIELRENNEN Korte berichten SlaatsCharlier, SchoenPelle naars en WalthourCrossley bezetten de drie vol gende plaatsen Spanning tijdens de laatste uren De avonduren Naar het einde. DE NON-INTERVENTIE DUITSCHLAND—NEDERLAND Die Nederlandsche renners TOUR DE FRANCE IN 1937 Van 30 Juni tot 25 Juli Wbbhbmbbbhdi De kolenvoorziening Minister Gelissen acht geen bij zondere maatregelen noodig AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 Nov. MARKTNIEUWS Graannoteering FAILLISSEMENTEN Na iets vaster te zijn ge opend, sloot de markt op lager peil WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAA RT LIJN EN TOKIO, 12 Nov. De Japansche professor dr. Kakoeisji Ando van de Keio-universiteit maakt er aanspraak op een doeltreffend middel tot ge nezing van kanker te hebben gevonden. Sedert Januari jj. heeft hij met zijn metho de volledige genezingen tot stand gebracht in 120 gevallen van kanker in den buik, vijf ge vallen in de keelholte en drie gevallen van maagkanker. LONDEN, 12 Nov. (Havas) In het Lagerhuis heeft een labour-afgevaardigde een vraag ge steld omtrent het bedrag, dat de fascistische unie uit het buitenland ontvangt. Sir John Si mon antwoordde hierop, dat hij geen gedetail leerde verklaring kon afleggen, maar dat de in lichtingen, die hij gekregen had, aan het licht brachten, dat de fascistische organisaties even als de communistische in Engeland een deel harer fondsen uit het buitenland ontvangen. GENEVE, 12 Nov. (D. N. B.) Naar de bladen berichten zijn te Lausanne twee Zwitsers we gens spionnage gearresteerd. Zii zouden door een agent van het „tweede bureau van den Franschen generalen staf" aangeworven zijn om luchtfoto's te maken van stellingen op Duitsch gebied, welke de Fransche defensie in teresseeren. Men weet nog niet, of zij ook over de Zwit- sersche verdedigingswerken mededelingen heb ben gedaan. BERLIJN, 12 Nov. (DNB) Naar aanleiding van de in het buitenland in omloop zijnde geruchten, volgens welke prof. Otto Hoedzsch in Sovjet-Rusland zou zijn gearresteerd, deelt het Duitsche nieuwsbureau mede, dat genoem de professor zich te Berlijn bevindt. De Duitsche ambassade heeft bij het- volks commissariaat van buitenlandsche zaken te Moskou geprotesteerd tegen de arrestatie van eenige Duitsche staatsburgers. Onder de gearresteerden bevinden zich ook de laatste en eenige evangelische predikant te Moskou, een onderwijzer van de Duitsche school, de rechtskundige adviseur der ambassade en de huisarts van eenige leden der ambassade. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 12 Nov.: „Van verschillende zijden," zoo schrijft de Osservatore Romano, „is ons gevraagd of de publicatie van het dezer dagen verschenen boek bij den uitgever J. Günther te*Leipzig en Wee- nen, getiteld „Die Grundschlagen des National Sozialismus" geschied is in voorafgaande over eenstemming met den H. Stoel, omdat een ge rucht in dien zin is verspreid. Na ingewonnen informaties moeten wij ont kennend antwoorden, in overeenstemming met hetgeen de schrijver zelf aan een Oostenrijksch persagentschap heeft verklaard, dat heel zijn boek door niemand is ingegeven en niet in officieele opdracht geschreven is." Deze precieseering van de Osservatore Roma no is blijkbaar niet als desavoueering bedoeld, maar slechts als een tegenspraak van de ge ruchten, die Mgr. Hudal in de uiting van zijn persoonlijk inzicht tot spreekbuis van het Va- ticaan wilden maken. Naar van gezaghebbende zijde verluidt, zal Japan binnenkort zijn legatie in Warschau tot ambassade verheffen. De Belgische koning heeft een bezoek ge bracht aan de door de Durme overstroomde gebieden in de omgeving van Waesmunster. De eerste week van December zal waar schijnlijk begonnen worden met den bouw van het zusterschip der Queen Mary, de „552". De Britsche koninklijke commissie tot studie van