Hevige strijd om Madrid te land en in de lucht 7 Januari wederom nationale feestdag De bijzondere school en het Derde Rijk De Kerk in het Derde Rijk LINKSCHEN VERLIEZEN 13 VLIEGTUIGEN h 't houd oJfi Kat, JCoicK vaK 2J.& „SpaaKK&ótad TREURIGE TOESTAND IN WURTEMBERG NAAR DE STRATOSFEER SOVJET-RUSLAND EN HET FASCISTEN-COMPLOT Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 14 NOVEMBER 1936 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 TWEE EN ZESTIGSTE JAARCANC No. 20257 *T AA J *J Het Weer iiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiuÊ* De positie der beide fronten schijnt vrijwel ongewijzigd te blijven Toestand in Bilbao Een interview met Schuschnigg „Het jaar 1937 zal een vredesjaar zijn Sluiting voor zoover dit mogelijk is De nationalistische troepen in Spanje hebben de beschik king gekregen over enkele hyper-moder ne pantserwagens Slechts 3.14 pCt. der Katholieke kinderen gaan nog naar de Katholieke school Het kind behoort aan den staat heerscht reeds in de bergen rond MadridNationalistische wachtposten in de sneeuw Het onderhoud van Kardinaal v. Faulhaber met Hitier Geen resultaat De onderhandelingen Eden-Beek Démarche der Duitsche regeering te Londen Steeds weer nieuwe arrestaties Fransche werkgevers en Blum Het verre Oosten DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Dreef hoofdinspecteur handel in revolvers? Eigenaardige zaak te Schiedam in onderzoek; betrokkene buiten dienst gesteld Plotseling millionnair geworden Amerikaansche erfenis viel werkman ten deel NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Inger mededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cenf per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. TALAVERA DE LA REINA, 14 Nov. (D. N. B.) De slag voor Madrid is thans in vol len omvang begonnen. Aan het geheele, on geveer 10 K.M. breede front ten Zuiden en ten Westen van Madrid is sedert Donder dagmiddag de artillerie doorloopend in actie. De rechtsche troepen, die de laatste dagen versterkingen hebben ontvangen, beschieten met hun batterijen de zich aan den oever van de Manzanares bevindende verdedi gingswerken der regeeringstroepen met zichtbaar succes. In het Westen van Madrid is de verbinding met El Escorial, zoowel langs den straatweg als langs de spoorlijn verbroken. SEVILLA, 14 Nov. (Havas) In zijn heden avond gehouden radio-toespraak, waarin hij opmerkte, dat de vliegtuigen, die tijdens den strijd boven Madrid zijn neergeschoten, geen toestellen der nationalisten, doch integendeel regeeringsmachines waren, verklaarde generaal Queipo de Llano nog: „De troepen die Madrid verdedigen, hebben al niet veel eten meer en weldra zullen zij ook geen drinken meer hebben. Wij wilden den oor log zoo humaan mogelijk voeren, wij wilden ge-r brek voorkomen. Wegens den tegenstand dien wij ontmoeten, zijn wij thans echter verplicht die maatregelen te nemen, welke de situatie vereischi. Weldra zal Madrid van water verstoken zijn, want wij gaan den toevoer afsnijden. Wij zullen eens zien, hoe lang de hoofdstad zonder levens middelen, zonder water en binnenkort ook zon der munitie nog tegenstand kan bieden. Trouwens, hoe krachtiger de tegenstand zal wezen, des te krachtiger zal ook ons offensief zijn. De successen der regeeringstroepen zijn in werkelijkheid nihil. Het beste bewijs hiervan is het officieele communiqué, dat maar een paar regels beslaat. Bij dit bericht van Queipo de Llano sluit het volgende communiqué zich aan: TENERIFFE, 14 Nov. (Havas.) In een van nacht per radio verspreid officieel communiqué der Noordelijke legers wordt o. a. medegedeeld, dat gisteren aan het front van Madrid dertien vliegtuigen der republikeinen zijn neergescho ten. In den sector van Guadelajara blijven de rechtsche