de Palestijnsche kwestie, heeft haar eer ste vergadering te Jeruzalem gehouden. De volgende week zal de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, een bezoek brengen aan Engeland. Eerst zal hij te Lon den een lezing houden over den Volkenbond en vervolgens zal hij een bezoek brengen aan de universiteiten van Oxford en Cambridge, wel ke hem beide den titel van „doctor honoris causa" zullen aanbieden. De Mexicaansche censuur verbiedt het pro jecteeren van foto's van Hitler, Mussolini of andere dictatoren op het witte doek, of het vertoonen van films over successen van oe na tionalisten in Spanje, zooals het ontzetten van het Alcazar. Deze maatregel is genomen „ter bestrijding van de propaganda door middel van de film, voor bewegingen zooals de revolte in Spanje". Een ontwerp-wet op de verdediging van Tur kije tegen luchtaanvallen bevat de bepaling, dat de uit houten huizen bestaande wijken van de Turksche hoofdstad moeten verdwijnen met het oog op brandgevaar. De gouverneur van Hopei, Soeng-Tsje-Joean, heeft zijn functie overgedragen aan generaal Feng-Tsji-Nan. Deze zal zijn nieuwe waardig heid waarschijnlijk onmiddellijk na het einde der door hem geleide manoeuvres van het 29ste leger aanvaarden en de 37ste divisie met zich medebrengen naar Pao Ting Foe. De Eerste Rotterdamsche Zesdaag- sche, die Donderdagavond om 12 uur ten einde was, heeft een over winning opgeleverd van het Neder- landsche koppel PijnenburgWals, dat een ronde voorsprong had op SlaatsCharlier, SchoenPellenaars en WalthourCrossley. Naar bekend hadden de Amerikanen bij de neutralisatie Donderdagmorgen om half zes met een ronde de leiding. Men kon verwachten, dat zij hun positie in den middag niet zouden kun nen handhaven, maar het duurde toch nog tot na de sprints van half drie, voor het veld begon te jagen. Pijnenburg was de uitlokker van de jacht en, spoedig lag het veld, waarin Guimbre- tière nu ook ontbrak, geheel uiteen. De laatste sprint werd op tactische wijze door Jan van Kempen gewonnen, terwijl Pijnenburg er eigen lijk. op gerekend had als eerste de streep te pas- seeren. De Tilburgenaar werd n.l. door Jan van Kempen en Slaats handig ingesloten, zoodat hij niet meer voorbij kon komen. Dit prikkelde hem dermate, dat hij direct demarreerde en 'in een minimum van tijd hadden hij en Wals de ronde te pakken. Op hen volgden SlaatsCharlier, BillietDepauw en SchoenPellenaars, zoodat deze koppels met WalthourCrossley gezamen lijk de leiding hadden. Ook Van der Ruit en Braspenninx namen een ronde terug van hun achterstand. Wel probeerden de Amerikanen weg te komen, doch zij werden scherp bewaakt. Angstig zochten de renners hun positie, nauw lettend toekijkend, dat geen ronde bij verras sing kon worden genomen. Om half zes was de stand: 1. PijnenburgWals 406 pt.; 2. Billiet Depauw 209 pt.; 3. SlaatsCharlier 209 pt.; 4. SchoenPellenaars 111 pt.; 5. Walthour Crossley 110 pt. Op drie ronden achterstand: 6. Van der Ruit Braspenninx 104 pt. Op zeven ronden achterstand: 7. Gebr. van Kempen 329 pt.; 8. RiegerEhmer 101 pt.; 9. LeducqWambst 55 pt. Op negen ronden achterstand: 10. Matena Heslinga 157 pt. De tribunes van de Nenjjto-hal waren des avonds wel niet uitverkocht, maar niette min was de opkomst op dezen laatsten avond van de Rotterdamsche Zesdaagsche toch zeer groot. Met spanning werden de komen de jachten afgewacht, die ditmaal niet zoo lang op zich lieten wachten. Om negen uur demarreerde Jan van Kempen plotseling en daarna Slaats. Maar Pijnenburg volgde onmiddellijk en fei telijk te eenvoudig slaagde hij erin een ronde te nemen en daardoor alleen aan den kop te komen. Dit was het sein tot een groot duel tusschen Schoen—Pellenaars en Pijnenburg—Wals. Schoen en Pellenaars reden zoo hard, dat Pij nenburg en Wals de achtervolging moesten sta ken om niet al te veel van hun krachten te ver gen. Nadat het NederlandschDuitsche koppel zich bij PijnenburgWals had gevoegd, kwa men de Amerikanen ook nog aan den kop. Even bleef het rustig, doch men voelde de spanning. Om kwart over negen demarreerden RiegerEhmer en het duurde slechts enkele minuten of PijnenburgWals gaven opnieuw blijk van hun groote capaciteiten. Tweemaal slaagden zij erin een ronde te nemen, maar ook telkenmale kwamen SchoenPellenaars weer bij. Twee groote figuren beheerschten dit veld, n.l. Pijnenburg en Schoen en nogmaals bleek, wat deze twee reners op momenten, waarbij het spant, presteeren. Om kwart voor tien werd het weer even wat kalmer. Toen was de positie als volgt: Aan den kop: PijnenburgWals, Walthour Crossley en SchoenPellenaars. Op een ronde: SlaatsCharlier en Billiet Depauw. Op vier ronden: Braspenninxvan der Ruit. De andere koppels waren toen vele ronden achter. Om tien minuten over tien demarreerde Piet van Kempen, Slaats ging er achter aan en deze renners namen een ronde terug, zoodat Slaats Charlier zich bij de drie leidende koppels voeg- .den. En direct daarop gingen de Amerikanen weg. Rustig en tactisch liepen zjj uit en met 't gevolg, dat zij met een ronde voorsprong alleen aan den kop kwamen te staan. Opnieuw was de jacht in vollen gang, een strijd, zoo volkomen LONDEN, 12 Nov. (Reuter). In een commu niqué wordt medegedeeld, dat de subcommissie van de non-interventie-commissie het ontwerp van het systeem van toezicht in Soanje heeft bestudeerd op een of twee ounten na, welke zullen worden voorgelegd aan Se deskundigen. Het ontwerp zal thans besproken worden in de zitting van de commissie. De leden van de subcommissie besloten de respectievelijke regeeringen te raadplegen ten aanzien van de financieele aspecten. p 1. PijnenburgWaZs 478 pnt. Op een ronde: 2. Slaats—-Char- H lier 418 pnt.; 3. SchoenPellenaars 211 pnt.; 4. WalthourCrossley H 210 pnt. -- Op twee ronden: 5. Billiet Depauw 225 pnt. Op vier ronden: 6. Van der Ruit p Braspenninx 120 pt.; 7. Wambst H Leducq 72 pnt. Op vijf ronden: 8. Gebr. Van H Kempen 347 pnt. Op acht ronden: 9. Rieger Ehmer 109 pnt. Stand op Vrijdag 1 uur n.m. 744.7 Vorige stand 744.3 open en snel in deze uren, als wij nog zelden op een zesdaagsche hebben meegemaakt. Een strijd zoo hard, dat de minder sterke koppels uit het veld waren verdwenen. Zoo wa ren Matena en Heslinga nog voor dezen laatsten avond van het tooneel verdwenen. Om half elf luwde de strijd weer even. En viel toen de vol genden stand te noteeren: Aan den kop: PijnenburgWals en Walthour Crossley. Op een ronde: SchoenPellenaars. Op twee ronden: SlaatsCharlier en Billiet— Depauw. Op zes ronden: Van der RuitBraspenninx en WambstLeducq. Op zeven ronden: Gebrs. van Kempen. Op acht ronden: Rieger—Ehmer. Schoen—Pellenaars slaagden er in het ver volg van de jachten weer in bü de leiders te komen. Zoo liep 't langzaam tegen elven, was het laatste uur, waarin achter elkaar sprints zou den worden verreden, aangebroken. Bij deze sprints geld dubbele puntentelling. De stand om elf uur was: Aan den kop: PijnenburgWals, Walthour Crossley en SchoenPellenaars. Op een ronde: SlaatsCharlier en Billiet Depauw. Op vier ronden: WambstLeducq en van der Ruit—Braspenninx. Op vijf ronden: Gebrs. van Kempen. Op zeven ronden: RiegerEhmer. Het verloop van den strijd in het laatste uur was: Eerste sprint: Depauw, Pijnenburg, Pellenaars, Walthour. Tweede sprint: Slaats, Schoen, Crossley, Wals. Derde sprint: Pellenaars, Rieger, Piet van Kempen, Charlier. Tusschen de derde en vierde sprint demar reerde Slaats en hij en Charlier namen een ronde terug, gevolgd door PijnenburgWals, die dus alleen aan den kop lagen. Vierde sprint: Slaats, Pijnenburg, Depauw, Pellenaars Vijfde sprint: Wals, Leducq, Crossley, Charlier. Zesde sprint: Crossley, Pijnenburg, Schoen, Zevende