troepen oprukken. Zij hebben thans Siruota bezet. Van de andere fronten worden geen verandering gemeld, er heerscht bijna vol komen rust. Het communiqué dat vannacht door 't hoofd kwartier te Salamanca is uitgegeven, meldt o. a. dat de vijand aan het front van de 7e divisie een aanval heeft ondernomen, doch terugge slagen werd met achterlating van 300 dooden, waaronder talrijke buitenlanders. Een der vlieg tuigen, die in den loop van den middag werden neergeschoten, was een Russisch bombarde mentstoestel. De Reuter-verslaggever te Saint Jean de Luz heeft zich tot een buitenlander ge wend, die zoo juist uit Bilbao gearriveerd was, en deze heeft een en ander verteld omtrent den toestand in deze stad, die eeni- ge weken geleden zeer ernstig bedreigd werd. Hoewel de nationalisten den laatsten tijd geen belangrijke vorderingen aan dit front hebben gemaakt zoo verklaarde de zegs man is de spanning onder de bevolking nog groot. Men wacht op het oogenblik, waarop iets gebeuren zal en men weet niet wat dat zal zijn een luchtbombardement of een aanval te land of ter zee. Het minst gelegen van al zou waarschijnlijk nog een aanval ter zee komen, want om een dergelijke attaque te pareeren beschikt Bilbao op het oogenblik slechts over één kanon. Een zwaar marinetype, dat gereed stond om aan boord van de „Canarias" gebracht te worden, toen de revolutie uitbrak. Het is toen naar een strategische plek over gebracht. Het staat thans derhalve op een be- boschten heuvel, vanwaar het den mond van de rivier beheerscht. Dit bosch is thans reeds drie maanden verboden terrein voor de burger be volking. Ook de luchtverdediging is zeer zeker niet toereikend. Derhalve zoekt de Baskische regee ring vooral de nadering van den vijand te land te verhinderen. Er wordt een uitgebreid loop graafsysteem rond de stad aangelegd doch de zegsman had niettemin den indruk dat de stad als gevolg van haar slechte luchtafweer en kust verdediging moeilijk lang te houden zal zijn. In de stad zelve is een tekort aan vele nood zakelijke levensbehoeften. Rijen van tweehon derd menschen wachten urenlang op de kleine hoeveelheden brandstof, welke den bewoners wekelijks zijn toegestaan. Bilbao is voor een groot gedeelte van de rest van de wereld afgesneden. De eenige verbin ding is die welke met trawlers onderhouden wordt met Bayonne en deze verbinding staat maar al te vaak bloot aan het vuur van de ka nonnen van het fort Guadeloupe en Fuen- terrabia. Het dooden van een Baskischen nationalisti- schen afgevaardigde, die door de witten gevan gen genomen werd aan boord van de „Galerna", een klein schip, dat zich uit een Fransche haven op weg bevond naar Bilbao, heeft de Baskische leiders in hun verzet doen volharden. De Basken waren niet ongeneigd om onderhandelingen aan te knoopen over de voorwaarden, waarop zij de stad zouden kunnen overgeven, doch het is •thans al heel weinig waarschijnlijk, dat zij hiertoe alsnog bereid zullen zijn. TENERIFFE, 14 Nov. (Havas.) De radioclub meldt, dat in verband met het feit, dat de re- geerin'g te Madrid het goud uit de bank van Spanje heeft doen wegvloeien, de regeering te Burgos een decreet heeft uitgevaardigd, krach tens hetwelk alle bankbiljetten in Spanje ge stempeld moeten worden, om hun waarde te behouden. Een termijn van 15 dagen is toegestaan voor de biljetten, die in de Europeesche landen in omloop zijn. De raad van beheer van de Bank van Spanje, die te Burgos bijeengekomen is, heeft besloten, de biljetten welke na 19 Juli door de Madri- leensche regeering zijn uitgegeven, niet meer te erkennen. Voorts is de uitvoer van gouden en zilveren munten verboden. LONDEN, 14 Nov. (D. N. B.) De bekende journalist Ward Price heeft een onderhoud ge had met den Oostenrijkschen Bondskanselier