sprint: Walthour, Slaats, Schoen. Wals. Achtste sprint: Slaats, Wals, Schoen, Wal thour. Tusschen de achtste en negende sprint trachtte Schoen uit te loopen, doch Pijnenburg Wals beletten dit. Negende sprint: Schoen, Wals, Charlier, Walthour. Tiende sprint: Jan van Kempen, Wals, Crossley, Schoen. Elfde sprint: Schoen, Slaats, Pijnenburg, Crossley. Weer tijdens deze sprint een poging van Schoen—Pellenaars om weg te komen, doch Slaats—Charlier trokken het veld er weer op. Twaalfde sprint: Crossley, Schoen, Charlier, Piet van Kempen. Dertiende sprint: Walthour, Charlier, Pij nenburg, Schoen. Veertiende sprint: Pijnenburg, Walthour. Slaats, Jan van Kempen. Op dat moment, als er nog twintig minuten te rijden zijn, giggen Pijnenburg—Wals nog steeds met een ronde voorsprong aan den kop. Vijftiende sprint: Pellenaars, Walthour, Pij nenburg, Charlier. Zestiende sprint: Schoen, Slaats, Crossley, Wals. Zeventiende sprint: Piet van Kempen, Van der Ruit, Leducq, Rieger. Nog twaalf minuten ztjn te rijden, de strijd is practisch beslist. Achttiende sprint: Crossley, Pellenaars. Slaats, Wals. Negentende sprint: Pellenaars, Walthour, Slaats, Billiet. De puntenstrijd ging nog tusschen Schoen Pellenaars en WalthourCrossley, wier aan tal steeds weinig verschilde. Twintigste sprint: Slaats, Wals. Walthour Pellenaars, Nog drie minuten, een en twintigste en laatste sprint. Piet van Kempen demar reerde. Hjj zal de laatste winnen, verder Slaats, Wals en Pellenaars. Nog enkele seconden, de strijd is beslit. Pijnenburg en Wals hebben de eerste Rotterdamsche Zes daagsche gewonnen. Het schot knalt, Wals vliegt over de streep. Het Wilhelmus wordt ingezet. Dan nog de huldiging, bloemen en de verdere ceremonie, die aan het slot van een zes daagsche gebruikelijk zijn. In den wielerlandenwedstrijd Duitschland Nederland, welke Zondag a.s. in de Rijnland hal te Keulen zal worden verreden, zullen voor Nederland de volgende renners starten: Pij nenburg, van Egmond, Piet van Kempen, van den Heuvel, van der Linden, Slaats, Mueller, Clignet, A. Vaessen en Savelsberg. Naar uit Parijs wordt gemeld zal de Tour de France in 1937 van 30 Juni tot 25 Juli wor den verreden. De Ronde van Italië wordt gehouden van 8 tot 30 Mei, terwijl die van Zwitserland in de eerste helft van Augustus zal plaats vinden. I OESTERS, KREEFTEN, CAVIAAR, I REE, FAZANT, PATRIJZEN Luxe Artikelen Geen luxe prijzen '1 Op de vragen van het Tweede Kamerlid Wijnkoop, in verband met de huisbrandkolen- voorziening, betreffende het tegengaan van prijsstijging voor deze brandstoffen en ophef fing der contingenteering van Engelsche en Belgische huisbrandkolen heeft minister Ge- lissen geantwoord, dat, evenals zulks telken- jare het geval pleegt te zijn, ook dit jaar ge durende de maanden September/October, waarin vele verbruikers een wintervoorraad brandstoffen plegen op te slaan, niet alle be stellingen voor bepaalde soorten huisbrandko len door de Limburgsche mijnen terstond kon den worden uitgevoerd. Deze vertraging in de aflevering moet wor den beschouwd als een seizoenverschijnsel, het welk verband houdt met de bij het invallen van den winter plotseling stijgende vraag naar de meest gangbare soorten huisbrandkolen. De ervaring heeft evenwel geleerd, dat de achter stand in de maanden November en December als regel ten volle wordt ingehaald. In verband met het bovenstaande acht de Minister thans geen bijzondere maatregelen noodzakelijk. Zijn bevoegdheid om de invoer- mogelijkheid te verruimen is ten deze voldoen de. Ook maatregelen tegen stijging der brand- stoffenprijzen zijn naast de wet van 30 Septem ber 1936, houdende tijdelijke maatregelen tot het tegengaan van prijsopdrijving, overbodig. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips A'dam Rubber Aku Vorstenlanden Anaconda U. S. Steel Shell Union Tidewater Republic Steel 403—40114 167%—% 277%—273 272—271 51—50% 44 40%—39 9/16 68% 20 1/16—20 16 5/16—14 19 Van 4.305 uur Kon. Olie 401 Unilever 167%166 Philips 276%273 H. V. A. 430 A'dam Rubber 271—269% Aku 50%—4934 Vorstenlanden 43% Gerbadjadi 127 Holl. Am. Lijn 130 Anaconda 39%—34 Tidewater 16 Va Canadian Pacific 115/16 GOES, 11 Nov. Blauwe driuven: black alicanthe A f3032. B 2223, emill d' royal A 30; tomaten 313, uitschot 3, witlof 67, spruiten 91. idem 2e soort 79, koolrapen 1, kroten 2, breekpeen 60 cent, wijnpeen 602.30. uien 1.902.10, bonte aardappelen 2.60, blauwe eigenheimers 1.80—2.10, gele 1.301.60, drielingen 1. mispels 10 gld. alles per 100 kg., prei 35 per 100 bos, noten 55, bloem kool 47, 2e en 3e soort 1.504, roode kool 1.20 -3, witte kool 0.801.70. gele savoye 11.40, groene savoye kool 0.802, boerenkool 2.102.40, breedblad-andijvie 0.501.20, krulandijvie 0.50 2.10, knolselderij 2.alles per 100 stuks. LIVER.POOLO, 12 Nov. Tarwe. Dec. 7/11 7/8, Maart 7/8, Mei 7/7ys. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: i.z. D. W. Engelfriet (Nederlandsche Leder- en Rubbercentrale) te Rotterdam. Schuldvorderingen moeten bij den bewindvoerder mr. H. Sanders te Rotterdam worden ingediend uiterlijk 8 Nov. a.s. Over het aangeboden accoord zal worden geraad pleegd en beslist op Woensdag 2 Dec. a.s. des n.m. te 3.30 uur in het gerechtsgebouw te Rotterdam. d.d. 11 Nov. voorïooplg verleend aan Matthias Knoops, particulier, wonende te Amsterdam, We teringschans 136. (Procureur mr. A. M. C. Per- senaire, Amsterdam). Bewindvoerder mr. J. R. Voute Jr., Amsterdam. Verhoor Maandag 30 Nov. des v.m. te 11.15 uur in de Raadkamer in het Paleis \an Justitie, Prinsengracht te Amsterdam. Failliet verklaard: 11 Nov.: J. Ablink, vertegenwoordiger, Enschede, Pluimstr. 154. H. G. Kampkuiper, fotograaf, Borne, Aan- slagweg 5 D. G. J. H. Westendorp, winkelier, Enschede, Getfertweg 45. L. W. Traas, markthandelaar, Enschede, Bor- neostraat. F. Brockm'ann, landbouwer, Tubbergen. H. A. Wieland, Dordrecht, Transvaalstraat 32 rood. Nalatenschap van wijlen J. A. van Gennip, in leven sigarenfabrikant te Heeze, overleden 3 Sept. 1936. M. L. Crielaars, schilder en aannemer, Waal wijk, Burg. van Klokkenlaan 91. J. van den Anker, Hedel, Molenstraat 67. J. van Asseldonk, verzekeringsagent, Den Bosch, Peperstraat 37. J. van der Meijden, smid, Valkenswaard, Una- straat 47. M. Nauta, Baarn, Soestdijkerstraatweg 63. M. Florijn, groentenhandelaar, Hoevelaken. E. van Selm, Utrecht. 2e Delistraat 2. J. Horstman, Landsmeer. Van Beekstr. 22. J. Huisman, wonende aan boord van de motorboot „Twee Gebroeders", ligpaats Haven Eemnes te Laren N.-H., Ingeschreven te Laren N.-H. op het adres Klooster 25. W. J. de Weert te Amsterdam, Van Kins- bergenstraat 62. S. van der Kaars, Amsterdam, Vechtstr. 119. H. Chr. Ouwehand, te Naarden, Jan Steen laan 6. P. B. Boekhoff, schilder, Amsterdam, Cre- merplein 39. C. van Ree, koopman, Hilversum, Donders- straat 19. De Handelsvenn. onder de firma Veenman- Kölsch, gevestigd te Amsterdam, Overtoom 432 hs. en de flrmante Maria Anna Kölsch, zaak drijvende aan eerstgenoemd adres, wonende Overtoom 430 II Amsterdam. 12 Nov.: A. J. van Soest, stucadoor, Hilversum, Zwaluwstraat 14. MeJ. G. M. Weimar, buffetjuffrouw, Amster dam, Jan van Galenstraat 307. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van W. Dijkstra, Franeker. Geëindigd door homologatie van het aange boden accoord het faillissement van J. P. Sleg- tenhorst, Leiden. Vernietigd op grond van appèl het falll. van Chr. C. W. van Schuilenburg, Vught. Opgeheven wegens gebrek aan actief de falll. van de nalatenschap van J. W. Bakker, Wassenaar; G. J. de Lange, Den Haag; S. J. Ie Poole, Leiden; J. W. Swaak, Leiden; E. P. J. Beumer. Alphen; D. G. van der Meer, Alphen; D. van Donselaar, Haarlem: A. C. Kruup, Overveen; D. Schoone, Wormerveer. NEW YORK, 12 Nov. (Part.) Na den vacan- tiedag opende Wallstreet heden over het alge meen iets hooger onder invloed van het bevre digende nieuws uit het bedrijfsleven en den stroom van extra dividenden en dividendver- hoogingen. De belangrijkste hiervan was de aankondiging' van een dividend van $5.50 dooi de Chrysler, waardoor de totaal uitkeering voor 1936 is gestegen toe $12.