Schuschnigg, waarin deze verklaarde, dat hij zich weliswaar over de toekomst bezorgd maak te, doch dat hij niettemin geloofde, dat het jaar 1937 een vredesjaar zou zijn. Wat Midden-Europa betreft was hij van mee- ning, dat het in het belang van alle landen was, oprecht te streven naar vreedzame samen werking. Ward Price verklaart, dat aangenomen mag worden, dat Italië op de drie-mogendhe- denconferentie te Weenen verklaard heeft, nooit een bolsjewistische regeering aan de Mid- dellandsche Zee te zullen dulden, en van alle middelen gebruik zal maken om uit te verhin deren. Met betrekking tot de kwestie der restaura tie van de Habsburgers had Schuschnigg ver klaard, dat deze aangelegenheid niet urgent was. VERWACHTING: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Westelijken wind, aanvan kelijk toenemende bewolking, later op klarend, weinig of geen regen; aanvanke lijk iets zachter, Hoogste barometerstand: 770.6 te Toulouse. Laagste barometerstand: 738.2 to Reykjavik. Zon op 7.21 - onder 4.08 - Licht op 4.38 Maan op v m. 7.59 onder n.m. 3.54 Nieuwe Maan 5.02 v.m. FR. VARKENMARKT 6-10 - TEL. 1-4-1-6-4 Naar wij van bevoegde zijde verne men, zal de dag van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard als een nationale feestdag worden beschouwd. Dien dag zullen derhalve alle rijks diensten, -instellingen en -bedrijven gesloten zijn voor zoover dit mogelijk is. Op de slotplechtigheid van den Vierden Gouwdag der Onderwijzers in Stuttgart heeft de Wurtembergsche Minister-Presi dent en Minister van Eeredienst Mergenthaler, voor een vergadering van 8000 onderwijzers en onderwijzeressen een redevoering gehouden over „het onderwijsvraagstuk in het heden en de toekomst In zijn inleiding wees minister Mergenthaler er op, dat de Duitsche Gemeenschapsschool in Wurtemberg thans reeds, ondanks alle moeilijk heden die haar in den weg waren gelegd, zoo goed als overal is doorgevoerd. „Met het oog op de toekomst en de beslis- isngen, die genomen gaan worde, wil ik onzen tegenstanders, die een andere wereldbeschou wing huldigen, met duidelijke woorden zeggen; Wanneer ik in het openbaar een maatregel aan kondig, dan is de mogelijkheid van het door voeren van dezen maatregel reeds tevoren over wogen en dan schuilt daarachter reeds de fana tieke wil om deze aankondiging ook in de daad om te zetten. In waarschuw onze tegenstanders, wanneer zij in de toekomst dergelijke aankon digingen niet ernstig zouden opnemen! De Duit sche Volksschool is een succes geworden, zoo geweldig groot, clat wij in den beginne iets der gelijks niet voor mogelijk gehouden hadden. Thans worden de lagere scholen in Wurtem berg bezocht door 288.662 leerlingen; hiervan gaan 98.87 procent of 285.392 kinderen naax de Duitsche Volksschool. Er blijven dus slechts 3270 kinderen over, of 1.13 procent welke nog confessioneele scholen bezoeken. Wij kunnen deze cijfers nog als volgt rangschikken: Van de 191.184 Protestantsche leerlingen bezoeken 190.977 kinderen of ongeveer 99.89 procent de Duitsche Volksschool en slechts 207 leerlingen of 0.11 procent gaan nog naar de Confessioneele Protestantsche school. Ondanks het verzet, gewetensdwang en ter reur van totaal verpolitiekte priesters, hebben wij een dergelijk onverwacht reusachtig gevolg ook bij de Katholieke Lagere School te boeken. Van de 97.478 katholieke leerlingen bezoeken 94.463 of 96.86 procent de Duitsche Volksschool. Er blijven dus nog slechts 3.14 procent over welke naar een Katholieke Confessioneele school gaan. Aan dit geweldig succes dezer tastbare feiten kunnen op den duur, ook de weinige confes sioneele scholen die overgebleven zijn, zich niet onttrekken, want letters zijn niets tegenover den geest en de kracht van het Nationaal-Socialis- me." Verder