—, een dividend, dat alle reeas zoo optimistisch getinte verwachtin gen heeft overtroffen. Het fonds opende 3 dollat hooger, doch kreeg later van winstnemingen te lijden, waardoor een gedeelte van het avans verloren ging. General Motors openden onder invloed van de vaste houding voor Chryslers hooger, doch daarna daalde de noteering tot onder het vorig slot. Ook de meeste andere automobielaandeelen liepen na vasteren inzet iets terug. Staalwaarden hadden een overeen komstig verloop. Na hoogeren inzet kwamen ook in staalaandeelen winstnemingen af, met het gevolg, dat de noteeringen beneden het slot- niveau van gisteren reageerden. De koersver liezen waren evenwel van bescheiden afmetin gen. Spoorwegwaarden lagen iets zwakker in de markt en moesten in doorsnee iets van hun koerspeil prijs geven. Een uitzondering vorm den Union Pacific, die 2 punten aantrokken. Ondanks de verhooging van den exportprijs van koper waren koperaandeelen ongeanimeerd en eerder lager. Anaconda's daalden ruim 2, Ken- necott ongeveer 2 dollar. Int. Nickel boden weerstand als gevolg van de bevredigende winst cijfers over het derde kwartaal. Zilveraandeelèn waren zwak. U. S. Smelting liepen 4 dollar te rug. Petroleumaandeelen waren goed prijshou dend, doch konden zich in het verloop niet ten volle handhaven. Van de warenhuisaandeelen stegen Sears Roebuck ruim 2 punten, in ver band met de gunstige verkoopcijfers. Amer. Tel. 6 Tel. waren hooger, als gevolg van de toene ming der ontvangsten, doch overigens waren public-utilities iets zwakker. American Can wa ren flauw en daalden 2 punten, terwijl vlieg- tuigaandeelen fracties daalden. Douglas Air craft verloren 1 dollar. Chemische waarden trokken aan. De handel was levendig; geduren de het eerste beursuur werden 780.000 shares verhandeld. In het verdere verloop had het aanbod bijna over de geheele linie de overhand en hoewel kort voor het slot hier en daar eenig herstel plaats had, sloot de markt met uitzondering van eenige specialiteiten iets lager. De stroom van hoogere dividenduitkeeringen bleef aanhouden, doch winstnemingen veroorzaakten toch een koersafbrokkeling. Het zwaarst hadden spoor wegwaarden van verkoopen te lijden, zoomede de bekende staal- en koperwaarden, laatstge noemde in verband met de scherpe prijsdaling van koper. Ook mijnen, onder leiding van U. S. Smelting, moesten zich een verlies getroosten, mede in verband met de verlaging van den zil- verprijs en de flauwe stemming voor zilver te Montreal. Van de canningshares verloren Ame rican Can circa 3% dollar. Bij de aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen zakten Case Treshing 4% punt in. Automobielaandeelen wa ren verdeeld. Warenhuisaandeelen waren goed prijshoudend. Chemische-, tabaks-, telegraaf-, natte-, levensmiddelen- en rubberwaarden wa ren luier, evenals public-utilities. Oliewaarden waren met kleine verschillen verdeeld. Kunst- zijde-aandeelen waren prijshoudend, terwijl voor U. S. Leather goede kooplust aan den dag werd gelegd. De omzetten bedroegen 2.850.000 shares. Slotkoersen Nov. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. G? F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. G? Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore G? Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. G? Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil ÖV2 Young 7 Dawesl. Deleware G? Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk G? Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor G? Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten, t bieden. - ex-div. is ex coupon. 12 10 9 8 240% 241 735 738 1 ?5% 1 "W, 179% 176S/4 51% 53 54 53l/o >00% .101% '00% 993/g 1871/0 183 183% 182% 100% 101 102 102 ?4% 25% 25S/, 253/4 51% 531/3 53% 547/g 75% 77% 79 767/8 ?2V„ 73V4 73% 231/4 71% 72% 741/4 74% 14% 14% 14 14% 158 162% 160 I62S/4 42 43 45% 46% 75% 76% 79 763/4 1% 2 2 2 137% 1357/g 137 137% 3% 334 37/„ 4 44% 44% 451/4 45 377/p 38% 383/8 383/i 32% 32% 32 25% 251/4 25% 25 47 49% 50 48S/i 72 73% 72% 733/4 180% 1803/4 182 180% 176 179 179 1773/4 20 20% 21 21% 52% 52% 53 52 74% 75% 763/g 27% 76% 26% 27% 271/b 213/8 213/s 221/4 221/4 24% 26% 26% 25% 99% 1003/g 98% 96% 64 64% 64% 64% 13% 14 143/a 14% 59% 61% 613/4 63 27/8 2% 27/g 23/i 5% 6 6% 6 64% 643/4 63 61% 36% 37 39% 40 253/4 26 26% 26% 44% 457/6 457/e 45 303/4 307/8 311/s 313/4 296 296 296 795 433/8 433/4 437/a 433/4 47% 47% 48 481/4 53% 53% 53% 533/4 45% 46% 47 46% 11% 11% 11% 117/8 100% 987/a 983/4 99 26 26% 27 27% 16% 16% 16% 173/s 423/4 44% 45 43% 22% 23% 23% 22% 163/4 167/8 in/s 17% 673/8 68Va 68 67% 203/4 203/4 21 203/4 139 138 142 142% 24 25 23% 24 6% 63% 6% 7 5% 5% 5 4% 371/4 38 383/g 393/8 75% 77% 77% 78% 82% 863/4 85 144% 145% l47Vü 149 633/4 633/4 63% 637/g Slotk. Nov. 12 Brussel Rome Madrid Bern Weer* Oslo A dam Londen Parijs - Berlijn' NEW YORK, 12 Nov 10 9 8 16.92 16.92% 16.92% 16.92 5 26Vi 5 26Vi 5.261/4 5.261/4 9.00 9.00 9.00 9.00 22.99 22.983/4 23.98S/4 22.973/4 18.71 18.72 18.71 18.71 24.52% 24.55 24.52% 24.50 53.90 53.87 53.64 o3.61 4-87/ie 4-88% 4-87% 4.87% 4.631/2 4.641/s 4.641/4 4.641/4 40.23 40.23 40.23 40.23 12 Nov. 10 Nov. Suiker Sept, Oct. 2.79-80 2.80 Dec. 2.72-- 2.73-- Jan. 2.67-68 NEW YORK, 12 Nov. 12 Nov. 10 Nov. Mrt Mel Juli 2.64-66 2.68-69 2.71-72 2.68-69 Sept. 2.72-73 Rubber Standaard Oct. 17.58-f Dec. 17.61- - Jan. 17.68- 17.70- 17.73- 17.80- - Mrt 17.74- Mei 17.76- Juli 17.80- Sept 17.83- 2.67-68 2.71-72 2.73-74 2.75-76 17.82- 17.86- 17.89- 17.92- 53.62% Termijn 52.00 53.57% Katoen Oct. 11.65-66 11.69-72 Mrt 11.52-54 11.65-67 Dec 11.51- 1165- Mei 11.41-- 11.57-58 Jan. 11.54- - 11.65-67 Oct. 11.10-13 11.17-20 Tin Loco 52.25 Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec. 6.35- 6.21- - Mrt. 6.27-28 6.22-- Mrt Mel 6.36-38 6.31- - Mei Juli 6-41-- 6.36-37 Juli (Santos) Dec. 9.37-38 9.33-- 9.34-35 9.33-34 9.36-- 9 34-- 9.36-- 9.35-- Sept. 6.45-- 6.39-41 Sept 9.38-39 9.36-- CHICAGO, 12 Nov. 12 Nov. 10 Nov. 12 Nov. 10 Nov. Tarwe Haver Dec. 1151/4-% 114%-% Dec. 43% Mei 113 - 31/9 112%-% Mei 43 Juli 99%-- 981/2-- Juli 40 42% -- ,42%-- *40 Mais Dec. 102 Mel 95%4 Juli 91% Reuzel Oct. Dec. 11.70 Rogge 101 - Dec. 87 - - 85% - 941/4-- Mei 83% 83-83% 91Juli 763/4-- 76- 11.72% 12 Nov. 10 Nov. Jan. 11.85- 11.87% Mrt 12.07% 12.071/2 Mei 12.30 - 12.30- WINNIPEG, 12 Nov. 12 Nov. 10 Nov. Gerst Tarwe Oct. 104% -- 1051/8 Oot- - - - - 60% •- Dec. 106% - - 106%, - - Dec. 61% - - 57 - Juli 104%-~ 1043/g--Mei 57%-- Rogge Lijnzaad Oct.- 70% - - Oct. - - Dcc. 72% 69%-- Dec. 159%-- 159%.— Mei 71 Mei 1'62%-- 162% Haver Oct. 44%-- 441/4-- Juli 43%- 44%-- Dec. 44%-— 447/8 - gedaan en laten t bieden nominaal BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 12 Nov.: Gudur, s.. Londen. Vertrokken 12 Nov.: Porter, Amerikaansche tort pedojager, Madeira. Uitgaande vastgemaakt: Visten, s. Aangekomen 12 Nov.: Polydorus, s., Bremen; Hontestroom, s., Londen; Ipswich Trader, s., idem. Uitgaande vastgemaakt: Michael Frunze, s. Aangekomen 12 Nov.: Juno, s., Middl. Zee; Os- med, s„ Borga (voor Zaandam); Amstelstroom. m'.s., Lelth; Eschenburg, s., Lovisa; Akershus, s„ R'dam Gateshead, s., Newcastle; Stock Force, s„ Swansea. Vertrokken 11 Nov.; Dieter Hasseldieck, mr, Emden. AMSTERDAM. Aangekomen 11 Nov.: No. 1, mij nenveger, Den Helder, De Ruyterkade. 