waarschuwde minister Mergenthaler bepaalde clericale kringen, die het hadden dur ven wagen om te zeggen dat de Duitsche Volks school in strijd zou zijn met het Concordaat. Wat de aanstaande hervorming op Onderwijs gebied betreft, zoo vervolgde minister Mergen thaler: „voor het eerst kan ik in dezen kring ook eenige woorden zeggen over de aanstaande hervormingen op gebied van Onderwijs. Wij hebben veel te veel verschillende soorten inrichtingen van Middelbaar Onderwijs. Deze versnippering kan onmogelijk blijven bestaan. Iedere wereldbeschouwing drukt haar stempel op een heel bepaald ideaal-ingericht onderwijs. De Middeleeuwen kenden kloosterscholen, het Humanisme bracht Gymnasia, en natuurweten schap eischte Hooger Burger Scholen. Het Na- tionaal-Socialisme kan echter slechts één ideaal hebben op gebied van onderwijs. Zooals wij één Duitsche Volksschool hebben, moeten wij ook komen tot één soort van inrichtingen voor Mid delbaar Onderwijs. Het zou principieel onjuist zijn wanneer wij de verschillende omstandighe den die een beroep medebrengt, zich zouden laten weerspiegelen in verschillende organisa tievormen voor Middelbaar Onderwijs. Voor de toekomst moet het vanzelfsprekend zijn dat onderwijzers uit de Hitlerjeugd wor den gerecruteerd, en dat zij lid zijn van de partij, of van een van haar onderafdeelingen. De Minister besloot zijn redevoering met te zeggen, dat een onderwijzer op de eerste plaats een strijder moet zijn voor het Nationaal-So- cialisme." Naar ons uit Vaticaansche kringen wordt medegedeeld wordt het rapport dat Kardinaal von Faulhaber per koerier naar Rome liet over brengen als een hoogst gewichtig document be schouwd. In welingelichte kringen is men hier van oordeel dat het onderhoud van Kardinaal von Faulhaber met Hitier weinig of geen resultaat zal kunnen opleveren zoolang Ro senberg, Baldur von Schirach en dergelijke propagandisten van het nieuw-heidendom gehandhaafd blijven. Sommigen laten nog plaats open voor eeni ge hoop over een nieuwe regeling van de cul- tureele betrekkingen tusschen Kerk en Staat in het Derde Rijk. In het onderhoud van Kardinaal von Faul haber met Hitier, dat meer dan 3 uren in be slag nam, heeft de Aartsbisschop van München gewezen op de tallooze schendingen van het Concordaat. Verder wees de Kardinaal op de verstrekken de gevolgen die een verder voortzetten van de tot nog toe gevoerde kerkelijke politiek onver mijdelijk met zich zou sleepen. Alle Duitsche Bisschoppen zijn het er over eens dat de toestand onhoudbaar ge worden is en daarom heeft Kardinaal von Faulhaber Hitler met den meesten nadruk verzocht om het initiatief te nemen een principieele wijziging te brengen in de tot nog toe gevolgde kerkelijke politiek, daar alle andere pogingen om met onder geschikte en zelfs met de hoogste instanties te onderhandelen vruchteloos zijn geble ven. Hitier schijnt dit initiatief niet ge nomen te hebben. ST. CLOUD, (MINNESOTA), 14 Nov. (A. N. P.) De bekende stratosfeerballonvaarder Dr. Jean Piccard heeft medegedeeld, dat hij van daag of morgen hier met een ballon zal op stijgen om een tocht naar de stratosfeer te maken. Hij zal op dezen tocht vergezeld wor den door Prof. John Akerman, van de univer siteit van Minnesota. LONDEN, 14 Nov. (Havas) In het communi qué over de besprekingen tusschen kolonel Beek en minister Eden kwam een passage voor, waarin met betrekking tot het Westelijk pact verklaard wordt, dat „middelen dienen te wor den gevonden om de rechtmatige belangen van Polen in cleze kwestie te eerbiedigen". Naar aanleiding van deze passage heeft de Duitsche regeering, naar wij vernemen, bij de Britsche een démarche gedaan, waarbij zij om nadere inlichtingen van dit punt heeft verzocht. De Duitsche ambassaderaad