12 Nov.: Juno, Middl. Zee, stukgoed, Sumatra- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Amstelstroom, Leith, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. MIJ.; Eschenburg, Lovisa, hout, Houthaven, Vinke Co.; Gateshead, Newcastle, stukgoed en steenko len. J. P. Cenhhven, Verg. Cargadoorskantoor; Stock Force, Swansea, anthraciet, Rietlanden, Ruys Co. Aangekomen 12 No.v: Grim, Gefle laatst Velsen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Westlaan, m.s., Harlingen, uitklaren, Steiger H.A.L.. Abeca; Gudur, Londen, stukgoed, Zeebur gerkade, Verg. Cargadoorskantoor. Aangekomen 12 Nov.; Akershus, R'dam, stuk goed, Handelskade, Verg. Cargadoörskantoor; Po lydorus, Bremen, stukgoed. Borneokade. Meyer Co.'s Seheepv. Mij.; Hontestroom. Londen, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Ipswich Trader, Londen, ledig, Zoutkeetsgracht. Abeca. Vertrokken 12 Nov.: Titus, s., Hamburg; Vul- canus. s„ Middl. Zee vla R'dam; Mars, s„ idem; Texelstroom, s., Liverpool; Lingestroom, s„ Bristol. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 10 Nov. van Dakar naar Havre. rotterdam-z.-amerika lijn ALWAKI, li Nov. Van R'dam te B.-Aires. ALPHACCA, 11 Nov. n.m. van Hamburg te R'dam ALDABI, 12 Nov. van B.-Aires te Rotterdam. ROTT. LLOYD KEDOE, uitreis, pass. 11 Nov. n.m. 6 uur Finis- terre. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 11 Nov. n.m. 10 uur Point de Ga 11e. KOTA NOP AN, 11 Nov. van R'dam n. Hamburg. MODJOKERTO, 12 Nov. van R'dam via Kaap de Goede Hoop naar Java. JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA TJANDI, Java naar New-York, pa6S. 11 Nov. n.m. 6 uur Kaap de Goede Hoop. KOTA PINANG, 12 Nov. van New-York te Bat. KON. NED. STOOMB. MIJ. JUNO, 12 Nov. van Middl. Zee te Amst. ACHILLES. 12 Nov. v.m. 1 uur 15 van Ham burg naar Amsterdam. BENNEKOM, uitreis, 10 Nov. te Valparaiso. BOSKOOP. 11 Nov. n.m. 6 uur van Hamburg naar Antwerpen. HEBE. 11 Nov. van Danzig naar Hamburg. HERCULES, 11 Nov. van Istanboul n. Bourgas. ORION, 11 Nov. van Saloniea naar Kimassi. TRAJANUS, 11 Nov. van Savona n. Livorno. ULYSSES, 11 Nov. n.m. 11 uur 30 van Istanboul te Hamburg. ARIADNE. 11 Nov. t'an Kopenhagen te Gdynia. CERES, naar Amst., pass. 12 Nov. v.m. 9 uur 5 Lydd. BACCHUS, 12 Nov. n.m. 3 uur 30 van Hamburg naar Amsterdam. HERCULES, 12 Nov. van Istanboul te Bourgas. TIBERIUS, 12 Nov. van R'dam te Piraeus. ORION, 12 Nov. van Saloniea te Kimassi. VESTA, 12 Nov. van Genua naar Palermo. CERES, naar Amst., pass. 12 Nov. n.m. 4 uur Lichtschip Hinder. TITUS, 12 Nov. van Amst. naar Hamburg, VULCANUS. 12 Nov. van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. MARS, 12 Nov. van Amst. via R'dam n. Middl. Zee. KON. IIOLL. LLOYD EEMLAND. uitreis, 11 Nov. te Rio Janeiro. AMSTELLAND. wordt 13 Nov. n.m. 2 uur van Z.-Amerika te IJmuiden verwacht. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE WITT, thuisreis, 11 Nov. van Genua. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, 12 Nov. te Southampton. POELAU LAUT, uitreis. 11 Nov. van Sabang. BENGKALIS, thuisreis, 11 Nov. van Padang. HOLLAND-AMERIKA LIJN LEERDAM, 11 Nov. van R'dam naar New-York. SPPAARNDAM, 10 Nov. van Philadelphia naar Baltimore. KON. PAKETV. MIJ. OMBILIN, 9 Nov. van Durban naar Sabang. TASMAN, 11 Nov. van Lorenzo Marques naar Durban. BARENTSZ, 10 Nov. van Hongkong te Belra. SWARTENHONDT, 10 Nov. van Kohsichang te Batavia. MIJ. OCEAAN MELAMPUS, Java naar Amst., vertrekt 12 Nov. van Marseille. MELAMPUS. Java n. Amst., 12 Nov. v. Marseille. POLYDORUS, 12 Nov. 4hn Bremen te Amst. HALCYON LIJN FLENSBURG, 11 Nov. van Vlaardingen te Lulea. STAD ZAANDAM, R'dam: naar Norrköping, pass. 12 Nov. Holtenau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4