te Londen heeft zich n.l. naar het Britsche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken begeven, waar hij verzocht de juiste beteekenis en draagkracht van deze woorden te willen aangeven, Naar Havas uit Londen meldt, wilde Duitsch- land weten, of men in deze woorden een tee- ken moet zien van een verbinding tusschen het Westelijk veiligheidspact en een regeling van Oost-Europa en of ook de verzeKeringen, die aan minister Beek zijn gegeven, wellicht van dien aard zijn, dat zij een wijziging be- teekenen in het karakter van het op te stellen Westelijk pact. De Duitsche ambassade zou daarop ten ant woord gekregen hebben, dat bedoelde passages slechts een eenvoudig bewijs zijn van het ver langen der Britsche regeering om voor dit nieu we verdrag het karakter te behouden van het Locarnopact, dat geen enkele inbreuk maakt op de reeds bestaande verplichtingen. Hierbij zou de Duitsche ambassaderaad er op gewezen zijn, dat juist Groot-Brittannië ten opzichte van elk nieuw verdrag de bepalingen, welke het pact van Locamo vastkoppelen aan het Volkenbondsverdrag, wenscht te handhaven. Het blijft trouw aan de opvatting, dat het slui ten van een veiligheidsaccoord voor West-Euro pa niet mag beteekenen, dat afstand wordt ge daan van het bereiken eener regeling voor Oost- Europa, tr 'ft MOSKOU, 14 Nov. (Stefani) De terreurgolf, die zich over geheel Rusland heeft uitgestrekt, rolt voort. Thans is door de Gepeoe gearresteerd de bekende kolonel-vlieger Casimikof, die er van beschuldigd wordt anti-communistische propa ganda in vliegerskringen te hebben gemaakt. De journalist Radek is door den procureur van de Sovjet-Unie aan een lang kruisverhoor onder worpen. Drie directeuren van een bioscoopconsortium zijn tot dwangarbeid veroordeeld. Bovendien zijn aan veertig andere ambtenaren van het concern zware straffen opgelegd, omdat zij als mede plichtigen van Trotski worden beschouwd. De bekende schrijvers Selivanovski, Tarasof, Rodia- nof, Groedskaja en Trosjenki zijn uit de com munistische partij gestooten. Ook bij de redacties van dagbladen worden nog steeds journalisten, die van anti-communistische gezindheid ver dacht worden, uit hun ambt gezet. Men heeft nog ontdekt, dat de schrijfster Serebriakova, die kort geleden werd gearresteerd, bij haar thuis bijeenkomsten heeft gehouden, welke oogenschijnlijk een literair ka,rakter droegen, doch waar in werkelijkheid plannen werden ge smeed om tegen het Sovjetregime samen te zweren. PARIJS, 14 Nov. (Havas) De „Temps" pu bliceert een schrijven, dat de voorzitter van de algemeene werkgeversvereeniging, Gignoux, aan den Franschen minister-president, Blum, heeft gericht. In dezen brief richt Gignoux tot een gedeelte van de Fransche pers het verwijt, dat zij voort durend de industrieelen en handelslieden aan valt en hen beschuldigt, met vooropgezette be doelingen de krachtsinspanningen van de regee ring voor de economische opleving van het land te saboteeren. Ook wees Gignoux er op, dat een lid van de Fransche regeering gisteren in etm radiotoespraak eenzelfden aanval op de in dustrieelen ondernam. De voorzitter betoogt daarentegen met na druk, dat ook de industrieelen en handelslie den ér naar verlangen, dat de periode van aan passing, die nu eenmaal na het uitvaardigen van de nieuwe sociale wetten o.a. die van de veertig-uren-week onvermijdelijk is, zich zoo snel mogelijk zal voltrekken, op een wijze, die het volk daarvan de minst mogelijke nadeelen doet gevoelen. Dergelijke aanvallen evenwel scheppen een sfeer van wantrouwen. De brief eindigt met de opmerking: „Indien het algemeen belang ons verplicht ons aan te sluiten bij elke krachtsinspanning voor het economisch herstel en den socialen vrede in het land, zoo kan dit niet van ons vergen, dat wij stilzwijgend een aansprakelijkheid op ons nemen, die niet de onze is." TOKIO, 14 Nov. (Havas.) Officieele auto riteiten van de ministeries van Buitenlandsche Zaken, Oorlog en Marine hebben besloten de regeering aan te bevelen om; 1. de Chineesche tegeneischen te verwerpen; 2. de onderhandelingen met Nanking even tueel te verbreken, en 3. de Japansche onderneming in Noord-China en Binnen-Mongolië krachtig te steunen. om zoo noodig met geweld de veiligheid van de Japansche levens, goederen en belangen in China te kunnen verzekeren. De strijd om Madrid duurt onverminderd voort. Dc verschuivingen aan de fronten niet noe menswaard. Steeds meer arrestaties in Rusland. Berlijn vraagt opheldering te Londen naar aan leiding van het communiqué Eden-Beek. Het onderhoud van Kard. von Faulhaber met Hitier heeft geen resultaat opgeleverd. Een interview met Schuschnigg. De dag van het huwelijk van Prinses Juliana zal als nationale feestdag beschouwd worden. Tot directeur-geneesheer van het ziekenhuis van den H. Joannes de Deo te Den Haag is benoemd dr. L. J. J. M. Fick. f De partijraad der R. K. S. P. vergadert te Am sterdam. Duitscher, werkzaam te Beverwijk, plotseling millionnair geworden. Eigenaardige zaak te Schiedam; dreef een hoofdinspecteur handel in revolvers? In het politiekorps te Schiedam is, bericht dc Telegraaf, thans aan het licht gekomen, dat een hoofdinspecteur, vermoedelijk in overleg met een lageren politiebeambte, een soort han del dreef in revolvers. Wanneer iemand een aanvraag deed om in het bezit te komen van een vuurwapen, moest hij zich wenden tot de politie. Voor het ver krijgen van de machtiging is een klein bedrag legesgelden verschuldigd. Wanneer nu een be zitter van een vuurwapen geen prijs meer stelt op dit wapen, en daarvan mededeeling doet aan de politie, dient hij het vuurwapen in te leveren. Dit geschiedde bij den hoofdinspecteur. Nu is gebleken dat deze politieambtenaar dengene, die een revolver inleverde, vroeg voor hoeveel hij zijn bezit eventueel wilde afstaan. De eigenaar noemde dan een bedrag dat va rieerde van tien tot vijftien gulden. Kwam later een ander, die een revolver wilde aan vragen, dan deelde de hoofdinspecteur hem mede, dat hij nog wel eenige exemplaren te koop had. De koop kwam dan in vele gevallen tot stand, zoodat dan de aanvrager niet alleen bij de politie zijn machtiging kreeg, doch tevens aan dit adres zijn aankoop kon doen. De prijs was echter veel hooger dan die, wel ken de oorspronkelijke eigenaar genoemd had. Dit verschil in prijs belandde in den zak van den hoofdinspecteur. Soms maakte deze gebruik van de diensten van een handig rechercheur, die ook koopmanseigenschappen bleek te be zitten. Dit zou een van de feiten zijn, die er toe ge leid hebben dat de hoofdinspecteur thans tij delijk buiten dienst is gesteld. Een Duitscher, werkzaam in een conserven- fabriek te Beverwijk, kwam dezer dagen zijn patroon mededeelen, dat hij het bijltje er bij neerlegde, omdat hij genoeg te doen zou heb ben met de millioenen, welke hem plotseling, dank zij een Amerikaansche erfenis waren toe bedeeld. De man had een tante, die als jong meisje naar Amerika getogen was en daar thans op 75-jarigen leeftijd overleden is, een kapitaal van, naar men zegt, 18 millioen dollar nalatende, dat onder een elftal familieleden moest worden verdeeld. Hij zou dus recht hebben op een „slordige" 3 millioen gulden. Het klinkt werkelijk Amerikaansch, maar het schijnt dat aan de verklaringen van den man, die inmiddels naar Duitschland is vertrokken, vooralsnog niet behoeft te worden getwijfeld. r-v ui\uiniiiiiillll/l//y/////// JyyL Stand op Zaterdag 1 uur n.m.; 765.3 Vorige stand:: 756.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1